Heti körkép - NFC West, 4. hét

A feje tetejére állt a világ. Egy alázás, egy szívszorító vereség és egy hosszú sorozat megszakadása a negyedik hét termése.

Eredmények a negyedik hétről:

Atlanta Falcons – San Francosco 49ers: 16-14
San Diego Chargers – Arizona Cardinals: 41-10
St. Louis RamsSeattle Seahawks: 20-3

St. Louis Rams
Sorozatban két győzelem. Öt év után legyőzik a Seahawksot. Első helyen állnak a csoportban. Úgy tűnik előbb van karácsony St. Louisban, mint megszokott. Viccet félretéve megérdemlik, mivel az idén újra nagyon gyenge NFC Westben eddig a legstabilabb teljesítményt nyújtják. Ennek tették tanúbizonyságát vasárnap, amikor a Seattle-t fogadták és győzték le magabiztosan. Steven Jackson sérülten játszott ez meg is látszott a mozgásán, de végigjátszotta a meccset. Sam Bradford tovább folytatta fejlődését jól játszott. A védelemnek sikerült nyomást helyezni Hasselbeck-re és a futójátékot is jól kordában tartotta. Megérdemelt a győzelem és a hazai közönség is örülhetett, hosszú idő után.

Seattle Seahawks
A múlt heti bravúros győzelem után rossz játékkal vereség idegenben. Ráadásul kilátástalan volt a támadójáték is. Matt Hasselbeck bizonytalan volt és rossz döntéseket is hozott. Justin Forsett egyedül nem elég. Az mindent elmond a támadókról, hogy e legtöbb yardot az a Brandon Stokley szerezte, aki a múlt hét elején szerződött Seattle-be. A támadó fal sem teljesített jó. A védelem még csak-csak jól működött, de ugye egy csapatrész nem mindig nyer meccset. Most a special team sem brillírozott.

San Francisco 49ers
Úgy tűnik a Frisco csak olyan meccset tud játszani amin: a) nagyon rosszul játszanak b) szoros meccset játszanak. Utóbbira volt példa vasárnap a Falcons otthonában és sajnos vereséggel végződött. Az első félidei játék bizakodásra adhatott okot a támadóktól, de a második játékrészre teljesen becsődöltek. Az első negyedben szerzett 14 pont egészen a mérkőzés végéig kitartott. A védelemnek köszönhetően lett szoros a meccs, főleg annak, hogy a redzone-ban megállították Ryan-éket, FG-ra kényszerítve őket. Új és egyben újonc kezdő safety-vel léptek pályára. Taylor Mays az edzők szerint kiérdemelte, hogy az első csapattal szerepeljen és nem is teljesített rosszul. 11 szereléssel a legtöbbet szerezte és egy blokkolt punt után ö szerezte meg a labdát és a touchdown-t is.

Arizona Cardinals
A Chargers ellen ismét botrányos teljesítményt nyújtott a Cards, mindegyik csapatrészt figyelembe véve. Támadó oldalon elfogyott a türelem Derek Andersonnal szemben ismét pontatlan volt és hibákat vétett. A félidő előtt pár perccel érkezett Max Hall, aki átlagos teljesítményt nyújtott egy félidő alatt. A futójáték nem működött a támadó fal elfogadhatatlan teljesítményt nyújtott. A védők ismét betliztek, főleg Adrian Wilson, akinek Antonio Gates őrzését kellett volna megoldani, de amint a statisztikák mutatják (7 elkapás 144 yard, 2 TD) erősen nem sikerült.  Valami nagyon nincs rendben a csapatnál, de (ezt mindegyik csapatra elmondhatjuk ebben a csoportban) gyenge az NFC Wes, így nincs minden veszve.

A kórteremből jelentik
A Ramsnél nem volt komoly sérülés. Gary Gibson a vállát fájlalta, Donnie Jones a vádliját. Kevin Dockery térdhajlító sérülés miatt hagyhat ki 2-4 hetet.
A Cardinalsnál Matt Ware boka és Kenny Iwebema térsérülést szedtek össze.
Az egyedüli sérült, akit a 49ers feljegyezhetett vasárnap Delanie Walker, aki bokaproblémákkal hagyhat ki egy-két hetet.
A Seahawksnál vagy nem történt sérülés vagy nem szerették volna nyilvánosságra hozni.

Előretekintő:
Az ötödik héten csak három csapat fog pályára lépni ebből a csoportból, mivel a Seahawks szabad hetét tölti majd. A Rams Detroitba látogat, hogy harmadik meccsét nyerje meg egymás után. A Cardinals a tavalyi bajnok Saints-t látja vendégül a sivatagban, míg a 49ers a Sunday Night mérkőzésen fogadja a Philadelphia-át.