Magyar foci csevegő
35 feliratkozó
több mint 14 éve
Kérdezem az illetékest (eket) így lesz ez jövőre?FerronNagyon nem 😊 de pár napot már kibír mindenki szerintem, akkor lesz biztos a dolog, ha a papírok is bejönnek.

több mint 14 éve
Ferron
72
Akkor most összefoglalva:Jövőre lesz Hfl az alábbi csapatokkal: Wolves, Cowboys, Sharks, Tigers, Rebels, Hurricanes
Lesz emelett egy magyar bajnokság (mivel megszűnik a div 1, ezáltal ez lesz A magyar bajnokság az alábbi csapatokkal:
Wolves 2
Cowboys 2
Tigers 2
Rebels 2
Hurricanes
Sharks
Békéscsaba Raptors (Békéscsaba)
Budapest Eagles (Budapest)
Budapest Titans
Újpest Bulldogs (Budapest
Debrecen Gladiators (Debrecen)
Eger Heroes (Eger)
Fehérvár Enthroners (Székesfehérvár)
Haladás Crushers (Szombathely)
Jászberény Wolverines (Jászberény)
Kaposvár Golden Fox (Kaposvár)
Pécs Gringos (Pécs)
Szolnok Soldiers (Szolnok)
Veszprém Wildfires (Veszprém)
Zala Predators (Zalaegerszeg)
Gorillák (Dunaújváros)
Tata Mustangs (Tata)
Nem semmi ennyi csapat egy bajnokságban! Pontosan 22, ha nem történnek egyéb visszalépések vagy nem jelentkeznek új csapatok. Ez már bajnokság lesz ám a javából, kérdés, időbe belefér-e? Jót tesz-e a bajnokság színvonalának a sok teljesen különböző szintű csapat összeengedése?
*megjegyzés: tudom, hogy csapatok nem biztos, hogy így lesznek lásd Westgate, Pécs (indul-e) bats-raptors (külön-együtt?) de ezek egyelőre fikciók. Kéretik nem tényként kezelni és flamet indítani belőle. A lényeg itt a nagy létszámú bajnokságra való rávilágítás volt.
Kérdezem az illetékest (eket) így lesz ez jövőre?
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75Az én olvasatomban a több éve hezitáló két csapat (Tigers Rebels) miatt rájöttek (a hetek) ők is hezitálhatnak és azt teszik ami szerintük a csapatuknak a legjobb.
Be áll végre a rend mindenki azt teszi ami neki a legjobb 😀
Vagy közösen a csapatok megállapodnak mi nekik a legjobb.
Vagy megpróbálják őket erővel kényszeríteni (ami szerintem nem jött be eddig sem)
Más út nincs és mivel még mindig a második érvényesül és az aki posztot vállal (dicséret érte neki) egy kicsit maga felé hajlik a keze addig mit várunk.
Ahol látok fejlődést az a birói csoport nő a létszámuk egyre több mérkőzést tudnak levezetni és mint a korábbi beírásbán olvashattuk ez nem akadálya mostanra a versenykiírásoknak. (a minőség meg a mécsszám növekedésével tapasztalattal ott is nőni fog)
Nekem az a bajom hogy a szövetség sokszor a kötelező (jogszabályban előírt) kötelezettségeken felül mindig kitalál valamit ami majd biztos jó lesz a csapatoknak, anélkül hogy megkérdezné a csapatokat egyetértenek vele tudják e vállalni.
Szerencsére most már a csapatok is kezdik látni nem csak befizetők a szövetségben és birka módjára akár a csapatuk pénzügyi tönkremenetele által is állják a terheket hanem teszik ami nekik akkor szerintük a legjobb. Szerintem ezért nem kell őket kárhoztatni.
Én minimális követelményeket állítanék a csapatok elé és minél olcsóbbá tenném mind a nevezést mind a szövetséget.
Van pozitív példa a fejlődésre lásd Rebels, Hurikánok végigjárták az utat
Ne bántsuk egymást javasoljunk és focizzunk
több mint 14 éve
nálunk kötelező az edzéseken részt venniha ezt vállalod gyere
megvívsz az ifjú titánokkal a csapatba kerülésért 😊
Én szivesen játszanék HFLben 😊 Ha valakinek lesérül falembere szóljon nyugodtan.gyengejobb

több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Én szivesen játszanék HFLben 😊 Ha valakinek lesérül falembere szóljon nyugodtan.
több mint 14 éve
Ez lenne a lényege röviden 😀Gondolom az érintett csapatoknak mindenképpen, hiszen a HFL-es bűvös 15-ös rosteren kívül lévők mozgásban lehetnek a DIV1/DIV2(már sok különbséget a 2 közt nem tudok tenni) által tavasszal, és ez gondolom utazás és nevezési díj tekintetében olcsóbb is nekik mint egy nemzetközi bajnokság.TredVan, ha muszáj.deacon75Már bocsánat, de ez miért lenne jó akárkinek is?Natloz
Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)

több mint 14 éve
Gondolom az érintett csapatoknak mindenképpen, hiszen a HFL-es bűvös 15-ös rosteren kívül lévők mozgásban lehetnek a DIV1/DIV2(már sok különbséget a 2 közt nem tudok tenni) által tavasszal, és ez gondolom utazás és nevezési díj tekintetében olcsóbb is nekik mint egy nemzetközi bajnokság.Már bocsánat, de ez miért lenne jó akárkinek is?NatlozVan Rebels 2? 😊pc_xVan, ha muszáj.deacon75
több mint 14 éve
Már bocsánat, de ez miért lenne jó akárkinek is?Van Rebels 2? 😊pc_xVan, ha muszáj.deacon75
Just a simple Lineman... ZP#76
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Létezik egy ilyen, Magyar Amerikai Football Közösség😊http://www.facebook.com/groups/281174681927634/
több mint 14 éve
Nekem is 😊 nekem tetszik:
http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20111123-2011-%20022%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfRicsi56
több mint 14 éve
nekem tetszik:http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20111123-2011-%20022%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdf
Crushers #12
több mint 14 éve
racsy
45
Bejött a lottóm!Van, ha muszáj.deacon75második csapattalhegedusadamVan Rebels 2? 😊pc_x
Cél 3 bajnoki cim! 😊
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Van, ha muszáj.Van Rebels 2? 😊pc_xHogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱pc_xmásodik csapattalhegedusadam
több mint 14 éve
Van Rebels 2? 😊második csapattalhegedusadamZseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75Hogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱pc_x

több mint 14 éve
Törölt felhasználó
második csapattalZseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75Hogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱pc_x
több mint 14 éve
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75Hogy lehet két különböző osztályban, ugyanabban a szezonban indulni? 😱

több mint 14 éve
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.deacon75???
Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Zseniális. A div1-es csapatok hezitálása miatt, most a Tigers és a Rebels végülis nem a div1-ben, hanem a div2 -ben fog ( a HFL mellett) indulni. De mindegy, az az öt csapat legalább örülhet, hogy nem kell erősebbekkel játszaniuk jövőre a div1-ben.
több mint 14 éve
Köszi az infot.azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊A Miskolc Steelers 2012. évben (ismereteim szerint) nem indul felnőttben, talán ősszel juniorban.
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
De ha eljön december 02-e, akkor kiderül, h ki adta be a szándéknyilatkozatot, melyik divízióra és ki gondolja annyira komolyan, h le is tette a nyilatkozat mellé a 80e forintos beugrót.
(Mondjuk ezt a beugró dolgot nem értem. Persze tudom, h jön a karácsony és a szövetségi iroda magánya elég nyomasztó egy nagyképernyős led-tv nélkül, de az elmaradt HFL-re befizetett és vissza nem adott összegekkel és ezekkel a 80e forintokkal csapatonként mi lesz, ha netán elmarad a jövő évi Div I.?)e53m62
én egyetértek a "beugroval". Gondolom h ha nem lesz DIV I és indul valaki valahol másik osztályvan (HFL- DIVI-II) akkor oda beleszámolják. Ez sztem logikus... persze kötöszködni mindig mindennel lehet 😊 Az elmaradt HFL-re beizetett pénzekkel pedig nem hisezm h nagy gond lenne mivel még itt sem olvastál h hiányukrol 😊
Crushers #12
több mint 14 éve
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊A Miskolc Steelers 2012. évben (ismereteim szerint) nem indul felnőttben, talán ősszel juniorban.
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
De ha eljön december 02-e, akkor kiderül, h ki adta be a szándéknyilatkozatot, melyik divízióra és ki gondolja annyira komolyan, h le is tette a nyilatkozat mellé a 80e forintos beugrót.
(Mondjuk ezt a beugró dolgot nem értem. Persze tudom, h jön a karácsony és a szövetségi iroda magánya elég nyomasztó egy nagyképernyős led-tv nélkül, de az elmaradt HFL-re befizetett és vissza nem adott összegekkel és ezekkel a 80e forintokkal csapatonként mi lesz, ha netán elmarad a jövő évi Div I.?)
A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 14 éve
Itt látszódik hogy nincs Junior csapatotok...Amikor én kezdtem 17 évesen nem volt még ez a nagy Junior mizéria... Érdekes módon mégis odaálltam a nagyobb elé... Amúgy meg miből állítsunk ki Junior csapatot ha mire meglennének a fele már túlkoros lesz... 😀 Nekünk valahogy nem megy a Juniorozás
gyengejobbItt a Vikings csapata mellett a Junior részt emelnem ki, azaz veled egykoruak voltak, a mi esetunkben nem errol van szo😊 Nem akarunk magas szintu csapatok közé engedni Ilyen fiatal srácokat...Nem magunkat féltjuk, hanem csapatot épitünk.gyengejobb😀 nem kötekedés miatt de ha én azt mondanám az edzőmnek hogy figyi már nem megyek a pályára mert mondjuk a másik játékos 5 évvel idősebb nálam és még 10 éve már játszik, szerintem élve temetne el a pálya szélén...JUNIOR46
Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)

több mint 14 éve
😊😊 Eastgate 😊😊 LIKE!! 😀azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊Eastgate?
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
Egyébként meg oknyomozz egy kicsit 😊 :
http://miskolcsteelers.hu/?pg=hir&id=308Kori
köszi Kori, uriemberke vagy!
Crushers #12
több mint 14 éve
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊Eastgate?
szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!Ricsi56
Egyébként meg oknyomozz egy kicsit 😊 :
http://miskolcsteelers.hu/?pg=hir&id=308

több mint 14 éve
azzal meg megint mivan hogy a miskolcal mivan? 😊 szétesöben?? 😮 hisz 1-2 éve a semmiböl lett 50 emberük nem?? 😮
valaki adjon nekem pletykaszerüt!!! lécci!!
Crushers #12
több mint 14 éve
A Nyíregy nem megy a HFL-be és ez 7 csapatot akaszt meg abban, hogy vállalja a Div1-et?Vagy mi vaaan???
"Itt?? ... Mindenki!"