NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
Sebaj, Rózsika úgyis a franciát preferálja. Mondjuk amire én gondolok arra már kissé öreg. És csúnya.apeszos
Mégis mind jobban járnánk ha ott próbálna újítani valamit.Kori
mi jobban járnánk, de a Stricik Szakszervezete demonstrációt helyezett kilátásba, ha a javaslatod teljesülne...
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Sebaj, Rózsika úgyis a franciát preferálja. Mondjuk amire én gondolok arra már kissé öreg. És csúnya.apeszos
Mégis mind jobban járnánk ha ott próbálna újítani valamit.


több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Tegyük hozzá, még így is vicces, hogy 32 órát kell ledolgozni a teljes munkaidőhöz. Az a baj, hogy akik eddig sem akartak dolgozni, most sem fognak, és akik eddig többet dolgoztak, ők kevesebbet keresnek.Gyurma Pappa
Több lesz az olyan tanár, aki azt mondja, hogy "nyisd ki a munkafüzetet, old meg csendben a következő 3 oldalt", aztán ő közben dolgozatot javít.
(Voltam félévig óraadó 1 osztálynak heti 2x2 órában. Kb. az összes szabadidőmet elvitte a felkészülés az órákra. Gondolom, egy rutinos tanárnak, aki 5 osztályban tanítja ugyanazt, másképp megy, de nem hiszem, hogy sokkal kevesebbre jön ki 40 óránál a ráfordított idővel, ha lelkiismeretes.)
Arra persze számíthat a kormányzat, hogy a tanárok nem annyira csereszabatosak külföldön, mint pl. az orvosok, ápolók.Atari
A kémia meg fizika tanárok már így is kiöregednek, legfeljebb majd nem lesz angol/német tanár sem, mert ők a nyelvtudás miat inkább kimegy külföldre.vandeminek
Sebaj, Rózsika úgyis a franciát preferálja. Mondjuk amire én gondolok arra már kissé öreg. És csúnya.
több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Tegyük hozzá, még így is vicces, hogy 32 órát kell ledolgozni a teljes munkaidőhöz. Az a baj, hogy akik eddig sem akartak dolgozni, most sem fognak, és akik eddig többet dolgoztak, ők kevesebbet keresnek.Gyurma Pappa
Több lesz az olyan tanár, aki azt mondja, hogy "nyisd ki a munkafüzetet, old meg csendben a következő 3 oldalt", aztán ő közben dolgozatot javít.
(Voltam félévig óraadó 1 osztálynak heti 2x2 órában. Kb. az összes szabadidőmet elvitte a felkészülés az órákra. Gondolom, egy rutinos tanárnak, aki 5 osztályban tanítja ugyanazt, másképp megy, de nem hiszem, hogy sokkal kevesebbre jön ki 40 óránál a ráfordított idővel, ha lelkiismeretes.)
Arra persze számíthat a kormányzat, hogy a tanárok nem annyira csereszabatosak külföldön, mint pl. az orvosok, ápolók.Atari
A kémia meg fizika tanárok már így is kiöregednek, legfeljebb majd nem lesz angol/német tanár sem, mert ők a nyelvtudás miat inkább kimegy külföldre.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Tegyük hozzá, még így is vicces, hogy 32 órát kell ledolgozni a teljes munkaidőhöz. Az a baj, hogy akik eddig sem akartak dolgozni, most sem fognak, és akik eddig többet dolgoztak, ők kevesebbet keresnek.Gyurma Pappa
Több lesz az olyan tanár, aki azt mondja, hogy "nyisd ki a munkafüzetet, old meg csendben a következő 3 oldalt", aztán ő közben dolgozatot javít.
(Voltam félévig óraadó 1 osztálynak heti 2x2 órában. Kb. az összes szabadidőmet elvitte a felkészülés az órákra. Gondolom, egy rutinos tanárnak, aki 5 osztályban tanítja ugyanazt, másképp megy, de nem hiszem, hogy sokkal kevesebbre jön ki 40 óránál a ráfordított idővel, ha lelkiismeretes.)
Arra persze számíthat a kormányzat, hogy a tanárok nem annyira csereszabatosak külföldön, mint pl. az orvosok, ápolók.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 401 — Ajmo Vatreni
Amadeus91
ez egyre nagyobb bunkó lesz, de engem a kis Kocsis irritál a legjobban:

Az ülésen nem vehetett részt Vadai Ágnes (Dk) független politikus, a fideszes Kocsis Máté szerint azért, mert Gyurcsány Ferenc párttársa, akinek kormányfősége idején történtek a gyilkosságok.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Rendben, ezt értem.
Viszont így nekem is támadt egykérdésem: akkor mi az a 210 ezres határ, amit a munkáltatóm mantrázott állandóan, hogy nem kellene túllépni az adó miatt? Vagy régebben volt ilyen, csak azóta megszűnt? Illetve tényleg hogy lehet, hogy valakinek emelik a fizetését, de utána kevesebb marad nála?Jan
Ez csak valami fidesz ellenes demagóg duma. Annó én is ezt mondtam, de lehurrogtak, hogy nem így van. Biztos rosszul látsz.apeszos
Ez akkor volt, amikor bevezették a nettó bér megőrző kedvezményt, és évváltáskor volt egy ilyen probléma, hogy nettó bér megőrzés az átlagbérig tartott, az meg ha jól tévedek 220e ftnál volt valahol. Ott tényleg volt ilyen gond. Tavaly még volt második kulcs, de az csak a határ feletti jövedelmekre vonatkozott.

 index.hu/gazdasag/2013/09/03/letelepedesi_allamkotveny/
most függetlenül attól, hogy ez a zindex, érdekes lenne megkérdezni Tóni barátunkat, hogy akkor most hogyan is áll a keresztes háború az offshore lovagok ellen, illetve van-e az az összeg, ami bágátell, és az még nem számít offshore-nak?slowmotion
ugye nem gondoltad komolyan, hogy ami a németeknek jó (náluk is volt/van ilyen akció), az nem nekünk nem lesz jó.

A másik keménység a megtakarítási számla, amire ha 5 évre bedobsz min. 5 milliót, akkor nem kérdezhetik meg hogy honnan van. Király nem? 😀

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
 index.hu/gazdasag/2013/09/03/letelepedesi_allamkotveny/
most függetlenül attól, hogy ez a zindex, érdekes lenne megkérdezni Tóni barátunkat, hogy akkor most hogyan is áll a keresztes háború az offshore lovagok ellen, illetve van-e az az összeg, ami bágátell, és az még nem számít offshore-nak?
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 152 — Így remélem megfelelek nektek.....
A szép még az egészben, hogy augusztus 30.-n!!! kijött a rendelet, a teljes tanári állás nem 22 nél hanem 24 -s óraszámnál van meg!!!.... ja hogy az előző választások idején 19-nl tartottunk.....
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Rendben, ezt értem.
Viszont így nekem is támadt egykérdésem: akkor mi az a 210 ezres határ, amit a munkáltatóm mantrázott állandóan, hogy nem kellene túllépni az adó miatt? Vagy régebben volt ilyen, csak azóta megszűnt? Illetve tényleg hogy lehet, hogy valakinek emelik a fizetését, de utána kevesebb marad nála?Jan
Ez csak valami fidesz ellenes demagóg duma. Annó én is ezt mondtam, de lehurrogtak, hogy nem így van. Biztos rosszul látsz.
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Nem vagyok nagyon képben, ez tényleg mind igaz?

 netbulvar.com/egy-pedagogus-halas-koszono-levele-orbanhoz/Kori
A fizetésekkel az a helyzet, hogy -ha jól emlékszem- havi 210 ezer bruttó körül van a határ, hogy az alacsonyabb vagy magasabb adósávba kerülsz. Tehát ha például 180 bruttót kapsz, majd felemelik a fizetésedet havi 30 ezerrel, akkor bekerülsz a másik adósávba, és miközben a munkáltatód valóban havi 30-al többet fizet neked, lehet hogy kevesebb marad nálad. (ezek persze nem a pontos számok, de valahogy így működik a rendszer)
De ezt egy könyvelő vagy adószakértő biztosan jobban el tudja mondani...Jan
Ez több sebből vérzik. Először is egykulcsos adózás van. Másodszor, ha progresszív adórendszer van, akkor mindig csak a sávhatár feletti rész adózik magasabb kulccsal. Szóval biztos, hogy nem jár rosszabbul senki, ha emelik a fizetését.

Ami a tanárokat illeti, azért csökken sokuk fizetése, mert elvették a plusz munkáért (pl. szakkör) járó pótlékokat. Csak az alapfizetés van. Tehát az eddig lelkes és többet vállaló tanárokat az új rendszer fizetéscsökkentéssel "jutalmazza".gdavid
Nincs mo-n két adókulcs, ahogy gdavid jól megírta. és a progresszív adózás is úgy működik, ahogy leírta (csak gondoltam, ha már meg lettem szólítva, mint könyvelő/adótanácsadó, akkor megerősítem 😊 )

A gond az, hogy elvették a pótlékokat, ami a legnagyobb baj, hogy nem fizetik ki a túlórákat, hanem felemelték a min. órát 32-re 22-től, így akik eddig 32 tanítottak, azok most alapbérért teszik ezt. És pl. az sem igaz, hogy elvették az összes pótlékot, pl. a vezetői pótlékot megtartották.

Itt a gond az, hogy megint sikersztorinak akarnak bemutatni egy igazából szükséges, de alapvetően a tanárokat hátrányosan érintő intézkedést. Tegyük hozzá, még így is vicces, hogy 32 órát kell ledolgozni a teljes munkaidőhöz. Az a baj, hogy akik eddig sem akartak dolgozni, most sem fognak, és akik eddig többet dolgoztak, ők kevesebbet keresnek.Gyurma Pappa
Rendben, ezt értem.
Viszont így nekem is támadt egykérdésem: akkor mi az a 210 ezres határ, amit a munkáltatóm mantrázott állandóan, hogy nem kellene túllépni az adó miatt? Vagy régebben volt ilyen, csak azóta megszűnt? Illetve tényleg hogy lehet, hogy valakinek emelik a fizetését, de utána kevesebb marad nála?
több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
......és akik eddig többet dolgoztak, ők kevesebbet keresnek.Gyurma Pappa
És kevesebbet is fognak dolgozni.apeszos
Ergo az oktatás színvonala esni fog.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
......és akik eddig többet dolgoztak, ők kevesebbet keresnek.Gyurma Pappa
És kevesebbet is fognak dolgozni.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Nem vagyok nagyon képben, ez tényleg mind igaz?

 netbulvar.com/egy-pedagogus-halas-koszono-levele-orbanhoz/Kori
A fizetésekkel az a helyzet, hogy -ha jól emlékszem- havi 210 ezer bruttó körül van a határ, hogy az alacsonyabb vagy magasabb adósávba kerülsz. Tehát ha például 180 bruttót kapsz, majd felemelik a fizetésedet havi 30 ezerrel, akkor bekerülsz a másik adósávba, és miközben a munkáltatód valóban havi 30-al többet fizet neked, lehet hogy kevesebb marad nálad. (ezek persze nem a pontos számok, de valahogy így működik a rendszer)
De ezt egy könyvelő vagy adószakértő biztosan jobban el tudja mondani...Jan
Ez több sebből vérzik. Először is egykulcsos adózás van. Másodszor, ha progresszív adórendszer van, akkor mindig csak a sávhatár feletti rész adózik magasabb kulccsal. Szóval biztos, hogy nem jár rosszabbul senki, ha emelik a fizetését.

Ami a tanárokat illeti, azért csökken sokuk fizetése, mert elvették a plusz munkáért (pl. szakkör) járó pótlékokat. Csak az alapfizetés van. Tehát az eddig lelkes és többet vállaló tanárokat az új rendszer fizetéscsökkentéssel "jutalmazza".gdavid
Nincs mo-n két adókulcs, ahogy gdavid jól megírta. és a progresszív adózás is úgy működik, ahogy leírta (csak gondoltam, ha már meg lettem szólítva, mint könyvelő/adótanácsadó, akkor megerősítem 😊 )

A gond az, hogy elvették a pótlékokat, ami a legnagyobb baj, hogy nem fizetik ki a túlórákat, hanem felemelték a min. órát 32-re 22-től, így akik eddig 32 tanítottak, azok most alapbérért teszik ezt. És pl. az sem igaz, hogy elvették az összes pótlékot, pl. a vezetői pótlékot megtartották.

Itt a gond az, hogy megint sikersztorinak akarnak bemutatni egy igazából szükséges, de alapvetően a tanárokat hátrányosan érintő intézkedést. Tegyük hozzá, még így is vicces, hogy 32 órát kell ledolgozni a teljes munkaidőhöz. Az a baj, hogy akik eddig sem akartak dolgozni, most sem fognak, és akik eddig többet dolgoztak, ők kevesebbet keresnek.

több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Nem vagyok nagyon képben, ez tényleg mind igaz?

 netbulvar.com/egy-pedagogus-halas-koszono-levele-orbanhoz/Kori
A fizetésekkel az a helyzet, hogy -ha jól emlékszem- havi 210 ezer bruttó körül van a határ, hogy az alacsonyabb vagy magasabb adósávba kerülsz. Tehát ha például 180 bruttót kapsz, majd felemelik a fizetésedet havi 30 ezerrel, akkor bekerülsz a másik adósávba, és miközben a munkáltatód valóban havi 30-al többet fizet neked, lehet hogy kevesebb marad nálad. (ezek persze nem a pontos számok, de valahogy így működik a rendszer)
De ezt egy könyvelő vagy adószakértő biztosan jobban el tudja mondani...Jan
Ez több sebből vérzik. Először is egykulcsos adózás van. Másodszor, ha progresszív adórendszer van, akkor mindig csak a sávhatár feletti rész adózik magasabb kulccsal. Szóval biztos, hogy nem jár rosszabbul senki, ha emelik a fizetését.

Ami a tanárokat illeti, azért csökken sokuk fizetése, mert elvették a plusz munkáért (pl. szakkör) járó pótlékokat. Csak az alapfizetés van. Tehát az eddig lelkes és többet vállaló tanárokat az új rendszer fizetéscsökkentéssel "jutalmazza".

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Nem vagyok nagyon képben, ez tényleg mind igaz?

 netbulvar.com/egy-pedagogus-halas-koszono-levele-orbanhoz/Kori
A fizetésekkel az a helyzet, hogy -ha jól emlékszem- havi 210 ezer bruttó körül van a határ, hogy az alacsonyabb vagy magasabb adósávba kerülsz. Tehát ha például 180 bruttót kapsz, majd felemelik a fizetésedet havi 30 ezerrel, akkor bekerülsz a másik adósávba, és miközben a munkáltatód valóban havi 30-al többet fizet neked, lehet hogy kevesebb marad nálad. (ezek persze nem a pontos számok, de valahogy így működik a rendszer)
De ezt egy könyvelő vagy adószakértő biztosan jobban el tudja mondani...
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Nem vagyok nagyon képben, ez tényleg mind igaz?

 netbulvar.com/egy-pedagogus-halas-koszono-levele-orbanhoz/


több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 152 — Így remélem megfelelek nektek.....
 index.hu/belfold/2013/09/03/a_tarki_vezeto_elemzoje_magat_hibaztatja/

Vajon más vezető beosztásban lévő emberkéink, ad abszurdum politikusaink miért nem így gondolkodnak meg általában is, "felelős vagyok a dolgaimért a rám bízottakért" mindjá máshol tartana ez az ország.....
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 nol.hu/belfold/kosa_lajos_tanevnyitoja__ezert_volt_a_sok_hajciho?ref=sso

Ő legalább őszintén ki meri mondani!
több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906


"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló Nyugat ópiumának!"
Virágh elvtárslaccoo74
köszi, ma megspóroltad nekem az ebédet. már nem is vagyok éhes.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló Nyugat ópiumának!"
Virágh elvtárs
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
akkor konspiráljunk egy kicsit, hogy is engedték el a Szíriában eltünt magyarokat? Lehet valaki ott segített, valamiért cserébe. Hümm?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 694 — Bears & Illinois fan
A baltás gyilkos ügynél, hogy mit nyertünk rajta, nekem az jut eszembe, mint amikor a róka a nyulat vérbe fagyva, letépett lábakkal, ceruzákkal a szemében találja. Kérdi, mi történt?
- Fogadtam a medvével a lábaimban, hogy nem mer ceruzákat nyomni a szemeimbe......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
dzsán GDP-je hatszor annyi, mint Örményországnak. Gazdasága dinamikus növekszik, míg Örményországé stagnál. Emellett van egy csomó olajuk és gázuk, míg az örményeknek semmi. Szóval én nem mondanám azt, hogy ugyanolyan értéktelenek mindketten. Persze ettől még a baltásos akció nagyon gáz volt és utólag nézve értelme sem volt sok.Schleck
Amerikának meg még sokszor annyi, még sem nyaljuk fényesre Obama seggét, és nem ugrottunk rögtön támogatni pl. a lehetséges szír csapást sem. De csak azért mert elengedtünk egy gyilkost nem gondolhatta senki, hogy meg fog indulni a nagy olaj szállítás, vagy ha igen, akkor elég kevés közük van a valódi diplomáciához, meg úgy általában a való élethez embereknek. De ugye az azerieknek túl komoly diplomáciai súlya sincs (bár most épp a BT ideiglenes tagjai, bár nekünk sok szükségünk épp nincs a BT-re).

Továbbra sem értem az egészet, és továbbra sem hiszem, hogy pl. a litván "botrány" akkora lenne, hogy érdemes vele foglalkozni. Akkor sem értettem, hogy mi értelme van, és most sem értem, hogy mi értelme volt.

Ja igen: a System nem jön ide koncertezni...Gyurma Pappa
biztos a Sakkszövetség elnöke szólt, hogy Lékó nem indul többet magyar színekben, ha nem békülnek ki az örményekkel