Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
 index.hu/gazdasag/2012/12/27/soha_nem_volt_meg_ennyi_csod/

Soha annyi cég nem szűnt még meg egyetlen hónap leforgása alatt az építőiparban, mint most novemberben – közölte az Opten csütörtökön. A céginformációs szolgáltató által működtetett adatbázis szerint az elmúlt hónapban 707 céget töröltek a hatóságok, holott korábban az ötszázat sem érte el soha a megszűnések száma. Ez azt jelenti, hogy naponta átlagosan 23,7 társaság szűnt meg, vagyis óránként átlag egy.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az utca átnevezésről hallottál? Az se volt semmi... 😀 😀apeszos
Ez a Marx-Wass Albert dolog? Azt csak felületesen olvastm, mert nem vagyok éríntett. Nem lep meg ez a kultuszépítés dolog.
zinedine5
Nem, a Frankel Leo-t nevezték át Pákolicz Istvánra. Állítólag az itt lakók kérték. Az itt lakók 70%-a cigány, 20%-a nyugdíjas. És senki sem tud róla, hogy kérte volna. Azt se tudják ki volt Frankel, azt meg pláne, hogy milyen süti az a Pákolicz. De 30 napom volt rá ( a családal együtt) hogy az iratokat lecseréltessem. Ellenkező esetben megbüntetnek. A Pécsi okmányirodában? 😀 😀apeszos
Ezt nem hallottam. Mi lett volna a bünti? Legalább soron kívúl megcsinálták?zinedine5
Közigazgatási bírság 50e. Csinálták a faszt. Időpontot kértem neten, mikor bementem és mutattam az őrnek a papírt, csak röhögött.. Mutatta a tömeget: itt mindenkinek időpontja van.. 😀 Ja, és persze munkaidőben. Az időponthoz képest harmadik napra sikerült.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Az utca átnevezésről hallottál? Az se volt semmi... 😀 😀apeszos
Ez a Marx-Wass Albert dolog? Azt csak felületesen olvastm, mert nem vagyok éríntett. Nem lep meg ez a kultuszépítés dolog.
zinedine5
Nem, a Frankel Leo-t nevezték át Pákolicz Istvánra. Állítólag az itt lakók kérték. Az itt lakók 70%-a cigány, 20%-a nyugdíjas. És senki sem tud róla, hogy kérte volna. Azt se tudják ki volt Frankel, azt meg pláne, hogy milyen süti az a Pákolicz. De 30 napom volt rá ( a családal együtt) hogy az iratokat lecseréltessem. Ellenkező esetben megbüntetnek. A Pécsi okmányirodában? 😀 😀apeszos
Ezt nem hallottam. Mi lett volna a bünti? Legalább soron kívúl megcsinálták?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az utca átnevezésről hallottál? Az se volt semmi... 😀 😀apeszos
Ez a Marx-Wass Albert dolog? Azt csak felületesen olvastm, mert nem vagyok éríntett. Nem lep meg ez a kultuszépítés dolog.
zinedine5
Nem, a Frankel Leo-t nevezték át Pákolicz Istvánra. Állítólag az itt lakók kérték. Az itt lakók 70%-a cigány, 20%-a nyugdíjas. És senki sem tud róla, hogy kérte volna. Azt se tudják ki volt Frankel, azt meg pláne, hogy milyen süti az a Pákolicz. De 30 napom volt rá ( a családal együtt) hogy az iratokat lecseréltessem. Ellenkező esetben megbüntetnek. A Pécsi okmányirodában? 😀 😀
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Az utca átnevezésről hallottál? Az se volt semmi... 😀 😀apeszos
Ez a Marx-Wass Albert dolog? Azt csak felületesen olvastm, mert nem vagyok éríntett. Nem lep meg ez a kultuszépítés dolog.
Mivel rám reagáltál, enyhén félreérthető volt 😊atapapa
Megint pongyola voltam, biztos a bejgli. 😊
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Neked apeszos külön, de másnak is a figyelmébe ajánlom.

 www.bama.hu/baranya/kozelet/tagadjak-hogy-buszt-berelnenek-477451

És közben a videó:

 www.youtube.com/watch?v=guIjORrmsc0&feature=share&noredirect=1

Ehhez a nyilatkozathoz mennyire kell hülyének lenni?zinedine5
Köszönöm én túl vagyok ezen, 31essel járok.. 😀 Ha megkérdezed megmondom.. Ma is ilyennel mentem. 😛 És semmin sem csodálkozom. Sikeresen megduplázták a Toller adósságot (jó nem, csak megnövelték kissé) még úgy is, hogy Viktor karácsonyi ajándék milliárdokat adott. A Páva Töke-busz be fog halni. Pedig jó irányba indultak el. Az utca átnevezésről hallottál? Az se volt semmi... 😀 😀
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Neked ebben mi a reflexszerű?zinedine5
Hogy védtem volna a védhetetlent, miközben rád reagálva a Fidesz kétarcú magatartására is utaltam a linkelt cikkel. atapapa
Az Rajnának ment, az eredeti vita miatt. zinedine5
Mivel rám reagáltál, enyhén félreérthető volt 😊

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Neked ebben mi a reflexszerű?zinedine5
Hogy védtem volna a védhetetlent, miközben rád reagálva a Fidesz kétarcú magatartására is utaltam a linkelt cikkel. atapapa
Az Rajnának ment, az eredeti vita miatt.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Neked ebben mi a reflexszerű?zinedine5
Hogy védtem volna a védhetetlent, miközben rád reagálva a Fidesz kétarcú magatartására is utaltam a linkelt cikkel.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
A többi megszállt szervezett úgy táncol, ahogy Viktor fütyül. Jó példa erre az MNB tagok felduzzasztása, a kamatcsökkentés érdekében.
zinedine5
Ez tényleg jó példa 😊
 hvg.hu/gazdasag/20050111monetaris
atapapa
Ha ezt (ti is) ugyanígy látják és ugyanaz lesz a sorsa Viktornak mint Ferinek, akkor rendben van a link, de a védhetetlent nem kötelező védeni.zinedine5
Nehezen szabadulsz a reflexektől, szándékosan olyan cikket linkeltem a témáról, amelyben a fidesz ugyanazért ekézi Gyurcsányt, amiért most szidod őket.

BTW vigyázz mit kívánsz, ez 2004-2005-ben történt, Gyurcsány ezután még nyert egy választást. atapapa
Remélem ugyanúgy elzavarják a halál f...ra Viktort mint ahogy, (bár csak 2010-ben, kétségtelen) elzavarták Ferit. Neked ebben mi a reflexszerű?

Az sem volt jó, ez sem az. Ez szerintem kerek.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A többi megszállt szervezett úgy táncol, ahogy Viktor fütyül. Jó példa erre az MNB tagok felduzzasztása, a kamatcsökkentés érdekében.
zinedine5
Ez tényleg jó példa 😊
 hvg.hu/gazdasag/20050111monetaris
atapapa
Ha ezt (ti is) ugyanígy látják és ugyanaz lesz a sorsa Viktornak mint Ferinek, akkor rendben van a link, de a védhetetlent nem kötelező védeni.zinedine5
Nehezen szabadulsz a reflexektől, szándékosan olyan cikket linkeltem a témáról, amelyben a fidesz ugyanazért ekézi Gyurcsányt, amiért most szidod őket.

BTW vigyázz mit kívánsz, ez 2004-2005-ben történt, Gyurcsány ezután még nyert egy választást.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Neked apeszos külön, de másnak is a figyelmébe ajánlom.

 www.bama.hu/baranya/kozelet/tagadjak-hogy-buszt-berelnenek-477451

És közben a videó:

 www.youtube.com/watch?v=guIjORrmsc0&feature=share&noredirect=1

Ehhez a nyilatkozathoz mennyire kell hülyének lenni?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A többi megszállt szervezett úgy táncol, ahogy Viktor fütyül. Jó példa erre az MNB tagok felduzzasztása, a kamatcsökkentés érdekében.
zinedine5
Ez tényleg jó példa 😊
 hvg.hu/gazdasag/20050111monetaris
atapapa
Ha ezt (ti is) ugyanígy látják és ugyanaz lesz a sorsa Viktornak mint Ferinek, akkor rendben van a link, de a védhetetlent nem kötelező védeni.zinedine5
Most nem ellenzékben vannak ember. Most lehet más a politika.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
A többi megszállt szervezett úgy táncol, ahogy Viktor fütyül. Jó példa erre az MNB tagok felduzzasztása, a kamatcsökkentés érdekében.
zinedine5
Ez tényleg jó példa 😊
 hvg.hu/gazdasag/20050111monetaris
atapapa
Ha ezt (ti is) ugyanígy látják és ugyanaz lesz a sorsa Viktornak mint Ferinek, akkor rendben van a link, de a védhetetlent nem kötelező védeni.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A többi megszállt szervezett úgy táncol, ahogy Viktor fütyül. Jó példa erre az MNB tagok felduzzasztása, a kamatcsökkentés érdekében.
zinedine5
Ez tényleg jó példa 😊
 hvg.hu/gazdasag/20050111monetaris

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Hát nem minden esetben döntenek úgy, ahogy az az ellenzéknek tetszik, valóban. De sok esetben ellentmondanak, ami nem egyezik azzal az állandóan szajkózott mantrával, hogy semmiféle fék és ellensúly nincs a jelen rendszerben.Rajna
Ez a mondandód, azért két helyen javítandó. Nem az ellenzéknek kell megfelelni, hanem jogszerűen és ésszerűen kéne döntést hozni. (Aki nem teljesen naív vagy egy kicsit is belelát a kormány (igazgatási rendszer) tevékenységébe az láthatja, hogy ez a kettő nem szempont.)
A sok eset meg szimplán költői túlzás.zinedine5
Bár nem vagyok alkotmányjigász, én nem tzudok olyan esetről, amikor az AB döntése ne lett volna jogszerű. Most nem a kormány döntéseiről beszélünk, az más tészta, de az AB nem lett bábszervezet, mint azt sokszor hangoztatták. Ha az is lesz, az nem azért lesz, mert úgy táncolnak, ahogy Viktor fütyül, hanem mert megcsorbítják a jogköreiket.

A sok eset pedig igenis sok, kb. kéthetente elmeszelnek valamit, nemtom hány kellene neked.

Szerintem a felhozott példáid pont elég érdekesek, az NMHH-t kellett volna az AB-nek elmeszelni? Mi alapján? Kb. átnevezték az ORTT-t és a delegálást is megváltoztatták, nyilván a maguk javára, de ha ilyenekbe beleugathatna az AB, az azért nagyon nagy baj volna. Vagy ez arra vonatkozott, hogy az NMHH tagjai fideszkatonák, akik diktatórikus médiahatalmat építenek ki? Én nem látom, miben változott a magyar média a létrehozásuk óta (mármint a köztévéken kívül, de az azért van, mert ott lecserélték a szakmai gárdát). Ja meg van a Klubrádió-ügy, ami tényleg baromság volt, de úgy néz ki, nem is jött össze. Tudtommal nem volt ATV-szankcionálás vagy ilyesmi.Rajna
"a Fidesz által "megszállt" közjogi intézmények"

Alapvetően erre a mondatrészedre ragáltam, nem kizárólag az AB döntéseire. Nem feltétlenül közjogi, de Fidesz által megszállt szervezetek, nem sokszor mondanak ellent. Az AB az üdítő kivétel, de ahogy DoM is leírta meglátjuk meddig. A többi megszállt szervezett úgy táncol, ahogy Viktor fütyül. Jó példa erre az MNB tagok felduzzasztása, a kamatcsökkentés érdekében.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726


Jó a buli

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
az AB nem lett bábszervezet, mint azt sokszor hangoztatták. Ha az is lesz, az nem azért lesz, mert úgy táncolnak, ahogy Viktor fütyül, hanem mert megcsorbítják a jogköreiket.
Rajna
Ennek egyetlen okda, hogy egyelőre még nem kerültek többségbe a mostani ciklusban kinevezett bírák a testületben. Az általam olvasott legutóbbi határozatokból ez derült ki. Amint meglesz a többség az új jelöltekből komoly és világos ellentétnek kell lennie törvény és alaptörvény (alkotmányos értékek) között, vagy eviden jogalkotási hiba, hogy ellenük döntsenek.DoM
Hát persze a különvéleményeket főleg ők írják, de amúgy ők seme gységesek ilyen szempontból. Pokol és Stumpf most egyetértett a döntéssel, ugyanúgy a régebbiek közül Balogh, és Kovács, bizonyos szempontból pedig Biharit és Paczolayt is lehet fideszesnek nézni. Négy MSZP-s alkotmánybíró van, ők nem elegek a döntések meghozatalához.

Mondjuk egy Balsai vagy nemsokára Salamon eetében egy ilyen kérdésben nem is kérdés, hogy mit fognak dönteni minden esetben. De a többiek nemtom, meddig kívánnak elmenni.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
az AB nem lett bábszervezet, mint azt sokszor hangoztatták. Ha az is lesz, az nem azért lesz, mert úgy táncolnak, ahogy Viktor fütyül, hanem mert megcsorbítják a jogköreiket.
Rajna
Ennek egyetlen okda, hogy egyelőre még nem kerültek többségbe a mostani ciklusban kinevezett bírák a testületben. Az általam olvasott legutóbbi határozatokból ez derült ki. Amint meglesz a többség az új jelöltekből komoly és világos ellentétnek kell lennie törvény és alaptörvény (alkotmányos értékek) között, vagy eviden jogalkotási hiba, hogy ellenük döntsenek.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Pontosan. Lehet egy törvény teljesen antidemokratikus, vagy egyszerűen faszság, ha harmonizál az alkotmánnyal nem kaszálhatja el az AB.Sobri Jóska
Ez nem teljesen igaz.

A magyar jogi közbeszédben a láthatatlan alkotmány kifejezés értelme letisztult: a láthatatlan alkotmány nem egyéb mint az Alkotmánynak az Alkotmánybíróság tevékenysége nyomán konkretizálódó olyan tartalma, amely egyúttal a testület jövőbeni munkájának keretéül is szolgál.[36] A láthatatlan jelleg tehát egyértelműen azokra az általánosan elfogadott erkölcsi, morális alapelvekre utal, melyek bármely alkotmánynak mögöttes indokai és elvei.
 jesz.ajk.elte.hu/rixer47.html

Pont erre utalt Kövér is a Sólyom kritikánál a legutóbbi interjúban.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Az AB azt hivatott ellenőrizni, hogy a törvények és az alkotmány között nincs e ellentmondás.
Se többet, se kevesebbet.
Sobri Jóska
Thank you captain obvious!Toca
Mondjuk idehaza tényleg elég sokan gondolják azt, hogy az AB egyfajta szuperszervezet ami egymagában fenntartja a demokráciát meg a jogállamot, minél több törvényt semmisít meg annál valószínűbb, hogy demokrácia van.
Rajna
Pontosan. Lehet egy törvény teljesen antidemokratikus, vagy egyszerűen faszság, ha harmonizál az alkotmánnyal nem kaszálhatja el az AB.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az AB azt hivatott ellenőrizni, hogy a törvények és az alkotmány között nincs e ellentmondás.
Se többet, se kevesebbet.
Sobri Jóska
Thank you captain obvious!Toca
Mondjuk idehaza tényleg elég sokan gondolják azt, hogy az AB egyfajta szuperszervezet ami egymagában fenntartja a demokráciát meg a jogállamot, minél több törvényt semmisít meg annál valószínűbb, hogy demokrácia van.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 240 — Vikings fan
Az AB azt hivatott ellenőrizni, hogy a törvények és az alkotmány között nincs e ellentmondás.
Se többet, se kevesebbet.
Sobri Jóska
Thank you captain obvious!
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 240 — Vikings fan
Adok két hónapot, és mindegyik passzust el fogják fogadni. füligjimmy
 hvg.hu/itthon/20121228_Ab_dontes_fidesz

Ennyi.Rajna
Aki nem ismeri az alaptörvény bővített kiadását annak csak végig kell olvasni az AB által visszadobott dolgokat. Azért ez nem gyengeén pökhendi magatartás dehát megszavazták őket ...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Az AB azt hivatott ellenőrizni, hogy a törvények és az alkotmány között nincs e ellentmondás.
Se többet, se kevesebbet.