NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 835 — Patriot
Mi 23 éve vagyunk együtt, abból 16 év házasság, két gyerkőc és külön kasszán. Higgyétek el, megoldható, egyezkedés kérdése az egész.
csi77
De az is a kérdes, hogyha pl te elveszíted neadjisten egy ügyfeled, átmeneti pénzhiány (és emiatt hülyeség feltörni egy lekötött betétet) akkor kölcsön kérsz a másiktól? Kamatra? És ha nem tudod visszafizetni?
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Mi 23 éve vagyunk együtt, abból 16 év házasság, két gyerkőc és külön kasszán. Higgyétek el, megoldható, egyezkedés kérdése az egész.
csi77
Bármi megoldható, csak nem értem miért kell.
Mondjuk az is kérdés mi számít közös kasszának.
több mint 1 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 682 — Bears & Illinois fan
Mi 23 éve vagyunk együtt, abból 16 év házasság, két gyerkőc és külön kasszán. Higgyétek el, megoldható, egyezkedés kérdése az egész.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 401 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Közös kasszán vagyunk, de mivel nem ugyanannyi a fizunk NFL-es mintára kb. a fizu 75%-a guaranteed, a többi base 😀 szóval a 75%-ot be kell dobni a közösbe (kaja, rezsi, tökömtudja), de a többit úgy veri el a másik ahogy akarja.

Szerk.: majd ha jön a gyerek akkor nyilván átgondoljuk, de pl. lagzin is így lesz, megbeszéltük, hogy az én meghívott vendégeimet én állom, mert sacc per kb kétszer annyi embert fogok meghívni, cserében amit beledobnak is az enyém lesz aztán azt kezdek a pénzzel amit akarok (ha kijövök nullára egyáltalán 😀, de ha nem akkor ne ő szívjon már miatta)
Meg ugye jobb ha nem kell hallgatni hogy mennyibe kerult az xbox, meg az új bicikli🤣

Legjobb barátomék pl. hazasok, kozos haz stb és full külön kasszán vannak. Nem értem hogy miért jó nekik (illetve sejtem), de bevált. Ha teljesen eltérő a mentalitásuk, és az egyik fél sokkal spórolósabb akkor lehet hogy jobb megoldás, mint folyamatosan veszekedni, franc se tudja, szerencsére mi nem ilyenek vagyunk, illetve sikerult valamennyire formálni, ha megkérdezem hogy XY mennyibe kerult a boltban, mostanában már tudja, régebben ez nem volt jellemző 😀)

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Én azt nem értem, hogy lehet közös kasszán lenni? 😄
Hogy veszel úgy bármi ajándékot, meglepit a másiknak?
Mi több mint 11 éve vagyunk házasok, de szigorúan külön van a pénzünk.
warr_b
A közös kassza nem azt jelenti, hogy közös számlánk van, mert nincs (pl. pont azért, amit írsz is), hanem hogy nem figyeljük, hogy ki mikor mit fizet, hanem aki éppen ráér elmegy a boltba és fizet. Aki épp rendel fizet stb.
Jughead
Ja, oké, akkor becsapott a szóhasználat ☺️
Hugomék például közös számlán voltak, válófélben is vannak (nem emiatt) 🤣
warr_b
Nekünk is közös a számlánk. Én pl nem szoktam nézni hogy az asszony mit vásárol. Ő néha ránéz mert gazdálkodik. Semmi gond nincs vele.
Ha nagyon akarom revora kidobok pénzt és úgy vásárlok.
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 240 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
szép és jó, csak kb ehhez annyi bevétel/fő szükséges mint amennyit a magyar háztartások kb 90%-a együtt sem keres meg. továbbá a maradék 10%-ban is eléggé eltérőek lehetnek az eloszlások, csak a mikrokörnyezetemben nem egy olyan felállás van, hogy apuka vállkozó anyuka meg ovónő. ilyenkor hogy oldod meg, hogy ugyanannyira terhelje meg egymást mindkét fél? mondjuk mi alapból az appba felírkáláson már elvéreznénk, legalábbis részemről biztosan. 😀
peach
Nem arról volt szó, hogy egy univerzálisan minden korosztályra és vagyoni helyzetre ráhúzható metódust alkossunk meg itt a Gyűlölködjünk topicban, hanem az volt a kérdés TI, hogy oldjátok meg, hát én leírtam. 😀
több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 14 668 — a new hope (again)
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Bár nem engem címeztél, de mi is külön kasszán vagyunk, komoly kapcsolatban, közös lakásban 😀

Nálunk úgy működik, hogy éppen az fizet, akinek hamarabb keze ügyébe van a pénz/telefon, és használunk egy appot, ahova feljegyezzük a költéseket, amik "közösek". Nyilván ide a rezsi, vásárlások, tankolás, random közös éttermek/szórakozás/kultúra cuccok jönnek. Aztán az appban látod, hogy ki "tartozik" a másiknak. Ha valamelyikünk jobban elúszik, akkor mondjuk két hétig ő fizeti a bevásárlásokat, vagy csak simán egy összegben átutalja, amíg ismét kiegyenlítődik a mérleg.
Hanni
szép és jó, csak kb ehhez annyi bevétel/fő szükséges mint amennyit a magyar háztartások kb 90%-a együtt sem keres meg. továbbá a maradék 10%-ban is eléggé eltérőek lehetnek az eloszlások, csak a mikrokörnyezetemben nem egy olyan felállás van, hogy apuka vállkozó anyuka meg ovónő. ilyenkor hogy oldod meg, hogy ugyanannyira terhelje meg egymást mindkét fél? mondjuk mi alapból az appba felírkáláson már elvéreznénk, legalábbis részemről biztosan. 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 670 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Én azt nem értem, hogy lehet közös kasszán lenni? 😄
Hogy veszel úgy bármi ajándékot, meglepit a másiknak?
Mi több mint 11 éve vagyunk házasok, de szigorúan külön van a pénzünk.
warr_b
A közös kassza nem azt jelenti, hogy közös számlánk van, mert nincs (pl. pont azért, amit írsz is), hanem hogy nem figyeljük, hogy ki mikor mit fizet, hanem aki éppen ráér elmegy a boltba és fizet. Aki épp rendel fizet stb.
Jughead
Ja, oké, akkor becsapott a szóhasználat ☺️
Hugomék például közös számlán voltak, válófélben is vannak (nem emiatt) 🤣


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 180
Én sose fizettem kártyával élőben, ezért érdekelt, hogy hogyan ad jattot az ember ha kártyával fizet.
Én leszarom a szolgáltatói elvárást, szamomra fontos, hogy ha úgy akarom, akkor tudjak jattolni, és bár született jópár hsz., nem tudtam meg, ami érdekelt, hogy hogyan lehet kártyával jattot adni.

De akkor átfogalmazom a kérdést:
Aki kártyával fizet pénz helyett, és akar jattolni, az miképp oldja meg?
A jattot odaadja kápé, vagy többet fizet kártyával, mint a számlaösszeg (ez könyveléstechnikailag kissé frusztráló lehet), vagy kiállítanak külön "jattszámlát", és bekerül a cég bevételei közé, majd onnan valahogy a pincérhez jut? Vagy van valami egyéb metodika?
Vagy aki pénz helyett kártyat használ, az olyan karakterisztikájú személyiség, hogy úgyse ad jattot, így ez kártyával nem is megoldható?
Őszentsége Sobri Jóska
Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb helyen két féle megoldás van:

- Üssön fel többet (24e számla, üssél légyszi 26ot) és megoldják - ezt a pincérek nem szeretik
- Kifizetem kártyával a számlát és kessben odaadom - ezt szeretik
MC12
Nekem eddig kb mindig megköszönték ha kártyával fizettem és mondtam hogy legyen ennyi vagy annyi (számla összege plusz némi jatt). Talán egy alkalomra emlékszem, mikor mobdtàk hogy sajnos csak a pontos összeget tudják beütni.
Pékségben, kisboltban szoktam kicsit kerekíteni (pár hete egyik pékségben nézett is nagyot csodálkozva a nő a kb 200 Ft jattra, gondoltam is magamban hogy na mi van, ilyen árak mellett leszoktak róla az emberek?), ha futár hoz valami rendelt cuccot akkor oda is megy mindig 2-300 forint apró, van direkt a cipősszekrényen mindig pár százas meg kétszázas ☺️
warr_b
külön csak kétszáz ft-odaadni a mai világban szerintem elég kisstílű és megalázó. érted vagy adj normálisan vagy ne adj.
peach
Tesóm foodpandázott szerette azt is, bar meglepodtem mikor mondta, hogy kb minden 7. vásárlótól szokott csak jattot kapni, es az is altalaban max 100 ft. Ők pl. megkapják azt is amit az appban állít be az ember, szóval gondolom személyes vásárlásnál is megkapják. Ilyen téren engem meggyőzött Sobri jópár éve, hogy a nagyvonalúság egyszer visszajön és azóta mindig dobok valamennyit vásárlás mértékétől függően.

Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Én pl személyesen az étterembe, kávézóba mindenhol adok borravalót, de rendelésnél nem. Egyszerűen a 700+ os kiszállítási díjba férjen bele, hogy fizesse meg a futárt a cég, főleg, hogy az étteremtől is lenyúlnak 20-30% ot úgy hogy eleve drágábbak emiatt az ételek is mint a helyszínen.
Valamint mindig kártyával fizetek és ott csak előre tudnék adni, de úgy meg miért adnék? Honnan tudjam, hogy valóban időben meg fog érkezni a rendelésem. Elméletileg külföldön van olyan ételrendelő app ahol a kiszállítás után mikor kéri, hogy értékeld a kiszállítást meg a kaját akkor tudsz utólag a futárnak is adni borravalót, ez szerintem sokkal életszerűbb.
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 895 — Saturday Night Lights
Ezzel az egész tokenes baszakodással annyit érnek el a repohárnál, hogy az emberek nem váltják vissza, hanem szépen hazaviszik. Nekem is ott tornyosul a szekrényben vagy 20 pohár. Ezzel pont az ellenkezőjét érik el, mint ami az alapvető cél volt.
Sebii
Ez összetett kérdés, mert ha meg pénz jár érte, akkor az "élelmesebbje" elkezdi összecápázni a nem gazdátlan, de megszerezhető poharakat is.
Az Udvarom/Füge Udvar területén tapasztaltam olyat, hogy az első rendelésnél fizetsz a pohárért és kapsz egyből annyi zsetont is amennyi poharat vettél. Ezekre a zsetonokra a visszaváltásnál van szükséged, tehát annyi pohár árát kapod vissza (kész pénzben) amennyi mellé zsetont is szolgáltatsz.
Itt meg olyan történt, hogy elfelejtettek zsetont adni az első kör mellé 🤷‍♂️
Gorcsev
Múltkor a szimplában volt az amin felbasztam magam, hogy az első italomat repohárba kaptam, utána rendeltem egy sört majd mutattam, hogy akkor a poharat meg visszaadnám, mert azt üvegbe csapolta. És nem az volt, hogy akkor a pohár árát levonta a sörből, hanem kaptam egy zsetont...
Sebii
Repoharas greenwashing lehúzás ellen egyetlen megoldás létezik: a törzshelyeidre viszed magaddal a hely poharát. Nálam otthon van vagy 20.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 943
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Én azt nem értem, hogy lehet közös kasszán lenni? 😄
Hogy veszel úgy bármi ajándékot, meglepit a másiknak?
Mi több mint 11 éve vagyunk házasok, de szigorúan külön van a pénzünk.
warr_b
A közös kassza nem azt jelenti, hogy közös számlánk van, mert nincs (pl. pont azért, amit írsz is), hanem hogy nem figyeljük, hogy ki mikor mit fizet, hanem aki éppen ráér elmegy a boltba és fizet. Aki épp rendel fizet stb.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 670 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Én azt nem értem, hogy lehet közös kasszán lenni? 😄
Hogy veszel úgy bármi ajándékot, meglepit a másiknak?
Mi több mint 11 éve vagyunk házasok, de szigorúan külön van a pénzünk.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 935 — Steelers fan
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Bár nem engem címeztél, de mi is külön kasszán vagyunk, komoly kapcsolatban, közös lakásban 😀

Nálunk úgy működik, hogy éppen az fizet, akinek hamarabb keze ügyébe van a pénz/telefon, és használunk egy appot, ahova feljegyezzük a költéseket, amik "közösek". Nyilván ide a rezsi, vásárlások, tankolás, random közös éttermek/szórakozás/kultúra cuccok jönnek. Aztán az appban látod, hogy ki "tartozik" a másiknak. Ha valamelyikünk jobban elúszik, akkor mondjuk két hétig ő fizeti a bevásárlásokat, vagy csak simán egy összegben átutalja, amíg ismét kiegyenlítődik a mérleg.
Hanni
Ez tőlem annyira távol van, mint Mako Jeruzsálemtől (mint Negritől a borravaló! 😀 ): miért jó ez egyáltalán?
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 240 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
és ha jön a baba akkor mi lesz? mert akkor az asszony "fizuja" azért jelentősen lecsökken?
csebi
Hát erre készülve kezdte el átállítani a vállalkozást online felületre, ami reméljük, hogy 60-70%ban fogja tudni pótolni a mostani bevételt, amikor elérünk ehhez a "problémához".
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 567 — Lucas Scott
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Bár nem engem címeztél, de mi is külön kasszán vagyunk, komoly kapcsolatban, közös lakásban 😀

Nálunk úgy működik, hogy éppen az fizet, akinek hamarabb keze ügyébe van a pénz/telefon, és használunk egy appot, ahova feljegyezzük a költéseket, amik "közösek". Nyilván ide a rezsi, vásárlások, tankolás, random közös éttermek/szórakozás/kultúra cuccok jönnek. Aztán az appban látod, hogy ki "tartozik" a másiknak. Ha valamelyikünk jobban elúszik, akkor mondjuk két hétig ő fizeti a bevásárlásokat, vagy csak simán egy összegben átutalja, amíg ismét kiegyenlítődik a mérleg.
Hanni
és ha jön a baba akkor mi lesz? mert akkor az asszony "fizuja" azért jelentősen lecsökken?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 240 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
Jughead
Bár nem engem címeztél, de mi is külön kasszán vagyunk, komoly kapcsolatban, közös lakásban 😀

Nálunk úgy működik, hogy éppen az fizet, akinek hamarabb keze ügyébe van a pénz/telefon, és használunk egy appot, ahova feljegyezzük a költéseket, amik "közösek". Nyilván ide a rezsi, vásárlások, tankolás, random közös éttermek/szórakozás/kultúra cuccok jönnek. Aztán az appban látod, hogy ki "tartozik" a másiknak. Ha valamelyikünk jobban elúszik, akkor mondjuk két hétig ő fizeti a bevásárlásokat, vagy csak simán egy összegben átutalja, amíg ismét kiegyenlítődik a mérleg.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 943
Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.
eaglesmcnabb
Ha jól emlékszem Ti komoly kapcsolatban vagytok (közös ház pl.), és ezek szerint mégis külön kasszán? Ez hogy működik ilyenkor?

Nehogy félre érts nincs ezzel baj, csak az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy működik, mert nekem elképzelhetetlen.
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 401 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
@gyeek -ot várom már csak ide, hogy kifejtse a negri féle, "mivel odaviszem a pénzem ezért nagyon kedvesen és extrán szolgájjá ki mert nekem az alanyi jogon jár, nehogymá adjak még 20 ft-ot bazdmeg" vendéggel kapcsolatos véleményét 😀
peach
Türtőztettem magam. Aki egyszer kipróbálja azt az oldalt is, nagyon hamar leszokik a "lesz egy"-ről és tudni fogja mennyit is ér akár csak szaros 200 forint is. A vendégekkel van többnyire a baj a parasztságuk miatt, nem a vendéglátókkal.
gyeek
Ja baszki egyszer az asszony igy kérte a kávét, én meg mentve a menthetőt rászoltam kicsit erélyesebben hogy nem lesz egy, hanem szeretnék, erre a pincér csaj még rám tett megjegyzést hogy milyen bunkó vagyok. Na így legyen kedvesebb az ember az átlagnál 😕

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 401 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Én sose fizettem kártyával élőben, ezért érdekelt, hogy hogyan ad jattot az ember ha kártyával fizet.
Én leszarom a szolgáltatói elvárást, szamomra fontos, hogy ha úgy akarom, akkor tudjak jattolni, és bár született jópár hsz., nem tudtam meg, ami érdekelt, hogy hogyan lehet kártyával jattot adni.

De akkor átfogalmazom a kérdést:
Aki kártyával fizet pénz helyett, és akar jattolni, az miképp oldja meg?
A jattot odaadja kápé, vagy többet fizet kártyával, mint a számlaösszeg (ez könyveléstechnikailag kissé frusztráló lehet), vagy kiállítanak külön "jattszámlát", és bekerül a cég bevételei közé, majd onnan valahogy a pincérhez jut? Vagy van valami egyéb metodika?
Vagy aki pénz helyett kártyat használ, az olyan karakterisztikájú személyiség, hogy úgyse ad jattot, így ez kártyával nem is megoldható?
Őszentsége Sobri Jóska
Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb helyen két féle megoldás van:

- Üssön fel többet (24e számla, üssél légyszi 26ot) és megoldják - ezt a pincérek nem szeretik
- Kifizetem kártyával a számlát és kessben odaadom - ezt szeretik
MC12
Nekem eddig kb mindig megköszönték ha kártyával fizettem és mondtam hogy legyen ennyi vagy annyi (számla összege plusz némi jatt). Talán egy alkalomra emlékszem, mikor mobdtàk hogy sajnos csak a pontos összeget tudják beütni.
Pékségben, kisboltban szoktam kicsit kerekíteni (pár hete egyik pékségben nézett is nagyot csodálkozva a nő a kb 200 Ft jattra, gondoltam is magamban hogy na mi van, ilyen árak mellett leszoktak róla az emberek?), ha futár hoz valami rendelt cuccot akkor oda is megy mindig 2-300 forint apró, van direkt a cipősszekrényen mindig pár százas meg kétszázas ☺️
warr_b
külön csak kétszáz ft-odaadni a mai világban szerintem elég kisstílű és megalázó. érted vagy adj normálisan vagy ne adj.
peach
Tesóm foodpandázott szerette azt is, bar meglepodtem mikor mondta, hogy kb minden 7. vásárlótól szokott csak jattot kapni, es az is altalaban max 100 ft. Ők pl. megkapják azt is amit az appban állít be az ember, szóval gondolom személyes vásárlásnál is megkapják. Ilyen téren engem meggyőzött Sobri jópár éve, hogy a nagyvonalúság egyszer visszajön és azóta mindig dobok valamennyit vásárlás mértékétől függően.

Igaz, 90%-ban asszonnyal kajalok, olyankor az a felosztas hogy mindent en fizetek, de megkérem szépen hogy adjon valamennyit borravalóra.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
YoungZeeZee 8 466
Az igaz h kartyas fizetes utan a tulaj vmi provider feet fizet?nem tudom mennyit, de en pl ha egy kis boltban vasarolok pl a sarki fasza kebabosnal akkor kp-t adok mindig h az a pici is maradjon ha kerekitek is.
YoungZeeZee
Igen, ráadásul igen gyakran csak bérlik a terminált, úgyh bérleti díjat is fizetnek utána.
empty taxi
Akkor buzditok mindenkit h kp-ben fizessen kisebb embereknel boltokban...
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 308 — Lájkold a zsűrit!
Az igaz h kartyas fizetes utan a tulaj vmi provider feet fizet?nem tudom mennyit, de en pl ha egy kis boltban vasarolok pl a sarki fasza kebabosnal akkor kp-t adok mindig h az a pici is maradjon ha kerekitek is.
YoungZeeZee
Igen, ráadásul igen gyakran csak bérlik a terminált, úgyh bérleti díjat is fizetnek utána.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 318 — Cowboys fan
@gyeek -ot várom már csak ide, hogy kifejtse a negri féle, "mivel odaviszem a pénzem ezért nagyon kedvesen és extrán szolgájjá ki mert nekem az alanyi jogon jár, nehogymá adjak még 20 ft-ot bazdmeg" vendéggel kapcsolatos véleményét 😀
peach
Türtőztettem magam. Aki egyszer kipróbálja azt az oldalt is, nagyon hamar leszokik a "lesz egy"-ről és tudni fogja mennyit is ér akár csak szaros 200 forint is. A vendégekkel van többnyire a baj a parasztságuk miatt, nem a vendéglátókkal.
gyeek
Arányokat nem tudok mondani, de a vendégek és a vendéglátók esetében is nyilván hosszan lehet sorolni a negatív példákat.
Hozok egyet, szándékosan nem a vendéglátás területéről. Tavaly ősszel a lakásunk elé, a gangra akartunk növényt venni. A legfontosabb szempont az volt, hogy örökzöld legyen. A kertészetben javasoltak egyet, de a három (elvileg szakképzett) eladó közül egyik sem tudta megmondani a latin nevét, csak a nemzetségét: Berberis, azaz borbolya.
Na, a helyzet az, hogy borbolyából nagyon sokféle van, közöttük örökzöld és lombhullató is. Többször rákérdeztem: egészen biztos, hogy ez örökzöld? Igen, biztos – mondták.
Szerintetek örökzöld? Hát, a lófaszt az.
Itt ugyan nem merült fel a borravaló problematikája, de az a kérdés nagyon is, hogy a szolgáltatás színvonala megfelelt-e az elvárhatónak… Igény esetén bőven tudok mesélni történeteket a vendéglátásban (kocsmák, éttermek) tapasztaltakról is.
nagylaza, főpohárnok
aztán arra figyelj, hogy a növény mellett maradjon 110 centi hely, mert a végén még egy tűzoltósági ellenőrzésnél is megba**nak, on top of lombhullatás
slowmotion
A cserép egy beszögellésben van, nem foglal el helyet a függőfolyosóból. Előbb büntetik meg azt az emeleti lakótársat, aki viszont konkrétan a folyosóra tette a böhöm nagy légkondiját, teljesen szabálytalanul. (A közös képviselő konstatálta, hogy ez így nem frankó, de nem csinált semmit.)
nagylaza, főpohárnok
nálunk "csak" a bringákat lakatolták oda a korláthoz, de a közös képviselő szólt előre, hogy ha kijön a tűzoltóság ellenőrzésre, és megbüntetik a társasházat, azt szemrebbenés nélkül rá fogja tarhálni arra, akinek a sara.
én mondjuk nem örülök, mert a harmadikon elég para mondjuk egy bútor (vagy inkább egy baszott nagy fenyőfa) cipelésekor eloldalazni mellette, de már mondtam az asszonynak, hogy egyszer véletlenül a kezembe akad egy erővágó, leesik a lakat, és bekúrom az udvar közepére mindkettőt.
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 966 — beers & Packers
@gyeek -ot várom már csak ide, hogy kifejtse a negri féle, "mivel odaviszem a pénzem ezért nagyon kedvesen és extrán szolgájjá ki mert nekem az alanyi jogon jár, nehogymá adjak még 20 ft-ot bazdmeg" vendéggel kapcsolatos véleményét 😀
peach
Türtőztettem magam. Aki egyszer kipróbálja azt az oldalt is, nagyon hamar leszokik a "lesz egy"-ről és tudni fogja mennyit is ér akár csak szaros 200 forint is. A vendégekkel van többnyire a baj a parasztságuk miatt, nem a vendéglátókkal.
gyeek
Arányokat nem tudok mondani, de a vendégek és a vendéglátók esetében is nyilván hosszan lehet sorolni a negatív példákat.
Hozok egyet, szándékosan nem a vendéglátás területéről. Tavaly ősszel a lakásunk elé, a gangra akartunk növényt venni. A legfontosabb szempont az volt, hogy örökzöld legyen. A kertészetben javasoltak egyet, de a három (elvileg szakképzett) eladó közül egyik sem tudta megmondani a latin nevét, csak a nemzetségét: Berberis, azaz borbolya.
Na, a helyzet az, hogy borbolyából nagyon sokféle van, közöttük örökzöld és lombhullató is. Többször rákérdeztem: egészen biztos, hogy ez örökzöld? Igen, biztos – mondták.
Szerintetek örökzöld? Hát, a lófaszt az.
Itt ugyan nem merült fel a borravaló problematikája, de az a kérdés nagyon is, hogy a szolgáltatás színvonala megfelelt-e az elvárhatónak… Igény esetén bőven tudok mesélni történeteket a vendéglátásban (kocsmák, éttermek) tapasztaltakról is.
nagylaza, főpohárnok
aztán arra figyelj, hogy a növény mellett maradjon 110 centi hely, mert a végén még egy tűzoltósági ellenőrzésnél is megba**nak, on top of lombhullatás
slowmotion
A cserép egy beszögellésben van, nem foglal el helyet a függőfolyosóból. Előbb büntetik meg azt az emeleti lakótársat, aki viszont konkrétan a folyosóra tette a böhöm nagy légkondiját, teljesen szabálytalanul. (A közös képviselő konstatálta, hogy ez így nem frankó, de nem csinált semmit.)

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 318 — Cowboys fan
@gyeek -ot várom már csak ide, hogy kifejtse a negri féle, "mivel odaviszem a pénzem ezért nagyon kedvesen és extrán szolgájjá ki mert nekem az alanyi jogon jár, nehogymá adjak még 20 ft-ot bazdmeg" vendéggel kapcsolatos véleményét 😀
peach
Türtőztettem magam. Aki egyszer kipróbálja azt az oldalt is, nagyon hamar leszokik a "lesz egy"-ről és tudni fogja mennyit is ér akár csak szaros 200 forint is. A vendégekkel van többnyire a baj a parasztságuk miatt, nem a vendéglátókkal.
gyeek
Arányokat nem tudok mondani, de a vendégek és a vendéglátók esetében is nyilván hosszan lehet sorolni a negatív példákat.
Hozok egyet, szándékosan nem a vendéglátás területéről. Tavaly ősszel a lakásunk elé, a gangra akartunk növényt venni. A legfontosabb szempont az volt, hogy örökzöld legyen. A kertészetben javasoltak egyet, de a három (elvileg szakképzett) eladó közül egyik sem tudta megmondani a latin nevét, csak a nemzetségét: Berberis, azaz borbolya.
Na, a helyzet az, hogy borbolyából nagyon sokféle van, közöttük örökzöld és lombhullató is. Többször rákérdeztem: egészen biztos, hogy ez örökzöld? Igen, biztos – mondták.
Szerintetek örökzöld? Hát, a lófaszt az.
Itt ugyan nem merült fel a borravaló problematikája, de az a kérdés nagyon is, hogy a szolgáltatás színvonala megfelelt-e az elvárhatónak… Igény esetén bőven tudok mesélni történeteket a vendéglátásban (kocsmák, éttermek) tapasztaltakról is.
nagylaza, főpohárnok
aztán arra figyelj, hogy a növény mellett maradjon 110 centi hely, mert a végén még egy tűzoltósági ellenőrzésnél is megba**nak, on top of lombhullatás
több mint 1 éve
YoungZeeZee 8 466
Az igaz h kartyas fizetes utan a tulaj vmi provider feet fizet?nem tudom mennyit, de en pl ha egy kis boltban vasarolok pl a sarki fasza kebabosnal akkor kp-t adok mindig h az a pici is maradjon ha kerekitek is.