A Jets kirúgta Robert Saleh főedzőt!

Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 714
A tema kapcsan azert eleg erosen feltortek korabbi traumak, szoval rantjellegu lesz, elore is bocs erte.

De az egesz kibaszott magyar iskola-es szamonkeresi rendszer az egyen megtoresere, igazsagtalansagra es indokolatlan szemetkedesre epul. Nem csak kozepiskolaban, de egyetemi szinten is. Azt hiszed, bekerulsz egy neves egyetemre, es onnantol megszunik a gyermeki sorban tartas vagy az a fajta szivatas, ami kifejezetten az adott kurzust tarto fofasz komplexusainak kielesere ad lehetoseget, mikozben a feneket. Ket kezemen nem tudom megszamolni azokat az embereket, akik csak a sajat kornyezetemben pszichesen belerokkantak az egyik jogi egyetem kepzesi rendszerebe. Szamolatlanul lattam 18-19-20 eves lanyokat bogve kijonni eletuk elso romai jogi vizsgajarol. Nem egyszer volt az, hoyg egy pp vagy penzugy szigo elotti este zokogva hivott fel szaktarsam, hogy o ezt nem birja. Hany embert vagtak ki azert vizsgarol, mert adott ember valamilyen indokolatlan reszletszabalyi becsipodeset nem tudta megfeleloen kielegiteni a vizsgazo es buktattak meg annak ellenere, hogy pontosan tudtam, nem lehetett a performansza bukasra erdemes. Hany bugyuta, szexista megjegyzest kaptak lany barataim vizsgan, vagy pl engem vagtak ki azzal a megjegyzessel, hogy hat talan tobbet kene tanulni es kevesebbet edzeni, aztan menne. Megbuktatni valakit oke. Szandekosan szivatni es szemelyeben alazni nem oke, de nyilvanvaloan jo oka van annak, hogy szobeli vizsgakat, allamvizsgakat nem vesznek videora es nem hozzaferheto utana azoknak, akik kerik, bizonyitando a visszaeleseket. Dobbenetes dolgok mennek, es ez nagyon nem oke. Nem oke, hogy 22-23-24 eves lanyok konkretan beleoszulnek egy-ket targyba, mindezert cserebe pedig azt kapod, hogy bekerulsz egy irodahoz es egy kibaszott adasvetelit nem tudsz megszerkeszteni. Egy beadvanyt nem tudsz megirni. Oriasi egyetemi teljesitmeny, igazan nem ertrm, miert mennek egyre fiatalabban kulfoldre az emberek.

dankodavid
Dávidom! Már a 9ers topikban éreztem, hogy közös volt az alma materünk! <3

Tűpontos leírása az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának. Amit leírsz, azt mind átéltem, lényegében szó szerint. (Engem pénzügyről D. tanár úr - azóta "ügyvéd kollega" - baszott ki azzal a dumával, hogy látja, hogy nem vagyok sötét, de szó szerint kell tudni a törvényt, de a Németh Johnny féle alapelveken kifejtett Pp. szigó is kurva sokat ért az 52-es Pp-ből.)

Mindig azt mondom, mikor kérdezik, hogy hol lett belőlem jogász, hogy a tárgyalóteremben. Mikor elkezdtem ügyvédjelöltködni akkor a szó legszorosabb értelmében véve a nulláról tanultam meg mindent élesben.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 967 — beers & Packers
Szerda este mamám bekerült kórházba, miután szándékosan túladagolta magának a gyógyszereit. Azóta is nagyon szarul van, mozogni sem tud az ágyban annyira gyenge, a tudata is hol tiszta, hol nem. Mivel apám mellett ő az egyetlen családtagom, aki egész életemben itt volt nekem, kurva nehezen viselem ezt a helyzetet. És a legrosszabb az egészben a tehetetlenség érzése, valami leírhatatlanul szar.

A kórházat telefonon elérni persze lehetetlen, az orvossal csütörtökön tudtam beszélni kb. 10 percet, először és utoljára, és ma sem fogok tudni, mivel nem lesz bent orvos, majd csak holnap.

Persze közelről ismerem a kórházi helyzeteket, lévén én is elég sok időt töltöttem bent, de ez így most sokkal frusztrálóbb, dühítőbb, idegesítőbb.
Mikey
Együttérzésem... És persze: jobbulást!
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 582
Szerda este mamám bekerült kórházba, miután szándékosan túladagolta magának a gyógyszereit. Azóta is nagyon szarul van, mozogni sem tud az ágyban annyira gyenge, a tudata is hol tiszta, hol nem. Mivel apám mellett ő az egyetlen családtagom, aki egész életemben itt volt nekem, kurva nehezen viselem ezt a helyzetet. És a legrosszabb az egészben a tehetetlenség érzése, valami leírhatatlanul szar.

A kórházat telefonon elérni persze lehetetlen, az orvossal csütörtökön tudtam beszélni kb. 10 percet, először és utoljára, és ma sem fogok tudni, mivel nem lesz bent orvos, majd csak holnap.

Persze közelről ismerem a kórházi helyzeteket, lévén én is elég sok időt töltöttem bent, de ez így most sokkal frusztrálóbb, dühítőbb, idegesítőbb.
több mint 1 éve
YoungZeeZee 8 468
Ha élvezi, akkor hadd csinálja, ha nem élvezné, akkor meg úgy is abbahagyná a munkaidő végén. Én élvezem a munkám, a feleségem élvezi (most épp itthon van a kicsivel, szóval jelenleg csak élvezte) a munkáját, szóval sose háborgunk, ha a másik tovább dolgozik, mert azért csinálja mert szereti, és hát hadd csinálja azt, amit szeret (pedig rendszeresen túlórázunk/túlóráztunk).
Jughead
Mondjuk ez sztem nem valami jo de ha igy vagytok boldogok....amugy van kotelezo tuloraan kivul opcionalis tulora nalatok?
A szabadidot semmi sem potolja.
YoungZeeZee
Nincs kötelező túlóra, azért csináljuk, mert szabadidőnkben is szeretjük a munkánkat és ezzel töltjük a szabadidőnket (azért csinálunk mást is, de semmivel se másabb ez, mint szabadidőben könyvet olvasni, vagy egyéb nem közös programot csinálni, márpedig vannak ilyenek).
Jughead
Ertem ha a sajat cegedet igazgatod akkor jo de masnak kvazi ingye dolgozni mert szereted ..aztan a nap vegen ugyis kirugjak az embereket ha beut a krach...
En nekem ha van szabadidom akkor magamat fejlesztem intezem a sajat dolgomat h ha tortenik vmi akkor legyek felkeszulve mashova nyulni.persze lehetne mit csinalni a cegnek de arra ott a munkaido es amugy is kesz minden kb.
Ha mar gyerek, lemondas
En is szivesen potyognek es zenet irnek az mpc-n ami nagy alom volt es siman elmenne 2-3 ora aztan lehet semmi ertekleheto nem keszulne vagy pseznek de ez ilyen.nem cserelnem le semmi penzert a gyerek mosolyat egy jo zeneert.
Itt pl kert is van.mindig van mit csinalni.csinositgatni ultetni, mert a kert sztem nem kert ha nincs benne eheto es cssk terko meg medence.
Teny idovel a gyerek jobban ellesz magaval meg ha ovi suli akkor tobb mindenre lesz ido de ingyen jofejsegbol senkinek nem dolgoznek.
Bar puff daddynek bejott
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
Ha élvezi, akkor hadd csinálja, ha nem élvezné, akkor meg úgy is abbahagyná a munkaidő végén. Én élvezem a munkám, a feleségem élvezi (most épp itthon van a kicsivel, szóval jelenleg csak élvezte) a munkáját, szóval sose háborgunk, ha a másik tovább dolgozik, mert azért csinálja mert szereti, és hát hadd csinálja azt, amit szeret (pedig rendszeresen túlórázunk/túlóráztunk).
Jughead
Öö, erre majd akkor térjünk vissza mikor visszament dolgozni
r.baggio
ahogy Negri irta, en sem igazan latok meg megoldast, mint leulni es elbeszelgetni errol, akar tobbszor is. ha nem megy akkor szakemberrel.
bo csaladban van ilyesmire pelda, ahol karrierepitesbe kezdett a holgy kicsi gyerek mellett, plusz a gyerek elotti eletebol is fenntartotta a hobbikat (raadasul rengeteg volt, joga, futas, kutya majd meg egy kutya, baratok, buli, fanta stb). hiaba jeleztek neki is apanak plusz apanak is (o is ludas, zenesz viszonylag ismert es meno egyuttesben). egyik sem foglalkozott a gyerekkel, szakemberi tanacs ellenere nem hagytak meg egy evet az oviban, egybol beirattak magan suliba, ahol elso ev soran at akartak vinni masik maganba, ahova aztan nem vettek at masodik osztalyba, mert a gyerekkel senki sem foglalkozott, es kvazi naluk megbukott volna az elso ev vegen!!! igy vegul ujrazta az elso evet a gyerek, ami eleg szep teljesitmeny a szuloknek ...

szoval sztem meg van idotok, de ezt meg kell beszelni. most mar nem csak ketten vagytok, es a gyerek kell, hogy a legfontosabb legyen. nyilvan nem minden pillanatban egyszerre mindkettotoknek (lehet sot kell a feladatokat megosztani), meg vannak huzosabb hetek, de a hatarokat meg kell huzni. mert ez egy nagyon csuszos lejto.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 943
Ha élvezi, akkor hadd csinálja, ha nem élvezné, akkor meg úgy is abbahagyná a munkaidő végén. Én élvezem a munkám, a feleségem élvezi (most épp itthon van a kicsivel, szóval jelenleg csak élvezte) a munkáját, szóval sose háborgunk, ha a másik tovább dolgozik, mert azért csinálja mert szereti, és hát hadd csinálja azt, amit szeret (pedig rendszeresen túlórázunk/túlóráztunk).
Jughead
Öö, erre majd akkor térjünk vissza mikor visszament dolgozni
r.baggio
Miért? Ha akkor is élvezni fogja a munkáját és ezért többet dolgozik, mint kellene, akkor hadd csinálja. Én is szoktam dolgozni szabadidőmben (ettől még ott vagyok a gyerekkel is, de szerencsére jókat alszik, a házimunkát gyorsan elvégzem, a feleségem meg be szokott aludni a gyerekkel együtt), miért zavarna, ha ő is? Mindenki csinálja azt szabadidejében, amit szeret.

Ha meg annyira szereti a munkáját, hogy se rám, se a gyerekre nem szán időt a szabadidejében (a nem szabadidejében meg nyilván nem), akkor meg ezt vagy elfogadom vagy tovább állok, változtatni úgyse tudok azon, hogy mit szeret csinálni. 😊
több mint 1 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 635 — Rise My Nation!
Hát ez a 4es pont nagyon betalált. Nekünk még nincs saját, de sok barátnál, rokonnál látjuk mi megy. Épp a hétvégén voltunk barátainknál és az tűnt fel, hogy ők az első gyerekes ismerősök ahol nem azt tudták elmondani az óvódás poronytyról, hogy milyen ügyesen kezeli a házban lévő összes okoseszközt, hanem hogy mekkorákat taknyol bringával, meg hogy nyáron sártengert csinált a homokozóból és nyakig beásta magát. Amikor megunta, hogy a felnőttek csak pofáznak nem apa telefonját kérte, hanem játszott matchboxszal, tudott velem labdázni. Máshol nagyon nem ez a jellemző, itt van a telefon/tablet, nézzél/játszál valamit. Nem az eszköz a baj persze, hanem hogy semmi kontroll, a szülő nem vesz részt benne, azt néz, csinál amit akar. Egyik anyuka el is mesélte, hogy ja hát a múltkor a mesékről valahogy elkavart valami horrorelőzetesekre a leány, aztán hetekig rémálmai voltak...
Henderson
sztem itt megint nem jó oldalról van megfogva a dolog
legalábbis irreleváns hogy matchboxozik-e vagy sem
hanem a kérdés hogy a szülő figyel-e rá

ha nem figyelsz a gyerekre aki kint játszik és a gyerek kiugrik az autó elé, leugrik a fáról és eltöri a lábát
megeszik egy pókot, felgyújtja a disznóólat ...
mint ugyanolyan felelőtlenség és hiba, viszont ott nehéz másokat hibáztatni

ha berakod a tv elé akkor nem te vagy a hibás ha vmi gond történik hanem a tv társaság
Negritis, a vajda
nem az első eset, hogy ilyen jellegű kérdésben az egyik leghangosabban foglalsz állást, hogy mit hogy kell(ene) csinálni. nem ártana lassan gyakorlatba is átültetni ezt a mérhetetlen mennyiségű tudást gyerekneveléssel kapcsolatban 😉
peach
Uhh ez a szokásos, ha nincs gyereked ne dumálj hozzáállás nagyon kiábrándító, főleg egy teljesen korrekt véleménnyel szemben, ahol arra hívták fel a figyelmet, hogy a diskurzust nem tablet vs. játszótér, hanem odafigyelés vs. beleszarás tengelyen kellene lefolytatni, teljesen jogosan. Persze miközben ezt gépelem kibasztam asszony fogamzásgátlóját, hogy ha minden jól megy, cirka 1 év múlva érvényt nyerjen a véleményem.
Foldesi26
Kaptam én nagyon korrekt tanácsot (pl. sógoromtól) hogyan is kellene nevelni a gyerekeimet.
Odafigyelés, együtt töltött idő, következetesség....
Volt is igazsága.
Aztán született 3 lánya.
Felesleges lett volna szembesitenem az elveivel. 😀
Ritkán megy az úgy ahogy eltervezed.
kittli
Igen, az a baj a nevelési tanácsokkal, könyvekkel, hogy azok vegytiszta, normál esetekre szólnak, amikor minden szép minden jó és minden kezelhető.
De amikor már 3 napja nem aludtál, majd a munkából - ahol egész nap idiótak szívták le az energiád - elindulsz a tömeggel bevásárolni; megpróbálva beosztani a utolsó forintjaidat, hogy jövő hétre is azért még maradjon a gázszámlára, pelenkára és az osztálykirándulásra; hazaérsz idegileg kimerülve, fáradtan, éhesen, hogy felváltsd a 24/7-ben üvöltő, fogzó, hasfájos, hőemelkedéses gyerek mellől az asszonyt, hogy ő is tudjon "pihenni" 1 órát, az éjszakai műszak előtt, akkor nehéz odaülni a nagyobbik mellé, végig nézni a házifeladatokat, átbeszélni mit nem ért, közös időt eltölteni és megvacsorázni együtt.
Hálistennek, mi valami hasnlónak csak a felén mentünk át, ott is segítséggel, de megtanított az általad vázolt tanulságra. 😉

Szerkesztette: Pari
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 943
Ha élvezi, akkor hadd csinálja, ha nem élvezné, akkor meg úgy is abbahagyná a munkaidő végén. Én élvezem a munkám, a feleségem élvezi (most épp itthon van a kicsivel, szóval jelenleg csak élvezte) a munkáját, szóval sose háborgunk, ha a másik tovább dolgozik, mert azért csinálja mert szereti, és hát hadd csinálja azt, amit szeret (pedig rendszeresen túlórázunk/túlóráztunk).
Jughead
Mondjuk ez sztem nem valami jo de ha igy vagytok boldogok....amugy van kotelezo tuloraan kivul opcionalis tulora nalatok?
A szabadidot semmi sem potolja.
YoungZeeZee
Nincs kötelező túlóra, azért csináljuk, mert szabadidőnkben is szeretjük a munkánkat és ezzel töltjük a szabadidőnket (azért csinálunk mást is, de semmivel se másabb ez, mint szabadidőben könyvet olvasni, vagy egyéb nem közös programot csinálni, márpedig vannak ilyenek).
több mint 1 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 937 — no es importante
Ha élvezi, akkor hadd csinálja, ha nem élvezné, akkor meg úgy is abbahagyná a munkaidő végén. Én élvezem a munkám, a feleségem élvezi (most épp itthon van a kicsivel, szóval jelenleg csak élvezte) a munkáját, szóval sose háborgunk, ha a másik tovább dolgozik, mert azért csinálja mert szereti, és hát hadd csinálja azt, amit szeret (pedig rendszeresen túlórázunk/túlóráztunk).
Jughead
Öö, erre majd akkor térjünk vissza mikor visszament dolgozni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hát ez a 4es pont nagyon betalált. Nekünk még nincs saját, de sok barátnál, rokonnál látjuk mi megy. Épp a hétvégén voltunk barátainknál és az tűnt fel, hogy ők az első gyerekes ismerősök ahol nem azt tudták elmondani az óvódás poronytyról, hogy milyen ügyesen kezeli a házban lévő összes okoseszközt, hanem hogy mekkorákat taknyol bringával, meg hogy nyáron sártengert csinált a homokozóból és nyakig beásta magát. Amikor megunta, hogy a felnőttek csak pofáznak nem apa telefonját kérte, hanem játszott matchboxszal, tudott velem labdázni. Máshol nagyon nem ez a jellemző, itt van a telefon/tablet, nézzél/játszál valamit. Nem az eszköz a baj persze, hanem hogy semmi kontroll, a szülő nem vesz részt benne, azt néz, csinál amit akar. Egyik anyuka el is mesélte, hogy ja hát a múltkor a mesékről valahogy elkavart valami horrorelőzetesekre a leány, aztán hetekig rémálmai voltak...
Henderson
sztem itt megint nem jó oldalról van megfogva a dolog
legalábbis irreleváns hogy matchboxozik-e vagy sem
hanem a kérdés hogy a szülő figyel-e rá

ha nem figyelsz a gyerekre aki kint játszik és a gyerek kiugrik az autó elé, leugrik a fáról és eltöri a lábát
megeszik egy pókot, felgyújtja a disznóólat ...
mint ugyanolyan felelőtlenség és hiba, viszont ott nehéz másokat hibáztatni

ha berakod a tv elé akkor nem te vagy a hibás ha vmi gond történik hanem a tv társaság
Negritis, a vajda
nem az első eset, hogy ilyen jellegű kérdésben az egyik leghangosabban foglalsz állást, hogy mit hogy kell(ene) csinálni. nem ártana lassan gyakorlatba is átültetni ezt a mérhetetlen mennyiségű tudást gyerekneveléssel kapcsolatban 😉
peach
Uhh ez a szokásos, ha nincs gyereked ne dumálj hozzáállás nagyon kiábrándító, főleg egy teljesen korrekt véleménnyel szemben, ahol arra hívták fel a figyelmet, hogy a diskurzust nem tablet vs. játszótér, hanem odafigyelés vs. beleszarás tengelyen kellene lefolytatni, teljesen jogosan. Persze miközben ezt gépelem kibasztam asszony fogamzásgátlóját, hogy ha minden jól megy, cirka 1 év múlva érvényt nyerjen a véleményem.
Foldesi26
Kaptam én nagyon korrekt tanácsot (pl. sógoromtól) hogyan is kellene nevelni a gyerekeimet.
Odafigyelés, együtt töltött idő, következetesség....
Volt is igazsága.
Aztán született 3 lánya.
Felesleges lett volna szembesitenem az elveivel. 😀
Ritkán megy az úgy ahogy eltervezed.
kittli
Jaja. Főleg ha még be is üt valami kisebb-nagyobb probléma.
Elég ha csak allergiás mondjuk valami ételre, italra, de ha akár csak egy enyhébb adhd, autizmus, asperger befigyel, akkor nem az lesz a legnagyobb baj, hogy sokat kell túlórázni...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 205 — Steelers fan
Hát ez a 4es pont nagyon betalált. Nekünk még nincs saját, de sok barátnál, rokonnál látjuk mi megy. Épp a hétvégén voltunk barátainknál és az tűnt fel, hogy ők az első gyerekes ismerősök ahol nem azt tudták elmondani az óvódás poronytyról, hogy milyen ügyesen kezeli a házban lévő összes okoseszközt, hanem hogy mekkorákat taknyol bringával, meg hogy nyáron sártengert csinált a homokozóból és nyakig beásta magát. Amikor megunta, hogy a felnőttek csak pofáznak nem apa telefonját kérte, hanem játszott matchboxszal, tudott velem labdázni. Máshol nagyon nem ez a jellemző, itt van a telefon/tablet, nézzél/játszál valamit. Nem az eszköz a baj persze, hanem hogy semmi kontroll, a szülő nem vesz részt benne, azt néz, csinál amit akar. Egyik anyuka el is mesélte, hogy ja hát a múltkor a mesékről valahogy elkavart valami horrorelőzetesekre a leány, aztán hetekig rémálmai voltak...
Henderson
sztem itt megint nem jó oldalról van megfogva a dolog
legalábbis irreleváns hogy matchboxozik-e vagy sem
hanem a kérdés hogy a szülő figyel-e rá

ha nem figyelsz a gyerekre aki kint játszik és a gyerek kiugrik az autó elé, leugrik a fáról és eltöri a lábát
megeszik egy pókot, felgyújtja a disznóólat ...
mint ugyanolyan felelőtlenség és hiba, viszont ott nehéz másokat hibáztatni

ha berakod a tv elé akkor nem te vagy a hibás ha vmi gond történik hanem a tv társaság
Negritis, a vajda
nem az első eset, hogy ilyen jellegű kérdésben az egyik leghangosabban foglalsz állást, hogy mit hogy kell(ene) csinálni. nem ártana lassan gyakorlatba is átültetni ezt a mérhetetlen mennyiségű tudást gyerekneveléssel kapcsolatban 😉
peach
Uhh ez a szokásos, ha nincs gyereked ne dumálj hozzáállás nagyon kiábrándító, főleg egy teljesen korrekt véleménnyel szemben, ahol arra hívták fel a figyelmet, hogy a diskurzust nem tablet vs. játszótér, hanem odafigyelés vs. beleszarás tengelyen kellene lefolytatni, teljesen jogosan. Persze miközben ezt gépelem kibasztam asszony fogamzásgátlóját, hogy ha minden jól megy, cirka 1 év múlva érvényt nyerjen a véleményem.
Foldesi26
Kaptam én nagyon korrekt tanácsot (pl. sógoromtól) hogyan is kellene nevelni a gyerekeimet.
Odafigyelés, együtt töltött idő, következetesség....
Volt is igazsága.
Aztán született 3 lánya.
Felesleges lett volna szembesitenem az elveivel. 😀
Ritkán megy az úgy ahogy eltervezed.
több mint 1 éve
YoungZeeZee 8 468
Ha élvezi, akkor hadd csinálja, ha nem élvezné, akkor meg úgy is abbahagyná a munkaidő végén. Én élvezem a munkám, a feleségem élvezi (most épp itthon van a kicsivel, szóval jelenleg csak élvezte) a munkáját, szóval sose háborgunk, ha a másik tovább dolgozik, mert azért csinálja mert szereti, és hát hadd csinálja azt, amit szeret (pedig rendszeresen túlórázunk/túlóráztunk).
Jughead
Mondjuk ez sztem nem valami jo de ha igy vagytok boldogok....amugy van kotelezo tuloraan kivul opcionalis tulora nalatok?
A szabadidot semmi sem potolja.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 520 — The Mathematician
Nem egy kollégám van/volt amúgy ilyen lelkiismereti válságban és én is hajlamos vagyok túlórázni, de van az amikor azt mondom, hogy apátok faszát, ezért adjatok is valamit, nem jópofaságból hajtok ennyit.
Lúdas Solymi
Most léptetik elő nagyfőnökké komoly fizetésemeléssel, na de amikor már rég nem a pénzről szól az egész?
r.baggio
nem hiszem hogy van erre varázsmegoldás
max annyit tudsz hogy leültök és beszéltek, esetleg szakembert bevonni
ugye nemrég jött nálatok is a pici itt pár dolog azért bejöhet ami miatt "menekül" a munkába akarva akaratlan

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 943
Ha élvezi, akkor hadd csinálja, ha nem élvezné, akkor meg úgy is abbahagyná a munkaidő végén. Én élvezem a munkám, a feleségem élvezi (most épp itthon van a kicsivel, szóval jelenleg csak élvezte) a munkáját, szóval sose háborgunk, ha a másik tovább dolgozik, mert azért csinálja mert szereti, és hát hadd csinálja azt, amit szeret (pedig rendszeresen túlórázunk/túlóráztunk).
több mint 1 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 937 — no es importante
Nem egy kollégám van/volt amúgy ilyen lelkiismereti válságban és én is hajlamos vagyok túlórázni, de van az amikor azt mondom, hogy apátok faszát, ezért adjatok is valamit, nem jópofaságból hajtok ennyit.
Lúdas Solymi
Most léptetik elő nagyfőnökké komoly fizetésemeléssel, na de amikor már rég nem a pénzről szól az egész?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Hidd el nem tudják kellően "kompenzálni", egy csomó dologból kimaradsz és az már nem jön vissza csak egyszer volt. Van amikor: A majd bepótoljuk! nem működik.
Persze van amikor egyszerűen kell a pénz.......
kijo
Nekem írhatod, én csak az érintett "fél" vagyok... próbáld megmagyarázni ezt egy munkamániásnak
r.baggio
Ha jól sejtem, akkor még mindig a párodról van szó, aki lelkiismeretes és szétdolgozza az agyát, hogy megtegyen mindent és mert a kollégák, stb.

Ilyenkor nagyon nincs mit csinálni, asztalra kell csapni vagy elvinni pszichológushoz.
Nekem volt olyan főnököm aki addig hajtotta magát amíg idegösszeomlást nem kapott.

Nem egy kollégám van/volt amúgy ilyen lelkiismereti válságban és én is hajlamos vagyok túlórázni, de van az amikor azt mondom, hogy apátok faszát, ezért adjatok is valamit, nem jópofaságból hajtok ennyit.
Lúdas Solymi
Nekem év végén, két ünnep között küldött sms-t a Főnök Úr, hogy lenne egy kis munka. Visszaírtam, hogy szabadságon vagyok. Erre ő: tudom.
nagylaza, főpohárnok
Velem is volt ilyen, hogy épp csináltam valamit mert áttoltam két ünnep közé a feladatot, hogy nyugiban, gyorsan befejezzem, aztán berángattak egy megbeszélésre.
Viszont ha azt mondanám a főnöknek, hogy figyi, ma nincs semmi sürgős meló, fáradt vagyok, kivenném ezt a napot "betegszabinak", akkor nagy valószínűséggel engedné.

Ha meg nem akkor max benyögöm, hogy nem érzem jól magam, hazamennék/nem megyek be.
Cseheknél amúgy is van havi 2 igazolatlan betegszabi.
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 967 — beers & Packers
Hidd el nem tudják kellően "kompenzálni", egy csomó dologból kimaradsz és az már nem jön vissza csak egyszer volt. Van amikor: A majd bepótoljuk! nem működik.
Persze van amikor egyszerűen kell a pénz.......
kijo
Nekem írhatod, én csak az érintett "fél" vagyok... próbáld megmagyarázni ezt egy munkamániásnak
r.baggio
Ha jól sejtem, akkor még mindig a párodról van szó, aki lelkiismeretes és szétdolgozza az agyát, hogy megtegyen mindent és mert a kollégák, stb.

Ilyenkor nagyon nincs mit csinálni, asztalra kell csapni vagy elvinni pszichológushoz.
Nekem volt olyan főnököm aki addig hajtotta magát amíg idegösszeomlást nem kapott.

Nem egy kollégám van/volt amúgy ilyen lelkiismereti válságban és én is hajlamos vagyok túlórázni, de van az amikor azt mondom, hogy apátok faszát, ezért adjatok is valamit, nem jópofaságból hajtok ennyit.
Lúdas Solymi
Nekem év végén, két ünnep között küldött sms-t a Főnök Úr, hogy lenne egy kis munka. Visszaírtam, hogy szabadságon vagyok. Erre ő: tudom.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Hidd el nem tudják kellően "kompenzálni", egy csomó dologból kimaradsz és az már nem jön vissza csak egyszer volt. Van amikor: A majd bepótoljuk! nem működik.
Persze van amikor egyszerűen kell a pénz.......
kijo
Nekem írhatod, én csak az érintett "fél" vagyok... próbáld megmagyarázni ezt egy munkamániásnak
r.baggio
Ha jól sejtem, akkor még mindig a párodról van szó, aki lelkiismeretes és szétdolgozza az agyát, hogy megtegyen mindent és mert a kollégák, stb.

Ilyenkor nagyon nincs mit csinálni, asztalra kell csapni vagy elvinni pszichológushoz.
Nekem volt olyan főnököm aki addig hajtotta magát amíg idegösszeomlást nem kapott.

Nem egy kollégám van/volt amúgy ilyen lelkiismereti válságban és én is hajlamos vagyok túlórázni, de van az amikor azt mondom, hogy apátok faszát, ezért adjatok is valamit, nem jópofaságból hajtok ennyit.

Szerk.: Persze, van az úgy, hogy "crunch" van és az eltarthat hónapokig is vagy akár fél évig is vagy tovább, de azt nagyjából fel lehet mérni.
Ha nem tudja felmérni az ember, hogy ez az állapot a cégnél meddig fog tartani vagy folyamatosan tolódik, mert "nincs ember" (lófaszt, headcount stop van, csak nem mondják meg vagy más osztálynak adták), na akkor van gáz.

Nőknél meg hatványozottan igaz, hogy lelkisebbek és könnyebb őket érzelmileg zsarolni, nyomást helyezni rájuk.
Ott a férfinak kell keménynek lennie és a sarkára állni és nem hagyni, hogy a másik folytassa, még ha fáj is.

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 index.hu/belfold/2023/01/24/tenyleges-eletfogytiglan-alkotmanybirosag-alatorveny-csillag-borton-ombudsman/

Anyám borogass.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
kijo New Orleans Saints 352
Hidd el nem tudják kellően "kompenzálni", egy csomó dologból kimaradsz és az már nem jön vissza csak egyszer volt. Van amikor: A majd bepótoljuk! nem működik.
Persze van amikor egyszerűen kell a pénz.......
kijo
Nekem írhatod, én csak az érintett "fél" vagyok... próbáld megmagyarázni ezt egy munkamániásnak
r.baggio
Akkor értem/megértem a dühödet.
Sajnos egyre többen vannak ilyen munkamániások.
több mint 1 éve
kijo New Orleans Saints 352
Hogy rohadjon meg az összes home office-t és kötetlen munkaidőt hirdető "családbarát munkahely"
r.baggio
Ezt még valaki elhiszi?
A kötetlen munkaidő csak felfelé és a hétvégékre igaz.
Családbarát: soha nem vagy otthon.
Bocs, de ez már 10+ éve is így volt.
kijo
Ez olyan lehet, mint az éttermekben a házias ízek?
csi77
Pontosan, ez a magyar valóság, de lehetnek kivételek.
több mint 1 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 937 — no es importante
Hidd el nem tudják kellően "kompenzálni", egy csomó dologból kimaradsz és az már nem jön vissza csak egyszer volt. Van amikor: A majd bepótoljuk! nem működik.
Persze van amikor egyszerűen kell a pénz.......
kijo
Nekem írhatod, én csak az érintett "fél" vagyok... próbáld megmagyarázni ezt egy munkamániásnak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
kijo New Orleans Saints 352
Hogy rohadjon meg az összes home office-t és kötetlen munkaidőt hirdető "családbarát munkahely"
r.baggio
Ezt még valaki elhiszi?
A kötetlen munkaidő csak felfelé és a hétvégékre igaz.
Családbarát: soha nem vagy otthon.
Bocs, de ez már 10+ éve is így volt.
kijo
Ha kellően kompenzálják igen, csak a családra gyakorolt káros hatását nem méri senki
r.baggio
Hidd el nem tudják kellően "kompenzálni", egy csomó dologból kimaradsz és az már nem jön vissza csak egyszer volt. Van amikor: A majd bepótoljuk! nem működik.
Persze van amikor egyszerűen kell a pénz.......
több mint 1 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 683 — Bears & Illinois fan
Hogy rohadjon meg az összes home office-t és kötetlen munkaidőt hirdető "családbarát munkahely"
r.baggio
Ezt még valaki elhiszi?
A kötetlen munkaidő csak felfelé és a hétvégékre igaz.
Családbarát: soha nem vagy otthon.
Bocs, de ez már 10+ éve is így volt.
kijo
Ez olyan lehet, mint az éttermekben a házias ízek?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 520 — The Mathematician
Hogy rohadjon meg az összes home office-t és kötetlen munkaidőt hirdető "családbarát munkahely"
r.baggio
Ezt még valaki elhiszi?
A kötetlen munkaidő csak felfelé és a hétvégékre igaz.
Családbarát: soha nem vagy otthon.
Bocs, de ez már 10+ éve is így volt.
kijo
cége válogatja
pl nekem a nokiánál ténylegesen relatíve kötetlen munkaidőm volt, ha el kellett ugrani valahova akkor elugrottam és később bepótoltam
a HO-t se nézte a kutya se már covid előtt se, azóta meg még megengedőbbek

de tudok olyanról is ahol csak túlórázni lehet fizetetlenül

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!