Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Én ugyan nem láttam, de eleve meglepett, hogy elmegy ilyen Hajdú Péterekhez. Gyurcsány járta a bulvármédiát az üzenetével, Orbán maradt a királyi/hírtv kombónál, ahol ugyanezt előadta, de úgy néz ki, ez most már kevés.

Btw szetem Hajdú nem fideszes, Gyurcsánnyal szemben ugyanilyen megértő szokott lenni. Egyszerűen egy nyalógép.Rajna
Akkor nézd majd meg, érdekes.
Technikailag nem Orbán ment el, az ő egyik irodájában/tárgyalójában vették fel, szép karácsonyi díszletek, csészecsörgés közepette.
Valamint egy objektív újságíró nem kérdezi tegezve a regnáló miniszterelnököt, ráadásul nem így, és nem ennyire alákérdezve, megértően bólogatva az elhangzottakra.
De persze az ilyen PR-riportoknál ez a normális hangnem.

De ami ebben a topicban a lényegibb, hogy látva Orbánt, biztos vagyok benne, hogy nem fog gondot okozni számára a kampány során a valóság.
Kábé ezeket mondta:
IMF-tárgyalások: ha beteg az ember, akkor mentőre van szüksége, azt mindenképp hívni kell, de ha csak siet, akkor taxira, és lehet mérlegelni azt, hogy megéri e a fuvardíj, és tényleg sietünk e annyira.
regisztráció: ez biztosítja mindenki számára, hogy szavazhasson, hiszen 2010-ben is tízezrek nem tudtak szavazni, mert nincs központi, aktuális nyilvántartás, és tudja ezt jól az ellenzék is, akit nem illő, hogy nincsenek itt, és úgy mondja, de azért no, ők is tudják, hogy valójában szükséges a regisztráció, dehát az ellenzék már csak ilyen.
Ebben a témában a kedvencem: és ahogy megígérték a kampányban, és ezt is betartják, mint az összes többi ígéretüket, hogy, háromszáznyolcvanvalamennyi képviselőről lemennek kevesebb, mint 200-ra. (meglepne ha nem tudta volna pontosan a 386-ot és a 199-t)
tandíj: ő ugyan nem így akarta, hiszen nonszensz, hogy milliókért kiképzünk pl. orvosokat Norvégiának, Németonak, Ausztriának (pl. Norvégiában nincs is orvosképzés, mert olyan jól meg tudják fizetni a dokikat, hogy úgyis elszipkázzák máshonnan), és a mi pénzünkből kiképezve ott dolgoznak, de természetesen marad ingyenes az egész felsőoktatás (ahogy mindig, most is mondták, csak végig se hallgatták őket a diákok, de aztán csak sikerült leülni, és megbeszélni), persze 240 pont fölött, és persze a szerződésben lesz olyan, hogy aki nem fejezi be időben, vagy abbahagyja az visszafizeti az egészet, és majd aláírják a diákok, hogy pár évet dolgoznak itthon, de a lényeg, ahogy ígérték ingyenes lesz, és mindig is így akarták, persze pár diák félreértette őket, de megvoltak az egyeztetések, és most már oké minden (sőt, Hajdú kérdésére azt is elmondta, hogy miként lehet itthon tartani a végzetteket, hogy ne aggódjunk, megoldják)
gazdaság: minden mutatóban javult a helyzet az elmúlt 2 évben, 2010ben Görögo. szintjén voltunk, most meg ugye mennyivel előrébb, európai átlagnál jobb a folyófizetésimérleghiány, csökkent az államadósság Európában majdnem legjobban, stb, stb, igaz, a gazdaság egyetlen mutatójában még nem javultunk, elismeri, de 2013-ban fogunk, és onnantól minden fasza lesz.
Szóval a Fidesz-szavazók 98%-át simán megnyugtatta, hogy no para, pont azt teszik, ami a dolguk, amiért rájuk szavaztak, és nem kell aggódni, csak így kell szépen tovább csinálni mint eleddig. Nekik.

szerk:  index.hu/belfold/2012/12/24/orban_erthetoek_voltak_a_diakok_felelmei/

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én ugyan nem láttam, de eleve meglepett, hogy elmegy ilyen Hajdú Péterekhez. Gyurcsány járta a bulvármédiát az üzenetével, Orbán maradt a királyi/hírtv kombónál, ahol ugyanezt előadta, de úgy néz ki, ez most már kevés.

Btw szetem Hajdú nem fideszes, Gyurcsánnyal szemben ugyanilyen megértő szokott lenni. Egyszerűen egy nyalógép.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Nem tudom látta e most valaki a Frizbiben az Orbán-interjút, de azon kívül, hogy Hajdú most írta ki magát az objektív újságírók közösségéből, nem maradt semmi kétség, hogy Orbán még mindig el tudja magyarázni közérthetően, plasztikusan, találó példákkal, egyszerűen hogy a kék az zöld, a kicsi az nagy és a szar ízletes.
Lett légyen szó tandíjról, regisztrációról, IMF-megállapodásról, eltekintve a mondandója igazságtartalmától, teljesen hihetően, mitöbb meggyőzően prezentálta a kormány/Fidesz álláspontját.
Nem hiszem ez jövőre, vagy 2014-ben, a kampány finisében máshogy lenne, és az az 1.0-és szavazó, aki eddig a Fideszre szavazott ne tenné ezentúl is eképp.
Azt meg kimondottan jó tudni, hogy szinte az összes gazdasági mutatóban jobban állunk, mint 2 éve. Már majdnem elkövettem azt a hibát, hogy a saját szememnek hiszek, brrr.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Különben nem látnál alvó, a laptopjaikon játszó, vagy éppen meccset nézegető képviselőket.Boston
Igen, ennyire fontos hetente ülésezni, egy talpas képviselő egy nem interpelláló napon csak biodíszlet az ülésteremben.

Arról nem is beszélve, hogy egy "átlagos" parlamenti képviselőnék még csak döntéseket sem kell hoznia (a felelősség vállalásról nem is beszélve), mert megteszi helyette a frakciója, csak egyszerűen szavazni kell szépen fegyelmezetten. Boston
Azokban a kérdésekben, ahol nem rendelkezik kompetenciával, ott így van.
A területéhez tartozó szakkérdésekben nem biztos, főleg nem kisebb frakciójú pártok esetén.
Biztos láttál olyan ülést, ahol a törvényjavaslatok vitái zajlanak, és másodvonalas, a témához valamennyire konyító emberek beszélnek, más bent sincs.

A jogalkotás érdemi része, azaz a jogszabályok előkészítése, megköröztetése és egyeztetése úgy is a minisztériumokban és háttérintézményekben zajlik.Boston
Azt hittem a felcsúti lelátókon 😉
A minisztériumokban azért rengeteg képviselő is dolgozik, részben érdemi feladaton is, bár a legkevésbé őket kell sajnálni, ott lecsöppen további mellékes is.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A szegény politikusok sokat dolgoznak ügyről ez jut eszembe mindig: "Legnagyobb probléma az, ha a hülyeség akaraterővel és szorgalommal párosul."
Esküszöm Matolcsyra van kitalálva.

Kibaszott sokat lehet úgy dolgozni, hogy szart se érjen. Bár jelen esetben aligha izzadják magukat véresre a srácok a sok előkészítő munkával, hatástanulmánnyal és szakmai egyeztetéssel.


több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Azt adom, hogy a kormányban tevékenykedő miniszterek, államtitkárok, valamint a minisztériumokban és háttérintézményeikben dolgozók nagy része tényleg rengeteget dolgozik( az más kérdés, hogy jól-e), de azért egy átlagos parlamenti képviselő - bizottsági ülések ide, fogadó órák oda, gyanítom nem brusztolja halálra magát a munkahelyén. Különben nem látnál alvó, a laptopjaikon játszó, vagy éppen meccset nézegető képviselőket. HA egyáltalán ott vannak a parlamentben.
Arról nem is beszélve, hogy egy "átlagos" parlamenti képviselőnék még csak döntéseket sem kell hoznia (a felelősség vállalásról nem is beszélve), mert megteszi helyette a frakciója, csak egyszerűen szavazni kell szépen fegyelmezetten. A jogalkotás érdemi része, azaz a jogszabályok előkészítése, megköröztetése és egyeztetése úgy is a minisztériumokban és háttérintézményekben zajlik.
Egy adott választókörzet érdemi érdekképviseletét pedig inkább hagyjuk.

Do your job
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
És akkor visszakanyarodunk oda, hogy ha én most, nem törődve a jövővel, huszonéves nőként, nekifogok, hogy legyen 3-4 gyerekem (mert az olyan jó, meg aranyosak, meg ez a világ rendje. stb), akikről fingom nincs, hogy képzetlenül, iskolázatlanul hogy fogom eltartani őket, (akár van férj, akár nincs), akkor felelőtlen hülye picsa vagyok, vagy hős magyar anya? (Aztán 1-2 évtized múlva meg szegény többgyermekes nő.)Sobri Jóska
Erről mondjuk ne engem kérdezz, hanem inkább anyádat, hogy miért tartott téged jó ötletnek, és mégis mi a fenét gondolt, amikor bevállalt.füligjimmy
Miért, ő 40-50 éves iskolázatlan többgyerekes nő, akit leépítenek épp a közszférában?
Azt hittem érdekel amiről elkezdtél beszélni.
Anyám teljesítette a vállalását, ha van a személyeskedésnek bármiféle létjogosultsága.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 240 — Vikings fan
Részben ezért született a hsz. utolsó mondata is, bár szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy igaza van-e, ha egy jogos kritikára jogtalan és hamis kritikával válaszolna, az rosszabb lenne. atapapa
Nem lehet-e akkor hogy az a baj hogy minden kutyafaszom, csikkek vannak az utcán mit csináljunk kérdésre hülye biztosság van ? Én a bizottságok felét zárnám be és akkor nem lenne gond.
De alapjába véve nincs gondom, hogy 3 hetente üléseznek, de hagy ne sajnáljam már őket ennyi fizetésért mennyit dolgoznak...Toca
Az OGY állandó bizottságai elég fontos szerepet töltenek be, kvázi miniparlamentek, több helyen ellenzéki bizottsági elnökkel.
Törvények alkotása során gyakran itt végzik az érdemi munkát a képviselők, mivel azok a bizottságok tárgyalják ezeket, amelyeket érint. Elvileg itt több az egy főre jutó, a konkrét ügyben szakértő, mint a 386 fős patkóban. Ezért is hivatkoznak annyit a bizottságok véleményére, az ott folytatott vitákra az OGY-ben, mivel a bizottságokban tágabb keretek állnak rendelkezésre a párbeszédhez.

És akkor nem beszéltünk olyanokról, hogy ezek a bizottságok ellenőrző szerepet is betöltenek (rögtön kiverné a biztosítékot minden ellenzékinél, ha faragnák őket), aztán kinevezésre váró állami vezetőket hallgatnak meg és véleményezik őket, stbstb.

A szakmai munka szempontjából sokkal jelentősebb a munka itt, mint az OGY-ben, ahol inkább csak a kamerának politizálnak, ide még független szakértőket is behívhatnak, de a pártok a saját külsős, az adott témában járatos, saját szakembereiket is előránthatják.
Aha , jó én másokra gondoltam így más. Bár sajnálni nem fogom őket dolgozzanak meg a pénzükért 😊

atapapa
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Részben ezért született a hsz. utolsó mondata is, bár szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy igaza van-e, ha egy jogos kritikára jogtalan és hamis kritikával válaszolna, az rosszabb lenne. atapapa
Nem lehet-e akkor hogy az a baj hogy minden kutyafaszom, csikkek vannak az utcán mit csináljunk kérdésre hülye biztosság van ? Én a bizottságok felét zárnám be és akkor nem lenne gond.
De alapjába véve nincs gondom, hogy 3 hetente üléseznek, de hagy ne sajnáljam már őket ennyi fizetésért mennyit dolgoznak...Toca
Az OGY állandó bizottságai elég fontos szerepet töltenek be, kvázi miniparlamentek, több helyen ellenzéki bizottsági elnökkel.
Törvények alkotása során gyakran itt végzik az érdemi munkát a képviselők, mivel azok a bizottságok tárgyalják ezeket, amelyeket érint. Elvileg itt több az egy főre jutó, a konkrét ügyben szakértő, mint a 386 fős patkóban. Ezért is hivatkoznak annyit a bizottságok véleményére, az ott folytatott vitákra az OGY-ben, mivel a bizottságokban tágabb keretek állnak rendelkezésre a párbeszédhez.

És akkor nem beszéltünk olyanokról, hogy ezek a bizottságok ellenőrző szerepet is betöltenek (rögtön kiverné a biztosítékot minden ellenzékinél, ha faragnák őket), aztán kinevezésre váró állami vezetőket hallgatnak meg és véleményezik őket, stbstb.

A szakmai munka szempontjából sokkal jelentősebb a munka itt, mint az OGY-ben, ahol inkább csak a kamerának politizálnak, ide még független szakértőket is behívhatnak, de a pártok a saját külsős, az adott témában járatos, saját szakembereiket is előránthatják.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 240 — Vikings fan
Én már lassan kezdem sajnálni a képviselőket , ennyi munkát nehéz bírni. Meg a fizetesuk is alig 2-3-4x tobb mint egy átlag magyaré, lehet meg kéne növelni.Toca
Inkább csökkentsük, hátha úgy könnyebben viselnéd el azt, hogy korrupcióból keresik meg a mellékest.

Az a legtöbb embernek eszébe se jut, hogy gyakran azért üres az ülésterem, mert a bizottságokban ülnek éppen a képviselők és tudják jól, hogy éppen akkor melyik a fontosabb.
Ha egy képviselő lelkiismeretesen dolgozik mind a körzetében, mint az OGY-ben, mind a bizottságában, az tiszteletreméltó és hatalmas teljesítmény, bármennyire is vagány szidni őket.

Kevesebb fizetéstől vagy éjjel-nappali kisközért nyitva tartásával konkuráló parlamenttől nem lesz színvonalasabb az ottani munka.


Sólyomban is félig igaza van szerintem, a láthatatlan alkotmány kritikája nem új keletű és inkább szakmai, mint politikai síkon jött létre, még ha most ezzel Kövér politizál is.
Sólyom szerintem a legjobb KE volt, de a félrecsúszott rendszerváltáshoz kellett az ő alkotmánybíráskodása is. Persze ez nem menti Kövért és a fidesz alkotmányos puzzle-játékát.
atapapa
Mindegy, hogy igaza van-e, mert ez klasszikusan a bagoly mondja esete.zinedine5
Részben ezért született a hsz. utolsó mondata is, bár szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy igaza van-e, ha egy jogos kritikára jogtalan és hamis kritikával válaszolna, az rosszabb lenne. atapapa
Nem lehet-e akkor hogy az a baj hogy minden kutyafaszom, csikkek vannak az utcán mit csináljunk kérdésre hülye biztosság van ? Én a bizottságok felét zárnám be és akkor nem lenne gond.
De alapjába véve nincs gondom, hogy 3 hetente üléseznek, de hagy ne sajnáljam már őket ennyi fizetésért mennyit dolgoznak...
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A hitelesség maga.

 www.fidesz.hu/index.php?Cikk=85096
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Pongyolán fogalmaztam. Te vagy én vagy bárki aki jelenleg nem a kormánypártokat képviseli mondhatja ezt (és igaza is lesz vagy legalább is van benne valami). Ők kussoljanak.zinedine5
Ennél jobb véleménnyel vagyok a szólásszabadságról 😊
Majdnem ugyanazt mondod mint Kövér: Sólyom "kussoljon" ilyen AB-elnöki múlttal. atapapa
Csak az én, te vagy bármelyikünk jelenlegi tevékenysége (hacsak nem egy Fideszes (KDNP-s) politkus vagy), feljogosít arra, hogy így itéld meg a Sólyom tevékenységét. De akik így gyakorolják a hatalmat mint Laciék, vagy pl. elnézték CTRL C, CTRL V Palit ugyanezen a poszton, azok inkább ne nyilatkozzanak erről.zinedine5
Tökéletes az egyetnemértésem 😊
Nekik is van rá joguk. A választók pedig mérlegelhetik, hogy mennyire voltak ebben a szerepben hitelesek.

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Pongyolán fogalmaztam. Te vagy én vagy bárki aki jelenleg nem a kormánypártokat képviseli mondhatja ezt (és igaza is lesz vagy legalább is van benne valami). Ők kussoljanak.zinedine5
Ennél jobb véleménnyel vagyok a szólásszabadságról 😊
Majdnem ugyanazt mondod mint Kövér: Sólyom "kussoljon" ilyen AB-elnöki múlttal. atapapa
Csak az én, te vagy bármelyikünk jelenlegi tevékenysége (hacsak nem egy Fideszes (KDNP-s) politkus vagy), feljogosít arra, hogy így itéld meg a Sólyom tevékenységét. De akik így gyakorolják a hatalmat mint Laciék, vagy pl. elnézték CTRL C, CTRL V Palit ugyanezen a poszton, azok inkább ne nyilatkozzanak erről.zinedine5
(egy jó barátom egy fideszközeli cégnél van vezető beosztásban, ő mesélte h állítólag Kövér szerzett be Schmittnek nem egy forrást amit plagizált)


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Pongyolán fogalmaztam. Te vagy én vagy bárki aki jelenleg nem a kormánypártokat képviseli mondhatja ezt (és igaza is lesz vagy legalább is van benne valami). Ők kussoljanak.zinedine5
Ennél jobb véleménnyel vagyok a szólásszabadságról 😊
Majdnem ugyanazt mondod mint Kövér: Sólyom "kussoljon" ilyen AB-elnöki múlttal. atapapa
Csak az én, te vagy bármelyikünk jelenlegi tevékenysége (hacsak nem egy Fideszes (KDNP-s) politkus vagy), feljogosít arra, hogy így itéld meg a Sólyom tevékenységét. De akik így gyakorolják a hatalmat mint Laciék, vagy pl. elnézték CTRL C, CTRL V Palit ugyanezen a poszton, azok inkább ne nyilatkozzanak erről.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Az tényleg igaz, hogy a politikusság az egyetlen hely ahol valaki dolgozhat nyugdíj mellett is a törvény bevezetése után? Ma hallottam és csak néztem magam elé a hitetlenségtől.Bazzani
Nem, az egészségügy és az oktatás is ilyen.Rajna
Pont itt volt írták, hogy volt róla szó de végül azoknál csak valami különleges engedéllyel lehet.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az tényleg igaz, hogy a politikusság az egyetlen hely ahol valaki dolgozhat nyugdíj mellett is a törvény bevezetése után? Ma hallottam és csak néztem magam elé a hitetlenségtől.Bazzani
Nem, az egészségügy és az oktatás is ilyen.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Az tényleg igaz, hogy a politikusság az egyetlen hely ahol valaki dolgozhat nyugdíj mellett is a törvény bevezetése után? Ma hallottam és csak néztem magam elé a hitetlenségtől.

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Azért én még várok azzal az olcsóbb parlamenttel...

Ha úgy lesz olcsóbb, ahogy a kormány is olcsóbb lett 2010-ben az előzőnél (asszem 10-20%-al kerestek többet a 6 vékányi államtitkár miatt), akkor inkább maradnék a mostaninál... 😛

A megyei közgyűlések meg lehet, hogy olcsóbbak lesznek, de azért lett ám pár kormányhivatal, épületfenntartó és egyéb léhűtőtár létrehozva, így ott is érdemes lesz egy komplett költségvetést vizsgálni, mire lezajlik minden...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
ha én most, nem törődve a jövővel, huszonéves nőként, nekifogok, hogy legyen 3-4 gyerekem (mert az olyan jó, meg aranyosak, meg ez a világ rendje. stb), akikről fingom nincs, hogy képzetlenül, iskolázatlanul hogy fogom eltartani őket, (akár van férj, akár nincs), akkor felelőtlen hülye picsa vagyok, vagy hős magyar anya? Sobri Jóska
Simán cigány


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
És akkor visszakanyarodunk oda, hogy ha én most, nem törődve a jövővel, huszonéves nőként, nekifogok, hogy legyen 3-4 gyerekem (mert az olyan jó, meg aranyosak, meg ez a világ rendje. stb), akikről fingom nincs, hogy képzetlenül, iskolázatlanul hogy fogom eltartani őket, (akár van férj, akár nincs), akkor felelőtlen hülye picsa vagyok, vagy hős magyar anya? (Aztán 1-2 évtized múlva meg szegény többgyermekes nő.)Sobri Jóska
Erről mondjuk ne engem kérdezz, hanem inkább anyádat, hogy miért tartott téged jó ötletnek, és mégis mi a fenét gondolt, amikor bevállalt.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Pongyolán fogalmaztam. Te vagy én vagy bárki aki jelenleg nem a kormánypártokat képviseli mondhatja ezt (és igaza is lesz vagy legalább is van benne valami). Ők kussoljanak.zinedine5
Ennél jobb véleménnyel vagyok a szólásszabadságról 😊
Majdnem ugyanazt mondod mint Kövér: Sólyom "kussoljon" ilyen AB-elnöki múlttal.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Jaj... megszüntettek kb. 500 jól fizető posztot. Elhiheted, mindenkinek van már egy kis fészke valamelyik háttérintézményben. Maga Lázár Jankó küldött egy Excel-táblát köremailben, szóval ez nem csak egy légbőlkapott pletyka. Akiket ki fognak baszni, azok a bruttó 110ezret kereső, középfokú végzettségű közalkalmazottak. Igazából nem leépítés lesz, hanem kötelezik őket egy főiskola elvégzésére. Talán(?) ez is az egyik oka annak, hogy fizetős lesz mindenhol a közgáz/jogász képzés, beszélünk extra 15.000 emberről. Na, ők azok, akik eddig a munkát végezték. Úgy-ahogy, de mégiscsak ők ülnek az ügyfélszolgálatokon, pötyögik be a nyomtatványokat, ésatöbbi. Nyilván fiatalon, tele élettel lehet okoskodni, hogy tanult volna tovább, meg szükség van leépítésre, hatékonyságnövelésre, gyakorlatban beszélünk 40-50 éves többgyermekes nőkről, akiknek nem tudták fizetni a főiskolát, mert mondjuk a hetvenes években a szüleik egyszerű parasztok, melósok voltak, akiknek kenyérre futotta, egyéb semmi. Szóval húzzál le szépen 10 évet a munkaerőpiacon, oszt utána lehet dicsekedni, hogy te hogyan csináltál karriert a saját erődből. És ehhez tényleg sok sikert és kitartást kívánok minden húszévesnek. füligjimmy
8500 helyet szüntetnek meg, a legtöbbet a megyei közgyűlésekben, amik kb. kifizetőhelyek voltak, hidd el, nem lesz olyan egyszerű ennyi embert elhelyezni valahol. Ebben pedig nincs benne a további 150+ parlamenti hely, és ezeknek a képviselőknek voltak irodáik, ahol további kádereket is alkalmazhattak.

A közszféra egyéb leépítéseit most kár idehozni, nem ez a téma, hanem a képviselők munkájáról beszéltünk.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
OK, tök jó, hogy ezt belátod, de a rinya nem szokott sok mindent megoldani. Felezték a számukat mind a parlamentben, mind az önkormányzatokban. Én nem mondom, hogy többségükben jól végzik a melójukat, de azért képviseletre szükség van szerintem. A fizetésük nagyjából reális szvsz, nyilván korruptak, de mindenhol azok, törekedni kell persze ennek a visszaszorítására, de csak mondani, hogy lopnak-csalnak nem fogja ezen javítani. Mondd akkor meg, mi a problémád a 200 fős parlamenttel, és te hogyan változtatnád meg.Rajna
Jaj... megszüntettek kb. 500 jól fizető posztot. Elhiheted, mindenkinek van már egy kis fészke valamelyik háttérintézményben. Maga Lázár Jankó küldött egy Excel-táblát köremailben, szóval ez nem csak egy légbőlkapott pletyka. Akiket ki fognak baszni, azok a bruttó 110ezret kereső, középfokú végzettségű közalkalmazottak. Igazából nem leépítés lesz, hanem kötelezik őket egy főiskola elvégzésére. Talán(?) ez is az egyik oka annak, hogy fizetős lesz mindenhol a közgáz/jogász képzés, beszélünk extra 15.000 emberről. Na, ők azok, akik eddig a munkát végezték. Úgy-ahogy, de mégiscsak ők ülnek az ügyfélszolgálatokon, pötyögik be a nyomtatványokat, ésatöbbi. Nyilván fiatalon, tele élettel lehet okoskodni, hogy tanult volna tovább, meg szükség van leépítésre, hatékonyságnövelésre, gyakorlatban beszélünk 40-50 éves többgyermekes nőkről, akiknek nem tudták fizetni a főiskolát, mert mondjuk a hetvenes években a szüleik egyszerű parasztok, melósok voltak, akiknek kenyérre futotta, egyéb semmi. Szóval húzzál le szépen 10 évet a munkaerőpiacon, oszt utána lehet dicsekedni, hogy te hogyan csináltál karriert a saját erődből. És ehhez tényleg sok sikert és kitartást kívánok minden húszévesnek. füligjimmy
És akkor visszakanyarodunk oda, hogy ha én most, nem törődve a jövővel, huszonéves nőként, nekifogok, hogy legyen 3-4 gyerekem (mert az olyan jó, meg aranyosak, meg ez a világ rendje. stb), akikről fingom nincs, hogy képzetlenül, iskolázatlanul hogy fogom eltartani őket, (akár van férj, akár nincs), akkor felelőtlen hülye picsa vagyok, vagy hős magyar anya? (Aztán 1-2 évtized múlva meg szegény többgyermekes nő.)

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Közszolgálat, Magyarország, 2012.

Untersovsky vallást alapított a jelek szerint, de legalábbis létrehozta a ki a nagyobb agyatlan szervilis idióta az MTVA keretein belül versenyszámot, és szerencsére vannak méltó követői...

 index.hu/kultur/media/2012/12/22/a_magyar_radioban_gyozkodtek_a_diaktuntetot/
somoskovig
Ugyanez ment a Ma reggelben a modorosság császárától, Fábián Barnától.