Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
biztos ez? ELTE-ÁJK-n olyanok is fordultak a dékánhoz méltányossági kérelemmel, hogy kaphassanak egy utolsó utáni lehetőséget PJ záróvizsgán, akik végig színötösök voltak, tanár elmondása szerint. a bukási arány 90% felett, van egy kis számú korrekt vizsgáztató.deyell
Lehet hogy így van, mostanában végzett eltéssel nem beszélgettem államvizsgaélményekről.
Azt hallottam, hogy a Pázmányon még szinte abban se bízhatsz, hogy valami normálisabb bizottság jön össze, egy perc alatt véget érő vizsgákról szól a fáma úgy, hogy a vizsgázó még mondaná, de a tanár hallott eleget az egyeshez.

Aztán lehet hogy az ELTE is ilyen őrület.

több mint 10 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 603
A Pázmány jobb.
Nem is a legnehezebb, viszont ott a polgári jog államvizsga a legbrutálisabb az egész országban. atapapa
biztos ez? ELTE-ÁJK-n olyanok is fordultak a dékánhoz méltányossági kérelemmel, hogy kaphassanak egy utolsó utáni lehetőséget PJ záróvizsgán, akik végig színötösök voltak, tanár elmondása szerint. a bukási arány 90% felett, van egy kis számú korrekt vizsgáztató, a többiek mennek a mészárszékbe, ahol nem csak a summa cum laude-esélyes hallgatókat, hanem polgári jogi szakterülettel rendelkező ügyvédeket is bármikor simán megbuktatnának. ha a záróvizsga-bizottság elnöke mondjuk Földi vagy Kisfaludi, ott vége a dalnak, addig kérdeznek, amit valamit nem tudsz, majd elégtelen. olyan kérdések is jöhetnek, amelyek nem képezik a tananyag részét, majd ha a vizsgázó ezt felrója, azt a cinikus választ kapja, hogy "én döntöm el, mi része a vizsgaanyagnak". kb. az van, hogy az államvizsgás hallgatókat leszarják, mert fejkvótát nem kapnak utánuk, passzív státuszban vannak, így velük lehet fitogtatni a színvonalat, majd átmennek vidékre az 5-6 év szopás után, kit érdekel. ha most érettségiznék, az kurva élet, hogy nem az ELTE-re jelentkeznék.

choose life
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Ide is leírom a kérdésem ...

Szerintetek melyik jogi kar a jobb? Károli jog VS. Pázmány jog ???
Zoli
A Pázmány jobb.
Nem is a legnehezebb, viszont ott a polgári jog államvizsga a legbrutálisabb az egész országban. Ismerős vígan lenyomta az öt évet, államvizsgán kétszer rántották meg PJ-ből. Már átjelentkezésturizmus van kialakulóban egyéb karokra az államvizsgán, mert a legfelkészültebbek számára is nehezen abszolválható.

atapapa
majdnem kicsordult a szemem, ahogy ezt olvastam 😀 hadd ne meséljem az én végül sikeres PJ államvizsgámat...csebi
Más karokon meg az államvizsga előtt mész bele a sallerbe.
Legyen elég annyi, hogy nekem olyan fickó adta az ívet polgári jogból, akinek a markmyprofessor tantárgy teljesíthetőségénél 1,26-os átlagra sikerült szert tennie.
Gondolom ilyen legalja értékeléssel nem sok prof büszkélkedhet az oldalon.

Brrrr, hagyjuk is, mert megint rémálmaim lesznek.

több mint 10 éve
Zoli Minnesota Vikings 198 — VIKING
Köszönöm, hálás vagyok, atapapa; hogy mindezt megosztottad velem! 😊 Minden jót!

SKÖL VIKINGS, SKÖL !!! LET' S GO MINNESOTA !!!
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 471 — Lucas Scott
Ide is leírom a kérdésem ...

Szerintetek melyik jogi kar a jobb? Károli jog VS. Pázmány jog ???
Zoli
A Pázmány jobb.
Nem is a legnehezebb, viszont ott a polgári jog államvizsga a legbrutálisabb az egész országban. Ismerős vígan lenyomta az öt évet, államvizsgán kétszer rántották meg PJ-ből. Már átjelentkezésturizmus van kialakulóban egyéb karokra az államvizsgán, mert a legfelkészültebbek számára is nehezen abszolválható.

atapapa
majdnem kicsordult a szemem, ahogy ezt olvastam 😀 hadd ne meséljem az én végül sikeres PJ államvizsgámat...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 021 — #neverpunt
Ide is leírom a kérdésem ...

Szerintetek melyik jogi kar a jobb? Károli jog VS. Pázmány jog ???
Zoli
A Pázmány jobb.
Nem is a legnehezebb, viszont ott a polgári jog államvizsga a legbrutálisabb az egész országban. Ismerős vígan lenyomta az öt évet, államvizsgán kétszer rántották meg PJ-ből. Már átjelentkezésturizmus van kialakulóban egyéb karokra az államvizsgán, mert a legfelkészültebbek számára is nehezen abszolválható.

Elvileg az ELTE a legjobb.
Hogy melyik miért? Ezt olyantól kéne megkérdezni, aki mindegyikre járt és mindegyik papírral külön akart érvényesülni.
Szoktam nézni kari rangsorokat ilyen-olyan szempontok alapján, nem tudom mennyire vesznek figyelembe valós adatokat.
Lehet egy kar keményebb, mint a másik, hogy ha nem megfelelően oktatják a tárgya(ka)t és csak a számonkérés nehezebb.
Vagy lehet több a főállású vagy magasabb tudományos fokozattal rendelkező oktató, miközben nekem a leghasznosabban tudást egy nem főállású "tudományos munkatárs" adott át.

Szórótárgyak mindenhol vannak, mindenhol más és más, más és más évfolyamon.
Kollégám fia egy kevésbé elismert helyen végzett évfolyamelsőként, már az államvizsga előtt válogathatott a jobbnál jobb állások közül.

Szóval ha az ELTE nem elérhető pontban, akkor én mennék a lakóhelyedhez legközelebbi egyetemre, ha van affinitásod a szakmához és már az egyetem alatt tudsz valahol gyakornokoskodni, akkor olyan rosszul egyikkel se járhatsz.

több mint 10 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
a keleti pályaudvar környékén valahol lehet olcsón csirkemellet kapni?
(másként: van e a keleti környékén valami hentes, piac, vagy valami ahol csirkemellet lehet kapni? vagy aréna pláza?)Ventura
ha van kedved utazni két megállót, akkor az Örs mellett van pl

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 032 — #NoStress
a keleti pályaudvar környékén valahol lehet olcsón csirkemellet kapni?
(másként: van e a keleti környékén valami hentes, piac, vagy valami ahol csirkemellet lehet kapni? vagy aréna pláza?)Ventura
A Garay piac megfelel?

több mint 10 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 969 — megbékéltem tom bradyvel
a keleti pályaudvar környékén valahol lehet olcsón csirkemellet kapni?
(másként: van e a keleti környékén valami hentes, piac, vagy valami ahol csirkemellet lehet kapni? vagy aréna pláza?)

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 10 éve
Zoli Minnesota Vikings 198 — VIKING
Mit gondoltok ezekről az intézményekről, hol lenne érdemes továbbtanulni?
Zoli
menj Közgázra 😀slowmotion
Nem nagyon vonz engem a közgáz... Sorry! 😀

SKÖL VIKINGS, SKÖL !!! LET' S GO MINNESOTA !!!
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 236 — Cowboys fan
Mit gondoltok ezekről az intézményekről, hol lenne érdemes továbbtanulni?
Zoli
menj Közgázra 😀
több mint 10 éve
Zoli Minnesota Vikings 198 — VIKING
Ide is leírom a kérdésem ...

Szerintetek melyik jogi kar a jobb? Károli jog VS. Pázmány jog ???
Még bejelöltem Szegedet és Győrt - szintén jogot, továbbá az ELTE-t, de nem hiszem hogy lesz annyi pontom...
Mit gondoltok ezekről az intézményekről, hol lenne érdemes továbbtanulni?

Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni nekem egy-két gondolattal ... 😊

SKÖL VIKINGS, SKÖL !!! LET' S GO MINNESOTA !!!
több mint 10 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
na inkabb ide, mint a gykra. bpn melyik hajtanyiskolat ajanljatok ?
nem feltetlen a legolcsobbra lenne szuksegem, hanem arra, ahol ar-ido-atadott tudas aranyaban a leheto legjobban jarok, tehat nem basznak meg 200x a forgalmin csak azert, h lehuzhassanak. valaszokat elore is danke.

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 854
Melyik adok-veszek oldalon a legérdemesebb hirdetni? (Vatera, jófogás, apród/olx)catattack
olx
több mint 10 éve
catattack 3 520
Melyik adok-veszek oldalon a legérdemesebb hirdetni? (Vatera, jófogás, apród/olx)
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Jövő héten bértárgyalásra várnak Pestre.
Ugyan végigolvastam jó pár cikket a neten és jó tanácsokat, de azért itt is megérdeklődném, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak eme téren és mit tanácsolnátok mire figyeljek stb.Beki
ezen a részén akkor már túl vagy?
JSanyo
Igen. 😀
több mint 10 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Jövő héten bértárgyalásra várnak Pestre.
Ugyan végigolvastam jó pár cikket a neten és jó tanácsokat, de azért itt is megérdeklődném, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak eme téren és mit tanácsolnátok mire figyeljek stb.Beki
ezen a részén akkor már túl vagy?

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Jövő héten bértárgyalásra várnak Pestre.
Ugyan végigolvastam jó pár cikket a neten és jó tanácsokat, de azért itt is megérdeklődném, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak eme téren és mit tanácsolnátok mire figyeljek stb.Beki
Arra, hogy ne b%"/nak át!
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Jövő héten bértárgyalásra várnak Pestre.
Ugyan végigolvastam jó pár cikket a neten és jó tanácsokat, de azért itt is megérdeklődném, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak eme téren és mit tanácsolnátok mire figyeljek stb.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 236 — Cowboys fan
hol tudok holnap olcsón plüssállatot venni délelőtt? (Budapest székesfőváros)Amadeus91
pl bármelyik teszkóban.
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 652
hol tudok holnap olcsón plüssállatot venni délelőtt? (Budapest székesfőváros)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 956 — Így remélem megfelelek nektek.....
Érdeklődöm, nincs valaki belsős, elég bennfentes Vodkafonos, esetleg ismerőse? Arra lennék kíváncsi lehet-e tudni valamit arról, hogy a köv egy két három hónapban a méregdrága Sony Z2-n és a gagyi Sony E1-n kívül várható esetleg elfogadhatónak tűnő SonyT, TX, esetleg M2 a szolgáltatónál? Azért fontos mert szerződéshosszabbítás előtt állok és ha sanszosan nem, akkor mielőbb Sony L-re kell beruháznom, Ha ugyanis az végképp kifut, nem nagyon marad semmi értelmes (a magam szempontjából). Más típusú telefon nem játszik (nem részletezem miért). Köszönöm ha valaki reagál valamit.
több mint 10 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 964 — Undertaker of the Cleveland graveyard
dexam felsőfokún ki volt már ? Valami feladatsorhoz, anyaghoz ami hasonló az ottaniakhoz hol lehet hozzájutni ?

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 032 — #NoStress
Információra lenne szükségem. Szeretnék egy hetilapot indítani, felkarolva benne egy olyan dolgot, amire nagy igény van a megyénkben. Tudom, mert volt felmérés, kv-kutatás.
De mivel ez a nyomtatott sajtósdi és annak alapkövei, háttérinfói - sok más mellett - nem a területem, így itt is megkérdezem:
- mivel járna ez?
Tudom, hogy a google a barátom, de biztos rosszul kerestem rá - többféleképp is - így érdemi infót nem kaptam. Hátha is van valaki, akinek testhezálló a téma.
Vállalkozás lenne, természetesen.
Köszönöm előre, bárki is ír.JC6
Ha nem hobbinak szánod, hanem profitszerzés céljából indítanád, akkor két opció lehetséges.:
1. Ha ingyenes az újság, akkor legyen több a hirdetési, szponzorációs bevételed, önkormányzati, eu-s és mindenféle egyéb támogatásod, mint az összkiadásod. Egy jó üzleti terv, költségbecslés sokat tud segíteni.
2. Ha fizetős, akkor is legyen több a hirdetési, szponzorációs bevételed, önkormányzati, eu-s és mindenféle egyéb támogatásod, mint az összkiadásod, mivel a lapeladásból érdemi bevétel nem realizálható. Egy jó üzleti terv, költségbecslés sokat tud segíteni.
Ha gondolod keress meg privátban, egyik cégem foglalkozik kommunikációs illetőleg médiatanácsadással, szívesen készítünk előzetes igényfelmérést, különböző hatékonysági, marketing és üzleti terveket, költségbecsléseket, hatástanulmányokat.

több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Információra lenne szükségem. Szeretnék egy hetilapot indítani, felkarolva benne egy olyan dolgot, amire nagy igény van a megyénkben. Tudom, mert volt felmérés, kv-kutatás.
De mivel ez a nyomtatott sajtósdi és annak alapkövei, háttérinfói - sok más mellett - nem a területem, így itt is megkérdezem:
- mivel járna ez?
Tudom, hogy a google a barátom, de biztos rosszul kerestem rá - többféleképp is - így érdemi infót nem kaptam. Hátha is van valaki, akinek testhezálló a téma.
Vállalkozás lenne, természetesen.
Köszönöm előre, bárki is ír.JC6
Szerintem, manapság egy új lapot, ami nyomtatott formátumban jelenne meg,NEM szabad elindítani!
Csak abban az esetben, ha nagy mennyiségű pénzmag áll a rendelkezésedre, amit nem sajnálsz, ha bukod.
A nyomtatott sajtó ideje lassan lejár.
Több kérdés felmerül bennem:
Ingyenes lap lenne, vagy fizetős?
Potenciális hirdetők irányában szondáztad a piacot?
Mekkora példányszámban gondolkodsz?
A leendő stáb tagjaival hogy állsz?
Háttéripar, infrastruktúra / nyomda, terjesztés stb./?