Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Apa kezdődik! 🤣🤣

 444.hu/2026/04/14/a-meta-beavatkozasa-miatt-megovja-a-valasztasokat-a-mi-hazank
KB23
Ennek semmi értelme. Ha új választások lennének, akkor egy pártos parlament lenne.

Dull Szabolcs írta a hírlevelében, hogy a MH-nak egyértelműen győzelem ez a választás, teljesen felesleges, amit csinál.
Gyurma Pappa
Nem is maguk miatt csinálják, de ha a fidess buktat akár akkor csak hajrá!
KB23
szerintem ez a saját bázisuknak szól.

2 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ez mennyire szánalmas már?
 telex.hu/zacc/2026/04/13/tenyek-tv2-hirado-vaddisznok-ozek-hodok-valasztas-2026-magyar-peter-orban-viktor

Szerkesztette: iktriad
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Alaptörvény vitához: én Assurbanaplival értek egyet, ez egy politikai termék, kevésbé jogi kérdés. Jogilag azt írsz bele az alkotmányba, amit szeretnél (illetve ugye amit a nép szeretne elvileg). Ez sokkal inkább egy politikai kérdés, aminek két éle van. Az egyik nyilvánvaló, az ellenzéki szavazó OV fóbiája. A másik, ami szerintem sokkal érdekesebb, MP azon törekvése, hogy azt mutassa, hogy ő nem Orbán Viktor.

Álláspontom szerint, ha új választási rendszer lesz, akkor az megoldja ezt a problémát.

De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.

2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 955 — The Mathematician
Deák dani a partizánon
Negritis, a vajda
Erőt kell vennem magamon hogy belenézzek. Mond valami értelmeset vagy mosdatja magát és a haverjait?
KB23
Eddig vergődes

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 947
Deák dani a partizánon
Negritis, a vajda
Erőt kell vennem magamon hogy belenézzek. Mond valami értelmeset vagy mosdatja magát és a haverjait?
2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 947
Apa kezdődik! 🤣🤣

 444.hu/2026/04/14/a-meta-beavatkozasa-miatt-megovja-a-valasztasokat-a-mi-hazank
KB23
Ennek semmi értelme. Ha új választások lennének, akkor egy pártos parlament lenne.

Dull Szabolcs írta a hírlevelében, hogy a MH-nak egyértelműen győzelem ez a választás, teljesen felesleges, amit csinál.
Gyurma Pappa
Nem is maguk miatt csinálják, de ha a fidess buktat akár akkor csak hajrá!
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 955 — The Mathematician
Deák dani a partizánon

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
rob3r7o Denver Broncos 4 992
Így, h a tegnapi sajtótájékoztatót nagyjából vegigneztem, azt kell mondjam, hogy kifejezetten rendben volt.

A tartalom és a kivitelezés is teljesen top volt. Hihetetlen, hogy két év alatt mennyit fejlődött Magyar, meg az egész szervezet. Gyakorlatilag lehoztak egy talán nem túlzás, de világszínvonalú kampányt, jelentős hiba nélkül, totalis ellenszélben. Le a kalappal, komolyan!

Bárcsak a berlini CDU is hasonló színvonalon állna, de ettől k messze vagyunk.

„History is a set of lies agreed upon.”

“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 955 — The Mathematician
 youtu.be/tE8vv44nsuk?is=qt71e7x-hJBoeIjJ

Hirtv és manduner válogatás

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Apa kezdődik! 🤣🤣

 444.hu/2026/04/14/a-meta-beavatkozasa-miatt-megovja-a-valasztasokat-a-mi-hazank
KB23
Ennek semmi értelme. Ha új választások lennének, akkor egy pártos parlament lenne.

Dull Szabolcs írta a hírlevelében, hogy a MH-nak egyértelműen győzelem ez a választás, teljesen felesleges, amit csinál.

2 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
A kétharmad nagyon ritka. Az is nagyon ritka, hogy nem kell koalíció, hanem egy párt tud kormányt alakítani. Ezek nálunk tűnnek gyakorinak, de ez valójában valami diszfunkciót jelez.
Assurbanapli
Visszatérő magyar gyakorlat az egyetlen tömegpárt akár hosszú ideig tartó dominanciája, még többé-kevésbé demokratikus, többpártrendszerek idején is.
Szabadelvű Párt, Egységes Párt, Fidesz, talán most Tisza, ha meg akarjuk előlegezni nekik.
Nyilván az MSZMP-t nem sorolom ide, nekik nem volt sose még látszatkihívójuk se.
Kampman
Ezek a történelmi példák azért sántítanak, mert ott valójában nem volt parlamentarizmus. A dualizmusban ilyan durván lejtett a pálya a Szabadelvű Párt felé, hogy Orbán még a lábujjait is megnyalná utána. Amikor pedig ennek ellenére egyszer mégis az ellenzék győzött (egyezer az egész korszakban!), akkor a király nemes egyszerűséggel nem adott nekik a kormányzásra megbízást. Aztán megzsarolták őket a választójog kiterjesztésével...
A Horthy-rendszerben meg nem egyszerűen lejtett a pálya, hanem ki volt zárva, hogy más nyerhessen.
Szóval ezek a dominanciák nem úgy alakultak ám ki, mint a németeknél, hogy hosszú ideig nyer a szabad választásokon a CDU/CSU, hanem egy erősen torzított környezetben. Orbán sem lett volna ennyi ideig hatalmon, ha tényleg szabad és egyenlő esélyekkel kiírt választások lettek volna mindig az elmúlt 16 évben.
Tehát nem az a magyar sajátosság oka, hogy itt valamiért a választók így döntöttek, és hosszú ideig van domináns erő, hanem az a magyar sajátosság, hogy ez a domináns erő csal.
Assurbanapli
Pedig a hosszú ideig tartó tömegpárti dominancia nem ördögtől való, mint azt a XX. századi skandináv baloldal példája, mint marxi best practice mutatja.
Side note, de a világ legjobb demokráciájában, Svájcban pedig még ellenzék sincs.
Dzsokijuing
Ez így van, csak ahogy írtam, nálunk 1990 előtt nem volt soha demokrácia. 🙂
Svájc viszont megint nem jó példa, az ottani kormányforma világkuriózum, senki nem is érti rajtuk kívül.
2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 064 — Whoops, looks like something went wrong.
Nekem valojaban az volt eros, hogy MP konkretan elmondta, hogy SzJ eppen iratokat semmisit meg. Ertem, hogy nem kuldhet oda rendoroket, hogy megallitsa, es eltunjenek a stiklikrol a bizonyitekok, de azert en remelem, ezt azert tette, mert igy is van eleg dolog a kezeben ellene, es nem az van, hogy elengedi a fenebe.

Az elmult masfel-ket honap utan SzJ annak a piramisnak nagyjabol a csucsan van, akinel azt mondom, igenis legyen felelossegre vonva (mar ha ilyen letezik, letezni fog egyaltalan itthon). Hulljon a fergese, es o legyen koztuk.

2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 955 — The Mathematician
Most jutottam csak oda, hogy megnézzem a kutyapártos vezér nyilatkozatát a választások estéjéről. Bocs, mindig elfelejtem a nevét. Elmondta a kötelezőt, hogy örül a tiszának, ésatöbbi. Aztán magukról, hogy hát szar ami történt, de még mindig azt nem érti, hogy miért lettek ennyire az utálat célpontjai, miért bűn az, hogy egy demokráciában valaki elindul a választásokon. Érti, hogy választási rendszer, meg rendszerváltás, össze kell fogni, de közben meg nem az lett, ami 4 meg 8 éve is, hogy elindultak, az emberek döntöttek, és ők semmiben nem befolyásolták, hogy ki kormányoz majd. És ezt elmondta kb. háromszor, három különböző módon átfogalmazva, arra hivatkozva, hogy ők "csak" demokraták és kész.

Egy dolog nem jött szóba: az, hogy most, hogy egyértelműen buktak, az 1% se lett meg, vissza kell fizetni a kampány pénzt is, lemondjon a pártelnöki posztjáról. Ahogy azt a demokraták szokták.
peterk2005 udvari bolond
De szóba jött kérdezte is a riportert hogy van e 200 millaja kölcsön

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
NB2 New England Patriots 29 028 — nabege2@yahoo.com
Apa kezdődik! 🤣🤣

 444.hu/2026/04/14/a-meta-beavatkozasa-miatt-megovja-a-valasztasokat-a-mi-hazank
KB23
cserébe ő meg 3x volt az MTV-n, MP meg soha
2 hónapja
steelwolf Pittsburgh Steelers 10 967 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Amikor Jon Stewart azt mondja a videó végén, miközben önfeledten ünneplő honfitársaink láthatóak Budapest utcáin, hogy reméli nemsokára náluk is ez lesz, kicsit elérzékenyül az ember.
 youtu.be/g6k55WQ5GAk?si=k6Z_7FovmZB_uWZy
iktriad
Azt hittem h rossz topicba vagyok és a Zöld Lámpásról van szó 🙃
2 hónapja
steelwolf Pittsburgh Steelers 10 967 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Baromi szánalmas Toroczkai vergődése.
Közben a Hír TV -n megmagyarázzák h Petya küldi a pénzt!?
2 hónapja
Beki New York Jets 2 882
Apa kezdődik! 🤣🤣

 444.hu/2026/04/14/a-meta-beavatkozasa-miatt-megovja-a-valasztasokat-a-mi-hazank
KB23
Ezzel az indoklással élből visszavágják, semmi hatása nem lesz.
2 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Amikor Jon Stewart azt mondja a videó végén, miközben önfeledten ünneplő honfitársaink láthatóak Budapest utcáin, hogy reméli nemsokára náluk is ez lesz, kicsit elérzékenyül az ember.
 youtu.be/g6k55WQ5GAk?si=k6Z_7FovmZB_uWZy
2 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most jutottam csak oda, hogy megnézzem a kutyapártos vezér nyilatkozatát a választások estéjéről. Bocs, mindig elfelejtem a nevét. Elmondta a kötelezőt, hogy örül a tiszának, ésatöbbi. Aztán magukról, hogy hát szar ami történt, de még mindig azt nem érti, hogy miért lettek ennyire az utálat célpontjai, miért bűn az, hogy egy demokráciában valaki elindul a választásokon. Érti, hogy választási rendszer, meg rendszerváltás, össze kell fogni, de közben meg nem az lett, ami 4 meg 8 éve is, hogy elindultak, az emberek döntöttek, és ők semmiben nem befolyásolták, hogy ki kormányoz majd. És ezt elmondta kb. háromszor, három különböző módon átfogalmazva, arra hivatkozva, hogy ők "csak" demokraták és kész.

Egy dolog nem jött szóba: az, hogy most, hogy egyértelműen buktak, az 1% se lett meg, vissza kell fizetni a kampány pénzt is, lemondjon a pártelnöki posztjáról. Ahogy azt a demokraták szokták.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Ebben a kérdésben nem is állhatna messzebb a véleményem a tiédtől. Ha lehet ilyent mondani, ha te a számegyenes pozitív oldalán vagyy, akkor én a mínusz végtelenben. Azt is elmondom, hogy miért. Az van, hogy lassan negyven éve esett szét a szovjet blokk, és ahelyett, hogy fokozatosan lépdelnénk a polgárosodás felé vezető lépcsőkön felfelé, jó esetben is kettőt előre, kettőt hátra van. A politikai rendszerünk sem a pluralizáció felé tart, hanem éppen ellenkezőleg, a két pólus, az egyre kevesebb alternatíva felé. Ez sajnos világ tendencia is. Ezek mind annak a veszélyét növelik, hogy egy adott politikai erő, politikai vezető "hatalomban ragad". És akkor erre még ráadásul Közép-Európában vagyunk, ahol újra meg újra fel-fel tűnnek a Meciarok, Kacinsky-k, Fico-k, Babicok, Vucicok és Orbánok, akiktől mindenhol rohadt nehéz aztán megszabadulni.

Namost,, ha van egy sok demokráciában már jól, sőt NAGYON JÓL vizsgázott lehetséges alkotmányos korlát, ami segít megszabadulni ezektől a mini ducektól, akkor én a fent leírt okok miatt támogatom. Csak gondoljunk bele, hogy mi lenne, ha az amerikai alkotmányban nem lenne a 8 éves szabály, és Trump maradhatna. Az egy kétszáz éves demokrácia, és még most is kurva jól jön nekik, nehogy a narancs fejű hatalomban maradjon. A miénk meg alig 40 éves. És itt élünk Kelet-Európában, és éppen most szabadultunk meg - összevetésben a többiekkel, a leghosszabb idő alatt, és legnehezebben - a saját duce-nktől, Olyan isten nincs, hogy ne támogassak egy ilyen alkotmányos korlátot. És eközben olyan messziről szarom le, hogy az éppen elzavart mini duce számára ez előnyös vagy hátrányos, hogy azt elmondani nem lehet. Legyen már vége annak, hogy Orbán fingja a passzát szelet, mindent hozzá viszonyítunk. Nem érdekelnek a szempontjai. Én a 8 évet nem miatta, hanem például MP miatt akarom. Meg az utódai miatt, akárki is jön majd. Azért, hogy ha a jövőben bárki másnak elmenne az esze, akkor ne 16 évünkbe kerüljön elzavarni.

És nem, nem gondolom, hogy egy alkotmányozó felhatalmazással, alkotmányosan ezt ne lehetne SIMÁN megtenni. Ne vicceljünk már ezzel a visszamenőleges hatállyal. Komolytalan. Aki ezzel érvel, az nem érti, hogy mit jelent a visszamenőleges hatály ... már bocsánat.

(Bocsánat, én ezt tényleg fontos dolognak gondolom, hogy meglépjük. És egyébként örülök, hogy végre ilyenek is előkerülnek, és vitázunk róla ... még ha ebben az esetben én "szélsőség" is vagyok ezek szerint. Szerintem nem vagyok az, de mindegy. Legalább vitázunk valamiről aminek tartalma van.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 064 — Whoops, looks like something went wrong.
Apa kezdődik! 🤣🤣

 444.hu/2026/04/14/a-meta-beavatkozasa-miatt-megovja-a-valasztasokat-a-mi-hazank
KB23
Tok erdekes a meta, csak mert nekem az elmult ket honapban sorra tolta a pofamba a narancs tartalmakat, cikkeket, videokat, hergelest, gyuloletkeltest, mikozben en alapbol sosem foglalkoztam a politikaval, de peldaul ellenzeki dolgokkal csekelynyi reszben talalkoztam. Szoval eselyegyenloseg... Biztosan.

En nem igazan vagom ezt az embert, meg annyit hallok, hogy az o partjuk naci szinten van, de igazabol meghallgattam az eredmenyvaron a pali beszedet, es abbol a tiz percbol mar leszurtem, hogy ez a pali valami egeszen visszataszito szinten lehet.

2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 947
Apa kezdődik! 🤣🤣

 444.hu/2026/04/14/a-meta-beavatkozasa-miatt-megovja-a-valasztasokat-a-mi-hazank
2 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Friss eheti narancsos buktával.
 youtu.be/zztp19EMYM4?si=7yAdwa_IyweTwFpZ
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 077 — Saturday Night Lights
Ma meeting a full fidess-es vezetéssel. Érdekes lesz látni őket. 😁
KB23
Barátosném a hasonlóan fideszes vezetésű környezetben az ajtaján a húsvéti dekor közepén diszkréten elhelyezett egy macskás fadíszt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 718 — Vikings fan
Mellesleg ugyanez van az amcsi alkotmányban is, ott is csak max. két ciklust vihet vki. És sok országban (demokráciákban) pont ugyanez van.
Go Vikings!
Mondj egyet.
Őszentsége Sobri Jóska
Max 2. amúgy annyira sok helyen nincs, de Romániában es Lengyelországban amúgy van.
Toca
Én nem így tudom.
Egyikünk téved.
Őszentsége Sobri Jóska
Lengyelország (127. cikk): A szöveg („Ta sama osoba może być wybrana prezydentem tylko dwukrotnie”) egyértelműen a személyre fókuszál. Ha valaki kitöltött két ciklust, végleg elveszíti a passzív választójogát az elnöki posztra.
Románia (81. cikk): Itt a megfogalmazás („Nicio persoană nu poate îndeplini funcția de Președinte al României decât pentru cel mult două mandate”) szintén gátat szab minden próbálkozásnak a harmadik ciklus megszerzésére, legyen szó akár szünet beiktatásáról.
Toca
Igen, ez a lengyel köztársasági elnökről, azaz az államfőről szól.
Az nálunk is 2 ciklust viselhet.
De kormányfőről, miniszterelnökről van szó a diskurzusban.
Viszont ha még ennek a két pozíciónak a megkülönböztetése is ilyen gyötrelmes, akkor én el tudom ezt engedni, pláne, hogy nagylazát zavarja igazán az orbáni hatalomtechnika. Nekem azzal sose volt bajom, könnyedén együtt tudok élni vele MP esetében is, engem valójaban csak az egzakt kivitelezése, a cél pontos megfogalmazasa érdekel, de arról ráérünk akkor diskurálni ha kész a tervezet, és el lehet olvasni miként deffiniálták pontosan a 2 ciklus 8 évet.
Őszentsége Sobri Jóska
Ezért ne használd hülyén az AI-t, 3x kérdeztem vissza. Meaculpa az utolsó visszacsekk nem volt meg.

Akkor karad a Thaiföldi “demokrácia” 🤣🤣🤣🤣

Tényleg érdekes, hogy sehol sincs ilyen.