Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 sportgeza.hu/sport/futsal/2013/01/08/dunakeszi_szponzorpenzek/

Rogán vajon nem akar nálunk kezdő QB lenni?


több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/2013/01/08/eclipse_itelethez/

Van kérdés?

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 915 — Saturday Night Lights
Azért jó politikusnak lenni, mert nem kell emlékezni arra, amit korábban szó szerint mondtunk:
 poldi.blog.hu/2013/01/06/kalman_olgat_neztek_hulyenek_vagy_minket

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Hát a választókerületek objektívebbek most, mint voltak korábban, az amerikai példához elég hülyeség hasonlítani, ott a mai napig durván torz kerületek vannak kialakítva. Plusz annyira nem is tudhatjuk, hogy hol vannak ellenzéki bázisok, 2002-es/2006-os eredményekből nem igazán lehet kiindulni Jobbikkal/LMP-vel/Együtt 2014-el számolva. Szóval bár voltak manipulációk, ezt aztán nem tudom, hogy akadályozhatta volna meg bármilyen szervezet.

Az egyfordulós rendszer toátl bevett és alkotmányos sokhelyütt, ez sem ütközik semmibe, nem tudom, mit tehetne ez ellen bármi/bárki.

Az NVB ami most átment, az ronda dolog, de természetesen nincs ez alkotmányosan szabályozva, hogy milyen hosszú időre és miként kinevezett emberek vezethetik a választási intézményeket. Ezt sem tudta volna még egy full MSZP-s AB sem elkaszálni, bár az már tényleg nem épp demokratikus megmozdulás.

Az eredményesség parlamenti választásokon nem szokott gond lenni, de igazából sokmindent amúgy sem befolyásolna sztem, ha megismételnék a köröket.

A hátárontúli szavazatokat is nehéz lett volna elkaszálni, magyar állampolgároknak adott választójogot, épp hogy jogkiterjesztésről beszélünk szűkítés helyett, nehezebb lenne ez ellen érvelni sztem, mint mellette, pláne, ha a regisztrációs megkötést túlzottan szigorú feltételnek állapították meg, akkor a lakhelyet meg szükségesnek megállapítani nehézkes lett volna.

A kopogtatócédulák helyetti tulajdonképpeni "indulhat akárki" felfogás szerintem előrelépés, midnenesetre alkotmányosan nehzen kritizálható. Más kérdés, hogy lehetne jobb előszűrő, de az fix, hogy ez jobb, mint a régi volt.

A kampányszabályozás az egyetlen, ami ellen komolyan vehető alkotmányjogi kritika jöhet, és tudomásom szerint jött is, bár ennek nagy részét szerintem meg fogják tudni oldani.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
"Ha valamiért 100-at akarunk kapni, de 200-at kérünk, akkor a 180-nak örülünk" esete áll fenn a regisztráció el nem fogadásával.
Itt szépen fel van sorolva, hogy mi az ami viszont gond nélkül átment az AB-n:
 www.demokrata.neobase.hu/content/regisztráció-ellenzéki-győzelem-vagy-sz%C3%ADnjáték-volt-csupán

Aki nem akar túl sokat olvasni, annak egy másik cikkből röviden itt a lényeg:

"Az egyéni választókerületekben megszerezhető mandátumok arányának növelése, az egyfordulós rendszer (ami a kényszerszövetség vagy halál dilemmája elé állítja az ellenzéket), a Nemzeti Választási Bizottság és a Nemzeti Választási Iroda tisztségviselőinek kétharmados, kilenc évre (előre három választásra) való kinevezése, a külhoni szavazatok ellenőrzésének lazasága, a nemzetközi megfigyelők beengedésének önkényes döntésre bízása és a többi – mind elég ahhoz, hogy a Fidesz-KDNP az ő egymillió-párszázezer megingathatatlan törzsszavazójával ne kapjon egyharmadnál kevesebb mandátumot."
Innen:  www.parameter.sk/rovat/paravelemeny/2013/01/04/mire-jo-falnak-menni-ha-anelkul-lehetSobri Jóska
Az első cikkben tévedés van, mert a kereskedelmi tévékben is lehet hirdetni, ezt is elkaszálta az AB, emlékeim szerint.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
"Ha valamiért 100-at akarunk kapni, de 200-at kérünk, akkor a 180-nak örülünk" esete áll fenn a regisztráció el nem fogadásával.
Itt szépen fel van sorolva, hogy mi az ami viszont gond nélkül átment az AB-n:
 www.demokrata.neobase.hu/content/regisztráció-ellenzéki-győzelem-vagy-sz%C3%ADnjáték-volt-csupán

Aki nem akar túl sokat olvasni, annak egy másik cikkből röviden itt a lényeg:

"Az egyéni választókerületekben megszerezhető mandátumok arányának növelése, az egyfordulós rendszer (ami a kényszerszövetség vagy halál dilemmája elé állítja az ellenzéket), a Nemzeti Választási Bizottság és a Nemzeti Választási Iroda tisztségviselőinek kétharmados, kilenc évre (előre három választásra) való kinevezése, a külhoni szavazatok ellenőrzésének lazasága, a nemzetközi megfigyelők beengedésének önkényes döntésre bízása és a többi – mind elég ahhoz, hogy a Fidesz-KDNP az ő egymillió-párszázezer megingathatatlan törzsszavazójával ne kapjon egyharmadnál kevesebb mandátumot."
Innen:  www.parameter.sk/rovat/paravelemeny/2013/01/04/mire-jo-falnak-menni-ha-anelkul-lehet

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(..)
Szóval a balhé megvolt, most figyeljünk inkább oda, hogy amint előkerül a Matolcsy MNB elnöksége, azonnal gyengül a forint, ráadásul nem lesznek bekötve a pénztárgépek, szóval 95 mrd biztos leves, stb. Szarban lesz a költségvetés, elég gyorsan.Gyurma Pappa
Sebaj, majd kitalálnak pár új adót.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
 index.hu/tech/mem/2013/01/04/gyurcsanyon_rohog_a_magyar_internet/
Én már nem is tudom, hogy ezen sírjak-e vagy nevessek...Boston
Szerintem egyiket se, nyiss meg egy másik oldalt. Kb ennyit ér.
több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
 index.hu/tech/mem/2013/01/04/gyurcsanyon_rohog_a_magyar_internet/
Én már nem is tudom, hogy ezen sírjak-e vagy nevessek...

Do your job
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Részben atával értek egyet, abból a szempontból, hogy a regisztráció védhető. Az más kérdés, hogy szerintem tök felesleges, és igazából semmivel nagyobb politikai hasznot nem látok benne, mint ami a mostani választási rendszerben van. Egyszerűen úgy érzem, hogy mivel OV kimondta, meg kellett csinálni. Kizárt, hogy ezt nem látták előre.

Szóval a balhé megvolt, most figyeljünk inkább oda, hogy amint előkerül a Matolcsy MNB elnöksége, azonnal gyengül a forint, ráadásul nem lesznek bekötve a pénztárgépek, szóval 95 mrd biztos leves, stb. Szarban lesz a költségvetés, elég gyorsan.

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 oroszhirek.hu/gazdasag/37-gazdasag/2775-toebben-koevethetik-majd-depardieut-oroszorszagba
😊Amadeus91
Mi még csak ott tartunk, hogy letelepedési engedély pénzért.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 oroszhirek.hu/gazdasag/37-gazdasag/2775-toebben-koevethetik-majd-depardieut-oroszorszagba

😊

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ha feltesszük, hogy ez az egész nem egy elejétől fogva jól kitalált színjáték, aminek értelmét én személy szerint nem látnám, akkor azért ez elég erős érv amellett, hogy Áder köztársasági elnökként nem hajlandó a Schmitt Páli szereppel megelégedni. Ha ő nem küldi az AB-hez a törvényt, akkor ez átment volna csont simán.Schleck
Szabó Máté.Rajna
Vele is átfutott volna ennyi idő alatt? Ugye, itt az időfaktor is számított, mert ha jön Salamon, többségbe kerülnek a pártkatonák.Dzsokijuing
Ez igaz, de ez így különleges szitu, mondjuk nem vagyok biztos abban, hogy Salamonos felállásban nem változnak kicsit az álláspontok.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ha feltesszük, hogy ez az egész nem egy elejétől fogva jól kitalált színjáték, aminek értelmét én személy szerint nem látnám, akkor azért ez elég erős érv amellett, hogy Áder köztársasági elnökként nem hajlandó a Schmitt Páli szereppel megelégedni. Ha ő nem küldi az AB-hez a törvényt, akkor ez átment volna csont simán.Schleck
A döntés árnyoldala:

A többségi határozattal szemben öt alkotmánybíró fogalmazott meg különvéleményt, de egyikük, Lenkovics Barnabás magának a regisztrációnak az eltörlésével egyetértett. A kötelező előzetes regisztráció intézményét csak a 2010-es választás után megalakult parlament, vagyis a kétharmados kormánytöbbség által megválasztott négy alkotmánybíró tartja alkotmányosnak.
DoM
Szalay, Bihari és Stumpf is a 2010-s választás után került be, ők is osztották a többség véleményét (ha az Orbán által beküldött emberek egységesen a Kormány mellé állnak, akkor a regisztráció marad)

Én inkább Pokollal értek egyet(kivéve a NER-es individum-közösség hülyeséget), azzal kiegészítve, hogy a regisztráció módját lehetett volna könnyebben megoldani.
Abban a többségi véleményben elvileg lehet valami, hogy a regisztrációval a választókörzetekben lévők száma torzulhat, ami pedig egyenlőtlenséget okozhat szavazat és szavazat között, de ez meg onnan sántít, hogy a választás napján se azonos mértékben jelennek meg a szavazók az ország minden körzetében, ahol kevesebben szavaznak, ott is többet ér egy szavazó szavazata, ergo az összes választás alkotmányellenes.

Több ilyen támadható érv van a többségi vélemény mögött, ezért se szeretem az aktivista alkotmánybíráskodást.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 915 — Saturday Night Lights
Ha feltesszük, hogy ez az egész nem egy elejétől fogva jól kitalált színjáték, aminek értelmét én személy szerint nem látnám, akkor azért ez elég erős érv amellett, hogy Áder köztársasági elnökként nem hajlandó a Schmitt Páli szereppel megelégedni. Ha ő nem küldi az AB-hez a törvényt, akkor ez átment volna csont simán.Schleck
Szabó Máté.Rajna
Vele is átfutott volna ennyi idő alatt? Ugye, itt az időfaktor is számított, mert ha jön Salamon, többségbe kerülnek a pártkatonák.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ha feltesszük, hogy ez az egész nem egy elejétől fogva jól kitalált színjáték, aminek értelmét én személy szerint nem látnám, akkor azért ez elég erős érv amellett, hogy Áder köztársasági elnökként nem hajlandó a Schmitt Páli szereppel megelégedni. Ha ő nem küldi az AB-hez a törvényt, akkor ez átment volna csont simán.Schleck
Szabó Máté.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
 index.hu/belfold/2013/01/04/akik_szerint_a_regisztracio_nem_korlat/

Mi lesz itt, ha végre meglesz a hőn áhított többség az Alkotmánybíróságban is...

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 index.hu/belfold/2013/01/04/rogan_nem_lesz_most_regisztracio/

Erről ennyit.Gyurma Pappa
Azért a februári törvényre még kíváncsi leszek, mondjuk utána is reszelik majd biztos, de mégis.

Egyébként milyen fain már, hogy nagy demokratikus jófejségükben nem hugyozzák le az alkotmánybíróságot mert elmeszelte őket, kegyet gyakorolnak még ilyenkor is. Persze hülyén hangzana a szájukból az is, hogy a "jogbiztonság nálunk az első és az alkotmánybíróságnak mindig igaza van".Kori
Jó lenne ismerni a belső felhasználásra készült közvéleménykutatásokat. Pl. kiváncsi lennék, hogy a Kubatov által összegrundolt listán belül jelenleg milyen a Fidesz népszerűsége vagy pl. a nyugdíjasok körében milyen a regisztráció elfogadottsága. Mert azt azért nem gondolom, hogy pusztán jófejségből nem akarják mégis seggbek@rni az alaptörvényt. zinedine5
tegnap ugyanerről beszéltem anyával, hogy ha van valaki akinek reális képe van most a népszerűségi indexekről, az biztos, hogy a Fidesz és ennek fejében fognak jönni a következő időszak döntései.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Ha feltesszük, hogy ez az egész nem egy elejétől fogva jól kitalált színjáték, aminek értelmét én személy szerint nem látnám, akkor azért ez elég erős érv amellett, hogy Áder köztársasági elnökként nem hajlandó a Schmitt Páli szereppel megelégedni. Ha ő nem küldi az AB-hez a törvényt, akkor ez átment volna csont simán.Schleck
A döntés árnyoldala:

A többségi határozattal szemben öt alkotmánybíró fogalmazott meg különvéleményt, de egyikük, Lenkovics Barnabás magának a regisztrációnak az eltörlésével egyetértett. A kötelező előzetes regisztráció intézményét csak a 2010-es választás után megalakult parlament, vagyis a kétharmados kormánytöbbség által megválasztott négy alkotmánybíró tartja alkotmányosnak.

szerk.:

Kovács Péter párhuzamos indoklását érdemes lehet átfutni a 25. oldaltól.
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ha feltesszük, hogy ez az egész nem egy elejétől fogva jól kitalált színjáték, aminek értelmét én személy szerint nem látnám, akkor azért ez elég erős érv amellett, hogy Áder köztársasági elnökként nem hajlandó a Schmitt Páli szereppel megelégedni. Ha ő nem küldi az AB-hez a törvényt, akkor ez átment volna csont simán.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 915 — Saturday Night Lights
És ha még tovább fűzitek ezt a hsz, akkor lassan nem fog betölteni a topik az ismétlődő gifektől XDGyurma Pappa
Összeszámoltam, 7 orál egy oldalon, nem semmi.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/2013/01/04/rogan_nem_lesz_most_regisztracio/

Erről ennyit.Gyurma Pappa
Ááá tuttamén, gyön a beetetés ideje, valaki kövér potykát akar fogni jövőre.sutianap
Stratégiai együttműködés a MNB-vel, az jön.

Csak hogy szakmázzak is:  www.portfolio.hu/vallalatok/it/elhalasztjak_a_penztargepek_bekoteset_a_nav-hoz.177777.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

lesznek itt még kalandok hamarosan (29-es áfa 0701-től)

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 915 — Saturday Night Lights
 index.hu/belfold/2013/01/04/rogan_nem_lesz_most_regisztracio/

Erről ennyit.Gyurma Pappa
Azért a februári törvényre még kíváncsi leszek, mondjuk utána is reszelik majd biztos, de mégis.

Egyébként milyen fain már, hogy nagy demokratikus jófejségükben nem hugyozzák le az alkotmánybíróságot mert elmeszelte őket, kegyet gyakorolnak még ilyenkor is. Persze hülyén hangzana a szájukból az is, hogy a "jogbiztonság nálunk az első és az alkotmánybíróságnak mindig igaza van".Kori
Ha átment volna, könnyebben nyernek. Az egyfordulós rendszer miatt így is nekik áll a zászló, ha nem lesz teljes körű demokratikus ellenzéki megállapodás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
 index.hu/belfold/2013/01/04/rogan_nem_lesz_most_regisztracio/

Erről ennyit.Gyurma Pappa
Azért a februári törvényre még kíváncsi leszek, mondjuk utána is reszelik majd biztos, de mégis.

Egyébként milyen fain már, hogy nagy demokratikus jófejségükben nem hugyozzák le az alkotmánybíróságot mert elmeszelte őket, kegyet gyakorolnak még ilyenkor is. Persze hülyén hangzana a szájukból az is, hogy a "jogbiztonság nálunk az első és az alkotmánybíróságnak mindig igaza van".Kori
Jó lenne ismerni a belső felhasználásra készült közvéleménykutatásokat. Pl. kiváncsi lennék, hogy a Kubatov által összegrundolt listán belül jelenleg milyen a Fidesz népszerűsége vagy pl. a nyugdíjasok körében milyen a regisztráció elfogadottsága. Mert azt azért nem gondolom, hogy pusztán jófejségből nem akarják mégis seggbek@rni az alaptörvényt.
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 index.hu/belfold/2013/01/04/rogan_nem_lesz_most_regisztracio/

Erről ennyit.Gyurma Pappa
Azért a februári törvényre még kíváncsi leszek, mondjuk utána is reszelik majd biztos, de mégis.

Egyébként milyen fain már, hogy nagy demokratikus jófejségükben nem hugyozzák le az alkotmánybíróságot mert elmeszelte őket, kegyet gyakorolnak még ilyenkor is. Persze hülyén hangzana a szájukból az is, hogy a "jogbiztonság nálunk az első és az alkotmánybíróságnak mindig igaza van".