Koronavírus 2024

34 feliratkozó

több mint 4 éve
csipkelli 3 969
Nem szívesen szállnék be az álhírterjesztési buliba, de az tényleg nagyon furcsa, hogy kedvenc golyóstollunk, Áder János egyáltalán nem szólal meg.
nagylaza
Mit mondjon?
"Maradjanak otthon!"?
😊
zemanla
Mutasson be egy alapos, de vízspórolós kézmosást.
több mint 4 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Nem szívesen szállnék be az álhírterjesztési buliba, de az tényleg nagyon furcsa, hogy kedvenc golyóstollunk, Áder János egyáltalán nem szólal meg.
nagylaza
Mit mondjon?
"Maradjanak otthon!"?
😊




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 192 — The Mathematician
Nem szívesen szállnék be az álhírterjesztési buliba, de az tényleg nagyon furcsa, hogy kedvenc golyóstollunk, Áder János egyáltalán nem szólal meg.
nagylaza
eltűnt mint Joe Biden
lehet együtt dolgoznak a gyógymódon

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Nem szívesen szállnék be az álhírterjesztési buliba, de az tényleg nagyon furcsa, hogy kedvenc golyóstollunk, Áder János egyáltalán nem szólal meg.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 192 — The Mathematician
 youtu.be/cjALL6vO8_U

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
 www.origo.hu/itthon/20200325-kijarasi-tilalom-tajekoztato.html
"A kihirdetett veszélyhelyzettel összefüggésben a hatályos jogszabályok szerint a lakosság közterületi tartózkodására vonatkozó korlátozás, illetve tilalom, mint rendkívüli intézkedés elrendelésére is
egyértelműen a Kormány jogosult."


Azért ez így vicces. Magyarán ha a polgi aggódik a választóiért, akkor sem hozhat intézkedéseket, csak a kormány.
NB2
Ha ez a hatályos törvény, akkor ez a törvény.
Mi ebben a vicces?

több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 233 — Cowboys fan
USA-ban egy ilyen?😊
 www.youtube.com/watch?v=_ftUruURElk&feature=youtu.be
NB2
gyorsan eszkalálódna a helyzet
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 418 — nabege2@yahoo.com
USA-ban egy ilyen?😊
 www.youtube.com/watch?v=_ftUruURElk&feature=youtu.be

Szerkesztette: NB2
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
 twitter.com/mergenc/status/1242736939666735107
Negritis
Azért ebből nem nehéz visszafejteni, hogy ahol magas az ismert esetszám, ott olyan 0,5% a halálozási arány (az ismert fertőzöttek viszonylatában), vagyis a mi 10 halottunk az kb. 2000 fertőzöttet jelentene, ha úgy tesztelnénk, mint a németek, osztrákok.
Kevesebbet tesztelünk, mint a többi ország a listán, ebből az adatsorból ennyi állapítható meg üzembiztosan.
Amúgy meg ha a sokat tesztelőknél is vannak tünetmentes teszteletlen fertőzöttek, akkor az a félszázalékos mortalitás lehet, hogy csak 2-3 ezrelékes. Az jobban hangzik, mint a 4-5-7 százalékok, amik clickbait cikkekben felröppennek.

A teszteléshez annyit, hogy az én hugom New Yorkban él, vendéglátásban dolgozik, kb. 2 hete magas láz, végtagfájdalom, köhögés, nehézlégzés, hívta a dokit, mondták feküdje ki, ne pánikoljon, rá pár napra megint hívta, akkor megnézte a doki, hugom kérdezte nem tesztelik e koronavírusra, mondta nem, ez makacs influenza, el fog múlni, ha nagyon fulladna hívja a 911-t, aztán mostanra meg valóban elmúlt. (Majd egyszer kiderül, hogy koronavírus volt vagy sem.)
Ez az USA, és se kontaktok utáni érdeklődés, se tesztelés.
Mondjuk rá is basznak cudarul.
Sobri Jóska
Pontosan ugyanilyen esetek Mo-on is lejátszódnak. Tragikus.
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Értem én hogy koronavírus van meg világvége, de az mi már, hogy a szakrendelő a 18. heti kötelező ultrahangot visszadobja azzal a válasszal, hogy "jelenleg minden vizsgálat szünetel, kérjük halassza későbbre betervezett időpontját"?

Mindenki megőrült vagy mi a franc van? Vagy lehet olyat, hogy felfüggeszteni a baba növekedését? Parkolópályára tenni a betegségeket, daganatokat?
r.baggio
ne csinálj úgy, mintha nem követnéd a topikot 2 hete.
Amadeus
de attól még igaza van!
azért ennyire nem kéne leállni! pont tegnap kérdeztem, hogy mivan ha eltöröd a lábad, vagy van egy epe/veseköved, fogfájásod
szenvedj 2 hónapig???
NB2
Nem azt mondtam, hogy nincs igaza. Ha most van veseköved, vakbeled, epeköved, hasnyálmirigy gyulladásod, akkor szopás.
Amadeus
A 4ből hármat már behúztam. 😀
Epekövem nem volt még.
Bazzani
ezek után igazán megpróbálhatnál már valami szerencsésebb csapatnak szurkolni.
Amadeus
Az állandó gyomorgörcs, ugye
Fast Willie
Te csak ne panaszkodj! 2004 óta, amióta nézem az NFL-t, a Steelers, ha jól rémlik, háromszor játszott SB-t, és abból kétszer nyert. (Most hadd ne mondjam, melyik csapat ellen volt a vesztes döntő.😊)
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 418 — nabege2@yahoo.com
 www.origo.hu/itthon/20200325-kijarasi-tilalom-tajekoztato.html
"A kihirdetett veszélyhelyzettel összefüggésben a hatályos jogszabályok szerint a lakosság közterületi tartózkodására vonatkozó korlátozás, illetve tilalom, mint rendkívüli intézkedés elrendelésére is
egyértelműen a Kormány jogosult."


Azért ez így vicces. Magyarán ha a polgi aggódik a választóiért, akkor sem hozhat intézkedéseket, csak a kormány.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 192 — The Mathematician
 www.youtube.com/watch?v=jmYKadW81q4

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 031 — #NoStress
 twitter.com/mergenc/status/1242736939666735107
Negritis
Azért ebből nem nehéz visszafejteni, hogy ahol magas az ismert esetszám, ott olyan 0,5% a halálozási arány (az ismert fertőzöttek viszonylatában), vagyis a mi 10 halottunk az kb. 2000 fertőzöttet jelentene, ha úgy tesztelnénk, mint a németek, osztrákok.
Kevesebbet tesztelünk, mint a többi ország a listán, ebből az adatsorból ennyi állapítható meg üzembiztosan.
Amúgy meg ha a sokat tesztelőknél is vannak tünetmentes teszteletlen fertőzöttek, akkor az a félszázalékos mortalitás lehet, hogy csak 2-3 ezrelékes. Az jobban hangzik, mint a 4-5-7 százalékok, amik clickbait cikkekben felröppennek.

A teszteléshez annyit, hogy az én hugom New Yorkban él, vendéglátásban dolgozik, kb. 2 hete magas láz, végtagfájdalom, köhögés, nehézlégzés, hívta a dokit, mondták feküdje ki, ne pánikoljon, rá pár napra megint hívta, akkor megnézte a doki, hugom kérdezte nem tesztelik e koronavírusra, mondta nem, ez makacs influenza, el fog múlni, ha nagyon fulladna hívja a 911-t, aztán mostanra meg valóban elmúlt. (Majd egyszer kiderül, hogy koronavírus volt vagy sem.)
Ez az USA, és se kontaktok utáni érdeklődés, se tesztelés.
Mondjuk rá is basznak cudarul.

több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 280
Értem én hogy koronavírus van meg világvége, de az mi már, hogy a szakrendelő a 18. heti kötelező ultrahangot visszadobja azzal a válasszal, hogy "jelenleg minden vizsgálat szünetel, kérjük halassza későbbre betervezett időpontját"?

Mindenki megőrült vagy mi a franc van? Vagy lehet olyat, hogy felfüggeszteni a baba növekedését? Parkolópályára tenni a betegségeket, daganatokat?
r.baggio
ne csinálj úgy, mintha nem követnéd a topikot 2 hete.
Amadeus
de attól még igaza van!
azért ennyire nem kéne leállni! pont tegnap kérdeztem, hogy mivan ha eltöröd a lábad, vagy van egy epe/veseköved, fogfájásod
szenvedj 2 hónapig???
NB2
Nem azt mondtam, hogy nincs igaza. Ha most van veseköved, vakbeled, epeköved, hasnyálmirigy gyulladásod, akkor szopás.
Amadeus
A 4ből hármat már behúztam. 😀
Epekövem nem volt még.
Bazzani
ezek után igazán megpróbálhatnál már valami szerencsésebb csapatnak szurkolni.
Amadeus
Az állandó gyomorgörcs, ugye
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
 szabad.ahang.hu/petitions/tiltakozzunk-a-felhatalmazasi-torveny-elfogadasa-ellen?bucket=&source=messenger-share-button&utm_campaign=blast2020-03-22&utm_medium=szabadahang&utm_source=szabadahang-messenger&share=bb94460a-35af-4f93-9f36-9ac4ad6eb1cb&fbclid=IwAR1v_ajKmP5pT07xr8GAU3Z6lUr2b64dUM2kLx18EiaUO_5B_Q3NuVzRki0
Solymi
Ne vagyok alkotmányjogász, de az Alaptörv 53-54. cikk nem pont erre a helyzetre szól? Akkor minek ez a cirkusz a Parlamentben?

 www.keh.hu/magyarorszag_alaptorvenye/1515-Magyarorszag_Alaptorvenye&pnr=13
Fast Willie
Talán Sobri linkelte be Schiffert hajnalban.
Ott valami olyanról volt szó, hogy 2011-ben a járványt a fidesz vette ki (nem tette bele) az 53-as cikkelybe így ezért élből erre a mostani helyzetre nem alkalmazható.
kittli
ahogy Sobri mondaná felesleges jogászkodás és most ezzel egyet is értek. kivették, de attól még értelmezhető ígyis úgyis. látom, ahogy a fb oldalomon is komoly alkotmányjogászok ezen vitatkoznak, szóval nem annyira egyértelmű még ha Schiffer annak is akarja feltüntetni.
csebi
Schiffer és a komoly alkotmányjogász egy mondatban.
Amadeus
nem Schifferre gondoltam mint alkotmányjogászra ...
csebi
Azok voltak a szép idők, amikor Schiffi még fiatal baloldaliként az MSZP-nek gyűjtött ajánlószelvényeket.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 470 — Lucas Scott
 szabad.ahang.hu/petitions/tiltakozzunk-a-felhatalmazasi-torveny-elfogadasa-ellen?bucket=&source=messenger-share-button&utm_campaign=blast2020-03-22&utm_medium=szabadahang&utm_source=szabadahang-messenger&share=bb94460a-35af-4f93-9f36-9ac4ad6eb1cb&fbclid=IwAR1v_ajKmP5pT07xr8GAU3Z6lUr2b64dUM2kLx18EiaUO_5B_Q3NuVzRki0
Solymi
Ne vagyok alkotmányjogász, de az Alaptörv 53-54. cikk nem pont erre a helyzetre szól? Akkor minek ez a cirkusz a Parlamentben?

 www.keh.hu/magyarorszag_alaptorvenye/1515-Magyarorszag_Alaptorvenye&pnr=13
Fast Willie
Talán Sobri linkelte be Schiffert hajnalban.
Ott valami olyanról volt szó, hogy 2011-ben a járványt a fidesz vette ki (nem tette bele) az 53-as cikkelybe így ezért élből erre a mostani helyzetre nem alkalmazható.
kittli
ahogy Sobri mondaná felesleges jogászkodás és most ezzel egyet is értek. kivették, de attól még értelmezhető ígyis úgyis. látom, ahogy a fb oldalomon is komoly alkotmányjogászok ezen vitatkoznak, szóval nem annyira egyértelmű még ha Schiffer annak is akarja feltüntetni.
csebi
Schiffer és a komoly alkotmányjogász egy mondatban.
Amadeus
nem Schifferre gondoltam mint alkotmányjogászra ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 065 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
nagylaza
A legtöbb gyerekben (mondjuk 14-16 éves korig, de valakinél utána is) hál' istennek megvan az a képesség, hogy az ilyen nem közvetlenül őt fenyegető (értsd, amíg nem találkozik vele) veszélyen felül tud emelkedni és nem foglalkozni vele. Szerencsére.

Nyilván érzékelik a megváltozozz helyzetet, de nekik (ha nem lesznek ők vagy a közvetlen környezetük nagyon beteg - esetleg - ne adja ég-haláleset) erről valószínúleg a home school, meg a kevesebb szabad levegőn töltött idő marad meg.

Remélem, hogy ez így is marad....
csi77
Gyerkőcök rugalmasak. 😊 😉
Vrij6
Meg elviekben a talpukra esnek mindig, hogyha valakinek ez már releváns infó 😊

több mint 4 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 651
Értem én hogy koronavírus van meg világvége, de az mi már, hogy a szakrendelő a 18. heti kötelező ultrahangot visszadobja azzal a válasszal, hogy "jelenleg minden vizsgálat szünetel, kérjük halassza későbbre betervezett időpontját"?

Mindenki megőrült vagy mi a franc van? Vagy lehet olyat, hogy felfüggeszteni a baba növekedését? Parkolópályára tenni a betegségeket, daganatokat?
r.baggio
ne csinálj úgy, mintha nem követnéd a topikot 2 hete.
Amadeus
de attól még igaza van!
azért ennyire nem kéne leállni! pont tegnap kérdeztem, hogy mivan ha eltöröd a lábad, vagy van egy epe/veseköved, fogfájásod
szenvedj 2 hónapig???
NB2
Nem azt mondtam, hogy nincs igaza. Ha most van veseköved, vakbeled, epeköved, hasnyálmirigy gyulladásod, akkor szopás.
Amadeus
A 4ből hármat már behúztam. 😀
Epekövem nem volt még.
Bazzani
ezek után igazán megpróbálhatnál már valami szerencsésebb csapatnak szurkolni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 841 — beers & Packers
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
nagylaza
A legtöbb gyerekben (mondjuk 14-16 éves korig, de valakinél utána is) hál' istennek megvan az a képesség, hogy az ilyen nem közvetlenül őt fenyegető (értsd, amíg nem találkozik vele) veszélyen felül tud emelkedni és nem foglalkozni vele. Szerencsére.

Nyilván érzékelik a megváltozozz helyzetet, de nekik (ha nem lesznek ők vagy a közvetlen környezetük nagyon beteg - esetleg - ne adja ég-haláleset) erről valószínúleg a home school, meg a kevesebb szabad levegőn töltött idő marad meg.

Remélem, hogy ez így is marad....
csi77
Gyerkőcök rugalmasak. 😊 😉
Vrij6
Legyen igazatok! Csak éppen nem könnyű kiszámítani, minek milyen hatása van/lesz. Ugyebár, egy teljes generációnak okozott kollektív, sokkszerű élményt, hogy Antall József halálakor a tévében megszakították a Kacsameséket.
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 065 — farkas.l.zoltan@gmail.com
 www.facebook.com/geller.bibo.zsolt/videos/10207335796428728/

ha vótmá' akkó' bocsánat 😀
Borbinho
A múltkor hiányoltam a mélysötétségben élő honfitársaink pure gyökér tartalmait a fake ribik helyett. Hát megérkezett 😊

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 410 — Слава Україні! Героям слава!
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
nagylaza
A legtöbb gyerekben (mondjuk 14-16 éves korig, de valakinél utána is) hál' istennek megvan az a képesség, hogy az ilyen nem közvetlenül őt fenyegető (értsd, amíg nem találkozik vele) veszélyen felül tud emelkedni és nem foglalkozni vele. Szerencsére.

Nyilván érzékelik a megváltozozz helyzetet, de nekik (ha nem lesznek ők vagy a közvetlen környezetük nagyon beteg - esetleg - ne adja ég-haláleset) erről valószínúleg a home school, meg a kevesebb szabad levegőn töltött idő marad meg.

Remélem, hogy ez így is marad....
csi77
Gyerkőcök rugalmasak. 😊 😉

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 472 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 www.facebook.com/geller.bibo.zsolt/videos/10207335796428728/

ha vótmá' akkó' bocsánat 😀

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 653 — Bears & Illinois fan
Számomra az is nagy kérdés, milyen pszichés nyomokat hagy bennem, bennünk ez az egész. (Mármint akkor, ha túléljük.) Én pl. tegnap házi karanténban ünnepeltem a névnapomat, és próbálom kitalálni, hogyan fogok erre visszaemlékezni. Trauma? Borzongató élmény? De jó, hogy elmúlt, felejtsük el?
nagylaza
benned? sztem te fel fogod tudni dolgozni/fogni
de gondolj bele hogy a gyerekeknek mit okozhat ez?
Negritis
Feltételezem: sok mindentől függ, pl. attól, hány évesek, mekkora lakásban élnek, milyen a családi környezet, a szülők mennyire szűrik (tudják szűrni) a hozzájuk eljutó híreket. A szakértői tanács szerint a gyerekeket lehetőleg meg kell kímélni a "felnőtt tartalomtól" (fertőzöttek, halottak száma stb.).
nagylaza
A legtöbb gyerekben (mondjuk 14-16 éves korig, de valakinél utána is) hál' istennek megvan az a képesség, hogy az ilyen, nem közvetlenül őt fenyegető (értsd, amíg nem találkozik vele) veszélyen felül tud emelkedni és nem foglalkozik vele. Szerencsére.

Nyilván érzékelik a megváltozott helyzetet, de nekik (ha nem lesznek ők vagy a közvetlen környezetük nagyon beteg - amíg esetleg - ne adja ég-haláleset nem történik) erről valószínűleg a home school, meg a kevesebb szabad levegőn töltött idő marad meg.

Remélem, hogy ez így is marad....

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 418 — nabege2@yahoo.com
Köszi!

Szerencsére nincs ilyen baj, csak arra voltunk kíváncsiak mennyire álltak le a "rendszerek".
Ismerős és családban több apró-kisebb betegség van, ami esetleg ellátást igényelne, ha durvábban alakulnának a dolgok. Igen pécsi vok😊
több mint 4 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Az ellatasra vonatkozoan: akut ellatas minden esetben megtortenik. Ez vonatkozik a terhesgondozasra is. Pont amiket irtatok epeko, veseko, labrores, hasnyalmirigy gyulladas vakbel az pont ez a kategoria. Amit ti ( laikusok) vesekonek mondotok a leggyakoribb surgossegi korkep, tegnap ejszaka 3 ilyet kellett felvennunk, kettot operalnunk. A kivitelezessel es az eroforrasaink miatt vagyunk gondba. Az osszes elvezenyelt ugyeletet atvenni, munkajat (pl oktatas) megcsinalni. A legfobb gond a kronikus nem akutnak nyilvanitott betegek ellatasaval van, illetve olyan helyeken ahol kiemelt koronavirus centrum van az eroforrasok kozponti elrekviralasa miatt. Verigenyes esetleges ITO hatteret igenylo nagy onkologiai bevatkozasokat nehez jelenleg megoldani es pont ezek azok a beavatkozasok amelyeket pont ott csinalnak ahol CoVid kozpont van ( pl nalunk). A nem ismert betegek szurese, kivizsgalsa ( csip a vizelet, aztan megnezem lehet holyagrak) az marad el. Onkologia sebeszi beavatkozasok maradnak el ( normal szinten naponta 3 mutoben dolgozunk 4 aneszteziologussal, jelenleg 1 anesztes van). Ezekre irtam hogy ezeknek lesz meg a bojtje. De ez semmikeppen nem vontkozik az akut ellatsra. Ha pl nb2 “vesekoved” van ,nyugodtan mehetsz Irgalmasok u1-3, ha operalni kell akkor Munkacsy 2. Folyamatosan ott vagyunk. ( ugy remlik pecsi vagy)


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P