Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Magyar foci csevegő

35 feliratkozó

több mint 14 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Kérdezem az illetékest (eket) így lesz ez jövőre?Ferron
Nagyon nem 😊 de pár napot már kibír mindenki szerintem, akkor lesz biztos a dolog, ha a papírok is bejönnek.


több mint 14 éve
Ferron 72
Akkor most összefoglalva:

Jövőre lesz Hfl az alábbi csapatokkal: Wolves, Cowboys, Sharks, Tigers, Rebels, Hurricanes

Lesz emelett egy magyar bajnokság (mivel megszűnik a div 1, ezáltal ez lesz A magyar bajnokság az alábbi csapatokkal:

Wolves 2
Cowboys 2
Tigers 2
Rebels 2
Hurricanes
Sharks
Békéscsaba Raptors (Békéscsaba)
Budapest Eagles (Budapest)
Budapest Titans
Újpest Bulldogs (Budapest
Debrecen Gladiators (Debrecen)
Eger Heroes (Eger)
Fehérvár Enthroners (Székesfehérvár)
Haladás Crushers (Szombathely)
Jászberény Wolverines (Jászberény)
Kaposvár Golden Fox (Kaposvár)
Pécs Gringos (Pécs)
Szolnok Soldiers (Szolnok)
Veszprém Wildfires (Veszprém)
Zala Predators (Zalaegerszeg)
Gorillák (Dunaújváros)
Tata Mustangs (Tata)

Nem semmi ennyi csapat egy bajnokságban! Pontosan 22, ha nem történnek egyéb visszalépések vagy nem jelentkeznek új csapatok. Ez már bajnokság lesz ám a javából, kérdés, időbe belefér-e? Jót tesz-e a bajnokság színvonalának a sok teljesen különböző szintű csapat összeengedése?

*megjegyzés: tudom, hogy csapatok nem biztos, hogy így lesznek lásd Westgate, Pécs (indul-e) bats-raptors (külön-együtt?) de ezek egyelőre fikciók. Kéretik nem tényként kezelni és flamet indítani belőle. A lényeg itt a nagy létszámú bajnokságra való rávilágítás volt.

Kérdezem az illetékest (eket) így lesz ez jövőre?
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75
Az én olvasatomban a több éve hezitáló két csapat (Tigers Rebels) miatt rájöttek (a hetek) ők is hezitálhatnak és azt teszik ami szerintük a csapatuknak a legjobb.

Be áll végre a rend mindenki azt teszi ami neki a legjobb 😀

Vagy közösen a csapatok megállapodnak mi nekik a legjobb.
Vagy megpróbálják őket erővel kényszeríteni (ami szerintem nem jött be eddig sem)
Más út nincs és mivel még mindig a második érvényesül és az aki posztot vállal (dicséret érte neki) egy kicsit maga felé hajlik a keze addig mit várunk.

Ahol látok fejlődést az a birói csoport nő a létszámuk egyre több mérkőzést tudnak levezetni és mint a korábbi beírásbán olvashattuk ez nem akadálya mostanra a versenykiírásoknak. (a minőség meg a mécsszám növekedésével tapasztalattal ott is nőni fog)

Nekem az a bajom hogy a szövetség sokszor a kötelező (jogszabályban előírt) kötelezettségeken felül mindig kitalál valamit ami majd biztos jó lesz a csapatoknak, anélkül hogy megkérdezné a csapatokat egyetértenek vele tudják e vállalni.

Szerencsére most már a csapatok is kezdik látni nem csak befizetők a szövetségben és birka módjára akár a csapatuk pénzügyi tönkremenetele által is állják a terheket hanem teszik ami nekik akkor szerintük a legjobb. Szerintem ezért nem kell őket kárhoztatni.

Én minimális követelményeket állítanék a csapatok elé és minél olcsóbbá tenném mind a nevezést mind a szövetséget.

Van pozitív példa a fejlődésre lásd Rebels, Hurikánok végigjárták az utat
Ne bántsuk egymást javasoljunk és focizzunk
több mint 14 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
nálunk kötelező az edzéseken részt venni
ha ezt vállalod gyere
megvívsz az ifjú titánokkal a csapatba kerülésért 😊
Én szivesen játszanék HFLben 😊 Ha valakinek lesérül falembere szóljon nyugodtan.gyengejobb


több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Én szivesen játszanék HFLben 😊 Ha valakinek lesérül falembere szóljon nyugodtan.
több mint 14 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Van, ha muszáj.deacon75
Már bocsánat, de ez miért lenne jó akárkinek is?Natloz
Gondolom az érintett csapatoknak mindenképpen, hiszen a HFL-es bűvös 15-ös rosteren kívül lévők mozgásban lehetnek a DIV1/DIV2(már sok különbséget a 2 közt nem tudok tenni) által tavasszal, és ez gondolom utazás és nevezési díj tekintetében olcsóbb is nekik mint egy nemzetközi bajnokság.Tred
Ez lenne a lényege röviden 😀

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 14 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Van Rebels 2? 😊pc_x
Van, ha muszáj.deacon75
Már bocsánat, de ez miért lenne jó akárkinek is?Natloz
Gondolom az érintett csapatoknak mindenképpen, hiszen a HFL-es bűvös 15-ös rosteren kívül lévők mozgásban lehetnek a DIV1/DIV2(már sok különbséget a 2 közt nem tudok tenni) által tavasszal, és ez gondolom utazás és nevezési díj tekintetében olcsóbb is nekik mint egy nemzetközi bajnokság.

M. Vikings
Always open!
több mint 14 éve
Natloz Arizona Cardinals 331
Van Rebels 2? 😊pc_x
Van, ha muszáj.deacon75
Már bocsánat, de ez miért lenne jó akárkinek is?

Just a simple Lineman... ZP#76

több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Létezik egy ilyen, Magyar Amerikai Football Közösség😊
http://www.facebook.com/groups/281174681927634/
több mint 14 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Nekem is 😊

nekem tetszik:

http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20111123-2011-%20022%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfRicsi56

M. Vikings
Always open!
több mint 14 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
nekem tetszik:

http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20111123-2011-%20022%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdf

Crushers #12
több mint 14 éve
racsy 45
második csapattalhegedusadam
Van Rebels 2? 😊pc_x
Van, ha muszáj.deacon75
Bejött a lottóm!
Cél 3 bajnoki cim! 😊
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Hogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱pc_x
második csapattalhegedusadam
Van Rebels 2? 😊pc_x
Van, ha muszáj.
több mint 14 éve
pc_x 943 — Red Fist
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75
Hogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱pc_x
második csapattalhegedusadam
Van Rebels 2? 😊


több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75
Hogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱pc_x
második csapattal
több mint 14 éve
pc_x 943 — Red Fist
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75
Hogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱


több mint 14 éve
Farky Indianapolis Colts 8 516 — ℧
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75
???

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.
több mint 14 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
A Miskolc Steelers 2012. évben (ismereteim szerint) nem indul felnőttben, talán ősszel juniorban.

De ha eljön december 02-e, akkor kiderül, h ki adta be a szándéknyilatkozatot, melyik divízióra és ki gondolja annyira komolyan, h le is tette a nyilatkozat mellé a 80e forintos beugrót.

(Mondjuk ezt a beugró dolgot nem értem. Persze tudom, h jön a karácsony és a szövetségi iroda magánya elég nyomasztó egy nagyképernyős led-tv nélkül, de az elmaradt HFL-re befizetett és vissza nem adott összegekkel és ezekkel a 80e forintokkal csapatonként mi lesz, ha netán elmarad a jövő évi Div I.?)e53m62
Köszi az infot.

én egyetértek a "beugroval". Gondolom h ha nem lesz DIV I és indul valaki valahol másik osztályvan (HFL- DIVI-II) akkor oda beleszámolják. Ez sztem logikus... persze kötöszködni mindig mindennel lehet 😊 Az elmaradt HFL-re beizetett pénzekkel pedig nem hisezm h nagy gond lenne mivel még itt sem olvastál h hiányukrol 😊

Crushers #12
több mint 14 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
A Miskolc Steelers 2012. évben (ismereteim szerint) nem indul felnőttben, talán ősszel juniorban.

De ha eljön december 02-e, akkor kiderül, h ki adta be a szándéknyilatkozatot, melyik divízióra és ki gondolja annyira komolyan, h le is tette a nyilatkozat mellé a 80e forintos beugrót.

(Mondjuk ezt a beugró dolgot nem értem. Persze tudom, h jön a karácsony és a szövetségi iroda magánya elég nyomasztó egy nagyképernyős led-tv nélkül, de az elmaradt HFL-re befizetett és vissza nem adott összegekkel és ezekkel a 80e forintokkal csapatonként mi lesz, ha netán elmarad a jövő évi Div I.?)

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 14 éve
JUNIOR46 Carolina Panthers 1 335 — El Tigre Grande
Itt látszódik hogy nincs Junior csapatotok...


Itt a Vikings csapata mellett a Junior részt emelnem ki, azaz veled egykoruak voltak, a mi esetunkben nem errol van szo😊 Nem akarunk magas szintu csapatok közé engedni Ilyen fiatal srácokat...Nem magunkat féltjuk, hanem csapatot épitünk.gyengejobb
😀 nem kötekedés miatt de ha én azt mondanám az edzőmnek hogy figyi már nem megyek a pályára mert mondjuk a másik játékos 5 évvel idősebb nálam és még 10 éve már játszik, szerintem élve temetne el a pálya szélén...JUNIOR46
gyengejobb
Amikor én kezdtem 17 évesen nem volt még ez a nagy Junior mizéria... Érdekes módon mégis odaálltam a nagyobb elé... Amúgy meg miből állítsunk ki Junior csapatot ha mire meglennének a fele már túlkoros lesz... 😀 Nekünk valahogy nem megy a Juniorozás

Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)
75
75
több mint 14 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
Eastgate?
Egyébként meg oknyomozz egy kicsit 😊 :
http://miskolcsteelers.hu/?pg=hir&id=308Kori
😊😊 Eastgate 😊😊 LIKE!! 😀

köszi Kori, uriemberke vagy!

Crushers #12
több mint 14 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
Eastgate?
Egyébként meg oknyomozz egy kicsit 😊 :
http://miskolcsteelers.hu/?pg=hir&id=308


több mint 14 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!

Crushers #12
több mint 14 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A Nyíregy nem megy a HFL-be és ez 7 csapatot akaszt meg abban, hogy vállalja a Div1-et?
Vagy mi vaaan???

"Itt?? ... Mindenki!"