NFL összefoglalók - 3. hét

2013. szeptember 22-én 14 mérkőzést rendeztek az NFL alapszakaszának harmadik fordulójában.

Jacksonville Jaguars @ Seattle Seahawks 17-45

Ahogy várható volt, nem sok babér termett a jaguárok számára északnyugaton. A 19 pontos underdogok végül a vártnál is simább vereséget szenvedtek. A first down is ritkaság számba ment a vendégeknél, de ezeket rendre labdaeladás követte. Első touchdownjukat egy felpattanó Wilson passz után összeszedett Posluszny-interception készítette elő, és Maurice Jones-Drew vitte be 2 yardról. Hazai részről Zach Miller és Sidney Rice is 2-2 elkapott touchdownt tudott bemutatni.
Maga a találkozó hamar érdektelenségbe fulladt, és csak a végső pontkülönbség volt kérdéses. A harmadik negyedben már a Hawks tartalékolt, és Tarvaris Jackson valamint Christine Michael is kapott némi játékidőt. Ami utána történt, az már mindegy volt, bár néhány szépségtapaszt sikerült összeszedni (Todman touchdown; Shorts 143 yardig jutott).
Három forduló után a Seahawks megőrizte veretlenségét, a Jaguars pedig nyeretlenségét. Nehéz megtippelni, hogy melyik sorozat megszakadása várható hamarabb.

San Francisco 49ers - Indianapolis Colts 7 - 27

A tanítvány legyőzte mesterét, ugyanis az Andrew Luck vezette Colts idegenben tudott nyerni. A vezetést is a vendégek szerezték meg először, a héten Indy-be cserélt Trent Richardson első labdaérintéséből, de erre még a hazaiak válaszoltak Kendall Hunter jóvoltából. Ezután viszont a Colts védelem kikapcsolta Colin Kaepernicket és a 49ers passzjátékot. A félidőre három pontos indianapolisi vezetéssel vonultak a csapatok, és ezután sem javult a San Fran támadójátéka, de a védelem kezdetben még mezőnygól távolságon tartotta az ellent. A felzárkózási kísérletet aztán rendre megállította a vendégek védőegysége és a labdaszerzések sem maradtak el, Andrew Lucknak ezen a találkozón annyi volt a dolga, hogy ne adja el a labdát. Colin Kaepernick már második találkozóján nyújt elfogadhatatlan teljesítményt, de ez az egész 49ers támadóalakulatról elmondható.

Washington Redskins – Detroit Lions 20-27

RG0-3. Egyre biztatóbb ugyan a játéka, de a tavalyi rendkívüli labdabiztossága még közel sincs meg, egy rendkívül buta interceptionön kívül egy fumble is fűződik a nevéhez. Alfred Morris labdacipelései szintén ritkábbak a megszokottnál, így hiába eredményes, ha keveset használják, a passzjátékból pedig hiányzott legalább egy „nagy játék” és az elkapók is sokat dropoltak. A másik oldalon Stafford hiába kezdett pick-sixxel (DeAngelo Hall csípte el a saját end-zonejában az egyik átadását), utána Burlesonra és Megatronra építve végig stabilak voltak a légitámadások. Reggie Bush nem léphetett pályára sérülés miatt, Joiqe Bell azonban viszonylag jól pótolta a több, mint 130 összyardjával. Pass-rush szempontjából gyengébb volt a Redskins a vártnál, és bár a secondary hiába hozott néhány bravúros védekezést elsősorban az impotens támadójáték miatt most is elmaradt a hazaiak győzeleme. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy Ed Hochuli és stábja semleges szemmel nézve is néha botrányosan vezette a mérkőzését.

St.Louis Rams @ Dallas Cowboys 7-31

Lényegében már első félidei gyászos offenzív teljesítménye után lemondhatott a győzelemről Jeff Fisher legénysége. Bradfordék 1 first downra voltak képesek, 3. kísérletre 0/6 volt a mérlegük, így nem meglepő, hogy pont nélkül zártak, sőt az irányítót négyszer földre is vitték a hazaiak. A fordulás után sem jött komoly javulás, DeMarco Murray 41 yardos futással indította a játékrészt, és végül 175 egységgel zárt. Murray-nek a karriercsúcsa is ebben a párosításban született, így továbbra is kedvenc ellenfele maradt a Rams. Tony Romo 3 touchdownban volt aktív részes, pedig Miles Austin ismét idő előtt el kellett, hogy hagyja a pályát. A védelemben DeMarcus Ware 2 sacket írhatott be magának, így megdöntötte Harvey Martin franchise csúcsát.
A Dallas 2-1-gyes mérlegével immár egyedül vezeti az NFC keleti csoportját.

New York Jets 27-20 Buffalo Bills

Az idei draft első kettő kiválasztott irányítójának csatáját Geno Smith nyerte E.J. Manuellel szemben. Smith ugyan kettővel több interceptiont dobott, mint kollégája, de ugyanennyivel több touchdownt is szerzett; 331 yard, valamint két passzolt és egy futott TD fűződött a nevéhez. A New York-iak igyekeztek minél inkább megnehezíteni saját dolgukat, közel álltak az egy meccsen összeszedett büntetések örökös rekordjának beállításához (19-ig jutottak, a csúcs 22), ennek ellenére végül sikerült felülmúlniuk csoportriválisukat. A győzelmet érő TD-t Santonio Holmes szerezte egy 69 yardos elkapással. A buffalóiak nem csak a vereség miatt szomorkodhatnak; térdsérülést szenvedett a csapat egyik legfontosabb láncszeme, C.J. Spiller.

Miami Dolphins - Atlanta Falcons 27-23

Ezúttal nem tudott a Falcons kellően betankolni előnyből az 1. félidőben. Mike Smith tanítványai csupán egy mezőnygóllal vezettek a szünetben, ez nem sok jót szokott nekik jelenteni. A 2. félidő is hasonlóan szorosan alakult, mint az 1., a végén viszont Ryan Tannehill egy 4 perces, 75 yardos TD-driveot vezetett, melynek a végén az újonc Dion Simset (hasonlóan a Titanses Justin Hunterhez, Simsnek is ebben a fordulóban adatott meg az 1. NFL-elkapása és az egyből egy győztes TD lett) szolgálta ki az egykori Texas A&M irányító. Ekkor 35 másodperc maradt még az órán, azonban a visszatámadásnál Matt Ryan passzát Jimmy Wilson szedte le, így nem volt módja a Falconsnak fordítani. Kiegyenlített meccs volt, mind a turnoverek mind a gyengébben teljesítő védelmek szemszögéből, a meccs vége ezúttal a Dolphinsnak sikerült jobban.

Carolina Panthers – New York Giants 38-0

A forduló egyik legnagyobb meglepetését szolgáltatta ez a mérkőzés, nem is a Panthers hazai győzelme, hanem annak aránya valamint, hogy a szezon előtt viszonylag erősnek várt Giants ilyen rosszul kezdett. 0-3-as mérlegük szinte már most minimalizálta a playoff esélyeiket, a két fal rendkívüli módon alultejesített ezen a meccsen is, 7-1-es volt a sack arány a hazaiak javára. Az erős passzjátéknak még egy ilyen sérültekkel teletűzdelt védelem ellen sem volt villanása, mindössze 135 yardot haladtak levegőben, de a futott 60 sem túl biztató, az egyetlen pontszerzési lehetőségük egy field goal volt, de Josh Brown 38 yardról mellé lőtte. A másik oldalon Rivera kissé megkönnyebbülhetett, Cam Newton ihletett formában szerzett 4 TD-t és a védelem is kitett magáért, a már említett sackek mellett három labdát is szereztek, a szurkolók pedig kíváncsian várják, hogy kitart-e a lendület a byeweek után a Cardinals ellen is.

New England Patriots - Tampa Bay Buccaneers 23-3

Kétarcú mérkőzésen szerezte meg idei 3. győzelmét a New England Patriots. A találkozó elejében egyértelműen a Tampa Bay irányította a mérkőzést, azonban a két ígéretes lehetőségükből csak egy elhibázott mezőnygólt és egy sikereset tudtak felmutatni. Azonban ahogyan a Patriots támadóalakulata is felvette a ritmust, fokozatosan ellépett a vendégektől. Nagyban köszönhetően az előző héten igen lehurrogott újonc elkapópárosnak, hiszen Kenbrell Thompkins 2db 6 pontos elkapást is bemutatott, míg Aaron Dobson 7 jó elkapást produkált. Megsüvegelendő volt a hazaiak védelme, akik 3 db kivédekezett 4. kísérletet produkáltak, míg Talib jóvoltából interceptiont is szereztek. A futójáték feljavulásával pedig a mérkőzést is sikerült lefuttatni. A Tampa Bay, habár eleinte magabiztosan játszott, első számú elkapójának elvesztését nem tudták átvészelni, így a támadósor sem volt produktív. Habár voltak ígéretes lehetőségei a vendégeknek, a labdavesztések megpecsételték a sorsukat.

Tennessee Titans - San Diego Chargers 20-17

Egyik védelem sem brillírozott ahogy az várható volt, a meccs közben folyamatosan estek felváltva a pontok, Philip Rivers mindösszesen 4 passzt rontott, azonban a teljesítménye eltörpül Jake Locker 299 passzolt és 68 futott yardja mellett, ráadásul Locker vezette a meccsvégi győztes drive-ot: 2:17 alatt időkérés nélkül kellett végigmasírozniuk a pályán és touchdownt szerezniük, 15 másodperccel a vége előtt találta meg Locker Justin Huntert, az egykori Tennessee Volunteers elkapónak így élete első elkapása győztes touchdown lett.A Titans hamarabb is megnyerhette volna a meccset, ha kevesebb büntetéssel sikerült volna lehozniuk a mérkőzést.

New Orleans Saints - Arizona Cardinals: 31 - 7

Továbbra is veretlen a Saints.
Két gyors pontszerzés mindkét csapattól a mérkőzés legelején, de ezután a védelmek domináltak, amíg a Saints Jimmy Graham TD elkapásával nem vette át a vezetés. A félidőre 14-7-es hazai vezetéssel vonultak le a csapatok. Érdekesség, hogy a szentek félidőben -6 yard futással álltak. A második játékrészben nem szerzett pontot a Cardinals, sőt az első drive-ból elért 7 pont után csak puntoltak, illetve Carson Palmer kétszer eladta a labdát. A Saints futójáték a mérkőzés nagy részében Drew Brees futásaiból állt (TD is szerzett) és emellett majdnem minden helyzetből képes volt megjátszani az elkapóit. A Cardinals védelmének nem volt ellenszere Jimmy Grahamre. Legutóbb akkor kezdte a New Orleans 3-0-al a szezont, amikor Super Bowlt nyertek.

Cincinnati Bengals 34-30 Green Bay Packers

A Bengals kevesebb mint 6 perc alatt 14-0-s előnyre tett szert, Giovani Bernard és BenJarvus Green-Ellis futott egy-egy touchdownt, ezután viszont a Green Bay percei következtek: Mike McCarthy alakulata 30 megválaszolatlan pontot írt fel a táblára, köszönhetően részben Andy Daltonék folyamatos labdavesztéseinek. A hazaiak védelmére így sem lehetett panasz, a harmadik negyed végéhez közeledve pedig a támadóegység is magára talált; két, TD-vel záruló drive révén a Bengals visszajött a meccsbe. A sajtfejűeknél Eddie Lacy nem tudta vállalni a játékot, James Starks pedig az első félidőben sérült meg, így RB fronton James Franklinnek kellett előrelépnie, az újonc pedig élni tudott a lehetőséggel: a UCLA-ről érkező futó 126 total yardot és 1 touchdownt ért el. Franklin azonban fumble-t is vétett, ami később alaposan visszaütött: a záró játékrészben, három pontos előnyben a Packers bevállalt egy negyedik kísérletet, a rookie RB kezéből azonban a védők kiütötték a labdát, melyet először a Bengals safety-je, Reggie Nelson szerzett meg, majd elejtette azt, a hazaiak szerencséjére azonban Terence Newman kapta fel a játékszert, és meg sem állt vele az end zone-ig, 34-30-as előnyhöz juttatva a Cincinnatit. A győztes touchdownra hajtó Packers offense a rá következő drive-ban még eljutott a Bengals térfelére, Mike Zimmer egysége azonban sikeresen kivédekezte Aaron Rodgersék végső offenzíváját, így az AFC North trónjára pályázó Bengals komoly skalpot gyűjtött be ebben a fordulóban. Érdekesség, hogy a két csapat összesen 10 turnovert vétett, ebből hatot a hazaiak. A Packersnél Starks mellett Jermichael Finley és Clay Matthews is sérülten hagyta el a pályát az első félidőben.

Baltimore Ravens - Houston Texans 30-9

A védelmek domináltak a találkozón, és végül a kevesebbet hibázó csapat aratott sima győzelmet. A találkozó elején egyértelműen a Texans diktálta a tempót, de toucdhwont nem sikerült szerezniük, két mezőngyóllal 6-0-ás előnyre tettek szert. A második negyed közepéig kellett várni az első épkézláb hazai támadásra, amely szépítést eredményezett, majd Daryl Smith szemfüles labdaszerzése után már a vezetést is átvették a Hollók. A következő houstoni támadást lezáró puntot pedig Tandon Doss vitte vissza TD-re, ettől a ponttól már egyértelműen a Baltimore kezében volt a meccs. A második félidő elején szerzett touchdown pedig tulajdonképpen eldöntötte a találkozót, Schaubék nem tudták a korábbi lendületes támadásaikat megismételni, így a védelem és a speciális csapatrész vezérletével megérdemelt győzelmet aratott a Ravens, amely a nyitómeccs veresége után már sorozatban második győzelmét gyűjtötte be.

Minnesota Vikings - Cleveland Browns 27-31

A Vikings hazai pályán sem tudta begyűjteni első győzelmét a szezonban. Harmadik meccsét is 7-0-s előnyben kezdte a Minny, ezúttal is Adrian Peterson futott be az endzone-ba. Ezután 14 megválaszolatlan pontot tett fel a táblára a Browns, Bryan Hoyer 2 TD passzával. Egy szép 80 yardos Minnesota drive végén ismét egyenlő volt az állás, Ponder futott TD-jával. Cundiff mezőnygólja után a Browns ismét FG-ra készült, azonban egy trükkös játék keretein belül a holder Spencer Lanning passzolt az üresen álló Jordan Cameronnak, így a barnák elhúztak 24-14-re. A második félidőben rendkívül sok hiba – főként turnover – jellemezte a csapatokat. Az utolsó negyedben 27-24-es Minnesota vezetést láthatott a nagyérdemű, Hoyer azonban game-winning drive-ot vezetett két és fél perccel a mérkőzés lefújása előtt, Cameron nevéhez végül 3 TD is fűzödött, így joggal nevezhetjük az összecsapás legjobbjának. A végig kiélezett párharcból végül a Cleveland jött ki győztesen a második félidei összeomlásuk, majd feltámadásuk következtében.

Pittsburgh Steelers 23-40 Chicago Bears

A kohászok támadóegysége ugyanolyan borzalmasan kezdte ezt a mérkőzést, ahogy a szezon első két meccsén játszott, így Marc Trestman együttese dominálta az első félidőt. A szünet előtt Antonio Brown parádés elkapásának köszönhetően a Steelers feljött 10-24-re, majd a második félidőben egy ideig egészen elfogadhatóan teljesített az acélvárosi offense; ekkor még úgy tűnt, sikerülhet visszakapaszkodniuk (3 pontra közelítették meg a Chicagót). Ezt követően azonban Jay Cutlerék 74 yardos TD drive-ot vezettek, mellyel érdemben el is dőlt a mérkőzés, a védelem újabb touchdownja (Major Wright picksix-szel jelentkezett az első félidőben, majd Julius Peppers fumble visszahordás útján ért el hatpontost) pedig beállította a 40-23-as végeredményt. A 40 kapott pont soknak tűnhet, a Steelers védelme azonban minden tőle telhetőt megtett a hazai győzelem érdekében (13 pontot a Bears defense szerzett, és Roethlisbergerék 6 labdaeladása sem könnyítette meg Dick LeBeau tanítványainak dolgát), de amikor kellett, a chicagói támadósor megvillant, és ennek is köszönhetően az immár 3-0-s mérleggel álló Bears jelentősebb lépéselőnyre tett szert csoportriválisaival szemben. A Steelers újabb veresége azt jelenti, hogy jövő héten, Londonban két 0-3-as csapat mérkőzik meg egymással.