NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Kori
S még mondják, hogy nincs nálunk demokrácia meg szólásszabadság 😛dande
Hát ha még értenéd is... 😛 😀
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 www.mfor.hu/cikkek/Ketszer_tobbet_kolt_iden_a_focira_a_kormany.html

jipijájé

Mennyibe kerül a mostani oktatási "reform"? 16 milliárd? Csak az arányok kedvéért, demagóg voltam.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 113 — Így remélem megfelelek nektek.....
Kori
S még mondják, hogy nincs nálunk demokrácia meg szólásszabadság 😛
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Erre rímel az NFÜ-s sztori. Mire elkezdett kicsit jobban működni, jött a kormányváltás. Namost megmutatjuk alapon lecseréltek mindenkit. Nyilván beraktak 200 hülyét, akik hozzá voltak szokva, hogy fél négykor már eldobják a ceruzát, meg decemberben nem dolgozunk, és a szokásos köztisztviselői attitűd. Ami egy dolog, de a budit nem találták meg másfél éven keresztül. Nem mintha felülről olyan sok segítséget kaptak volna, tízpercenként változtatták a rendeleteket. Namost, mire esetleg elkezdene ez is működni, és mindenki belerázódna, szétkúrják az egészet. Nem tudom, a költségvetés kiadási oldala mennyivel nőtt (pedig a csóróktól mindent elvettek, de a csórók csak cigányok lehetnek, úgyhogy az nem számít), de ezek a baromságok nagyon komoly milliárdokba kerülnek. Az olyan apróságokról nem beszélve, hogy a szolgálati autókat mondjuk lecserélték X6-osokra (ugye, MAG Zrt.?), mert azért valamivel meg kell jelenni.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
A friss sikersztoriról egy érdekes mese: az egyik barátomnak hitelkérelemhez kellett a felesége munkahelyéről jövedelem igazolás. A hölgy tanárnő egy külvárosi általános iskolában, jelenleg GYED-en (az is megér egy misét, hogy akkor miért kért a bank munkáltatóit, de ezt hagyjuk).

A fiatalember bement az iskolába, ott mondták neki, hogy hát ők ezt nem írhatják alá, mert már csak a Kunónál írhatják alá, de kitöltik, mert ott még nem látják személyi dossziékat. Jó, irány a belváros.

Az intézet pécsi központja egy régi polgári házban lett kialakítva (más kérdés, hogy parkolni 300 m-en belül is bonyolult). Konkrétan abban a pillanatban, amikor belépett, éppen pakolták be az asztalok. Meglátott egy férfit, aki látszólag ott dolgozott és nem rakodó volt, megkérdezte, hogy ez és ez a hölgy hol van. Udvariasan bekísérte egy irodába, ahol egy dohányzóasztal körül ült 4 hölgy, és ott próbáltak dolgozni. A barátom elmondta, hogy miért jött stb. Mondták neki, hogy ez szép, de a KKI 2013/I. ügyrend visszautalt néhány munkáltatói jogkört az iskolaigazgatóknak, ez pl. olyan. Jó, kocsiba be, vissza az iskolába.

Ott mondták, hogy jajó, lebélyegezték, vitték le aláíratni az igazgatóhoz, aki közben már elment órát tartani, szóval kénytelen volt d.u. visszamenni. Mert ugye régen aláírhatta a gazdasági ügyintéző is, de most már ő nem.

Sikertörténet. Tényleg. Megjegyzem, hogy minden megbecsülésem a tanároké, iskolai dolgozóké és a Kunó dolgozóié, mert végig kedvesek, segítőkészek és előzékenyek voltak, a kialakult helyzetről nem ők tehetnek.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169


több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Debil Gyuri megmondja:
 index.hu/gazdasag/2013/01/10/matolcsy_a_vilagunk_nem_normalis/

Arra valaki felhívhatná azért a figyelmét, hogy a stabilnak és kiszámíthatónak tartott országokban van GDP növekedés, beruházás és némileg nagyobb a jólét is.

Nincs olyan, hogy racionális döntés? Gyurikán és sleppjén kívül elég gyakori, ezért nincsenek beruházások és lép le aki teheti. De biztos őket is csak átbaszták a bankok.


több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Itt van példának az érpataki modell, ahol a polgármester első ránézésre gyakorló elmebeteg, miközben a terepet Pestről nem ismerő ember (mint én) azt kérdezi, lehet, hogy tényleg csak így lehet kihúzni a probléma méregfogát?
 www.origo.hu/itthon/20130109-erpataki-modell-riport-orosz-mihaly-zoltan-polgarmester.htmlDzsokijuing
Ez a példa ezerszer jobb, (a polgármester személyét most hagyjuk) mint pl. a Tiszabői.apeszos
Vegyes érzései támadnak az embernek ezt olvasva. Egyfelől előremutató racionalitás, másfelől elmebeteg a nagy magyarkodási vonallal, meg a totális diktatúra jelleg miatt.

Az értelmesebb más falusi vezetők viszont átvehetik belőle azt ami jó, a beteg dolgokat meg ki kell szűrni és kész is van mit kell csinálni.Kori
Nem mondtam, hogy ez a példa jó. Nyilván ki kellene szűrni belőle az emberi mentalitást, de meggyőződésem, hogy egy kevésbé őrülttel nem működne a dolog. Kicsit a végletek felé hajlik az eset, ám épp azért hoztam fel a másik végletet: Tiszabőn az önkormányzat kb. 85%-a ellen emeltek vádat mindenféle pénzügyi visszaélés és csalások sorozata miatt.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 index.hu/gazdasag/2013/01/09/13._havi_nyugdijban_gondolkodik_a_kormany/

nyuggerek megvéve, licit indul.Amadeus91
Van neked nagymamid? Vagy őt is nyuggernek hívod?apeszos
csak 1, de ő a klasszikus "szoci-nyugger". Az a fajta, aki simán megszavazza a tandíjat, ha a nyugdíja múlik rajta.Amadeus91
A szépkorúak a legerősebb zsarolási faktor a magyar belpolitikában, pontosan a romák ellentétei. Rengeteg ráérő idejük van, szinte kivétel nélkül elmennek szavazni s mivel a Kádár-rendszerben bérszínvonalban és ezáltal nyugdíjban is kib@sztak velük, egyetlen utánuk jövő generációnak sem adnak kegyelmet. Ja, és mind a két tömegpárt nekik udvarol.
Ha lenne életkori szűrőprogram beállítva a választásokon (generegisztráció), azt szívesen támogatnám. Vagy alaptörvényben kikötni, hogy ne szólhassanak bele költségvetési kérdésekbe, cserébe minden évben megkapják az infláció+1%-os járandóságukat.
Dzsokijuing
Jól értem, nem engednéd a nyugdíjasokat szavazni? 😀 Blaszfémia 😊

Ha lenne egy párt, amely azt hirdetné, hogy nem emel nyugdíjat, sőt, csökkenti azt az egyéb kedvezményekkel együtt, már lenne egy szavazatuk.
Egy darab ilyen párt se lesz sajna :/
Én meghatároznám 4/5-ös törvénnyel, hogy a költségvetés hány százaléka fordítható évente nyugdíjkiadásokra. Ha pörög a gazdaság, nő a nyugdíj, ha pang, akkor csökken. Nemhogy emelünk, mint most Orbánék tették visszamenőleg is.

Jelenleg az összes párt nyugdíjpolitikája nem más, mint szavazatszerzés adóforintokból.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Itt van példának az érpataki modell, ahol a polgármester első ránézésre gyakorló elmebeteg, miközben a terepet Pestről nem ismerő ember (mint én) azt kérdezi, lehet, hogy tényleg csak így lehet kihúzni a probléma méregfogát?
 www.origo.hu/itthon/20130109-erpataki-modell-riport-orosz-mihaly-zoltan-polgarmester.htmlDzsokijuing
Ez a példa ezerszer jobb, (a polgármester személyét most hagyjuk) mint pl. a Tiszabői.apeszos
Vegyes érzései támadnak az embernek ezt olvasva. Egyfelől előremutató racionalitás, másfelől elmebeteg a nagy magyarkodási vonallal, meg a totális diktatúra jelleg miatt.

Az értelmesebb más falusi vezetők viszont átvehetik belőle azt ami jó, a beteg dolgokat meg ki kell szűrni és kész is van mit kell csinálni.


több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 915 — Saturday Night Lights
 index.hu/gazdasag/2013/01/09/13._havi_nyugdijban_gondolkodik_a_kormany/

nyuggerek megvéve, licit indul.Amadeus91
Van neked nagymamid? Vagy őt is nyuggernek hívod?apeszos
csak 1, de ő a klasszikus "szoci-nyugger". Az a fajta, aki simán megszavazza a tandíjat, ha a nyugdíja múlik rajta.Amadeus91
A szépkorúak a legerősebb zsarolási faktor a magyar belpolitikában, pontosan a romák ellentétei. Rengeteg ráérő idejük van, szinte kivétel nélkül elmennek szavazni s mivel a Kádár-rendszerben bérszínvonalban és ezáltal nyugdíjban is kib@sztak velük, egyetlen utánuk jövő generációnak sem adnak kegyelmet. Ja, és mind a két tömegpárt nekik udvarol.
Ha lenne életkori szűrőprogram beállítva a választásokon (generegisztráció), azt szívesen támogatnám. Vagy alaptörvényben kikötni, hogy ne szólhassanak bele költségvetési kérdésekbe, cserébe minden évben megkapják az infláció+1%-os járandóságukat.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 index.hu/gazdasag/2013/01/09/13._havi_nyugdijban_gondolkodik_a_kormany/

nyuggerek megvéve, licit indul.Amadeus91
Van neked nagymamid? Vagy őt is nyuggernek hívod?apeszos
csak 1, de ő a klasszikus "szoci-nyugger". Az a fajta, aki simán megszavazza a tandíjat, ha a nyugdíja múlik rajta.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 index.hu/gazdasag/2013/01/09/13._havi_nyugdijban_gondolkodik_a_kormany/

nyuggerek megvéve, licit indul.Amadeus91
Van neked nagymamid? Vagy őt is nyuggernek hívod?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 index.hu/gazdasag/2013/01/09/13._havi_nyugdijban_gondolkodik_a_kormany/

nyuggerek megvéve, licit indul.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Itt van példának az érpataki modell, ahol a polgármester első ránézésre gyakorló elmebeteg, miközben a terepet Pestről nem ismerő ember (mint én) azt kérdezi, lehet, hogy tényleg csak így lehet kihúzni a probléma méregfogát?
 www.origo.hu/itthon/20130109-erpataki-modell-riport-orosz-mihaly-zoltan-polgarmester.htmlDzsokijuing
Ez a példa ezerszer jobb, (a polgármester személyét most hagyjuk) mint pl. a Tiszabői.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Kipakolták a kétes elemeket?HAHAHAlaccoo74
Szándékos volt a " " 😊 (politikailag kétes elemek voltak, ha és akkor már idéző jel sem kell 😊 )Gyurma Pappa
Mehetne az aluljárókba is pakolgatni, mert pl Miskolcon az egy négyzetméterre jutó cigi, cigaretta, petáda, vipera szavakat szajkózó üzletemberek száma meglehetősen magas
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Kipakolták a kétes elemeket?HAHAHAlaccoo74
Szándékos volt a " " 😊 (politikailag kétes elemek voltak, ha és akkor már idéző jel sem kell 😊 )

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
...
Toca
...Dzsokijuing
Abban szerintem mind egyetértünk, hogy rendbe kell tenni a közbiztonságot. Abban is egyetértünk, hogy léteznek olyan társadalmi-szociális problémák, amik a mélyszegénységben élők jelentős részét sújtják. Abban is egyetértünk, hogy a cigányság egy része mélyszegénységben él. Abban is egyetértünk, hogy a mélyszegénység sokszor egyenes út a bűnözéshez.

Amiben a szakadék van a "két tábor" között, hogy az egyikünk úgy gondolja, hogy ezt nem lehet faji alapon kezelni, addig a másiknak a véleménye az, hogy faji alapon kell a kérdést rendezni (ki-ki vérmérséklete szerint).

Már írtam: rasszizmus lesz, ezt nem tudod kipucolni. A politika viszont, látva ennek a hasznát, minden el fog követni, hogy az egyik irányba (a saját vagy az általa megcélzott szavazótábor irányába) meglökje a közvéleményt. Tenni, ahogy Dzsoki is írja, érdemben senki nem fog.

Személyes történet: ismerek egy cigány vállalkozót, illetve a fiát. A gyerek jogász hallgató, jó srác, nagyszájú, de rendes cigánygyerek. Apuka tényleg becsületes vállalkozó, sok embernek ad munkát, fehérnek, cigánynak, megbecsült a városában, relatíve gazdagnak mondhatók egyébként. Történt 2006-ban, hogy megkereste a helyi, azt hiszem Lungo Drom (ők a Fideszesek nem?), hogy lépjen be, segítsen mozgósítani, stb. Az öreg mondta nekik, hogy úgy vállalja, hogyha nem hangsúlyozzák, hogy ő cigány, hanem ő magyar vállalkozó, aki magyar embereknek akar segíteni, egyenlőség legyen, meg ne kezeljék külön a cigányokat stb. Erre mondták neki, hogy ez nem jó program, mert ha ezt elérnék, akkor mi maradna, amiért sírhatnának. És az öreg megkérdezte, hogy jó, akkor mi a program. Mondták neki, hogy ami eddig is volt, támogassák őket, kapjanak plusz helyeket, legyen sok pénze a kisebbségi önkormányzatnak. Hozzátették, hogy ha problémákat akarnának megoldani, akkor mi szükség lenne rájuk, nekik csak kezelni kell azokat nem felszámolni.

És mi is következik ebből: a cigány politikusoknak jó a helyzet, a többségi politikusnak jó a helyzet. Status quo. Arról meg senki nem szeret elmozdulni..Gyurma Pappa
Itt van példának az érpataki modell, ahol a polgármester első ránézésre gyakorló elmebeteg, miközben a terepet Pestről nem ismerő ember (mint én) azt kérdezi, lehet, hogy tényleg csak így lehet kihúzni a probléma méregfogát?
 www.origo.hu/itthon/20130109-erpataki-modell-riport-orosz-mihaly-zoltan-polgarmester.htmlDzsokijuing
Ne a kép alapján ítélj, mondjuk a faszi tényleg úgy néz ki mint kanadai lovacsendőr hortobágyi csapatépítő tréning után.Lehet így is.Meg kell tanulni mindenkinek/cigánynak, magyarnak, vizigótnak/, hogy, a nagy közös kalapba tenni is kell vmit, nemcsak kivenni.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 915 — Saturday Night Lights
...
Toca
...Dzsokijuing
Abban szerintem mind egyetértünk, hogy rendbe kell tenni a közbiztonságot. Abban is egyetértünk, hogy léteznek olyan társadalmi-szociális problémák, amik a mélyszegénységben élők jelentős részét sújtják. Abban is egyetértünk, hogy a cigányság egy része mélyszegénységben él. Abban is egyetértünk, hogy a mélyszegénység sokszor egyenes út a bűnözéshez.

Amiben a szakadék van a "két tábor" között, hogy az egyikünk úgy gondolja, hogy ezt nem lehet faji alapon kezelni, addig a másiknak a véleménye az, hogy faji alapon kell a kérdést rendezni (ki-ki vérmérséklete szerint).

Már írtam: rasszizmus lesz, ezt nem tudod kipucolni. A politika viszont, látva ennek a hasznát, minden el fog követni, hogy az egyik irányba (a saját vagy az általa megcélzott szavazótábor irányába) meglökje a közvéleményt. Tenni, ahogy Dzsoki is írja, érdemben senki nem fog.

Személyes történet: ismerek egy cigány vállalkozót, illetve a fiát. A gyerek jogász hallgató, jó srác, nagyszájú, de rendes cigánygyerek. Apuka tényleg becsületes vállalkozó, sok embernek ad munkát, fehérnek, cigánynak, megbecsült a városában, relatíve gazdagnak mondhatók egyébként. Történt 2006-ban, hogy megkereste a helyi, azt hiszem Lungo Drom (ők a Fideszesek nem?), hogy lépjen be, segítsen mozgósítani, stb. Az öreg mondta nekik, hogy úgy vállalja, hogyha nem hangsúlyozzák, hogy ő cigány, hanem ő magyar vállalkozó, aki magyar embereknek akar segíteni, egyenlőség legyen, meg ne kezeljék külön a cigányokat stb. Erre mondták neki, hogy ez nem jó program, mert ha ezt elérnék, akkor mi maradna, amiért sírhatnának. És az öreg megkérdezte, hogy jó, akkor mi a program. Mondták neki, hogy ami eddig is volt, támogassák őket, kapjanak plusz helyeket, legyen sok pénze a kisebbségi önkormányzatnak. Hozzátették, hogy ha problémákat akarnának megoldani, akkor mi szükség lenne rájuk, nekik csak kezelni kell azokat nem felszámolni.

És mi is következik ebből: a cigány politikusoknak jó a helyzet, a többségi politikusnak jó a helyzet. Status quo. Arról meg senki nem szeret elmozdulni..Gyurma Pappa
Itt van példának az érpataki modell, ahol a polgármester első ránézésre gyakorló elmebeteg, miközben a terepet Pestről nem ismerő ember (mint én) azt kérdezi, lehet, hogy tényleg csak így lehet kihúzni a probléma méregfogát?
 www.origo.hu/itthon/20130109-erpataki-modell-riport-orosz-mihaly-zoltan-polgarmester.html

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Amíg az ország házában megélhetési politikusok ülnek,addig itt nem fognak előremozdulni a dolgok.laccoo74
Ezt nem is tudtam.
JC6
Közhely, de sajnos így van.Vagy szerinted jól haladunk?laccoo74
Természetesen. Itt a falnak is füle van, pszt! Rend vagy értékközpontúság a jelszó.JC6
Szoktam nagyokat nevetni a HTV híradóján amikor Budai volt elszámoltatási kormánybiztos nyilatkozik a nagybani piacon tapasztaltakról.Lehet, hogy valami forrót kezdett kapargatni a csórikám, és ezért lett piacfelügyelő?laccoo74
Nem. Az az ő "területe", onnan keresi a pénzt. A VPOP kipakolta a "kétes elemeket", most már az ő felségterületük. Gyurma Pappa
Kipakolták a kétes elemeket?HAHAHA
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Amíg az ország házában megélhetési politikusok ülnek,addig itt nem fognak előremozdulni a dolgok.laccoo74
Ezt nem is tudtam.
JC6
Közhely, de sajnos így van.Vagy szerinted jól haladunk?laccoo74
Természetesen. Itt a falnak is füle van, pszt! Rend vagy értékközpontúság a jelszó.JC6
Szoktam nagyokat nevetni a HTV híradóján amikor Budai volt elszámoltatási kormánybiztos nyilatkozik a nagybani piacon tapasztaltakról.Lehet, hogy valami forrót kezdett kapargatni a csórikám, és ezért lett piacfelügyelő?laccoo74
Nem. Az az ő "területe", onnan keresi a pénzt. A VPOP kipakolta a "kétes elemeket", most már az ő felségterületük.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Amíg az ország házában megélhetési politikusok ülnek,addig itt nem fognak előremozdulni a dolgok.laccoo74
Ezt nem is tudtam.
JC6
Közhely, de sajnos így van.Vagy szerinted jól haladunk?laccoo74
Természetesen. Itt a falnak is füle van, pszt! Rend vagy értékközpontúság a jelszó.JC6
Szoktam nagyokat nevetni a HTV híradóján amikor Budai volt elszámoltatási kormánybiztos nyilatkozik a nagybani piacon tapasztaltakról.Lehet, hogy valami forrót kezdett kapargatni a csórikám, és ezért lett piacfelügyelő?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Amíg az ország házában megélhetési politikusok ülnek,addig itt nem fognak előremozdulni a dolgok.laccoo74
Ezt nem is tudtam.
JC6
Közhely, de sajnos így van.Vagy szerinted jól haladunk?laccoo74
Természetesen. Itt a falnak is füle van, pszt! Rend vagy értékközpontúság a jelszó.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Amíg az ország házában megélhetési politikusok ülnek,addig itt nem fognak előremozdulni a dolgok.laccoo74
Ezt nem is tudtam.
JC6
Közhely, de sajnos így van.Vagy szerinted jól haladunk?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Amíg az ország házában megélhetési politikusok ülnek,addig itt nem fognak előremozdulni a dolgok.laccoo74
Ezt nem is tudtam.