Politika
63 feliratkozó
2 hónapja
Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀parancsra tettem is vót?
Stez
Marci nem hagyja kidumálni a pénisz szakértőt
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Mert o meg nem szedte meg magat, neki van mit veszitenie, ha kikerul a pixisbol. 😀Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀egy utolso csicskakent viselkedik.
Stez
Kenny
2 hónapja
Ettől sokat nem remélek. Amikor pl. nálunk a könyvvizsgálói kamarában, ment a sírás 2016-ban, hogy milyen kevés fiatal van, majd 2017-ben kamarai kezdeményezésre el is törölték a 70 éves felső korhatárt az elnökségi tagságra...Meg lehet ezt oldani kevesbe szemelyreszabottan. Ugy modositani az alaptorvenyt, hogy miniszterelnok a kinevezese idopontjaban nem lehet 65 evnel idosebb. OV elvileg most 62, kovetkezo valasztason 66 lenne.Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
Stez
nagylaza, főpohárnok
Ez egy objektiv eldontheto merce, legitimitasa is lenne szvsz. 65 feletti, tehat ha jol szamolom, a nyugdijkorhatar feletti szemely ne lehessen mar az orszag vezetoje.
undisputedly
Egyébként szellemileg a mai 65 évesek frissek még, de egyébként én támogatnám, hogy ne 70 éves emberek irányítsák a világ nagyhatalmait se...

2 hónapja
Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀egy utolso csicskakent viselkedik.
Stez
2 hónapja
Rohadtul remélem, hogy az összes nyalocnak nem lesz elfelejtve az elmúlt éve. Legyen az Deák Dani, MTV-s hírbemondó, Kuki vagy a rádiósok pl Sebestyén Balázs. Okádék attól ahogy hirtelen stílust váltottak és más hangot ütnek meg!tok termeszetes. ebbol elnek.
NB2
2 hónapja
Deak minden harmadik mondataban bocsanatot ker, de azert biztos ami biztos, sosem mondja ki, hogy az o hibaja, o hazudott, hanem mutogat masra, hogy o ettol-attol-amattol kapta az informaciokat, o errol nem tehet. 😀
2 hónapja
Meg lehet ezt oldani kevesbe szemelyreszabottan. Ugy modositani az alaptorvenyt, hogy miniszterelnok a kinevezese idopontjaban nem lehet 65 evnel idosebb. OV elvileg most 62, kovetkezo valasztason 66 lenne.Amugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
Stez
nagylaza, főpohárnok
Ez egy objektiv eldontheto merce, legitimitasa is lenne szvsz. 65 feletti, tehat ha jol szamolom, a nyugdijkorhatar feletti szemely ne lehessen mar az orszag vezetoje.
Szerkesztette: undisputedly
2 hónapja
Rohadtul remélem, hogy az összes nyalocnak nem lesz elfelejtve az elmúlt éve. Legyen az Deák Dani, MTV-s hírbemondó, Kuki vagy a rádiósok pl Sebestyén Balázs. Okádék attól ahogy hirtelen stílust váltottak és más hangot ütnek meg!
2 hónapja
A fő baj, hogy relatíve könnyű kétharmadot szerezni. Nem a kétpárt rendszerrel van a baj, hanem azzal, hogy ellentétben az angol politikával, ahol tudnak önmérsékletet gyakorolni a pártok, különböző informális és tradicionális okokból, ezzel ellentétben itthon ennek nincs hagyománya.Alaptörvény vitához: én Assurbanaplival értek egyet, ez egy politikai termék, kevésbé jogi kérdés. Jogilag azt írsz bele az alkotmányba, amit szeretnél (illetve ugye amit a nép szeretne elvileg). Ez sokkal inkább egy politikai kérdés, aminek két éle van. Az egyik nyilvánvaló, az ellenzéki szavazó OV fóbiája. A másik, ami szerintem sokkal érdekesebb, MP azon törekvése, hogy azt mutassa, hogy ő nem Orbán Viktor.Leírtam már ebben a topikban is régebben, hogy az alkotmányjogi szakirodalomban közhely, hogy a választási rendszer alakítja ki a pártrendszert. Azonnal nem, teljesen igazad van, kell neki idő, de hosszabb távon a választási rendszer törvényszerűen magához idomítja a pártrendszert. A jelenlegi sem azonnal alakította ki a kétpártrendszert, de néhány választás alatt igen (mert ez, amit most látunk, már kétpártrendszernek számít, ilyen apró párt, mint a Mi Hazánk, van az angoloknál is).
Álláspontom szerint, ha új választási rendszer lesz, akkor az megoldja ezt a problémát.
De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
Assurbanapli
De ez egy nagyon hosszú beszélgetés. Én alapvetően hiszek abban, hogy a morális és erkölcsi értékek elsődlegesek a joggal szemben. Meggyőződésem, hogy egy ország (értelmiségének, elitjének stb.) morális értékrendje tükröződik egy jogrendben, és ezáltal egy választási rendszerben. A 90-ben úgy alkották meg a választási rendszert, hogy kódolva legyen benne a pluritás, ennek ellenére már 94-ben abszolút többséget tudott szerezni az állampárt örököse, de mondjuk kétharmada ténylegesen csak koalícióban volt. Alapvetően az ellenzéknek igen kis tér jutott, és a Fidesz úgy tudta legyőzni 1998-ban, hogy taktikailag visszalépések és koordinált jelöltállítás történt. 2006 és 2010 pedig már egyértelműen abban az irányba mutatott, hogy kétpárti parlamentre van igény, annak ellenére, hogy a választási rendszerben semmi jelentős változás nem volt az 1990-es állapotokhoz képest.
Szóval értem, amit mondasz, és alapvetően jogelméleti szinten egyet is értek veled. Viszont pont a magyar választási rendszer (2010 előtt) nem igazolja vissza, hogy passzív és aktív választói akarat nem írhatja felül a jogrend adta kereteket.
Sajnos dolgoznom is kell, nem elég, hogy szabadságon voltam nagycsütörtök óta, de még tegnap is inkább Partizánt voltam kénytelen hallgatni 😀 De nagyon szívesen diskurálnék erről.

2 hónapja
Délután kíváncsi vagyok, hogy a Pöcs 25:55-höz képest Danit meddig fogom bírni.
Poloska vagyok.
2 hónapja
oszinten szolva mivel kvazi urololugasa is volt mar, olyan sok dolog nem lehet mar, amit nem tud rola ...Latod minden reakciojan, hogy o peldaul nem Pocsban nyomja es probalja ugy finomitani, meg haritani a dolgokat, hogy talan meg besimulhat a masik oldalhoz. 😀Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀teljesen megsemmisiti.
Stez
De legalabb volt fasza Deaknak beulni.
Kenny
Pont azt nezem ki belole, hogy meg konyorogni is fog MP-nek. 😀
Stez
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
nyilvan orszaggyulesire gondoltam.Nem is 30 hanem 29De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.es ezaz, amin el kellene gondolkoznia Jambornak, Fegyornek, Kutyaknak, Humanistaknak mindenkinek.
Gyurma Pappa
sot megkockaztatom, hogy legkesobb tavaly nyar ota ezen kellene gondolkozniuk. oke 26-os valasztas kuka nekunk, de aprilis 13tol mit kell csinalnunk, hogy a 30as ne legyen az.
legnagyobb baj, hogy a felszinen nem latni meg semmit. ami jelenleg megsem olyan nagy baj. de ha legkesobb szeptemberben sem latni semmit ezektol a szereploktol, hogy akkor hogyan tovabb, na akkor az lesz, amit mondasz.
csebi
Negritis, a vajda
azert onkorin mondjuk a fovaroson meg megyeszekhelyeken kivul nincs sok partpolitika. megyei kozgyulesek meg az EP valasztasanal is lentebb vannak relevancia szinten szoval en 30ra keszulnek amennyire lehet.
az elegge latszik, hogy jelenleg onkormanyzati politikuskent nehez felepulnod orszagos szintre. inkabb visszafele megy ez.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Latod minden reakciojan, hogy o peldaul nem Pocsban nyomja es probalja ugy finomitani, meg haritani a dolgokat, hogy talan meg besimulhat a masik oldalhoz. 😀Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀teljesen megsemmisiti.
Stez
De legalabb volt fasza Deaknak beulni.
Kenny
Pont azt nezem ki belole, hogy meg konyorogni is fog MP-nek. 😀
2 hónapja
Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀teljesen megsemmisiti.
Stez
De legalabb volt fasza Deaknak beulni.
2 hónapja
Azert Deakkal felmossak a padlot. 😀
2 hónapja
Alaptörvény vitához: én Assurbanaplival értek egyet, ez egy politikai termék, kevésbé jogi kérdés. Jogilag azt írsz bele az alkotmányba, amit szeretnél (illetve ugye amit a nép szeretne elvileg). Ez sokkal inkább egy politikai kérdés, aminek két éle van. Az egyik nyilvánvaló, az ellenzéki szavazó OV fóbiája. A másik, ami szerintem sokkal érdekesebb, MP azon törekvése, hogy azt mutassa, hogy ő nem Orbán Viktor.Leírtam már ebben a topikban is régebben, hogy az alkotmányjogi szakirodalomban közhely, hogy a választási rendszer alakítja ki a pártrendszert. Azonnal nem, teljesen igazad van, kell neki idő, de hosszabb távon a választási rendszer törvényszerűen magához idomítja a pártrendszert. A jelenlegi sem azonnal alakította ki a kétpártrendszert, de néhány választás alatt igen (mert ez, amit most látunk, már kétpártrendszernek számít, ilyen apró párt, mint a Mi Hazánk, van az angoloknál is).
Álláspontom szerint, ha új választási rendszer lesz, akkor az megoldja ezt a problémát.
De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
2 hónapja
Nem is 30 hanem 29De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.es ezaz, amin el kellene gondolkoznia Jambornak, Fegyornek, Kutyaknak, Humanistaknak mindenkinek.
Gyurma Pappa
sot megkockaztatom, hogy legkesobb tavaly nyar ota ezen kellene gondolkozniuk. oke 26-os valasztas kuka nekunk, de aprilis 13tol mit kell csinalnunk, hogy a 30as ne legyen az.
legnagyobb baj, hogy a felszinen nem latni meg semmit. ami jelenleg megsem olyan nagy baj. de ha legkesobb szeptemberben sem latni semmit ezektol a szereploktol, hogy akkor hogyan tovabb, na akkor az lesz, amit mondasz.
csebi
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Mekkora egy kuki ez a Deák 😀

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.es ezaz, amin el kellene gondolkoznia Jambornak, Fegyornek, Kutyaknak, Humanistaknak mindenkinek.
Gyurma Pappa
sot megkockaztatom, hogy legkesobb tavaly nyar ota ezen kellene gondolkozniuk. oke 26-os valasztas kuka nekunk, de aprilis 13tol mit kell csinalnunk, hogy a 30as ne legyen az.
legnagyobb baj, hogy a felszinen nem latni meg semmit. ami jelenleg megsem olyan nagy baj. de ha legkesobb szeptemberben sem latni semmit ezektol a szereploktol, hogy akkor hogyan tovabb, na akkor az lesz, amit mondasz.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Alaptörvény vitához: én Assurbanaplival értek egyet, ez egy politikai termék, kevésbé jogi kérdés. Jogilag azt írsz bele az alkotmányba, amit szeretnél (illetve ugye amit a nép szeretne elvileg). Ez sokkal inkább egy politikai kérdés, aminek két éle van. Az egyik nyilvánvaló, az ellenzéki szavazó OV fóbiája. A másik, ami szerintem sokkal érdekesebb, MP azon törekvése, hogy azt mutassa, hogy ő nem Orbán Viktor.Egyébként azt el tudom képzelni, hogy mivel most már csak a tetemek maradtak a hagyományos baloldali pártok helyén, és nem igazán kell helyezkedni, "megtartani", illetve alkalmazkodni az ittragadt matuzsálemekhez, elkezdhet szerveződni valamiféle új dolog.
Álláspontom szerint, ha új választási rendszer lesz, akkor az megoldja ezt a problémát.
De. Tartok tőle, hogy a magyar politikai kultúra nem lesz ettől más. Jelenleg nem látom, hogy miből és hogyan fognak hirtelen kinőni pártok. Szerintem a következő választáson még mindig a Tisza és Fidesz/MH párharcát fogjuk látni, hiába is változik meg a választási rendszer.
Gyurma Pappa
Nyilván logikus lenne Jámbort és a Szikrát alapul venni, de az talán nagyon niche, fene tudja. Pl. most szerintem Fegyőr elég sokat dobott a saját renoméján, és van még 1-2 tehetséges fiatalabb arc, akiket így egyben megnéznék. Persze nehéz lenne ennyi különböző elképzelést egybe rendezni, de egy parlamentbe jutásra alkalmas alternatívát össze lehetne tákolni 4 év alatt.
2 hónapja
igen, oke. jol mutat meg minden tenyleg, de te is tudod, hogy minimalis meloval meg lehet ezt kerulni.Nem feltétlen, én érzelemmentesen közelítem meg.Az lesz számára.ha így állsz hozzá, akkor most szólok, hogy pocsék időszakod leszAmugy a foni mit emberkedik az ujraszervezessel, ha egyszer nem lehet tobbet miniszterelnok ugysem? O ugysem engedi masnak at az iranyitast, de szvsz egy rakat agymosott ember miatta is rak x-et, nelkule meg nem fog, mert az o hivei.Némileg furcsállom, hogy a topik ezt ennyire könnyen elengedi. Az történik ugyanis, hogy a kétharmados többséget szerzett párt adminisztratív eszközökkel (szerintem jogsértő módon) megpróbálja kizárni a választási versenyből az egyik potenciális kihívót. Teljesen mindegy, hogy mit gondolok OV-ról, vagy arról, hogy mennyi esélye van a visszatérésre. Az ilyesfajta hatalomgyakorlásnak rögtön az elején megálljt kellene parancsolni.
Stez
nagylaza, főpohárnok
NB2
Pedig a világ így működik mostanság. Egyik szekta helyett másik szekta, ahelyett egy újabb. (Kádár-Gyurcsány-Orbán-MP-stb.)
Ez most nagyon passzol a posztmodern ember érzületébe.
Őszentsége Sobri Jóska
A Fidesz nem politikai közösség, hanem bűnszervezet. Egy bűnszervezetet pedig csak így lehet szétverni.
Nem elegáns, nem szép, de - szerintem - erre van szüksége az országnak ahhoz, hogy 1) helyreálljon valamiféle alap ahhoz, hogy itt egy nyugati értelemben véve értelmezhető demokrácia legyen és 2) levezesse azt az indulatot, ami mérgezi a társadalmunkat 16 éve.
resistance is futile
tegyuk fel, hogy nyernek es kinevezik Semjent PM-nek, OV meg lesz a helyettese, akihez aztan minden lenyegi feladatkor kerul. lenyegeben egy acting PM lesz belole helyetteskent.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
"...mi a kérdés?" 😀De azert erzed rajta, hogy probal profinak tunni es nem tolja a full fellengzos, sertodott szemelyeskedest, velhetoen probal kicsit odasimulni az uj hatalomhoz, hatha. 😀Eddig vergődesDeák dani a partizánonErőt kell vennem magamon hogy belenézzek. Mond valami értelmeset vagy mosdatja magát és a haverjait?
Negritis, a vajda
KB23
Negritis, a vajda
Stez

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
addig jo amig ilyen vakon maradnak. ha meg sem akarjak erteni ezt a buktat.Ezek a hir tvn meg mindig felelmetesen kibaszott buta emberek, akik egy buborek valosagban elnek. Ezek olyan dolgokrol bsszelnek, amik nem leteznek, es kozben gyokerezik a fiatalokat, akik bedoltek a tiktok vibe-nak.mondjuk ezen annyira nem lepődtem meg
Stez
resistance is futile
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
De azert erzed rajta, hogy probal profinak tunni es nem tolja a full fellengzos, sertodott szemelyeskedest, velhetoen probal kicsit odasimulni az uj hatalomhoz, hatha. 😀Eddig vergődesDeák dani a partizánonErőt kell vennem magamon hogy belenézzek. Mond valami értelmeset vagy mosdatja magát és a haverjait?
Negritis, a vajda
KB23
Negritis, a vajda