Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 9 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 029 — Jaguars fan
Hivatalosan is bejelentették az érkező UDFA újoncokat.
DT Ricky Havili-Heimuli (Oregon)
iktriad
Én annyira remélem, hogy ezzel a névvel megcsíp egy roster helyet 😊 a Twitteren mindenesetre nagyon örül és Istennek hálálkodik. Egy darabig Tebownak is bejött ez a dolog... 😉
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Fox Sports A+ra értékelte a Jaguars draftját - csak mi kaptuk ezt az érdemjegyet tőlük!
 msn.foxsports.com/nfl/photos/now-it-s-time-to-judge-grading-the-2014-nfl-draft-051214#img_15
Tehát az ESPN, a CBS (2×), a SI.com, a Yahoo és a Fox is A-t adott a draft classunkra. o_o Szerintem ilyen még sohasem volt a Jags történetében.

Mindig érdemes meghallgatni Lageman véleményét, íme az értékelése a draftról:
 www.stationcaster.com/player_skinned.php?s=631&c=3481&f=2792343

Ugyanitt Caldwell is nyilatkozott ma:
 www.stationcaster.com/player_skinned.php?s=631&c=3481&f=2792343
Megint megerősítette, hogy Henne kezd idén, és Bortles padozik és tanul mögötte. Lee és Robinson 1. körös besorolással voltak a boardunkon.

Ma megjöttek a rookiek, és Bradley egy különlegességek készült számukra: Rick Pitino, a Louisville kosárcsapatának vezetőedzője tartott nekik ma motivációs beszédet!

Van videó is a hivatalos oldalon a megérkezésükről:
 www.jaguars.com/media-gallery/videos/Inside-the-Jaguars-Rookies-Arrive/8af4562d-74b2-4edd-833f-4dcb808ada43

Ik: szerinted mi lenne Branch reális ára egy pass-rusher need-del rendelkező csapattól?
én azért min 4 körös picket mondanék, hisz még van 2 éve a szerződésébő, + tavaly asszem 6,5 sacket gyártott minimális snap számmal.phylos
5. kör max, az is lehet csak kondicionálisan. Sajnos azok, akik jobban értenek ehhez, azt mondják a sackszámai megtévesztőek és továbbra sem fejlődött úgy, ahogy kéne.
Én azt mondom (elnézve az idei draftot), ha ez marad továbbra is a helyzet a fejlődésével és el tudjuk passzolni egy középső körös pickért, akkor tegyük.
több mint 9 éve
phylos Jacksonville Jaguars 1 157 — Duvááááál
Ik: szerinted mi lenne Branch reális ára egy pass-rusher need-del rendelkező csapattól?
én azért min 4 körös picket mondanék, hisz még van 2 éve a szerződésébő, + tavaly asszem 6,5 sacket gyártott minimális snap számmal.

Made... Laid... Paid
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Storm Johnson szerintem pár hét után kezdő lesz. nagyon fasza RB, nem is értem miért csúszott ennyit. és 3-4.körös tehetségnek tartom minimum.braxa88
Szerintem Gerhart kezd végig(hacsak nem sérül le), túl sokat keres ahhoz, hogy padozzon.
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Storm Johnson szerintem pár hét után kezdő lesz. nagyon fasza RB, nem is értem miért csúszott ennyit. és 3-4.körös tehetségnek tartom minimum.
több mint 9 éve
Nandito Tennessee Titans 3 060 — Titans fan
Üdv Urak! Jó kis drafton vagytok túl, alakul a csapatotok. Sajnos... Nem ám, csak vicc volt! 😀 Legyen egy jó kis rivalizálás köztünk, s lehetőleg most már a PO-ért! 😊

Kérdésem is lenne. Egy GM játékban behúztam a csapatomhoz Deandre Colemant a középső körökben, aztán csalódást jelentő módon a drafton csak UDFA-ként kelt el. Tudtok róla valamit, mi lehet az oka? Sérülés, valami red flag, vagy nem is annyira jó játékos?Nandito
Túl erős/mély draft. Szerencsédre itt akár kiköthet a végső 53ban is.iktriad
Akkor nincs vele különösebb gond, ez jó hír. 😊 Úgy legyen, kerüljön csak 53-ba!

Music City Miracle
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Üdv Urak! Jó kis drafton vagytok túl, alakul a csapatotok. Sajnos... Nem ám, csak vicc volt! 😀 Legyen egy jó kis rivalizálás köztünk, s lehetőleg most már a PO-ért! 😊

Kérdésem is lenne. Egy GM játékban behúztam a csapatomhoz Deandre Colemant a középső körökben, aztán csalódást jelentő módon a drafton csak UDFA-ként kelt el. Tudtok róla valamit, mi lehet az oka? Sérülés, valami red flag, vagy nem is annyira jó játékos?Nandito
Túl erős/mély draft. Szerencsédre itt akár kiköthet a végső 53ban is.
több mint 9 éve
Nandito Tennessee Titans 3 060 — Titans fan
Üdv Urak! Jó kis drafton vagytok túl, alakul a csapatotok. Sajnos... Nem ám, csak vicc volt! 😀 Legyen egy jó kis rivalizálás köztünk, s lehetőleg most már a PO-ért! 😊

Kérdésem is lenne. Egy GM játékban behúztam a csapatomhoz Deandre Colemant a középső körökben, aztán csalódást jelentő módon a drafton csak UDFA-ként kelt el. Tudtok róla valamit, mi lehet az oka? Sérülés, valami red flag, vagy nem is annyira jó játékos?

Music City Miracle
több mint 9 éve
m-bryo Jacksonville Jaguars 1 017 — Jaguars fan
Blake Bortles az 5.helyen végzett mezek eladásában a hétvégén.....ez is jó hír számunkra....,aztán mi sül ki a az új irányíttónkbol....?
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Hivatalosan is bejelentették az érkező UDFA újoncokat. 17en jöttek ma, köztük nagy örömömre Craig Loston, az LSU safetyje is! Arról volt szó, hogy máshova ír alá. Szerencsére ide jött, és van esélye a keretre is keróülnie. Érdekes, hogy 3 db TEt igazoltunk. Jensen személyében megint van egy nagy favorit a 3. TE posztra, de Ryan Otten tavalyi példája mutatja, hogy semmire sincs garancia.

QB Stephen Morris (Miami)
RB Terrance Cobb (Cumberland, Ky.)
WR Damian Copeland (Louisville)
WR Allen Hurns (Miami)
TE Marcel Jensen (Fresno State)
TE D.J. Tialavea (Utah State)
TE Reggie Jordan (Missouri Western State)
OT Josh Wells (James Madison)
G Tyler Shatley (Clemson)
DL Deandre Coleman (California)
DT Ricky Havili-Heimuli (Oregon)
LB Trevor Gillette (Rice)
LB Marcus Whitfield (Maryland)
S Craig Loston (LSU)
CB Rashaad Reynolds (Oregon State)
K Jeff Budzien (Northwestern)
P Chad Zinchini (Tennessee Tech)

Hogy helyet csináljunk nekik, az alábbi uraknak kellett ma távozniuk a csapattól:
G Will Rackley
RB Delone Carter
RB Shaun Chapas
WR Jeremy Ebert
DT Drake Nevis
WR Stephen Williams

Alfie Crow nagyon korai tippje a végső 53ra - 5 UDFA rookie is a keretben!

Players
QB Chad Henne, Blake Bortles
RB Toby Gerhart, Storm Johnson, Jordan Todman, Denard Robinson, Brady Ewing
WR Cecil Shorts III, Marqise Lee, Allen Robinson, Ace Sanders, Allen Hurns
TE Marcedes Lewis, Clay Harbor, Marcel Jensen
OL Luke Joeckel, Zane Beadles, Mike Brewster, Brandon Linder, Austin Pasztor, Cam Bradfield, Drew Nowak, Sam Young, Luke Bowanko, Patrick Lewis
DL Tyson Alualu, Red Bryant, Roy Miller, DeAndre Coleman, Ziggy Hood, Sen'Derrick Marks
LEOs Chris Clemons, Jason Babin, Chris Smith
LB Dakoda Watson, Paul Posluzny, Geno Hayes, Telvin Smith, Jon Lotulelei, LaRoy Reynolds
CB Alan Ball, Dwayne Gratz, Will Blackmon, Rashaad Reynolds, Demetrius McCray
S Jonathan Cyprien, Josh Evans, Winston Guy, Sherrod Martin, Craig Loston
ST Josh Scobee, Bryan Anger, Carson Tinker
PUP/IR Aaron Colvin

Branch itt nincs a listán, érdekes(szerintem is jó esély van egy tradere vele kapcsolatban)... Hurns helyett mondjuk én Mike Brownt favorizálnám 5. WRnek.
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Kiraktuk Will Rackleyt és Jeremy Ebertet! Előbbi ici-picit meglepi, de azért nem váratlan.

Már csak Alualu, Shorts, Prosinski, Branch, Anger és Mike Harris van itt a Gene Smith pickekből. Alkeszt már lassan hivatalosan sem lehet ideszámolni.
Szezonkezdetre lehet, hogy csak Alualu, Shorts, Anger és esetleg Branch, ha nem tradeljük el addig maradhat belőlük a kereten....


Ha valóban az FO és HC elhatározta, vagy a minicampet követően elhatározza, hogy Henne a kezdő irányító 2014-ben, akkor semmilyen haszon nem származik a first team snappek megosztásából. Bortles redshirt éve mögött egyetlen ok állhat: rendbe tegyék a lábmunkáját a dobómozdulatát. Ehhez a második/harmadik csapat és scout offense vezetése abszolút ideális, ahol még lehetősége lesz megmutatni azt is, hogy mit tud a csapat #1 védelme ellen - Aaron Rodgers kergette így őrületbe saját csapattársait anno.DoM
Már el van döntve, hogy ez Henne éve, de ettől függetlenül nem abaj, ha Blake is kap némi lehetőséget arra, hogy összeszokjon arra az esehetőségre tekintve, ha netán korán be kell állnia (sérülés is van a világon, bár ebben Henne Garrard fénykorát idézi)

A helyzet érett kezelése például, hogy ha Henne kezdő, aki mást oda se engednek a first team reps közelébe irányítóként. Ha igen, ugyanaz lesz a sajtóban mint tavaly, amikor beindult a statisztika háború az edzőtáborban, aminek a releváns tartalma a nullához közeledik, viszont arra tökéletesen alkalmas, hogy táptalajt adjon a tömeghisztériához, ha Henne több két intercepiont.

Másrészt maximalizálhatja a csapat az esélyeit Henne vezetésével, ha nem osztja meg a gyakorlásra fordított időt az első csapatnál, amivel elmondhatják: mindent megtettünk, hogy jó idényünk legyen és ne kelljen a népharag miatt már októberben váltani.DoM
Így is - úgy is be fogják majd követelni Bortlest a kezdőbe, hacsak Henne nem játssza élete meccseit idén. Bradleyt eddig megismerve szerintem, hacsak nem lesz olyan szezonkezdet mint tavaly, kezelni és kommunikálni tudja a dolgot. Az állása nem forog veszélyben, nincs oka kapkodni, mint anno JDRnek volt (mintkét alkalommal, mikor kivágtak a kezdő QBt a szezonkezdet hetében, az állása nem volt biztos, egyszer bejött ez neki, egyszer nagyon nem).
És szerintem senki nem lesz morcos, ha Bortles snapeket kap TC latt a kezdőkkel. Egyrészt szinte mindenki őt akarja minél korábban (és evvel együtt Hennet a padon látni), másrészt idén még senki szem számol komolyan a playoffal, tehát ha közepes, vagy annál valamivel gyengébb lesz a szezon, senki nem for morogni emiatt.
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Caldwellék nagyon mondogatták, hogy Henne idén a kezdő QB. És nincs értelme hazudni ilyen ügyben. TCben meg az lesz, mint tavaly volt Szöszivel és Hennevel: 50%-50%ban kapják majd a snappeket az első csapatnál, hogy Blake szokja a társakat.iktriad
Ha valóban az FO és HC elhatározta, vagy a minicampet követően elhatározza, hogy Henne a kezdő irányító 2014-ben, akkor semmilyen haszon nem származik a first team snappek megosztásából. Bortles redshirt éve mögött egyetlen ok állhat: rendbe tegyék a lábmunkáját a dobómozdulatát. Ehhez a második/harmadik csapat és scout offense vezetése abszolút ideális, ahol még lehetősége lesz megmutatni azt is, hogy mit tud a csapat #1 védelme ellen - Aaron Rodgers kergette így őrületbe saját csapattársait anno.

Az egyedüli probléma az, hogy baromi brutális a sorsolásunk legeleje. Ha 0-5el vagy 1-4el kezdünk (ami sajna reális veszély), akkor Henne körül gyorsan elfogyhat a levegő. [...]
Bizakodom abban, hogy a Caldwell-Bradley páros érettebben fogja kezelni a kezdő QB kérdést, mint a Gene Smith-Del Rio duó 2011ben....iktriad
A helyzet érett kezelése például, hogy ha Henne kezdő, aki mást oda se engednek a first team reps közelébe irányítóként. Ha igen, ugyanaz lesz a sajtóban mint tavaly, amikor beindult a statisztika háború az edzőtáborban, aminek a releváns tartalma a nullához közeledik, viszont arra tökéletesen alkalmas, hogy táptalajt adjon a tömeghisztériához, ha Henne több két intercepiont.

Másrészt maximalizálhatja a csapat az esélyeit Henne vezetésével, ha nem osztja meg a gyakorlásra fordított időt az első csapatnál, amivel elmondhatják: mindent megtettünk, hogy jó idényünk legyen és ne kelljen a népharag miatt már októberben váltani.
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Caldwellék nagyon mondogatták, hogy Henne idén a kezdő QB. És nincs értelme hazudni ilyen ügyben. TCben meg az lesz, mint tavaly volt Szöszivel és Hennevel: 50%-50%ban kapják majd a snappeket az első csapatnál, hogy Blake szokja a társakat.

Ha már őszinteség, az megvan, hogy Caldwell inkább lerakta a telefont egy Jeremiah interjúnál, mikor az Bortlesról kérdezett volna, mintsem, hogy hazudjon neki(nem is tudtam, hogy nagy barátok, mert az FTU cikk szerint azok)?

As NFL draft day arrived, Jaguars general manager Dave Caldwell took satisfaction that his desire to select quarterback Blake Bortles was kept secret. Better yet, he didn’t have to be put in the awkward position of lying.
Then on Thursday around noon, Daniel Jeremiah of the NFL Network called to pick Caldwell’s brain about the background of top prospects and a possible fit for the Jaguars. They went through Jadeveon Clowney, Khalil Mack, Sammy Watkins, Johnny Manziel. Then Jeremiah wanted to know about quarterbacks Derek Carr and Bortles.
Uh-oh! Caldwell was in a bind because Jeremiah, a former NFL scouting colleague, was someone he considered a personal friend. Not wanting to tip his hand on Bortles, the GM ended the conversation by telling Jeremiah he had to take a phone call.
A sheepish look went across Caldwell’s face Friday when I asked him about that exchange.
“There was no phone call,” Caldwell admitted. “I didn’t want to lie to him [about Bortles].”
Mondom a támadófal miatt is inkább Henne kezdjen. Plusz szerintem nem lesz rosszabb, mint tavaly, sőt. Most már ismeri Fisch offensét, és valamivel jobb lesz már az elején is a supporting cast is körülötte.

Az egyedüli probléma az, hogy baromi brutális a sorsolásunk legeleje. Ha 0-5el vagy 1-4el kezdünk (ami sajna reális veszély), akkor Henne körül gyorsan elfogyhat a levegő. Ha Chad kezd és 6 hét után 50%-on lennénk, akkor biztos, hogy végig ő marad. De ha mondjuk 2-4el vagy rosszabbul állunk, akkor hamarabb sor kerülhet Blake bevetésére, mint az talán ideális lenne.
Bizakodom abban, hogy a Caldwell-Bradley páros érettebben fogja kezelni a kezdő QB kérdést, mint a Gene Smith-Del Rio duó 2011ben....
több mint 9 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Az egy dolog, hogy Bortles mikortól kezd élesben. Az lesz nagyon fontos, hogy a TC-ben az első csapattal gyakorolhasson, hogy megismerje és összeszokjon a csapattársaival. Ha ez így nem lesz meg neki, akkor én sem kezdetném inkább, egy meccsen sem. Mert egy kurva sikertelen és összeszokottságból fakadóan szar teljesítmény és szezon kihathat Bortlesre, de akár a csapattársakra is. Mondjuk Bortlest én fejben NFL readynek érzem, tehát szerintem ő el fogja bírni a nyomást és a rossz meccsek után is nyugodt tud maradni, de a lábmunkájában és a mechanikájában abszolút nem érzem annak. Ellenben úgy vélem, jó edzőkkel, jó mentorálással ő benne van a legnagyobb upside és ő az, aki 2-3 év alatt minőségi QB-vá válhat.
Caldwellék számára ez érdekes döntés lesz, mivel ha Henne szar lesz, akkor majd jön az állandó nyomás a médiától, de akár Khan felől is, hogy próbálják ki az újoncot.Stez
Stanzi is bevethető abban az esetben, ha Henne minősíthetetlenül szar lenne. 😉
De szerintem nem lesz Henne vállalhatatlanul rossz. Csak simán Henne lesz. Lesznek nagyon jó meccsei és felejthetők, olyan 6-10 / 7-9 arányban remélhetőleg 😀Húsrágó
Szerintem Bortles fog kezdeni TC - ben is jó kesz már. Jobb mint Hanne. Jókatdraftoltatok. FA piacon is jókat léptetek...Szerintem Clowney elkenére is jobbak lesztek mint a texans és bírkózni fogtok Luckékkal a csoport első helyért

több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem az a lényeg. Ez a draft (+FA) egy teljes offense rebuiltet hozott magával. Bortlest szánják a leaderének. Eképp azért már a lehető leghamarabb azért megpróbálnék neki minél több snapet (nem meccsen) és gyakorlási lehetőséget biztosítani az első csapattal, hogy aztán amikor arra kerülne a sor, úgy szálljon be, hogy még egymás fingását is ismerjék az offenseben.
Nem az a lényeg, hogy idén a 8. héttől vagy csak jövőre vetik-e be élesben. Csak legyen meg minden alkalma arra, hogy a kezdőkkel eddzen. Az összeszokottság néha félelmetes dolgokra képes, míg ha a társak nincsenek összeszokva, negatív irányban hozhat ki bajt.

több mint 9 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 029 — Jaguars fan
Az egy dolog, hogy Bortles mikortól kezd élesben. Az lesz nagyon fontos, hogy a TC-ben az első csapattal gyakorolhasson, hogy megismerje és összeszokjon a csapattársaival. Ha ez így nem lesz meg neki, akkor én sem kezdetném inkább, egy meccsen sem. Mert egy kurva sikertelen és összeszokottságból fakadóan szar teljesítmény és szezon kihathat Bortlesre, de akár a csapattársakra is. Mondjuk Bortlest én fejben NFL readynek érzem, tehát szerintem ő el fogja bírni a nyomást és a rossz meccsek után is nyugodt tud maradni, de a lábmunkájában és a mechanikájában abszolút nem érzem annak. Ellenben úgy vélem, jó edzőkkel, jó mentorálással ő benne van a legnagyobb upside és ő az, aki 2-3 év alatt minőségi QB-vá válhat.
Caldwellék számára ez érdekes döntés lesz, mivel ha Henne szar lesz, akkor majd jön az állandó nyomás a médiától, de akár Khan felől is, hogy próbálják ki az újoncot.Stez
Stanzi is bevethető abban az esetben, ha Henne minősíthetetlenül szar lenne. 😉
De szerintem nem lesz Henne vállalhatatlanul rossz. Csak simán Henne lesz. Lesznek nagyon jó meccsei és felejthetők, olyan 6-10 / 7-9 arányban remélhetőleg 😀
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az egy dolog, hogy Bortles mikortól kezd élesben. Az lesz nagyon fontos, hogy a TC-ben az első csapattal gyakorolhasson, hogy megismerje és összeszokjon a csapattársaival. Ha ez így nem lesz meg neki, akkor én sem kezdetném inkább, egy meccsen sem. Mert egy kurva sikertelen és összeszokottságból fakadóan szar teljesítmény és szezon kihathat Bortlesre, de akár a csapattársakra is. Mondjuk Bortlest én fejben NFL readynek érzem, tehát szerintem ő el fogja bírni a nyomást és a rossz meccsek után is nyugodt tud maradni, de a lábmunkájában és a mechanikájában abszolút nem érzem annak. Ellenben úgy vélem, jó edzőkkel, jó mentorálással ő benne van a legnagyobb upside és ő az, aki 2-3 év alatt minőségi QB-vá válhat.
Caldwellék számára ez érdekes döntés lesz, mivel ha Henne szar lesz, akkor majd jön az állandó nyomás a médiától, de akár Khan felől is, hogy próbálják ki az újoncot.

több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Szerintem hagyjuk csak Hennet kezdeni, mert a falnak -főleg a közepének és jobb oldalának- is össze kéne állnia, és nem baj, ha az ebből adódó problémákat (és sackeket meg QB hiteket) ő nyelné inkább be még Blake helyett. Én (is) legkorábban a bye környékén/után raknám csak be kezdeni Bortlest.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 602 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az én véleményem az, hogy a bye hétig kezdjen Henne, utána Bortles. Addig egyrészt letudjuk a season legnehezebb meccseit (sok idegenbeli+4hét alatt 3 tavalyi csoportgyőztes), másrészt pedig addig össze fog csiszolódni az O-Line. Harmadrészt az is fontos, hogy addig elég sokat lehet javítani a mozgásán.
Ez így, a könnyebb meccsekkel és egy normálisabb támadofallal kiegészülve, kellő önbizalmat adhat neki, és terepet adhat a fejlődéséhez. Ha esetleg el is vesztünk 1-2 meccset, amit egyébként még Henne is hozott volna, akkor is tapasztalat.phylos
Ez papíron jól hangzik, de az életben nem így működik. Ha egy NFL csapat normálisan fel akar készülni a szezonra, akkor egy bizonyos ponttól kezdve el kell dönteni, hogy ki kezd, és annak kell kapnia a snapeket a kezdőkkel, különben nem szoknak össze rendesen. Ha Henne kezd, akkor ő fogja kapni a TC második felétől és utána az idényben a meccsek közötti edzéseken az első csapattal a snapek zömét. Innentől kezdve Bortlesnek nincs esélye velük gyakorolni, ami óriási hátrány, főleg egy tapasztalatlan újoncnak, akinek ráadásul még technikailag is komoly fejlődésen kell keresztülmennie.

Úgyhogy vagy az lesz, hogy Bortles olyan jó lesz már a TC legelejétől, hogy kétséget sem hagy, hogy legalább Henne szintjét tudja már az első meccstől hozni, és akkor végig ő gyakorol a kezdőkkel, vagy az lenne a logikus, hogy Henne vigye végig a szezont. Őszintén szólva, látva Bortles lábmunkáját és a dobómozdulatát, szerintem jobban járnátok az utóbbival. Jobb lenne előbb azokat úgy kijavítani, hogy muscle memory-vá váljon - amihez idő kell -, különben az NFL meccsek hirtelen nyomása könnyen azt eredményezheti, hogy stressz szitukban ösztönösen visszatér a régi rossz beidegződéseihez, aztán az isten nem neveli ki utána belőle azokat. Hogy ez milyen fontos, elég Manning esetét megemlíteni. Egy HOF irányító, aki az egyik legtökéletesebb lábmunkával és legjobb dobótechnikával rendelkezett, tizenvalahány év NFL tapasztalattal a háta mögött a sérülése után majdnem egy évet gyakorolt és építette fel magát teljesen a nulláról, a médiától elzárva, csak az alapokra koncentrálva, mint egy újonc. Ilyen nehéz dolog ez, kár elsietni egy lehetséges franchise irányítónál.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 029 — Jaguars fan
Peter King mai MMQBjából kiderült, hogy a Falcons fel akart jönni 1/3ra Matthewsért (és kaptunk volna egy extra 3. körös picket), de Caldwell attól félve, hogy valaki elviszi addig Bortlest, végül csütörtökön úgy döntött, nem köti meg az üzletet. King infói szerint Bortles bent lett volna 1/6on is. iktriad
Jól járt a Falcons, a Sólyom is jól lakott, a 3. kör is megmaradt 😊
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Peter King mai MMQBjából kiderült, hogy a Falcons fel akart jönni 1/3ra Matthewsért (és kaptunk volna egy extra 3. körös picket), de Caldwell attól félve, hogy valaki elviszi addig Bortlest, végül csütörtökön úgy döntött, nem köti meg az üzletet. King infói szerint Bortles bent lett volna 1/6on is.

How to keep a draft secret: Make the knowledge circle very small.

One reason why the TV ratings were so high (round one of the draft on ESPN and NFL Network, 8.7 rating; the LeBron playoff game and Bruins-Montreal hockey playoff games, combined, 3.8 rating) was the suspense. The first pick was cloudy until the end, and America was clueless about the third (Jacksonville) and fourth (Cleveland) picks. Could Johnny Manziel land at any of those places? Could he slide way down the board. Of course. So I made this point to Jacksonville GM Dave Caldwell on Saturday: You don’t like the May draft at all because it takes needed prep time from your rookies. But you, by keeping a secret so well, helped inflate the ratings. Caldwell chuckled at that. But it’s true.

Caldwell has known for some time—months, really—that he wanted to take Central Florida quarterback Blake Bortles with the Jags’ first pick in the draft. But he told only coach Gus Bradley his thoughts, and as the team went through draft meetings, he’d go through the ratings with the coaches and scouts and never tip his hand about who he thought should be the pick. Last week, they pondered all the scenarios. He’d say, “How would we feel with Khalil Mack and Stephon Tuitt for our first two picks?” Or, “What about Jake Matthews and Teddy Bridgewater?”

The Jags plan to let No. 3 overall pick Blake Bortles sit and learn during the 2014 season. (Elsa/Getty Images)
The Jags plan to let No. 3 overall pick Blake Bortles sit and learn during the 2014 season. (Elsa/Getty Images)
I found it surprising that Caldwell and his former boss and mentor, Thomas Dimitroff, were discussing a trade of first-round picks. They had many discussions about swapping the third and sixth picks in the draft, with Atlanta handing Jacksonville a third-round pick to make the move. “I thoughtWednesday night we were going to get it done,” said Dimitroff. “But Thursday Dave called me and said, ‘We’re going to stay put and pick our guy.’” Whoever “our guy” was. Dimitroff never knew who Caldwell wanted until it was announced by Roger Goodell on stage at Radio City.

Ironically, Atlanta would have picked Jake Matthews at three; the Falcons got him at six. And Bortles would have been Jacksonville’s pick at three or six.

“All along Gus knew, and late in the process, we clued in [owner] Shad [Khan],” said Caldwell. “But there was just too much at stake to risk anyone finding out and possible jumping us. I’m quiet by nature, so it wasn’t hard for me. I wasn’t saying a word. I love Thomas. I’d say 99 percent of the time when we talk, I tell him everything and bounce things off him. But not this time.”

Bad for us in the media. Good for the ratings, and insurance-good for getting Bortles.

“The reason I didn’t take the trade is there were so many teams that wanted quarterbacks—at one, four, five, seven and eight, and they were all within striking distance of us,’’ Caldwell said. “I just kept thinking, ‘One of those teams has to see what we were seeing in Bortles.’ So let’s say we move back and make a deal. What are we going to take in the third? A guard? [Jacksonville did use a third-round pick on guard Brandon Linder of Miami.] You can find guards. You can’t find the quarterback you think fits your team best. So in the end it wasn’t a hard decision for us.”

Bill Polian and Dimitroff trained Caldwell well. It may take until 2016 before we know for sure if Caldwell’s quarterback decision is right, because the Jags may redshirt Bortles for the entire 2014 season.
Mondjuk, mivel QBt húztunk kivételesen megértem, miért nem kötöttük meg az üzletete. Ha megbvan az embered, akkor nem szabad kockáztatni, hogy esetleg valaki más elvigye előled.

King szerint bár Caldwell kifejtette, hogy nagyon nem jó a májusi draft, a titkolózásával és a Bortles pickkel plusz izgalmat hozott a draftba, és így pont Goodell kezére játszott.
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ezt azért írtad, hogy el ne szálljunk örömünkben, mi? 😀😀 iktriad
Lee játékát én nem tartom sokra és az ő választása azért alapjaiban határozza meg, hogy az ember miként minősíti a draftotokat. A sok kinti A és a pozitív reakció is javarészt neki köszönhető.

YAC elkapó, akinek biztosan lesz évente 2-3 hétvégi összefoglalóba való nagy futása, de nem érzem benne, hogy meghatározó játékos lenne. Túl gyakran használja a felsőtestét az elkapásoknál akár egy "legitim concern" is lehet. Jordan Matthews például sokkal komplettebb elkapó, ha annyira korán akart a Jags ott a posztra választani. Még vékonyan is fogott a tollam: Két osztályzattal is vihettem volna lejjebb, ha csak azt nézem, hogy nekem eszembe se jutott volna az ő választása.

Shorts és Robinson mellett, ha a tight end posztot nem is nézzük, a #3 slot szerepben Bumphis tudhat annyit (vagy Sanders tavalyról, bár vele szkeptikus vagyok), hogy ne szűküljön be a megbízható célpontok száma és ne lehessen egy játékos leradírozásával megakasztani a passzjátékot.

Ugyanakkor van némi ráció az ellenérvekben is, ezért annyira nem húztam le. 😉

szerk.:

Viszont Lindernél én is aggódom, hogy ha netán beverekszi magát a kezdőbe, az mennyire ronthatja a falunkat, főleg, hogy Brewster vagy Bowenko és Pasztor fogja majd körül.iktriad
Már korábban is írtam, hogy a tavaly premeccsek alapján Stankiewitch megüti egy átlagos NFL centernek a szintjét. Már azt is furcsálltam, hogy a Pats nem tartotta meg. Én rá tippelnék, mint kezdő centerre nálatok. Belső triónál arról nem is beszélve, hogy Beadles nem egy nagy szám, bár LG-ben gondolom elfér.
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ez annyira szépre sikerült, hogy máris siget csináltam belőle.

több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Szinte már kívánod, hogy valaki adjon egy C+ értékelést és írjon valami rosszat, mert ez így szinte már nem is Jaguár draft! 😉Húsrágó
A két elkapót én feleslegesnek érzem ennyire a draft elején - a class legmélyebb posztja volt és Blackmon ide vagy oda, mégis van Cecil Shorts aki köré lehet építeni.

Lee (B) és Robinson (A-) választása engem a Colts Fleener és Allen draftjára emlékeztet, amikor előbbi volt a jól csengő név, de utóbbiból lett a jobb NFL játékos, amivel az előbbi választás már inkább luxus/reach (ki-ki döntse el vérmérséklete szerint melyik). Tény, hogy a guardok éppen elfogytak, de lehetett volna center irányába haladni. Pl.: Richburg és Kevin Norwood kettőst én jobb boltnak érzem a Lee+Linder csomagnál, főleg hogy utóbbinál volt egy trade-up is.

Lindernél problémásnak látom a pass blockot, ha RG-be kerül. Dinamikus 3tech DT-k ellen komoly gondjai lesznek 1-1-ben. Érték szempontjából ezt a hozzáállása és run block képessége kompenzálhatja. C

Colvin: a sérülései miatt a negyedik kör elején még korainak érzem ezt a rizikót, még ha a jövőnek is szól, nem 2014-nek a választása, mert nyilvánvalóan komoly value volt a press man upside miatt a Jags FO számára. Szerintem C-.

Telvin Smithnél egyértelműnek látszik, hogy Kam Chancellor szerepet szánhatják neki. A posztváltások mindig problémásak szoktak lenni és gyakran csak szurkolói wishful thinking. Ha 43 Willnél maradunk Lavonte David upside/ceiling azért nem látszik. Korrekt 5.körös játékos. B+

A másik Smith a harmadik nap legjobb Jags pickje. Pass rush specialista válhat belőle, akitől nem várják el, hogy tényező legyen futójáték ellen és meccsenként max. 30-40%-nyi snap jut neki. A-

Bowenko és Johnson esetében én nem látok olyat, ami egy B- értékelésnél többet érne a hátsó körös prospectek halmazában.

Végül Bortles: önmagában, hogy mertek irányítót választani 1/3-ra és az nem Johnny Football simán A- húzás. Ha ők benne látják a kezdő irányítót, akkor még olyan áron is ez volt a helyes döntés, hogy Khalil Macket hagyták bent miatta. Ezen a poszton nem érdemes kivárásra játszani. Elég megnézni, hogy a Texans mire vette ezzel a stratégiával. Bortles személye miatt legyen sima A. Azért nem A+ mert Teddy még draftolható volt és személy szerint nem látom olyan elemét a játéknak, amiben Bortles jobb lenne nála.

Az értékelések alapján ez kis kerekítéssel draftot ér nálam.DoM
Ezt azért írtad, hogy el ne szálljunk örömünkben, mi? 😀😀

Shorts FA lesz év végén, ezt nem árt mérlegelni (igaz, meg kéne tartani, ha végre tudna hozni egy egészséges szezont).

Colvin idén már szeretne játszani, mondjuk a bye week után. Akkor már 9 hónappal lesz az ACL sérülléstől. Mondjuk ha pihen idén az se baj.

Telvinnél nem került szóba a safety pozzt. A nickel LBt emlegetik vele kapcsolatban páran, de Caldwellék szerintem LBnek szánják.

Bowneko G és C poszton is bevethető, plusz a Virginiából jön, ami nem rossz ajánlólevél egy támadóó falembernek.

Storm szintén csere lesz, arra szerintem szép pick a 7. kör elején.

Viszont Lindernél én is aggódom, hogy ha netán beverekszi magát a kezdőbe, az mennyire ronthatja a falunkat, főleg, hogy Brewster vagy Bowenko és Pasztor fogja majd körül.
több mint 9 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Szinte már kívánod, hogy valaki adjon egy C+ értékelést és írjon valami rosszat, mert ez így szinte már nem is Jaguár draft! 😉Húsrágó
A két elkapót én feleslegesnek érzem ennyire a draft elején - a class legmélyebb posztja volt és Blackmon ide vagy oda, mégis van Cecil Shorts aki köré lehet építeni.

Lee (B) és Robinson (A-) választása engem a Colts Fleener és Allen draftjára emlékeztet, amikor előbbi volt a jól csengő név, de utóbbiból lett a jobb NFL játékos, amivel az előbbi választás már inkább luxus/reach (ki-ki döntse el vérmérséklete szerint melyik). Tény, hogy a guardok éppen elfogytak, de lehetett volna center irányába haladni. Pl.: Richburg és Kevin Norwood kettőst én jobb boltnak érzem a Lee+Linder csomagnál, főleg hogy utóbbinál volt egy trade-up is.

Lindernél problémásnak látom a pass blockot, ha RG-be kerül. Dinamikus 3tech DT-k ellen komoly gondjai lesznek 1-1-ben. Érték szempontjából ezt a hozzáállása és run block képessége kompenzálhatja. C

Colvin: a sérülései miatt a negyedik kör elején még korainak érzem ezt a rizikót, még ha a jövőnek is szól, nem 2014-nek a választása, mert nyilvánvalóan komoly value volt a press man upside miatt a Jags FO számára. Szerintem C-.

Telvin Smithnél egyértelműnek látszik, hogy Kam Chancellor szerepet szánhatják neki. A posztváltások mindig problémásak szoktak lenni és gyakran csak szurkolói wishful thinking. Ha 43 Willnél maradunk Lavonte David upside/ceiling azért nem látszik. Korrekt 5.körös játékos. B+

A másik Smith a harmadik nap legjobb Jags pickje. Pass rush specialista válhat belőle, akitől nem várják el, hogy tényező legyen futójáték ellen és meccsenként max. 30-40%-nyi snap jut neki. A-

Bowenko és Johnson esetében én nem látok olyat, ami egy B- értékelésnél többet érne a hátsó körös prospectek halmazában.

Végül Bortles: önmagában, hogy mertek irányítót választani 1/3-ra és az nem Johnny Football simán A- húzás. Ha ők benne látják a kezdő irányítót, akkor még olyan áron is ez volt a helyes döntés, hogy Khalil Macket hagyták bent miatta. Ezen a poszton nem érdemes kivárásra játszani. Elég megnézni, hogy a Texans mire vette ezzel a stratégiával. Bortles személye miatt legyen sima A. Azért nem A+ mert Teddy még draftolható volt és személy szerint nem látom olyan elemét a játéknak, amiben Bortles jobb lenne nála.

Az értékelések alapján ez kis kerekítéssel draftot ér nálam.

Bowl.hu - 2004-2024
Magyarország első számú amerikai futball oldala

24 online felhasználó
Minden jog fenntartva. Írott anyagok újraközlése csak a szerző engedélyével.
Impresszum