Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

2 hónapja
fake.id 1 936 — sixseveeeeeen
Mellesleg ugyanez van az amcsi alkotmányban is, ott is csak max. két ciklust vihet vki. És sok országban (demokráciákban) pont ugyanez van.
Go Vikings!
Mondj egyet.
Őszentsége Sobri Jóska
mexikóban 1 ciklus 6 év és taka van
a többit amit találtam az csak egymást követőeket szabályoz 2 ciklusban, később újraindulhat

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
2 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Ezek a hir tvn meg mindig felelmetesen kibaszott buta emberek, akik egy buborek valosagban elnek. Ezek olyan dolgokrol bsszelnek, amik nem leteznek, es kozben gyokerezik a fiatalokat, akik bedoltek a tiktok vibe-nak.
Stez
ismerős valahonnan. úgy látszik, a mindenkori vesztes feladata becsmérelni azt a réteget, amelyik miatt szerintük vesztettek ahelyett, hogy próbálnák megérteni a feladatot.

a libernyák ellenzéknek ez a falu volt és a buta parasztok, akiket egy zsák krumplival meg lehet venni, az újkommunistáknak meg a fiatalok, akiket megvezettek.

hát ez van, a kör bezárult.
slowmotion
erre mondta Lakner, hogy mszpsedik a fidesz
resistance is futile
hmmm. szóval eddig ők voltak az új állampárt (~mszmp), most már mszp-sednek, mi lesz a következő lépés? öt százalék alá szorulás, vegetálás, kvázi megszűnés?

hol kell aláírni?

csak hát ugye az a baj, hogy az mszp-t tulajdonképpen kiürítette Feri, és másik néven újracsinálta. Viktor is majd ez fogja?
2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Ezek a hir tvn meg mindig felelmetesen kibaszott buta emberek, akik egy buborek valosagban elnek. Ezek olyan dolgokrol bsszelnek, amik nem leteznek, es kozben gyokerezik a fiatalokat, akik bedoltek a tiktok vibe-nak.
Stez
ismerős valahonnan. úgy látszik, a mindenkori vesztes feladata becsmérelni azt a réteget, amelyik miatt szerintük vesztettek ahelyett, hogy próbálnák megérteni a feladatot.

a libernyák ellenzéknek ez a falu volt és a buta parasztok, akiket egy zsák krumplival meg lehet venni, az újkommunistáknak meg a fiatalok, akiket megvezettek.

hát ez van, a kör bezárult.
slowmotion
erre mondta Lakner, hogy mszpsedik a fidesz
2 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Ezek a hir tvn meg mindig felelmetesen kibaszott buta emberek, akik egy buborek valosagban elnek. Ezek olyan dolgokrol bsszelnek, amik nem leteznek, es kozben gyokerezik a fiatalokat, akik bedoltek a tiktok vibe-nak.
Stez
ismerős valahonnan. úgy látszik, a mindenkori vesztes feladata becsmérelni azt a réteget, amelyik miatt szerintük vesztettek ahelyett, hogy próbálnák megérteni a feladatot.

a libernyák ellenzéknek ez a falu volt és a buta parasztok, akiket egy zsák krumplival meg lehet venni, az újkommunistáknak meg a fiatalok, akiket megvezettek.

hát ez van, a kör bezárult.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Még olyan faszságokat is bele lehet írni, hogy az apa férfi az anya nő.
Őszentsége Sobri Jóska
Biológiai tényeket valóban ritkán szoktak alkotmányosan kifejteni, de ezt nyilván a tudományellenes gender-woke hullám iránti ellenszenv szimbólumának szánták
Kampman
Inkább a homofóbia térnyerésének.
Ha a mindent elsöprő rettenetes gender-woke hullámokat akarták volna megállítani, akkor azt is beleírták volna, hogy a a nagyapa férfi. Mert így, összecsapva, bármi lehet. De hirtelen felindultságukban azt se írták bele, hogy a kutya kutya, így most bárki vezethet pórázon egy guppit vagy becsippelhet egy madárpókot.
Ez így egyértelműen csak egy erőltetett homofób politikai nyűglődés volt, semmi más.

2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod lesz
NB2
Az lesz számára.
Pedig a világ így működik mostanság. Egyik szekta helyett másik szekta, ahelyett egy újabb. (Kádár-Gyurcsány-Orbán-MP-stb.)
Ez most nagyon passzol a posztmodern ember érzületébe.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem feltétlen, én érzelemmentesen közelítem meg.

A Fidesz nem politikai közösség, hanem bűnszervezet. Egy bűnszervezetet pedig csak így lehet szétverni.

Nem elegáns, nem szép, de - szerintem - erre van szüksége az országnak ahhoz, hogy 1) helyreálljon valamiféle alap ahhoz, hogy itt egy nyugati értelemben véve értelmezhető demokrácia legyen és 2) levezesse azt az indulatot, ami mérgezi a társadalmunkat 16 éve.
resistance is futile
Nem csak rólad lehet szó.
És MP szektája se tegnap keletkezett meg a választási győzelemmel.
És nem is csak a kétciklusos kormányfőség alkotmánybafoglalásáról írtam, -ahogy NB2 se csak erre utalt-, hanem arról, hogy a következő időszakban sok olyan dolog várható (köztük szükséges is, szükségtelen is), amin egyszerűbb átsiklani, mint a tökéletességre törekedni, hiszen a szektát mindig jól kell lakatni, és ez olyan dolgokhoz is vezethet, amit nem mindenki gyomra bír, és akié nem bírja, annak pocsék időszak következik.
Őszentsége Sobri Jóska
Ebben egyetértek
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Azért lassan a posztmodern embernek is el kell kezdenie átgondolni dolgokat, mert pl. a post truth előbb-utóbb valamilyen kataklizmikus katasztrófát fog előidézni, aztán nézgethetünk, már akik túlélik.
iktriad
Ne nekem mondd. Legfeljebb ha majd mindketten túléljük és szerinted miattam történt.

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod lesz
NB2
Az lesz számára.
Pedig a világ így működik mostanság. Egyik szekta helyett másik szekta, ahelyett egy újabb. (Kádár-Gyurcsány-Orbán-MP-stb.)
Ez most nagyon passzol a posztmodern ember érzületébe.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem feltétlen, én érzelemmentesen közelítem meg.

A Fidesz nem politikai közösség, hanem bűnszervezet. Egy bűnszervezetet pedig csak így lehet szétverni.

Nem elegáns, nem szép, de - szerintem - erre van szüksége az országnak ahhoz, hogy 1) helyreálljon valamiféle alap ahhoz, hogy itt egy nyugati értelemben véve értelmezhető demokrácia legyen és 2) levezesse azt az indulatot, ami mérgezi a társadalmunkat 16 éve.
resistance is futile
Nem csak rólad lehet szó.
És MP szektája se tegnap keletkezett meg a választási győzelemmel.
És nem is csak a kétciklusos kormányfőség alkotmánybafoglalásáról írtam, -ahogy NB2 se csak erre utalt-, hanem arról, hogy a következő időszakban sok olyan dolog várható (köztük szükséges is, szükségtelen is), amin egyszerűbb átsiklani, mint a tökéletességre törekedni, hiszen a szektát mindig jól kell lakatni, és ez olyan dolgokhoz is vezethet, amit nem mindenki gyomra bír, és akié nem bírja, annak pocsék időszak következik.

2 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Még olyan faszságokat is bele lehet írni, hogy az apa férfi az anya nő.
Őszentsége Sobri Jóska
Biológiai tényeket valóban ritkán szoktak alkotmányosan kifejteni, de ezt nyilván a tudományellenes gender-woke hullám iránti ellenszenv szimbólumának szánták
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Mi benne a jogsértő? Egyrészt Alaptörvénybe írt szabály, szóval a hatály nem is igazán vitatható, másrészt ez nem is a visszaható hatályú jogalkotás, hiszen a jövőre vonatkozó tilalom.
Jughead
Bármit alkotmányozhatsz, és ahhoz képest tud valami jogsértő lenni. Nyilván.
De szerencsésebb úgy megfogalmazni az alkotmányt, hogy az legitim legyen.
Beleírhatod, hogy mondjuk volt 3/3-as ne alapíthasson céget, vagy hogy volt Fidesz-párttag nem viselhet közhivatalt, csak ez pont az orbáni metodika.
És nagylazának ez zavarja a demokráciafelfogását.
Őszentsége Sobri Jóska
Akkor én úgy írnám bele, hogy az a természetes személy csak két ciklusban lehet minielnök, aki pártja lista vezetőjeként kétharmados többséget ért el a választáson. Ha egyszer már sima többséggel tolt négy évet, majd 12 év múlva kétharmaddal visszajön, már csak négy éve lesz. Megoldva.
Nemes samu09
Nem kell túlspilázni.
Ami az alkotmányban van az az alap. Bármi lehet benne, ez a népakarat, ha van kétharmadod, beleírod, aztán sanyi. Ezt csinálták Orbánék az elmúlt 16 évben. Még olyan faszságokat is bele lehet írni, hogy az apa férfi az anya nő.
A polémia azon folyik, hogy kinek mi az "elegáns", az "etikus", a "korrekt" az "elfogadható".
Nagylazának az orbáni alkotmányozasi metodika túl orbáni, ezért nem tetszik. Mondjuk neked meg igen. Ennyi a konklúzió.

2 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod lesz
NB2
Az lesz számára.
Pedig a világ így működik mostanság. Egyik szekta helyett másik szekta, ahelyett egy újabb. (Kádár-Gyurcsány-Orbán-MP-stb.)
Ez most nagyon passzol a posztmodern ember érzületébe.
Őszentsége Sobri Jóska
Azért lassan a posztmodern embernek is el kell kezdenie átgondolni dolgokat, mert pl. a post truth előbb-utóbb valamilyen kataklizmikus katasztrófát fog előidézni, aztán nézgethetünk, már akik túlélik.
2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod lesz
NB2
Az lesz számára.
Pedig a világ így működik mostanság. Egyik szekta helyett másik szekta, ahelyett egy újabb. (Kádár-Gyurcsány-Orbán-MP-stb.)
Ez most nagyon passzol a posztmodern ember érzületébe.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem feltétlen, én érzelemmentesen közelítem meg.

A Fidesz nem politikai közösség, hanem bűnszervezet. Egy bűnszervezetet pedig csak így lehet szétverni.

Nem elegáns, nem szép, de - szerintem - erre van szüksége az országnak ahhoz, hogy 1) helyreálljon valamiféle alap ahhoz, hogy itt egy nyugati értelemben véve értelmezhető demokrácia legyen és 2) levezesse azt az indulatot, ami mérgezi a társadalmunkat 16 éve.
2 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 666 — I like the Texans, I like who we are
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Mi benne a jogsértő? Egyrészt Alaptörvénybe írt szabály, szóval a hatály nem is igazán vitatható, másrészt ez nem is a visszaható hatályú jogalkotás, hiszen a jövőre vonatkozó tilalom.
Jughead
Bármit alkotmányozhatsz, és ahhoz képest tud valami jogsértő lenni. Nyilván.
De szerencsésebb úgy megfogalmazni az alkotmányt, hogy az legitim legyen.
Beleírhatod, hogy mondjuk volt 3/3-as ne alapíthasson céget, vagy hogy volt Fidesz-párttag nem viselhet közhivatalt, csak ez pont az orbáni metodika.
És nagylazának ez zavarja a demokráciafelfogását.
Őszentsége Sobri Jóska
Akkor én úgy írnám bele, hogy az a természetes személy csak két ciklusban lehet minielnök, aki pártja lista vezetőjeként kétharmados többséget ért el a választáson. Ha egyszer már sima többséggel tolt négy évet, majd 12 év múlva kétharmaddal visszajön, már csak négy éve lesz. Megoldva.
2 hónapja
Cowboykarcsi90 3 584 — …not me…Im in my prime!
Hont András és a követői kimondottan szánalmas figurák.
Gyurma Pappa
Az ég kék, a tűz meleg a jég hideg.

Egyén ujdonságok?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod lesz
NB2
Az lesz számára.
Pedig a világ így működik mostanság. Egyik szekta helyett másik szekta, ahelyett egy újabb. (Kádár-Gyurcsány-Orbán-MP-stb.)
Ez most nagyon passzol a posztmodern ember érzületébe.

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Mi benne a jogsértő? Egyrészt Alaptörvénybe írt szabály, szóval a hatály nem is igazán vitatható, másrészt ez nem is a visszaható hatályú jogalkotás, hiszen a jövőre vonatkozó tilalom.
Jughead
Bármit alkotmányozhatsz, és ahhoz képest tud valami jogsértő lenni. Nyilván.
De szerencsésebb úgy megfogalmazni az alkotmányt, hogy az legitim legyen.
Beleírhatod, hogy mondjuk volt 3/3-as ne alapíthasson céget, vagy hogy volt Fidesz-párttag nem viselhet közhivatalt, csak ez pont az orbáni metodika.
És nagylazának ez zavarja a demokráciafelfogását.

2 hónapja
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 253 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner
azért ez is profilkép gyanús


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Mellesleg ugyanez van az amcsi alkotmányban is, ott is csak max. két ciklust vihet vki. És sok országban (demokráciákban) pont ugyanez van.
Go Vikings!
Mondj egyet.

2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Mi benne a jogsértő? Egyrészt Alaptörvénybe írt szabály, szóval a hatály nem is igazán vitatható, másrészt ez nem is a visszaható hatályú jogalkotás, hiszen a jövőre vonatkozó tilalom.
Jughead
Alapvetés: az alaptörvény nem tud alaptörvény-ellenes lenni. Szóval, ha beleírják visszamenőleges hatállyal az Alaptörvénybe akár, akkor sem tud vele mit kezdeni a magyar alkotmányjogi gondolkodás, illetve az Alkotmánybíróság sem, hiszen maga az alaptörvény nem vizsgálható felül tartalmilag, hiszen az a nép akarata.

Sakk matt.

Editke: mielőtt még valaki azzal jönne, hogy ez Fidesz módi, nem nem, Sólyom Lászlónak köszönhetjük ennek a gondolkodásmódnak a szárba szökkenését a magyar közjogi gondolkodásban.

Szerkesztette: resistance is futile
2 hónapja
Dagobert bácsi 333
Olyan jó volt Magyarnak lenni ma
Rengeteg vendég jött kérdezett es gratulált itt kint Svájcban

Nálam csak a Börtönbe velük játszik innentől kezdve

Hastage "Indul a Börtönbe Program "
2 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 666 — I like the Texans, I like who we are
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Mi benne a jogsértő? Egyrészt Alaptörvénybe írt szabály, szóval a hatály nem is igazán vitatható, másrészt ez nem is a visszaható hatályú jogalkotás, hiszen a jövőre vonatkozó tilalom.
Jughead
Én nem vagyok jogász, de én is erre gondolok, hogy nem említik a visszamenőleges hatályt, hanem egyszerűen a jövőben nem lehet elnök (jövőbeli állapot), aki már két ciklust teljesitett (múlt idő)
2 hónapja
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 601 — Bowl Winner
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Mi benne a jogsértő? Egyrészt Alaptörvénybe írt szabály, szóval a hatály nem is igazán vitatható, másrészt ez nem is a visszaható hatályú jogalkotás, hiszen a jövőre vonatkozó tilalom.
Jughead
Mellesleg ugyanez van az amcsi alkotmányban is, ott is csak max. két ciklust vihet vki. És sok országban (demokráciákban) pont ugyanez van.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
2 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 760
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Mi benne a jogsértő? Egyrészt Alaptörvénybe írt szabály, szóval a hatály nem is igazán vitatható, másrészt ez nem is a visszaható hatályú jogalkotás, hiszen a jövőre vonatkozó tilalom.
2 hónapja
jr79 New England Patriots 151
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Potencialis kihivo, egy bunozo, aki nullara lopta az orszagot, es tudod te is, mas is, mindenki, bizonyitani megsem fogja tudni senki sem. Ezt pedig ki kell vedeni, hogy a jovoben megtortenhessen (mas kerdes, hogy ha legkozelebb valaki kormanyra kerul 2/3-addal, szvsz ugyis megoldja csakhamar, hogy eltorolje.

Mindenesetre en abszolut egyetertek azzal, hogy az ember tobbet ne kerulhessen hatalomra.
Stez
Egyébként meg ha egyszer még odajut és máshogy nem megy, akkor majd lesz miniszterelnök-helyettes. Nagy ügy.
2 hónapja
NB2 New England Patriots 29 028 — nabege2@yahoo.com
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod lesz