NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

ACC figyelő - 5.

Győzelemmel hangolt a rangadóra a Seminoles és a Hurricanes, míg a Wolfpack elvesztette veretlenségét a Hokies ellen.

Oly távol a konferenciától

East Carolina @ North Carolina 17-42

Notre Dame @ Boston College 31-13

Miközben őlre menő harcok dúltak az ACC-n belül, két csapat a saját régi riválisával mérkőzött meg hazai pályán. A North Carolina az állam 3. legnagyobb egyetemát, az ECU-t látta vendégül, nem kis sikert aratva. A találkozó előtt Da'Norris Searcy engedélyt kapott az NCAA-től, hogy pályára léphessen 3 meccses száműzetése után, és a tavalyi szezonban minden meccsen kezdő SS-ként pályára lépő védő egy 46 yardos INT return touchdownnal le is tette a névjegyét idén is. A sokáig szoros összecsapás a 3. negyedben vett fordulatot. 21-17-es állásnál Shaun Draughn szerezte meg első TD-jét, ezzel két labdabirtoklásra növelve a különbséget, majd a záró játékrészben rátett még kettőt végleg eldöntve a meccs sorsát. Draughn a 3 pontszerzése mellett 137, míg Johnny White karriercsúcsnak számító 140 yardot futott úgy, hogy bokagondok miatt kérdéses állapotban várta a kirúgást. Hat éve nem tudott két 100+ yardos futót felmutatni egy meccs alatt a Tar Heels, és idén először tudtak turnover nélkül lehozni 60 percet. A 11 eltiltott megléte miatt ezek megint bravúros adatok.

A Boston College-nak nem sikerült ilyen jól az idei "szent háború" a futball írjei ellen. Bár két nagy múltú egyetem, és histórikus futballprogram ez, rivalizálásuk aránylag fiatal, 1975 óta íródik. Kialakulása egyszerű, csupán ez a 2 katolikus egyetem van az élvonal 120 gárdája között. A Notre Dame új edzője, Brian Kelly bostoni származású, apja itt volt politikus, így az ő személye is adott némi extra pikantériát. Az Irish nincs jó formában, három vereség után érkezett Massachusetts-be, igaz mindhárom legyőzője rangsorolt gárda volt.

A BC új QB-val vágott neki a harcnak, de Chase Rettig bokasérülés miatt már a 2. negyedben kidőlt. Ekkorra Dayne Chrsit, a vendégek irányítója már 3 TD-hez segítette csapatát. Nagy javulást egyébként sem hozott Rettig játéka, három 3-and-outtal indította a meccset az Eagles, mielőtt sikerült Bobby Swigertet kiszolgálni egy 58 yardos TD passzal. Az Irish fumble-jeinek hála, pár mezőnygóllal sikerült egy labdabirtoklásra csökkenteni a hátrányt (13-21), de nem sokáig. A harmadik negyedben Kyle Rudolph (TE) és Michael Floyd (WR) után a harmadik legveszélyesebb ír, Armando Allen (RB) is beköszönt, a nagy hátrányt pedig úgy nem lehetett ledolgozni, hogy a Rettig helyére álló Marscovetra egymást követő 2 drive-ban is picket dobott. A sasok összesen 5 tényleges futott yardra voltak képesek a meccsen, ez mindent elmond a Notre Dame domináló védelméről.

Mikor a pulyka eszik farkast...

Virginia Tech @ North Carolina State 41-30

2003 szeptembere óta nem volt példa rá, hogy rangsoroltként várjon egy mérkőzést a Wolfpack, és most egy darabig biztosan nem lesz rá újra lehetőségük, mert a Hokies elvette veretlenségüket. Minden jól indult pedig a Carter-Finley stadionban, amely története 3. legtöbb nézőjét fogadta be szombaton. 17-0-ról ritkának számít a fordítás, a pulykák mégis megtették. Russell Wilson (362 yard) előbb George Bryant majd Dean Haynes-t találta meg az end zone-ban, később pedig Jarvis Williams-szel közösen is volt egy pontszerzése. A gond ott volt, hogy a meccs emberének választott Jayron Hosley 3 picket fogott a biztoskezű QB-tól, amiből kettőt Virginia Tech pontok követtek. Korábban csak egyszer volt példa rá, hogy a farkasok kikaptak mikor Wilson legalább 3 TD passzt dobott, kilencszer nyertek. Most azonban hiába volt megint két WR-e jó formában (Williams 103, Owen spencer 145 yard), a 3 turnover soknak bizonyult.

Frank Beamer a meccs utáni nyilatkozata szerint soha nem volt még a csapatára ennyire büszke. Tyrod Taylor QB karrierje ötödik 100+ futott yardos meccsét hozta le, 3 passzolt TD-jénél pedig sohasem volt több eddig. Nagy része volt benne, hogy a 7 második félidei drive-ból ötöt touchdownnal zártak le. Mindezt továbbra is Ryan Williams nélkül. Helyettesei közül Darren Evans 160 yardot és 2 TD-t, David Wilson pedig egy félidőnyitó KR TD-t futott. Az elkapók közül senki sem tudott olyan számokat produkálni, mint az ellenfélnél, André Smithnek viszont így is összejött két rövid TD, és Jarrett Boykiné is kulcsfontosságú pillanatban jött másfél perccel a meccs vége előtt. Nagyot javult tehát a red zone offense, amely a BC ellen csak 1 touchdown termést hozott 4 látogatásból. A 0-2-es kezdés után a V-Tech vezeti csoportját.

Még egy kiizzadt sárga kabátos győzelem

Georgia Tech @ Wake Forest 24-20

Három negyed után 17-6-ra vezetett a negyedik (!) számú QB-val, Skylar Jones-szal kiálló Wake Forest ezen ACC derbin. A WF itányítói közül Ted Stachitas egy scrambling során deréksérült szedett össze, Tanner Pricenak agyrázkódása volt, míg Brendan Cross (a háromszoros Super Bowl győztes OG, Randy Cross fia) egy drive után sérült vállal ballagott le a pályáról. Maradt tehát Jones, akit WR-ré akartak átképezni tavaly...

Joshua Nesbittet teljesen kivették a játékból, elsősorban Matt Woodlief (LB) blitzeléseinek hála; a GT irányítója 19 kísérletből 6 yardot tudott futni összesen a záró játékrész előtt, de abban nagyon beindult. A 101 yardig jutó Josh Adams egy elejtett punt visszahordás utáni mezőnypozíciót kihasználva jutott az end zone-ba, valamint a 4. kísérletre labdát kapó Brandon Pendergrass touchdownjaival vezettek a diakónusok, amikor Nesbitt 50 yardos nyargalása előkészítette a terepet Scott Blair 3. FG-je számára (17-9). A következő labdabirtoklásuk alkalmával ők is megoldottak egy 4. kísérletet, és Embry Peeples 20 yardos elkapásával, majd Nesbitt kettes futásával egyenlítettek. Jimmy Newman mezőnygólja megint a hazaiakat juttatta előnyhöz, így a Jackets győztes drive indítására kényszerült. Mindez sikerült is, 15 másodperccel a lefújás előtt Correy Earls kapott el egy 8 yardos átadást, a GT pedig behúzta idei harmadik győzelmét.

Újra a rangsorban!

Florida State @ Virginia 34-14

Már az első félidőben eldöntötte a találkozó sorsát a Seminoles. A védelem három sacket vitt be Mike Vericának, aki olyan nyomás alatt játszott, hogy egyetlen WR-t sem tudott elalálni. Mind a négy jó kísérlete futóhoz ment az első félidőben. Támadóoldalon Jermaine Thomas 70 és 10 yardos TD-t is bemutatott, míg a levegőben Christian Ponder és Willie Haulstead párosa villogott ezen a hétvégén is. A második félidőben már voltak momentumai a Virginiának is, Kris Burd 76 yardos elkapott touchdownja például, de Greg Reid előbb az end zone-ben szedett Vericától egy interceptiont, majd miután a hazai QB ismét eladta a labdát, és bevitték neki a 4. sacket is, lecserélték. A helyére beszálló Ross Metheny még tudott kozmetikázni az eredményen Colter Phillips TD-jével, de ez sok mindent nem befolyásolt. Christian Ponder megint 200 yard alatt maradt, de az eléggé kellemes teher számára, hogy sokkal nívósabb futósegítség és védelem van az oldalán, mint tavaly. A győzelem után a Seminoles ismét bekerült az AP top25-ös listájára, mégpedig a 23. helyre. Mivel az NC State kizúgott onnan, így továbbra is két gárda képviselteti magát az ACC-ből a kiemeltek között.

Tovább tart a teknős menetelés

Duke @ Maryland 16-21

Máris megduplázta tavalyi győzelmei számát a Terrapins; a 2-10-es szezon után idén 4-1-gyel indították az idényt. A Duke első három drive-ja egyaránt field goallal ért véget, 9-0 állt az eredményjelzőn, mikor Sean Renfree interceptiont dobott a Terps end zone-jába, az abból jövő hosszú drive végén pedig Devin Meggett révén sikerült felíratkozni a táblára a teknősöknek is. A harmadik negyedben aztán a vezetést is átvették; Tony Logan a FIU után a Duke ellen is TD-re váltott egy punt returnt, ezúttal 84 yardot visszahordva. Jamarr Robinson továbbra is sérült, így megint Danny O'Brien irányította a hazaiakat. Egy rövid passza után a RB, Da'Rel Scott 71 yardos TD-t vitt, 21-9-re növelve az előnyt. Innen még sikerült felkapaszkodnia az ördögöknek, Brandon King kapott el egy rövid passzt 2 yardra a célterülettől több, mint 7 perccel az idő lejárta előtt, ám a következő Duke drive-ban egy 4. és hosszú kísérletbe beletört Renfree bicskája, és nem sikerült közeleb férkőzni. A Blue Devils QB-ja megint jónak számító 351 yardot passzolt, de az 1 TD – 2 INT arány ezt nagyon lerontja. Conner Vernon most leragadt 99 yardnál, Donovan Varner viszont 128-ig jutott.

A siker nem jelent azonban még biztos Bowl szereplést a Maryland számára, hiszen a schedule hátralévő részében már csak csoportmeccsek vannak hátra, nem túl könnyű ellenfelekkel.

Esélyeshez illően

Miami @ Clemson 30-21

A hétvége rangadóját játszották csoporton belül Clemsonban, ahol komoly győzelmi esélyekkel lépett pályára a Tigers az erősebbnek tartott Hurricanes ellen. A tigrisek ugyanis a szezon eddigi részében csak 2 picket és nulla fumble-t jegyeztek, az pedig a legfontosabb dolog egy erősebb gárda ellen, hogy vigyázzunk a labdára. Nos ez minimálisan sem sikerült, 6 turnovert erőszakolt ki a Miami; két labdát szereztek az első negyedben a 25 yardos vonalon belül, és kettőt az utolsó negyedben is, minden nemű fordítás kísérletet meghiusítva.

Jacory Harris karrierje legjobb számát hozva 4 TD passzt adott az első negyedben, amiből hármat Leonard Hankersonnak köszönhet. Korábban egy miami WR se volt, aki négyet tudott volna elkapni egy meccs alatt, szóval Hankerson immár holtversenyben első a hurrikán rekordok könyvében. Utoljára Santana Moss-tól láthattunk hasonlót, még 1998-ban, a Rutgers ellen. Lehetett volna több is, de Harris 2 picket megint dobott, akárcsak korábbi meccsen, az egyiket megint a red zone-ban, Marcus Gilchristnek. Nem csak ez volt Harris hibája a meccsen, a második félidőben közel a saját end zone-jához intentional grounding miatt kellett puntolniuk, a jó field pozícióból pedig Andre Ellington megszerezte szintén 3. touchdownját a meccsen. (14-7-re még ők vezettek). Ezen kívül fumble-je is volt a QB-nek, de azt össze tudta szedni a karrierje során először kezdőbe nevezett, nagyra tartott freshman OT, Seantrel Henderson.

Fordulópont volt amikor 4. és 1-re nekiment a Tigers az ellenfél huszas vonalán, de Andre Ellingtont vissznyomta Brandon Harris (CB). A következő drive-ból FG-ig ment a vendéggárda, Matt Bosher nem hibázott, kialakította a végeredményt. Hiába volt eredményes futójátéka a hazaiaknak, a passzt teljesen megfogták a 3 pickkel, és Kyle Parker háromszori sackelésével.