Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Azért hogy utána meg populista legyek? Belefáradtam én már ebbe. A gengszterváltás óta az első dolga minden alakuló parlamentnek, hogy a saját zsebét tele érezze. Hogy kocsit, üzemanyagot biztosítson a saját fáradt lábainak, és a harmadik titkár is állami kocsival járjon. Hogy lakás legyen a feje felett, nehogy fizetni kelljen albérletre a számla nélküli költségtérítéséből. Tarlóséknak is hirtelen szüksége lett a fizu emelésre, merthogy miezmááá?? A milliós jutalmakról ne is beszéljek a veszteséges cégek kitűnő vezetéséért, a'la BKK és társai. Értem én, hogy szétszakadnak a munkában, de had ne sajnáljam már őket.apeszos
OK, tök jó, hogy ezt belátod, de a rinya nem szokott sok mindent megoldani. Felezték a számukat mind a parlamentben, mind az önkormányzatokban. Én nem mondom, hogy többségükben jól végzik a melójukat, de azért képviseletre szükség van szerintem. A fizetésük nagyjából reális szvsz, nyilván korruptak, de mindenhol azok, törekedni kell persze ennek a visszaszorítására, de csak mondani, hogy lopnak-csalnak nem fogja ezen javítani. Mondd akkor meg, mi a problémád a 200 fős parlamenttel, és te hogyan változtatnád meg.Rajna
Semmi. Ha csak az nem, hogy azt is áttolták a választások utánra, mert a győzelem nem csak áldozatokkal jár politikuséknál. Jelenleg is bepakolva állok és várok még a csodára, de csak márciusig. Amint Matolcsy ráteszi a kezét az MNB-re már itt sem vagyok, és nemigen fog érdekelni az "engem képviselők" pénze. Örülök, hogy az ő fizetésük reális, és meg is tudnak élni belőle, de az én környezetemben ez nem így működik sajnos. Baromira nem érdekelne, hogy mennyit keres mennyi munkával, ha nekem/nekünk is megteremtenék a lehetőséget. Csak ahhoz ugye nem elég egy egyhangú szavazás. Tehát nem tud érdekelni hányan fognak ülni a parlamentben, és remélhetőleg jó sokáig az sem, hogy mennyit fog keresni. Lehetősége lesz a családomnak a megélhetésre. Csak sajnos nem itthon.
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Közszolgálat, Magyarország, 2012.

Untersovsky vallást alapított a jelek szerint, de legalábbis létrehozta a ki a nagyobb agyatlan szervilis idióta az MTVA keretein belül versenyszámot, és szerencsére vannak méltó követői...

 index.hu/kultur/media/2012/12/22/a_magyar_radioban_gyozkodtek_a_diaktuntetot/

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Azért hogy utána meg populista legyek? Belefáradtam én már ebbe. A gengszterváltás óta az első dolga minden alakuló parlamentnek, hogy a saját zsebét tele érezze. Hogy kocsit, üzemanyagot biztosítson a saját fáradt lábainak, és a harmadik titkár is állami kocsival járjon. Hogy lakás legyen a feje felett, nehogy fizetni kelljen albérletre a számla nélküli költségtérítéséből. Tarlóséknak is hirtelen szüksége lett a fizu emelésre, merthogy miezmááá?? A milliós jutalmakról ne is beszéljek a veszteséges cégek kitűnő vezetéséért, a'la BKK és társai. Értem én, hogy szétszakadnak a munkában, de had ne sajnáljam már őket.apeszos
OK, tök jó, hogy ezt belátod, de a rinya nem szokott sok mindent megoldani. Felezték a számukat mind a parlamentben, mind az önkormányzatokban. Én nem mondom, hogy többségükben jól végzik a melójukat, de azért képviseletre szükség van szerintem. A fizetésük nagyjából reális szvsz, nyilván korruptak, de mindenhol azok, törekedni kell persze ennek a visszaszorítására, de csak mondani, hogy lopnak-csalnak nem fogja ezen javítani. Mondd akkor meg, mi a problémád a 200 fős parlamenttel, és te hogyan változtatnád meg.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én már lassan kezdem sajnálni a képviselőket , ennyi munkát nehéz bírni. Meg a fizetesuk is alig 2-3-4x tobb mint egy átlag magyaré, lehet meg kéne növelni.Toca
Végre rávilágított valaki keményen karcoló iróniával, hogy mi is a magyar demokrácia problémája. 40-50 képviselővel lehetne itt igazán hatékony munkát végezni, főleg, ha nem is kapnának fizut.

Sőt, az igazi megoldás a 20 fős Parlament lenne. Egyszerre lehetne a lébecoló képviselők számát radikálisan csökkenteni és eltörölni az antidemokratikus 5%-os küszöböt, csak ez a gaz kormány nem hajlandó megcsinálni azt, amit a nép akar.Rajna
Most el is morzsoltam egy könnycseppet a szemem sarkában. Szegény lépviselőket mindenki csak bánccsa. Teljesen ártatlanul.apeszos
Az az ilyen kritikákban a legjobb, hogy konkrét alternatívákat javasolnak. Tehát akkor hány fős OGY kell és mekkora fizuval? Vagy töröljük el az egészet, felesleges pénzkidobás?Rajna
Azért hogy utána meg populista legyek? Belefáradtam én már ebbe. A gengszterváltás óta az első dolga minden alakuló parlamentnek, hogy a saját zsebét tele érezze. Hogy kocsit, üzemanyagot biztosítson a saját fáradt lábainak, és a harmadik titkár is állami kocsival járjon. Hogy lakás legyen a feje felett, nehogy fizetni kelljen albérletre a számla nélküli költségtérítéséből. Tarlóséknak is hirtelen szüksége lett a fizu emelésre, merthogy miezmááá?? A milliós jutalmakról ne is beszéljek a veszteséges cégek kitűnő vezetéséért, a'la BKK és társai. Értem én, hogy szétszakadnak a munkában, de had ne sajnáljam már őket.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Sólyomban is félig igaza van szerintem, a láthatatlan alkotmány kritikája nem új keletű és inkább szakmai, mint politikai síkon jött létre, még ha most ezzel Kövér politizál is.
Sólyom szerintem a legjobb KE volt, de a félrecsúszott rendszerváltáshoz kellett az ő alkotmánybíráskodása is. Persze ez nem menti Kövért és a fidesz alkotmányos puzzle-játékát.
atapapa
Mindegy, hogy igaza van-e, mert ez klasszikusan a bagoly mondja esete.zinedine5
Részben ezért született a hsz. utolsó mondata is, bár szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy igaza van-e, ha egy jogos kritikára jogtalan és hamis kritikával válaszolna, az rosszabb lenne. atapapa
Pongyolán fogalmaztam. Te vagy én vagy bárki aki jelenleg nem a kormánypártokat képviseli mondhatja ezt (és igaza is lesz vagy legalább is van benne valami). Ők kussoljanak.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én már lassan kezdem sajnálni a képviselőket , ennyi munkát nehéz bírni. Meg a fizetesuk is alig 2-3-4x tobb mint egy átlag magyaré, lehet meg kéne növelni.Toca
Végre rávilágított valaki keményen karcoló iróniával, hogy mi is a magyar demokrácia problémája. 40-50 képviselővel lehetne itt igazán hatékony munkát végezni, főleg, ha nem is kapnának fizut.

Sőt, az igazi megoldás a 20 fős Parlament lenne. Egyszerre lehetne a lébecoló képviselők számát radikálisan csökkenteni és eltörölni az antidemokratikus 5%-os küszöböt, csak ez a gaz kormány nem hajlandó megcsinálni azt, amit a nép akar.Rajna
Most el is morzsoltam egy könnycseppet a szemem sarkában. Szegény lépviselőket mindenki csak bánccsa. Teljesen ártatlanul.apeszos
Az az ilyen kritikákban a legjobb, hogy konkrét alternatívákat javasolnak. Tehát akkor hány fős OGY kell és mekkora fizuval? Vagy töröljük el az egészet, felesleges pénzkidobás?

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én már lassan kezdem sajnálni a képviselőket , ennyi munkát nehéz bírni. Meg a fizetesuk is alig 2-3-4x tobb mint egy átlag magyaré, lehet meg kéne növelni.Toca
Végre rávilágított valaki keményen karcoló iróniával, hogy mi is a magyar demokrácia problémája. 40-50 képviselővel lehetne itt igazán hatékony munkát végezni, főleg, ha nem is kapnának fizut.

Sőt, az igazi megoldás a 20 fős Parlament lenne. Egyszerre lehetne a lébecoló képviselők számát radikálisan csökkenteni és eltörölni az antidemokratikus 5%-os küszöböt, csak ez a gaz kormány nem hajlandó megcsinálni azt, amit a nép akar.Rajna
Most el is morzsoltam egy könnycseppet a szemem sarkában. Szegény lépviselőket mindenki csak bánccsa. Teljesen ártatlanul.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Én már lassan kezdem sajnálni a képviselőket , ennyi munkát nehéz bírni. Meg a fizetesuk is alig 2-3-4x tobb mint egy átlag magyaré, lehet meg kéne növelni.Toca
Inkább csökkentsük, hátha úgy könnyebben viselnéd el azt, hogy korrupcióból keresik meg a mellékest.

Az a legtöbb embernek eszébe se jut, hogy gyakran azért üres az ülésterem, mert a bizottságokban ülnek éppen a képviselők és tudják jól, hogy éppen akkor melyik a fontosabb.
Ha egy képviselő lelkiismeretesen dolgozik mind a körzetében, mint az OGY-ben, mind a bizottságában, az tiszteletreméltó és hatalmas teljesítmény, bármennyire is vagány szidni őket.

Kevesebb fizetéstől vagy éjjel-nappali kisközért nyitva tartásával konkuráló parlamenttől nem lesz színvonalasabb az ottani munka.


Sólyomban is félig igaza van szerintem, a láthatatlan alkotmány kritikája nem új keletű és inkább szakmai, mint politikai síkon jött létre, még ha most ezzel Kövér politizál is.
Sólyom szerintem a legjobb KE volt, de a félrecsúszott rendszerváltáshoz kellett az ő alkotmánybíráskodása is. Persze ez nem menti Kövért és a fidesz alkotmányos puzzle-játékát.
atapapa
Mindegy, hogy igaza van-e, mert ez klasszikusan a bagoly mondja esete.zinedine5
Részben ezért született a hsz. utolsó mondata is, bár szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy igaza van-e, ha egy jogos kritikára jogtalan és hamis kritikával válaszolna, az rosszabb lenne.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én már lassan kezdem sajnálni a képviselőket , ennyi munkát nehéz bírni. Meg a fizetesuk is alig 2-3-4x tobb mint egy átlag magyaré, lehet meg kéne növelni.Toca
Végre rávilágított valaki keményen karcoló iróniával, hogy mi is a magyar demokrácia problémája. 40-50 képviselővel lehetne itt igazán hatékony munkát végezni, főleg, ha nem is kapnának fizut.

Sőt, az igazi megoldás a 20 fős Parlament lenne. Egyszerre lehetne a lébecoló képviselők számát radikálisan csökkenteni és eltörölni az antidemokratikus 5%-os küszöböt, csak ez a gaz kormány nem hajlandó megcsinálni azt, amit a nép akar.

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 240 — Vikings fan
Ha feleződik a képviselők száma és ezen belül nő azok aránya, akik egyéniben is dolgoznak, földrajzilag sokkal nagyobb területen, több választót is képviselve, akkor nehéz lesz a parlamentben is helyt állni.
És még azon nem is időztem, hogy a bizottságokban végzett munka is kétszer akkora teher lesz a képviselőknek, mint eddig.

Amennyiben igaz, hogy minden héten lehetne majd interpellálni, ami jelenleg az ellenzék egyik legnagyobb fegyvere, az ülések többi részén viszont mindenki rohan a dolgára, akkor meg tényleg nem értem, mi a probléma.


Sólyomban is félig igaza van szerintem, a láthatatlan alkotmány kritikája nem új keletű és inkább szakmai, mint politikai síkon jött létre, még ha most ezzel Kövér politizál is.
Sólyom szerintem a legjobb KE volt, de a félrecsúszott rendszerváltáshoz kellett az ő alkotmánybíráskodása is. Persze ez nem menti Kövért és a fidesz alkotmányos puzzle-játékát.



atapapa
Én már lassan kezdem sajnálni a képviselőket , ennyi munkát nehéz bírni. Meg a fizetesuk is alig 2-3-4x tobb mint egy átlag magyaré, lehet meg kéne növelni.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Sólyomban is félig igaza van szerintem, a láthatatlan alkotmány kritikája nem új keletű és inkább szakmai, mint politikai síkon jött létre, még ha most ezzel Kövér politizál is.
Sólyom szerintem a legjobb KE volt, de a félrecsúszott rendszerváltáshoz kellett az ő alkotmánybíráskodása is. Persze ez nem menti Kövért és a fidesz alkotmányos puzzle-játékát.
atapapa
Mindegy, hogy igaza van-e, mert ez klasszikusan a bagoly mondja esete. Ma Kövér szerint Sólyom visszaélt a hatalmával, tegnap meg Orbán szerint ők nem nyomnak át semmit erővel. Na ne vicceljünk már.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ha feleződik a képviselők száma és ezen belül nő azok aránya, akik egyéniben is dolgoznak, földrajzilag sokkal nagyobb területen, több választót is képviselve, akkor nehéz lesz a parlamentben is helyt állni.
És még azon nem is időztem, hogy a bizottságokban végzett munka is kétszer akkora teher lesz a képviselőknek, mint eddig.

Amennyiben igaz, hogy minden héten lehetne majd interpellálni, ami jelenleg az ellenzék egyik legnagyobb fegyvere, az ülések többi részén viszont mindenki rohan a dolgára, akkor meg tényleg nem értem, mi a probléma.


Sólyomban is félig igaza van szerintem, a láthatatlan alkotmány kritikája nem új keletű és inkább szakmai, mint politikai síkon jött létre, még ha most ezzel Kövér politizál is.
Sólyom szerintem a legjobb KE volt, de a félrecsúszott rendszerváltáshoz kellett az ő alkotmánybíráskodása is. Persze ez nem menti Kövért és a fidesz alkotmányos puzzle-játékát.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az nem jó jel inkább, hogy egy kétharmados párt nem minél gyakrabban akar ülésezni?
Szerintem határozottan az.
Sobri Jóska
Miért is az? Minél több ülés, annál több nézőpont kerülhet a közvélemény elé. Persze színház az egész, de mégiscsak jobban látható, mint egy bizottsági ülés. Nem értem, a kevesebb ülés mit segítene az országon.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Az nem jó jel inkább, hogy egy kétharmados párt nem minél gyakrabban akar ülésezni?
Szerintem határozottan az.

Ezzel meg maximálisan egyetértek:
"Némely parlamenti képviselőről, különösen LMP-s és jobbikos képviselőkről, az a meggyőződésem, hogy mentálisan nem nőttek fel"Sobri Jóska
Ja mer a többi kurvára fel van nőve.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Az nem jó jel inkább, hogy egy kétharmados párt nem minél gyakrabban akar ülésezni?
Szerintem határozottan az.

Ezzel meg maximálisan egyetértek:
"Némely parlamenti képviselőről, különösen LMP-s és jobbikos képviselőkről, az a meggyőződésem, hogy mentálisan nem nőttek fel"

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
 index.hu/belfold/2012/12/22/kover_eleg_lenne_harom_hetenkent_a_plenaris_ules/

Jó látni, hogy Kövér is képben van még és nem veszett el a remek stílusa.

Sólyomról: "És ezzel a helyzettel nemegyszer vissza is éltek, a "láthatatlan alkotmány" nevű istenség papjainak teokratikus hatalmát hozva létre a népszuverenitás felett"

"Némely parlamenti képviselőről, különösen LMP-s és jobbikos képviselőkről, az a meggyőződésem, hogy mentálisan nem nőttek fel"

Erre enyyit tudok csak reagálni:
 www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_22_id3gqy2kr5.gif
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ez a Vidnyánszky egyébként tök normálisnak tűnik nekem a tv2-s riport alapján.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
kabbe diverdoc, pont kajáltam 😀JC6
dettó....Amadeus91
persze, mert itt vagy mellettem 😀 😀 😀JC6
Mán bepucolkodtatok Szögedébe?sutianap
Hörihez?Amadeus91
Nem odaszól az ajánlat? 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
kabbe diverdoc, pont kajáltam 😀JC6
dettó....Amadeus91
persze, mert itt vagy mellettem 😀 😀 😀JC6
Mán bepucolkodtatok Szögedébe?sutianap
Hörihez?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
kabbe diverdoc, pont kajáltam 😀JC6
dettó....Amadeus91
persze, mert itt vagy mellettem 😀 😀 😀JC6
Mán bepucolkodtatok Szögedébe?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
kabbe diverdoc, pont kajáltam 😀JC6
dettó....Amadeus91
persze, mert itt vagy mellettem 😀 😀 😀
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
kabbe diverdoc, pont kajáltam 😀JC6
dettó....

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
kabbe diverdoc, pont kajáltam 😀
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Mondjuk az ilyen nyilatkozatokon nem tudom, miért borul ki mindenki, azzal nem mennének sokra, ha aszondanák, hogy ők végig hazudtak. Néha persze a kommunikáció is érdekes (nem itt), de azért alapvetően az intézkedéseket érdemes nézni és cseszegetni (tudom, van abból is bőven).Rajna
Ne viccelj, Gyurcsányt azóta is nagyra becsüli a nép, hogy kimondta 😊
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
A faszi egy jó poltikus vagy egy gátlástalan féreg.zinedine5
A válasz:


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P