Muzikális kulturálódás

15 feliratkozó

több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 711 — Sworn to the Black
a legtöbbet az mondja róluk, hogy az emblematikus zenekarukhoz is magyar énekest importálnak...
http://www.youtube.com/watch?v=y84gW_5ZFKE

valóban sokkal jobb lehet mint MO, ahol a tél az tél a nyár meg nyárharomt
Mondjuk ezen Maniac az énekes, aki pont norvég. 😛

Az igaz, hogy az alaplemez De Mysteriisen Csihar Attila volt, meg kb. 2005 óta újra ő van a Mayhemben, de akkor olyat is linkelj. 😊

Csihar megérne egy külön hszt, kb. 20 éve a legismertebb magyar "zenész" ezen a színtéren, kismillió zenekarja, projektje volt/van, elektrotol kezdve metalon át mindenben benne van. Ami mostanában nálam fut tőle, az a Void ov Voices, amiben csak a hangját használja. Nem hagyományos értelemben vett zene, de szerintem nagyon komoly:
http://www.youtube.com/watch?v=4ODAC_-PJGM
Mondjuk bulizni nem kell rá. 😀
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Nah, most megírtam egy cédét az ótóba:

Bryan Adams - Everything I Do I do it for you
Bryan Adams - All for love
Bryan Adams - Here I am
Bryan Adams - Forgive me (LIVE at Slane Castle)
Bryan Adams - Have you ever really loved a woman (LIVE at Slane Castle)
Enya - Orinoco flow
Enya - Storms in Africa
Enya - Carribean Blue
Enya - The Celts
Enya - Wild child
Enya - Anywhere is
Enya - May it be
Superbus - Addictions
Superbus - Just like the old days
Superbus - Call girl
Superbus - Le rock a billy
Superbus - Jenn Je T'aime

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
http://www.youtube.com/watch?v=k6gvphYHJv8&feature=related

:cool:
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
a legtöbbet az mondja róluk, hogy az emblematikus zenekarukhoz is magyar énekest importálnak...
http://www.youtube.com/watch?v=y84gW_5ZFKE

valóban sokkal jobb lehet mint MO, ahol a tél az tél a nyár meg nyárharomt
Ja, és tuti szar hely lehet Kalifornia is, ahol a tél se igazán tél, a nyár se igazán nyár.
http://www.youtube.com/watch?v=UW8UlY8eXCk

több mint 13 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 649 — Illegális gyakorló
valóban sokkal jobb lehet mint MO, ahol a tél az tél a nyár meg nyárharomt
Szerintem senki nem mondta, hogy jobb, csak azt, hogy nem olyan szörnyű, mint ahogy lefestetted 😊

Amúgy ha már norvég zene: Jorn Lande is az ország szülötte http://www.youtube.com/watch?v=bHSGVBtVJhQ&feature=related

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
a legtöbbet az mondja róluk, hogy az emblematikus zenekarukhoz is magyar énekest importálnak...
http://www.youtube.com/watch?v=y84gW_5ZFKE

valóban sokkal jobb lehet mint MO, ahol a tél az tél a nyár meg nyár
több mint 13 éve
gyeek LSU Tigers 7 955 — Stromfeld Aurél fan
Jazz: Jan Garbarek Group
fetomy
Egy hét múlva jönnek Pécsre. :cool:

...vele

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 13 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 649 — Illegális gyakorló
A Leaves Eyes-ból ha jól emlékszem csak a ToT-ból kirakott Liv Kristine norvég, a többi tán német 😊fetomy
De van benne norvég, így elfér itt 😀 Amúgy is csak Liv-et ismerem az együttesből, meg a zenéjüket, így nekem az egy norvég banda 😀

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Nehogy má' a legnagyobb norvég klasszikus kimaradjon:
http://www.youtube.com/watch?v=djV11Xbc914

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
akkor egy klasszikus norvég rock: http://www.youtube.com/watch?v=Ird0pL7da-k&feature=related

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
A Leaves Eyes-ból ha jól emlékszem csak a ToT-ból kirakott Liv Kristine norvég, a többi tán német 😊
több mint 13 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 649 — Illegális gyakorló
Pont ezt mondtam én is, hogy messze nincs ott -45 fok, sőt.

Mi voltunk fent Nordkappnál (a legészakibb pont), arrafelé elhiszem, hogy nem termesztenek normálisan, merthogy nincs hol. De Norvégia nagyobb részére ez egyáltalán nem igaz.Bálesz
A sarkörön túl hülyén is nézne ki egy narancsültetvény, vagy egy szamócaföld. 😊
De a népesség nagyrésze a tengerparton és az öbölben lakik:

[térkép]Sobri Jóska
Tudom, nem is Neked magyaráztam, hanem a haromt által írt sztereotípiákat próbáltam megcáfolni 😊

Ja, a Leaves Eyes is egy norvég zenekar. Meg asszem a Burzum is 😀

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hopppá, ez Zene topic 😮
Utólag is:
Pop: Lene Marlin
Poprock: Marion Raven
Gothic Metal: Theatre of Tragedy
Jazz: Jan Garbarek Group
Electronic: Röyksopp
Classic/Folk/Celtic: Secret Garden
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 815 — No es importante
minden kommenthez linkeljetek legalább egy norvég zenét, pls


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Pont ezt mondtam én is, hogy messze nincs ott -45 fok, sőt.

Mi voltunk fent Nordkappnál (a legészakibb pont), arrafelé elhiszem, hogy nem termesztenek normálisan, merthogy nincs hol. De Norvégia nagyobb részére ez egyáltalán nem igaz.Bálesz
A sarkörön túl hülyén is nézne ki egy narancsültetvény, vagy egy szamócaföld. 😊
De a népesség nagyrésze a tengerparton és az öbölben lakik:


több mint 13 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 649 — Illegális gyakorló
Pont ezt mondtam én is, hogy messze nincs ott -45 fok, sőt.

Mi voltunk fent Nordkappnál (a legészakibb pont), arrafelé elhiszem, hogy nem termesztenek normálisan, merthogy nincs hol. De Norvégia nagyobb részére ez egyáltalán nem igaz.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Azért ne felejtsük már el, hogy Norvégia nagyrésze, a parti rész, ahol a legtöbben élnek, a Golf-áramlatnak, és az ebből fakadó óceáni klímának köszönhetően pl. Budapestnél melegebb havi átlaghőmérsékleteket produkál télen.
Bergenben a januári középhőmérséklet 2.8 Celsius fok, míg Budapesten -1.
Pl Trondheimben a legmelegebb 35 C fok volt, a leghidegebb -26 C fok.
Budapesten 40 és -26 ez a két szélsőérték.
A legészakibb területektől eltekintve, -ahol a lakosság elenyésző hányada él csak-, télen melegebb van, mint Magyarországon, és nyáron sincs kánikula, de hideg sincs. Osloban pl 25-30 fok simán van nyaranta.
Bergen, Stavanger, Trondheim, Molde, mind a tengerparton vannak, élvezve a Golf-áramlat "áldásait". Oslo pedig egy védett öbölben.

több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Egyrészt hozzátartozik az igazsághoz, hogy Hammerfest kb. a legészakibb városa nem csak Norvégiának, de egyben az egész Földnek is. Ettől függetlenül persze nem tudom ez mennyire menti fel.
Aztán az is hozzátartozik, hogy nem jártam még ott. Abban viszont biztos vagyok, hogy ott is úgy van, mint mindenhol. Nem mindegy, hogy sétálsz egyet a Rózsadombon, vagy pl. a miskolci gettóban. Sosem voltam még Norvégiában, így személyes tapasztalatom nincsen. Az nyilvánvaló, hogy nem az ország 100%-án termesztenek gyümölcsöt, és stb... az is egyértlemű szerintem, hogy más-más területeken más-más lehetőségek vannak.
Mert itt el is hiszem, hogy nem nagyon tudnak növényeket meg gyümölcsöket termeszteni, bár érteni nem értek hozzá.

Igazából nekem mindegy teljesen, csak azért írtam amiket írtam, mert eléggé szúrta a szememet, hogy ott kb. nincs más, csak rohasztott hal. (amiről mellesleg nem tudjuk milyen ízű, brutálisnak hangzik, és én meg nem kóstolnám, de szerintem azért elég sok olyan étel van, amitől az ember ismeretlenül viszolyogna😊) főleg, mert rémlett, hogy egyszer már rácsodálkoztam a hómezők között termesztett növényekre. Egy dokufilm is volt erről, pontosabban a fjordokról, és abban is mondták, hogy a fjordok, halászat teljesen elfoglalja az emberek Norvégiával kapcsolatos ismeretét, miközben ez az érdekesség "homályban" marad.
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Hát nyilván a déli gyümölcsöket nem ott termesztik, ellenben a bogyós gyümölcsöket (eper, málna, áfonya, ....) és az almát igen. A vörösáfonyából készült mártás pl. kb. nemzeti kaja, csomó kajához eszik.

"A hideg éghajlatnak is megvannak azonban a maga előnyei: a hosszú fehér éjszakáknak köszönhetően a zöldségek és a gyümölcsök különösen jóízűek lesznek. Főleg jól eltartható zöldségeket (répát, hagymát, káposztát) termelnek. Állat- és növénybetegségek alig fordulnak elő itt. Ez az északi fekvéssel, a tenger szomszédságával és az egymástól távol eső tanyákkal magyarázható. "


ui.: Az meg nemtom mennyire volt igaz, de volt egy felmérés norvég vs magyar üzletekben található gyümölcsökről, ahol írták, hogy míg itthon örülsz, ha egy épet találsz a szarok között (többnyire igaz), ott sokkal kevésbé romlanak meg. Aminek az oka pedig, hogy arrafelé az ételek eltarthatóságára eléggé jó megoldásokat fejlesztettek ki, jóval tovább maradnak frissek a dolgok.fetomy
na erről a norvégos vitáról: barátnőm apja nyáron költözött ki Hammerfestbe. nem egy nagyváros, de a tapasztalatai kicsit mást mutatnak, mint ezek a tanulmányok.
Pl: annak ellenére, hogy ott konkrétan jelentős a halászat, friss halat nem lehet kapni, csak fagyasztottat. Gyümölcs dettó. Persze azt ott nem is termesztenek, cserébe van valami helyi szar, amit nem lehet kapni a boltban, viszont az embereknek megvannak a titkos kis lelőhelyeik, amit a barátaiknak sem árulnak el, és ott szedik. Ebben a (bogyós) gyümölcsben az a jó, hogy vagy éretlen, vagy rohadt.
Egyébként ez a többi élelmiszerre is igaz: pl zöldséget a főzéshez se lehet egyben kapni, csak darabolva becsomagolva. szóval nem romlanak meg, mivel nem is igazán lehet őket kapni eredeti formájukban

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
az uj rise against lemez valami pofátlanul jólett! aki bírja az keressen rá, megéri végighallgatni.

http://www.youtube.com/watch?v=0jyMoidFp-k
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hát nyilván a déli gyümölcsöket nem ott termesztik, ellenben a bogyós gyümölcsöket (eper, málna, áfonya, ....) és az almát igen. A vörösáfonyából készült mártás pl. kb. nemzeti kaja, csomó kajához eszik.

"A hideg éghajlatnak is megvannak azonban a maga előnyei: a hosszú fehér éjszakáknak köszönhetően a zöldségek és a gyümölcsök különösen jóízűek lesznek. Főleg jól eltartható zöldségeket (répát, hagymát, káposztát) termelnek. Állat- és növénybetegségek alig fordulnak elő itt. Ez az északi fekvéssel, a tenger szomszédságával és az egymástól távol eső tanyákkal magyarázható. "


ui.: Az meg nemtom mennyire volt igaz, de volt egy felmérés norvég vs magyar üzletekben található gyümölcsökről, ahol írták, hogy míg itthon örülsz, ha egy épet találsz a szarok között (többnyire igaz), ott sokkal kevésbé romlanak meg. Aminek az oka pedig, hogy arrafelé az ételek eltarthatóságára eléggé jó megoldásokat fejlesztettek ki, jóval tovább maradnak frissek a dolgok.
több mint 13 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 649 — Illegális gyakorló
Ebben mondjuk tévedsz. A múltkor láttam egy műsort Izlandról, ami ugyebár szintén nem a trópusi éghajlatáról híres, és bizony a legjobb minőségű zöldségek ott teremnek. Sem légszennyezettség nincs, sem a talaj nincs elcseszve. Nyilván nem narancsot termesztenek, de arra ott vannak a mediterrán vidékek.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
hagymás rostélyos, grill csirke, újházi tyúkhúsleves vagy rohasztott hal?
birs pálinka vagy olvasztott hó?
bikinis picsa vagy nyáron is garbóba bugyolált picsa?haromt
télen a balatonon kizárólag rohasztott halat esznek és hozzá olvasztott havat?

A rakfisk egy kaja norvégiában, ami mellett a máshol, pl. itthon ínyenc, és drága kajának számító halak ott alapélelmiszerek, és pl. a gyümölcsök és zöldségek sokkal finomabbak is.fetomy
és az a gyümölcs és zöldség ott terem? ebben kételkednék, tekintve a sötétség és a -45 fok nem nevel életet a fenyőn kívül
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
hagymás rostélyos, grill csirke, újházi tyúkhúsleves vagy rohasztott hal?
birs pálinka vagy olvasztott hó?
bikinis picsa vagy nyáron is garbóba bugyolált picsa?haromt
télen a balatonon kizárólag rohasztott halat esznek és hozzá olvasztott havat?

A rakfisk egy kaja norvégiában, ami mellett a máshol, pl. itthon ínyenc, és drága kajának számító halak ott alapélelmiszerek, és pl. a gyümölcsök és zöldségek sokkal finomabbak is.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
hagymás rostélyos, grill csirke, újházi tyúkhúsleves vagy rohasztott hal?
birs pálinka vagy olvasztott hó?
bikinis picsa vagy nyáron is garbóba bugyolált picsa?haromt
Kérjük ugyanezeknek az örmény megfelelőit. 😉F.Schleck
én csak örmény vagyok, de egy szóval nem mondtam hogy ott akarok élni 😛