Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
A mi nézőpontunkból tök random számlák fognak jönni, pláne adott hónapra viszonyítva.
(Én egy hónapon belül kaptam villanyra egy visszafizetést túlfizetes miatt, meg egy nagyobb befizetnivalót, mint eddig bármikor.)
Majd kb. egy év alatt fog beállni az, hogy összhangba kerül a fogyasztas és a kifizetett pénz, addig teljesen haszontalan adott hónap értékeit elemezgetni, mivel ez egy olyan egyenlet megoldásának tűnik, amiben van két random változó, meg három ismeretlen. Esélytelen megérteni és reklamálni, változást elérni egyaránt.

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 333 — Cowboys fan
De mindegy is a m3 nem?MJ-t neznek amit mi nem tudunk befolyasolni szoval vakrepules van
 hvg.hu/ingatlan/20220823_A_kormany_elszurta_az_uj_rezsiszabalyokat_ezert_kell_most_korrigalni
YoungZeeZee
Itt most nem is a m3 mJ átszámolás miatt van a probléma, hanem hogy egyáltalán a fogyasztást milyen áron számolják el. Egy komplett hónapot teljes egészében a piaci áron kiszámláztak, hasraütés-szerűen, az érvényes beállításaim és az eddigi fogyasztási jellegemmel tökéletes ellentétben.
Vitézlő Titoknok tomz
Nekem is lesz korom az mvmmel.
Akkor a kerdes mindenkihez.
Mj-t neznek amit mi nem igazan tudunk ebfolyasolni merni nem?
 index.hu/gazdasag/2022/09/05/energia-veszhelyzet-aramar-aramszolgaltatas-aramfogyasztas-foldgaz-rezsicsokkentes-valtozas-rezsi-emelkedes-rezsi-arak/

Es par honap ujabb dragulas jon.

Megneztem.tavaly 84m3-ra fizettem 11et🤣

Kivancsi leszek a reszletes szamlara.
YoungZeeZee
nagyjából lehetne, de a fűtőértéket is össze-vissza változtatják, meg a korrekciós tényezőt is.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 470
De mindegy is a m3 nem?MJ-t neznek amit mi nem tudunk befolyasolni szoval vakrepules van
 hvg.hu/ingatlan/20220823_A_kormany_elszurta_az_uj_rezsiszabalyokat_ezert_kell_most_korrigalni
YoungZeeZee
Itt most nem is a m3 mJ átszámolás miatt van a probléma, hanem hogy egyáltalán a fogyasztást milyen áron számolják el. Egy komplett hónapot teljes egészében a piaci áron kiszámláztak, hasraütés-szerűen, az érvényes beállításaim és az eddigi fogyasztási jellegemmel tökéletes ellentétben.
Vitézlő Titoknok tomz
Nekem is lesz korom az mvmmel.
Akkor a kerdes mindenkihez.
Mj-t neznek amit mi nem igazan tudunk ebfolyasolni merni nem?
 index.hu/gazdasag/2022/09/05/energia-veszhelyzet-aramar-aramszolgaltatas-aramfogyasztas-foldgaz-rezsicsokkentes-valtozas-rezsi-emelkedes-rezsi-arak/

Es par honap ujabb dragulas jon.

Megneztem.tavaly 84m3-ra fizettem 11et🤣

Kivancsi leszek a reszletes szamlara.
több mint 2 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 310
De mindegy is a m3 nem?MJ-t neznek amit mi nem tudunk befolyasolni szoval vakrepules van
 hvg.hu/ingatlan/20220823_A_kormany_elszurta_az_uj_rezsiszabalyokat_ezert_kell_most_korrigalni
YoungZeeZee
Itt most nem is a m3 mJ átszámolás miatt van a probléma, hanem hogy egyáltalán a fogyasztást milyen áron számolják el. Egy komplett hónapot teljes egészében a piaci áron kiszámláztak, hasraütés-szerűen, az érvényes beállításaim és az eddigi fogyasztási jellegemmel tökéletes ellentétben.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 470
Na akkor mondom a vicceset:
- 3 m3 fogyasztás július 23. - július 31. között (a rendes beolvasás minden hónap 23-án van, ez a változás miatti beolvasás volt)
- 15 m3 fogyasztás augusztus 1. - augusztus 23. között

A számlán meg kijött kedvezményes áron elszámolva a 3 m3 (ez a júliusi végén fogyasztott mennyiség) gáz 265 Ft + Áfa , a 15 m3 gáz (az egész augusztusi fogyasztás) meg piaci áron elszámolva 8752 Ft + Áfa.

Jópofák, mi?

Na ezért jött ide ez a téma, hogy a jó b#&@s k@#{a a@^%!kba v@{#k b%+e.

Tudjátok mi a megfejtés amúgy?

Egyelőre nem official, de akinek hasonlóképpen jött a számlája, és még múlt héten el tudta érni az MVM ügyfélszolgálatot, annak azt mondták, hogy nem csak az országos átlagfogyasztás számít és nem csak a megajoule, nem csak a jelleggörbe módosítja a számlázásnál használt árkategóriát, hanem - most mindenki megkapaszkodik - az is, hogy az adott fogyasztási helyen milyen jellegű a fogyasztás.
Ami pedig lehet:
- fűtés
- főzés, melegvíz
- vagy a kettő együtt vegyesen
És állítólag minden fogyasztónál van egy ilyen paraméter beállítva, és ez is játszik a számlázáskori egyenletben. Akinél ez fűtés, az nyáron konkrétan 0 m3 kedvezményes árú gázra jogosult, és ha főz/melegvizet készít gázzal, az luxy és piaci árat fizet érte.

Apró bökkenő, hogy ezt se a kedves kurmányunk, se a kedves szargáltatónk nem kommunikálta, valamint - előkeresve a sok-sok évvel ezelőtt kötött gázszolgáltatói szerződésemet - én soha sehol nem nyilatkoztam arról, hogy csak fűteni akarok a gázzal. A szerződésemben "általános" jellegű felhasználás van definiálva, és mióta világ a világ, mindig fogyasztottam nyáron is 5-15 m3 közötti mennyiségeket főzés/melegvíz előállítás céljából.

Taps, taps...
Vitézlő Titoknok tomz
jol hangzik megneztem a mostanit
13 ezer - 48 m3 julius 1 es aug 31 kozott
ja es az atlagot nem leptem at ,mert 07.31 napja es 08.26 kozott hasznaltam 11m3-at abban a maradek 5 nap-ban meg foleg nem hasznaltam el 4m3.
itt viz futes fozes

azert is vicces ,mert az utolso szamlat 05.24 es 07.04 kozott fizettem be, ergo az a 3 nap h kerult oda?
illetve az 40m3 es csak 6474ft
YoungZeeZee
De mindegy is a m3 nem?MJ-t neznek amit mi nem tudunk befolyasolni szoval vakrepules van
 hvg.hu/ingatlan/20220823_A_kormany_elszurta_az_uj_rezsiszabalyokat_ezert_kell_most_korrigalni
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 470
Na akkor mondom a vicceset:
- 3 m3 fogyasztás július 23. - július 31. között (a rendes beolvasás minden hónap 23-án van, ez a változás miatti beolvasás volt)
- 15 m3 fogyasztás augusztus 1. - augusztus 23. között

A számlán meg kijött kedvezményes áron elszámolva a 3 m3 (ez a júliusi végén fogyasztott mennyiség) gáz 265 Ft + Áfa , a 15 m3 gáz (az egész augusztusi fogyasztás) meg piaci áron elszámolva 8752 Ft + Áfa.

Jópofák, mi?

Na ezért jött ide ez a téma, hogy a jó b#&@s k@#{a a@^%!kba v@{#k b%+e.

Tudjátok mi a megfejtés amúgy?

Egyelőre nem official, de akinek hasonlóképpen jött a számlája, és még múlt héten el tudta érni az MVM ügyfélszolgálatot, annak azt mondták, hogy nem csak az országos átlagfogyasztás számít és nem csak a megajoule, nem csak a jelleggörbe módosítja a számlázásnál használt árkategóriát, hanem - most mindenki megkapaszkodik - az is, hogy az adott fogyasztási helyen milyen jellegű a fogyasztás.
Ami pedig lehet:
- fűtés
- főzés, melegvíz
- vagy a kettő együtt vegyesen
És állítólag minden fogyasztónál van egy ilyen paraméter beállítva, és ez is játszik a számlázáskori egyenletben. Akinél ez fűtés, az nyáron konkrétan 0 m3 kedvezményes árú gázra jogosult, és ha főz/melegvizet készít gázzal, az luxy és piaci árat fizet érte.

Apró bökkenő, hogy ezt se a kedves kurmányunk, se a kedves szargáltatónk nem kommunikálta, valamint - előkeresve a sok-sok évvel ezelőtt kötött gázszolgáltatói szerződésemet - én soha sehol nem nyilatkoztam arról, hogy csak fűteni akarok a gázzal. A szerződésemben "általános" jellegű felhasználás van definiálva, és mióta világ a világ, mindig fogyasztottam nyáron is 5-15 m3 közötti mennyiségeket főzés/melegvíz előállítás céljából.

Taps, taps...
Vitézlő Titoknok tomz
jol hangzik megneztem a mostanit
13 ezer - 48 m3 julius 1 es aug 31 kozott
ja es az atlagot nem leptem at ,mert 07.31 napja es 08.26 kozott hasznaltam 11m3-at abban a maradek 5 nap-ban meg foleg nem hasznaltam el 4m3.
itt viz futes fozes

azert is vicces ,mert az utolso szamlat 05.24 es 07.04 kozott fizettem be, ergo az a 3 nap h kerult oda?
illetve az 40m3 es csak 6474ft
több mint 2 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 310
Na akkor mondom a vicceset:
- 3 m3 fogyasztás július 23. - július 31. között (a rendes beolvasás minden hónap 23-án van, ez a változás miatti beolvasás volt)
- 15 m3 fogyasztás augusztus 1. - augusztus 23. között

A számlán meg kijött kedvezményes áron elszámolva a 3 m3 (ez a júliusi végén fogyasztott mennyiség) gáz 265 Ft + Áfa , a 15 m3 gáz (az egész augusztusi fogyasztás) meg piaci áron elszámolva 8752 Ft + Áfa.

Jópofák, mi?

Na ezért jött ide ez a téma, hogy a jó b#&@s k@#{a a@^%!kba v@{#k b%+e.

Tudjátok mi a megfejtés amúgy?

Egyelőre nem official, de akinek hasonlóképpen jött a számlája, és még múlt héten el tudta érni az MVM ügyfélszolgálatot, annak azt mondták, hogy nem csak az országos átlagfogyasztás számít és nem csak a megajoule, nem csak a jelleggörbe módosítja a számlázásnál használt árkategóriát, hanem - most mindenki megkapaszkodik - az is, hogy az adott fogyasztási helyen milyen jellegű a fogyasztás.
Ami pedig lehet:
- fűtés
- főzés, melegvíz
- vagy a kettő együtt vegyesen
És állítólag minden fogyasztónál van egy ilyen paraméter beállítva, és ez is játszik a számlázáskori egyenletben. Akinél ez fűtés, az nyáron konkrétan 0 m3 kedvezményes árú gázra jogosult, és ha főz/melegvizet készít gázzal, az luxy és piaci árat fizet érte.

Apró bökkenő, hogy ezt se a kedves kurmányunk, se a kedves szargáltatónk nem kommunikálta, valamint - előkeresve a sok-sok évvel ezelőtt kötött gázszolgáltatói szerződésemet - én soha sehol nem nyilatkoztam arról, hogy csak fűteni akarok a gázzal. A szerződésemben "általános" jellegű felhasználás van definiálva, és mióta világ a világ, mindig fogyasztottam nyáron is 5-15 m3 közötti mennyiségeket főzés/melegvíz előállítás céljából.

Taps, taps...
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 333 — Cowboys fan
Kivancsisagbol:
aki diktalos gazfogyaszto, es kapott mar szamlat, nilyen aron szamoltak el vele?
| Csak hogy tudjak majd gyulolkodni... |
Vitézlő Titoknok tomz
hát... a júliusi fogyasztást a szokott árakon számolták el, az augusztusit meg vegyesen.

augusztus ötödikei diktálás, 7/7-8/5 időszak, 18 m3-ből négyet arányosítottak az augusztusi öt napra.

augusztust úgy bontották szét, hogy a törthavi fogyasztást projektálták az egész hónapra, vagyis szerintük a 30 nap alatt ennek az ötnapi fogyasztásnak a hatszorosát fogom fogyasztani (egyébként lehet, de nem valószínű, de a mi fogyasztásunk nem 15-330 között váltakozik hónapok szerint, hanem 18-210 között).
szóval mivel szerintük az augusztusi kvóta 15 m3, és én projektálva 24-et fogok fogyasztani, ezért az első pár napi fogyasztás 15/24-ét alapáron számolják, a 9/24-ét meg aranyárban.

de ugye valahol ha nézed a m3 szerinti fogyasztást, az csak nagyjából ad egy képet, mert a névleges fogyasztást felszorozzák egy korrekciós tényezővel és a fűtőértékkel, kapsz egy MJ-értéket, és ugye igazából a kedvezményes fogyasztás MJ-ra van kiszámolva.
több mint 2 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 993 — WHO DAT!!!!
Kivancsisagbol:
aki diktalos gazfogyaszto, es kapott mar szamlat, nilyen aron szamoltak el vele?
| Csak hogy tudjak majd gyulolkodni... |
Vitézlő Titoknok tomz
Mi csak melegvízre használtuk a gázt augusztusban, 5 M3 at fogyasztottunk, 1100 forintot fizettem, ebből 700 forint az alapdíj


több mint 2 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 310
Kivancsisagbol:
aki diktalos gazfogyaszto, es kapott mar szamlat, nilyen aron szamoltak el vele?
| Csak hogy tudjak majd gyulolkodni... |
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 293 — capitaine du château de Vienne 1487
Jogi szakértőket kérdeznék, hogy van-e bármi lehetőségem fellépni a szomszédom ellen azon kívül, hogy tettlegességig fajulok/a legnagyobb hangerőn rakom ki a legnagyobb hangfalam a legelviselhetetlenebb zenékkel?
Kertvárosi lakóövezet. Két tűzfal kb 8m-re, felében kerítéssel. Szomszéd nyilván ezen a 4 méteren folytat ipari tevékenységet... Nem zavar a fűnyíró, a favágás, a házfelújítás, de mellettünk konkrétan műhelymunka folyik egész héten. Kéménytelepítő vállalkozó. Hajnali/esti rakodás, non-stop fűrészelés, flexelés. Nemegyszer olyan elemeket tisztítanak aminek porát nem feltétlen gondolnám egészségesnek. Szeretném rákényszeríteni, hogy az ipari tevékenységét ne lakóövezetben végezze! Van rá lehetőségem?
clbass
Videó és hangfelvétel, fénykép, aztán levegővédelmi és zajvédelmi tárgyú bejelentés a környezetvédelemhez, azaz megyei kormhivatalhoz.

A másik járható út, h van-e telepengedélye, azt a jegyző vizsgálhatja. Ha van, akkor abban vannak működési előírások (pl telephelye-e a vállalkozásának a lakóház, zajszint etc), annak megsértése bírság v korlátozás. Ha nincs, akkor instant megtilthatja neki a tev-et.

A birtokvédelem a harmadik út, de a leglassabb sztem, mert - legalábbis mifelénk - sokat nyünnyögnek.
Willie Parker
ja asszem kvh ölég goromba tud lenni


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 307
Jogi szakértőket kérdeznék, hogy van-e bármi lehetőségem fellépni a szomszédom ellen azon kívül, hogy tettlegességig fajulok/a legnagyobb hangerőn rakom ki a legnagyobb hangfalam a legelviselhetetlenebb zenékkel?
Kertvárosi lakóövezet. Két tűzfal kb 8m-re, felében kerítéssel. Szomszéd nyilván ezen a 4 méteren folytat ipari tevékenységet... Nem zavar a fűnyíró, a favágás, a házfelújítás, de mellettünk konkrétan műhelymunka folyik egész héten. Kéménytelepítő vállalkozó. Hajnali/esti rakodás, non-stop fűrészelés, flexelés. Nemegyszer olyan elemeket tisztítanak aminek porát nem feltétlen gondolnám egészségesnek. Szeretném rákényszeríteni, hogy az ipari tevékenységét ne lakóövezetben végezze! Van rá lehetőségem?
clbass
Videó és hangfelvétel, fénykép, aztán levegővédelmi és zajvédelmi tárgyú bejelentés a környezetvédelemhez, azaz megyei kormhivatalhoz.

A másik járható út, h van-e telepengedélye, azt a jegyző vizsgálhatja. Ha van, akkor abban vannak működési előírások (pl telephelye-e a vállalkozásának a lakóház, zajszint etc), annak megsértése bírság v korlátozás. Ha nincs, akkor instant megtilthatja neki a tev-et.

A birtokvédelem a harmadik út, de a leglassabb sztem, mert - legalábbis mifelénk - sokat nyünnyögnek.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 470
Jogi szakértőket kérdeznék, hogy van-e bármi lehetőségem fellépni a szomszédom ellen azon kívül, hogy tettlegességig fajulok/a legnagyobb hangerőn rakom ki a legnagyobb hangfalam a legelviselhetetlenebb zenékkel?
Kertvárosi lakóövezet. Két tűzfal kb 8m-re, felében kerítéssel. Szomszéd nyilván ezen a 4 méteren folytat ipari tevékenységet... Nem zavar a fűnyíró, a favágás, a házfelújítás, de mellettünk konkrétan műhelymunka folyik egész héten. Kéménytelepítő vállalkozó. Hajnali/esti rakodás, non-stop fűrészelés, flexelés. Nemegyszer olyan elemeket tisztítanak aminek porát nem feltétlen gondolnám egészségesnek. Szeretném rákényszeríteni, hogy az ipari tevékenységét ne lakóövezetben végezze! Van rá lehetőségem?
clbass
jegyző -> birtokvédelem
birtokvédelmi per -> bíróság
deyell
tenyleg ennyi.
alapvetoen nincs meghatarozva, hogy mennyi db a hatar ez a szivas.
mondjuk nalad muhely van.
akar a rendorokkel is kezdhetsz.
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 654
Jogi szakértőket kérdeznék, hogy van-e bármi lehetőségem fellépni a szomszédom ellen azon kívül, hogy tettlegességig fajulok/a legnagyobb hangerőn rakom ki a legnagyobb hangfalam a legelviselhetetlenebb zenékkel?
Kertvárosi lakóövezet. Két tűzfal kb 8m-re, felében kerítéssel. Szomszéd nyilván ezen a 4 méteren folytat ipari tevékenységet... Nem zavar a fűnyíró, a favágás, a házfelújítás, de mellettünk konkrétan műhelymunka folyik egész héten. Kéménytelepítő vállalkozó. Hajnali/esti rakodás, non-stop fűrészelés, flexelés. Nemegyszer olyan elemeket tisztítanak aminek porát nem feltétlen gondolnám egészségesnek. Szeretném rákényszeríteni, hogy az ipari tevékenységét ne lakóövezetben végezze! Van rá lehetőségem?
clbass
jegyző -> birtokvédelem
birtokvédelmi per -> bíróság

choose life
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
Jogi szakértőket kérdeznék, hogy van-e bármi lehetőségem fellépni a szomszédom ellen azon kívül, hogy tettlegességig fajulok/a legnagyobb hangerőn rakom ki a legnagyobb hangfalam a legelviselhetetlenebb zenékkel?
Kertvárosi lakóövezet. Két tűzfal kb 8m-re, felében kerítéssel. Szomszéd nyilván ezen a 4 méteren folytat ipari tevékenységet... Nem zavar a fűnyíró, a favágás, a házfelújítás, de mellettünk konkrétan műhelymunka folyik egész héten. Kéménytelepítő vállalkozó. Hajnali/esti rakodás, non-stop fűrészelés, flexelés. Nemegyszer olyan elemeket tisztítanak aminek porát nem feltétlen gondolnám egészségesnek. Szeretném rákényszeríteni, hogy az ipari tevékenységét ne lakóövezetben végezze! Van rá lehetőségem?
több mint 2 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 307
értem.
szóval a kedvezményes földgáz limitje 1729 m3/év.
amióta nézem a fogyasztást (mert nem volt jól beállítva a kazán, meg mert nem voltak a nyílászárók rendesen leszigetelve) a legnagyobb utolsó 365 napi fogyasztás 1654 m3 volt, aztán meg 1548m3-nél nem nagyobb, az utolsó négy évben pedig 1277m3-nél kevesebb.

szóval mondhatni annyira az éves limit alatt mozgok, hogy az még a Holdról is látszik.

ennek ellenére, a tudományosan kiszámolt _jelleggörbe_ miatt a júliusi fogyasztás hét százalékát sikerült piaci tarifára raknia a N.T. Szolgáltatónak.
asszem most elkezdem írni azt is, hogy mennyi pluszt fizettetnek ki úgy, hogy közel sem használom ki a keretet.
slowmotion
elküldtem MVM-es haveromnak, azt mondja hogy vissza lesz fizetve a túlfizetés.
eaglesmcnabb
Én kaptam MVM app-ban egy értesítést, h a központi hálózati elosztó leolvasása alapján megállapították, hogy 290 köbm túlfizetésem van. Ugye havi diktálok és mindig előre menekültünk nyáron, h februárban ne fizessük el a gatyánkat.

Namost, a 290 m3 árát nem térítik vissza, hanem nő a keretem ezzel a mennyiséggel.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 333 — Cowboys fan
értem.
szóval a kedvezményes földgáz limitje 1729 m3/év.
amióta nézem a fogyasztást (mert nem volt jól beállítva a kazán, meg mert nem voltak a nyílászárók rendesen leszigetelve) a legnagyobb utolsó 365 napi fogyasztás 1654 m3 volt, aztán meg 1548m3-nél nem nagyobb, az utolsó négy évben pedig 1277m3-nél kevesebb.

szóval mondhatni annyira az éves limit alatt mozgok, hogy az még a Holdról is látszik.

ennek ellenére, a tudományosan kiszámolt _jelleggörbe_ miatt a júliusi fogyasztás hét százalékát sikerült piaci tarifára raknia a N.T. Szolgáltatónak.
asszem most elkezdem írni azt is, hogy mennyi pluszt fizettetnek ki úgy, hogy közel sem használom ki a keretet.
slowmotion
elküldtem MVM-es haveromnak, azt mondja hogy vissza lesz fizetve a túlfizetés.
eaglesmcnabb
azért biztos ami biztos figyelem
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 402 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
értem.
szóval a kedvezményes földgáz limitje 1729 m3/év.
amióta nézem a fogyasztást (mert nem volt jól beállítva a kazán, meg mert nem voltak a nyílászárók rendesen leszigetelve) a legnagyobb utolsó 365 napi fogyasztás 1654 m3 volt, aztán meg 1548m3-nél nem nagyobb, az utolsó négy évben pedig 1277m3-nél kevesebb.

szóval mondhatni annyira az éves limit alatt mozgok, hogy az még a Holdról is látszik.

ennek ellenére, a tudományosan kiszámolt _jelleggörbe_ miatt a júliusi fogyasztás hét százalékát sikerült piaci tarifára raknia a N.T. Szolgáltatónak.
asszem most elkezdem írni azt is, hogy mennyi pluszt fizettetnek ki úgy, hogy közel sem használom ki a keretet.
slowmotion
Ki van ez talalva, a tulszamlazast majd a kedvezmenyes aron teritik vissza, a felol se legyen ketsegunk (mar ha egyaltalan visszateritik)...
Borbinho
jaja, vagy ha ezek az árak duplázódnak...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 402 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
értem.
szóval a kedvezményes földgáz limitje 1729 m3/év.
amióta nézem a fogyasztást (mert nem volt jól beállítva a kazán, meg mert nem voltak a nyílászárók rendesen leszigetelve) a legnagyobb utolsó 365 napi fogyasztás 1654 m3 volt, aztán meg 1548m3-nél nem nagyobb, az utolsó négy évben pedig 1277m3-nél kevesebb.

szóval mondhatni annyira az éves limit alatt mozgok, hogy az még a Holdról is látszik.

ennek ellenére, a tudományosan kiszámolt _jelleggörbe_ miatt a júliusi fogyasztás hét százalékát sikerült piaci tarifára raknia a N.T. Szolgáltatónak.
asszem most elkezdem írni azt is, hogy mennyi pluszt fizettetnek ki úgy, hogy közel sem használom ki a keretet.
slowmotion
elküldtem MVM-es haveromnak, azt mondja hogy vissza lesz fizetve a túlfizetés.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
értem.
szóval a kedvezményes földgáz limitje 1729 m3/év.
amióta nézem a fogyasztást (mert nem volt jól beállítva a kazán, meg mert nem voltak a nyílászárók rendesen leszigetelve) a legnagyobb utolsó 365 napi fogyasztás 1654 m3 volt, aztán meg 1548m3-nél nem nagyobb, az utolsó négy évben pedig 1277m3-nél kevesebb.

szóval mondhatni annyira az éves limit alatt mozgok, hogy az még a Holdról is látszik.

ennek ellenére, a tudományosan kiszámolt _jelleggörbe_ miatt a júliusi fogyasztás hét százalékát sikerült piaci tarifára raknia a N.T. Szolgáltatónak.
asszem most elkezdem írni azt is, hogy mennyi pluszt fizettetnek ki úgy, hogy közel sem használom ki a keretet.
slowmotion
Ki van ez talalva, a tulszamlazast majd a kedvezmenyes aron teritik vissza, a felol se legyen ketsegunk (mar ha egyaltalan visszateritik)...

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 333 — Cowboys fan
értem.
szóval a kedvezményes földgáz limitje 1729 m3/év.
amióta nézem a fogyasztást (mert nem volt jól beállítva a kazán, meg mert nem voltak a nyílászárók rendesen leszigetelve) a legnagyobb utolsó 365 napi fogyasztás 1654 m3 volt, aztán meg 1548m3-nél nem nagyobb, az utolsó négy évben pedig 1277m3-nél kevesebb.

szóval mondhatni annyira az éves limit alatt mozgok, hogy az még a Holdról is látszik.

ennek ellenére, a tudományosan kiszámolt _jelleggörbe_ miatt a júliusi fogyasztás hét százalékát sikerült piaci tarifára raknia a N.T. Szolgáltatónak.
asszem most elkezdem írni azt is, hogy mennyi pluszt fizettetnek ki úgy, hogy közel sem használom ki a keretet.
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 031 — I like the Texans, I like who we are
Budapest agglomeráció, kertes házas övezet, sarokház. A kerítésem és az útszelvény közt van egy 1.5 méteres sáv, ami közterület, jelenleg föld és természetesen dudva. Gondoltam rendbe rakom saját költségen, (K szegély + kavics, murva) hogy kinézzen valahogy, de előtte e-mailben megkérdezem az önkormányzatot, nehogy valami faszságot csináljak (útszelvényhez hozzáépítés, stb). Hiba volt.
Több email váltás után telefonon (!) közli egy nő, hogy nem járulnak hozzá a parkoló létesítéséhez, mert ha én azt ott rendbe teszem, alkalmas lesz parkolásra, ott pedig nem lehet parkolni. Kérdezem tőle, tehát ha valaki oda parkol, ahova nem lehetne, akkor nem az a hibás, hanem én, aki lehetővé tettem neki a parkolást? Erre megismétli, hogy nem alakíthatok ki parkolót. Kérdezem, akkor akadályokat rakjak ki, hogy ne lehessen ott parkolni? Nyilván nem rakhatok ki akadályokat az úttest mellé. Amúgy logikus. Mondom ok, de akkor mit csinálhatok vele, hogy ne egy dzsuva legyen?
Gaztalanítsam, meg ha megáll bene a víz, töltsem fel földdel.
Gratulálok...
Lecsó
Ezért nem hívtam fel senkit se a kerites építésénél se most terkovezesnel. Nekem sarok telkem van, egyik oldalt 1,5m sav közterület másikon 10m. A tíz méteres sav 37m hosszú. Két nagykapum is van, ezek előtt lesz most térkő simán lepakoltam kerítésen kívülre a terkovet sódert, felszedtem a járda lapokat amiket az önkormányzat rakott le. Kutyát nem érdekli. Mondjuk itt meg lehet állni aminek nem örülök ezért lesz csak a beálló építve.
Nemes samu09
Remélem megúszod,nálunk egy faaszival felszedették
peach
Ha lenne kapacitásuk ellenőrizni akkor is miért tennének ilyet? Legfissebb google fotó 2016-os, tavaly vettem a házat simán rámondom hogy így vettem.
De nehogy azt hidd, körüljártam, beszéltem nem hivatalosan önkormányzati ismerősökkel, illetve szomszédokkal. Senkit nem érdekel mit építesz egy bizonyos szint alatt.
több mint 2 éve
YoungZeeZee 8 470
azota semmi, szoval kertem a felugyeloi szervet, hogy akkor fuggetlenul vizsgaljak ki a medret, mert amerre folynia kene ott a gyuru magasabban van es siman belelepek a mederbe. bezzeg ami nalam van le kell ugranom. szoval kvazi amerre folynia kell magasabban van.osszegyulik a viz es huss
YoungZeeZee
Nagyanyámnál hasonló volt a probléma. Ott kijöttek kitakarítani és kotorni a vízelvezetőt, ami olyan jól sikerült, hogy a járda és vele együtt mamesz kerítése becsúszott egy 15 centit... 😀 Szóval nem biztos, hogy az olyan jó, ha megcsinálják.
Hanni
Meglatjuk
A takaritast mi vegezzuk ahogy eloiras.
Irtam nekik h adjanak homokzsakot vagy vmi..mert tervben van 1-2 eve az utca megcsinalasa de a forrasok miatt jovore tolodott mivel nem fidesz vezeto igy kevesebb zse jut.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 241 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
azota semmi, szoval kertem a felugyeloi szervet, hogy akkor fuggetlenul vizsgaljak ki a medret, mert amerre folynia kene ott a gyuru magasabban van es siman belelepek a mederbe. bezzeg ami nalam van le kell ugranom. szoval kvazi amerre folynia kell magasabban van.osszegyulik a viz es huss
YoungZeeZee
Nagyanyámnál hasonló volt a probléma. Ott kijöttek kitakarítani és kotorni a vízelvezetőt, ami olyan jól sikerült, hogy a járda és vele együtt mamesz kerítése becsúszott egy 15 centit... 😀 Szóval nem biztos, hogy az olyan jó, ha megcsinálják.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 402 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Ma volt az államvizsga szóbeli. A reggeli metró baleset miatt késtem valamennyit, egyedül vizsgáztam ma, csak rám vártak emiatt, gondolhatjátok hogy szar volt a hangulat. Mehetek vissza decemberben.
Fontos_Vidra
kitartást, meglesz az!

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!