Kézilabda

19 feliratkozó

több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 22 058 — nabege2@yahoo.com
rühellem a dánokat
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 751
Végre a svédek visszatértek 😊 Kéziben amúgy ők a kedvencek
dande
Svéd nőket jobban szeretem
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 578 — Így remélem megfelelek nektek.....
Végre a svédek visszatértek 😊 Kéziben amúgy ők a kedvencek
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 946 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hosszabbítás ellenünk a franciáknak ide vagy oda, azért ezt nem láttam jönni.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 22 058 — nabege2@yahoo.com
hibáznak is a franciák, szerintem game over

éreztem, hogy ez lesz

Szerkesztette: NB2
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 751
francia kapusok nem találkoznak a labdával, úgy nehéz
NB2
Francia szélsők ellenünk brillíroztak, ma meg terített betlit tolnak.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 22 058 — nabege2@yahoo.com
francia kapusok nem találkoznak a labdával, úgy nehéz
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 946 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Svédek hárommal mennek a franciák ellen félidőben.

Azért a svédek kibaszott mázlisták egész tornán. Az első csoportban két lófing meccs, aztán Egyiptomot eggyel verték. Utána két döntetlen a fehéroroszok és a szlovénok ellen, meg egy győzelem a ruszki c csapat ellen. Aztán a nyolc között megkapták a leggyengébb ellenfelet, Katart, a négy között meg az általunk lefárasztott franciákat 😊
És a végén még döntőbe jutnak.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 751
Ez a 25-27 éves mag elég jó lehet, de egy kapus majd megint nagyon fog kelleni MIkler után... van egy olyan érzésem, h ott lesznek majd gondok középtávon. 😕
Igor
Azt mindig megoldottuk, Szathmári, majd Fazekas, majd Mikler, valakit csak leakasztunk. 😊
somoskovig
Ugye Szatyinál 7 évvel fiatalabb Fazék, Fazéknál meg 8-cal Mikler, ha maradna az ütemterv akk 91-93 közötti születésű kapust kellene látnunk, hogy nah lesz belőle vki. Ugye Székely idén lesz 31, aki kb. még illene is ebbe a mintába, de ő szvsz nem ez a kaliber, ink bízok Borbélyban, de ugye ő is már 25, ami kapusként még nem kor, de azért világklasszissá már ő se vszínű h beérik.
empty taxi
Kisfazék már kapuskodik, Kisszatyor létezik?

Hátha a gének vagy esetükben a tömeggyártás működik!
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 843 — Cowboys fan
Kóbor pár ezrest szvsz simán tettek rá.
Ismerek olyat aki qrvák helyett kosár döntetlenekre gerjed. 😉
ozibozi
én is, haha
meg Maka is valami ilyet játszott vagy tíz éve NBA-döntőben, nem?
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 946 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kóbor pár ezrest szvsz simán tettek rá.
Ismerek olyat aki qrvák helyett kosár döntetlenekre gerjed. 😉
ozibozi
Végül is sok perverz állat van a világon... 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 470
Kóbor pár ezrest szvsz simán tettek rá.
Ismerek olyat aki qrvák helyett kosár döntetlenekre gerjed. 😉
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 946 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Aki a 3 meccset tegnap megrázta volna kötésben döntetlenre, az vlsz nem járt rosszul. Erre a screenshot is vlsz hamisítvány lenne 😉
ozibozi
Az majdnem ezerszeres lóvécska lett volna (9*12*9) 😊

Szerintem ilyen senki sehol nem rakott meg...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 470
Aki a 3 meccset tegnap megrázta volna kötésben döntetlenre, az vlsz nem járt rosszul. Erre a screenshot is vlsz hamisítvány lenne 😉
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 714 — Scream and scout
Ez a 25-27 éves mag elég jó lehet, de egy kapus majd megint nagyon fog kelleni MIkler után... van egy olyan érzésem, h ott lesznek majd gondok középtávon. 😕
Igor
Azt mindig megoldottuk, Szathmári, majd Fazekas, majd Mikler, valakit csak leakasztunk. 😊
somoskovig
Ugye Szatyinál 7 évvel fiatalabb Fazék, Fazéknál meg 8-cal Mikler, ha maradna az ütemterv akk 91-93 közötti születésű kapust kellene látnunk, hogy nah lesz belőle vki. Ugye Székely idén lesz 31, aki kb. még illene is ebbe a mintába, de ő szvsz nem ez a kaliber, ink bízok Borbélyban, de ugye ő is már 25, ami kapusként még nem kor, de azért világklasszissá már ő se vszínű h beérik.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 770 — 49ers GM
Ez a 25-27 éves mag elég jó lehet, de egy kapus majd megint nagyon fog kelleni MIkler után... van egy olyan érzésem, h ott lesznek majd gondok középtávon. 😕
Igor
Azt mindig megoldottuk, Szathmári, majd Fazekas, majd Mikler, valakit csak leakasztunk. 😊

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ez a 25-27 éves mag elég jó lehet, de egy kapus majd megint nagyon fog kelleni MIkler után... van egy olyan érzésem, h ott lesznek majd gondok középtávon. 😕

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 751
És jó lenne, ha azt is hozzátennéd - hozzá teheted? sajnos ennyire nem vagyok képben -, hogy ezek mind nagyon jó utánpótlásműhelyekben, a világklasszisokat is látva tudnak valahol fejlődni. Akkor néhányan közülük kasszissá is válhatnak.

Ha viszont az van, hogy mindegyik veszprémi / szegedi tarcsis és kölcsön van adva valahova komló alsóra, akkor ugyan játszhat legalább, de kitől tud ott tanulni? A most kinőtt fiataloknál is rendszeresen azt olvasom, hogy az tett nekik nagyon jót, hogy elmehettek a spanyol bajnokságba, stb. Az miért van, hogy a spanyol bajnokság 5.-6. csapatában is tudnak tanulni, de a magyar 5.-6. csapatban kevésbé?
peterk2005
Röviden tudom csak, mert se időm, se nagy hozzáértésem és rálátásom nincs, csak egy mezei szurker vagyok 😊

A válogatottakról nem írok, náluk már bejáratott pálya van.

A fiatalok közül Veszprémben játszik - többen kettős igazolással, NB1/NB1/B-s csapatokkal megosztva - Dörnyei, Bodor, Lukács, Palasics. NB 1-es szinten a Telekomban nagyon kevés felnőtt meccset kaptak, ők nagyon long shot, hogy meddig jutnak, Éles Józsi akadémiai neveltjei zömmel, Bodor azt hiszem NEKÁS. Az azért elég jó ajánlólevél.

Szegeden hasonló konstrukcióval van most a felnőtt keretben Bajusz, Kecskés Dani és Marczika Barna - ők Fiatal Kézilabdások SE neveltek. Nagy Tibi debreceni, Fekete Dani tatabányai-győri nevelt. Onnan azért jöttek jó játékosok korábban.

Szilágyi Beni, Rea Barnabás szegedi saját utánpótlásból jött, de ők még a legfiatalabbak, Vetési Bencét hivatalosan a Honvéd nevelte, de 5 éve Szegeden pallérozódik, járt kölcsönben is.

Fradinál sokan vannak: Bognár, Deményi, Győri Kristóf, Ludmán, Imre, Karai etc - nézz rá a keretre, ha érdekel. Horváth Attila tapasztalt, sokat próbált up. és felnőtt szakember, elég kemény és követelős stílussal. Hogy belőlük mi lesz, arról fogalmam nincs, de ők játszanak a legtöbbet az ifik közül felnőtt szinten.

Varga Kristóf Gyöngyösön van, most került fel a felnőtt keretbe. Ott szerintem fog kapni lehetőséget, ha él vele, akkor nagy reménységünk lehet, mert up szinten nagyon jó volt.

Hornyákék Tatabányán vannak, onnan még Juhász Ádám érdekes lehet, de ő már sajnos 25 éves elmúlt és előrébb kellene tartania. Füredről hozták el Nemes Ricsit, ő rohadt termelékeny, de eléggé fegyelmezetlen játékos.

A veszprémi aliskolák, mint KKFT és Füred tele vannak olyan fiatallal, akik a Telekomnak nem kellettek (pl: Szeitl, Tóth Attila, Hári, stb., meg ott vannak Fazekas Nándi és Éles Józsi fiai is .

Szita Zoli ugye Plockban van, neki szerintem jó lenne és jót tenne egy Bundesliga csapat. Győri Matyit meg újra kellene építeni, ő sztem kicsit megrekedt a fejlődésben, neki én egy francia/spanyol középcsapatot (Dunkerque, Nantes Chambery vagy Irun, Leon) tudnék elképzelni. Máthé Dominik talán tovább lép Norvégiából valami stabil BL együtteshez, ő is jó lenne egy Bundásban, hogy kapja a terhelést.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És jó lenne, ha azt is hozzátennéd - hozzá teheted? sajnos ennyire nem vagyok képben -, hogy ezek mind nagyon jó utánpótlásműhelyekben, a világklasszisokat is látva tudnak valahol fejlődni. Akkor néhányan közülük kasszissá is válhatnak.

Ha viszont az van, hogy mindegyik veszprémi / szegedi tarcsis és kölcsön van adva valahova komló alsóra, akkor ugyan játszhat legalább, de kitől tud ott tanulni? A most kinőtt fiataloknál is rendszeresen azt olvasom, hogy az tett nekik nagyon jót, hogy elmehettek a spanyol bajnokságba, stb. Az miért van, hogy a spanyol bajnokság 5.-6. csapatában is tudnak tanulni, de a magyar 5.-6. csapatban kevésbé?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 751
Megnéztem a keretből, hogy kik jöhetnek szóba a következő pár évben:

Max egy olimpiai ciklusra jók:
- Mikler (36),
- Lékai (32)
- Székely (31)
- Varsandán (31)
- Sipos (30)

Középtávon mindenképpen:

Bodó (27)
Bóka (27)
Borbély (25)
Bánhidi (25)
Nagy Bence (25)
Ligetvári (25)
Hornyák P. (25)

Hosszútávon:
Hanusz (23)
Győri M. (23)
Szita Z. (22)
Ubornyák (22)
Fekete Dani (22)
Ág Bálint (22)
Máthé (21)
Rosta (21)

Még nem tudjuk:
Dörnyei Borisz (21)
Bodor Márk (21)
Andó Adrián (22)
Szűcs Bence (21)
Palasics K. (20)
Hornyák Bence (20)
Nagy Tibor (20)
Vetési Bence (20)
Kőhegyi Á. (20)
Lukács Peti (19)
Bajusz Brúnó (19)
Lőrincz Marcell (19)
Mariczka Barna (19)
Varga Kristóf (18)
Szilágyi Bence (17)

+ gyakorlatilag a fél Fradi keret és még sokan, akiket most fejből tuti kihagytam
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 594 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
A probléma az h Lékai 32 éves, következő olimpián már nem lesz ott sőt sztem még egy EB nálunk jövőre és kész utána lemondja a válogatottságot. Márpedig nélküle nagy szarban leszünk, nem látni senkit sem mögötte h el irányít majd és akkor a lövökre is jobban idafigyelnek majd.
Épp erről a stabrol gondolnám h ha lenne egy minimálisan elfogadható opció akkor Lékai kap 10 perc pihenőt a 40-50. Között, sokat mondó h más meccseken sem igazán kapott.
csebi
Igen, ez a nagy gondok egyike. Hosszabb tavon azért van 4 használható átlövő (Máthé, Ligetvari, Szita, Bartók), két beállós (Banhidi, Rosta), védekezésben Sipos, kapusbol mindig találunk egy elfogadhatot, de Lékai mögött senki, és a szélén is csak Boka nagyjából. Pedig ez egy fiatal mag, főleg, ha továbbra is szépen fejlődnek a fiatalok, de kellene meg legalább egy szélső és egy irányító, akkor már lehetne szebb almokat dédelgetni.
somoskovig
Ubornyákban simán van lehetőség. Kell neki még rutin, meg egy kis higgadtság, de nagyon hasonlít Lékaira a játéka.
Hanni
Szöllősi Balázzsal amúgy mi a helyzet? Nem sokat hallani róla...
Willie Parker
Üvegből van sajnos, pedig ügyes.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 113 — Lucas Scott
Figyu, 5-6 emberes csapat vagyunk: Mikler, Lékai, Bánhidi, Máthé, Bóka. Szódával elmegy Szita, Bodó és Sipos, meg kapuban Székely.

A többi nettó kuka lenne mindenhol.
Willie Parker
Reálisan ők amúgy milyen szinten vannak? Bánhidi nyilván TOP3 a posztján legalább, de a többiek?
FLZOLI
Mikler top10, de hullámzó.

Lékait nem lehet összehasonlítani pl Sagosennel, Duvnjakkal, Palmarssonnal, Godfridssonnal, de top20. Sztem Veszprémben pl Nenadic pure jobb játékos nála.

Máthé az út elején tart, neki ez még magas szint, főleg védekezésben, de van benne spiritusz. Pl sztem jobb lesz, mint Melvyn Richardson odaát.

Szita is jó játékos, de neki nagyon kellett volna az állandó veszprémi BL színvonal, csak igye eredménykényszer. Neki kellene egy Bundesliga, mint Lagarde-nak franciáknál.

Akik pl a world top 20 átlövőből hoztak 3mat: Mem, NGuessan és Remili.
Willie Parker
Köszi. Bár mondjuk ebben a sportban a top20 körüli egy poszton az a nem klasszis csak jó játékos.
FLZOLI
A top20 azért már szerintem klasszis. Úgy is keres. A férfiaknál legalábbis.

De mindegy, nem a top20-as játékosunkkal van a baj, hanem azzal, hogy nincs mögötte egy másik ugyanolyan. A francia kapitány gond nélkül meg tudta csinálni, hogy lekapja a pályáról Mahét egész meccsre. Gulyásék azt sem tudták megtenni, hogy lekapják Lékait az 50. perc környékétől. (Nagyjából akkorra fáradt el.)

Egy rossz szavunk nem lehet amúgy. Hosszabbításra kényszerítettük a franciákat, ez is erőn felül teljesítés volt. Egy picin múlt, egy ember 1 jobb megvillanásán. Kár, hogy nem sikerült, ki tudja mikor lesz hasonló esély. Ez van.
peterk2005
A probléma az h Lékai 32 éves, következő olimpián már nem lesz ott sőt sztem még egy EB nálunk jövőre és kész utána lemondja a válogatottságot. Márpedig nélküle nagy szarban leszünk, nem látni senkit sem mögötte h el irányít majd és akkor a lövökre is jobban idafigyelnek majd.
Épp erről a stabrol gondolnám h ha lenne egy minimálisan elfogadható opció akkor Lékai kap 10 perc pihenőt a 40-50. Között, sokat mondó h más meccseken sem igazán kapott.
csebi
Igen, ez a nagy gondok egyike. Hosszabb tavon azért van 4 használható átlövő (Máthé, Ligetvari, Szita, Bartók), két beállós (Banhidi, Rosta), védekezésben Sipos, kapusbol mindig találunk egy elfogadhatot, de Lékai mögött senki, és a szélén is csak Boka nagyjából. Pedig ez egy fiatal mag, főleg, ha továbbra is szépen fejlődnek a fiatalok, de kellene meg legalább egy szélső és egy irányító, akkor már lehetne szebb almokat dédelgetni.
somoskovig
amúgy a tegnapi meccs miatt most sokan megköveztek, de én pl Rodrigueztől is sokat várok mondjuk jövőre.
tegnap bűn gyenge volt támadásban, de amint bejött zavaróba, a franciák elképesztően megzavarodtak, labdát is szerzett, lehet előbb kellett volna ezt meghúzni.
hiányzott a magyar csapatból egy ilyen ember, ráadásul magassága miatt zavaróból behátrálhat középre is védekezni, ahol blokkolhat. de tény, hogy tegnap sajnos megmutatta azt, hogy miért nem elsődleges, sőt másodlagos taktika sem szélre lehúzni a labdát akár csak emberelőnyben sem.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 751
A probléma az h Lékai 32 éves, következő olimpián már nem lesz ott sőt sztem még egy EB nálunk jövőre és kész utána lemondja a válogatottságot. Márpedig nélküle nagy szarban leszünk, nem látni senkit sem mögötte h el irányít majd és akkor a lövökre is jobban idafigyelnek majd.
Épp erről a stabrol gondolnám h ha lenne egy minimálisan elfogadható opció akkor Lékai kap 10 perc pihenőt a 40-50. Között, sokat mondó h más meccseken sem igazán kapott.
csebi
Igen, ez a nagy gondok egyike. Hosszabb tavon azért van 4 használható átlövő (Máthé, Ligetvari, Szita, Bartók), két beállós (Banhidi, Rosta), védekezésben Sipos, kapusbol mindig találunk egy elfogadhatot, de Lékai mögött senki, és a szélén is csak Boka nagyjából. Pedig ez egy fiatal mag, főleg, ha továbbra is szépen fejlődnek a fiatalok, de kellene meg legalább egy szélső és egy irányító, akkor már lehetne szebb almokat dédelgetni.
somoskovig
Ubornyákban simán van lehetőség. Kell neki még rutin, meg egy kis higgadtság, de nagyon hasonlít Lékaira a játéka.
Hanni
Szöllősi Balázzsal amúgy mi a helyzet? Nem sokat hallani róla...
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 594 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
A probléma az h Lékai 32 éves, következő olimpián már nem lesz ott sőt sztem még egy EB nálunk jövőre és kész utána lemondja a válogatottságot. Márpedig nélküle nagy szarban leszünk, nem látni senkit sem mögötte h el irányít majd és akkor a lövökre is jobban idafigyelnek majd.
Épp erről a stabrol gondolnám h ha lenne egy minimálisan elfogadható opció akkor Lékai kap 10 perc pihenőt a 40-50. Között, sokat mondó h más meccseken sem igazán kapott.
csebi
Igen, ez a nagy gondok egyike. Hosszabb tavon azért van 4 használható átlövő (Máthé, Ligetvari, Szita, Bartók), két beállós (Banhidi, Rosta), védekezésben Sipos, kapusbol mindig találunk egy elfogadhatot, de Lékai mögött senki, és a szélén is csak Boka nagyjából. Pedig ez egy fiatal mag, főleg, ha továbbra is szépen fejlődnek a fiatalok, de kellene meg legalább egy szélső és egy irányító, akkor már lehetne szebb almokat dédelgetni.
somoskovig
Ubornyákban simán van lehetőség. Kell neki még rutin, meg egy kis higgadtság, de nagyon hasonlít Lékaira a játéka.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 22 058 — nabege2@yahoo.com
Engem amúgy az elszalasztott lehetőség bosszant. Mert ahogy tegnap is írtam, ez a francia csapat verhető lett volna és tényleg nem kellett volna hozzá sok. Nem vagyunk a világ legjobb 4 csapata között, de ha már egyszer lett volna rá lehetőség... Ugyanígy van hiányérzetem a londoni olimpiával kapcsolatban is. A svédeket is verhettük volna, de...
Nyilván aludva a történtekre büszke vagyok a srácokra, mert legyünk őszinték a ffi csapatsportágakban egyre nehezebb jó eredményt elérni, főleg kézilabdában, ahol szerintem van a VB-n legalább 20 csapat akik tényezők. Ilyen szempontból egy női kéziEB-n simán éremért játszhatsz, hát itt nem.