Könyvek, színház

19 feliratkozó

14 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 513 — Saturday Night Lights
A Harcomba bele sem mertem fogni, az élveboncolásoktól eleve írtózom, hát még több ezer oldalon.
Dzsokijuing
Az autofikció az egyik legposztmodernebb műfaj. Én a Harcommal lett nagy rajongója ennek, bár csak az első két könyvet olvastam. Ernaux könyvei fantasztikusak, főleg az Évek, de az Eseményt is ajánlom, bár előre szólok nem egyszerű. Most Tove Ditlevsen Koppenhága trilógiáját olvasom. A következő tervem Édouard ​Louis könyvei lesznek, illetve idén megjelent két ígéretes magyar könyv, az egyik Kemény Lili Nem című alkotása (ez már meg van) és Biró Zsombor Aurél Visszatérő álmom, hogy apám vállán ébredek (igen, ez a címe) regénye (beszerzés alatt).

Folytathatnám a sort, a Mancs könyv melléklete felsorolt még néhány könyvet link, szintén, de ezek témája (pl. demencia) messzebb van tőlem.
Gyurma Pappa
Ízlések és pofonok, biztosan jól van megírva.
Knausgard maga mesélte, hogy fausti alkut kötött, irodalmi világsztár lett, cserébe az egész családja ellene fordult.
Dzsokijuing
 magyarnarancs.hu/sorkoz/lesz-meg-egy-eletunk-knausgard-legujabb-konyverol-beszelgettunk-a-magyar-forditoval-259385

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
15 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 723 — Egyéb témák lakó
A Harcomba bele sem mertem fogni, az élveboncolásoktól eleve írtózom, hát még több ezer oldalon.
Dzsokijuing
Az autofikció az egyik legposztmodernebb műfaj. Én a Harcommal lett nagy rajongója ennek, bár csak az első két könyvet olvastam. Ernaux könyvei fantasztikusak, főleg az Évek, de az Eseményt is ajánlom, bár előre szólok nem egyszerű. Most Tove Ditlevsen Koppenhága trilógiáját olvasom. A következő tervem Édouard ​Louis könyvei lesznek, illetve idén megjelent két ígéretes magyar könyv, az egyik Kemény Lili Nem című alkotása (ez már meg van) és Biró Zsombor Aurél Visszatérő álmom, hogy apám vállán ébredek (igen, ez a címe) regénye (beszerzés alatt).

Folytathatnám a sort, a Mancs könyv melléklete felsorolt még néhány könyvet link, szintén, de ezek témája (pl. demencia) messzebb van tőlem.
Gyurma Pappa
Az utolsó bekezdéses link(?), már ha annak lett szánva, sajnos nem működik...
Igor
Javítva. De egyébként itt van:

 magyarnarancs.hu/konyv/az-autofikcio-folenye-268725

15 napja
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 832 — SHAMEFUR DISPRAY!
A Harcomba bele sem mertem fogni, az élveboncolásoktól eleve írtózom, hát még több ezer oldalon.
Dzsokijuing
Az autofikció az egyik legposztmodernebb műfaj. Én a Harcommal lett nagy rajongója ennek, bár csak az első két könyvet olvastam. Ernaux könyvei fantasztikusak, főleg az Évek, de az Eseményt is ajánlom, bár előre szólok nem egyszerű. Most Tove Ditlevsen Koppenhága trilógiáját olvasom. A következő tervem Édouard ​Louis könyvei lesznek, illetve idén megjelent két ígéretes magyar könyv, az egyik Kemény Lili Nem című alkotása (ez már meg van) és Biró Zsombor Aurél Visszatérő álmom, hogy apám vállán ébredek (igen, ez a címe) regénye (beszerzés alatt).

Folytathatnám a sort, a Mancs könyv melléklete felsorolt még néhány könyvet link, szintén, de ezek témája (pl. demencia) messzebb van tőlem.
Gyurma Pappa
Az utolsó bekezdéses link(?), már ha annak lett szánva, sajnos nem működik...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
15 napja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 204 — beers & Packers
köszi, meg is rendeltem. ma minden pozitív hírt/ajánlást beszopok, ez volt a másik:
 konyvesmagazin.hu/friss/bartis_attila_toth_krisztina_ebrd_irodalmi_dij_muforditas.html

ezt olvasta innen valaki? vagy bármi Bartist, nekem sajnos nagy vakfolt régóta.
törölt kristof
Feleségem, akinek jó az irodalmi ízlése (is), kifejezetten kedveli Bartis Attilát. Én elakadtam vele, de ez semmit nem jelent, lehet, hogy csak rossz passzban voltam.
15 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 513 — Saturday Night Lights
A Harcomba bele sem mertem fogni, az élveboncolásoktól eleve írtózom, hát még több ezer oldalon.
Dzsokijuing
Az autofikció az egyik legposztmodernebb műfaj. Én a Harcommal lett nagy rajongója ennek, bár csak az első két könyvet olvastam. Ernaux könyvei fantasztikusak, főleg az Évek, de az Eseményt is ajánlom, bár előre szólok nem egyszerű. Most Tove Ditlevsen Koppenhága trilógiáját olvasom. A következő tervem Édouard ​Louis könyvei lesznek, illetve idén megjelent két ígéretes magyar könyv, az egyik Kemény Lili Nem című alkotása (ez már meg van) és Biró Zsombor Aurél Visszatérő álmom, hogy apám vállán ébredek (igen, ez a címe) regénye (beszerzés alatt).

Folytathatnám a sort, a Mancs könyv melléklete felsorolt még néhány könyvet link, szintén, de ezek témája (pl. demencia) messzebb van tőlem.
Gyurma Pappa
Ízlések és pofonok, biztosan jól van megírva.
Knausgard maga mesélte, hogy fausti alkut kötött, irodalmi világsztár lett, cserébe az egész családja ellene fordult.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
15 napja
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 176 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
Én Marquez önéletrajzi könyvét olvasom, de neki az összes műve autofikció 😊

 moly.hu/konyvek/gabriel-garcia-marquez-azert-elek-hogy-elmeseljem-az-eletemet

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
15 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 723 — Egyéb témák lakó
A Harcomba bele sem mertem fogni, az élveboncolásoktól eleve írtózom, hát még több ezer oldalon.
Dzsokijuing
Az autofikció az egyik legposztmodernebb műfaj. Én a Harcommal lett nagy rajongója ennek, bár csak az első két könyvet olvastam. Ernaux könyvei fantasztikusak, főleg az Évek, de az Eseményt is ajánlom, bár előre szólok nem egyszerű. Most Tove Ditlevsen Koppenhága trilógiáját olvasom. A következő tervem Édouard ​Louis könyvei lesznek, illetve idén megjelent két ígéretes magyar könyv, az egyik Kemény Lili Nem című alkotása (ez már meg van) és Biró Zsombor Aurél Visszatérő álmom, hogy apám vállán ébredek (igen, ez a címe) regénye (beszerzés alatt).

Folytathatnám a sort, a Mancs könyv melléklete felsorolt még néhány könyvet link, szintén, de ezek témája (pl. demencia) messzebb van tőlem.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

16 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 513 — Saturday Night Lights
Nyári könyvajánló. Most fejeztem be ezt a 700 oldalas gyönyörűséget, a folytatás még vastagabb, de megéri.

Dzsokijuing
270 oldalnál tartok, közben olvasok rövidebb könyveket (utazásokra nem szívesen cipelek egy 700 oldalas könyvet), de zseniális. A Harcom néha szenvedés volt, ez (eddig) nem az egy pillanatig sem.
Gyurma Pappa
A Harcomba bele sem mertem fogni, az élveboncolásoktól eleve írtózom, hát még több ezer oldalon.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
16 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 513 — Saturday Night Lights
Nyári könyvajánló. Most fejeztem be ezt a 700 oldalas gyönyörűséget, a folytatás még vastagabb, de megéri.

Dzsokijuing
Fel van írva nálam.
Zsellér van de Vrij
Az öröklét farkasai is megjelent, elvileg folytatás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
16 napja
törölt kristof New York Giants USC Trojans 613 — Browns GM
köszi, meg is rendeltem. ma minden pozitív hírt/ajánlást beszopok, ez volt a másik:
 konyvesmagazin.hu/friss/bartis_attila_toth_krisztina_ebrd_irodalmi_dij_muforditas.html

ezt olvasta innen valaki? vagy bármi Bartist, nekem sajnos nagy vakfolt régóta.

The risk I took was calculated, but man, am I bad at math.
16 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 723 — Egyéb témák lakó
Nyári könyvajánló. Most fejeztem be ezt a 700 oldalas gyönyörűséget, a folytatás még vastagabb, de megéri.

Dzsokijuing
270 oldalnál tartok, közben olvasok rövidebb könyveket (utazásokra nem szívesen cipelek egy 700 oldalas könyvet), de zseniális. A Harcom néha szenvedés volt, ez (eddig) nem az egy pillanatig sem.

16 napja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 117 — Слава Україні! Героям слава!
Nyári könyvajánló. Most fejeztem be ezt a 700 oldalas gyönyörűséget, a folytatás még vastagabb, de megéri.

Dzsokijuing
Fel van írva nálam.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Volchansk, Harkiv,
16 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 513 — Saturday Night Lights
Nyári könyvajánló. Most fejeztem be ezt a 700 oldalas gyönyörűséget, a folytatás még vastagabb, de megéri.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
19 napja
YoungZeeZee 8 137
ball four - jim Bouton
az egyik legjobb baseball konyvnek tartjak.
a liga es egyes tekosok tamadtak a konyvet, mert minden smink nelkul megirta h milyenek a baseball jatekosok.
az egyetlen sportkonyv ami bekertult a new yorki konyvtar book of the century listajara.
Bouton ws nyertes a yankeesszel,majd volt a pilotsnal az astrosnal es a bravesnel dobo.
a braveshez 10 ev utan a visszavonulasa utan kuzdotte vissza magat ami nem semmi.

a konyv a 69es szezon naplozasa.minden ami a baseball es a baseballt korulveszi. humorosnak mondanan.szorakoztato.
en a bovitett valtozatott olvastam, amiben van mit tortent vele 10,20,30 evvel a konyv utan.a bovitmenyeknel van idohuzo resz ellenben szepen keretbefoglalja ot es hogy miken ment at a konyve utan.
1 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 912 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ha szabad itt egy mandineres cikket....

 mandiner.hu/kultura/2024/05/tompos-katya-7b-s-tanulo-emlekere
1 hónapja
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 893 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Nyugodjon békében! 😕

Tényleg tragikus, főleg ilyen fiatalon es ilyen tehetséggel. Sok erőt a családjának!

#DenverBroncos #RealMadrid #1FCUnionBerlin #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #EneaBastianini #DT88 #BigBenz #PS2 #CarsonHocevar #JesseLove
1 hónapja
Stoki Jacksonville Jaguars 2 587 — Einhorn és Finkle...Finkle és Einhorn
Isten nyugosztalja! Tudtam, hogy beteg volt, de ez nagyon sokkoló! Gyönyörű nő volt, imádtam a Valami Amerikában, és a Coming out-ban.
Hihetetlenül sajnálom! 😥
1 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 907 — 49ers GM
RIP Tompos Kátya 😔🙁

Pedig pont tegnap írták, hogy összejött a pénz a kezelésére...
warr_b
Szörnyű, Juli után megint egy ilyen...

1 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 912 — Így remélem megfelelek nektek.....
Így meghallgatni ezt a dalt.....

1 hónapja
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 731 — Amerikai sportok rajongója
Ez nagyon fájdalmas, szomorú, ilyen hirtelen most😕
1 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 912 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ez nagyon megütött.......😥😥😥
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 21 905 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
RIP Tompos Kátya 😔🙁

Pedig pont tegnap írták, hogy összejött a pénz a kezelésére...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
1 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 513 — Saturday Night Lights
 telex.hu/kulfold/2024/05/01/meghalt-paul-auster-amerikai-iro
A New York trilógiát, a Brooklyni balgaságokat és a Leviathánt évente elolvasom, de a Holdpalota és a 4321 is csodálatos, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Imádta a baseballt, a Metset és ötven éve nem mozdult ki imádott városából.
Dzsokijuing
Durva, épp ma álltam neki első Auster könyvemnek 😕 (Az illúziók könyve)
r.baggio
Az illúziók könyve is fantasztikus.
Dzsokijuing
Nekem bevallom csalódás, nem tartom különösebben kiemelkedőnek, Bunuel önéletrajzi könyvének említése tetszett, de ilyen jelzőket biztos nem mondanék rá.
r.baggio
Nekem nagyon bejött, többször is újraolvastam. Tele van erős képekkel, jó karakterekkel és még a Chateaubriand önéletírást is beszereztem a plusz élményért.
Ízlések és pofonok.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 hónapja
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 61 176 — Don’t whine, don’t complain, don’t make excuses
 telex.hu/kulfold/2024/05/01/meghalt-paul-auster-amerikai-iro
A New York trilógiát, a Brooklyni balgaságokat és a Leviathánt évente elolvasom, de a Holdpalota és a 4321 is csodálatos, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Imádta a baseballt, a Metset és ötven éve nem mozdult ki imádott városából.
Dzsokijuing
Durva, épp ma álltam neki első Auster könyvemnek 😕 (Az illúziók könyve)
r.baggio
Az illúziók könyve is fantasztikus.
Dzsokijuing
Nekem bevallom csalódás, nem tartom különösebben kiemelkedőnek, Bunuel önéletrajzi könyvének említése tetszett, de ilyen jelzőket biztos nem mondanék rá.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
1 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 513 — Saturday Night Lights
Káli holtak a Katona színházban, aki teheti, nézze meg.
Zombiapokalipszis a Káli-medencében, közben folyik a színházi élet.
4 óra két szünettel, minden perce megéri.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)