Power Ranking - 0. hét

A héten elindul az alapszakasz, a csapatoknak viszont már most van ereje, amit sorba lehet állítani.

 

1. Green Bay Packers



Tucatnyi (kiegészítő) játékos távozott, de ez sem menti meg az NFL leghosszabb kispadjával bíró címvédőt a 0. hét első helyétől. Főleg, hogy a drafton is remekül ügyködtek és a sérültlista is újra üres.

2. Pittsburgh Steelers



Hihetetlen, hogy ezt lehet leírni, de a szokásos rakkolás és Big Ben menekülések mellett ritka közönségszórakoztató idény jöhet össze Acélvárosban. Mike Wallace, Emmanuel Sanders és Antonio Brown is számos nagy játékot mutatott már be, ezzel újabb Steelers egység közelít az elit felé, míg a szokásos erősségek továbbra is megvannak.

3. New England Patriots



Komoly kérdőjelek vannak a védelem mindhárom sorában, de ez mikor nem volt így utoljára? Persze botladozik a front7 a sémaváltás miatt, és a safety-k is elfogytak, de valahogy mindig sikerül a bajokat feledtetnie a támadóknak. Igen, az OL belseje is érdekes állapotban van, ergo ha nagyon kötekedni akarunk, simán lentebb lehetne dobni a Pats-et mondjuk 5 hellyel, de elég szezont láttunk már ahhoz, hogy tudjuk: úgy is megoldják. Alapszakaszban biztosan.

4. New Orleans Saints



Újabb remekül draftoló csapat, amely eddig sem volt gyenge és semmilyen jelentős kárt sem szenvedtek el az elmúlt 7-8 hónapban. A passzjáték erősségét nem kell ecsetelni, és még mellé olyan telített backfield-et kaptak Ingram és Sproles érkezésével, hogy nem is fog jutni mindenkinek a képességéhez méltó számú labda. Az érdekes az, hogy tavaly is inkább a védőkön bukott el a továbbjutás, meglátjuk, hogy Franklin vagy az eddig visszafogottabb Cam Jordan mennyit segít ezen.

5. Philadelphia Eagles



Sok jó és még több felesleges igazolással telt a nyár vége a sasoknál, akiknél veretes probléma mind a linebacker sor (mikor jön már Tatupu?), mind a safety kettős. Gondolhatnánk, hogy mindenkinek jobb volna, ha formabontó módon átállnának 4-2-5-re, de aki látta a tavalyi Giants - Colts meccset, az tudja, hogy valójában nem. Szóval az Eagles előlépett Super Bowl esélyessé, de az álomcsapat kategóriától igen messze van, mert az olyanban nem csak 15 elit kezdőjátékos van, hanem 22.

6. Atlanta Falcons



Bár Julio Jones még egy snapet sem volt fent éles NFL mérkőzésen a pályán, már most ki merem jelenteni, hogy Roddy White-tal a liga legerősebb WR duóját alkotják. Harvey Dahl feltétlen hiányozni fog, egyébként nagyjából egyben maradt a csapat magja, ergo az újabb 1 év megszerzett rutinjában bíznak Smith-ék, és jól is teszik. A Super Bowl-ba jutás bravúr volna, de nem elképzelhetetlen.

7. San Diego Chargers



Hihetetlen, de megtörtént: a Chargers már a draft 2. körében megkezdte fő gyenge pontja, vagyis a special team erősítését, ez a folyamat pedig az új kickoff szabályokkal ért véget. Vincent Jackson újra hajlandó felmenni a zöld gyepre, Mathews még egészséges, van mögötte depth, így jogosan kezdi optimistán a szezont a Bolts szurkolói csoport.

8. New York Jets



Három távozó WR helyére jött egy Burress, már ami a veteránokat illeti. Átalakul a védőfal is, a pass rush sem a legerősebb, összességében a Jets nem lett jobb, mint tavaly. Ez utóbbi tény pedig nem jó hír, mert Sanchez fejlődésében nagy kár lenne bízni, én itt komoly stagnálásra számítok 2011-ben.

9. Baltimore Ravens



Flaccónak is új célpontokkal kell összeszokni, ami egy game manager esetében nem feltétlen jó dolog. A támadófal jóindulattal 3 helyen stabil csak, és a védelem sem erősödött. Rutinból lehoznak egy wild card helyet jó esetben, de ha a szokásos cserélődés meglesz a playoff mezőnyben, akkor gyanús, hogy a Ravens lesz az egyik, aki erre ráfarag.

10. Kansas City Chiefs



A liga egyik legszisztematikusabban építkező csapatánál néhány éve alig tudtunk mutatni olyan posztot, ahol ne lett volna lyuk, mára viszont teljesen megfordult a helyzet. Sőt, a kor a KC-nek is javára válik, nem jellemző, hogy sok veteránt foglalkoztatnának. Idén még nyilván nem a Super Bowl a jogos elvárás, hanem a csoportgyőzelem és a minél nagyobb playoff-rutin szerzés. A nagyobb célok majd akkor jöhetnek, ha a 13-as számú játékos nem a padon ül.

11. Indianapolis Colts



Amennyiben Peyton Manning nem áll csapata rendelkezésére 12 év után, akkor körül-belül 20 hellyel kell lentebb helyeznem a gárdát a rangsorban. Valójában nem sok elemeznivaló van a helyzetükön. Ha Manning játszik, bárkit meg tudnak verni, nélküle meg senkit. 3-4 egykori első körös, befuccsolt védő érkezett a keretbe új reményekkel, de ha #18 nincs, az ő jelenlétük se számít semmit. Meg Kerry Collins-é se. Egészséges Manning = playoff, félegészséges Manning = 8-8, semmilyen Manning = 1/1, új franchise QB igazolás. A helyzetet súlyosbítja, hogy a támadófal évek óta nem volt ilyen kilátástalan. A két korán húzott újonc csak javulást hozhat.

12. Houston Texans



A szerencse fiai első körben mérkőznek az Indy-vel, ha Manning pihen (márpedig úgy néz ki, hogy igen), akkor azonnal a csoportjuk esélyesévé lépnek elő. Nekik is vannak gondjaik, mint például Mario Williams posztjának keresése 3-4-ben, de ez még vállalható probléma. Ha a tavalyi borzalom után Wade Phillips gatyába rázza a védőket, 9 év ligatagság után összejöhet az első playoff meccs.

13. New York Giants



Máris itt a sérüléshullám, pedig még sehol sincs a szezon java. Kijavították a múlt hibáit, Dodge-ot lecserélték Weatherfordra. Mellékesen öregedő támadófaluk ikonjainak létszáma is megcsappant, linebacker továbbra sincs, sőt mostmár bevethető tight end se. Nem lett erősebb a NYG, ami figyelmbe véve, hogy tavaly nem jutottak playoffba; az Eagles beigazolt; Romo visszatér; és újabb szekérderéknyi harcossal bővült a Redskins, nem jó jel.

14. Chicago Bears



Pofásabb, több dimenziós lett az offense a dallas-i duó érkeztével, illetve 0-24 órában blokkoló TE figyel majd fent a pályán, hogy könnyebb legyen a Cutler-élet. Ez kicsit kevésnek tűnik, bár Carimi is dob valamit az összképen, és a védők sem lettek rosszabbak (csak hisztisebbek, hello Briggs!), még többszörös pro bowler safety is érkezett. Meg fog szenvedni a Bears minden normális pass rush-t felvonultatni tudó csapat ellen, és már a ST varázslatra sem lehet olyan gyakorisággal számítani, mint eddig.

15. Dallas Cowboys



Rob Ryanék úgy számolnak, hogy a secondary bajainak orvoslására elég lesz egy Abe Elam, pedig... Várhatóan tehát a védelem nem lesz jobb, mint tavaly, a támadófal már érdekesebb kérdés, hiszen a Costa/Arkin/Nagy/Kowalski belső csoportosulásból akárkik is kerülnek be a kezdőbe, nem esnek hanyatt a nevüktől az ellenfelek. Nyilván Romón múlik, hogy lesz-e playoff vagy sem, épp ezért nem mindegy, hogy milyen ötös dolgozik előtte. Azt tudjuk, hogy az elkapók meg a futók jók, sokan is vannak, Dwayne Harris különösen kellemes meglepetés lehet 7. körösként, de a franchise QB biztonsága most sincs jobb kezekben, mint korábban.

16. Tampa Bay Buccaneers



Idén se lesz playoff, túl erős a divízió. Barrett Ruudot sem lesz könnyű pótolni, akármekkora tackle-gyárosnak is számít Mason Foster. A védelem savát-borsát a fal adja, 2-2 első- ill. másodéves, egyben 2-2 első ill. második körös DT ill. DE vár bevetésre. Az NFL legfiatalabb csapata a Tampa, szóval elkésve nincsenek, el fog jönni az ő idejük.

17. St. Louis Rams



Jelentős erősödésen mentek keresztül, MSW, Dahl vagy Mikell is a gárda húzóemberei közé fog tartozni már első évében. Tavaly sem sok hiányzott a csoport megnyeréséhez, ezek után pedig már jogos elvárás a playoff szereplés. A mérleg mindegy. Különösen érdekes lesz, hogy McDaniels milyen arányban játszatja majd a keretben lévő tucatnyi elkapót és tight endet.

18. Detroit Lions



A sokra tartott detroiti újonc osztály tartósságban még nem vette fel a profik szintjét, szerencséjükre azonban kipróbált veteránok is jöttek. Emberemlékezet óta nem kötött ki motor city-ben olyan sokra tartott szabadügynök, mint Tulloch. Nagyon bíztató 4 előszezon meccsen vannak túl, a fiatalok harapnak, Suh mindenkit megfertőzött a győztes mentalitással, ráadásul egy matchup-rémálomnak számítanak a tavaly NFC döntőt játszó csoportrivális Bears számára. Az északi csoport 2. helye tehát elérhető közelségbe került, a wild card még úgy érzem nem reális elvárás, főleg, hogy az offense megint Staffordtól fog függeni így, hogy LeShoure egy évet kihagy.

19. Washington Redskins



Intenzív sakkozás indult be a lockout végeztével a fővárosban, aminek 4 csere üzlet és megannyi szabadügynök akvizíció lett a vége. A legszembetűnőbb nyilván az, hogy a QB választék Grossman-re és Beckre redukálódott. Ez nem feltétlenül hibás stratégia, sokszor leírtuk már, hogy gyenge csapatot kár lenne újonc irányítóra (vagy a hitehagyott McNabb-re) bízni. Shanahan előbb össze akar rakni egy erős magot, utána jöhet a franchise új megmentője. Sikerült is a gyengélkedő védőfalba két csoportriválistól érkező játékossal erősíteni (Bowen,Cofield), és a skill posztokra is szerződtettek egy Hightower-Gaffney duót a számos újonc mellé. Lehet, hogy a Redskins idén is 4. lesz a csoportjában, de a management elgondolása a franchise építéséről tisztán látszik, ez már önmagában előrelépés. Néhány meglepetésgyőzelem simán bennük van.

20. Jacksonville Jaguars



Nagyot javult a linebacker sor, és a secondary is, ezzel párhuzamosan elfogytak az elkapók és a futók. Utóbbiak sérülés miatt, ez nagy pech, receivert viszont nem is nagyon akartak szerezni, ez meglepetés. Feltételezzük, hogy Marcedes Lewis nagy pénzzel a zsebeiben is hasonlóan lelkes lesz, mint tavaly. A pass rush még mindig rejtély hogyan működik majd, és megindult a QB versengés, ami nem mindig segíti a csapatot. Akárki irányít majd, teljesítménykényszerbe kerül, ami görcsösséget szül. Most vagy vágják ki Garrardot első nap (fizetése indokolná), vagy kommunikálják le, hogy Gabbert 15 hétig tuti nem megy fel a pályára. A szurkolók ettől még persze ugyanúgy tüntetnének, de tán a játékosok fejében nagyobb rend lenne.

21. Tennessee Titans



Nem zártak túl zajos offszezont, hacsak Kenny Britt magánakcióit nem számítjuk bele. A problémás elkapónak egész nyáron a sarkában volt a new jersey rendőrség, mégsem kapott eltiltást, ez a bravúr. 2011 a beszoktatás éve. Megpróbálnak boldogulni Hasselbeckkel, ha sikerül, akkor boldogság lesz, ha nem, akkor meg jön a Locker-projekt.

22. Minnesota Vikings



Meglepne ha a McNabb jelentette új impulzusok messzire repítenék a Vikes-t. Elég hasonló a helyzet, mint a Titans esetében, itt is épp átmeneti év zajlik, hogy szintre tudják hozni Pondert. Ray Edwards és Pat Williams nélkül gyengébb lett a DL, a secondary pedig már rég nem erős, így meggyűlhet a bajuk a csoportban. A támadófal is átalakul, Sidney Rice is odébbállt, ezek nem a sikeresség előjelei.

23. Miami Dolphins



Az előző idény legkevesebb pontját összetalicskázó gárdája nem szenvedett el nagy vesztesgéet a védelemben, így ez az év arról szól majd, hogy sikerül-t kiküszöbölni az elmúlt időszak impotenciáját. Az ikonná érett futópáros helyett be is szereztek két új fő letéteményest, más kérdés, hogy Daniel Thomas egy sérülékeny rookie, Reggie Bush meg tudjuk milyen. Ami meglepő, hogy Chad Henne a barátságos meccseken egészen ihletett formában játszott, pedig az előtte dolgozó fal összeállítása folyamatosan változott, hatékonyságuk pedig konstansan gyenge volt.

24. Buffalo Bills



Új mez = új remények. Sikerült normális ILB osztagot kiépíteni tavalyhoz képest, így legalább valamivel komolyabb gameplant kell kiépíteni a Bills ellenfeleinek, mint tavaly. Dareus is azonnali javulást hozhat egy sorral feljebb, az viszont aggasztó, hogy Merriman a fő pass rush felelős. Az OL és a secondary felemelkedését is újoncoktól várják (várják?), ez ritkán működik, viszont a skill posztokon megmaradt a sok fiatal, éhes tehetség tehát egy tavalyihoz hasonló Bills offense-t vizionálhatunk, ami nem teljesített rosszul, sőt.

25. Cleveland Browns



Számos dolog van, ami miatt érdemes figyelni a barnákra. Ott van elsőként az elfeledett egyetemi sztár WR, Greg Little, a madden-átkot törő Hillis vagy a ritka látványt biztosító Taylor-Rubin duó a védőfal közepén. Az árnyoldalakat tekintve, ki tudja, hogy ki oldja majd meg a pass rush-t? Első évben mennyire működik a sémaváltás? Lesz-e olyan hatékony fullback Marecic, mint Vickers volt? Kibírja-e a 16 meccset a pályán McCoy? Masszív csapat lesz a Browns, ami előzetesen egy csoport 3. helyet érhet idén is.

26. Seattle Seahawks



Rutintalan és/vagy alulteljesítő védők mellé egy elméletben impozáns támadósort lehetett volna összerakni, de az ide szánt játékosok nem azt csinálják, amit elvárnak tőlük. Carpenter és a komplett OL Gallery-vel együtt bűn rossz, T-Jack képtelen megjátszani (új) célpontjait, Rice nem gyógyult meg teljesen, mindenhol van valami gáz. Várjuk az új franchise QB-t, mert ha ide nem jön egy első körös rookie 2012-ben, akkor sehová.

27. Oakland Raiders



Egy főedző és három ikon távozott. Az egyikőjüket sikerült is pótolni. Nem jó előjel, hogy Derek Haganben és Denarius Moore-ban kell bízni. A Raiders tavaly is a végletek csapata volt, a rapszódikusság idén is meglesz, de Asomugha túl sokat számított ennek a védelemnek ahhoz, hogy nélküle is összejöjjön egy nem-negatív mérleg. Az azért elmondható, hogy annyira nem jó ez a keret, hogy csak úgy eldobjanak egy jövő évi 3. kört egy projekt QB-ra.

28. Arizona Cardinals



Nagyon nem kellett Ryan Williams sérülése, de emlékszünk mi olyan Cards-ra, amely Super Bowl-ba jutott érdemi futójáték nélkül. Az elmélet, amiben bíznak, és amihez összegyűjtötték a játékosokat megáll a lábán, ez pedig az, hogy Kolb úgy összerántja a passzjátékot, hogy kiseprik a csoportot. A védők meg annyi labdát szereznek, mint tavaly. Ez nekem túl egyszerűnek tűnik.

29. San Francisco 49ers



Azt se tudom, hogy az mitől jobb, ha ugyanazokat a számokat Troy Smith helyett egy Kaepernick mezes ürge rakja le az asztalra. És ez még a jobbik eset. Persze most még Alex Smith kezd, de nem sokáig. Volt fluktuáció a keretben rendesen, sokkal rosszabbak nem lettek, Harbaugh pedig garancia a sikerre. Annyira kiszámíthatatlan az NFC West, hogy el tudom képzelni, hogy megnyerik, de szerintem Gore nélkül nem fogják.

30. Cincinnati Bengals



Kezdődik a Red/Green Show, aminek a műfaja szerintem katasztrófafilm lesz. Nem is értem, hogy miért nem Gradkowski kapja a labdát az első snap után. Mi az új éra neve, post-Palmer vagy post-Ocho Cinco? Végülis mindegy, a futás engem meglepne ha működne, márpedig az kellene hozzá, hogy Dalton elinduljon a Flaccóvá válás útján. A secondary sem túl bíztató, de ez tán még beleférne ebben a csoportban.

31. Denver Broncos



Nyilván mindenkit az érdekel, hogy Tebow csak 3. számú QB, így ezzel kezdem; ahogy közeledik a cserélési határidő, úgy lesznek egyre hangosabbak a transzfer pletykák. A marketing osztály kedvencét viszont abszolút nem éri meg elcserélni, erről ennyit. A Broncos egy nagyon fiatal csapat, ergo nagy reményeik vannak, amik idén még nem fognak valósággá válni. Az új védelem lehet gyengébb lesz, mint a régi. Vagy olyan nincs?

32. Carolina Panthers



A végső cutok után szorgosan szedegették össze a hontalanná váló embereket, ez nem a legjobb jel. A védőfal katasztrófa továbbra is, így pedig sok pontos győzelmekkel kéne bemutatkoznia Newtonnak. Olsen és Shockey érkeztével a célpontjai megjöttek, de az OL ugyancsak problémás. Ráadásul a csoportjuk sem túl kellemes. Nem valószínű, hogy egymás után kétszer lesznek 1/1, de a top5 picket nehéz lesz elkerülni.

 

Herczeg Ádám (Höri)