Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

2 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀
Stez
parancsra tettem is vót?
Marci nem hagyja kidumálni a pénisz szakértőt

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 064 — Whoops, looks like something went wrong.
Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀
Stez
egy utolso csicskakent viselkedik.
Kenny
Mert o meg nem szedte meg magat, neki van mit veszitenie, ha kikerul a pixisbol. 😀

2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Meg lehet ezt oldani kevesbe szemelyreszabottan. Ugy modositani az alaptorvenyt, hogy miniszterelnok a kinevezese idopontjaban nem lehet 65 evnel idosebb. OV elvileg most 62, kovetkezo valasztason 66 lenne.

Ez egy objektiv eldontheto merce, legitimitasa is lenne szvsz. 65 feletti, tehat ha jol szamolom, a nyugdijkorhatar feletti szemely ne lehessen mar az orszag vezetoje.
undisputedly
Ettől sokat nem remélek. Amikor pl. nálunk a könyvvizsgálói kamarában, ment a sírás 2016-ban, hogy milyen kevés fiatal van, majd 2017-ben kamarai kezdeményezésre el is törölték a 70 éves felső korhatárt az elnökségi tagságra...

Egyébként szellemileg a mai 65 évesek frissek még, de egyébként én támogatnám, hogy ne 70 éves emberek irányítsák a világ nagyhatalmait se...

2 hónapja
Kenny Atlanta Falcons 11 700 — Omar's Coming Yo!
Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀
Stez
egy utolso csicskakent viselkedik.

2 hónapja
Kenny Atlanta Falcons 11 700 — Omar's Coming Yo!
Rohadtul remélem, hogy az összes nyalocnak nem lesz elfelejtve az elmúlt éve. Legyen az Deák Dani, MTV-s hírbemondó, Kuki vagy a rádiósok pl Sebestyén Balázs. Okádék attól ahogy hirtelen stílust váltottak és más hangot ütnek meg!
NB2
tok termeszetes. ebbol elnek.

2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 064 — Whoops, looks like something went wrong.
Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀

2 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
Meg lehet ezt oldani kevesbe szemelyreszabottan. Ugy modositani az alaptorvenyt, hogy miniszterelnok a kinevezese idopontjaban nem lehet 65 evnel idosebb. OV elvileg most 62, kovetkezo valasztason 66 lenne.

Ez egy objektiv eldontheto merce, legitimitasa is lenne szvsz. 65 feletti, tehat ha jol szamolom, a nyugdijkorhatar feletti szemely ne lehessen mar az orszag vezetoje.

Szerkesztette: undisputedly
2 hónapja
NB2 New England Patriots 29 028 — nabege2@yahoo.com
Rohadtul remélem, hogy az összes nyalocnak nem lesz elfelejtve az elmúlt éve. Legyen az Deák Dani, MTV-s hírbemondó, Kuki vagy a rádiósok pl Sebestyén Balázs. Okádék attól ahogy hirtelen stílust váltottak és más hangot ütnek meg!
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 042 — zászló zászló szív
Alaptörvény vitához: én Assurbanaplival értek egyet, ez egy politikai termék, kevésbé jogi kérdés. Jogilag azt írsz bele az alkotmányba, amit szeretnél (illetve ugye amit a nép szeretne elvileg). Ez sokkal inkább egy politikai kérdés, aminek két éle van. Az egyik nyilvánvaló, az ellenzéki szavazó OV fóbiája. A másik, ami szerintem sokkal érdekesebb, MP azon törekvése, hogy azt mutassa, hogy ő nem Orbán Viktor.

Álláspontom szerint, ha új választási rendszer lesz, akkor az megoldja ezt a problémát.

De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
Leírtam már ebben a topikban is régebben, hogy az alkotmányjogi szakirodalomban közhely, hogy a választási rendszer alakítja ki a pártrendszert. Azonnal nem, teljesen igazad van, kell neki idő, de hosszabb távon a választási rendszer törvényszerűen magához idomítja a pártrendszert. A jelenlegi sem azonnal alakította ki a kétpártrendszert, de néhány választás alatt igen (mert ez, amit most látunk, már kétpártrendszernek számít, ilyen apró párt, mint a Mi Hazánk, van az angoloknál is).
Assurbanapli
A fő baj, hogy relatíve könnyű kétharmadot szerezni. Nem a kétpárt rendszerrel van a baj, hanem azzal, hogy ellentétben az angol politikával, ahol tudnak önmérsékletet gyakorolni a pártok, különböző informális és tradicionális okokból, ezzel ellentétben itthon ennek nincs hagyománya.

De ez egy nagyon hosszú beszélgetés. Én alapvetően hiszek abban, hogy a morális és erkölcsi értékek elsődlegesek a joggal szemben. Meggyőződésem, hogy egy ország (értelmiségének, elitjének stb.) morális értékrendje tükröződik egy jogrendben, és ezáltal egy választási rendszerben. A 90-ben úgy alkották meg a választási rendszert, hogy kódolva legyen benne a pluritás, ennek ellenére már 94-ben abszolút többséget tudott szerezni az állampárt örököse, de mondjuk kétharmada ténylegesen csak koalícióban volt. Alapvetően az ellenzéknek igen kis tér jutott, és a Fidesz úgy tudta legyőzni 1998-ban, hogy taktikailag visszalépések és koordinált jelöltállítás történt. 2006 és 2010 pedig már egyértelműen abban az irányba mutatott, hogy kétpárti parlamentre van igény, annak ellenére, hogy a választási rendszerben semmi jelentős változás nem volt az 1990-es állapotokhoz képest.

Szóval értem, amit mondasz, és alapvetően jogelméleti szinten egyet is értek veled. Viszont pont a magyar választási rendszer (2010 előtt) nem igazolja vissza, hogy passzív és aktív választói akarat nem írhatja felül a jogrend adta kereteket.

Sajnos dolgoznom is kell, nem elég, hogy szabadságon voltam nagycsütörtök óta, de még tegnap is inkább Partizánt voltam kénytelen hallgatni 😀 De nagyon szívesen diskurálnék erről.

2 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 636 — Kinek mit intézett a kormánya
Délután kíváncsi vagyok, hogy a Pöcs 25:55-höz képest Danit meddig fogom bírni.

Poloska vagyok.
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀
Stez
teljesen megsemmisiti.
De legalabb volt fasza Deaknak beulni.
Kenny
Latod minden reakciojan, hogy o peldaul nem Pocsban nyomja es probalja ugy finomitani, meg haritani a dolgokat, hogy talan meg besimulhat a masik oldalhoz. 😀
Pont azt nezem ki belole, hogy meg konyorogni is fog MP-nek. 😀
Stez
oszinten szolva mivel kvazi urololugasa is volt mar, olyan sok dolog nem lehet mar, amit nem tud rola ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
es ezaz, amin el kellene gondolkoznia Jambornak, Fegyornek, Kutyaknak, Humanistaknak mindenkinek.
sot megkockaztatom, hogy legkesobb tavaly nyar ota ezen kellene gondolkozniuk. oke 26-os valasztas kuka nekunk, de aprilis 13tol mit kell csinalnunk, hogy a 30as ne legyen az.
legnagyobb baj, hogy a felszinen nem latni meg semmit. ami jelenleg megsem olyan nagy baj. de ha legkesobb szeptemberben sem latni semmit ezektol a szereploktol, hogy akkor hogyan tovabb, na akkor az lesz, amit mondasz.
csebi
Nem is 30 hanem 29
Negritis, a vajda
nyilvan orszaggyulesire gondoltam.
azert onkorin mondjuk a fovaroson meg megyeszekhelyeken kivul nincs sok partpolitika. megyei kozgyulesek meg az EP valasztasanal is lentebb vannak relevancia szinten szoval en 30ra keszulnek amennyire lehet.

az elegge latszik, hogy jelenleg onkormanyzati politikuskent nehez felepulnod orszagos szintre. inkabb visszafele megy ez.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 064 — Whoops, looks like something went wrong.
Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀
Stez
teljesen megsemmisiti.
De legalabb volt fasza Deaknak beulni.
Kenny
Latod minden reakciojan, hogy o peldaul nem Pocsban nyomja es probalja ugy finomitani, meg haritani a dolgokat, hogy talan meg besimulhat a masik oldalhoz. 😀
Pont azt nezem ki belole, hogy meg konyorogni is fog MP-nek. 😀

2 hónapja
Kenny Atlanta Falcons 11 700 — Omar's Coming Yo!
Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀
Stez
teljesen megsemmisiti.
De legalabb volt fasza Deaknak beulni.

2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 064 — Whoops, looks like something went wrong.
Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀

2 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Alaptörvény vitához: én Assurbanaplival értek egyet, ez egy politikai termék, kevésbé jogi kérdés. Jogilag azt írsz bele az alkotmányba, amit szeretnél (illetve ugye amit a nép szeretne elvileg). Ez sokkal inkább egy politikai kérdés, aminek két éle van. Az egyik nyilvánvaló, az ellenzéki szavazó OV fóbiája. A másik, ami szerintem sokkal érdekesebb, MP azon törekvése, hogy azt mutassa, hogy ő nem Orbán Viktor.

Álláspontom szerint, ha új választási rendszer lesz, akkor az megoldja ezt a problémát.

De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
Leírtam már ebben a topikban is régebben, hogy az alkotmányjogi szakirodalomban közhely, hogy a választási rendszer alakítja ki a pártrendszert. Azonnal nem, teljesen igazad van, kell neki idő, de hosszabb távon a választási rendszer törvényszerűen magához idomítja a pártrendszert. A jelenlegi sem azonnal alakította ki a kétpártrendszert, de néhány választás alatt igen (mert ez, amit most látunk, már kétpártrendszernek számít, ilyen apró párt, mint a Mi Hazánk, van az angoloknál is).
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 955 — The Mathematician
De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
es ezaz, amin el kellene gondolkoznia Jambornak, Fegyornek, Kutyaknak, Humanistaknak mindenkinek.
sot megkockaztatom, hogy legkesobb tavaly nyar ota ezen kellene gondolkozniuk. oke 26-os valasztas kuka nekunk, de aprilis 13tol mit kell csinalnunk, hogy a 30as ne legyen az.
legnagyobb baj, hogy a felszinen nem latni meg semmit. ami jelenleg megsem olyan nagy baj. de ha legkesobb szeptemberben sem latni semmit ezektol a szereploktol, hogy akkor hogyan tovabb, na akkor az lesz, amit mondasz.
csebi
Nem is 30 hanem 29

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 340 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Mekkora egy kuki ez a Deák 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Kenny Atlanta Falcons 11 700 — Omar's Coming Yo!
Ussed Marxi, ahol ered😃

2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
es ezaz, amin el kellene gondolkoznia Jambornak, Fegyornek, Kutyaknak, Humanistaknak mindenkinek.
sot megkockaztatom, hogy legkesobb tavaly nyar ota ezen kellene gondolkozniuk. oke 26-os valasztas kuka nekunk, de aprilis 13tol mit kell csinalnunk, hogy a 30as ne legyen az.
legnagyobb baj, hogy a felszinen nem latni meg semmit. ami jelenleg megsem olyan nagy baj. de ha legkesobb szeptemberben sem latni semmit ezektol a szereploktol, hogy akkor hogyan tovabb, na akkor az lesz, amit mondasz.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 566 — Chiefs GM
Alaptörvény vitához: én Assurbanaplival értek egyet, ez egy politikai termék, kevésbé jogi kérdés. Jogilag azt írsz bele az alkotmányba, amit szeretnél (illetve ugye amit a nép szeretne elvileg). Ez sokkal inkább egy politikai kérdés, aminek két éle van. Az egyik nyilvánvaló, az ellenzéki szavazó OV fóbiája. A másik, ami szerintem sokkal érdekesebb, MP azon törekvése, hogy azt mutassa, hogy ő nem Orbán Viktor.

Álláspontom szerint, ha új választási rendszer lesz, akkor az megoldja ezt a problémát.

De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
Egyébként azt el tudom képzelni, hogy mivel most már csak a tetemek maradtak a hagyományos baloldali pártok helyén, és nem igazán kell helyezkedni, "megtartani", illetve alkalmazkodni az ittragadt matuzsálemekhez, elkezdhet szerveződni valamiféle új dolog.

Nyilván logikus lenne Jámbort és a Szikrát alapul venni, de az talán nagyon niche, fene tudja. Pl. most szerintem Fegyőr elég sokat dobott a saját renoméján, és van még 1-2 tehetséges fiatalabb arc, akiket így egyben megnéznék. Persze nehéz lenne ennyi különböző elképzelést egybe rendezni, de egy parlamentbe jutásra alkalmas alternatívát össze lehetne tákolni 4 év alatt.

2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.
Stez
Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
nagylaza, főpohárnok
ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod lesz
NB2
Az lesz számára.
Pedig a világ így működik mostanság. Egyik szekta helyett másik szekta, ahelyett egy újabb. (Kádár-Gyurcsány-Orbán-MP-stb.)
Ez most nagyon passzol a posztmodern ember érzületébe.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem feltétlen, én érzelemmentesen közelítem meg.

A Fidesz nem politikai közösség, hanem bűnszervezet. Egy bűnszervezetet pedig csak így lehet szétverni.

Nem elegáns, nem szép, de - szerintem - erre van szüksége az országnak ahhoz, hogy 1) helyreálljon valamiféle alap ahhoz, hogy itt egy nyugati értelemben véve értelmezhető demokrácia legyen és 2) levezesse azt az indulatot, ami mérgezi a társadalmunkat 16 éve.
resistance is futile
igen, oke. jol mutat meg minden tenyleg, de te is tudod, hogy minimalis meloval meg lehet ezt kerulni.
tegyuk fel, hogy nyernek es kinevezik Semjent PM-nek, OV meg lesz a helyettese, akihez aztan minden lenyegi feladatkor kerul. lenyegeben egy acting PM lesz belole helyetteskent.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 340 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Deák dani a partizánon
Negritis, a vajda
Erőt kell vennem magamon hogy belenézzek. Mond valami értelmeset vagy mosdatja magát és a haverjait?
KB23
Eddig vergődes
Negritis, a vajda
De azert erzed rajta, hogy probal profinak tunni es nem tolja a full fellengzos, sertodott szemelyeskedest, velhetoen probal kicsit odasimulni az uj hatalomhoz, hatha. 😀
Stez
"...mi a kérdés?" 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
Ezek a hir tvn meg mindig felelmetesen kibaszott buta emberek, akik egy buborek valosagban elnek. Ezek olyan dolgokrol bsszelnek, amik nem leteznek, es kozben gyokerezik a fiatalokat, akik bedoltek a tiktok vibe-nak.
Stez
mondjuk ezen annyira nem lepődtem meg
resistance is futile
addig jo amig ilyen vakon maradnak. ha meg sem akarjak erteni ezt a buktat.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Stez SMU Mustangs 49 064 — Whoops, looks like something went wrong.
Deák dani a partizánon
Negritis, a vajda
Erőt kell vennem magamon hogy belenézzek. Mond valami értelmeset vagy mosdatja magát és a haverjait?
KB23
Eddig vergődes
Negritis, a vajda
De azert erzed rajta, hogy probal profinak tunni es nem tolja a full fellengzos, sertodott szemelyeskedest, velhetoen probal kicsit odasimulni az uj hatalomhoz, hatha. 😀