Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Elég robosztus és tank szerű az új kocsi
peach
Sokkal szebb, mint a mostani. S ha csak a fele igaz annak, amit mondanak, hogy mennyivel jobb versenyt hozhat, akkor a végén még újra érdekes is lehet az F1.
Mikey
most kaptam meg a Senna könyvet születésnapomra. annyival autóbbnak néztek ki azok a gépek, hogy sírtam, amikor megláttam.
slowmotion
Hát ez olyan dolog, hogy eleve a közúton közlekedő autók is sokkal jellegzetesebbek voltak régen, mint a mostaniak.
Mikey
én inkább úgy fogalmaznék, hogy akkor még nem úgy néztek ki a versenyautók, mint egy űrhajó. egyszerű első szárny, egyszerű hátsó szárny, egyszerű oldaldoboz, oszt' nyomjuk a pedált.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
Elég robosztus és tank szerű az új kocsi
peach
Sokkal szebb, mint a mostani. S ha csak a fele igaz annak, amit mondanak, hogy mennyivel jobb versenyt hozhat, akkor a végén még újra érdekes is lehet az F1.
Mikey
most kaptam meg a Senna könyvet születésnapomra. annyival autóbbnak néztek ki azok a gépek, hogy sírtam, amikor megláttam.
slowmotion
Hát ez olyan dolog, hogy eleve a közúton közlekedő autók is sokkal jellegzetesebbek voltak régen, mint a mostaniak.

BTW NASCAR-ban is új autók jönnek 2021-től, állítólag sokkal jobban hasonlítanak majd az igazi Mustangre/Camaróra/Camryre, mint a mostaniak. Viszont tervezik bevezetni ott is az előzéssegítő pluszenergiát (nem '21-től, hanem valamivel később), na attól agyfaszt kapnék. Addig fogom nézni... Meg hétközbeni versenyeket is akarnak, meg visszahozni pár régi pályát (Rockingham, Nashville, amit nagyon pletykálnak). S állítólag a Honda is tervezi a beszállást az új konstrukciójú autók megjelenésével, "ha anyagilag is lesz értelme."

Editke: Hamlint pedig műtik az offseasonben, a bal vállában el van szakadva egy szalag. Baszki, annál impresszívebb a mostani teljesítménye. 😮

Szerkesztette: Mikey
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Elég robosztus és tank szerű az új kocsi
peach
Sokkal szebb, mint a mostani. S ha csak a fele igaz annak, amit mondanak, hogy mennyivel jobb versenyt hozhat, akkor a végén még újra érdekes is lehet az F1.
Mikey
most kaptam meg a Senna könyvet születésnapomra. annyival autóbbnak néztek ki azok a gépek, hogy sírtam, amikor megláttam.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
Elég robosztus és tank szerű az új kocsi
peach
Sokkal szebb, mint a mostani. S ha csak a fele igaz annak, amit mondanak, hogy mennyivel jobb versenyt hozhat, akkor a végén még újra érdekes is lehet az F1.
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 248 — a new hope (again)
Elég robosztus és tank szerű az új kocsi



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
Logano és Hamlin balhézott kicsit a leintés után. De most legalább nem tört el Denny csigolyája. 🙄

Egy videót láttam, amikor Hamlin kicsit falhoz szorította Loganót, de az nem tűnt annyira durvának, hogy így számon kérje.

Almirola is megfenyegette Kyle Buscht, hogy megkeseríti az életét a hátralevő versenyeken.

Valahogy be kell préselnem a szabadidőmbe ezt a martinsville-i csörtét, mégha Truex Jr. végigdominálta is az 500 kört, ez alapján volt pittyputty szépen.

Szerkesztette: Mikey
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
csóri Chase, nyilván ilyenkor és így kell eltörnie egy tengelynek.
szép az a negyven pontos hátrány, innentől már nem sokat taktikázhat, mindkét futamon dupla vagy semmit kell játszania.
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 647 — Vikings fan
A it a Ferrari művel / művelt megint botrány. Komolyan mondom nem értem mi volt a tervük és miért szopatják lassan zsinórban az élen levő versenyzőjüket...
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 935 — nabege2@yahoo.com
ezt a rohadt nyafogást amit Hamilton leművel mindig, aztán röhögve nyer😕
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 112 — Tyrone Creek
nem értem Hamiltont

több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Ez a kommentálás... Kb. csak minden 2. percben mondanak ellent maguknak. 😀 Ricciardo 50 kört simán ment különösebb gond nélkül a keményen, de mondják a hülyeséget, hogy jajj Hamilton gumija nem fogja kibírni, mikor a kiállásától kezdve spórolt a gumikkal Lajos.
A Ferrari viszont szépen kitaktikázta magát megint, tálcán kínálva a Mercinek a futamgyőzelmet.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
Faguriga legyek, ha Vettel valóban szabályos volt, és nem vezette ki Hamiltont a fűre.
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 344 — situational football
Safety first van, de az FIA simán elengedte volna vizsgálat nélkül Verstappen dupla sárgás javítását a végén, ha a csapatok nem szólnak le, hogy ugyan vizsgáljátok már ki hogyan tudott körrekordot menni a végén. Egyébként Verstappen is nagy hülye volt, plusz a csapat is mikor nem szóltak rá egyből, hogy vegye el mert megvan a pole. Önmagában nem érdekel különösebben ez az eset, csak megint előjön az a bizonyos kettős mérce.

Szerk. +3 rajthely Verstappennek. Na csak észbe kaptak ott fent a toronyban. Így még nagyobb kreténség amit Verstappen csinált.
Mr.Breaker
Nyilván a szabály az szabály és ha ezt elengedik, akkor precedens teremtenek.

Csak azért szar ez a helyzet, mert a belső kamerából is látszott, mire lereagálja a sárga zászlót már tovább is haladt... sokkal hamarabb is bezászlózhattak volna neki, mondjuk a kanyar bejáratánál (nem tudom hol van pontosan ott a legközelebbi pályabíró poszt)

Az meg külön vicces, hogy ettől azért messze nem durva becsapódástól tönkremegy az elektromos berendezést 😀

Kár, hogy nem nézhetjük meg ezt a free for all rajtot ahol az első három kb bármit megengedhet magának. Tartok tőle, hogy most így a két Ferrari elmegy a mezőnytől aztán majd a boxban, kerékcseréknél, kivezetőkörökkel lemeccselik egymás között az első helyet. Közepesen aszem igen jól ment mindkét autó.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Safety first van, de az FIA simán elengedte volna vizsgálat nélkül Verstappen dupla sárgás javítását a végén, ha a csapatok nem szólnak le, hogy ugyan vizsgáljátok már ki hogyan tudott körrekordot menni a végén. Egyébként Verstappen is nagy hülye volt, plusz a csapat is mikor nem szóltak rá egyből, hogy vegye el mert megvan a pole. Önmagában nem érdekel különösebben ez az eset, csak megint előjön az a bizonyos kettős mérce.

Szerk. +3 rajthely Verstappennek. Na csak észbe kaptak ott fent a toronyban. Így még nagyobb kreténség amit Verstappen csinált.

Szerkesztette: Mr.Breaker
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 344 — situational football
Bottas 😀 😀 😀
shawnka
Ügye most is elküld majd minden hatert melegebb éghajlatra...



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 112 — Tyrone Creek
Bottas 😀 😀 😀
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 935 — nabege2@yahoo.com
wtcr, supercars, supersport, wsbk, forma1, porsche supercup, moto3, moto2, motogp
mozgalmas kis hétvége 😊
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
csóri Chase majdnem rábaszott, nagyon rosszkor pattintották ki a sárgát, de úgy néz ki, ippeg meglesz neki a cut
slowmotion
Múlt héten Blaney, most Hamlin... ahh, nagyon jó hetek ezek. 🖤
Mikey
azé' ez most röfögött, Chase simán lenyomta volna Hamlint, ha nincs a sárga négy körrel a vége előtt
slowmotion
Viszont az milyen szép, hogy: vezette a bajnokságot verseny előtt, nyert, és visszacsúszott a 3. helyre a bajnokságban. 😂😂

Autósportban rájátszás. Aki kitalálta, azzal is az idők végezetéig Győzike Show-t nézetnék.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
csóri Chase majdnem rábaszott, nagyon rosszkor pattintották ki a sárgát, de úgy néz ki, ippeg meglesz neki a cut
slowmotion
Múlt héten Blaney, most Hamlin... ahh, nagyon jó hetek ezek. 🖤
Mikey
azé' ez most röfögött, Chase simán lenyomta volna Hamlint, ha nincs a sárga négy körrel a vége előtt
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
csóri Chase majdnem rábaszott, nagyon rosszkor pattintották ki a sárgát, de úgy néz ki, ippeg meglesz neki a cut
slowmotion
Múlt héten Blaney, most Hamlin... ahh, nagyon jó hetek ezek. 🖤
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 423 — TODDHERREMANS79
Érdekes hogy Nelson Pique bácsit senki nem említi, pedig oktatta párszor Senna-t meg a Professzort is. 😉
ozibozi
Én Piquetes voltam, de ő még akkor se tűnt a legjobbnak - emlékeim szerint.
Sobri Jóska
Milyen voltál?
Mikey
Piquetes.
Neki drukkoltam.
Sobri Jóska
Aha, másodjára is így írtad, szóval nem csak elírtad.
Mikey
Hogy helyes?
Piquet-es?
Piquet-s?
Pikés?
Vagy ne legyen személynévből jelző?
Sobri Jóska
Nem ejted a T-t, ugyhogy kotojeles.
Stez
Végre egy nso-s aki tud helyesen írni 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
OK, megfordítom egy kicsit: mitől Montana és Rice minden idők legjobbja? Miért nem Peyton Manning, vagy Tom Brady? Vagy pl. Rodgers. Ugyanaz a nosztalgikus baromság.

Amúgy nem flamelni akartam, csak ugyanolyan szubjektív kijelentés, minthogy hamilton top10 all-time, miközben pl. Villeneuve meg sincs említve, vagy Pl. Stewart. Szubjektív mind, akár egyik oldalról nézzük, akár másikról.
😉

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
csóri Chase majdnem rábaszott, nagyon rosszkor pattintották ki a sárgát, de úgy néz ki, ippeg meglesz neki a cut
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Tessék. A négy akkori gigász:


Sobri Jóska
Az F1 aranykora. Ezt az időszakot szerettem a legjobban. Ekkora tehetségek egy futamon belül azóta sem fordultak elő. Itt még tényleg meg kellett izzadni egy VB címért..és az értéke is jelentősebb volt mint mostanában.
Greengo
Ekkor még volt verseny, meg vezetés. Én komázom Rosberget meg Buttont is, de 1-1 pontra jók lettek volna ilyen mezőnyben, Hamika meg kettőre.
kishaszi
Vagy többre. Értem a különbséget és értem hogy most könyebb mert Lecrec 1 kézzel kanyarodik, de kijelenteni, hogy azokkal az autókkal nem lettek volna jók akkor hülyeség , minthogy Jordan vagy Lebron a jobb viták.
Toca
Csak én mást mondok. Akkor még vezetni kellett az autót és nem gombokat nyomkodni stb. És igen, amúgy, a nagy számok törvénye azt mondja pontosan, hogy nem lettek volna jók = ez nem jelenti azt, hogy bénák, de egy olyan mezőnyben, ahol több sokszoros világbajnok van, ott sokkal nehezebb teljesíteni. Pláne,ha nincs olyan kocsi az ember segge alatt, ami majdnem megnyeri magától. És ez Schumira is igaz.
kishaszi
teljesen más kihívás volt, de mások a körülmények is.
nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy a maiak semmire nem lettek volna jók, legfeljebb nem manuális váltókon gépészkednek, hanem félautomatával.

azt gondolom, hogy a két kor között akkora különbség van, hogy most (elvileg) gyorsabbak az autók, akkor meg nem volt mindenféle segédberendezés, tehát jó fizikumúnak kellett lenni - de az erőnlét fejleszthető.

a végén úgyis minden arról szól, hogy ki veszi be a leggyorsabban a kanyart és ki gyorsít ki a legpontosabban, hogy ki mennyire érzi azt, hogy melyik ívhez milyen maximális sebesség tartozik, ahhoz meg vezetési érzék kell. és anélkül sem akkor, sem ma nem él meg senki.
slowmotion
Biztos jok lettek volna, ez az egesz egy baromsag, marmint ravagni, hogy a mostani faszi akkor nem lett volna jo.

Most Hamilton kurva konnyen elvezeti a Mercit, de baszki, ha 1970-ben szuletik, akkor meg elvezette volna a regi autokat, azokba szokik bele, a tehetsege pedig a vezeteshez volt es van meg, nem feltetlenul ahhoz, hogy gyorsan nyomogassa a gombokat. A fiatalok gokartban versenyeznek, meg kisebb autokban, amiknel ketlem, hogy a technika dont, es nem a vezetoi tudas.

Az egesz vita egyebkent abbol robbant ki, en legalabbis arrol beszeltem, hogy szerintem ki volt a legtehetsegesebb pilota, illetve a legnagyobb zseni, ezt meg nem hinnem, hogy a jo auto adja. A 70-es 80-as evekben a gyoztesek is allandoan estek ki, Lauda alatt is allandoan megalltak az autok, hiaba nyert cimeket, hiaba volt peldaul a legjobb kocsija neki. Ettol fuggetlenul aki zseni, az zseni, az ki fog tunni, akar gyengebb, akar kiraly autoval.

Hamilton is nyomta nagyon jol, amikor nem az ove volt a legjobb technika, de akkor is, amikor az ove volt. ugyanez Schumi. Ugyanez Senna, Prost, Lauda, sot, Hunt is nagyon odabaszott abban az evben egy gyengebb autoval, amikor vb-t nyert, pedig egyebkent meggyozodesem, hogy o azert egy kicsit van hype-olva, amiben nagy szerepe van a The rush-nak.

Egyebkent amig Prost alapbol zseni csoka volt, addig Senna tudtommal egyaltalan nem volt eleinte az, o neki az elete volt a versenyzes, es tenylegesen annyit tett erte, illetve allandoan fejlesztette magat, hogy aztan olyan jo versenyzo legyen, amilyen.

Szerkesztette: Stez

több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 475 — Bears & Illinois fan
Tessék. A négy akkori gigász:


Sobri Jóska
Az F1 aranykora. Ezt az időszakot szerettem a legjobban. Ekkora tehetségek egy futamon belül azóta sem fordultak elő. Itt még tényleg meg kellett izzadni egy VB címért..és az értéke is jelentősebb volt mint mostanában.
Greengo
Ekkor még volt verseny, meg vezetés. Én komázom Rosberget meg Buttont is, de 1-1 pontra jók lettek volna ilyen mezőnyben, Hamika meg kettőre.
kishaszi
Én néztem akkor is, ma is (bár kevésbé), de ezt kijelenteni, azért vicces. Honnan tudod?
Ami biztos, abban az időben, sőt még a 90-es évek végén sem volt biztos, ha vezettél 10 ponttal, annyira sűrűn rohadtak le az autók. A, 2000-es évektől ebben lépett nagyot előre a Ferka, soha nem robbant le. Ez a többi csapatnál még csak 10 évvel később jött meg, ma már szinte természetes az élcsapatoknál, hogy nem állnak meg.....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png