Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó

Najó, ezt nem bírom 😀 😀 😀

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Fogják ott még a békét fenntartani a magyar katonák is!
Más!
Nem tudom, hogy ez az egész Sólyom projekt mennyire komoly.Mert olvasni ezt is azt is.
Nem valami nagy okosság ez véletlenül?
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Azt hiszem, hogy az amerikaiaknál elfogyott a türelem és lassan bevonulnak a szír olajért is. "Kirohántám, megszédűtem, belílegeztem egy ultrahalálos gáztot, osztá mégis itt vagyok. Idefingták mijután ázok á náci-komcsi rosszfijúk nem találtak el még egy kibszott konvojt se, mer' csák rálűttek".
Azt gondolom, hogy azért gyártják azt a sok agyatlan akciómozit, hogy a CNN-ből ezt a sok baromságot kanyar nélkül benyalják a bentlakók. Mert a rosszfiúk mindig mellélőnek és a gázaik se halálosak. 😕toxique
nem fognak bevonulni, csak bombázàsról hablatyolnak, akinek segítenének, azok rühellik őket a legjobban. De mán mindenki zizeg, óvassátok az IDPs fiaskót a katpolon.sutianap
Áááá, mindig így kezdik. 😕. Afganisztán, Irak... jól odavitték a békét, meg a fejlődést. Csupán pár nyamvadt koncesszióért cserébe... mennyire boldogok azóta az afgán családok, gyerekek! Tobzódik a jólét. Nem hiába imádják őket és a felszabadításaikat 😊.
Egyiptom nem jött be, az olaj meg csak úgy kellene... azt gondolom, hogy kb. 2 hónap és mennek tartani a békét... fenn.
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
 www.drteny.com/elemzes/epul-a-nemzeti-bankrendszer/73
Demján papi uzsipénzt kap? Azt már megszokhattuk, hogy a válság első éveiben még rekordokat halmozó bankcsoportok egy jó rakás közpénzadomány után egyszer csak veszteségekről rinyálgatnak és "még-nagyobbat-hazudokot" játszadoznak, de ez itten micsoda? 😀
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Azt hiszem, hogy az amerikaiaknál elfogyott a türelem és lassan bevonulnak a szír olajért is. "Kirohántám, megszédűtem, belílegeztem egy ultrahalálos gáztot, osztá mégis itt vagyok. Idefingták mijután ázok á náci-komcsi rosszfijúk nem találtak el még egy kibszott konvojt se, mer' csák rálűttek".
Azt gondolom, hogy azért gyártják azt a sok agyatlan akciómozit, hogy a CNN-ből ezt a sok baromságot kanyar nélkül benyalják a bentlakók. Mert a rosszfiúk mindig mellélőnek és a gázaik se halálosak. 😕toxique
nem fognak bevonulni, csak bombázàsról hablatyolnak, akinek segítenének, azok rühellik őket a legjobban. De mán mindenki zizeg, óvassátok az IDPs fiaskót a katpolon.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
De olvassátok el jól, az összes cikk kincs!

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 www.drteny.com/

Nagyon régen röhögtem ennyit politikai blogon 😀

Gyurma Pappa
És még a békemenet transzparensen is rajta lesz. Messziről úgyis csak a színek látszanak...
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
 www.drteny.com/

Nagyon régen röhögtem ennyit politikai blogon 😀


több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Azt hiszem, hogy az amerikaiaknál elfogyott a türelem és lassan bevonulnak a szír olajért is. "Kirohántám, megszédűtem, belílegeztem egy ultrahalálos gáztot, osztá mégis itt vagyok. Idefingták mijután ázok á náci-komcsi rosszfijúk nem találtak el még egy kibszott konvojt se, mer' csák rálűttek".
Azt gondolom, hogy azért gyártják azt a sok agyatlan akciómozit, hogy a CNN-ből ezt a sok baromságot kanyar nélkül benyalják a bentlakók. Mert a rosszfiúk mindig mellélőnek és a gázaik se halálosak. 😕
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
A következőben semmi eredeti gondolat nincs (bocs ata)Gyurma Pappa
Azt hiszem félre lettem érte, semmi bajom a kopival, ha éppen nem egy hírportál próbálja vele elfedni a kompetenciahiányát.atapapa
I.R.O.N.Y. 😊

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
A következőben semmi eredeti gondolat nincs (bocs ata)Gyurma Pappa
Azt hiszem félre lettem érte, semmi bajom a kopival, ha éppen nem egy hírportál próbálja vele elfedni a kompetenciahiányát.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Alakul ez..... 😀
Érik a botrány az iskolákban! Ez lett a fejetlenség végeapeszos
Mi ma megyünk a könyvekért,jóleső érzés előtte ilyeneket olvasni...
Hogy van ez az elsősöknek ingyen tankönyv?
Tanév végén vissza kell szolgáltatni?És négy tanévet kell kibírnia?
Ez most komoly?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Majd egyszer írok a pécsi ipari parkokról, kedves történet...Gyurma Pappa
Mikor, mikor?

(És a Krleza dicséretéért plusz pont jár 😊)zinedine5
Ha majd nem kell 23:41-kor is dolgoznom 😀

Viszonylag hosszú, mindkét ipari parkban érintett vagyok/voltam, hol közvetve, hol közvetlenül. Ráadásul a K-i parkot most is látom, ha kinézek az ablakon 😊

(a gyermekemet jövőre a Krleza ovijába szeretném íratni, pedig nem vagyunk horvátok, csak a gyökereink, de szeretném, ha a kétnyelvű oviba járna, és nem igazán vagyok hajlandó az angol oviért, őőő, versengeni, hogy finom legyek 😊 )Gyurma Pappa
mondd azt, hogy "törleszkedni", kicsit eufemisztikusabb, mint a "nyalni", viszont a "versengeni" nem feltétlenül cizellált jellemzése a folyamatnak...slowmotion
a nyalás magában kevés, az a baj... alacsonyak a fizetések alapítványi fenntartás mellett is...

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
Majd egyszer írok a pécsi ipari parkokról, kedves történet...Gyurma Pappa
Mikor, mikor?

(És a Krleza dicséretéért plusz pont jár 😊)zinedine5
Ha majd nem kell 23:41-kor is dolgoznom 😀

Viszonylag hosszú, mindkét ipari parkban érintett vagyok/voltam, hol közvetve, hol közvetlenül. Ráadásul a K-i parkot most is látom, ha kinézek az ablakon 😊

(a gyermekemet jövőre a Krleza ovijába szeretném íratni, pedig nem vagyunk horvátok, csak a gyökereink, de szeretném, ha a kétnyelvű oviba járna, és nem igazán vagyok hajlandó az angol oviért, őőő, versengeni, hogy finom legyek 😊 )Gyurma Pappa
mondd azt, hogy "törleszkedni", kicsit eufemisztikusabb, mint a "nyalni", viszont a "versengeni" nem feltétlenül cizellált jellemzése a folyamatnak...
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Majd egyszer írok a pécsi ipari parkokról, kedves történet...Gyurma Pappa
Mikor, mikor?

(És a Krleza dicséretéért plusz pont jár 😊)zinedine5
Ha majd nem kell 23:41-kor is dolgoznom 😀

Viszonylag hosszú, mindkét ipari parkban érintett vagyok/voltam, hol közvetve, hol közvetlenül. Ráadásul a K-i parkot most is látom, ha kinézek az ablakon 😊

(a gyermekemet jövőre a Krleza ovijába szeretném íratni, pedig nem vagyunk horvátok, csak a gyökereink, de szeretném, ha a kétnyelvű oviba járna, és nem igazán vagyok hajlandó az angol oviért, őőő, versengeni, hogy finom legyek 😊 )

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 401 — Ajmo Vatreni
Majd egyszer írok a pécsi ipari parkokról, kedves történet...Gyurma Pappa
Mikor, mikor?

(És a Krleza dicséretéért plusz pont jár 😊)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
A következőben semmi eredeti gondolat nincs (bocs ata), copy a Vastagbőr FB oldaláról, és csak azért, mert borzasztóan jót röhögtem rajta:

"53 éves, egyetemi végzettségű tanár, aki jelenleg bruttó 293 350 forintot keres. Az új rendszerben az ő fizetése - főleg a túlórapénz és a többszakos pótlék hiánya miatt – 227 436 forintra csökkenne. Hoffmann ragaszkodott hozzá, hogy az új bérrendszer csak 4500 főt érint negatívan, akiknek extrém magas a jövedelmük.
„Kérem, fontolják meg, hogy a költségvetési lehetőségeink végesek” – kérte az államtitkár Pokornit, de ő nem értett egyet azzal, hogy az érintetteknek extrém magas lenne a jövedelmük.”

"Extrém magas a jövedelem"?

Hoffmann Rózsa havi bére bruttó 1 229 108 forint.
+ 72 nm2-es lakás bérlése
+ Skoda Superb
+ Évi 10 ezer forint "folyószámla költségtérítés"

 hvg.hu/itthon/20130826_Hoffmann_Pokorni_pedagogus_beremeles

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Alakul ez..... 😀
Érik a botrány az iskolákban! Ez lett a fejetlenség vége
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
 m.index.hu/gazdasag/2013/08/26/jo_a_kozmunka_hiszen_mashol_is_lazsalnak/

Hát az Esztert nem dicsérték meg 😀

Majd egyszer írok a pécsi ipari parkokról, kedves történet...

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Kicsit félrevezető ez az "államosítás" kifejezés, hiszen az iskolák ezt megelőzően is közfenntartásúak voltak jellemzően, inkább mondanám ezt központosításnak.
atapapa
Teljesen igazad van, de még Pokorni is azt mondta, hogy túl sok az "államosítás". Mondjuk a tankönyvek esetén pl. tényleg az. A többiben is igazad van, csak gondoltam ezt megjegyzem. (bár a 444-en kezdenek jobb cikkek lenni, de ez most épp tényleg nem az)

Egyébként ez a törvény rossz.Gyurma Pappa
Erre írtam virágnyelven, hogy szerintem a fidesz is fog változtatni rajta.
Viszont nekem semmi bajom a mindennapi tesivel, leszámítva hogy a legtöbb helyen még nincs rá infrastruktúra.
A legtöbb törvény homogén masszaként kezeli a társadalmat, aztán a jogalkalmazó egyéniesít. Ha mindenhol ugyanazt kell tanítani, az nem jelenti azt, hogy minden egyes tanár ugyanolyan klónokat fog ugyanúgy tanítani, attól még "perszonalizálhatnak"
Nem értek egyet a tanterv szigorú központosításával, de ez nem lesz a világvége.
Nagyjából sejtem hogy mi a 4 órás megoldás célja, ami mellett lehet érvelni, de egy bizonyos kor felett már életszérűtlen helyzeteket teremthet majd. Kíváncsi leszek az itteni tapasztalatokra.
Ha szélsőségesen individualisták vagyunk, annál nagyobb értelme van a közösségi munkának abban a korban, amikor még az ember valamennyire hajlítható. BTW egy ilyen kezdeményezés oda is vezethet, hogy a következő generáció már kevésbé lesz birka és és alkalmasabb lesz a civil kezdeményezésekre. Az biztos, hogy ez a lépés rontani nem fog semmin.

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906
Teljesen igazad van, de még Pokorni is azt mondta, hogy túl sok az "államosítás". Gyurma Pappa
Pokorni azért nem jó ellenpélda, mert miután nem kapta meg a bársonyszéket, folyamatosan baszogatja Hoffmannt. Néha teljesen jogosan, csak ő maga is blődségeket mond a dologról.

A többi amit írtál, jogos.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
kicsit off lesz, bocs, de nekem ez jutott eszembe róla:
1. A gyerekek egy homogén tömegként képzeli el a törvényalkotó, úgy tűnik mintha nem venné figyelembe, hogy a gyerek is egyéniségek.Gyurma Pappa
Brian: Ti mind egyéniségek vagytok!
tömeg: Mi mind egyéniségek vagyunk!
hang a tömegből: Én nem!
on

amúgy tök jó dolog ez a maradjon a tanár négyig, és dolgozzon meg, de amikor pl. anyu így is épp elég időt tölt bent az iskolában, aztán otthon még javíthatja a dolgozatokat, amíg ki nem folyik a szeme, addig elég farizeus ötletnek tartom.
először tessenek törvénybe foglalni azt, hogy a Bp. V. Kossuth Lajos tér 1-3. alatti bejelentett munkahelyű állampolgárok is legalább heti húsz órát (nem akarok negyvenet mondani, annyira nem vagyok naiv) dolgozzanak meg a pénzükért (ami ugye a mi pénzünk volt, merthogy a mi adónkból élősködnek, vagy mi a szösz), és csak aztán kötelezgessenek arra másokat, hogy mit kellene csinálniuk és meddig.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Kicsit félrevezető ez az "államosítás" kifejezés, hiszen az iskolák ezt megelőzően is közfenntartásúak voltak jellemzően, inkább mondanám ezt központosításnak.
atapapa
Teljesen igazad van, de még Pokorni is azt mondta, hogy túl sok az "államosítás". Mondjuk a tankönyvek esetén pl. tényleg az. A többiben is igazad van, csak gondoltam ezt megjegyzem. (bár a 444-en kezdenek jobb cikkek lenni, de ez most épp tényleg nem az)

Egyébként ez a törvény rossz. És nem a kötelező erkölcs oktatás miatt rossz, hanem azért mert egy olyan pedagógiai irányt akar kőbe vésni, amiről 20 éve tudjuk hogy nem működik. És én csak egy közgazdász vagyok, mit értek én a pedagógiához. Egyébként szerintem a gondok (önálló gondolatok):
1. A gyerekek egy homogén tömegként képzeli el a törvényalkotó, úgy tűnik mintha nem venné figyelembe, hogy a gyerek is egyéniségek.
2. Süt belőle, hogy egy csomó mindent csak azért csinálunk, hogy másképp legyen. A heti 5 testnevelés vagy a kötelező erkölcstan olyan gumicsontszerűnek hat nekem, nem igazán látom értelmét. Ahogy a gyerek eddig is azt tanulták meg, ami érdekli őket, ezután is azt fogják megtanulni. Ha nem jegyre menne az erkölcstan, akkor talán még meg is érteném, hogy mit akarnak, de így ez most egy kicsit homály.
3. A központosítás egyébként egy ekkora országban nem lenne hülyeség, csak nem így, nem ilyen össze-vissza. Jobb helyeken ezt úgy csinálják, hogy először összevonják mondjuk az eszközellátót, majd a bérszámfejtést, aztán mondjuk tankönyveket stb. Értem hogy nem kis piac, és fix bevétel (csak Pécsen 60-70 millió forintnyi irodaszert vett a központosítás előtt az egyik ügyfelemtől a 30 X iskolából 8 (!), ami felszorozva nem rossz pénz már), de mondjuk a pl. a bérszámfejtés nem hoz plusz bevételt az üzleti köröknek pl.
4. Tele van olyan, a való élettől távoli elképzelésekkel, mint ez a 16 órás hazamenetel. Értem a szándékot (a tanárok dolgozzanak meg a bérükért, plusz a gyereket ne futkossanak össze-vissza), de egy 16-17 éves tinédzser sokszor már tudja hogy mit akar, és ha jól van nevelve akkor nem lézeng, hanem mondjuk sportol vagy zenél, esetleg tanul programozni. Oké, hogy kikérhetem a gyereket idő előtt, de azért az valahol igen hülyén néz ki, hogy engedélyt kell kérnem egy idegentől, hogy azt csinálja a gyerekem, amit akar/tud/én akarok. De ide sorolom még: a visszaadandó ingyen könyveket (akkor én inkább kifizetném, csókolom, hadd firkálja a gyerek), a szakiskolából a közismeret kivonása.
5. A "suli rendőr" nekem pl. tetszik, csak értelme nem sok van.
6. A kerettanterv meg baromság, ez már a SZDSZ idejében sem jött be (NAT, ugye). A 10% nagyon kevés, mi lesz a kétnyelvű iskolákkal, meg a nemzetiségi iskolákkal (Pécs egyik legjobb, ha nem legjobb iskolája a Miroslav Krleza horvát suli, ott pl. tanítanak horvát irodalmat és történelmet, nem tudom hogy fognak beleféri a 10%-ba)
7. A kötelező önkéntes munka megint jó ötlet, de ellenőrizhetetlen és értelmetlen egy olyan országban, amely egész Európában a legindividualistább országok közé tartozik, méghozzá úgy, hogy brutálisan kilógunk KK-Eu-ból. Most nem találtam meg az emailjeim között, mondjuk nem is sokat kerestem, ha egyszer rábukkanok majd belinkelem, de kb. az a lényeg, hogy körülöttünk minden ország kollektivista, mi pedig nagyon durván a másik oldalon mozgunk. Kb. úgy emlékszem, hogy 100-as skálán (minél magasabb, annál kollektivistább) 35-ön vagyunk mi és 60 felett a szomszédok. USA kb. 20-25, Kína meg 80 felett, csak hogy legyen mihez viszonyítani. Így meg nem nehéz belátni, hogy a kötelező önkéntesség, kötelező rossz lesz. És a helyzet az, hogy ez nem egy "pillanatnyi" állapot, ez hosszú ideje alakult ki, és nem hiszem hogy 50 óra önkéntesség ezen változtatni fog.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Nem értem, hogy miért erőltetik a hittan/erkölcstan témát.
Miért kötelező?
Nem kap túlságosan sok iskolát az egyház?
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 www.hir24.hu/gazdasag/2013/08/26/etolajat-lisztet-es-lekvart-is-arulna-a-solyom/

Meg használt ruhát, és téli fagyit.