A Jets kirúgta Robert Saleh főedzőt!

Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 520 — The Mathematician
az oktatásunkban is lelki nyomorékok robotokat képzünk, egészséges tehetséges felnőttek helyett. majd ha az oktatásban közelítünk a skandináv modellhez akkor érdekel az ottani sorkatonaságNegritis, a vajda
Egy rugóra jár az agyunk. Nem is értem, hogy hogy tarthatunk ott 2023-ban, hogy még mindig felmerülhet a sorkatonasággal kapcsolatban az, hogy valami szociális viselkedést segítő / tanító, hasznos nevelést adó intézmény lenne. Na ne már.

Tessék normális oktatási / nevelési rendszert csinálni, annak a feladata ez. A csoportos viselkedési normákat tessék megtanulni az óvodában, az iskolai osztályban, esetleg kiegészítésként a cserkész táborban. Még gyerekként / sihederként. Az már régen rossz, ha felnőttként reméljük megtanítani .... ráadásul egy parancsuralmi hierarchikus rendszerben, lol. Ha a sorkatonaságra szükség lesz megint, akkor szükség lesz, meg kell csináldi. De kezeljük is úgy, ami. Egy fizikai és lelki / mentális veszélyekkel járó társadalmi feladatként, nem pedig valami "nevelőhelyként", különben tömegével fogja gyártani a lelki / mentálisan sérült embereket.
peterk2005 udvari bolond
Mivel az általatok felvázolt dolgok nincsenek, nem így valósultak meg, ezért de, lehetne, egy modern felfogású, más jellegű, rövidebb sorkatonaság.

Az átlagember az élete jelentős részét hierarchikus, ha úgy tetszik parancsuralmi rendszerben éli le. Mire felnő, kijárja az iskoláit, szabad lehetne, addigra megnősül...😊
csi77
szóval az átlagember jelenleg bőven megvan a sorkatonaság nélkül és éli életét ahogy kell

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 683 — Bears & Illinois fan
az oktatásunkban is lelki nyomorékok robotokat képzünk, egészséges tehetséges felnőttek helyett. majd ha az oktatásban közelítünk a skandináv modellhez akkor érdekel az ottani sorkatonaságNegritis, a vajda
Egy rugóra jár az agyunk. Nem is értem, hogy hogy tarthatunk ott 2023-ban, hogy még mindig felmerülhet a sorkatonasággal kapcsolatban az, hogy valami szociális viselkedést segítő / tanító, hasznos nevelést adó intézmény lenne. Na ne már.

Tessék normális oktatási / nevelési rendszert csinálni, annak a feladata ez. A csoportos viselkedési normákat tessék megtanulni az óvodában, az iskolai osztályban, esetleg kiegészítésként a cserkész táborban. Még gyerekként / sihederként. Az már régen rossz, ha felnőttként reméljük megtanítani .... ráadásul egy parancsuralmi hierarchikus rendszerben, lol. Ha a sorkatonaságra szükség lesz megint, akkor szükség lesz, meg kell csináldi. De kezeljük is úgy, ami. Egy fizikai és lelki / mentális veszélyekkel járó társadalmi feladatként, nem pedig valami "nevelőhelyként", különben tömegével fogja gyártani a lelki / mentálisan sérült embereket.
peterk2005 udvari bolond
Mivel az általatok felvázolt dolgok nincsenek, nem így valósultak meg, ezért de, lehetne, egy modern felfogású, más jellegű, rövidebb sorkatonaság.

Az átlagember az élete jelentős részét hierarchikus, ha úgy tetszik parancsuralmi rendszerben éli le. Mire felnő, kijárja az iskoláit, szabad lehetne, addigra megnősül...😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
az oktatásunkban is lelki nyomorékok robotokat képzünk, egészséges tehetséges felnőttek helyett. majd ha az oktatásban közelítünk a skandináv modellhez akkor érdekel az ottani sorkatonaságNegritis, a vajda
Egy rugóra jár az agyunk. Nem is értem, hogy hogy tarthatunk ott 2023-ban, hogy még mindig felmerülhet a sorkatonasággal kapcsolatban az, hogy valami szociális viselkedést segítő / tanító, hasznos nevelést adó intézmény lenne. Na ne már.

Tessék normális oktatási / nevelési rendszert csinálni, annak a feladata ez. A csoportos viselkedési normákat tessék megtanulni az óvodában, az iskolai osztályban, esetleg kiegészítésként a cserkész táborban. Még gyerekként / sihederként. Az már régen rossz, ha felnőttként reméljük megtanítani .... ráadásul egy parancsuralmi hierarchikus rendszerben, lol. Ha a sorkatonaságra szükség lesz megint, akkor szükség lesz, meg kell csináldi. De kezeljük is úgy, ami. Egy fizikai és lelki / mentális veszélyekkel járó társadalmi feladatként, nem pedig valami "nevelőhelyként", különben tömegével fogja gyártani a lelki / mentálisan sérült embereket.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 14 673 — a new hope (again)
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
Ezt én, mint gen Z simán megoldanám 1 év kötelező kolival mindenkinek. Ahonnan akár hétvégén haza is mehetsz, plusz a suliidő alatt letudod.
Együtt kéne élni másokkal, rendet tanulsz, beosztani a dolgokat, közösség ereje maximális...
zacknorb
ehhez koleszokat ( meg detoxokat ) kellett volna építeni stadionok helyett



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Olyan kiképzési rendszert kérek, ami 3 hónap alatt leszoktat a cigiről és lehajítom azt a 10-15 kiló pluszt, ami rajtam van. Akkó megyek! 😀
Szokol
Ööö, van gyereked? Én úgy adtam le két év alatt 15 kilót hogy felesleg se nagyon volt rajtam 😊
r.baggio
Egy 8 éves és egy két és fél éves ikerpár. 3 fiú. Nem jött be, más tippet kérek!
Szokol
Ne egyel annyit, mozogj többet és ne gyújts rá.
több mint 1 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 935 — Steelers fan
Olyan kiképzési rendszert kérek, ami 3 hónap alatt leszoktat a cigiről és lehajítom azt a 10-15 kiló pluszt, ami rajtam van. Akkó megyek! 😀
Szokol
Ööö, van gyereked? Én úgy adtam le két év alatt 15 kilót hogy felesleg se nagyon volt rajtam 😊
r.baggio
Egy 8 éves és egy két és fél éves ikerpár. 3 fiú. Nem jött be, más tippet kérek!
több mint 1 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 939 — no es importante
Olyan kiképzési rendszert kérek, ami 3 hónap alatt leszoktat a cigiről és lehajítom azt a 10-15 kiló pluszt, ami rajtam van. Akkó megyek! 😀
Szokol
Ööö, van gyereked? Én úgy adtam le két év alatt 15 kilót hogy felesleg se nagyon volt rajtam 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 833 — Bla, bla, bla
Olyan kiképzési rendszert kérek, ami 3 hónap alatt leszoktat a cigiről és lehajítom azt a 10-15 kiló pluszt, ami rajtam van. Akkó megyek! 😀
Szokol
Jelentkezz a Légióba, ott még az életről is hamar leszoktatnak...😉



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 1 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 935 — Steelers fan
Olyan kiképzési rendszert kérek, ami 3 hónap alatt leszoktat a cigiről és lehajítom azt a 10-15 kiló pluszt, ami rajtam van. Akkó megyek! 😀
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Nem tudom honnan veszed ezt, hogy lelki nyomorékok lettek a volt sorkatonák, mesélte valaki, aki látott már olyat aki volt katona? Nyilván nem saját tapasztalat, mert akkor tudnád hogy hülyeség.

De akkor nézd, itt vannak azok az európai országok, ahol van kötelező sorkatonaság:

Norvégia, Dánia, Észtország, Litvánia,Görögo, Töröko, Ciprus, Belarusz, Finno, Svájc, Ausztria, Moldova, Ukrajna, Svédo,

4-15 hónap és Norvégiában a nőket is besorozzák. Mi a meglátásod, itt mindenki hülye?
Jan
Európában általános sorkötelezettségen alapuló rendszert működtet többek között Ausztria, Ciprus, Észtország, Finnország, Görögország, Törökország, és a milícia típusú hadsereget fenntartó Svájc. Dánia és Norvégia azonban a sorkötelezettség és önkéntesség keverékén alapuló modellt alakított ki, amit lényegében 2015-ben Litvánia, 2017-ben pedig Svédország is átvett. A rendszer alapja, hogy a sorozottak közül – kifejezetten a hiányzó létszám vagy beosztások feltöltésére – csak azok kerülnek behívásra, akik motiváltak és megfelelnek a sereg igényeinek, kritériumainak.
 www.parlament.hu/documents/10181/1789217/Infojegyzet_2019_29_sorkotelezettseg.pdf/5ce89f0f-6bed-cfe9-ad8c-8d0ece3e5c52
nagylaza, főpohárnok
„a 2017-ben Svédországban újra bevezetett rendszer nem ugyanaz, mint a hét évvel korábban megszüntetett volt. "Az új változat férfiakra és nőkre egyaránt vonatkozik, és megpróbálja megtartani a személyes motiváció és az önkéntesség hangsúlyozását, bár valóban kötelező" – értelmezte a jelenlegi helyzetet Alma Persson, a svéd Linköpingi Egyetem docense”

 hu.euronews.com/2022/07/26/mely-europai-orszagok-gondoljak-ujra-a-katonai-szolgalatot-az-ukrajnai-haboru-miatt

Miközben Európa jelentős részén 2014 (a Krím elcsatolása)-óta folyik a modern katonai szolgálati rendszerek kialakítása, aminek része, hogy számos ország tervbe vette, vagy meg is lépte a kötelező szolgálat valamilyen formában visszaállítását, Orbán országában, ugye a béke szigetén, pontosan itt tartunk, amit a topikban alább olvashatsz.
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 967 — beers & Packers
Jól hangzik.
Addig amíg nincs szükség egy hadseregre.
Jan
jah, mer akkor aztán tudsz építeni a 30 évvel korábban sorkatonákra
akik azt se tudják hogy mi van mer minden hót más, ha mégse akkor eleve baszhatod
Negritis, a vajda
Pontosan ezért kellene a folyamatos kiképzés.
Hogy a most katonakorúak naprakészek legyenek, és ne 30 éve kiképzett, lassan nagypapakorú emberekre kelljen számítani egy szükséghelyzetben.
Ez lenne az értelme, erről beszélek. 😊
Jan
szal 5 évente küldjünk el mindenkit a nyugdíjig képzésre?
come on

ha a hivatásos hadsereg nem képes 1 hónapig kitartani akkor eleve baszhatod az egészet
több értelme van egy nagyobb tartalékos rendszert fenntartani ahol valamivel jutalmazod azokat akik elvégzik a képzést mondjuk 10 évente
2 hónapos legyen akkor a képzés és addig az állam állja a cégednél a fizetésed, a cég kap adókedvezményt + te is kapsz még X minimálbérnyi összeget

mennyivel hasznosabb lenne, ha a cél nem az lenne hogy lelkinyomorékokat készítsünk erőszakkal, hanem érdekelté tegyük az embereket abban hogy megszerezzenek egy hasznos tudást
Negritis, a vajda
Nem tudom honnan veszed ezt, hogy lelki nyomorékok lettek a volt sorkatonák, mesélte valaki, aki látott már olyat aki volt katona? Nyilván nem saját tapasztalat, mert akkor tudnád hogy hülyeség.

De akkor nézd, itt vannak azok az európai országok, ahol van kötelező sorkatonaság:

Norvégia, Dánia, Észtország, Litvánia,Görögo, Töröko, Ciprus, Belarusz, Finno, Svájc, Ausztria, Moldova, Ukrajna, Svédo,

4-15 hónap és Norvégiában a nőket is besorozzák. Mi a meglátásod, itt mindenki hülye?
Jan
Európában általános sorkötelezettségen alapuló rendszert működtet többek között Ausztria, Ciprus, Észtország, Finnország, Görögország, Törökország, és a milícia típusú hadsereget fenntartó Svájc. Dánia és Norvégia azonban a sorkötelezettség és önkéntesség keverékén alapuló modellt alakított ki, amit lényegében 2015-ben Litvánia, 2017-ben pedig Svédország is átvett. A rendszer alapja, hogy a sorozottak közül – kifejezetten a hiányzó létszám vagy beosztások feltöltésére – csak azok kerülnek behívásra, akik motiváltak és megfelelnek a sereg igényeinek, kritériumainak.
 www.parlament.hu/documents/10181/1789217/Infojegyzet_2019_29_sorkotelezettseg.pdf/5ce89f0f-6bed-cfe9-ad8c-8d0ece3e5c52
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 114 — Deion Sanders for president!
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
Ezt én, mint gen Z simán megoldanám 1 év kötelező kolival mindenkinek. Ahonnan akár hétvégén haza is mehetsz, plusz a suliidő alatt letudod.
Együtt kéne élni másokkal, rendet tanulsz, beosztani a dolgokat, közösség ereje maximális...
zacknorb
Az biztos, hogy nagyon sok mindent lehetne tanulni kollégiumban, de egyik se az lenne szerintem amit te írtál. 😀 Én inkább főleg nyári mezőgazdasági munkát tudok elképzelni. Kukorica címerezés és idegenelés, illetve cukorrépa gyomlálás. Én allergiásként és addigra már csak enyhe asztmásként végig toltam 3 tábort és egy szeptemberi felet, sima-liba! A buliért meg kell dolgozni!
gyeek
Sokszor a szülők, nagyszülők a hibásak sajnos. Természetes, hogy többet, jobbat, könnyebb életet akarsz a gyereknek és ezzel könnyű túl lőni a célon
Nekem koli emlékem annyi van, hogy második heti 'beavatásnál' közöltem az agyhalottakkal merre van a legközelebbi kórház; aztán nem is mentem vissza a következő héten. Mondjuk én se emberbarát, se közösségi lélek nem voltam már akkor se; de biztos van akinek bejön. Egyik szobatársamnak pár hét múlva sikerült beleállítani egy kést a combjába.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 683 — Bears & Illinois fan
csi77
1. Igen, minel tobb magasan kepzett, intellektualis erteket eloallito emberre lenne szukseg, mert egy orszag fejlodese, polgariasodottsaganak merteke ebbol (is) fakad. Mindez azert lenne kurva fontos, mert hosszutavon versenykepessegbeli javulast es az eletminoseg emelkedeset hozza magaval. Nem hiszek abban, hogy lenne ertektelen diploma, barmennyire is vicces a krumplosuto bolcseszeken hehereszni.

2. Senkit nem nezek le, ez soha, semmilyen formaban nem merult fel velem kapcsolatban, oszinten nem tudom, miert volt ilyen erzesed. Az, hogy nem szeretnem, hogy egy nyolcaltalanost eppenhogy elvegzo tusko csicskaztasson fel evig parancsuralmi ala-fole rendeltsegben, mikozben az ertekteremto tevekenysegenek mennyisege nem magasabb a szeknel, amin olyan kenyelmesen eluldogel es tutuket kortyolgat reggel hatkor, nem lenezes, hanem legitim igeny. Senkinek, semmi baja a komuvesekkel, burkolokkal, festokkel, dugulaselharitokkal etc, mert ha nem lennenek, akkor nekem kellene megcsinalni es megtanulni mindezt, amire sem kapacitasom, sem hajlandosagom nincs. Nekem megeri a penzt, hogy ne kelljen egy ilyen jellegu problema megoldasan a telefon felemelesen tul agyalnom, es ha nem lennenek, kevesbe lenne komfortos az eletem. Nyugdijasos baromsagot szinten kb ket eve tolod be idorol idore, mikozben mar leirtam, nyugger es nyugdijas nem azonos halmaz. A nyugger az a veresszaju nyugdijas, aki adott esetben sosavval fenyegeti a fiatalokat, mert problemaja van a velemenyukkel. Az ilyen exmunkasor szarhazikat valoban, a legkevesbe sem tisztelem, hence a megkulonbozteto megnevezes.

3. “The children now love luxury; they have bad manners, contempt for authority; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. Children are now tyrants, not the servants of their households. They no longer rise when elders enter the room. They contradict their parents, chatter before company, gobble up dainties at the table, cross their legs, and tyrannize their teachers.” - Szokratesz.
dankodavid
Így már tisztább. Nem mindenben vagyunk közös nevezőn, de megértettem.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
szal 5 évente küldjünk el mindenkit a nyugdíjig képzésre?
come on

ha a hivatásos hadsereg nem képes 1 hónapig kitartani akkor eleve baszhatod az egészet
több értelme van egy nagyobb tartalékos rendszert fenntartani ahol valamivel jutalmazod azokat akik elvégzik a képzést mondjuk 10 évente
2 hónapos legyen akkor a képzés és addig az állam állja a cégednél a fizetésed, a cég kap adókedvezményt + te is kapsz még X minimálbérnyi összeget

mennyivel hasznosabb lenne, ha a cél nem az lenne hogy lelkinyomorékokat készítsünk erőszakkal, hanem érdekelté tegyük az embereket abban hogy megszerezzenek egy hasznos tudást
Negritis, a vajda
Nem tudom honnan veszed ezt, hogy lelki nyomorékok lettek a volt sorkatonák, mesélte valaki, aki látott már olyat aki volt katona? Nyilván nem saját tapasztalat, mert akkor tudnád hogy hülyeség.

De akkor nézd, itt vannak azok az európai országok, ahol van kötelező sorkatonaság:

Norvégia, Dánia, Észtország, Litvánia,Görögo, Töröko, Ciprus, Belarusz, Finno, Svájc, Ausztria, Moldova, Ukrajna, Svédo,

4-15 hónap és Norvégiában a nőket is besorozzák. Mi a meglátásod, itt mindenki hülye?
Jan
Jogosan merül fel azért a kérdés, hogy vajon ugyanazt csinálják-e ezekben az országokban a sorkatonák, mint amiről a nagyszüleim és apám meséltek? Így vakon azt mondanám hogy nem teljesen 😀

Nyilvánvalóan a legtöbb ember nem lett ettől lelki nyomorék, de biztosan volt olyan is aki teljesen alkalmatlan volt rá, de kötelező volt neki. Attól tuti nem lennék jobb ember hogy hónapokig vizes zokniban kéne lennem majdnem minden nap, vagy hogy minden reggel fel kellene öltöznöm annyi idő alatt amíg leég egy gyufaszál.
eaglesmcnabb
Nem tudom megmondani, mert ezek közül egyikben sem voltam katona 😊

De feltételezem, hogy Cipruson, ami egy mediterrán sziget, nem ugyanazt csinálják mint Svájcban, ami egy alpesi ország. De csak feltételezem.

A gyufaszálas dolog nem volt divatban egyik egységnél sem, ahol én voltam. Ébresztő után kb 5 perc volt felöltözni, ahogy emlékszem, 4-6 ruhadarabot kellett felvenni 5 perc alatt, nem volt egy lehetetlen küldetés, pláne hogy minden oda volt készítve az ágy mellé a stokira. De ha valaki úgy gondolta hogy ez neki nem elég, fel lehetett kelni 10 perccel korábban, nem volt megtiltva.
több mint 1 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 683 — Bears & Illinois fan
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
a tisztelet minek szól?
az alázat minek szól?
a munkáltató nézhet szarba és eldobhat mint egy rongy, de ha te döntesz úgy hogy hát mivel nem kapok 120% fizetést így nem rakok bele 120%ot akkor már te vagy a szar
Negritis, a vajda
Általában véve mondom, ha valaki nem érdemes rá, nem kell erőltetni, bár az élet sokszor erre kényszerít...

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 520 — The Mathematician
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
Ezt én, mint gen Z simán megoldanám 1 év kötelező kolival mindenkinek. Ahonnan akár hétvégén haza is mehetsz, plusz a suliidő alatt letudod.
Együtt kéne élni másokkal, rendet tanulsz, beosztani a dolgokat, közösség ereje maximális...
zacknorb
Az biztos, hogy nagyon sok mindent lehetne tanulni kollégiumban, de egyik se az lenne szerintem amit te írtál. 😀 Én inkább főleg nyári mezőgazdasági munkát tudok elképzelni. Kukorica címerezés és idegenelés, illetve cukorrépa gyomlálás. Én allergiásként és addigra már csak enyhe asztmásként végig toltam 3 tábort és egy szeptemberi felet, sima-liba! A buliért meg kell dolgozni!
gyeek
midnenki a saját tapasztalatára esküszik, de nem vagyok benne biztos hogy olyan tök jó lenne direktbe küldeni embereket a határra WC-t pucolni nyáron mikor 10km sorban állnak a törökök

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
Ezt én, mint gen Z simán megoldanám 1 év kötelező kolival mindenkinek. Ahonnan akár hétvégén haza is mehetsz, plusz a suliidő alatt letudod.
Együtt kéne élni másokkal, rendet tanulsz, beosztani a dolgokat, közösség ereje maximális...
zacknorb
Az biztos, hogy nagyon sok mindent lehetne tanulni kollégiumban, de egyik se az lenne szerintem amit te írtál. 😀 Én inkább főleg nyári mezőgazdasági munkát tudok elképzelni. Kukorica címerezés és idegenelés, illetve cukorrépa gyomlálás. Én allergiásként és addigra már csak enyhe asztmásként végig toltam 3 tábort és egy szeptemberi felet, sima-liba! A buliért meg kell dolgozni!

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 1 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 218
csi77
1. Igen, minel tobb magasan kepzett, intellektualis erteket eloallito emberre lenne szukseg, mert egy orszag fejlodese, polgariasodottsaganak merteke ebbol (is) fakad. Mindez azert lenne kurva fontos, mert hosszutavon versenykepessegbeli javulast es az eletminoseg emelkedeset hozza magaval. Nem hiszek abban, hogy lenne ertektelen diploma, barmennyire is vicces a krumplosuto bolcseszeken hehereszni.

2. Senkit nem nezek le, ez soha, semmilyen formaban nem merult fel velem kapcsolatban, oszinten nem tudom, miert volt ilyen erzesed. Az, hogy nem szeretnem, hogy egy nyolcaltalanost eppenhogy elvegzo tusko csicskaztasson fel evig parancsuralmi ala-fole rendeltsegben, mikozben az ertekteremto tevekenysegenek mennyisege nem magasabb a szeknel, amin olyan kenyelmesen eluldogel es tutuket kortyolgat reggel hatkor, nem lenezes, hanem legitim igeny. Senkinek, semmi baja a komuvesekkel, burkolokkal, festokkel, dugulaselharitokkal etc, mert ha nem lennenek, akkor nekem kellene megcsinalni es megtanulni mindezt, amire sem kapacitasom, sem hajlandosagom nincs. Nekem megeri a penzt, hogy ne kelljen egy ilyen jellegu problema megoldasan a telefon felemelesen tul agyalnom, es ha nem lennenek, kevesbe lenne komfortos az eletem. Nyugdijasos baromsagot szinten kb ket eve tolod be idorol idore, mikozben mar leirtam, nyugger es nyugdijas nem azonos halmaz. A nyugger az a veresszaju nyugdijas, aki adott esetben sosavval fenyegeti a fiatalokat, mert problemaja van a velemenyukkel. Az ilyen exmunkasor szarhazikat valoban, a legkevesbe sem tisztelem, hence a megkulonbozteto megnevezes.

3. “The children now love luxury; they have bad manners, contempt for authority; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. Children are now tyrants, not the servants of their households. They no longer rise when elders enter the room. They contradict their parents, chatter before company, gobble up dainties at the table, cross their legs, and tyrannize their teachers.” - Szokratesz.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 520 — The Mathematician
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
Ezt én, mint gen Z simán megoldanám 1 év kötelező kolival mindenkinek. Ahonnan akár hétvégén haza is mehetsz, plusz a suliidő alatt letudod.
Együtt kéne élni másokkal, rendet tanulsz, beosztani a dolgokat, közösség ereje maximális...
zacknorb
igen, a szülők/oktatás ezt bőven tudná kezelni semmi szükség ehhez sorkatonaságra
imádom mikor olyan dolgokat hoznak fel a sorkatonaság mellett aminek semmi köze hozzá

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 520 — The Mathematician
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
a tisztelet minek szól?
az alázat minek szól?
a munkáltató nézhet szarba és eldobhat mint egy rongy, de ha te döntesz úgy hogy hát mivel nem kapok 120% fizetést így nem rakok bele 120%ot akkor már te vagy a szar

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 525 — Kinek mit intézett a kormánya
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..
csi77
Ezt én, mint gen Z simán megoldanám 1 év kötelező kolival mindenkinek. Ahonnan akár hétvégén haza is mehetsz, plusz a suliidő alatt letudod.
Együtt kéne élni másokkal, rendet tanulsz, beosztani a dolgokat, közösség ereje maximális...
több mint 1 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 683 — Bears & Illinois fan
...
dankodavid
..
[/quote]Egyrészt az általad a napokban leírtakkal nagyobb részben egyetértek. A megalázás, geciskedés, szándékos trollkodás, hatalommal való visszaélés sajnos tényleg jellemző az oktatásban és a seregben is sokan éltek ezzel.

Másrészt van pár megnyilvánulásod (akár korábbi, pl. a nyugdíjasokkal kapcsolatban), amire feltennék pár kérdést.

1. Szükség van ennyi diplomásra? A munkaerőpiac felvesz ennyi jogászt, közgazdászt, pláne bölcsészt? Vannak olyan szakok, ahol jóformán talán az államvizsgán (záróvizsgán) szóbeliznek először. Biztos jó képzés....

2. Ha valaki felsőfokú végzettségű, akkor az oké, hogy az alacsonyabb végzettségűt, alacsonyabb rangúnak nézi, lekezeli? Mert egy kicsit ez érződik az írásaidból....(holott ez ellen szólalsz fel pl a vizsgáztatók szempontjából)

A szakmunkának ezért nem lett egyébként itthon becsülete, mert ciki volt. Mára meg nincs se képzés, se szakember, mert a sok kamudiplomás gyökér nem akar dolgozni...

3. A sorkatonaság sokak életét nehezítette meg, a gyengébb idegzetűek valóban nagyon megszenvedték, de sokakat tényleg megtanított pár dologra. A közösségi felfogásra, beosztásra (pl egy csomag háztartási keksz mekkora kincs lehet 😊) és igen néha arra is, hogy "nem nekem van igazam és be kell fognom a pofámat", ha nem is így érzem. Mert az élet is sokszor ilyen, ha tetszik, ha nem.
Szerinted a mai zoomer generációnak nem kellene (a megalázást, tetűsködést nem idevéve) egy kis rendet tanulni? Mert az arc hatalmas, tudás és főleg a dolgok, munka iránti alázat, mások felé nyújtott tisztelet már jóval kisebb..

Kíváncsi vagyok a véleményedre, tényleg.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Jól hangzik.
Addig amíg nincs szükség egy hadseregre.
Jan
jah, mer akkor aztán tudsz építeni a 30 évvel korábban sorkatonákra
akik azt se tudják hogy mi van mer minden hót más, ha mégse akkor eleve baszhatod
Negritis, a vajda
Pontosan ezért kellene a folyamatos kiképzés.
Hogy a most katonakorúak naprakészek legyenek, és ne 30 éve kiképzett, lassan nagypapakorú emberekre kelljen számítani egy szükséghelyzetben.
Ez lenne az értelme, erről beszélek. 😊
Jan
szal 5 évente küldjünk el mindenkit a nyugdíjig képzésre?
come on

ha a hivatásos hadsereg nem képes 1 hónapig kitartani akkor eleve baszhatod az egészet
több értelme van egy nagyobb tartalékos rendszert fenntartani ahol valamivel jutalmazod azokat akik elvégzik a képzést mondjuk 10 évente
2 hónapos legyen akkor a képzés és addig az állam állja a cégednél a fizetésed, a cég kap adókedvezményt + te is kapsz még X minimálbérnyi összeget

mennyivel hasznosabb lenne, ha a cél nem az lenne hogy lelkinyomorékokat készítsünk erőszakkal, hanem érdekelté tegyük az embereket abban hogy megszerezzenek egy hasznos tudást
Negritis, a vajda
Nem tudom honnan veszed ezt, hogy lelki nyomorékok lettek a volt sorkatonák, mesélte valaki, aki látott már olyat aki volt katona? Nyilván nem saját tapasztalat, mert akkor tudnád hogy hülyeség.

De akkor nézd, itt vannak azok az európai országok, ahol van kötelező sorkatonaság:

Norvégia, Dánia, Észtország, Litvánia,Görögo, Töröko, Ciprus, Belarusz, Finno, Svájc, Ausztria, Moldova, Ukrajna, Svédo,

4-15 hónap és Norvégiában a nőket is besorozzák. Mi a meglátásod, itt mindenki hülye?
Jan
Jogosan merül fel azért a kérdés, hogy vajon ugyanazt csinálják-e ezekben az országokban a sorkatonák, mint amiről a nagyszüleim és apám meséltek? Így vakon azt mondanám hogy nem teljesen 😀

Nyilvánvalóan a legtöbb ember nem lett ettől lelki nyomorék, de biztosan volt olyan is aki teljesen alkalmatlan volt rá, de kötelező volt neki. Attól tuti nem lennék jobb ember hogy hónapokig vizes zokniban kéne lennem majdnem minden nap, vagy hogy minden reggel fel kellene öltöznöm annyi idő alatt amíg leég egy gyufaszál.
eaglesmcnabb
Szerintem lehetne más is, de mondjuk főispánok korát éljük szóval...
több mint 1 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 401 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Jól hangzik.
Addig amíg nincs szükség egy hadseregre.
Jan
jah, mer akkor aztán tudsz építeni a 30 évvel korábban sorkatonákra
akik azt se tudják hogy mi van mer minden hót más, ha mégse akkor eleve baszhatod
Negritis, a vajda
Pontosan ezért kellene a folyamatos kiképzés.
Hogy a most katonakorúak naprakészek legyenek, és ne 30 éve kiképzett, lassan nagypapakorú emberekre kelljen számítani egy szükséghelyzetben.
Ez lenne az értelme, erről beszélek. 😊
Jan
szal 5 évente küldjünk el mindenkit a nyugdíjig képzésre?
come on

ha a hivatásos hadsereg nem képes 1 hónapig kitartani akkor eleve baszhatod az egészet
több értelme van egy nagyobb tartalékos rendszert fenntartani ahol valamivel jutalmazod azokat akik elvégzik a képzést mondjuk 10 évente
2 hónapos legyen akkor a képzés és addig az állam állja a cégednél a fizetésed, a cég kap adókedvezményt + te is kapsz még X minimálbérnyi összeget

mennyivel hasznosabb lenne, ha a cél nem az lenne hogy lelkinyomorékokat készítsünk erőszakkal, hanem érdekelté tegyük az embereket abban hogy megszerezzenek egy hasznos tudást
Negritis, a vajda
Nem tudom honnan veszed ezt, hogy lelki nyomorékok lettek a volt sorkatonák, mesélte valaki, aki látott már olyat aki volt katona? Nyilván nem saját tapasztalat, mert akkor tudnád hogy hülyeség.

De akkor nézd, itt vannak azok az európai országok, ahol van kötelező sorkatonaság:

Norvégia, Dánia, Észtország, Litvánia,Görögo, Töröko, Ciprus, Belarusz, Finno, Svájc, Ausztria, Moldova, Ukrajna, Svédo,

4-15 hónap és Norvégiában a nőket is besorozzák. Mi a meglátásod, itt mindenki hülye?
Jan
Jogosan merül fel azért a kérdés, hogy vajon ugyanazt csinálják-e ezekben az országokban a sorkatonák, mint amiről a nagyszüleim és apám meséltek? Így vakon azt mondanám hogy nem teljesen 😀

Nyilvánvalóan a legtöbb ember nem lett ettől lelki nyomorék, de biztosan volt olyan is aki teljesen alkalmatlan volt rá, de kötelező volt neki. Attól tuti nem lennék jobb ember hogy hónapokig vizes zokniban kéne lennem majdnem minden nap, vagy hogy minden reggel fel kellene öltöznöm annyi idő alatt amíg leég egy gyufaszál.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Jól hangzik.
Addig amíg nincs szükség egy hadseregre.
Jan
jah, mer akkor aztán tudsz építeni a 30 évvel korábban sorkatonákra
akik azt se tudják hogy mi van mer minden hót más, ha mégse akkor eleve baszhatod
Negritis, a vajda
Pontosan ezért kellene a folyamatos kiképzés.
Hogy a most katonakorúak naprakészek legyenek, és ne 30 éve kiképzett, lassan nagypapakorú emberekre kelljen számítani egy szükséghelyzetben.
Ez lenne az értelme, erről beszélek. 😊
Jan
szal 5 évente küldjünk el mindenkit a nyugdíjig képzésre?
come on

ha a hivatásos hadsereg nem képes 1 hónapig kitartani akkor eleve baszhatod az egészet
több értelme van egy nagyobb tartalékos rendszert fenntartani ahol valamivel jutalmazod azokat akik elvégzik a képzést mondjuk 10 évente
2 hónapos legyen akkor a képzés és addig az állam állja a cégednél a fizetésed, a cég kap adókedvezményt + te is kapsz még X minimálbérnyi összeget

mennyivel hasznosabb lenne, ha a cél nem az lenne hogy lelkinyomorékokat készítsünk erőszakkal, hanem érdekelté tegyük az embereket abban hogy megszerezzenek egy hasznos tudást
Negritis, a vajda
Nem tudom honnan veszed ezt, hogy lelki nyomorékok lettek a volt sorkatonák, mesélte valaki, aki látott már olyat aki volt katona? Nyilván nem saját tapasztalat, mert akkor tudnád hogy hülyeség.

De akkor nézd, itt vannak azok az európai országok, ahol van kötelező sorkatonaság:

Norvégia, Dánia, Észtország, Litvánia,Görögo, Töröko, Ciprus, Belarusz, Finno, Svájc, Ausztria, Moldova, Ukrajna, Svédo,

4-15 hónap és Norvégiában a nőket is besorozzák. Mi a meglátásod, itt mindenki hülye?
Jan
az oktatásunkban is lelki nyomorékok robotokat képzünk, egészséges tehetséges felnőttek helyett
majd ha az oktatásban közelítünk a skandináv modellhez akkor érdekel az ottani sorkatonaság
Negritis, a vajda
Ez egy remek általánosítás amivel felesleges vitatkozni mert semmi értelme. 😀