NFC Heti körkép - 8. hét

Újabb izgalmas fordulón vagyunk túl, nézzük mi történt az NFC csapataival.

NFC North

Bevezető:
Igen érdekes hétvége zárta le a szezon első felét az NFC Northban. A Packers a Jets ellen lépett pályára egy olyan meccsen, amit sokan a szezon előtt Super Bowlnak is jósoltak. A Vikingsra és ellenfelére, a New Englandre is elmondható ugyanez, ráadásul ez a felállás meg lett fűszerezve azzal, hogy Moss szezon közben került a Minnesotához a Patstől, és emellé még ottvolt Brett Favre is, aki egy hete eltörte a bokáját, a hét elején úgy tűnt képtelen lesz a játékra, és megszakad a hosszú sorozata. A hét vége felé azonban felerősödtek azok a hangok, miszerint Favre vállalni tudja a játékot. Olvass tovább, és megtudod mi történt azon a meccsen, ami a bowl.hu közös meccsnézés egyik programja is volt egyben. A két rangadó árnyékában húzódott meg a bye weekről érkező Lions, valamint az előző meccsen az ezúttal pihenő Bears ellen diadalmaskodó fővárosi csapat, a Redskins összecsapása. Lássuk a megszokottnál hosszabbra sikeredett bevezető után, hogy ez a három csapat mit mutatott nekünk vasárnap.

Minnesota Vikings:
Favre kezdett, Moss 25 nappal elcserélése után szembenézhetett korábbi csapatával, címszavakban  ezek a legfontosabb előzmények. Favre után még egy sérülés történt, Harvint kellett letámogatni az első negyedben, szerencsére az elkapó visszatérhetett. A Vikings szép hosszú driveokat mutatott fel, és meg is szerezte a vezetést, az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy erősen véleményes volt az, hogy Peterson be tudta-e vinni a labdát a végzónában. Ezt követően a Patriots pillanata következett. Red zoneban voltak, ahol Brady inkább időt kért, a következő playben pedig egy direct snap után Woodhead vitte be a labdát. Brady remekül "adta el", hogy megkapta a labdát a shotgun snapnél, sikerrel zavarva össze a védelmet. A Vikingek részéről Harvin volt meghatározó az offenseben, Favre pontosan passzolt, és Gerhartot is elővette a Vikings, az újonc futó is leginkább rövid passzjátékoknál kapott lehetőséget. Hála neki, a Vikes el is masírozott az end zoneig, ahol negyedikre is nekimentek, sikertelenül, a félidőben maradt tehát a 7-7es mérkőzésállás. A második félidőben is hasonlóan alakult a meccs.  A Vikings hosszú driveokkal elérte azt, hogy Brady gyakorlatilag külső szemlélője volt a meccsnek, és újra vezetést is szereztek, Longwell mezőnygóljával. A Patriots azonban nem olyan csapat, amely válasz nélkül hagyja ezt. Brady rövid menekülés után 65 yardos TD passzal találta meg Brandon Tate-et. Az elkapó dicséretére legyen mondva, hogy remekül módosított futóútján, és improvizációjának hála, a Pats a meccsen először előnybe került. Az előnyt pedig növelni is tudták, Green-Ellis futott be érintetlenül. A drive előtt a labdát McCourty szerezte meg, Harvin kezéből bűvölte ki a labdát, védői bravúrt (és persze interceptiont) bemutatva.  A negyedik negyedben olyan pontszerzés született, amire nem hiszem, hogy sokan számítottak. A Vikings fullbackje, Tahi kapta el a labdát – Tarvaris Jacksontól. Favre kapott egy nagyot az állára, T-Jacknek kellett feljönnie, és megoldotta a feladatot. Nem szabad elmenni Childress mellett. A Vikes főedző ismét előhúzott egy olyan playt, amire nem sokan számítottak. Sőt, hab volt a tortán a kétpontos kísérlet, ami szintén egy passz volt, Harvin parádésan kapta el Jackson átadását. Ezzel újra szoros lett a meccs, 3 pont volt csupán a differencia. De nem sokáig. Green-Ellis folytatta remeklését, gyakorlatilag csak ő futott végig a pályán a következő drive során, míg a Pats a gólvonalhoz ért. Ott Belichick kétszer is QB sneaket hívott, kevés sikerrel, majd harmadikra Green-Ellis szállt át a gólvonalon, jól megérdemelt hat pontot kasszírozva be csapatának. Másfél perccel a vége előtt T-Jackre hárult a feladat, hogy megnyerje a meccset 10 pont hátrányból, időkérés nélkül. Ez nem sikerült neki, csupán egy óriási, majdnem félpályás futást tudott felmutatni, győzött tehát  a Patriots, és a Jets vereségének köszönhetően átvette a vezetést csoportjában.

Detroit Lions:
A Lions szurkolók nagy örömére visszatért a csapatba a kezdő irányító, Matthew Stafford.  Azonban vele is megesett az, ami Jay Cutlerrel, lévén DeAngelo Hall újabb NFC North irányítótól szedett interceptiont. Stafford mozgásán amúgy is érződött a meccshiány. A D-line azonban jól teljesített, Vanden Bosch remek igazolásnak bizonyul eddig, és Suh is kitűnő draft pick volt, ők ketten meghatározó erőt jelentenek a védelemben. Azért egy TD is összejött Staffordnak, természetesen a fő pontgyárost, Calvin Johnsont találta meg passzával az ex-Georgia QB. A Redskins azonban fordított, Torain elkapott TD-jével, és két mezőnygóllal. Fordulatos volt azonban a meccs, Stafford második TD passzát Pettigrewnak adta, így egypontos előnyből várhatta a Lions a záró negyedet. Keiland Williams azonban megfutotta élete első TD-jét, a rookie Skins futó megmozdulása után újra a Washington vezetett, a két pontos kísérlet sikertelen volt. Nem adta fel a Lions, és megint megfordult az állás, Stafford újra megtalálta CJ-t az end zoneban, a kétpontos ismét kimaradt. Erre is volt azonban válasz, Banks 96 yardos kickoff visszahordása képében. Változatosság kedvéért a kétpontos ismét kimaradt, az eredmény újra a Redskins számára vált kedvezőbbé. De nem sokáig! Hihetetlen, de újra felállt a Lions. Stafford és Calvin Johnson, újra meg újra. 10 yardos passz, és a kétpontos is jó volt, 28-25re ismét átvette a vezetést a Lions. Eddigre bizonyára már tövig rágták a körmüket mindkét csapat szimpatizánsai. Egy mezőnygóllal növelte sovány előnyét a Lions, majd jött a 2 minute drill, a Redskinsnél a center alatt Rex Grosmannel. Az első play rögtön fumble lett azonban, a labdát Suh vitte vissza TD-re. A Lionsnál volt már alkalmam látni Shaun Rogerst 70+ yardos TD-t visszavinni, sose felejtem el, mikor a kommentátor kiabálta: "watch out, big man with football!". Hasonló történhetett most is, Suh ezzel eldöntötte a nem akármilyen fordulatokat hozó összecsapást. A Lions szurkolók pedig kihúzhatják magukat, lám, ezúttal a szoros meccsen nem ők húzták a rövidebbet.

Chicago Bears:
A Medvék bye weekjüket töltötték, ennek vélhetően Cutler örült leginkább, plusz egy hetet kapott a regenerálódásra az idény folyamán temérdek alkalommal siettetett és sackelt irányító. A héten még az volt esemény a Bears háza táján, hogy nem megy-e a passz a futás rovására, illetve nem kellene-e többet futni a labdával. Lovie Smith elmondta, hogy a futójáték alapvetően szükséges a támadójátékhoz (mily meglepő), viszont az offense playeket Martz hívja. Ne aggódjon senki, a Bears passzolni fog, kérdés, hogy pl egy január eleji meccsen a jéghideg wisconsini télben, a hóban és sárban a hős mackók mire lesznek képesek a pass heavy offense-zel. Igaz, ott az ellenfél is inkább a levegőben akar majd támadni, eddigi tendenciájuk alapján feltétlenül.

Green Bay Packers:
A Green Bay támadói a Jets védelme ellen, ez volt az egyik legfőbb matchup a vasárnapi rangadóra. Azonban a Jets támadósort sem szabadott leírni, Tomlinson másodvirágzását éli, Greene-nel megfelelő párost alkotnak, Sanchez pedig idén egészen jó. Ehhez képest érdekes meccset láthattunk. A Jets védelme nem hagyta kibontakozni a Packerst, és a Packers is így cselekedett Sanchezzel, a USC egyetemről a ligába érkező fiatal QB egy interceptiont is dobott, Tramon Williams halászta le a passzát. Williamsnek egy kiharcolt fumbleje is volt. Valódi defense csata zajlott a pályán, az első félidei Crosby mezőnygól után a második és a harmadik negyed is pont nélkül zárult. A negyedik negyed elején a Jets 8 yardot vesztett egy end around futással, majd rögtön utána Braylon Edwardsnak volt nagy elkapása, egy play action passzból. A play action passz amúgy is fegyvere a Jetsnek, hiszen aránylag sokat futnak, és ebből igen hatásos tud lenni egy jól időzített hosszú átadás. Az ígéretes driveból azonban nem lett semmi, ezért főleg Dustin Kellert lehet elővenni a Nagy Almában. A kiváló elkapó TE ugyanis előbb holdingot követett el Matthewson, majd a felé irányuló passznál egyszerűen hagyta, hogy Charles Woodson kiügyeskedje a kezéből a labdát. A Packers meg is duplázta előnyét, a 6-0 azonban nem jelentett még semmit. A Jets következő drivejában volt egy 40 yardos Keller elkapás, azonban a kulcsplay 4. downra sikertelen volt, jöhetett 4 perccel a lefújás előtt a GB, és azt kellett tenniük, ami amúgy nem erősségük - futtatni a labdát (és az órát). Ekorra már felsejlett az, ami utoljára 2006-ban történt meg a Jetsszel, nevezetesen az, hogy pont nélkül maradnak. Érdekes, hogy akkor is egy NFC North csapat, a Bears volt az ellenfél. A futójáték, ahogy  várható volt, nem sikerült, jött a Jets ismét. Sanchezéknek megint nem jött össze a 4. down, meg kell dicsérni Matthewst aki először óriási sacket helyezett el korábbi egyetemi csapattársán, majd utána addig kergette, amíg Sanchez kénytelen volt kidobni a labdát a pályáról. A Packers ezután még egy mezőnygólt ért el, 9-0nál már érezte a Jets, hogy elszálltak a remények. Furcsa meccs volt ez, a Packerstől pontzuhatagot szoktunk meg, sok passzjátékkal, erre most három hervatag mezőnygól döntött. De elég ez, ha a védelem nullán tart egy bajnokaspiránst. Ki is járt a sok balszerencse után egy efféle meccs a Sajtfejűeknek.

A hét támadójátékosa:
Matthew Stafford. Calvin Johnson 100 yard fölött kapott el, 3 TD-t szerezve, mégse őt mondom, az ok egyszerű. Volt már elégszer, plusz mindenképpen figyelemreméltó, hogy sérülése után Stafford 4 passzolt TD-vel, és lélektanilag a legfontosabb pillanatokban sikerre vitt driveokkal szállította a győzelmet csapata számára.

A hét védőjátékosa:
Desmond Bishop. Mindenképpen a Jetset lenullázó Packersből akartam választani, 10 szerelésével  Bishop kimagaslott az egységből. Ráadásul névrokonom is, muszáj volt rá szavaznom. De elengedhetetlen másvalakit is megemlítenem. Ndamukong Suh két sack mellett touchdownt is  szerzett, végleg bebiztosítva a győzelmet övéinek. A tavalyi és az idei draft fő Lions  célpontja (a már említett Stafford és Suh) meghálálta azt, hogy bizalmat szavaztak nekik a  Detroit front officeban.

A hét special teamere:
Mason Crosby. Három mezőnygólt lőtt be, csapata összes pontját szerezve ezzel, az első hét után újfent övé a korona.

A hét újonca:
Toby Gerhart. Hosszú idő után volt ismét domináns újonc teljesítmény a divízióban. Gerhart nem klasszikus futójátékokból, hanem flat és screen passzok után termelt szépen, és sokat is volt a pályán. Aki hozzám hasonlóan nézte tavaly a college meccseket is, az minden bizonnyal örül annak, hogy „régi ismerősét” láthatja a pályákon sikerrel szerepelni. Nyilvánvalóan azért Fucu kolléga az, aki ennek leginkább örül. Gerharttól jövőre igazi kiugrást várok, a Vikings igazi futógépezet lehet Petersonnal és Gerharttal, főleg úgy, hogy az irányítójuk is egy mobilis játékos lehet Tarvaris Jackson személyében. Hiszen Favre se játszhat örökké.

A hét jelenete:
Suh 17 yardos fumble returnje. Valahogy tőle nem számítottunk ilyenre. No igen, nem csak az NBA az, ahol csodák történnek.

Rövid előretekintő:
A jövő héten nehéz ellenfél vár a Lionsra, a Jets személyében, Rex Ryan csapata a power rankingok élén tanyázik egy ideje, fel kell kötnie a gatyáját minden Detroit játékosnak. A Bears egy hét kihagyás után a Buffalo ellen lép pályára, ezt a meccset okvetlen be kéne húzni, ha a Medvék idén nem akarnak januárban téli álmot aludni playoff helyett. A meccs érdekessége, hogy a Wembleybe tett kiruccanás után újfent az Államok határain túl, Torontóban rendeznek alapszakaszmérkőzést. A Vikings az Arizonát fogadja, a Packers pedig az idén sok mindenen keresztülmenő Dallast, ráadásul egy kiemelt, vasárnap éjjeli mérkőzésen.

St. Louis Rams

Nem túl látványos játékkal, de megszerezte negyedik győzelmét is a Rams. Ez már most több mint az előző két évben összesen és még hol a szezon vége. Steven Jackson újműtétjét követően csupán a futó játékban kapott szerepet, ott viszont a Panthers védelme megfogta csupán 59 yardot futott. Így Sam Bradfordon volt a feladat, hogy passzaival vezesse a támadásokat, amit sikeresen teljesített is. 32 passzkísérletéből csupán hét nem ért célba 191 yardot és két TD-t passzolt. A védelemből James Laurinaitis játéka volt leginkább sokoldalú. Összesen nyolc szerelést mutatott be, Matt Moore első passzát le is halászta a levegőből és még volt egy sack-je is. A Rams idei öt hazai mérkőzéséből négyet megnyert és ez volt sorozatban a negyedik győzelmük az Edward Jones Dome-ban.

San Francisco 49ers

A londoni kirándulás meghozta a második győzelmet. Singletary mester nem bízta a véletlenre a taktikát, így három negyeden keresztül a futás dominált, de szerencsére az utolsó játékrészben esélyt adott Troy Smith-nek a bizonyításra. A 49ers színeiben először kezdőként szereplő Smith 19 passzkísérletéből 12 jó volt ezzel 196 yardot és egy TD ért el, valamint volt egy futott hatpontosa is. Természetesen Frank Gore volt az alappillére a támadásoknak. A mérkőzés végére 118 yardot és egy TD-t gyűjtött össze. A védelem ismét hozta a tőlük elvárhatót. A kisebb hibáktól eltekintve jól teljesítettek. Kyle Ortonon a mérkőzés jelentős részében nyomás volt. A csapat négy sackjéből Justin Smiht kettőt vállalt. A csoport még nincs veszve és még csodát is láthatunk, sajnos ez az NFC West gyengeségéből adódik.

Seattle Seahawks

Újabb idegenbeli túra, újabb kilátástalan támadó teljesítmény. Matt Hasselbeck lecserélését meg kellene fontolnia Pete Carrollnak, de amíg vezetik a csoportot addig ez nem fog megtörténni. A Raiders ellen 40%-os pontossággal célzott és csupán 163 yardot ért el és volt egy labdaeladása is. A futójátékot megfogta a hazaiak védelme a Forsett-Washington-Lynch futóhármas összesen 47 yardot teljesített. A védelem is leszerepelt ezen a mérkőzésen. Nem a Raiders futók által engedett majdnem 200 yad, mert azt betudhatjuk Mebane távollétének és Red Bryant mérkőzés közbeni sérülésének. Az igazi gond a Jason Campbell állta elért 310 yardban és két TD-ban van. Ha komolyan gondolják a csoport megnyerését, akkor rendbe kell rakni a dolgokat. Még ezzel a vereséggel is maradtak az NFC West élén, de nyomukban a Rams.

Arizona Cardinals

Az irányító kérdés még mindig terítéken. A sok eladott labda ismét megbosszulta magát. Max Hall úgy néz ki nem érett még meg a kezdő posztra, a Buccaneers ellen ismét gyenge formát mutatott és nem egészen egy félidőt töltött csak a pályán. Ezalatt két passzát is lehalászták a Bucs védői (Hayes és Talib) és ezeket TD-ra hordták vissza. Derek Anderson érkezett helyette, aki a szokásosnál jobban teljesített, de a mérkőzés végén nagy hibát követett el amivel elúszott a győzelem esélye. Steve Breaston visszatérése jót tett a passzjátéknak, egyből 147 yardot ért el. A védelem ismét megtette, ami tőlük tellett. A sérülését követően, az idei első mérkőzését játszó Gerald Hayes fumble visszahordás TD-al tért vissza. A Clark Haggans helyén játszó Will Davis sem vallott szégyent, egy sac-et is begyűjtött. Azonban a futójáték megállítása ismét nem ment a védelemnek az újonc Blount 120 yardot és két TD-t ért el ellenük. Szoros a csoport és bármi lehet, de ehhez az kell, hogy támadásban eladott labdák nélkül hozzanak le egy meccset.

A kórteremből jelentik
Számos sérülés történt a csapatoknál az elmúlt fordulóban.
Seahawks: Red Bryant térdsérülés miatt fejezte be ideje korán a játékot és mint utóbb kiderült az egész szezont, Mike Williams is kisebb térdproblémákkal küzd csak úgy mint Golden Tate csak neki a bokája rakoncátlanodik. Ben Hamilton és Matt Hasselbeck pedig kisebb agyrázkódást szenvedtek.
49ers: Justin Smith szedett össze apró lábsérülést. Nem a mérkőzéshez kapcsolódik, de mindenképp megemlítendő, hogy Eric Heitmann sérült listára (IR) került nyak és hátsérülése miatt.
Rams: James Butler boka, Michael Hoomanawanui bordasérülést szenvedett, míg James Hall törött kézzel játszotta végig a Panthers elleni mérkőzést. A szokásos WR sérülés is megvolt, mivel Laurent Robinson vállsérülést szedett össze a mérkőzés végén.
Cardinals: A két futó Beanie Wells (hát) és LaRod Stephens-Howling (borda) szenvedett sérüléseket.

Előretekintő

A 9. héten két csapat is jól megérdemelt szabadságát tölti. Így csupán a Cardinals Minneapolisi vendégjátéka és a Seahawks New York Giants elleni összecsapása, amit követhetnek a szurkolók.

Kiss Ferenc (Fucu)

NFC South

Atlanta Falcons (5-2):

A csapat kényelmes helyzetben, a csoport élén terpeszkedve figyelhette, amint a Tampa és a New Orleans is begyűjtözze szezonbeli 5. győzelmét, így a megnyert meccsek számában némi torlódás alakult ki a csoport élén. A Falcons a héten egyszerűsítheti a csoport élén a tülekedést, hiszen a Buccaneers látogat a Georgia Dome-ba.

Tampa Bay Buccaneers (5-2):

A csapat megjárta a mennyország és a pokol minden zegét-zugát a Cardinals elleni meccsen. A 3. negyed elején, 31-14-es vezetésnél valószínűleg minden játékos nyugodtan konstatálta az újabb győzelem behúzását, és a nagy hátradőlésből 21 kapott pont zökkentette ki a gárdát nem túl finoman. Aztán persze a 4. negyedben idén negyedszer is sikerült elővarázsolni a nyuszit a cilinderből, Blount futotta meg a meccsen második TD-jét, miután sikerült egy 4. és 1 szituációt egy Freeman futással megoldani, majd az irányító a következő játékban egy 53 yardos passzal kínálta meg Benn-t. Persze a vezetés visszszerzése után sem volt unalmas a meccs, előbb egy Ruud interception akasztott meg egy Cards-támadást, majd a Tampa hagyott ki egy mezőnygólt, végül pedig Aqib Talib húzott le egy Anderson-féle passzt, megakadályozva így a potenciális egyenlítő mezőnygólt.

New Orleans Saints (5-3):

A múlt heti pofon a jelek szerint igen jót tett a társaságnak, hiszen nagyon koncentráltan, a támadók és a védelem egyaránt jó teljesítményével gyűrték le a Steelers gárdáját a vasárnap esti rangadón. Az első dicséretet a támadófal érdemli, a rettegett Pittsburgh defense mindössze 2 sacket tudott gyűjteni, pedig Brees 44 alkalommal kísérletezett passzal. A második dicséret az irányítóé, hiszen a 44 passzból 34 sikeres volt, ráadásul megint 7 elkapó zárt legalább 3 elkapott labdával, vagyis megint a sok célpontos, nehezen levédekezhető játékát hozta a Saints offense. A 3. vállveregetést pedig a defense kapja, hiszen a kulcsszituációkban megint odatették magukat, a Steelers 10 kísérletből csak 3 alkalommal tudott 3rd down után továbbhaladni, és 3 sack, valamint 2 labdaszerzés is összejött, 10 kapott pont mellett. Két negatívumot is meg kell említeni azonban. Az egyik a futójáték, már ha ennek lehet nevezni az 1,2 yardos átlagos előrehaladást. A másik pedig inkább a technikai személyzetnek szól, ugyanis a 2. negyedben egy kérdéses jelenetnél a Steelers stábjának nem volt lehetősége az NBC ismétléseit nézni, így sok millió nézővel ellentétben nem láthatták azt, hogy Rashard Mendenhall valószínűleg elérte a gólvonalat. Így viszont a challenge és a TD elmaradt.

Carolina Panthers (1-6):

Aki azt remélte, hogy a múlt heti győzelem átszakít néhány gátat a csapatban, és a Rams ellen sikerül egy újabb diadalt aratni, annak fájdalmasan csalódnia kellett. Jeff Otah és DeAngelo Williams hiánya előrevetítette, hogy az idén halódó futójáték nem a Rams ellen fog életre kelni, de a kőkemény másfél yardos átlag, amit sikerült összekínlódni, egészen kritikán aluli. Matt Moore pedig újra visszazuhant a szezon eleji szintre, 3 pick és egy fumble jutott 1 TD-passz ellenében. Ezúttal a védelem sem állt a helyzet magaslatán, a St. Louis a yardokat nem termelte ugyan, de Bradford közel 80 százalékos pontossággal tudott passzolni, a Panthers védői nem szereztek labdát, és mindössze egyetlen sack került a lőlapra. A szenvedés ellenére a jelek szerint most még Moore marad a kezdő, de várhatóan a szezon kapcsán már csak egyetlen elvárása maradt a Carolina szurkolóinak: legyen vége minél hamarabb.

A hét támadója: Drew Brees QB (New Orleans Saints)
34/44, 305 yard, 2 TD, 1 interception
77%-os pontossággal 300 yard felett passzolni mindig megsüvegelendő teljesítmény egy irányítótól. Ugyanezt a Pittsburgh védelme ellen bemutatni viszont már egészen kiváló teljesítménynek minősül.

A hét védője: Aqib Talib CB (Tampa Bay Buccaneers)
5 tackle, 2 interception, 1 TD
A Tampa cornerback szókapcsolat hallatán elsőre mindenkinek Ronde Barber ugrik be, a héten viszont a másik oldalon játszó Talib volt a hős, aki első interceptionjét TD-re váltotta, a másodikkal pedig megakadályozta a Cardinals egyenlítését.

A hét újonc támadója: LeGarrette Blount RB (Tampa Bay Buccaneers)
22 futás, 120 yard, 2 TD, 2 elkapás, 9 yard
Az Oregon egyetem erőfutója nem egyszerű időszakot élt át tavaly szeptember óta, most viszont egyre inkább úgy tűnik, hogy személyében találta meg az ideális RB-t a Buccaneers. A Cardinals védői legalábbis nem tudtak mit kezdeni a közel 6 yardos átlagot hozó futóval.

A hét újonc védője: Cody Grimm FS (Tampa Bay Buccaneers)
8 tackle (4 solo, 4 assisted)
Bár a csapat 35 pontot kapott, ebből a védelem csak 21-ért felelős, és a végén a helyén volt a szívük. Grimm teljesítményét annak fényében érdemes igazán értékelni, hogy a Virginia Tech egykori játékosát a 7. körben választotta a Bucs, ráadásul Grimm inkább LB poszton játszott korábban. Ehhez képest Tanard Jackson eltiltása után a kezdő FS poszton bizonyít. és nem okoz csalódást a játéka.

Előretekintés:

Divízión belüli derbik következnek a hétvégén, a Bucs a Falcons otthonába látogat, hogy eldöntsék, melyik csapat marad a csoport élén, és melyikük fog várhatóan a Saints mögé kerülni a tabellán a divízió 3. helyére. Természetesen ehhez az is kell, hogy a New Orleans érvényesítse a papírformát a Carolina vendégeként, de a Cleveland elleni zakó, majd a Steelers legyőzése után ember legyen a talpán, aki eldönti, melyik Saints fog vasárnap kifutni a pályára…

Somoskövi Gergely (somoskovig)

NFC East

Csonka héten vagyunk túl az NFC Eastben, a 4-ből csak 2 csapat lépett pályára.

Dallas Cowboys

Újabb elkeserítő vereség, ezúttal a Jacksonville intézte el a Texas Stadiumban a Dallast. Ami némileg meglepő (és a legelkeserítőbb), hogy ezúttal a defense-ben volt a nagyobb káosz, pedig Romo kidőlésével nyilván mindenki a támadóktól várta a csődöt. Kitna 4 eladott labdája ellenére vállalható teljesítményt nyújtott, az interceptionök inkább az elkapók hibáiból születtek. Ennek ellenére Austin, Witten és Bryant is szép statisztikákat hozott össze. A futójátékot teljesen kivégezte a Jaguars, Jones és Barber is abszolút hatástalan volt. A támadófal Kitnát megfelelően védeni tudta, a run support viszont ahogy az előbb említettekből leszűrhető már, pocsék volt. A védelemre áttérve, elég ránéznünk a Jacksonville offense statisztikáira. Garrard tökéletes meccset zárt (ugyan ratingben nem, de ahhoz nagyon közeli), egyáltalán nem tudta megzavarni a texasi passrush, Mike Sims-Walker pedig teljesen megőrjítette a secondary-t. Nem csak a passz, a futás ellen is súlytalan volt a defense, Maurice Jones-Drew akkor gyalogolt (rohant) át a védelmen amikor akart. A special team átlagos teljesítményt nyújtott, bár ezen a meccsen ezt vehetjük pozitívumnak is. Minden jel arra mutat hogy teljesen szétesett már ez a csapat, kinéz egy top 5-ös draftpick év végén Jerry Joneséknak.

New York Giants

Jobban nem is alakulhatott volna a Giants bye weekje, egyeduralkodóak a csoportban.

Philadelphia Eagles

Michael Vick és DeSean Jackson újra a fedélzeten, szükség is lesz rájuk Manningék ellen.

Washington Redskins

Elsőre meglepő lehet az eredmény, de jócskán benne volt a pakliban hogy a detroiti oroszlánbarlangból vereséggel távoznak Shanahanék. McNabb ismét szolid teljesítményt nyújtott, bár néha úgy tűnik mintha az egyébként megfelelő OL védelem alól lépne ki, hogy saját magát hozza nehéz helyzetbe. Sikerült is egy sérülést összeszednie a veterán irányítónak, a helyére lépő Rex Grossman pedig ahogy várható volt, nem váltotta meg a világot. A célpontok közül Santana Moss és Anthony Armstrong emelkedett ki. A futójátékról minden elárul hogy McNabb hozta a legtöbb yardot a konyhára ebben a kategóriában is, Ryan Torain sérülése miatt a második félidőben Keiland Williams próbálkozott, némileg több sikerrel mint társa az első játékrészben. A támadófalnak meggyűlt a baja a detroiti D-line-nal, ahogy várni lehetett, Ndamukong Suh és társai rendszeresen zavart okoztak McNabb és később Grossman körül. A futójáték sikertelensége sokatmondó, de az igazsághoz hozzátartozik hogy próbálkozhatott volna többször ilyen téren a Skins. A defense az utolsó negyedig tartotta magát, aztán láthatóan elfáradtak, és a Stafford-Johnson párosra nem volt ellenszer. A kulcs a Deangelo Hall-CJ párharc volt, míg az első félidőben Hallnak sikerült feltartóztatnia Johnsont (egy interceptiont is szerzett), addig a második játékrészből az elkapó jött ki győztesen. A pass rush sem volt mindig megfelelő, Staffordnak így sikerült egy szép teljesítménnyel visszatérnie sérüléséből. Pozitívum viszont Albert Haynesworth újfent jó játéka, az elmúlt egy hónapban igazán összekapta magát a “100 milliós ember.” A special team szereplése felemás volt, Brandon Banks fickándozott visszahordóként (egy KR TD is összejött), de a detroiti returnök is hasonlóan veszélyesek voltak, rendszeresen kényelmetlen helyzetből kezdhetett el védekezni a Skins.

Előretekintés

A Giants a Seahawks otthonába látogat. Elsőre simának is tűnhet a meccs, de a Qwest Field mint tudjuk, megváltoztathatja az erőviszonyokat. Az Eagles a Coltsot fogadja, Reidéknek volt idejük rápihenni Manning alakulatára, érdekes lesz azért hogy Vick milyen formában tér vissza, illetve hogy a hazai secondary mit kezd a Colts támadófegyvereivel. A Cowboys a múlt héten a Jetset idegenben nullázó Packers otthonába látogat, ez az utazás sem kecsegtet sok jóval Phillipsék számára. A Redskins pihenőhéten lesz.