Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Információra lenne szükségem. Szeretnék egy hetilapot indítani, felkarolva benne egy olyan dolgot, amire nagy igény van a megyénkben. Tudom, mert volt felmérés, kv-kutatás.
De mivel ez a nyomtatott sajtósdi és annak alapkövei, háttérinfói - sok más mellett - nem a területem, így itt is megkérdezem:
- mivel járna ez?
Tudom, hogy a google a barátom, de biztos rosszul kerestem rá - többféleképp is - így érdemi infót nem kaptam. Hátha is van valaki, akinek testhezálló a téma.
Vállalkozás lenne, természetesen.
Köszönöm előre, bárki is ír.
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 364 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
köszi szépen Schleck, akkor tovább nem próbálkozok 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
nagyon hülye kérdés, de hogy a picsába tudom beállítani wordbe hogy az a kurva egyenlet amit beleszerkesztek Times New Romanba legyen?
Mindig ezt a kurva cambria math-et állítja be, és nem engedi megváltoztatni.eaglesmcnabb
Nem tudom melyik Word-öt használod, de a 2013-ban csak a Cambria Math használható elvileg az egyenletekre. Az egyetlen módszer az, hogy beírod az egyenletet az egyenletszerkesztővel, majd kijelölöd az átalakítani kívánt szöveget és rányomsz arra, a menüben, hogy "Normál szöveg". Ekkor már át tudod állítani a betűtípust, de nincs garantálva, hogy minden matematikai jel benne legyen működjön így is.
Amúgy ha szakdogába kell, ott lazán mehet a Cambria Math is.

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Az előbb Miskolcon megcsaptak 7500+300 HUF-ra mert:

olyan bérlettel (diákigazolvánnyal) kísérli meg az utazást, melynek
értékszelvényére a bérletigazolvány (diákigazolvány) sorszáma nincs tintával
ráírva
, vagy a bérletigazolvány (diákigazolvány) nincs kitöltve, illetve
érvényesítve, illetve Miskolcpont Kártya nincs érvényesítve,

viszont azt mondta nekem haver, hogy neki is volt ilyen, de őt csak 600 pénzre szedték le, és találtam egy ilyet:

Abban az esetben 600 Ft-ra mérséklődik a bírság, ha:
 az utas az esemény napját megelőzően már rendelkezett érvényes bérlettel és
azt két munkanapon belül az MVK Zrt. Közönségszolgálati Irodájában
bemutatja,

És ezt most úgy kell érteni, hogy érvényes volt az én bérletem, csak nem rendeltetésszerűen használtam? Vagy teljesen jogosan szpatott meg a retek?!

Ma már nem tudok bemenni, de van-e egyáltalán értelme?
Van valakinek valami tudása ezzel kapcsolatban?Nemlettmindenolyan
Nekem sikerült egyszer nullára redukálnom a büntetést. Bemutattam minden szükséges dolgot, kicsit szórtam a fejemre a hamut, aztán megállapodtunk abban az ügyintézővel, hogy a kartársai kicsit túlbuzgóak voltak. 😛
Tehát, egy próbát megér.
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 364 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
nagyon hülye kérdés, de hogy a picsába tudom beállítani wordbe hogy az a kurva egyenlet amit beleszerkesztek Times New Romanba legyen?
Mindig ezt a kurva cambria math-et állítja be, és nem engedi megváltoztatni.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
Nemlettmindenolyan Philadelphia Eagles 8
kishaszi
Tony
Értem, és be fogok menni mindenképpen.
Az a poén az egészben, hogy én még nem blicceltem soha tömegközlekedésen, olyan már korábban is volt, hogy elfelejtettem ráírni, és akkor adtak egy tollat, és ott ráírtam.
Plusz megvan egy évvel ezelőttig az összes bérletem a tokomban, tehát lehet következtetni nem vagyok mániákus bliccelő ( amit magasról lekakált az ellenőr hölgy).
Elismerem, hogy hibáztam, de nem tartom korrektnek, hogy egy ilyen miatt ugyan olyan büntetést érdemlek, mint aki szándékosan jegy nélkül utazik, remélem nem csak én fogom így gondolni.
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Jah, diák, nem olvastam,... de amúgy nem az ügyintézőre gondoltam, Tony csak elfelejtettem javítani.😉

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
multifokális szemüveg használatával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? megszokáshoz rafinériák, tanácsok?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
... búcsúzás után egy utóirat jelleggel meghagyod az ügyintézőnek, hogy kapják be a nagy tajtékos habos decilipicaipacigecit.kishaszi
Miért is? Sehol nem láttam, hogy azt írta volna, hogy márpedig tollal (tintával) írta rá. A bérlet hátulján meg általában rajta van, hogy tintával, jól olvashatóan kitöltve használható, különben nem érvényes a bérlet.
Engem is büntettek már meg, csak engem átjavított szám miatt, bementem, rápecsételték a számot, kipengettem egy jelentéktelen összeget és eljöttem. Elismertem elb.sztam, de látták nem visszaélés miatt lett átírva, ezért enyhítettek.

No offense, nem állítom, hogy csalt vagy szándékosan csalt Nemlettmindenolyan, de ha tollal volt ráírva megbeszéli az ügyintézővel, ha nem akkor hibázott és tanul a 600 Ft-os tanulópénzből. Legközelebb a tájékoztatónak megfelelően használja. Nem az ügyintézőnek kell beszólni, mert az csak a beszólót minősíti.
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Az előbb Miskolcon megcsaptak 7500+300 HUF-ra mert:

olyan bérlettel (diákigazolvánnyal) kísérli meg az utazást, melynek
értékszelvényére a bérletigazolvány (diákigazolvány) sorszáma nincs tintával
ráírva
, vagy a bérletigazolvány (diákigazolvány) nincs kitöltve, illetve
érvényesítve, illetve Miskolcpont Kártya nincs érvényesítve,

viszont azt mondta nekem haver, hogy neki is volt ilyen, de őt csak 600 pénzre szedték le, és találtam egy ilyet:

Abban az esetben 600 Ft-ra mérséklődik a bírság, ha:
 az utas az esemény napját megelőzően már rendelkezett érvényes bérlettel és
azt két munkanapon belül az MVK Zrt. Közönségszolgálati Irodájában
bemutatja,

És ezt most úgy kell érteni, hogy érvényes volt az én bérletem, csak nem rendeltetésszerűen használtam? Vagy teljesen jogosan szpatott meg a retek?!

Ma már nem tudok bemenni, de van-e egyáltalán értelme?
Van valakinek valami tudása ezzel kapcsolatban?Nemlettmindenolyan
Én úgy értem, ráírod, bemutatod, kicsengeted a 600 forintot, és búcsúzás után egy utóirat jelleggel meghagyod az ügyintézőnek, hogy kapják be a nagy tajtékos habos decilipicaipacigecit.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Nemlettmindenolyan
Érdemes bemenni szerintem, hátha mérséklik. Az, hogy érvényes-e függ attól mi van a tájékoztatóban, ha az van tintával kitöltve érvényes, akkor nem volt érvényes bérleted, de legalább volt bérleted. Habár nem Miskolc, de nálunk is mérsékelnek, ha van bérleted, csak szarul/nem töltötted ki.
több mint 10 éve
Nemlettmindenolyan Philadelphia Eagles 8
Az előbb Miskolcon megcsaptak 7500+300 HUF-ra mert:

olyan bérlettel (diákigazolvánnyal) kísérli meg az utazást, melynek
értékszelvényére a bérletigazolvány (diákigazolvány) sorszáma nincs tintával
ráírva
, vagy a bérletigazolvány (diákigazolvány) nincs kitöltve, illetve
érvényesítve, illetve Miskolcpont Kártya nincs érvényesítve,

viszont azt mondta nekem haver, hogy neki is volt ilyen, de őt csak 600 pénzre szedték le, és találtam egy ilyet:

Abban az esetben 600 Ft-ra mérséklődik a bírság, ha:
 az utas az esemény napját megelőzően már rendelkezett érvényes bérlettel és
azt két munkanapon belül az MVK Zrt. Közönségszolgálati Irodájában
bemutatja,

És ezt most úgy kell érteni, hogy érvényes volt az én bérletem, csak nem rendeltetésszerűen használtam? Vagy teljesen jogosan szpatott meg a retek?!

Ma már nem tudok bemenni, de van-e egyáltalán értelme?
Van valakinek valami tudása ezzel kapcsolatban?
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Én őket ajánlom:  www.novakoptika.hu/
Nap és rendes szemüveget is csak náluk veszek. Előzékenyek és értik a dolgukat + könnyen megközelíthető a fő boltjuk az Astoriánál!Egon
Nah. Lesz.
Mondjuk bazi drága lesz, 130K---
Egész hónapban gyak pénz nélkül leszek.kishaszi
Ilyesmi lett: Azér csak "ilyesmi", mert a lencse nem ilyen vágott, hanem telibe van a keretig (Maya típus vagy mi)



Az ára az baromira fáj😕, de legalább van végre egy normális napszemcsi ami rámegy a fejemre, és biciklizni is lehet vele😀. A lencse ződ, sajna piros-narancs foncsoros nem volt lehetséges, meg a szára színezése narancs, az mondjuk tetszik. Menni fog az Euskaltel mezhez😀

Köszi a tippet még egyszer, Egon!

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Lakáshitelbe ugrott bele valaki mostanában?catattack
Épp most készülök. 7% körüli THM...Klaci79
Ha beleugrottál kíváncsi lennék a részletekre..... ha nem titok! 😊catattack
Már csak a megfelelő házat keresem (lehet eltart még egy ideig), két ilyen alkuszcéget bíztam meg, hogy keressék meg a legjobb lehetőséget amit csak kaphatok. mindkettő ilyen 7% körüli THM-et hozott ki, de még remélem dolgoznak rajta egy kicsit lefelé.Klaci79
Hitellel kapcsolatos kérdésben forduljatok hozzám bizalommal, örömmel segítek és nem várok ellenszolgáltatást 😀 Nem biztos hogy mindig a legjobb THM takarja a legjobb hitelt, sőt van pár pénzintézet amit kimondottan javallott elkerülni, független attól hogy jók a kondícióik. Ha hitelközvetítőt/alkuszcéget bíztok meg akkor pedig csak olyat szabad amelyik díjmentesen dolgozik. Minden közvetítő kap jutalékot a banktól, de sokan ezen felül az ügyféltől is elkérnek párszázezret adminisztrációs díj jogcímén (pl. a korábban Vágó Pista által fémjelzett hálózat is komolyan megvág még plusszba).
Egyébként meg nem biztos hogy érdemes közvetítőt fogadni, van amelyik tényleg segít és mindent megtesz, de vannak akik csak felesleges kerékkötők az egész ügyletben, plusz egy személy aki miatt állhat az ügyintézés/információcsere. Manapság már van pár weboldal ahol magadnak ki tudod kalkulálni hogy melyik bankkal jársz a legjobban, besétálsz, és a bank hiteltanácsadója elmond minden olyan infót ami a közvetítőnek nem biztos hogy eszébe jut (értelemszerűen a banki ügyintéző nagy valószínűséggel teljesen tisztában van a saját bankjának feltételeivel, a közvetítőnek viszont több bank dolgait kell ismerni, és így nem biztos hogy maradéktalan a tudása mindegyik pénzintézetre vonatkozóan).

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 460
Tudományos esszé(-félét) írok, nagyjából egyben van, legépeltem 15k karaktert, lábjegyzet oké, források oké, tartalomjegyzék oké...de nem tudom, hogy a nevemet hova kell írni? Elejére vagy a végére?Amadeus91
Csinálj neki borítót, névvel és címmel.
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 854
Lakáshitelbe ugrott bele valaki mostanában?catattack
Épp most készülök. 7% körüli THM...Klaci79
Ha beleugrottál kíváncsi lennék a részletekre..... ha nem titok! 😊catattack
Már csak a megfelelő házat keresem (lehet eltart még egy ideig), két ilyen alkuszcéget bíztam meg, hogy keressék meg a legjobb lehetőséget amit csak kaphatok. mindkettő ilyen 7% körüli THM-et hozott ki, de még remélem dolgoznak rajta egy kicsit lefelé.
több mint 10 éve
catattack 3 520
Lakáshitelbe ugrott bele valaki mostanában?catattack
Épp most készülök. 7% körüli THM...Klaci79
Ha beleugrottál kíváncsi lennék a részletekre..... ha nem titok! 😊
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 854
Lakáshitelbe ugrott bele valaki mostanában?catattack
Épp most készülök. 7% körüli THM...
több mint 10 éve
catattack 3 520
Lakáshitelbe ugrott bele valaki mostanában?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 652
Tudományos esszé(-félét) írok, nagyjából egyben van, legépeltem 15k karaktert, lábjegyzet oké, források oké, tartalomjegyzék oké...de nem tudom, hogy a nevemet hova kell írni? Elejére vagy a végére?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 166 — Falcons fan
csak itt ugye az lesz a kérdés, hogy magánszemélytől vetted-e ebayen, mert arra viszont nem vonatkozik ez a szabály, ahogy az utolsó bekezdés is írja
több mint 10 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 964 — Undertaker of the Cleveland graveyard
talán. köszi szépen !

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Drip!
Ez talán megmenthet:
 europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_hu.htm
több mint 10 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 964 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Ha már feladták, akkor fizikailag lehetetlen megoldani.
Próbálkozz viszonteladással.
Pénzt levonták már?laccoo74
le le. Ettől féltem

Mondd azt hogy visszamondtad sikeresen, a másik kettőt meg tedd el neki későbbre ajándéknak Rataxes
A gond az, hogy ő is ajándékként adja majd tovább 😀

több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Mondd azt hogy visszamondtad sikeresen, a másik kettőt meg tedd el neki későbbre ajándéknak 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes