Carolina-New Orleans Összefoglaló
New Orleans Saints 31 – 6 Carolina Panthers
Írta: Kiss Zoltán (SmAsH)
A New Orleans messzire került tavalyi sikereinek megismétlésétől, a szezon elején hatlmas csalódást nyújtottak mind futás, mind passz terén. Aztán következett egy feltámadás, de újabban ismét nem találják önmagukat. Reggie Bush hatalmas csalódás, hogy McAllister hiányában nem tudja egyszemélyben a futást elintézni, emellett Brees játéka is meglehetősen döcögős. A másik oldalon is van egy hatalmas hiányzó egész szezonban, méghozzá Jake Delhomme. Az offense vezére még a második mérkőzésen sérült meg egész szezonra és azóta a csapat nem találja a helyettesét. A kezdetben második számú Carr-nak kellett volna ezt a szerepet ellátnia, de borzasztó eredmény sült ki belőle. Azután egy másik nagyon fiatal játékos Moore tehetségében bíztak, de ő se váltott be nagy reményeket. Majd végül leigazolták a már szinte nagypapa korban lévő Vinny Testaverdet. Némi javulás volt, de csak minimális. Azóta a három játékos mixeléséből szokott kialakulni a játék, de általában rosszul. Nem mellesleg a Carolina védelme is messze elmarad a várttól.
A mérkőzés meglehetősen gyengén kezdődött, az offensek egymást próbálták alulteljesíteni, az egyetlen említésre méltó momentum Kasay field goalja volt. A második negyed viszont a Panthers számára jól indult. Brees passzát blokkolta a fal és Julius Peppers elkapta a labdát, melyet így interceptionnek minősítettek. Sokra ugyan nem mentek vele, hiszen még first downig se jutottak, ugyanis a negyedik kísérletet is elrontották. Ezzel szemben a New Orleans összekapta magát és Moore elkapását követően már a vendégek vezettek. Carr, hogy hozza szokásos formáját elkezdte az interceptionöket dobálni, először Josh Bullocks szedte le a Jarrett felé irányuló labdát. Az ellenakció végén Olindo Mare növelte a Saints előnyét. A félidő vége előtt nem sokkal még Kasay szerzett egy field goalt, valamint az az után következő Saints akcióból is próbáltak a játékosok hasonló dolgot kihozni, de mare 57 yardos kísérlete nem járt sikerrel.
A második félidőben is a szentek bizonyultak jobbnak, első támadásuk végén Brees Millerhez passzolt. A párducok következő támadása a negatív és pozitív playek tárházát vonultatta fel. Volt Smith 22 yardos reverse futása, de volt -20 yardos fumble is Deshaun Fostertől. A vége azonban punt lett. A Saints pedig dűlőre akarta vinni a dolgot, ezért Brees hatalmas passza után már a red zoneban voltak a vendégek. A támadás eredménye egy 8 yardos Brees által megfutott TD lett. A későbbiekben még Colston is kapott el egy TD-t, míg a másik oldalon Carr csak egy újabb interceptionre volt képes. A negyedik negyedben már nem is ő játszott, hanem a már említett Matt Moore. Igaz ő is csak egy labdaeladásig jutott, pontot már nem sikerült csapatával abszolválnia.
A New Orleans megint felfelé ívelő szériában van, ha tudják tartani a jó szereplést, akkor esélyeik lehetnek harcolni a Buccaneersel a csoportelsőségért, wild cardon ebből a csoportból nem valószínű, hogy valaki bejuthat. A Carolina sérültjei és rossz taktikai húzásai miatt ez a szezon már a kukában van, mindenképpen fontos, hogy megtalálják a hátralévő időre azt az irányítót, aki ki tud valamit is hozni ebből az offenseből.
A meccs embere: Roman Harper (SS, New Orleans Saints), akinek a mérkőzésen 7 tackleje, 1 interceptionje és egy kiharcolt fumbleje volt.
Pontszerzések:
1. negyed:
04:24. John Kasay (45 yardos field goal) 0-3
2. negyed:
07:33. Lance Moore (1 yardos passz, Drew Brees. Sikeres XP) 7-3
03:02. Olindo Mare (46 yardos field goal) 10-3
00:25. John Kasay (29 yardos field goal) 10-6
3. negyed:
10:12. Billy Miller (1 yardos passz, Drew Brees. Sikeres XP) 17-6
06:14. Drew Brees (8 yardos futás. Sikeres XP) 24-6
00:47. Marques Colston (4 yardos passz, Drew Brees. Sikeres XP) 31-6
4. negyed:
Nem volt.
Fontosabb statisztikák: