Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Kicsit félrevezető ez az "államosítás" kifejezés, hiszen az iskolák ezt megelőzően is közfenntartásúak voltak jellemzően, inkább mondanám ezt központosításnak.
Ráadásul a most citált intézkedések zömét az állam úgy is be tudta volna vezetni, ha az iskolák maradnak az önkormányzatoknál.

Ez a 444 poszt teljesen olyan, mint amikor a parlamentben beterjeszt egy javaslatot a hatalmon lévő párt, és az ellenzék bekezdésről bekezdésre bebizonyítja, hogy ez miért is hozza el a világvégét.
A legtöbb esetben aztán nem lesz világvége, sőt, az ellenzéki párt kormányra kerülve sunyiban meghagyja az egész törtvényt a helyén, ritkább esetben módosítgat rajta, és csak kivételes esetben hoz olyan szabályozást, amely teljesen megegyezik az általa eltörölt előttivel.


Szerintem ez is olyan törvény lesz, amelynek nem egy elemét meghagyja majd az 1 vagy 5 év múlva hatalomra kerülő jelenlegi ellenzék, de az is biztos szerintem, hogy bizonyos részeit fű alatt már ez a kormány is módosítja majd 2-3 év tapasztalatának a birtokában.

(a 444. hozza magát, a cikk fele egy facebookról lopott bejegyzés, eredeti gondolat alig)

több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Rózsát nem lett volna szabad az oktatás közelébe sem engedni, nemhogy hatalmat adni a kezébe!laccoo74
El nem tudom képzelni hogy HR-t ki nyomhatja ennyire, mert ha jól emlékszem Orbán már a felsőoktatás átvariálásakor is elégedetlen volt vele. Akkor nagyon mondták hogy inog a széke, ahhoz képest azóta is zavartalanul ámokfut.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Rózsát nem lett volna szabad az oktatás közelébe sem engedni, nemhogy hatalmat adni a kezébe!
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Nem ez a legnagyobb baj az iskola államosítással. A legnagyobb baj, hogy értelmetlen. Igazából ne gondolja senki, hogy lesz ennek bármi haszna, vagy hogy ettől a Fidesznek több szavazója lesz. És azt hiszem ezt a Fideszben is tudják. Itt egyszerűen arról van szó, hogy odatettek egy volt MSZMP pártkatonát, aki most nagyon keresztény, hogy csináljon valamit, a tényleg rosszul működő és pazarlóan működő iskolarendszerrel. Ő pedig, mivel ebben szocializálódott, nem látott más kiutat, csak az államosítást. Csak most nem Lenin tanításai a "divatosak", hanem Jézus tanításai.

És a Fidesz pedig nem fogja soha beismerni nyilvánosan, hogy tévedett, legalábbis 2014-ig biztos nem. Az, hogy engedték kiszólni Pokornit, szerintem jelzi, hogy 2014 szeptemberre azért más rendszer lesz, és én is úgy tudom, hogy a Fidesz tudja, hogy ez így nagyon nem jól sikerült, csak "visszacsinálni", nem lehet gyorsan, csak "odacsinálni" lehet gyorsan. Rózsa tehetségtelensége már régen nem kérdés, csak a kijavító személye és ideje az.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Én arra a kérelemre gondoltam, amit azoknak a szülőknek kell benyújtani az iskola igazgatójához, akik szeretnék gyermeküket 16 óra előtt elvinni az iskolából.
Mi is ebben a cipőben járunk, szerencsére nálunk van igazgató, és nagyon rugalmasan állt a kérdéshez.
több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Egy hét múlva kezdődik a tanév, és sok helyen még nincs iskolaigazgató!
Se "lojális", se nem lojális!
Egyszerűen csak nincs!
Kérdem én, így ki fogja elbírálni a szülők kérelmét?laccoo74
A politikus. Ahol lesz igazgató, annak is meg kell csinálnia, amit "kér" a hatalom.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Egy hét múlva kezdődik a tanév, és sok helyen még nincs iskolaigazgató!
Se "lojális", se nem lojális!
Egyszerűen csak nincs!
Kérdem én, így ki fogja elbírálni a szülők kérelmét?
több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Nagyon nincs ez az egész átgondolva!laccoo74
Nem az a lényeg, hogy működjön az oktatás. "Lojális" legyen az igazgató. Ők tesznek egy szívességet neki, és majd egyszer, ha nekik is szükségük lesz. De lehet nem is lesz rá szükség, de majd ha lesz, akkor majd ők is kérnek egy kisebb szívességet... ala Keresztapa 😊
Sok más mellett az oktatásban dolgozókat is zsebre kell tenni.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Nagyon nincs ez az egész átgondolva!
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906
 most.444.hu/2013/08/25/igazgato-ur-legyen-szives-a-gyerekemet-hazaengedni-onkielegiteni-tanitas-utan/

Az anyjuk picsáját, de tényleg.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Hehe, csak nem?

 www.origo.hu/nagyvilag/20130822-a-guardiannel-egyutt-a-szolasszabadsagot-is-fenyegetik-a-brit-hatosagok.html

"a héten kiderült, hogy a brit kormány heteken át nyomást gyakorolt a Guardian című lapra, hogy adja át vagy semmisítse meg azokat az adathordozókat, amelyeken a Snowden-ügyhöz köthető információk voltak...
A brit titkosszolgálat ügynökei felkeresték a Guardian szerkesztőségét is, ahol személyesen felügyelték azoknak az adathordozóknak a megsemmisítését, amelyeken a kiszivárogtatásból származó információk voltak. A lap főszerkesztője, Alan Rusbridger szerint ez volt az egyik legbizarrabb pillanat a The Guardian hosszú történetében.
"

Itt azért meglátszik, hogy a média-szabadság témakörében a mi Viktorunk milyen messze van még az igazi nagypályásoktól.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Lázár volt (?nem tudom, hogy kimondták e már a válást?) felesége a legjobb barátom unokatestvére. Rendszeresen összejárnak.
Aki elhiszi a dolgot elhiszi, aki nem az nem.
Sokszor "esett el".
Persze urban legend ha úgy jobban tetszik.Bazzani
Kis hely ez a hódmező is.Amadeus91
Mondjuk Lázárné és a haverom is mindszenti éppen, de valóban nem vagyunk nagyváros ahhoz, hogy az infók eljussanak bárkihez.
Csak szólni senki sem mer semmiért...

.Bazzani
ja, erre gondoltam, kb. mint Békéscsaba; mindenki tud a másikról mindent, megy a susmus az utcán.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Lázár volt (?nem tudom, hogy kimondták e már a válást?) felesége a legjobb barátom unokatestvére. Rendszeresen összejárnak.
Aki elhiszi a dolgot elhiszi, aki nem az nem.
Sokszor "esett el".
Persze urban legend ha úgy jobban tetszik.Bazzani
Kis hely ez a hódmező is.Amadeus91
Mondjuk Lázárné és a haverom is mindszenti éppen, de valóban nem vagyunk nagyváros ahhoz, hogy az infók eljussanak bárkihez.
Csak szólni senki sem mer semmiért...

Volt ez a rendőrtüntetés amikor elvették tőlük a kedvezményezett nyugdíjat. Le volt zárva a Kossuth tér ahol volt a "buli". Be van az egész kamerázva és meg lett mondva , hogy akit a kordonon belül látnak azt kirúgatja Lázár a munkehelyéről. Ezért nem volt egy helyi rendőr sem de más szimpátiatüntetők sem csak a vidékről jött rendőrök.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
Lázár volt (?nem tudom, hogy kimondták e már a válást?) felesége a legjobb barátom unokatestvére. Rendszeresen összejárnak.
Aki elhiszi a dolgot elhiszi, aki nem az nem.
Sokszor "esett el".
Persze urban legend ha úgy jobban tetszik.Bazzani
Kis hely ez a hódmező is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Miért nézed le a nőket azzal, hogy ennyire kivételeznél velük?
Sobri Jóska
Ezen logika szerint akkor a liberálisok által imádott pozitív diszkrimináció pl. a cigányokkal szemben szintén a megvetés egy formája?
Nem hiszem.atapapa
Pedig de. Eleve származás, vagy bármi olyan alapján diszkriminálni, amiről az ember nem tehet egyfajta elkülönülősdi. Márpedig minden ilyen "ők mások" megközelítés egyfajta elitista hozzáállást feltételez, melyben aki magát másnak érzi egyben különbnek is.
Az zavar meg téged, hogy Magyarországon a nagyfokú cigányellenesség miatt a liberálisok "egyenlő elbírálást" lózungja már pozitív diszkriminációként értelmezhető.
Gondolj bele, amikor régen, egy kedves, nagyvonalú rabszolgatartó kegyet gyakorolt egy feketével szemben, bár jó ember volt, de mégis felülről lefelé kezelte azzal, hogy magához emelte, ergo lenézte.Sobri Jóska
A feketék helyzete "adott" volt abban az időszakban. Ha ezen bárki változtatott pozitív irányba önzetlen meggyőződésből, azt sok mindennel tudnám jellemezni, de lenézéssel biztosan nem.
Egyébként én sem vagyok a pozitív diszkrimináció lelkes híve, a the west wing nagy kedvencem volt régen, egyik részben a demokraták arról beszélnek, hogy milyen fasza dolog is ez, meg hogy folytatni kell, kiterjeszteni, mire a sajtószóvivő kissé rezignáltan megszólal (aki szintén liberó), hogy "apám kurvajó matektanár volt, de a 40 éves karrierje alatt mindig volt egy fekete nő, akit helyette kellett előléptetni, így tankerületi vezető helyet talpas matektantárként ment nyugdíjba",

De a nő a gyengébbik nem, a családon belüli erőszakos cselekmények bő 90 százalékában nem a nő az aktív fél, hanem a szenvedő alany. Majd ha ez a szám 50-50 lesz, akkor beszéljünk arról, hogy a nő ilyen kontextusban nem érdemel erősebb jogi védelmet.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 093 — #NoStress
Miért nézed le a nőket azzal, hogy ennyire kivételeznél velük?
Sobri Jóska
Ezen logika szerint akkor a liberálisok által imádott pozitív diszkrimináció pl. a cigányokkal szemben szintén a megvetés egy formája?
Nem hiszem.atapapa
Pedig de. Eleve származás, vagy bármi olyan alapján diszkriminálni, amiről az ember nem tehet egyfajta elkülönülősdi. Márpedig minden ilyen "ők mások" megközelítés egyfajta elitista hozzáállást feltételez, melyben aki magát másnak érzi egyben különbnek is.
Az zavar meg téged, hogy Magyarországon a nagyfokú cigányellenesség miatt a liberálisok "egyenlő elbírálást" lózungja már pozitív diszkriminációként értelmezhető.
Gondolj bele, amikor régen, egy kedves, nagyvonalú rabszolgatartó kegyet gyakorolt egy feketével szemben, bár jó ember volt, de mégis felülről lefelé kezelte azzal, hogy magához emelte, ergo lenézte.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Szerintem meg egy ilyen általánosítás, irritálóan hímsovén.
Sobri Jóska
Bizonyos liberálisok szerint az is hímsovinizmus, ha egy férfi - akár a legudvariasabb formában is - bókol egy nőnek... Kurvára könnyen ragasztgatják ezt a címkét, szerintem most te is ezt teszed.

Mitől korrektebb mondjuk nekem 130 kilósan kezet emelni egy 60 kilós pasira, mint egy 90 kilós nőre? Semennyire.
Mindenféle erőszak ugyanannyira elítélendő, akárki ellen irányul.
Sobri Jóska
Igen, ezt mondhatjuk így is. De az is hímsovinizmus, amikor ránézek a börtönstatisztikákra, és azt látom, hogy az elítéltek 10%-t se teszik ki a nők, miközben a társadalomban több nő van, mint férfi? Nekem kriminológia órán annak idején próbálták ennek elmagyarázni az okát, az ott vázoltak miatt is jobban el tudom fogadni ha két férfi között "meggy le egy meccs".


Valamint választójog elvétele, mint büntetés???
Sobri Jóska
Passzív választójogot írtam, ez a választhatóságot jelenti, vagyis még választhatna, de nem lehetne képviselő.

A gyerekeket lehessen?
Vagy a nyomorékokat, cigányokat, betegeket, stb?
Sobri Jóska
Nagy demagóg vagy. Hol írtam vagy melyik szavamból lehet kibontani, hogy lehet őket verni? Azt írtam csupán, hogy aki nőket ver, annak elvenném a passzív választójogát rögtön. De ettől még nem tenném legálissá a cigányok vagy egyéb kisebbségek bántalmazását. Most a nőkről volt szó, róluk írtam csak. Stim?

A gyerekek megütése is ugyanígy felháborít, de a jog ismeri a fenyítési jogot, ha a 13 éves fiadnak lekeversz egy sallert, az nem lesz tettleges becsületsértés. Ettől még maximálisan elítélem a gyerekbántalmazást, jobban, mint a nők kárára elkövetett verést. De ahogy most éppen nem volt szó a kisebbségekről, úgy a gyerekekről sem.

Miért nézed le a nőket azzal, hogy ennyire kivételeznél velük?
Sobri Jóska
Ezen logika szerint akkor a liberálisok által imádott pozitív diszkrimináció pl. a cigányokkal szemben szintén a megvetés egy formája?
Nem hiszem.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 093 — #NoStress
Egyetértünk, ha rajtam múlna, én már annak elvenném a passzív választójogát, aki csak egyszer kezet emelt egy nőre.atapapa
És ha önvédelemből tette?
Pl.:  index.hu/belfold/2013/08/15/szurt_az_iskolaigazgato_feltik_a_diakokat/
"Egy családi vita során késsel sebezte meg magát és férjét a kővágószőlősi iskolaigazgató, ezért több szülő fél attól, hogy a helyi iskolába engedje a gyermekét. Mások jó pedagógusnak tartják az igazgatónőt és kiállnak mellette - írta az Új Dunántúli Napló."Sobri Jóska
Gondoltam hogy valaki beleköt ebbe a kategorikus kijelentésembe, azon még kevésbé lepődtem meg hogy te voltál 😉

A jogos védelem nem véletlenül zárja ki egy cselekmény jogellenességét, ezen nincs mit ragozni (bár egy nő támadásának az elhárítása a legtöbb esetben megoldható annak bántalmazása nélkül szerintem, különösen egy kapcsolatban)atapapa
Szerintem meg egy ilyen általánosítás, irritálóan hímsovén.
Mitől korrektebb mondjuk nekem 130 kilósan kezet emelni egy 60 kilós pasira, mint egy 90 kilós nőre? Semennyire.
Mindenféle erőszak ugyanannyira elítélendő, akárki ellen irányul.
Valamint választójog elvétele, mint büntetés???
És akkor miért csak a nők bántalmazása esetén?
A gyerekeket lehessen?
Vagy a nyomorékokat, cigányokat, betegeket, stb?
Miért nézed le a nőket azzal, hogy ennyire kivételeznél velük?
Azt persze értem, hogy a Meggyes féle ámokfutó szarházi nőverő tetvek (átmegy, hogy hasonlóképp nem támogatom a viselkedésüket, mint te?) indittattak ilyen túlzó kijelentésre, és emocionálisan meg is értem, de akkor is életszerűtlennek és hímsovénnak tartom.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Egyetértünk, ha rajtam múlna, én már annak elvenném a passzív választójogát, aki csak egyszer kezet emelt egy nőre.atapapa
És ha önvédelemből tette?
Pl.:  index.hu/belfold/2013/08/15/szurt_az_iskolaigazgato_feltik_a_diakokat/
"Egy családi vita során késsel sebezte meg magát és férjét a kővágószőlősi iskolaigazgató, ezért több szülő fél attól, hogy a helyi iskolába engedje a gyermekét. Mások jó pedagógusnak tartják az igazgatónőt és kiállnak mellette - írta az Új Dunántúli Napló."Sobri Jóska
Gondoltam hogy valaki beleköt ebbe a kategorikus kijelentésembe, azon még kevésbé lepődtem meg hogy te voltál 😉

A jogos védelem nem véletlenül zárja ki egy cselekmény jogellenességét, ezen nincs mit ragozni (bár egy nő támadásának az elhárítása a legtöbb esetben megoldható annak bántalmazása nélkül szerintem, különösen egy kapcsolatban)

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Lázár volt (?nem tudom, hogy kimondták e már a válást?) felesége a legjobb barátom unokatestvére. Rendszeresen összejárnak.
Aki elhiszi a dolgot elhiszi, aki nem az nem.
Sokszor "esett el".
Persze urban legend ha úgy jobban tetszik.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Egyetértünk, ha rajtam múlna, én már annak elvenném a passzív választójogát, aki csak egyszer kezet emelt egy nőre.atapapa
És ha önvédelemből tette?
Pl.:  index.hu/belfold/2013/08/15/szurt_az_iskolaigazgato_feltik_a_diakokat/
"Egy családi vita során késsel sebezte meg magát és férjét a kővágószőlősi iskolaigazgató, ezért több szülő fél attól, hogy a helyi iskolába engedje a gyermekét. Mások jó pedagógusnak tartják az igazgatónőt és kiállnak mellette - írta az Új Dunántúli Napló."Sobri Jóska
Őőő itt a nő szúrt.

Kizárt, hogy a Meggyes pl. önvédelemből csapkodta meg a feleségét.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 093 — #NoStress
Egyetértünk, ha rajtam múlna, én már annak elvenném a passzív választójogát, aki csak egyszer kezet emelt egy nőre.atapapa
És ha önvédelemből tette?
Pl.:  index.hu/belfold/2013/08/15/szurt_az_iskolaigazgato_feltik_a_diakokat/
"Egy családi vita során késsel sebezte meg magát és férjét a kővágószőlősi iskolaigazgató, ezért több szülő fél attól, hogy a helyi iskolába engedje a gyermekét. Mások jó pedagógusnak tartják az igazgatónőt és kiállnak mellette - írta az Új Dunántúli Napló."

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Egyetértünk, ha rajtam múlna, én már annak elvenném a passzív választójogát, aki csak egyszer kezet emelt egy nőre.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Nem nagyon volt olyan sajtóorgánum a baloldalon anno, amely kihagyta volna ezt a témát.
Szerintem ezért is veszített 2010-ben az országos fideszhenger ellenére.atapapa
Akkor az én személyes érzékelésemmel van baj, mert nem emlékeztem rá, mondjuk lehet azért, mert minden infót "első kézből" hallottam. Mindegy, MT megérdemelt minden szart, amit a nyakába kapott, ő nem csak urban legend szinten egy igazi köcsög, többször bizonyította is keményen, hogy mekkora. És ehhez sokszor nem is kellett baloldali sajtó.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
A magánéletben rendes ember dologra elég jó válasz az ,hogy a feleségét sokszor ápolták a kórházban mert jónéhányszor "elesett".
Bazzani
Graz-ban nem járt gyógykezelésen? Csak mert mindenki tudja, Orbánnál az jött, miután verte a feleségét.

Te most azt hiszed, hogy ha lenne bármilyen megalapozott infó arról, hogy egy Lázár kórházi kezelésig veri a feleségét, akkor a ballib sajtó nem ütné róla nonstop a tamtamot ezerrel? Egy mezítlábas fideszest is kicsináltak (teljesen jogosan) egy vak komondor miatt, a fidesz egyik legerősebb alakjáról terjengő, a valóságot akár csak látásból is ismerő ilyen pletykák már rég Kálmán Olga boncasztalán hevernének.atapapa
Na most ez azért érdekes, mert pl. a Meggyes Tamás ellen konkrétan az asszony besétált a rendőrségre látlelettel feljelentést tenni, az országos média még sem kapta fel valahogy.Gyurma Pappa
Nem nagyon volt olyan sajtóorgánum a baloldalon anno, amely kihagyta volna ezt a témát.
Szerintem ezért is veszített 2010-ben az országos fideszhenger ellenére.