Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gyűlölködjünk

38 feliratkozó

több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 779
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
Amadeus the Young
Sérelemdíj, a "gyermek megölése miatti pszichés terhek elviselésének kompenzálására".
Van már bírói döntés ilyenre.
Willie Parker
Miért, megállapításra került jogerővel, hogy megölte a gyereket? Nem.

Megállapíthatja-e P ügyszakos bíróság polgári perben, hogy bűncselekmény történt? Nem.
Amadeus the Young
Elévülés miatti elj megszüntető határozatban szerepel, h XY megölte Till Tamást. A DNS pozitív lett, a tanúk rá vallottak.
Eljárási akadály miatt nem lehetett fel-re vonni.
A hozzátartozó most értesül az elkövető személyéről, h polg jogi igényt kivel szemben érvényesíthet.
Milyen elj-i akadálya van?

Az más kérdés, h a sér.díj összegét hogyan valószínűsítik.
Willie Parker
2000-es az ügy, így itt nincs sérelemdíj, hanem nem vagyoni kártérítés van, aminek az összegét meg majd a bírói gyakorlat alapján megállapítják. Az elhúzódó gyászra, a kiskorú gyermek hirtelen elvesztésére és a holttest elrejtése miatti elbúcsúzástól való megfosztásra tekintettel viszonylag nagy összeg is lehet ez.

Szerkesztette: Jughead
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 779
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
Amadeus the Young
Mi akadályozza őket a perindításban? Elég komoly bírói gyakorlat van azzal kapcsolatban, hogy a hozzátartozó ilyen esetekben nem vagyoni kártérítési igénnyel felléphet.

A második mondatod meg nem is értem vagy nem ismered a régi Ptk.-t vagy csak random írogatsz dolgokat. Remélem mikor ügyfél megy hozzád alaposabb vagy.
Jughead
Jogcím mi lesz?
Amadeus the Young
A teljes családban éléshez való jog, mint személyiségi jog sérelme a nem vagyoni kárt együttélő közeli hozzátartozók esetén objektíve megalapozza a bírói gyakorlat alapján.
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 739
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
Amadeus the Young
Sérelemdíj, a "gyermek megölése miatti pszichés terhek elviselésének kompenzálására".
Van már bírói döntés ilyenre.
Willie Parker
Miért, megállapításra került jogerővel, hogy megölte a gyereket? Nem.

Megállapíthatja-e P ügyszakos bíróság polgári perben, hogy bűncselekmény történt? Nem.
Amadeus the Young
Elévülés miatti elj megszüntető határozatban szerepel, h XY megölte Till Tamást. A DNS pozitív lett, a tanúk rá vallottak.
Eljárási akadály miatt nem lehetett fel-re vonni.
A hozzátartozó most értesül az elkövető személyéről, h polg jogi igényt kivel szemben érvényesíthet.
Milyen elj-i akadálya van?

Az más kérdés, h a sér.díj összegét hogyan valószínűsítik.
több mint 1 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
Amadeus the Young
Sérelemdíj, a "gyermek megölése miatti pszichés terhek elviselésének kompenzálására".
Van már bírói döntés ilyenre.
Willie Parker
Miért, megállapításra került jogerővel, hogy megölte a gyereket? Nem.

Megállapíthatja-e P ügyszakos bíróság polgári perben, hogy bűncselekmény történt? Nem.
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 739
Kedves jogászok, hogy a viharba tud egy gyilkosság elévülni?

 m.hvg.hu/itthon/20241210_Megvan-Till-Tamas-gyilkosa-ebx

Tragikomédia
r.baggio
Kevés nagyobb marhaság van 2024-ben, mint az elévülés jogintézménye akár büntetőjogról, akár polgári jogról beszélünk, de sajnos ez van.

(Oké ez mondjuk 2000-es ügy, de szerintem már akkor is igaz volt ez az állítás).
Jughead
Értem, hogy ez a jogszabály, de miért? Mi a jogelmélet mögötte? Ezen gondolkodtam, de nem találok racionális magyarázatot, miért évül el a gyilkosság? A lopást tudnám magyarázni, a rablást is, meg egy csomó mást, de a gyilkosság…nem értem.
MC12
A bizonyíthatóság x év után már nem egzakt, nem tud egyértelmű vagy precíz lenni.
Őszentsége Sobri Jóska
Sok idő múltán A háborúsnál sem, mégis.
Itt a fiatalság-bolondság /16 éves volt/mentette meg mintha
ozibozi
De nem azért, mert fiatalság bolondság, hanem azért, mert fiatalkorú nem büntethető életfogytiglani szabadságvesztés büntetéssel.
Ugyanis az emberölés minősített esetei nagykorú elkövető esetén életfogytiglannal vannak fenyegetve. És ami életdogytiglannal (is) fenygetett bűncselekmény, az soha nem évül el.
Ezért szerintem itt nagy valószínűséggel azon múlik az elévülés lehetősége, hogy 16 évesen követte el.
Assurbanapli
“fiatalság-bolondság /16 éves volt/mentette meg mintha “
Szerintem Leírtad mégegyszer😉
Amire válaszoltál már ott volt.
ozibozi
Nem, ez nem ugyanaz. Nem az volt a jogalkotó szándéka, hogy aki 16 évesen követi el az emberölés minősített esetét, annak majd szűnjön meg a büntethetősége elévülés miatt.
Hanem az volt a szándéka, hogy MINDEN bűncselekmény büntethetősége szűnjön meg az időmúlás folytán, KIVÉVE néhány kiemelt helyzetet. Ilyenek az emberiesség elleni bcs-ek, a háborús bcs-ek, újabban az "Endre bá" gyűjtőnév alá tartozó bcs-ek...
Valamint történetesen az életfogytiglannal fenyegetett bcs-ek. A logika az benne, hogy ezek a kiemelt bcs-ek annyira súlyosak, hogy a jogalkotó megítélése szerint nem lehet őket ugyanúgy kezelni, mint a főszabály szerinti bcs-eket, ezért ezek inkább ne évüljenek el sosem.
Ez az egyik megfontolás. A másik pedig az, hogy a fiatalkorú elkövető nem kaphat életfogytiglant, mert neki a legsúlyosabb büntetés is ennél enyhébb. A fk-ra vonatkozó szabályok szintén kivételek, a jogalkotó eltér attól a főszabálytól, amit a mindenki másra alkalmaz.
Ezért írtam, hogy ez pusztán technikai kérdés: találkozik a két kivételes szabály, amit alkalmazunk, és ennek az a következménye, hogy fk esetében el tud évülni olyan bcs, ami felnőttnél nem.
Ha ezek után azt kérdeznéd, hogy miért nem kezelte a jogalkotó a kivételek találkozását, én azt mondanám, hogy eszébe sem jutott. Mert más logika alapján gondolkodott, ez az, amit leírtam. De majd most eszébe juthat.
Assurbanapli
A leginkább felháborító diszkrepancia és ellentmondás az elévülés szabályozásában: a szexuális cselekmény - akár fk - elkövetőjének büntethetősége nem évül el, ha a sértett kiskorú, de az emberölésé igen.
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 739
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
Amadeus the Young
Sérelemdíj, a "gyermek megölése miatti pszichés terhek elviselésének kompenzálására".
Van már bírói döntés ilyenre.
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 739
Aszondja a csávó a videóban, az elkövetőt is megviselte a dolog.
Ja baszki, olyannyira hogy kamuzott most is huszoniksz év után.

Tánczos Gabor életét a nagy semmire tönkrebaszták, ezt a nyomorékot meg tutujgatják. Vicc bazmeg.
eaglesmcnabb
Utóbbit személyesen tudom cáfolni, mmint hogy nagy semmi lett volna, maximum a konteó-hívők fejében él így.
több mint 1 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
Amadeus the Young
Mi akadályozza őket a perindításban? Elég komoly bírói gyakorlat van azzal kapcsolatban, hogy a hozzátartozó ilyen esetekben nem vagyoni kártérítési igénnyel felléphet.

A második mondatod meg nem is értem vagy nem ismered a régi Ptk.-t vagy csak random írogatsz dolgokat. Remélem mikor ügyfél megy hozzád alaposabb vagy.
Jughead
Jogcím mi lesz?
több mint 1 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Ez is rendkívül megnyugtató

 m.hvg.hu/elet/20241211_Chatbot-AI-autista-anyuka-per-MI-gyilkossag

Azt az AI-t, ami akármilyen bántalmazásra sarkall, hogy nem szüntetik meg egyből? És akkor ugyanezeknek a cégeknek higgyem el, hogy itt nem lesz skynet, mert miért is ne?
r.baggio
Tegnapi hir, hogy a ChatGPT hazudott a fejlesztoinek, hogy megakadalyozza a lekapcsolasat es probalta “eltuntetni” a nyomokat a fejlesztok elol.

Ha beirod google-be, hogy “chatgpt + lying” kidobja a cikkeket.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 779
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
Amadeus the Young
Mi akadályozza őket a perindításban? Elég komoly bírói gyakorlat van azzal kapcsolatban, hogy a hozzátartozó ilyen esetekben nem vagyoni kártérítési igénnyel felléphet.

A második mondatod meg nem is értem vagy nem ismered a régi Ptk.-t vagy csak random írogatsz dolgokat. Remélem mikor ügyfél megy hozzád alaposabb vagy.

Szerkesztette: Jughead
több mint 1 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 133 — no es importante
Ez is rendkívül megnyugtató

 m.hvg.hu/elet/20241211_Chatbot-AI-autista-anyuka-per-MI-gyilkossag

Azt az AI-t, ami akármilyen bántalmazásra sarkall, hogy nem szüntetik meg egyből? És akkor ugyanezeknek a cégeknek higgyem el, hogy itt nem lesz skynet, mert miért is ne?

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 879 — Sworn to the Dark
ha már ennyi jogász összegyűlt lenne egy kérdésem.
OTP/ügyvéd mizéria vol 6948,

előtörténet: lakást vettünk, amiből 6 millió fundamenta hitel és 2,6 millió CSOK hogy vissza tudjuk igényelni az ÁFÁ-t.

Újépítésű lakás, kifizettük az önerőt, később a fundamenta elutalta a részét, ami lassan egy éve letétben van az ügyvédnél, mivel még nincs kész a villanyóra, és addig nem fizetnek csokot amíg nincs 100%-os állapotban a lakás. (eddig ideiglenes áramon voltunk/vagyunk)

Az ügyvéd a Fundamenta kiutalása után tulajdonjog bejegyzést adott le a földhivatalnál, holott kurvára nem kellett volna, mert az adásvételi szerződés szerint amit ő írt "A vevők részére az ingatlan birtokátruházása, a teljes vételár megfizetésével egyidejüleg történik", és ugye a teljes vételár nem lett megfizetve, mivel még vártuk a CSOK-ot.... Most hívott az OTP-bank, hogy nem tudják folyósítani a CSOK-ot mert már be vagyunk jegyezve mint tulajdonosok...
Mehetünk a Magyar Állam Kincstárhoz hogy kérjek a jelzálogra törlési engedélyt és fizethetjük ki a CSOK összeget is az építőnek.

Szóval az ügyvéd balfaszsága miatt az anyagi kár kb. 5 millió forint, mivel nem kapjuk vissza az ÁFA-t, és a vagyonszerzési illetéket is ki kell fizetnünk. Érdemes beperelni az ügyvédet? Vagy Bese atyával vetessek az 5 misire keresztet?
eaglesmcnabb
majd az itteni ügyvédek megmondják, de én azt mondanám, hogy érdemes lenne ezért beperelni, mert egyértelmű műhiba, és ezek alapján a kártérítési felelősség feltételei is fennállnak. a MÜBSE-hez is fordulhatsz kárbejelentéssel, de ők 5 millió forintot valószínűleg nem fognak kifizetni, ezért szükséges a per.
deyell
16-ig minimum fizet a MÜBSE.

Látni kéne a pontos szerződést tanácsadás előtt.
Amadeus the Young
ja, csak az volt a fejemben, hogy mint a biztosítók általában, a MÜBSE sem nagyon szeret fizetni, legalábbis azokban az ügyekben, amivel találkoztam meglehetősen alulmérték a kárt. de lehet, hogy most nem így tesznek, mert eaglesmccnabb ügye ennél egyértelműbb, és akkor valóban a MÜBSE felé egy kárbejelentés lehet a megoldás, persze ha egy ügyvéd is rábólint.

built for this shit

több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Közben "itt kell élned, hogy elhidd" sokadik fejezet:  24.hu/belfold/2024/12/11/lenullazta-a-lomenhely-birosagi-gyozelmet-a-kormanyhivatal/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
Nem tudnak pert indítani.

Nem vagyoni kártérítés nincs a magyar jogban.
több mint 1 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.reddit.com/r/hungary/comments/1hb4znr/till_tam%C3%A1s_gyilkos%C3%A1t_csak_%C3%BAgy_elengedik_a/

itt vannak még elméletek, pl. vádalku keretében dobta be egy haverja, tudván, hogy úgysem tudják elítélni...
törölt kristof
Így mi értelme lenne vádalkut kötni az ügyésznek?

Annyi faszság van a redditen, hogy elképesztő.
több mint 1 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
ha már ennyi jogász összegyűlt lenne egy kérdésem.
OTP/ügyvéd mizéria vol 6948,

előtörténet: lakást vettünk, amiből 6 millió fundamenta hitel és 2,6 millió CSOK hogy vissza tudjuk igényelni az ÁFÁ-t.

Újépítésű lakás, kifizettük az önerőt, később a fundamenta elutalta a részét, ami lassan egy éve letétben van az ügyvédnél, mivel még nincs kész a villanyóra, és addig nem fizetnek csokot amíg nincs 100%-os állapotban a lakás. (eddig ideiglenes áramon voltunk/vagyunk)

Az ügyvéd a Fundamenta kiutalása után tulajdonjog bejegyzést adott le a földhivatalnál, holott kurvára nem kellett volna, mert az adásvételi szerződés szerint amit ő írt "A vevők részére az ingatlan birtokátruházása, a teljes vételár megfizetésével egyidejüleg történik", és ugye a teljes vételár nem lett megfizetve, mivel még vártuk a CSOK-ot.... Most hívott az OTP-bank, hogy nem tudják folyósítani a CSOK-ot mert már be vagyunk jegyezve mint tulajdonosok...
Mehetünk a Magyar Állam Kincstárhoz hogy kérjek a jelzálogra törlési engedélyt és fizethetjük ki a CSOK összeget is az építőnek.

Szóval az ügyvéd balfaszsága miatt az anyagi kár kb. 5 millió forint, mivel nem kapjuk vissza az ÁFA-t, és a vagyonszerzési illetéket is ki kell fizetnünk. Érdemes beperelni az ügyvédet? Vagy Bese atyával vetessek az 5 misire keresztet?
eaglesmcnabb
majd az itteni ügyvédek megmondják, de én azt mondanám, hogy érdemes lenne ezért beperelni, mert egyértelmű műhiba, és ezek alapján a kártérítési felelősség feltételei is fennállnak. a MÜBSE-hez is fordulhatsz kárbejelentéssel, de ők 5 millió forintot valószínűleg nem fognak kifizetni, ezért szükséges a per.
deyell
16-ig minimum fizet a MÜBSE.

Látni kéne a pontos szerződést tanácsadás előtt.
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 460 — je suis poloska
ha már ennyi jogász összegyűlt lenne egy kérdésem.
OTP/ügyvéd mizéria vol 6948,

előtörténet: lakást vettünk, amiből 6 millió fundamenta hitel és 2,6 millió CSOK hogy vissza tudjuk igényelni az ÁFÁ-t.

Újépítésű lakás, kifizettük az önerőt, később a fundamenta elutalta a részét, ami lassan egy éve letétben van az ügyvédnél, mivel még nincs kész a villanyóra, és addig nem fizetnek csokot amíg nincs 100%-os állapotban a lakás. (eddig ideiglenes áramon voltunk/vagyunk)

Az ügyvéd a Fundamenta kiutalása után tulajdonjog bejegyzést adott le a földhivatalnál, holott kurvára nem kellett volna, mert az adásvételi szerződés szerint amit ő írt "A vevők részére az ingatlan birtokátruházása, a teljes vételár megfizetésével egyidejüleg történik", és ugye a teljes vételár nem lett megfizetve, mivel még vártuk a CSOK-ot.... Most hívott az OTP-bank, hogy nem tudják folyósítani a CSOK-ot mert már be vagyunk jegyezve mint tulajdonosok...
Mehetünk a Magyar Állam Kincstárhoz hogy kérjek a jelzálogra törlési engedélyt és fizethetjük ki a CSOK összeget is az építőnek.

Szóval az ügyvéd balfaszsága miatt az anyagi kár kb. 5 millió forint, mivel nem kapjuk vissza az ÁFA-t, és a vagyonszerzési illetéket is ki kell fizetnünk. Érdemes beperelni az ügyvédet? Vagy Bese atyával vetessek az 5 misire keresztet?
eaglesmcnabb
majd az itteni ügyvédek megmondják, de én azt mondanám, hogy érdemes lenne ezért beperelni, mert egyértelmű műhiba, és ezek alapján a kártérítési felelősség feltételei is fennállnak. a MÜBSE-hez is fordulhatsz kárbejelentéssel, de ők 5 millió forintot valószínűleg nem fognak kifizetni, ezért szükséges a per.
deyell
köszönöm szépen a gyors választ!
Közben eszembejutott hogy megkérdezem a céges jogászokat is, (ha már részben pont ilyen ügyekkel foglalkoznak) szóval előbb gondolkodnom kellett volna és náluk futni egy kört mint ide beböfögni, csak hát hamar elöntötte az agyamat a fospermet.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 879 — Sworn to the Dark
ha már ennyi jogász összegyűlt lenne egy kérdésem.
OTP/ügyvéd mizéria vol 6948,

előtörténet: lakást vettünk, amiből 6 millió fundamenta hitel és 2,6 millió CSOK hogy vissza tudjuk igényelni az ÁFÁ-t.

Újépítésű lakás, kifizettük az önerőt, később a fundamenta elutalta a részét, ami lassan egy éve letétben van az ügyvédnél, mivel még nincs kész a villanyóra, és addig nem fizetnek csokot amíg nincs 100%-os állapotban a lakás. (eddig ideiglenes áramon voltunk/vagyunk)

Az ügyvéd a Fundamenta kiutalása után tulajdonjog bejegyzést adott le a földhivatalnál, holott kurvára nem kellett volna, mert az adásvételi szerződés szerint amit ő írt "A vevők részére az ingatlan birtokátruházása, a teljes vételár megfizetésével egyidejüleg történik", és ugye a teljes vételár nem lett megfizetve, mivel még vártuk a CSOK-ot.... Most hívott az OTP-bank, hogy nem tudják folyósítani a CSOK-ot mert már be vagyunk jegyezve mint tulajdonosok...
Mehetünk a Magyar Állam Kincstárhoz hogy kérjek a jelzálogra törlési engedélyt és fizethetjük ki a CSOK összeget is az építőnek.

Szóval az ügyvéd balfaszsága miatt az anyagi kár kb. 5 millió forint, mivel nem kapjuk vissza az ÁFA-t, és a vagyonszerzési illetéket is ki kell fizetnünk. Érdemes beperelni az ügyvédet? Vagy Bese atyával vetessek az 5 misire keresztet?
eaglesmcnabb
majd az itteni ügyvédek megmondják, de én azt mondanám, hogy érdemes lenne ezért beperelni, mert egyértelmű műhiba, és ezek alapján a kártérítési felelősség feltételei is fennállnak. a MÜBSE-hez is fordulhatsz kárbejelentéssel, de ők 5 millió forintot valószínűleg nem fognak kifizetni, ezért szükséges a per.

built for this shit

több mint 1 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 460 — je suis poloska
ha már ennyi jogász összegyűlt lenne egy kérdésem.
OTP/ügyvéd mizéria vol 6948,

előtörténet: lakást vettünk, amiből 6 millió fundamenta hitel és 2,6 millió CSOK hogy vissza tudjuk igényelni az ÁFÁ-t.

Újépítésű lakás, kifizettük az önerőt, később a fundamenta elutalta a részét, ami lassan egy éve letétben van az ügyvédnél, mivel még nincs kész a villanyóra, és addig nem fizetnek csokot amíg nincs 100%-os állapotban a lakás. (eddig ideiglenes áramon voltunk/vagyunk)

Az ügyvéd a Fundamenta kiutalása után tulajdonjog bejegyzést adott le a földhivatalnál, holott kurvára nem kellett volna, mert az adásvételi szerződés szerint amit ő írt "A vevők részére az ingatlan birtokátruházása, a teljes vételár megfizetésével egyidejüleg történik", és ugye a teljes vételár nem lett megfizetve, mivel még vártuk a CSOK-ot.... Most hívott az OTP-bank, hogy nem tudják folyósítani a CSOK-ot mert már be vagyunk jegyezve mint tulajdonosok...
Mehetünk a Magyar Állam Kincstárhoz hogy kérjek a jelzálogra törlési engedélyt és fizethetjük ki a CSOK összeget is az építőnek.

Szóval az ügyvéd balfaszsága miatt az anyagi kár kb. 5 millió forint, mivel nem kapjuk vissza az ÁFA-t, és a vagyonszerzési illetéket is ki kell fizetnünk. Érdemes beperelni az ügyvédet? Vagy Bese atyával vetessek az 5 misire keresztet?

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
kristof New York Giants USC Trojans 9 169 — Browns GM
 www.reddit.com/r/hungary/comments/1hb4znr/till_tam%C3%A1s_gyilkos%C3%A1t_csak_%C3%BAgy_elengedik_a/

itt vannak még elméletek, pl. vádalku keretében dobta be egy haverja, tudván, hogy úgysem tudják elítélni...

Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 1 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 8 678 — Bla, bla, bla
Na de az elkövető befolyásolta a tanúkat nemrég, a felett is szemet huny rendőrség!?!?



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 460 — je suis poloska
Aszondja a csávó a videóban, az elkövetőt is megviselte a dolog.
Ja baszki, olyannyira hogy kamuzott most is huszoniksz év után.

Tánczos Gabor életét a nagy semmire tönkrebaszták, ezt a nyomorékot meg tutujgatják. Vicc bazmeg.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 779
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
az nem évült el?
deyell
Amíg nem tudod ki ellen érvényesítheted a követelést addig az én álláspontom szerint menthető okból nem lépsz fel (hisz nem tudsz kivel szemben), így nyugszik az elévülés, szóval tegnaptól van 1 éve adatot szerezni, majd eljárást indítani.
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 879 — Sworn to the Dark
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.
Jughead
az nem évült el?

built for this shit

több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 779
Az csak bennem merült fel, hogy nem feltétlenül így történt az eset? Mivel ez az áldozat családtagjainak kivételével a legegyszerűbb megoldás?
csi77
Szerintem sem.

Sok ember lesz úgy öngyilkos, hogy előtte nem volt bűnrészes gyilkosságban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oké, de háromból kettő ember is öngyilkos lett, az azért elég gyanús. Ráadásul az öreg asszem ilyen 80 körül volt amikor megtette.
dugo93
És mire gyanakszol?
Márai 89 évesen lett öngyilkos. Ebből milyen általános érvényű következtetésed van?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha csak arról lenne szó, hogy az elkövetőhöz nagyon szorosan köthető két ember is öngyilkos lett, akkor arra még csak azt mondanám, hogy felettébb gyanús. Viszont itt van még mellé, hogy a megtalált bicikli pont úgy néz ki, mint amit elütöttek, ráadásul nyáron még nagyon nem így néztek ki a vallomások.
dugo93
Ömm, ha az történt amit sugalmazol (véletlen gázolás, baleset), akkor mi értelme, hogy arról tett beismerő vallomást, hogy csak úgy brahiból agyonverte? Mint láttuk büntetést már úgysem kap érte, akkor...?
warr_b
Épp emiatt vállalhatta be. Azt, hogy erre ki vette rá és miért, azt nem tudom.

Összességében azért én egészen képben vagyok a sztorival és nekem fura az egész. Főleg, hogy nyáron még más volt a narratíva. Ahhoz a sztorihoz jobban illettek a nyomok is.

Egyébként Random csinált erről egy videót. Igaz még azelőtt, hogy megtalálták a maradványokat, viszont szokásos módon nagyon alapos munka.
 www.youtube.com/watch?v=IFtkwzUpn9I

Aztán persze simán lehet, hogy én gondolom túl a dolgot, de van egy ilyen kamu érzésem az egésszel kapcsolatban.
dugo93
Elvileg a szülők polgári pert tudnak ellene indítani nemvagyoni kártérítés miatt (egy büntetős kolléga max kijavít, ha ilyenkor a nyomozóhatóság nem ad ki adatot, de meglepne), szóval azért csak úgy bevállalni nem érdemes egy ilyet.

Szerkesztette: Jughead