NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
tekintve, hogy ennyire balos gazdaság- és jogpolitikát ember nem folytatott itt Rákosi óta....Amadeus91
ekkora hülyeséget meg senki sem írt... nem is tudom mióta 😉atapapa
miért, nincs benne az állam tövig érő fasszal mindenben?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 950 — Saturday Night Lights
A fidesz súlyosabb társadalmi feszültségek nélkül képes volt kikeveredni a deficiteljárás szélére a devizahitelek által vert helyzetből, amely folyamatnak komoly rizikója (20-ra laphúzás) csak 2011 végén volt, ez valódi baloldali perspektívából elég nagy érdem szerintem, nem véletlen hogy azt hiszem a cseh választáson is az ottani szocik Orbánra hivatkoztak követendő példaként 😀
(megjegyzem a hazai balosok többsége talán a mostaninál is jobban fel lenne háborodva, ha Orbán az IMF-pályát választja gazdaságpolitikában)

atapapa
Scheiringnél balosabb politikus kevés van a közéletben (még Chávezt is ajnározta), mégis az IMF-et ajánlja Orbánékkal szemben.
Ez a devizahiteles politika nem baloldaliság, hanem nettó populizmus. Főleg, hogy a felső középosztályon és nem a szegényeken segített.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
tekintve, hogy ennyire balos gazdaság- és jogpolitikát ember nem folytatott itt Rákosi óta....Amadeus91
ekkora hülyeséget meg senki sem írt... nem is tudom mióta 😉

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
mindenképpen arra játszunk, hogy bejön a laphúzás a 20-ra, együtt állnak a csillagok és a bolygók és csoda lesz?Amadeus91
Az olcsóbb piaci hitelhez nem kell csoda, a HVG mai cikke szerint nagyon könnyen 4% alá eshet a magyar állampapírok éves hozama. Pár órája diszkontkincstárjegyből (aminek ugyan alacsonyabb a hozama mindig, mint a hosszabb távú papíroké) minden idők legolcsóbb kibocsátása zajlott 4,44%-os kamattal.

Ez a két megjegyzésed is világosan mutatja, mennyire káros, a nemzeti érdekkel szembenálló a Fidesz szabadságharc-retorikája és unortodox gazdasági pályája. Persze, mindenki választást akar nyerni, csak nem mindegy, milyen áron. 20-ra húzunk lapot, pontosan.Dzsokijuing
A fidesz súlyosabb társadalmi feszültségek nélkül képes volt kikeveredni a deficiteljárás szélére a devizahitelek által vert helyzetből, amely folyamatnak komoly rizikója (20-ra laphúzás) csak 2011 végén volt, ez valódi baloldali perspektívából elég nagy érdem szerintem, nem véletlen hogy azt hiszem a cseh választáson is az ottani szocik Orbánra hivatkoztak követendő példaként :D
(megjegyzem a hazai balosok többsége talán a mostaninál is jobban fel lenne háborodva, ha Orbán az IMF-pályát választja gazdaságpolitikában)

.atapapa
tekintve, hogy ennyire balos gazdaság- és jogpolitikát ember nem folytatott itt Rákosi óta....

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
mindenképpen arra játszunk, hogy bejön a laphúzás a 20-ra, együtt állnak a csillagok és a bolygók és csoda lesz?Amadeus91
Az olcsóbb piaci hitelhez nem kell csoda, a HVG mai cikke szerint nagyon könnyen 4% alá eshet a magyar állampapírok éves hozama. Pár órája diszkontkincstárjegyből (aminek ugyan alacsonyabb a hozama mindig, mint a hosszabb távú papíroké) minden idők legolcsóbb kibocsátása zajlott 4,44%-os kamattal.

Ez a két megjegyzésed is világosan mutatja, mennyire káros, a nemzeti érdekkel szembenálló a Fidesz szabadságharc-retorikája és unortodox gazdasági pályája. Persze, mindenki választást akar nyerni, csak nem mindegy, milyen áron. 20-ra húzunk lapot, pontosan.Dzsokijuing
A fidesz súlyosabb társadalmi feszültségek nélkül képes volt kikeveredni a deficiteljárás szélére a devizahitelek által vert helyzetből, amely folyamatnak komoly rizikója (20-ra laphúzás) csak 2011 végén volt, ez valódi baloldali perspektívából elég nagy érdem szerintem, nem véletlen hogy azt hiszem a cseh választáson is az ottani szocik Orbánra hivatkoztak követendő példaként 😀
(megjegyzem a hazai balosok többsége talán a mostaninál is jobban fel lenne háborodva, ha Orbán az IMF-pályát választja gazdaságpolitikában)

Csak én racionális megfontolásból a jobboldali gazdpol híve vagyok és hosszabb távon az elmúlt 3 év olyan károkat okozott, amit Orbán soha nem fog tudni személyesen orvosolni, mert maga a személye lett a bizalmatlanság és a kiszámíthatatlanság szimbóluma.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 950 — Saturday Night Lights
Csak egy IMF-es kiigazítással ma nem vezetne a Fidesz a közvélemény-kutatóknál.

Az országnak utólag nézve talán jobb lett volna az IMF-módszere hosszabb távon, de könnyen jöhet egy olyan év, amikor nem lehet azzal érvelni, hogy az IMF-hitel olcsóbb, mint a piaci.atapapa
Ez a két megjegyzésed is világosan mutatja, mennyire káros, a nemzeti érdekkel szembenálló a Fidesz szabadságharc-retorikája és unortodox gazdasági pályája. Persze, mindenki választást akar nyerni, csak nem mindegy, milyen áron. 20-ra húzunk lapot, pontosan.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Közvetlenül nem biztos hogy többe került, azokból a bankokat meg egyéb szektorokat sújtó különadókból több pénz jött be, mint amennyivel olcsóbb lett volna az IMF-hitel. Persze hosszabb távon, egyéb gazdasági hatások is figyelembe véve már drágább. Csak egy IMF-es kiigazítással ma nem vezetne a Fidesz a közvélemény-kutatóknál.

Az országnak utólag nézve talán jobb lett volna az IMF-módszere hosszabb távon, de könnyen jöhet egy olyan év, amikor nem lehet azzal érvelni, hogy az IMF-hitel olcsóbb, mint a piaci.atapapa
mindenképpen arra játszunk, hogy bejön a laphúzás a 20-ra, együtt állnak a csillagok és a bolygók és csoda lesz?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Közvetlenül nem biztos hogy többe került, azokból a bankokat meg egyéb szektorokat sújtó különadókból több pénz jött be, mint amennyivel olcsóbb lett volna az IMF-hitel. Persze hosszabb távon, egyéb gazdasági hatások is figyelembe véve már drágább. Csak egy IMF-es kiigazítással ma nem vezetne a Fidesz a közvélemény-kutatóknál.

Az országnak utólag nézve talán jobb lett volna az IMF-módszere hosszabb távon, de könnyen jöhet egy olyan év, amikor nem lehet azzal érvelni, hogy az IMF-hitel olcsóbb, mint a piaci.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 950 — Saturday Night Lights
Bajnai kvázi az MSZP-vel indulatapapa
Ez a rendszer szülte kényszer és nem mindegy, ki dominál. A 2009-2010-es Bajnai-éra a szocikat szavazógéppé és segédcsapattá fokozta le, nem bánnám, ha ez megismétlődne.Dzsokijuing
Az előző választási rendszerben is fennállt volna ez a kényszer, legfeljebb ott eltolhatták volna a második fordulóra az összeölelkezést.
A Bajnai-érában a szocik szavazógépek voltak, máskülönben becsődölt volna az ország. De ez nem Bajnai érdeme volt, most nem lesz ott a szocik torkán az IMF-kés.
Különben is, ha a japán pénzprés beindul és nem lesznek mostanában ciprusi aknák, akkor szerintem alig lesz drágább a piaci hitel, mint amit az IMF adna.atapapa
A kérdés, hogy az IMF mit kérne cserébe a hitelért? Hamis szembeállítás a pénzügyi szuverenitás kontra gonosz pénzhatalmak: ha kibontjuk a Scheiring-blogbejegyezést, a Valutaalap racionálisabb keretrendszert vár el a pénzéért cserébe, mint az Orbán-prés, az utóbbi eddig jóval többe is került.

Más, lehull a lepel a Széles-csodáról:  nol.hu/gazdasag/20130409-rezsicsokkentes_maskepp

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Bajnai kvázi az MSZP-vel indulatapapa
Ez a rendszer szülte kényszer és nem mindegy, ki dominál. A 2009-2010-es Bajnai-éra a szocikat szavazógéppé és segédcsapattá fokozta le, nem bánnám, ha ez megismétlődne.Dzsokijuing
Az előző választási rendszerben is fennállt volna ez a kényszer, legfeljebb ott eltolhatták volna a második fordulóra az összeölelkezést.
A Bajnai-érában a szocik szavazógépek voltak, máskülönben becsődölt volna az ország. De ez nem Bajnai érdeme volt, most nem lesz ott a szocik torkán az IMF-kés.
Különben is, ha a japán pénzprés beindul és nem lesznek mostanában ciprusi aknák, akkor szerintem alig lesz drágább a piaci hitel, mint amit az IMF adna.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Bajnai kvázi az MSZP-vel indulatapapa
Ez a rendszer szülte kényszer és nem mindegy, ki dominál. A 2009-2010-es Bajnai-éra a szocikat szavazógéppé és segédcsapattá fokozta le, nem bánnám, ha ez megismétlődne.Dzsokijuing
Hát ennek előfeltétele lenne egy újabb IMF-hitel, amivel bszükülnek a gazdaságpolitikai lehetőségeink a nulláig. Szóval akár az IMF-re is lehet ezzel az erővel szavazni, ami nem feltétlen rossz alternatíva amúgy jelenleg.Rajna
És én hazaáruló vagyok, hogy rohadnék meg...apeszos
üdv a klubban

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 950 — Saturday Night Lights
Bajnai kvázi az MSZP-vel indulatapapa
Ez a rendszer szülte kényszer és nem mindegy, ki dominál. A 2009-2010-es Bajnai-éra a szocikat szavazógéppé és segédcsapattá fokozta le, nem bánnám, ha ez megismétlődne.Dzsokijuing
Hát ennek előfeltétele lenne egy újabb IMF-hitel, amivel bszükülnek a gazdaságpolitikai lehetőségeink a nulláig. Szóval akár az IMF-re is lehet ezzel az erővel szavazni, ami nem feltétlen rossz alternatíva amúgy jelenleg.Rajna
Így van, Orbánék is megszorító politikát visznek, de az IMF legalább nem árul zsákbamacskát. A Valutaalap megítélése egy Bajnai-párti képviselő részéről:  scheiringgabor.blog.hu/2011/05/02/a_kormany_az_imf_mely_javaslatait_nem_valositja_meg

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Bajnai kvázi az MSZP-vel indulatapapa
Ez a rendszer szülte kényszer és nem mindegy, ki dominál. A 2009-2010-es Bajnai-éra a szocikat szavazógéppé és segédcsapattá fokozta le, nem bánnám, ha ez megismétlődne.Dzsokijuing
Hát ennek előfeltétele lenne egy újabb IMF-hitel, amivel bszükülnek a gazdaságpolitikai lehetőségeink a nulláig. Szóval akár az IMF-re is lehet ezzel az erővel szavazni, ami nem feltétlen rossz alternatíva amúgy jelenleg.Rajna
Szóval a nulla nem feltétlen rossz. Miért nem? Tündérországban élünk, itt minden csodálatos és követendő. És én hazaáruló vagyok, hogy rohadnék meg...
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Bajnai kvázi az MSZP-vel indulatapapa
Ez a rendszer szülte kényszer és nem mindegy, ki dominál. A 2009-2010-es Bajnai-éra a szocikat szavazógéppé és segédcsapattá fokozta le, nem bánnám, ha ez megismétlődne.Dzsokijuing
Hát ennek előfeltétele lenne egy újabb IMF-hitel, amivel bszükülnek a gazdaságpolitikai lehetőségeink a nulláig. Szóval akár az IMF-re is lehet ezzel az erővel szavazni, ami nem feltétlen rossz alternatíva amúgy jelenleg.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 950 — Saturday Night Lights
Amadeus91
Csak tudnám, ilyenkor hol van a frakció kommunikációs tanácsadója? Rogán bejelentette, hogy az év végéig visszamenőleg jóváírják a pénzeket, a mezei képviselő pedig udvariasan, de határozottan hárítja a kérdést. Legalábbis így kellene.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 950 — Saturday Night Lights
Bajnai kvázi az MSZP-vel indulatapapa
Ez a rendszer szülte kényszer és nem mindegy, ki dominál. A 2009-2010-es Bajnai-éra a szocikat szavazógéppé és segédcsapattá fokozta le, nem bánnám, ha ez megismétlődne.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
az LMP-re fogok szavazniatapapa
MIcsoda elkötelezettség 😊, én még nem is látom azokat az együttállásokat, melyek teljesülése esetén egyáltalán értelme lenne elmenni szavazni: az LMP tuti kiesik (tiszták, de amatőrök), az MSZP ellenszenves és relatíve erős, az Együtt 2014 már szimpibb, de relatíve gyenge.Dzsokijuing
Halgass a szívedre, szavazz a Fideszre.Sobri Jóska
ha már régi szlogeneknél tartunk: ha unod a banánt, válaszd a narancsot (ne)!
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
Amadeus91
Bérrettegő? Sajnos nem.Kori
Nem sajnálom hogy elmondott. Simorékkal együtt talán az egyik legtöketlenebb jegybankot vezették Európában.
Az MNB alattuk kb csak kamatot csökkentett, még véletlenül sem próbált meg segíteni a gazdaságnak.
Matolcsy legalább próbálja használni ezeket az eszközöket, habár én sem bírom a fejét, és igazából kicsit örülhet a magyar gazdaság, hogy kikerült a NGM székéből, és most már nem pattanhatnak ki csodálatosabbnál csodálatosabb adók a fejéből.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
az LMP-re fogok szavazniatapapa
MIcsoda elkötelezettség 😊, én még nem is látom azokat az együttállásokat, melyek teljesülése esetén egyáltalán értelme lenne elmenni szavazni: az LMP tuti kiesik (tiszták, de amatőrök), az MSZP ellenszenves és relatíve erős, az Együtt 2014 már szimpibb, de relatíve gyenge.Dzsokijuing
Halgass a szívedre, szavazz a Fideszre.Sobri Jóska
Szavazz fasszal tavasszal!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 083 — #NoStress
az LMP-re fogok szavazniatapapa
MIcsoda elkötelezettség 😊, én még nem is látom azokat az együttállásokat, melyek teljesülése esetén egyáltalán értelme lenne elmenni szavazni: az LMP tuti kiesik (tiszták, de amatőrök), az MSZP ellenszenves és relatíve erős, az Együtt 2014 már szimpibb, de relatíve gyenge.Dzsokijuing
Halgass a szívedre, szavazz a Fideszre.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
az LMP-re fogok szavazniatapapa
MIcsoda elkötelezettség 😊, én még nem is látom azokat az együttállásokat, melyek teljesülése esetén egyáltalán értelme lenne elmenni szavazni: az LMP tuti kiesik (tiszták, de amatőrök), az MSZP ellenszenves és relatíve erős, az Együtt 2014 már szimpibb, de relatíve gyenge.Dzsokijuing
Ez van. Mivel az MSZP a Jobbikkal együtt a "nem kívánt pártom", és Bajnai kvázi az MSZP-vel indul, így komolyan beszűkültek a lehetőségeim.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729


Putyin feje priceless
 www.facebook.com/photo.php?fbid=507105409357330&set=a.132359276831947.26752.128165263918015&type=1&theater

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 950 — Saturday Night Lights
az LMP-re fogok szavazniatapapa
MIcsoda elkötelezettség 😊, én még nem is látom azokat az együttállásokat, melyek teljesülése esetén egyáltalán értelme lenne elmenni szavazni: az LMP tuti kiesik (tiszták, de amatőrök), az MSZP ellenszenves és relatíve erős, az Együtt 2014 már szimpibb, de relatíve gyenge.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Akkor Matolcsy családilag is a másik oldalon van:  hvg.hu/itthon/20130204_Ungvary_Matolcsy_csaladja_erintett_volt_aDzsokijuing
Pont ezért írtam, hogy "ez még nem jelent semmit", az LMP-re fogok szavazni, melynek vezetőjének dédapja Szakasits volt 😊
Matolcsy egy f@sz, de ez undorító szar volt Ungvárytól. Mint kiderült, Matolcsy Mátyás nem Matolcsy nagybátyja volt, hanem egy tényleg távoli rokon, Ungváry meg Benes-dekrétum alapon bevonta a körbe MGY-t is.
Ungváry húzása majdnem olyan volt, mintha egy cikkben Király Júlia leírná, hogy '56-ban és utána milyen csúnya megtorlásokat csinált a diktatúra, erre valaki számon kérné rajta, hogy el akarja fedni a kommunisták felelősségét a vörös terrort illetően, amelyben a nagyapja testvére is érintett volt.

Az nem én vagyok, aki bárkit megítélne a rokonai miatt, legfeljebb akkor látom értelmét felemlegetni, ha valaki nem esik messze a fájától vagy ha meghökkentőnek találom valamiért a dolgot.


eddig tartott a Matolcsy-csoda, már vissza is gyengült a forint...

nem tudom, mi a jobb (vagy kevésbé rossz?) választás: ha a jegybank együttműködik a kormánnyal, vagy ha a feladatára koncentrál, akár a kormány akaratával szemben is. nyilván az első lenne, de csak azzal a feltétellel, hogy a kormány iránya helyes.

ha igaz az, amit Király írt, az valamilyen módon mondjuk nem meglepő, mert nem feltétlenül a baloldal sajátja a szavazás előtti utolsó pillanatban beterjesztett módosítók intézménye. csak Áder a jegybank ügyeibe nem tud beleszólni, mert az alapkamat-döntéseket nem ő írja alá.

az biztos, hogy ezzel a sokadik dupla vagy semmi játszmát kezdi el a kormány, mert - ha esetleg nem teljesen jól sikerülne az MNB-kurzusigazítás - még azt sem tudják majd mondani, hogy az MNB renitens magatartása miatt van. bár mivel még mindig elmúltnyócévezés a trademark move kormánykörökben, simán el tudok képzelni egy elmúlthatévezést is.

nekik persze mindegy, mert megkeresik a havi másfél-kétmilliót, csak én vagyok olyan balfasz, hogy nem mentem politikusnak.slowmotion
Kisebb visszapattanás volt.

Nyilván nem egyedi a monetáris tanácsban történő folyamat, kb. mint egy parlamenti bizottság, a többség megvan, a döntés előre le van zsírozva, aki a körön kívül van, az meg örül, hogy ha a formális szavazás végére el tudja olvasni az utolsó pillanatban kiadott előterjesztést. Nehéz lenne a látszatra adni? Nem, de hát ez van.

Szerintem az MNB által csütörtökön közölt intézkedéseknek nincs nagy kockázatuk, inkább ezt értékelte a piac az elmúlt napokban, mint az esetlegesen várható mérsékelt sikert.
Ami nem jelenti azt, hogy Matolcsyt később egy esetleges kudarcsorozat hatására ne kapná el a hév és ne tévedne vékonyabb jégre.