Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 300 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ma úgy tűnik brit korona nap van.
 twitter.com/spectatorindex/status/1242789589430841345
YIKES!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 192 — The Mathematician
Értem én hogy koronavírus van meg világvége, de az mi már, hogy a szakrendelő a 18. heti kötelező ultrahangot visszadobja azzal a válasszal, hogy "jelenleg minden vizsgálat szünetel, kérjük halassza későbbre betervezett időpontját"?

Mindenki megőrült vagy mi a franc van? Vagy lehet olyat, hogy felfüggeszteni a baba növekedését? Parkolópályára tenni a betegségeket, daganatokat?
r.baggio
ne csinálj úgy, mintha nem követnéd a topikot 2 hete.
Amadeus
de attól még igaza van!
azért ennyire nem kéne leállni! pont tegnap kérdeztem, hogy mivan ha eltöröd a lábad, vagy van egy epe/veseköved, fogfájásod
szenvedj 2 hónapig???
NB2
Nem azt mondtam, hogy nincs igaza. Ha most van veseköved, vakbeled, epeköved, hasnyálmirigy gyulladásod, akkor szopás.
Amadeus
A 4ből hármat már behúztam. 😀
Epekövem nem volt még.
Bazzani
és lenyelted? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Értem én hogy koronavírus van meg világvége, de az mi már, hogy a szakrendelő a 18. heti kötelező ultrahangot visszadobja azzal a válasszal, hogy "jelenleg minden vizsgálat szünetel, kérjük halassza későbbre betervezett időpontját"?

Mindenki megőrült vagy mi a franc van? Vagy lehet olyat, hogy felfüggeszteni a baba növekedését? Parkolópályára tenni a betegségeket, daganatokat?
r.baggio
ne csinálj úgy, mintha nem követnéd a topikot 2 hete.
Amadeus
de attól még igaza van!
azért ennyire nem kéne leállni! pont tegnap kérdeztem, hogy mivan ha eltöröd a lábad, vagy van egy epe/veseköved, fogfájásod
szenvedj 2 hónapig???
NB2
Nem azt mondtam, hogy nincs igaza. Ha most van veseköved, vakbeled, epeköved, hasnyálmirigy gyulladásod, akkor szopás.
Amadeus
A 4ből hármat már behúztam. 😀
Epekövem nem volt még.

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 280
Figyelem! Karanténverseny!
"A koronavírus-járvány miatt bekövetkezett rendkívüli élethelyzetre reflektáló egyfelvonásos művekkel lehet jelentkezni az Első Magyar Karantén- Színház és a Litera által meghirdetett drámaversenyre; a beküldés határideje április 15."
nagylaza
Az enyém címe: "Godot-ra várok, baszki"
több mint 4 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 13 573
Az örökös trónörökös is elkapta. Az ő korában az már nagyon nem játék.
 twitter.com/nytimes/status/1242767228719726593
iktriad
Szerencsétlen nem ilyen koronáról álmodott.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 280
Na, ki mit hallott? Mikor lesz kijárási tilalom legközelebb? 😀
Vrij6
Vótmá' !!!
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Na, ki mit hallott? Mikor lesz kijárási tilalom legközelebb? 😀
Vrij6
mindig másnap 😊
NB2
Akkor ma (is) berugunk? 😀




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Figyelem! Karanténverseny!
"A koronavírus-járvány miatt bekövetkezett rendkívüli élethelyzetre reflektáló egyfelvonásos művekkel lehet jelentkezni az Első Magyar Karantén- Színház és a Litera által meghirdetett drámaversenyre; a beküldés határideje április 15."
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 418 — nabege2@yahoo.com
Na, ki mit hallott? Mikor lesz kijárási tilalom legközelebb? 😀
Vrij6
mindig másnap 😊
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 560
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
A hozzám hasonló introvertáltaknak nem vészes fejben, hozzá vagyunk szokva 😊
bcsarli
Erre készültünk egész életünkben. 🤘🏻
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 410 — Слава Україні! Героям слава!
Na, ki mit hallott? Mikor lesz kijárási tilalom legközelebb? 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
nagylaza
tekintve, hogy 12 évesen már mindenki felnőtt tartalmat néz, kicsit indokolatlannak tartom az utolsó mondatot. Csak úgy mellesleg.
Amadeus
Ezért írtam, hogy nem mindegy, hány évesek.
nagylaza
A szűkebb családban nálunk egy csecsemő és egy 5 éves gyerek van. A nagyobbaknál talán lehet reménykedni abban, hogy nem a hírportálokat böngészik. Én is csak ötletelek, tudom, hogy kib. nehéz.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
nagylaza
tekintve, hogy 12 évesen már mindenki felnőtt tartalmat néz, kicsit indokolatlannak tartom az utolsó mondatot. Csak úgy mellesleg.
Amadeus
Ezért írtam, hogy nem mindegy, hány évesek.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 651
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
nagylaza
tekintve, hogy 12 évesen már mindenki felnőtt tartalmat néz, kicsit indokolatlannak tartom az utolsó mondatot. Csak úgy mellesleg.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 233 — Cowboys fan
Trump jókor akarja dolgozni küldeni az embereket. (Vótmár?):
"A friss esetek 85 százalékát az Egyesült Államokban, illetve Európában észlelték, és a 85 százalék 40 százaléka az USA-ban él – jelentette ki Margaret Harris, a WHO szóvivője. Minden jel arra mutat tehát, hogy a járvány új epicentruma az USA lesz, Kína után."
nagylaza
nem lesz, már most az
több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 526 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
A hozzám hasonló introvertáltaknak nem vészes fejben, hozzá vagyunk szokva 😊
bcsarli
most sziporkázunk csak igazán
Amadeus
Nekem csak a sport hiányzik. Reggel kondi, delután ping-pong a mindennapjaim részét képezték. Közte meló, ami most is megy, szerencsére jól tudok szeparálódni idebent, így elég jó helyzetben vagyok. A kondit meg tudom oldani otthon pár kézisúlyzóval, gumikötéllel, lépcsőház futásokkal. A ping-pong-ból viszont jövedelem is jött, plusz szeretem is, így az nagy kiesés. Van helyette film, sorozat, könyv.
Most jöttem rá, hogy a "Man In The High Castle" 4. évada lement, pár délutánt azzal is átvészelek.
bcsarli
nekem a mozi, meg ugye nem tudunk annyit kimozdulni asszonnyal. A Man in the high castle 4. évada brutálisan jó, talán az 1. évad után a legjobb.
Amadeus
A héten megnézem, minden alkalommal beszippantott.

több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Jav: Nyilván úgy akart szólni a hír, hogy "a járvány új epicentruma az USA lesz".
nagylaza
Ezt is megmondta JRE podcasten vagy 3 hete a minnessotai orvos, hogy durvább lesz az USA szituáció, mint a kínai...mivel Kínában ritka az elhízott 50 éves, míg USA-ban a kövérség eléggé elterjedt, ami vírus kimenetének szempontjából pedig súlyosbító tényező (a dohányzással együtt, de gondolom az is hatványozott lehet a kínai állapotokhoz képest). Ergo a %-os halálozási arány még a jobb egészségügyi ellátással (?) is durvább lesz ott.
MarioAna
Az elhízás jogos, azt viszont nem hiszem, hogy az USA-ban többen dohányoznának, mint Kínában.
több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 651
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
A hozzám hasonló introvertáltaknak nem vészes fejben, hozzá vagyunk szokva 😊
bcsarli
most sziporkázunk csak igazán
Amadeus
Nekem csak a sport hiányzik. Reggel kondi, delután ping-pong a mindennapjaim részét képezték. Közte meló, ami most is megy, szerencsére jól tudok szeparálódni idebent, így elég jó helyzetben vagyok. A kondit meg tudom oldani otthon pár kézisúlyzóval, gumikötéllel, lépcsőház futásokkal. A ping-pong-ból viszont jövedelem is jött, plusz szeretem is, így az nagy kiesés. Van helyette film, sorozat, könyv.
Most jöttem rá, hogy a "Man In The High Castle" 4. évada lement, pár délutánt azzal is átvészelek.
bcsarli
nekem a mozi, meg ugye nem tudunk annyit kimozdulni asszonnyal. A Man in the high castle 4. évada brutálisan jó, talán az 1. évad után a legjobb.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 496 — StuG Life
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
ha minden jól megy 5 év mulva nem fog eszedbe jutni.

nekem is voltak elég szar ünnepeim (nyilván nem ilyen egész társdalmat érintő okok miatt) és tudatosan kell visszamlékeznem rá.

több mint 4 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 526 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
A hozzám hasonló introvertáltaknak nem vészes fejben, hozzá vagyunk szokva 😊
bcsarli
most sziporkázunk csak igazán
Amadeus
Nekem csak a sport hiányzik. Reggel kondi, delután ping-pong a mindennapjaim részét képezték. Közte meló, ami most is megy, szerencsére jól tudok szeparálódni idebent, így elég jó helyzetben vagyok. A kondit meg tudom oldani otthon pár kézisúlyzóval, gumikötéllel, lépcsőház futásokkal. A ping-pong-ból viszont jövedelem is jött, plusz szeretem is, így az nagy kiesés. Van helyette film, sorozat, könyv.
Most jöttem rá, hogy a "Man In The High Castle" 4. évada lement, pár délutánt azzal is átvészelek.

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 496 — StuG Life
 szabad.ahang.hu/petitions/tiltakozzunk-a-felhatalmazasi-torveny-elfogadasa-ellen?bucket=&source=messenger-share-button&utm_campaign=blast2020-03-22&utm_medium=szabadahang&utm_source=szabadahang-messenger&share=bb94460a-35af-4f93-9f36-9ac4ad6eb1cb&fbclid=IwAR1v_ajKmP5pT07xr8GAU3Z6lUr2b64dUM2kLx18EiaUO_5B_Q3NuVzRki0
Solymi
Ne vagyok alkotmányjogász, de az Alaptörv 53-54. cikk nem pont erre a helyzetre szól? Akkor minek ez a cirkusz a Parlamentben?

 www.keh.hu/magyarorszag_alaptorvenye/1515-Magyarorszag_Alaptorvenye&pnr=13
Fast Willie
Talán Sobri linkelte be Schiffert hajnalban.
Ott valami olyanról volt szó, hogy 2011-ben a járványt a fidesz vette ki (nem tette bele) az 53-as cikkelybe így ezért élből erre a mostani helyzetre nem alkalmazható.
kittli
A veszélyhelyzet kihirdetésére a Kormány jogosult, így e szabályokat a korábbi Alkotmány a Kormányt szabályozó fejeztében tartalmazta. Veszélyhelyzetnek továbbra is azok az elemi csapások vagy ipari szerencsétlenségek tekinthetők, amelyek az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztetik. A veszélyhelyzetet előidéző körülményeket a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 44. §-a határozza meg. Ennek alapján veszélyhelyzetet válthatnak ki az elemi csapások körében az árvíz, a belvíz, a hóesés, a földtani veszélyforrások és más szélsőséges időjárási körülmények. Az ipari szerencsétlenséget a veszélyes anyagokkal és hulladékokkal történő tevékenység során a szabadba kerülő anyagok és a radioaktív anyagok okozhatnak, amelyek veszélyeztethetik az emberi életet, egészséget, míg az egyéb eredetű veszélyek közé a különféle járványok, az ivóvíz szennyeződése, a légszennyezettség, valamint a kritikus infrastruktúrák működési zavara tartozhat. Veszélyhelyzet esetén a polgári védelem mozgósítható, amelyben a nagykorú magyar állampolgárok kötelesek részt venni.
Fast Willie
És a migráncsáradat az ezek közül melyik?
slowmotion
Ha akarom, akkor ezek

A rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok
46. cikk
(1) A rendőrség alapvető feladata a bűncselekmények megakadályozása, felderítése, a közbiztonság, a közrend és az államhatár rendjének védelme. A rendőrség részt vesz a jogellenes bevándorlás megakadályozásában.

48. cikk
(1) Az Országgyűlés

a) hadiállapot kinyilvánítása vagy idegen hatalom fegyveres támadásának közvetlen veszélye (háborús veszély) esetén kihirdeti a rendkívüli állapotot, és Honvédelmi Tanácsot hoz létre;

b) a törvényes rend megdöntésére vagy a hatalom kizárólagos megszerzésére irányuló fegyveres cselekmények, továbbá az élet- és vagyonbiztonságot tömeges méretekben veszélyeztető, fegyveresen vagy felfegyverkezve elkövetett súlyos, erőszakos cselekmények esetén szükségállapotot hirdet ki.
Fast Willie
szódával ez is elmegy? de akkor miért nem szükségállapotot hirdettek a migráncsok miatt, miért veszélyhelyzet tart évek óta?
slowmotion
Ahhoz volt kedvük.
Fast Willie
a veszélyhelyzet fenyeget, de megvédenek minket. a szükségállapotnál itt van már a szar.

szóval sztem emiatt a stilisztikai finomságok miatt

több mint 4 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 496 — StuG Life
Mai fun fact: ha KATA-s háziorvos vagy fogorvos vagy, akkor nem kell megfizetned három hónapig a járulékokat. Ha normál adózó vagy, akkor viszont nem kerültél bele a kedvezményezett körbe, ott fizessél rendesen. Kisvárosi háziorvos ügyfelem ebben a hónapban eddig 300 000 forintot vert el védőfelszerelésre és tisztálkodó-, tisztító szerekre, de nem baj, baszunk rá!
Szokol
Milyen fogorvos az, aki adócsalás nélkül évi 12 millió alá be tud menni?
r.baggio
ügyes

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 192 — The Mathematician
Jav: Nyilván úgy akart szólni a hír, hogy "a járvány új epicentruma az USA lesz".
nagylaza
Ezt is megmondta JRE podcasten vagy 3 hete a minnessotai orvos, hogy durvább lesz az USA szituáció, mint a kínai...mivel Kínában ritka az elhízott 50 éves, míg USA-ban a kövérség eléggé elterjedt, ami vírus kimenetének szempontjából pedig súlyosbító tényező (a dohányzással együtt, de gondolom az is hatványozott lehet a kínai állapotokhoz képest). Ergo a %-os halálozási arány még a jobb egészségügyi ellátással (?) is durvább lesz ott.
MarioAna
+ kínában azt csinálod amit mondanak
usában meg büszkékre arra hogy nekik senki nem mondhat meg semmit

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 410 — Слава Україні! Героям слава!
 qubit.hu/2020/03/25/a-szamok-azt-mutatjak-hogy-tovabbra-is-jocskan-alulbecsuljuk-a-fertozeses-esetek-szamat-magyarorszagon?_ga=2.237229504.1133530523.1584951405-1797733424.1563181253

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv