Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 19 182 — Vikings fan
Lehet én vagyok vak, de futáshoz kapcsolható topicot nem találtam.

Röviden a helyzet:
Korábban heti szinten mozogtam és sportoltam, viszont 1 éve lassan dekát sem sikerült mozognom és 5 kiló plusz után úgy döntöttem, hogy legalább némi mozgásra szükségem lenne, így ismét elkezdtem futni.

Milyen távval érdemes kezdeni és mikor érdemes növelni? Van ebben vkinek tapasztalata?Beki
Hát ezt szerintem edzetségi állapotodon múlik 😀.
Én úgy kezdtem el mindig a futást, hogy első futás aztán ameddig bírom.
Szerintem te is állj neki, aztán amennyit bírsz. Aztán utána ehhez képest tudsz célokat kilőni.
Én pl 3 km után meghaltam 😀, rá két hétre meg 6-7et futottam szóval az első biztos sokkal rosszabb lesz 😀
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Lehet én vagyok vak, de futáshoz kapcsolható topicot nem találtam.

Röviden a helyzet:
Korábban heti szinten mozogtam és sportoltam, viszont 1 éve lassan dekát sem sikerült mozognom és 5 kiló plusz után úgy döntöttem, hogy legalább némi mozgásra szükségem lenne, így ismét elkezdtem futni.

Milyen távval érdemes kezdeni és mikor érdemes növelni? Van ebben vkinek tapasztalata?
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Arra tökéletes lesz. Én a váltók szempontjából kényes vagyok, az én Acerámat se szeretem (Kellys Axis), a Tourney is belépő kategória. Persze ettől még lehet jó, lehet csak én vagyok olyan balfék, hogy elállídik a váltóm rendszeresen😛

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
kerékpár vásárlásra adnám a fejem, és tanács/vélemény kellene.

ezt néztem ki illetve ezeket, vmi szaki szerint van lényegi eltérés:
 www.gtkerekpar.hu/gt-aggressor-20-black
vs
 www.gtkerekpar.hu/gt-aggressor-30-black
?
egyáltlán jó lesz ez ? városi puhány vagyok, néha kimennénk a telekre, pilisbe kicsit terepre is. de főleg városi használat lesz.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 235 — Cowboys fan
Sokan azt mondják, hogy Anglia kb Liverpool után megszűnik onnantól más ország jön, ha a nyelvet nézzük.
ZoliMP
igazából már a város határa előtt
több mint 10 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 364 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett

ezt a gyereket most találtam, tőle kéne megkérdezni hogy egyszerűbb 😀
bár ahogy nézem ő is a filmeket ajánlja 😀

remélem egyszer olyan akcentusom lesz mint a Pete Dohertynek, de sajnos csak távlati cél, egyelőre örülök ha az észak-londoni bevándorló angolt sikerül elsajátítani 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Ha már akcentusok. Epic😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
YoungZeeZee 8 414
Ha már angol...
Valahol félelmetes volt megtapasztalni a különböző akcentusokat. A skót angol szinte néhol már-már hollandnak hallatszik nekem. Sokan azt mondják, hogy Anglia kb Liverpool után megszűnik onnantól más ország jön, ha a nyelvet nézzük.
A legviccesebb: Natív angolok is többször mondták már nekem xy-t nem értik, pedig xy is natív és volt hogy egy helyről érkeztek.
A munkám során rengeteg akcentussal találkozom kezdve Antiguától egészen a Fülöp- szigetekig. Tényleg vicces mikor már Te mondod meg beszédstílus alapján, hogy honnan jött az illető.
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
a hódítás éjszakája nevezetű buliban volt már valaki?Amadeus91
én inkább ezt javasolnám:  www.facebook.com/testepitokejszakaja
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 651
Angol tanulás filmekkel/sorozatokkal: tippek, tanácsok, saját tapasztalatok?Ventura
Én nagyon a pártján állok, szerintem nagyon jó módszer, személy szerint sokat köszönhetek ennek. Szókincs fejlesztésében, szófordulatok tanulásában segít, de főleg a hallott szöveg értésében.
Látom, hogy sorozatokkal kezdtél, szerintem jó döntés én maradnék is azoknál, filmeket nem néznék tömegével csak e célból. Egyrészt pár rész után megszokod a szereplők beszédét, és a sorozat nyelvezetét, másrészt nem annyira tömény, mint egy film.
A szótárazást, jegyzetelést hagynám, de legalábbis drasztikusan csökkenteném, szerintem hatékonyabb, ha gondolkodunk rajta és kontextusból fejtjük meg (de persze te érzed, hogy mi a kényelmes, és hogy jobb). A nagy része megfejthető a másik pedig mondjuk szóviccek, vagy szleng. Ha ragaszkodsz a jegyzeteléshez, akkor én a rész végén angol feliratfájlból írnám ki a szavakat.
Ha napi szinten foglalkozol a nyelvvel, akkor angol hang+angol felirat az alap, aztán kellő magabiztossággal felirat is elhagyható.

Egyetlen hátrányként annyit tapasztaltam, hogy az iskolában/nyelvvizsgán megkövetelt british english majdhogynem idegenül hangzott a sok amerikai sorozat után,de túl lehet rajta lépni 😊

Hajrá, majd írd meg a tapasztalatokat!Vito
vannak nagyon jó brit sorozatok is (Luther, Strike Back, Sherlock, VExed), és akkor nem lesz olyan idegen a british englishcsebi
SPOOKS!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 651
a hódítás éjszakája nevezetű buliban volt már valaki?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
YoungZeeZee 8 414
Tényleg attól függ, h mit szeretnél. Ha nyelvvizsgázni akkor tényleg olyat kell nézned ami 10-20-30 évvel ezelőtti angol. Az idősebbek még a "szép" angolt beszélik.
Mostanában láttam pár angol filmet, néhol úgy beszélnek, h ők sem mennének át a magyar nyelvvizsgán.Alapvető dolgokat "hibáznak".
Amúgy a filmezés szerintem csak passzív szókincset ad. Az igazi kihívás a beszéd szerintem. Azon van a hangsúly. Ha jól tudom van olyan nyelvvizsga otthon ahol inkább azt nézik, h tudsz-e beszéli folyamatosan.


u.i.Szerencsések a jó nyelvérzékkel megáldott emberek.
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 470 — Lucas Scott
Angol tanulás filmekkel/sorozatokkal: tippek, tanácsok, saját tapasztalatok?Ventura
Én nagyon a pártján állok, szerintem nagyon jó módszer, személy szerint sokat köszönhetek ennek. Szókincs fejlesztésében, szófordulatok tanulásában segít, de főleg a hallott szöveg értésében.
Látom, hogy sorozatokkal kezdtél, szerintem jó döntés én maradnék is azoknál, filmeket nem néznék tömegével csak e célból. Egyrészt pár rész után megszokod a szereplők beszédét, és a sorozat nyelvezetét, másrészt nem annyira tömény, mint egy film.
A szótárazást, jegyzetelést hagynám, de legalábbis drasztikusan csökkenteném, szerintem hatékonyabb, ha gondolkodunk rajta és kontextusból fejtjük meg (de persze te érzed, hogy mi a kényelmes, és hogy jobb). A nagy része megfejthető a másik pedig mondjuk szóviccek, vagy szleng. Ha ragaszkodsz a jegyzeteléshez, akkor én a rész végén angol feliratfájlból írnám ki a szavakat.
Ha napi szinten foglalkozol a nyelvvel, akkor angol hang+angol felirat az alap, aztán kellő magabiztossággal felirat is elhagyható.

Egyetlen hátrányként annyit tapasztaltam, hogy az iskolában/nyelvvizsgán megkövetelt british english majdhogynem idegenül hangzott a sok amerikai sorozat után,de túl lehet rajta lépni 😊

Hajrá, majd írd meg a tapasztalatokat!Vito
vannak nagyon jó brit sorozatok is (Luther, Strike Back, Sherlock, VExed), és akkor nem lesz olyan idegen a british english

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Angol tanulás filmekkel/sorozatokkal: tippek, tanácsok, saját tapasztalatok?Ventura
Attól függ mit szeretnél, ha használható tudást, akkor mindenképp jó, mert szórakozva tanulsz. Ha viszont nyelvvizsgázni akarsz, akkor olyan szempontból necces, mert ott a tankönyvi szabályokra kíváncsiak, nem arra, mennyire használható a tudás. Ott könnyen megesik, hogy egy mindennapi használatban elterjedt szófordulatot, kifejezést hibának írják be.

Én mindenképpen pártolom, míg gyakrabban néztem sorozatokat nagyon sok kifejezés "rám szaladt" és olyan szavakat is reflexből vágtam, amit azelőtt sosem.
több mint 10 éve
Vito Minnesota Vikings LSU Tigers 619 — Purple People Eaters
Angol tanulás filmekkel/sorozatokkal: tippek, tanácsok, saját tapasztalatok?Ventura
Én nagyon a pártján állok, szerintem nagyon jó módszer, személy szerint sokat köszönhetek ennek. Szókincs fejlesztésében, szófordulatok tanulásában segít, de főleg a hallott szöveg értésében.
Látom, hogy sorozatokkal kezdtél, szerintem jó döntés én maradnék is azoknál, filmeket nem néznék tömegével csak e célból. Egyrészt pár rész után megszokod a szereplők beszédét, és a sorozat nyelvezetét, másrészt nem annyira tömény, mint egy film.
A szótárazást, jegyzetelést hagynám, de legalábbis drasztikusan csökkenteném, szerintem hatékonyabb, ha gondolkodunk rajta és kontextusból fejtjük meg (de persze te érzed, hogy mi a kényelmes, és hogy jobb). A nagy része megfejthető a másik pedig mondjuk szóviccek, vagy szleng. Ha ragaszkodsz a jegyzeteléshez, akkor én a rész végén angol feliratfájlból írnám ki a szavakat.
Ha napi szinten foglalkozol a nyelvvel, akkor angol hang+angol felirat az alap, aztán kellő magabiztossággal felirat is elhagyható.

Egyetlen hátrányként annyit tapasztaltam, hogy az iskolában/nyelvvizsgán megkövetelt british english majdhogynem idegenül hangzott a sok amerikai sorozat után,de túl lehet rajta lépni 😊

Hajrá, majd írd meg a tapasztalatokat!
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Azt mondják hogy az ún. kreatív nyelvtanulás módszerrel rohadt gyorsan lehet tanulni. Ha gondolod adok PM-ben linket hozzá, most "vettem meg" nővéremnek.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 969 — megbékéltem tom bradyvel
Angol tanulás filmekkel/sorozatokkal: tippek, tanácsok, saját tapasztalatok?
az angol tudásomat olyan pre -Intermediate szintre raknám, illetve az amerikai footballnak köszönhetően napi kapcsolatban vagyok a nyelvel. Három kedvencem van: Jóbarátok, odaát és a két pasi meg egy kicsi. Tegnapelőtt a jóbarátokat kezdtem el (angol hang és felírat) de alig telt el 7 perc az első részből, majdnem egy oldalt teleírtam amit nem ismertem (gondolom rágörcsöltem hogy "húú, nem értem a szót, mondatot, megáll a világ'')
szóval, ti, hogy álltatok ehhez a kérdéshez?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 235 — Cowboys fan
1. Ha te ennyire várod és így állsz hozzá, akkor valóban nem hülyeség egy esküvőszervező (megjegyzem nálunk a gyarmatokon vőfélynek hívják), megkönnyíti az életedet.csi77
nana. az igazi gyarmatokon vőfély = ceremóniamester, viszont esküvőszervező = beszerző, logisztikai asszisztens, művelődésszervező, Wolf, a problémamegoldó.
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Köszönöm mindenkinek, sok jó tanácsra leltem, amit egyenlőre csak lájkokkal tudtam honorálni 😊
Ha marad pénz, esküvő után pár héttel küldök egy választott italt. PM-ben kérem a címeket 😛
több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 653 — Bears & Illinois fan
Nem értem miért probléma, hogy ismeretlen embereket kérdezek meg egy amifoci fórumon. Itt minden van, sok ember, sok téma, tényleg minden, ami érdekel vagy segíthet. Nem kell ahhoz ismernem slowmotion-t, hogy kérjek tőle tanácsot, főleg akkor nem, ha ő már mondjuk átesett az esküvőn és van pár jó tanácsa, amit normális emberhez méltó módon megoszt velem. Példa.
Persze lehet mondani, hogy google a barátom, meg felkészületlen vagyok (ki ne lenne az?), de először segíteni majd trollkodni szerintem elég gáz. És tudom, hogy leszarod meg ez csak egy fórum, de azért néha tényleg úgy igazán magadba nézhetnél kedves Sobri Jóska. Meg hogy hova jutottál eddig a sok trollkodással. Na meg érdekelne, hogy a te életednek (fádnak) mik a jó gyümölcsei. Amire mondjuk más is büszke lehetne...JC6
Alapvetően annyiban igaza van egy-két srácnak, hogy a legjobb ebben a témában a helyi barátaidat, ismerőseidet megkérdezni (hely, fotós, ruha stb), mert ők tudnak legjobban tájékoztatni.
Amiben pl én is tudok segíteni:
1. Ha te ennyire várod és így állsz hozzá, akkor valóban nem hülyeség egy esküvőszervező (megjegyzem nálunk a gyarmatokon vőfélynek hívják), megkönnyíti az életedet.
2. Egy biztos, nem lesz időd semmin agyalni, majd hajnal 3-4 körül ráébredsz, hogy lassan vége a bulinak és hogy elrepült.
3. Ne felejtsd el meghívni a dúsgazdag amerikai nagybácsit, az ő borítékja jól jön majd a másnapi számolgatásnál.... 😊
4. A zenekar nagyon fontos, gyakorlatilag a kaja mellett ez adja meg a buli jellegét (na meg a társaság). Nálunk 2006-ban 80k volt a négytagú zenekar, de bitang jók voltak. Szintén érdemes ismerősöktől körbekérdezni, mennyiért jönnek és milyenek.
5. Én nem voltam annyira oda-meg vissza az esküvői fotózástól, ami egyébként nem is rólad szól, hanem a menyasszonyról inkább, de jól sikerültek, a nagymamák szívesen nézegetik ma is. Videó nálunk sem készült, bár ha szeretnéd, elérhető áron sokan vállalnak ilyet.
6. Egy jó szervezett esküvőn minden megy a maga útján, idegeskedni, parázni nem fogsz, na meg inni sem nagyon tudsz, mert állandóan táncolsz majd......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
amúgy ha már mindenféle kérdés:
emlékszik valaki h még az ős nfl.hu-n ki volt az a zseni aki azt akarta megtudni h tudja visszacsinálni h felknockolta a csaját?briareos
Rájöttél, hogy lehetséges? 😀
több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 496 — StuG Life
amúgy ha már mindenféle kérdés:
emlékszik valaki h még az ős nfl.hu-n ki volt az a zseni aki azt akarta megtudni h tudja visszacsinálni h felknockolta a csaját?

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
de azért néha tényleg úgy igazán magadba nézhetnél kedves Sobri Jóska. Meg hogy hova jutottál eddig a sok trollkodással. Na meg érdekelne, hogy a te életednek (fádnak) mik a jó gyümölcsei. Amire mondjuk más is büszke lehetne...JC6
Dehogy nézek! Mi lelt, hogy ilyeneket mondasz?!
Ahogy a Biblia is mondja: "Sose nézz magadba, mert nem tudhatod mi fog visszanézni! Ha meg mégis tudod, pláne ne nézz. Szóval mondom néked, ha valahova nézel, az sose magad legyen." Szpl 3:14

Valamint az én fám jó gyümölcsére ne legyen senki se büszke, elég morbidul érezném magam mindaközben.

több mint 10 éve
rantotthus Seattle Seahawks 261
De egy elindulási alapnak mindenképpen jó, ha itt is rákérdez az ember szvsz.
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Persze, én se azért írtam hogy itt egyáltalán ne kérdezzen, hanem próbáltam tanácsot adni a kérdésére válaszolva hogy merre érdemes puhatolózni 😊 Ahogy a szaknévsoros hsz.-em se egy "google a barátod" szerű oltásnak szántam, hanem komolyan jó megoldásnak tartom ezt az körleveles árajánlat- és referenciakérést 😊
+ egy esküvő szerintem pont nem az a téma, amit 1-2 fórumon megkérdezett ember véleményére/tanácsaira alapozva kell megszervezni, hanem érdemes jobban beleásnod magad. Sőt, érdemes lehet egy specifikus fórum felkeresése előtt azt akár még vissza is olvasni, mert lehet hogy olyan ötletekbe/tanácsokba/megoldásokba futsz ami egyébként eszedbe se jutna.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes