NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 172 — The Mathematician
| volt pár dinós álmom is, az a jelenet többször is előjött, amikor a Jurassic Park 2-ben a T-rex benézett a kissrác ablakán, miután megette a kutyát 😀 de kiskoromban sokszor néztem azokat a filmeket, és attól (még?) tényleg nem kell tartani, h dinók egyenek meg 😀 |
Borbinho
 www.youtube.com/watch?v=6s9sjPzyQjk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 470 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
(Imadom a kutyákat, minden más állattól félek, kivéve tőlük 😀)
Heisman
Na én pont fordítva 😀 életemben 3 kutya volt amitől nem féltem, így a német juhászoktól, labradoroktól és német vizsláktól kevésbé tartok, de amúgy jobb ha elkerülnek a kutyák, mindenki jobban jár 😀
eaglesmcnabb
Hát én nekem gyerekkori traumám a bogarak/rovarok, alapvetően nem féltem, csak tesóm annyira félt, hogy átvettem tőle. Meg hát utána volt hogy megtámadtak darazsak... legalább kiderült hogy nem vagyok rájuk allergiás. Meg amikor erdő mellett voltunk iskola táborba jöttek a veszett rókák, de haverom egy “Menj innen te fasznyakú” kiáltással elüldözte részegen. Szóval ja nem férfias de fosok mindentől, főleg a macskáktól. Nagyfateréknál volt egy kivert szemű macska, mert a szomszédok cigányok a szomszédban, de ezt 10 évesen még nem magyarázta el nekem senki.
Heisman
nekem tudatalatti problémám alakult ki a darazsakkal
gyerekként megcsíptek a szemem mellett ami brutálisan bedagadt és veszélybe is került
azóta ha megcsíp elájulok-megszédülök
de nem vagyok allergiás, csak trauma
Negritis
#metoo, csak annyiban más, hogy nem csak darazsak, de bármi ami repül és zümmög, az nálam darázs/dongó, és meg akar támadni 😀 (nyilván nem így van, de így élem meg)
ez megvolt már 10-12 éves koromban is, és azóta sem sikerült kinőni. óvodás korunkban bátyám beletenyerelt egyszer egy méhecskébe a homokozóban, meg talán utána egyszer a strandon is megcsípték. biztos engem is valamikor, de arról nincs emlékem.

ezt úgy kell elképzelni, hogy pl gimiben bejött egy darázs/méh a terembe, én kb kifutottam.
próbáltam több módon is "legyőzni" a félelmem: elmagyarázni magamnak, hogy még a dongó is akkora mint a kisujjamon a köröm, ha meg is csíp, max pár percig/óráig fáj, nem kell tőlük félni. de kb elkezdenek remegni a lábaim ha hallok/látok egyet elrepülni a közelemben.

nem szeretem a kígyókat/pókokat, de azoktól nem parázok, nem érzem azt, hogy menekülnöm kell.

egyedül a medvék váltottak/váltanak még ki hasonlót, de ott a sok erdélyi utazás lesz a hunyó (+ ha jól tudom, a medvés álmok egy jelentősebb változást/eseményt jeleznek előre. érettségi után, egyetemi felvételi eredmények előtt volt medvés álmom elég sűrűn, illetve nyelvvizsga, meg 1-2 nagyobb egyetemi vizsga előtt is. de pl volt hogy évekig nem volt, aztán 1 héttel a brüsszeli gyakornokságom előtt is visszatért, több napon át).
plusz egy medve tényleg megöl, a darázs max ha allergiás vagy rá

| volt pár dinós álmom is, az a jelenet többször is előjött, amikor a Jurassic Park 2-ben a T-rex benézett a kissrác ablakán, miután megette a kutyát 😀 de kiskoromban sokszor néztem azokat a filmeket, és attól (még?) tényleg nem kell tartani, h dinók egyenek meg 😀 |

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 172 — The Mathematician
(Imadom a kutyákat, minden más állattól félek, kivéve tőlük 😀)
Heisman
Na én pont fordítva 😀 életemben 3 kutya volt amitől nem féltem, így a német juhászoktól, labradoroktól és német vizsláktól kevésbé tartok, de amúgy jobb ha elkerülnek a kutyák, mindenki jobban jár 😀
eaglesmcnabb
Hát én nekem gyerekkori traumám a bogarak/rovarok, alapvetően nem féltem, csak tesóm annyira félt, hogy átvettem tőle. Meg hát utána volt hogy megtámadtak darazsak... legalább kiderült hogy nem vagyok rájuk allergiás. Meg amikor erdő mellett voltunk iskola táborba jöttek a veszett rókák, de haverom egy “Menj innen te fasznyakú” kiáltással elüldözte részegen. Szóval ja nem férfias de fosok mindentől, főleg a macskáktól. Nagyfateréknál volt egy kivert szemű macska, mert a szomszédok cigányok a szomszédban, de ezt 10 évesen még nem magyarázta el nekem senki.
Heisman
nekem tudatalatti problémám alakult ki a darazsakkal
gyerekként megcsíptek a szemem mellett ami brutálisan bedagadt és veszélybe is került
azóta ha megcsíp elájulok-megszédülök
de nem vagyok allergiás, csak trauma

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 224 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
(Imadom a kutyákat, minden más állattól félek, kivéve tőlük 😀)
Heisman
Na én pont fordítva 😀 életemben 3 kutya volt amitől nem féltem, így a német juhászoktól, labradoroktól és német vizsláktól kevésbé tartok, de amúgy jobb ha elkerülnek a kutyák, mindenki jobban jár 😀
eaglesmcnabb
Hát én nekem gyerekkori traumám a bogarak/rovarok, alapvetően nem féltem, csak tesóm annyira félt, hogy átvettem tőle. Meg hát utána volt hogy megtámadtak darazsak... legalább kiderült hogy nem vagyok rájuk allergiás. Meg amikor erdő mellett voltunk iskola táborba jöttek a veszett rókák, de haverom egy “Menj innen te fasznyakú” kiáltással elüldözte részegen. Szóval ja nem férfias de fosok mindentől, főleg a macskáktól. Nagyfateréknál volt egy kivert szemű macska, mert a szomszédok cigányok a szomszédban, de ezt 10 évesen még nem magyarázta el nekem senki.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 735 — no es importante


viszont a mez sajnos kicsi lett (vagyis jelenleg még épp jó, de kutyánk nőni fog), így jelképes áron átadnám a leggyorsabb jelentkezőnek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 355 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
(Imadom a kutyákat, minden más állattól félek, kivéve tőlük 😀)
Heisman
Na én pont fordítva 😀 életemben 3 kutya volt amitől nem féltem, így a német juhászoktól, labradoroktól és német vizsláktól kevésbé tartok, de amúgy jobb ha elkerülnek a kutyák, mindenki jobban jár 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 224 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Kutyásoktól kérdezném: Édesapám kutyusa ma elpusztult, vártuk már, tudtuk. Édesapám és édesanyám is teljes depresszióban. A kutya tartotta karban édesapám. Naponta sétált vele 20.000 lépést és ez volt a mozgása. Amióta beteg a kutyus mind testileg, mind lelkileg rottyra került ő is. Most még a teljes sokkban vannak. Szeretnénk minél előbb új kutyust neki.
Idős házaspár, de apu sokat tud sétálni vele. Kertes ház, de ők a lakásba is beengedik. Kis-közepes méretű kuyára gondolunk. Az elpusztult kutyus cocker spániel volt, azt semmiképpen nem akarunk, de valami hasonló méretűben gondolkodnánk.
Ki mit ajánlana? Kölyök kutya vagy már felnőtt? Sajnos életkorukból adódóan, valószínű nekünk kell majd átvenni (remélem hosszú évek múlva), ezt is figyelembe vennénk és ez alapján inkább felnőtt. De sokkal jobb lenne ők nevelnék fel, ez alapján kölyök. Milyen fajta? Pedigré rohadtul nem szempont, akár menhelyi keverék is jöhetne, csak mégis mi a alapján?
Hozzáértőknek nagyon megköszönöm, ha segít nekünk!
diverdoc
Akarnak kutyát már most?

Az enyémet egy hónapja kellett elaltatnom, s annyira magam alatt vagyok azóta is hogy tuti nem akarnék még...
Mikey
Nem akar most semmit. Enni se. De kutya nélkül meg fog indulni a lejtőn, látom. Kutyus életcél, napi program, gondoskodási ösztön kiélése, társ. Kölyök kutyát eldöntöttük nem. Most a menhelyi labradorban gondolkodunk, a retriever rescue oldalán találtunk több pár éves kutyust akik jók lehetnek és annyira nem nagy termetű kutyák.


Ő Kabo, őt nézzük most
diverdoc
Elképesztően aranyos 😊 Unokatestvéremnek is spániele van, és már nagyon idős, imádom azt a kutyát. Mondjuk nekik családban már születésem előtt is volt spánlielük, ragaszkodnak ehhez a fajhoz, szóval nem biztos hogy kell a váltás, bár ezt nyilván jobban tudod. Nekünk Yorkshire terrierünk volt, na ő nem nagyszülőknek való. Családban volt még egy westie-je, aki nagyon jól viselkedett mindig. Valamint amikor jöttek ide szállítók Magyarországról, egy családnak vittek egy Puli kölyköt. Tudtam vele sétálni egy kört, ha lehetne albérletben kutya biztos elloptam volna. (Imadom a kutyákat, minden más állattól félek, kivéve tőlük 😀)

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
én mostanában egy spánielre szoktam vigyázni, szerintem az is jó választás lehet, nagyon tanulékony figyelmes, de azért nem akkora kihívás féken tartani mint egy labradort
kristof
spaniel pusztult most el, azt direkt nem akarunk
diverdoc
oh, bocsánat, csak felületesen kezdtem el olvasni a threadet. a másik tippem még a törpe schnauzer, ott kennelt is tudok ajánlani, ha érdekel 😊
kristof
Én akkor annyiba segítenék (mivel tudom kedves diverdoc mennyire szeret 😅így biztos nem válassza azt amit én javaslok így egyet le lehet húzni a listáról)

 hu.m.wikipedia.org/wiki/Pumi


Eszméletlen okosak ragaszkodóak ......és szeretet gombócok 😊😊
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
én mostanában egy spánielre szoktam vigyázni, szerintem az is jó választás lehet, nagyon tanulékony figyelmes, de azért nem akkora kihívás féken tartani mint egy labradort
kristof
spaniel pusztult most el, azt direkt nem akarunk
diverdoc
oh, bocsánat, csak felületesen kezdtem el olvasni a threadet. a másik tippem még a törpe schnauzer, ott kennelt is tudok ajánlani, ha érdekel 😊
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 560
Kutyásoktól kérdezném: Édesapám kutyusa ma elpusztult, vártuk már, tudtuk. Édesapám és édesanyám is teljes depresszióban. A kutya tartotta karban édesapám. Naponta sétált vele 20.000 lépést és ez volt a mozgása. Amióta beteg a kutyus mind testileg, mind lelkileg rottyra került ő is. Most még a teljes sokkban vannak. Szeretnénk minél előbb új kutyust neki.
Idős házaspár, de apu sokat tud sétálni vele. Kertes ház, de ők a lakásba is beengedik. Kis-közepes méretű kuyára gondolunk. Az elpusztult kutyus cocker spániel volt, azt semmiképpen nem akarunk, de valami hasonló méretűben gondolkodnánk.
Ki mit ajánlana? Kölyök kutya vagy már felnőtt? Sajnos életkorukból adódóan, valószínű nekünk kell majd átvenni (remélem hosszú évek múlva), ezt is figyelembe vennénk és ez alapján inkább felnőtt. De sokkal jobb lenne ők nevelnék fel, ez alapján kölyök. Milyen fajta? Pedigré rohadtul nem szempont, akár menhelyi keverék is jöhetne, csak mégis mi a alapján?
Hozzáértőknek nagyon megköszönöm, ha segít nekünk!
diverdoc
Akarnak kutyát már most?

Az enyémet egy hónapja kellett elaltatnom, s annyira magam alatt vagyok azóta is hogy tuti nem akarnék még...
Mikey
Nem akar most semmit. Enni se. De kutya nélkül meg fog indulni a lejtőn, látom. Kutyus életcél, napi program, gondoskodási ösztön kiélése, társ. Kölyök kutyát eldöntöttük nem. Most a menhelyi labradorban gondolkodunk, a retriever rescue oldalán találtunk több pár éves kutyust akik jók lehetnek és annyira nem nagy termetű kutyák.


Ő Kabo, őt nézzük most
diverdoc
Nagyon szép, főleg a tekintete. Apuddal látogassátok meg, és kiderül. 😊
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 605
Menhely
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Kutyásoktól kérdezném: Édesapám kutyusa ma elpusztult, vártuk már, tudtuk. Édesapám és édesanyám is teljes depresszióban. A kutya tartotta karban édesapám. Naponta sétált vele 20.000 lépést és ez volt a mozgása. Amióta beteg a kutyus mind testileg, mind lelkileg rottyra került ő is. Most még a teljes sokkban vannak. Szeretnénk minél előbb új kutyust neki.
Idős házaspár, de apu sokat tud sétálni vele. Kertes ház, de ők a lakásba is beengedik. Kis-közepes méretű kuyára gondolunk. Az elpusztult kutyus cocker spániel volt, azt semmiképpen nem akarunk, de valami hasonló méretűben gondolkodnánk.
Ki mit ajánlana? Kölyök kutya vagy már felnőtt? Sajnos életkorukból adódóan, valószínű nekünk kell majd átvenni (remélem hosszú évek múlva), ezt is figyelembe vennénk és ez alapján inkább felnőtt. De sokkal jobb lenne ők nevelnék fel, ez alapján kölyök. Milyen fajta? Pedigré rohadtul nem szempont, akár menhelyi keverék is jöhetne, csak mégis mi a alapján?
Hozzáértőknek nagyon megköszönöm, ha segít nekünk!
diverdoc
Akarnak kutyát már most?

Az enyémet egy hónapja kellett elaltatnom, s annyira magam alatt vagyok azóta is hogy tuti nem akarnék még...
Mikey
Nem akar most semmit. Enni se. De kutya nélkül meg fog indulni a lejtőn, látom. Kutyus életcél, napi program, gondoskodási ösztön kiélése, társ. Kölyök kutyát eldöntöttük nem. Most a menhelyi labradorban gondolkodunk, a retriever rescue oldalán találtunk több pár éves kutyust akik jók lehetnek és annyira nem nagy termetű kutyák.


Ő Kabo, őt nézzük most

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
én mostanában egy spánielre szoktam vigyázni, szerintem az is jó választás lehet, nagyon tanulékony figyelmes, de azért nem akkora kihívás féken tartani mint egy labradort
kristof
spaniel pusztult most el, azt direkt nem akarunk


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Fura hogy senki nem ajánlotta még a németjuhászt vagy a malinois-t (belga juhászt). Csak jókat olvastam róluk, nagyon intelligensek, tanulékonyak, ragaszkodóak.

Egy ideje elég sokat olvasok a témában (amint fel tudnék mondani a mostani helyemen vennék egyet), ezek alapján amit nem ajánlanék, azok a terrierek. Okosak nagyon, de öntörvényűek, és ha nem kapnak jó nevelést, nehéz lesz más állatokkal (alapból kotorékozó kutyák, ezért minden pici állat potenciális célpont nekik, de kutyákkal se jönnek ki jól ha nem kapnak jó nevelést). Bár ez a legtöbb kutyára igaz 😊

Én amúgy welsh terriert fogok majd valszeg, de a nyugissága és kevés mozgásigénye miatt a dándogon is gondolkozok 😀
Borbinho
Nem hiszem, hogy egy német juhász, vagy belga lenne jó az idős szüleimnek


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 560
Merem ajánlani a beagle-t is. Van mozgásigénye, de nagyon barátságos, szociális, ezt tapasztalatból mondom.
Egyik ismerősöm is beagle-t vett az idős anyukájának mondván amennyire szeret a kutya barátkozni, sétáltatás közben szóba tud elegyedni az egyedül élő idős szülő is a járókelőkkel, így kevésbé szűkül be szociálisan.
empty taxi
Beagle-ről azt mondták nekem, hogy szökős. Ezek szerint neked (anyukádnak) nincs ilyen tapasztalatod
diverdoc
Gazdafüggő. Az enyém az előző gazdájától mindig elszökött (aka vitte a vadászösztöne), tőlem érdekes módon sosem akart.

Egyébként idős embernek kölyökkutyát semmiképp. Egyrészt hosszútávon nem biztos hogy a gazdijai lesznek, másrészt azzal folyamatosan foglalkozni kell, tanítani, nevelni, játszani, sétálni, etc. S a kutyát sem biztos hogy ki kell tenni potenciális gazdiváltásnak. Idős embernek szerintem menhelyről kellene örökbe fogadnia. Odamenni a menhelyre, és amelyik kutya odamegy hozzájuk, és érdeklődik irántuk, azt elhozni. Onnantól az a kutya tuti hogy mellettük akar lenni és boldog lesz mellettük. Vagy esetleg másik embertől örökbe fogadni, ha az valamilyen okból megválna tőle, HA a kutya egyből örül a szüleidnek, érdeklődik irántuk, satöbbi. Ha nem, akkor hagyni kell azt a kutyát.

Igen, a kutya szemszögéből írom, mert az a fontos, nem az emberé.

Szerkesztette: Mikey
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 560
Kutyásoktól kérdezném: Édesapám kutyusa ma elpusztult, vártuk már, tudtuk. Édesapám és édesanyám is teljes depresszióban. A kutya tartotta karban édesapám. Naponta sétált vele 20.000 lépést és ez volt a mozgása. Amióta beteg a kutyus mind testileg, mind lelkileg rottyra került ő is. Most még a teljes sokkban vannak. Szeretnénk minél előbb új kutyust neki.
Idős házaspár, de apu sokat tud sétálni vele. Kertes ház, de ők a lakásba is beengedik. Kis-közepes méretű kuyára gondolunk. Az elpusztult kutyus cocker spániel volt, azt semmiképpen nem akarunk, de valami hasonló méretűben gondolkodnánk.
Ki mit ajánlana? Kölyök kutya vagy már felnőtt? Sajnos életkorukból adódóan, valószínű nekünk kell majd átvenni (remélem hosszú évek múlva), ezt is figyelembe vennénk és ez alapján inkább felnőtt. De sokkal jobb lenne ők nevelnék fel, ez alapján kölyök. Milyen fajta? Pedigré rohadtul nem szempont, akár menhelyi keverék is jöhetne, csak mégis mi a alapján?
Hozzáértőknek nagyon megköszönöm, ha segít nekünk!
diverdoc
Akarnak kutyát már most?

Az enyémet egy hónapja kellett elaltatnom, s annyira magam alatt vagyok azóta is hogy tuti nem akarnék még...
Mikey
Szerintem jó darabig nem is fogsz akarni. Ettől még ha ott lenne, segítene.
somoskovig
Hát nem tudom. Szerintem előbb túl kell tenni magad az ilyesmin, s ha készen állsz és "érzed" akkor kell új/másik/következő/nemtudomhogymondjam. Persze nyilván egyénfüggő a dolog, de ilyenkor ilyen gyorsan az ajándék kutya az nagyon kockázatos.

Más kérdés, hogy a kutyaajándékozásnak sem vagyok híve, lehetőség szerint hagyni kell hogy a kutya válasszon ki téged.
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 257 — 49ers GM
Kutyásoktól kérdezném: Édesapám kutyusa ma elpusztult, vártuk már, tudtuk. Édesapám és édesanyám is teljes depresszióban. A kutya tartotta karban édesapám. Naponta sétált vele 20.000 lépést és ez volt a mozgása. Amióta beteg a kutyus mind testileg, mind lelkileg rottyra került ő is. Most még a teljes sokkban vannak. Szeretnénk minél előbb új kutyust neki.
Idős házaspár, de apu sokat tud sétálni vele. Kertes ház, de ők a lakásba is beengedik. Kis-közepes méretű kuyára gondolunk. Az elpusztult kutyus cocker spániel volt, azt semmiképpen nem akarunk, de valami hasonló méretűben gondolkodnánk.
Ki mit ajánlana? Kölyök kutya vagy már felnőtt? Sajnos életkorukból adódóan, valószínű nekünk kell majd átvenni (remélem hosszú évek múlva), ezt is figyelembe vennénk és ez alapján inkább felnőtt. De sokkal jobb lenne ők nevelnék fel, ez alapján kölyök. Milyen fajta? Pedigré rohadtul nem szempont, akár menhelyi keverék is jöhetne, csak mégis mi a alapján?
Hozzáértőknek nagyon megköszönöm, ha segít nekünk!
diverdoc
Akarnak kutyát már most?

Az enyémet egy hónapja kellett elaltatnom, s annyira magam alatt vagyok azóta is hogy tuti nem akarnék még...
Mikey
Szerintem jó darabig nem is fogsz akarni. Ettől még ha ott lenne, segítene.

több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 560
Kutyásoktól kérdezném: Édesapám kutyusa ma elpusztult, vártuk már, tudtuk. Édesapám és édesanyám is teljes depresszióban. A kutya tartotta karban édesapám. Naponta sétált vele 20.000 lépést és ez volt a mozgása. Amióta beteg a kutyus mind testileg, mind lelkileg rottyra került ő is. Most még a teljes sokkban vannak. Szeretnénk minél előbb új kutyust neki.
Idős házaspár, de apu sokat tud sétálni vele. Kertes ház, de ők a lakásba is beengedik. Kis-közepes méretű kuyára gondolunk. Az elpusztult kutyus cocker spániel volt, azt semmiképpen nem akarunk, de valami hasonló méretűben gondolkodnánk.
Ki mit ajánlana? Kölyök kutya vagy már felnőtt? Sajnos életkorukból adódóan, valószínű nekünk kell majd átvenni (remélem hosszú évek múlva), ezt is figyelembe vennénk és ez alapján inkább felnőtt. De sokkal jobb lenne ők nevelnék fel, ez alapján kölyök. Milyen fajta? Pedigré rohadtul nem szempont, akár menhelyi keverék is jöhetne, csak mégis mi a alapján?
Hozzáértőknek nagyon megköszönöm, ha segít nekünk!
diverdoc
Akarnak kutyát már most?

Az enyémet egy hónapja kellett elaltatnom, s annyira magam alatt vagyok azóta is hogy tuti nem akarnék még...
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
én mostanában egy spánielre szoktam vigyázni, szerintem az is jó választás lehet, nagyon tanulékony figyelmes, de azért nem akkora kihívás féken tartani mint egy labradort
kristof
igen csak pont irta h azt nem szeretnének mert előző is az volt

több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 494 — StuG Life
Fura hogy senki nem ajánlotta még a németjuhászt vagy a malinois-t (belga juhászt). Csak jókat olvastam róluk, nagyon intelligensek, tanulékonyak, ragaszkodóak.

Egy ideje elég sokat olvasok a témában (amint fel tudnék mondani a mostani helyemen vennék egyet), ezek alapján amit nem ajánlanék, azok a terrierek. Okosak nagyon, de öntörvényűek, és ha nem kapnak jó nevelést, nehéz lesz más állatokkal (alapból kotorékozó kutyák, ezért minden pici állat potenciális célpont nekik, de kutyákkal se jönnek ki jól ha nem kapnak jó nevelést). Bár ez a legtöbb kutyára igaz 😊

Én amúgy welsh terriert fogok majd valszeg, de a nyugissága és kevés mozgásigénye miatt a dándogon is gondolkozok 😀
Borbinho
gondolom azért mert jellemzően nem kis-középtermetűek
briareos
Miért, a golden retriever vagy a labrador az? 😀
Borbinho
nem, nem is ajánlottam 😀

több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 257 — 49ers GM
Én is a goldenre, vagy még inkább a labrador retrieverre szavaznék, utóbbiból is a munkavonal, nem a kiállítási. Kisebb, mint a golden, kb 25 kg egy felnőtt szuka, brutál jól taníthatóak, mellette teljesen rá vannak fixálva a gazdira, azért élnek, hogy a gazdival lehessenek, de ha jól vannak nevelve, akkor lehet velük nyugisan sétálni, visszajön, láb mellett sétál póráz nélkül, amit csak akarsz.
somoskovig
ezek szerint a mi kutyánk minden más kutyát tekint a gazdijának 😊 persze ez túlzás, mert ingerszegény környezetben tényleg igaz, de fél éves korban a nyugis sétától még nagyon messze járunk
r.baggio
Fél évesen még nagyon kajlák. 😊 Illetve nagyon kell nekik a képzés, anélkül egy nagyon kedves, nagyon szertelen, nagyon szétszórt kutya lesz belőle.

több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 257 — 49ers GM
Igen, a labrador is jó lehet.

Nekem még ami most eszembe jutott az a border collie. Közepes termetű, baromi okos, jól tanítható, nagy mozgásigényű és nem bolond. Faterék szomszédságában is az van, illetve egyszer egy nyaraláson volt a szálláson három is, azokkal is csak jó tapasztalatom volt.
Szokol
A border az kemény választás, nekem az egyik álomkutyám, de olyan energiaszintje van, amihez képest egy labi vagy egy vizsla békés nyugdíjasnak számít. 😊 Viszont minden pozitívum, amit írtál róla, az maximálisan igaz.

több mint 3 éve
Törölt felhasználó
én mostanában egy spánielre szoktam vigyázni, szerintem az is jó választás lehet, nagyon tanulékony figyelmes, de azért nem akkora kihívás féken tartani mint egy labradort
több mint 3 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 735 — no es importante
Én is a goldenre, vagy még inkább a labrador retrieverre szavaznék, utóbbiból is a munkavonal, nem a kiállítási. Kisebb, mint a golden, kb 25 kg egy felnőtt szuka, brutál jól taníthatóak, mellette teljesen rá vannak fixálva a gazdira, azért élnek, hogy a gazdival lehessenek, de ha jól vannak nevelve, akkor lehet velük nyugisan sétálni, visszajön, láb mellett sétál póráz nélkül, amit csak akarsz.
somoskovig
ezek szerint a mi kutyánk minden más kutyát tekint a gazdijának 😊 persze ez túlzás, mert ingerszegény környezetben tényleg igaz, de fél éves korban a nyugis sétától még nagyon messze járunk


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
Igen, a labrador is jó lehet.

Nekem még ami most eszembe jutott az a border collie. Közepes termetű, baromi okos, jól tanítható, nagy mozgásigényű és nem bolond. Faterék szomszédságában is az van, illetve egyszer egy nyaraláson volt a szálláson három is, azokkal is csak jó tapasztalatom volt.