Hard Knocks Falcons 1. rész
Tévéműsorról még úgy se írtunk.
Szerencsére meghonosodott a műsor az HBO-n, így idén is nézhetjük testközelből egy NFL csapat felkészülését a szezonra. Idén a Falcons kerül terítékre, aminek azért lehet örülni, mert ők még nem voltak és bár minden csapat edzőtábora érdekes, jó lenne ha előbb-utóbb mindenkire sor kerülne.
Ez a szezon is 5 részt hoz majd, szerdánként magyar idő szerint reggel 4 órás kezdettel az amerikai HBO-n, szóval csak trükkös módon lehet itthon elkapni. Ami szomorú, hogy feliratot nem gyártanak hozzá még angolt se, így a magyart is baromi sok idő lenne előállítani, szóval a honi népszerűségét ez biztosan megcsapolja a show-nak. Ezzel együtt mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki, még ha alapszinten keveri is az angolt, mert ennél jobb insider cuccot nehéz lenne kiállítani a témában, aki pedig a beszélgetéseket is megérti, az csak megerősíthet az előző tagmondatban.
Szóval Falcons. Nem én vagyok a szerkesztőségből a legkompetensebb felszólaló az ügyben, Empty vagy Shawnka biztosan más nyomon indulna el mikor kedvcsinálót/összefoglalót ír a csapatról, de a semleges szemet tudom hozni, ami a legtöbb olvasóra is vonatkozik.
TOUGHNESS
Ez a kulcsszava az évadnak és a Falcons idei szezonjának is. Szívósság, keménység, szövegkörnyezettől függően, és ez az a dolog, ami a 2013-as Atlantából hiányzott többek közt Mike Smith vezetőedző, Arthur Blank tulaj és talán a közvélemény szerint is. Mindezt videókkal is illusztrálták a ˙08-as és a tavalyi edzőtábort össszevetve, valamint rögtön az 1. hétre is visszacsatoltak, ahol a Saints telibeverte Matt Ryant egy late-hit során és mindez megtorlatlanul maradt a pályán. A beszariság vagy inkább halvérűség jelei semmilyen formában nem lehetnek jelen a továbbiakban Atlantában, valószínűleg ennek is köszönhető, hogy kifejezetten sok verekedés volt az első részben.
Lehet ez a kamerának is szól, de van már pár évadnyi HK mögöttünk, és ennyi bunyó szerintem egyik részben se volt, igaz a 2000-2001-es kiadásokat még nem láttam. Eleve ha egy újonc keveredik bunyóba, nem maradhat adós, ezt Jake Matthews kvázi intelligensen le is reagálta, a Jacques Smith nevű tennessee-beli nem-draftolt rookie viszont inkább távolabb került a közösségtől a provokatív viselkedésével. Nekem azért tetszett.
Vannak állandó szegmensek a HK-ban, főleg az újoncok beilleszkedése során. Róluk mindig extra anyagot kapunk, hiszen kiaknázatlan terület, ezekről a fiúkról az HBO adhat először igazán mainstream képet. Láttuk Freemant lakást keresni, Starrt a gyerekeivel, Rumphot, akit piskótának csúfoltak a csapaton belül, Matthews tuti kap még bőven képernyőidőt a jövőben a családja véget, és a rookie show-n is túl vagyunk. Az idei nem volt fergeteges, egyedül Dez Southward tudott kiemelkedni azzal, hogy nem vinnyogott, hanem imitálta a special team coachot. Nagyon jól méghozzá, ez a fajta kreativitás mindig jó pont.
Azt eddig is tudni lehetett, hogy Mike Smith nem a tipikus NFL főedző, az a fajta vasszigor és koncentráció, amit a korábbi években más csapatoknál láttunk, itt nincs annyira jelen, és nagyon jó lesz ezt a módszert is látni 5x50 percben. Hogy ki melyik stílusra esküszik, azt most hagyjuk.
Az 1. rész leglehangolóbb, legfurcsább jelenete Peria Jerry visszavonulása volt. a 2009-es drafton két kiemelkedő DT-vel számoltunk, Jerry és Raji voltak ők, és elég ellentétes módon halad az életük. Jerry maga se tudta megmondani, hogy mihez kezd az életével ezután. Nyilván ha rossz a térde, akkor a következő pár hét csak kínlódás lett volna és úgy se jutott volna keretbe, de az, hogy (egyelőre?) el se köszönt a társaitól, mindenképp fura volt.
Az évad méltatlanul sok képernyőidőt kapó játékosa minden bizonnyal Biermann lesz, akinek pont van egy reality tv sztár felesége, szóval mindent a nézettségért. Apropo, még nyilt a verseny, hogy ki lesz az év eyecandy-je Lauren Tannehillje.
Még néhány gondolat:
- Nem okozott meglepetést Roddy White sem, a trashtalkja William Moore-ral hatásos belépő volt.
- Mikor már meccsek is lesznek (jövő hét) izgalmas lesz látni, hogy a lesérülő Steven Jackson és a rookie Devonta Freeman miként éli meg a történéseket.
- Egyelőre nem sokat kaptunk Ryanből (nem mintha akkora formának látszott volna az évek alatt), és Hesterből, rájuk tuti jut még fókusz, esetleg a név miatt Umenyiorára is, sőt az előzetesben Weatherspoon is beköszönt. Juliónak szerintem nincs mit mondania :D
- Szakmailag Spoon pótlása mellett egyértelműen a tight end poszt versenye a legérdekesebb, ezt egyelőre jegelték, viszont tudjuk, hogy Bear Pascoe ért a lovakhoz, nahát.
- Aminek kicsit örültem, hogy Ra'Shede Hageman hibázgatott bőven az elején, nem tett volna jót a hírnevünknek ha a draftos röhögés után lealáz mindenkit első perctől kezdve.
Folytatás egy hét múlva, már tűkön ülök.
Hozzászólások
Azért egy Bérz HK-nak jobban örültem volna, de talán majd jövőre.gtgobearsja jövőre bérz lesz akkor nem lesz idén playoff 😀 meg edzőváltás se. Ez a 2 feltétel van.
A nagy meglepetés, ami kiderült még: Steven Jackson hobbiból festő és fényképész, ráadásul nagyon jókat csinál, érdemes utánanézni. Jackson egyébként valóban példaképként viselkedik és érdemes volt megfigyelni, hogy Devonta Freeman mennyire felnéz rá.
Hát ez az, azért lett volna jó most! 😀Azért egy Bérz HK-nak jobban örültem volna, de talán majd jövőre.gtgobearsja jövőre bérz lesz akkor nem lesz idén playoff 😀 meg edzőváltás se. Ez a 2 feltétel van.Höri