Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
A letétbe helyezett felmondóleveles sztorival az volt a gond, hogy asszem Szlovákiában próbálkoztak hasonlóval, mire szükségállapot, és már meg is oldódott a probléma.

Ha most a diáktüntetések nem a Fidesz malmára hajtanák a vizet a KDNP-t ledarálandó, akkor annak is kb. 2 perc alatt vetnének véget.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mi szakrendelőnkben 2 ember ezzel out (4-ből), de sorolhatnám napestig. Ismét egy jól átgondolt bölcs döntés. Katasztrófa elött állunk.

diverdoc
Nem ez az az intézkedés, ami alól az egészségügy és az oktatás felmentést kapott?Rajna
Ezen a két területen lehet kérvényezni h adott intézményre ne vonatkozzon én úgy tudom, legalább is OV legutóbb ezt mondta 😊empty taxi
"Ne azt nézzék mit mondok, hanem hogy mit teszek.."
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Mi szakrendelőnkben 2 ember ezzel out (4-ből), de sorolhatnám napestig. Ismét egy jól átgondolt bölcs döntés. Katasztrófa elött állunk.

diverdoc
Nem ez az az intézkedés, ami alól az egészségügy és az oktatás felmentést kapott?Rajna
Ezen a két területen lehet kérvényezni h adott intézményre ne vonatkozzon én úgy tudom, legalább is OV legutóbb ezt mondta 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mi szakrendelőnkben 2 ember ezzel out (4-ből), de sorolhatnám napestig. Ismét egy jól átgondolt bölcs döntés. Katasztrófa elött állunk.

diverdoc
Nem ez az az intézkedés, ami alól az egészségügy és az oktatás felmentést kapott?

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 240 — Vikings fan
diverdoc én nem értek hozzá, de az orvosoknak ennyire nincs fegyver a kezükben ? Azért mégis csak az ő kezükben van a nemzet egészsége. Azt hallottam, hogy volt is valami, hogy rengetegen leadták a felmondólevelüket tavaly talán, hogy ha nem lesz emelés akkor távoznak,de abból sem lett igazán semmi. Ennyire megvan kenve a szakszervezet ennyire nem tudnak közös érdekeket képviselni az orvosok vagy miért nem tudnak nyomást gyakorolni a kormányra.
Szvsz azért több ütőkártyájuk van mint egy diák tüntetésnekToca
Hát ha gondolod Majd ha lesz időm, összeszedem az okokat és elküldöm PM-ben
Röviden annyit, hogy SEMMILYEN érdekvédelmi szervünk nincs, sztrájk nálunk nem járhatódiverdoc
Engem érdekel ha már kedves barátnőm is a magyar orvosipályára készül, hogy mi van ott
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
diverdoc én nem értek hozzá, de az orvosoknak ennyire nincs fegyver a kezükben ? Azért mégis csak az ő kezükben van a nemzet egészsége. Azt hallottam, hogy volt is valami, hogy rengetegen leadták a felmondólevelüket tavaly talán, hogy ha nem lesz emelés akkor távoznak,de abból sem lett igazán semmi. Ennyire megvan kenve a szakszervezet ennyire nem tudnak közös érdekeket képviselni az orvosok vagy miért nem tudnak nyomást gyakorolni a kormányra.
Szvsz azért több ütőkártyájuk van mint egy diák tüntetésnekToca
Hát ha gondolod Majd ha lesz időm, összeszedem az okokat és elküldöm PM-ben
Röviden annyit, hogy SEMMILYEN érdekvédelmi szervünk nincs, sztrájk nálunk nem járható


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 240 — Vikings fan
diverdoc én nem értek hozzá, de az orvosoknak ennyire nincs fegyver a kezükben ? Azért mégis csak az ő kezükben van a nemzet egészsége. Azt hallottam, hogy volt is valami, hogy rengetegen leadták a felmondólevelüket tavaly talán, hogy ha nem lesz emelés akkor távoznak,de abból sem lett igazán semmi. Ennyire megvan kenve a szakszervezet ennyire nem tudnak közös érdekeket képviselni az orvosok vagy miért nem tudnak nyomást gyakorolni a kormányra.
Szvsz azért több ütőkártyájuk van mint egy diák tüntetésnek
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
"Októberben még az egészségügyért felelős államtitkárság úgy nyilatkozott a Népszabadságnak, hogy felmentést kaptak az egészségügyben a betegek mellett munkát végzők az úgynevezett "nyugdíj vagy fizetés" szabály alól. Csak a háttérintézményekben dolgozó 62 év felettieknek kell választaniuk, vagy megelégednek az öregségi ellátással, vagy tovább dolgoznak.
Ezzel szemben az Országgyűlés honlapjára a hétvégén kikerült javaslat szerint az öregségi nyugdíjkorhatár közszférában történő egységes alkalmazásáról szóló kormánydöntés alapján júliustól fő szabályként az általános öregségi nyugdíjkorhatár betöltésével megszűnik a közszférában a foglalkoztatott jogviszonya, hivatali érdekből azonban külön engedéllyel lehetőség van 70. életévéig a továbbfoglalkoztatására.

Bevezetik a dupla juttatás tilalmát, ami azt jelenti, hogy a nyugdíjas korú dolgozó továbbfoglalkoztatása esetén nem kaphat egyszerre munkájáért járó juttatást és nyugdíjat is. A dupla juttatás tilalma a már parlament előtt lévő módosító javaslatban meghatározott jogviszonyban állókra terjed ki, és nem vonatkozik a választott és kinevezett közjogi tisztségviselőkre, valamint a munkaviszony keretében foglalkoztatottakra.Ha a szabályt alkalmazzák, úgy egyik napról a másikra minden negyedik orvos akaszthatja szögre a fonendoszkópját. Ez pedig azt is jelenti, hogy akár teljes intézmények lehetetlenülhetnek el, mert már nemcsak az ügyelet megszervezése, de a napi munkára sem lesz hadra fogható gyógyító személyzet. A betegek még hosszabb várólistákra és utazásra kényszerülnek, ha ellátást akarnak. Az önálló - kórházi háttér nélküli - szakrendelőkben a legrosszabb a helyzet, az ott dolgozó orvosok 70 százaléka nyugdíjas korú. S bár a szabályozás lehetőséget ad arra, hogy pótolhatatlanoknak ne kelljen nyugdíjba menniük, dolgozhatnának tovább egyéni mentességgel 70 éves korukig, ám akkor le kell mondaniuk az öregségi nyugdíjukról."


Mi szakrendelőnkben 2 ember ezzel out (4-ből), de sorolhatnám napestig. Ismét egy jól átgondolt bölcs döntés. Katasztrófa elött állunk.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/gazdasag/giro-szasz_55_ezren_tanulhatnak_ingyen_a_felsooktatasban.177326.html

Nos. Akkor azt hiszem elértünk a lónak arra a bizonyos másik oldalára. Elindultak egy jó úton (részösztöndíj, tandíj, hitel stb.), és most visszaértünk oda, ahonnan el kellett volna indulni.

A populista konfliktuskezelés típuspéldája lesz ez, 10-15 év múlva a politológiaórákon.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.
Sobri Jóska
mégis miben ?
gabtsi
Ha nem hagyod le az elejét, te is látod, hogy itt az egyik szerződő fél a Magyar Állam.
Így teljesen más a jogalap mint két magánszemély között létrejövő szerződés esetén.
Vagy egy magáncég és egy magánszemély esetén.
És a lehetőségek is komolyabbak.


Sobri Jóska
jól sejtettem.
szóval nincs olyan h magyar állam, és még véletlenül sem tudsz szerződni vele. valószínűleg, a központi költségvetés egy intézménye, létrehoz egy JOGI SZEMÉLYT (amelynek tulajdonosa lesz a magyar állam átvitt értelemben). ezzel a jogi személlyel fog szerződni a diák, tőle kapja a pénzt az egyetem, stb stb stb.

más jogalap a PTK-n kívül mi létezik még egy természetes és egy jogi személy szerződéses kapcsolatában ? nincsenek komolyabb lehetőségek. bíróság van. a "magyar államnak" is és neked is.
gabtsi
Ez egyrészt igaz.
Másrészt:
A Legfelsőbb Bíróság gyakorlata szerint „csak a polgári jogi szabályba ütköző szerződés tilos. Ha tehát a szerződés közigazgatási, munkajogi, pénzügyi jogi vagy más jogághoz tartozó jogszabályt sért, önmagában nem tilos”.

(Innen:  gfmt.hu/cikkek/a-metro-per-es-az-allam-jogi-szemelyisege.php)
És ez a cikk alapvetően fordított szempontből vizsgálódik.
Vagyis az államot is megilleti mindenféle szerződéses jog.
Abból meg következik, hogy mivel ő a fenntartója az igazságszolgáltatás teljes intézményrendszerének ugyanolyan elbánásban részesül, mint bármely jogi személy. Vagy ponthogy nem.

De visszatérve az életszerűségbe, ha én lennék az állam, biztos úgy foglamaznám meg a szerződést, melyben biztosítok egy állami ösztöndíjat egy diák számra, hogy abban legyenek olyan pontok, melyek alapján garantálva látom, hogy az esetek döntő részében úgy fog megtörténni a dolog, ahogy szerződünk.
Azt nem vélelmezhetem, abból nem indulhatok ki, hogy a szerződő partnerem eleve szerződésszegésre készül, mert akkor meg se kötném a szerződést.
Mint ahogy ha valaki elkövet nagy összegű sikkasztást, adócsalást, egyéb bűncselekményt, majd elmegy Thaiföldre vagy Malaysiába, vagy egyszerűen eltűnik, akkor ugyanúgy szankcionálhatatlan, foghatatlan.

szerk: De az állam, mint jogalkotó, megteheti, hogy a szerződő diák által elsajátított tudást nemzeti vagyonnak minősíti (bizonyos időszakra), hozz pár rendelkezést ezen vagyon kezeléséről, és ezek alapján szankcionálja a nemzeti vagyonkezelést (kivonást, eltulajdonítást, nem megfelelő felhasználást, stb.).
Szóval ha valóban venné valaki a fáradtságot, megismerné a problémát, rászánna pár hetet, még akár egy működőképes rendszert is létre lehetne hozni.
Nade az jelen helyzetben egyszerre lenne illogikus és döbbenetes.

több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Elég sok ponton kapcsolódik az elmúlt napok témáihoz.
 index.hu/belfold/2012/12/19/orvos_nelkul_maradhat_az_orszag/

Do your job
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
jól sejtettem.
szóval nincs olyan h magyar állam, és még véletlenül sem tudsz szerződni vele. valószínűleg, a központi költségvetés egy intézménye, létrehoz egy JOGI SZEMÉLYT (amelynek tulajdonosa lesz a magyar állam átvitt értelemben). ezzel a jogi személlyel fog szerződni a diák, tőle kapja a pénzt az egyetem, stb stb stb.

más jogalap a PTK-n kívül mi létezik még egy természetes és egy jogi személy szerződéses kapcsolatában ? nincsenek komolyabb lehetőségek. bíróság van. a "magyar államnak" is és neked is.
gabtsi
Akinek nincs semmi a nevén, attól nem lehet elvenni semmit, innentől minden részletkérdés. De amúgy tetszene, ha leülnék a meglógó diákok a milliós tandíjakat 1000 Ft-jával naponta 😊 és a kormány évente kiszórna 5-10.000 darab nemzetközi kőrözést a szökevény diplomabűnözőkre.


több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.
Sobri Jóska
mégis miben ?
gabtsi
Ha nem hagyod le az elejét, te is látod, hogy itt az egyik szerződő fél a Magyar Állam.
Így teljesen más a jogalap mint két magánszemély között létrejövő szerződés esetén.
Vagy egy magáncég és egy magánszemély esetén.
És a lehetőségek is komolyabbak.


Sobri Jóska
jól sejtettem.
szóval nincs olyan h magyar állam, és még véletlenül sem tudsz szerződni vele. valószínűleg, a központi költségvetés egy intézménye, létrehoz egy JOGI SZEMÉLYT (amelynek tulajdonosa lesz a magyar állam átvitt értelemben). ezzel a jogi személlyel fog szerződni a diák, tőle kapja a pénzt az egyetem, stb stb stb.

más jogalap a PTK-n kívül mi létezik még egy természetes és egy jogi személy szerződéses kapcsolatában ? nincsenek komolyabb lehetőségek. bíróság van. a "magyar államnak" is és neked is.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Tudom, látom, hogy vannak itt józan elmében rendesen eleresztett jobboldali kötődésűek. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintük meddig lehet még vállalható Bayer Zsolt a Fidesz számára?apeszos
Én ugyan ezt kérdezem még jó néhány emberrel köztük Hoffmann Rózsával kapcsolatban, mint egyébként fideszre szavazó 😛

Viszont azt úgy látom a diákok szép lassan visszamehetnek tanulni és a vizsgáikra készülni, nagyjából elérték amit akartak.
Tudom most sok itt lévő huszon pár éves haragját kivívom magam ellen mint harmincas évei elején járó aki másfél (nyelvvizsga miatt) diplomával rendelkezik. De bizony azt látom, tapasztalom fiatalok között forgolódva (rokon példáját is látva köztük), hogy tisztelet a kivételnek marha jól el lehet lébecolni az állam pénzén nulla befektetett energiával és odafigyeléssel hosszú éveket. A kredit rendszer pedig (amely a tanár orvos és mondjuk teológus képzésben nem létjogosult vagy csak nagyon korlátozottan szvsz!cáfoljatok ha nincs így) igencsak támogatja ezt. Ez ellne pedig valamit lépni kell.
Igen, belátom a mostani szándékok a kormány részéről igen drasztikusak és ellentétesek a korábbi ígéretekkel, átesnek a ló túloldalára, de ez így nem folytatható tovább.
Tipikusan az játszódik le mint az alkudozásoknál az egyik fél mond túl magas árat a másik túl alacsonyat és reménység szerint valahol fél úton találkoznak. Azt gondolom bízom benne őszintén! a kormány ez ügyben megtette az első lépést (már ha az őszinteség még feltételezhető róluk)dande
Egyrészt lépést nem igazán tettek, hacsak azt lépésnek nem nevezzük, hogy megálltak (nem lépnek tovább) egy kis időre...

Konkrét lépés még nem történt, csak egy ötlet helyett be lett lengetve egy másik, csak még ködösebben...

Egyébként én is ismertem persze olyanokat, akik kényelmesen ellébecoltak éveket az állam pénzén, de jóval több olyat, akik keményen hajtottak, ők voltak a többségben, bár lehet, hogy csak jó társaságban mozogtam. Igen, a kreditrendszer segít a lébecolásban, de azért van egy olyan hátulütője is, hogy (saját bőrömön tapasztaltam) sokkal könnyebben buktat a tanárok nagy része, amióta bevezették, mert tudják, hogy nem vesznek el egy évet a tanuló életéből, ha megbuktatják. Így viszont simán lehet csúszni 0,5-1-1,5-2 évet, ösztöndíjak ugranak, stb....

Lógósok régen is voltak, max most nehezebben esnek ki, de ezzel szemben jobb ötletnek tűnik számomra a rossz átlagúak fizetőssé sorolása (egyetemi tanulmányok közben és a tanárokat is ellenőrizve, értsd 30-40%-nál nagyobb bukásarányok kivizsgálásával), mint a felvételizők nagy részének előre (fél)tandíjasítása...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 113 — Így remélem megfelelek nektek.....
Viszont azt úgy látom a diákok szép lassan visszamehetnek tanulni és a vizsgáikra készülni, nagyjából elérték amit akartak.
Tudom most sok itt lévő huszon pár éves haragját kivívom magam ellen mint harmincas évei elején járó aki másfél (nyelvvizsga miatt) diplomával rendelkezik. De bizony azt látom, tapasztalom fiatalok között forgolódva (rokon példáját is látva köztük), hogy tisztelet a kivételnek marha jól el lehet lébecolni az állam pénzén nulla befektetett energiával és odafigyeléssel hosszú éveket. A kredit rendszer pedig (amely a tanár orvos és mondjuk teológus képzésben nem létjogosult vagy csak nagyon korlátozottan szvsz!cáfoljatok ha nincs így) igencsak támogatja ezt. Ez ellne pedig valamit lépni kell.
Igen, belátom a mostani szándékok a kormány részéről igen drasztikusak és ellentétesek a korábbi ígéretekkel, átesnek a ló túloldalára, de ez így nem folytatható tovább.
Tipikusan az játszódik le mint az alkudozásoknál az egyik fél mond túl magas árat a másik túl alacsonyat és reménység szerint valahol fél úton találkoznak. Azt gondolom bízom benne őszintén! a kormány ez ügyben megtette az első lépést (már ha az őszinteség még feltételezhető róluk)dande
2008-ban olyan rendszert szerettek volna bevezetni, ahol a gyengén teljesítő "állam pénzén lébecolók" helyet cserélhettek volna a kiemelkedő költségüket maguk finanszírozókkal. Lépett is ellene a FIDESZ.
Mit kaptak a diákok (és a szüleik)? Egy romkocsmából kiszűrődő ígéretet, látomást, hogy keretszámok helyett a miniszter által meghúzott ponthatárok lesznek. Egy új elnevezést kaptak.
Igen, így nem folytatható tovább. (Ki mondta ennek ellenkezőjét pár évvel ezelőtt? Miért is hinne bárki ugyanennek az embernek, szervezetnek az őszinteségében? Ha hozzáveszem, hogy drasztikus és ellentétes a korábbi állításával, akkor még a jóhiszeműségét is megkérdőjelezem. Nagyjából őszintén hiszel egy rosszindulatú hazudozónak. Naiv-e vagy-e? 😀 ) Tehát kidobunk fürdővizet, gyereket és a fürdőszobát is leromboljuk. Így tényleg nem fogjuk folytatni az eddigit. Fürdeni nem fog senki. (Csak az általam kijelölt szerencsések.)tomi-tomi
Értem s elfogadom naiv vagyok, és elfogult, vagy inkább szeretnék lenni, mert vágyom rá, hogy legyen valaki végre ne rontsa (hogy eufemisztikusan fogalmazzak 😛) el, az a legnagyobb baj, hogy jelen pillanatban sehol az a valaki.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Viszont azt úgy látom a diákok szép lassan visszamehetnek tanulni és a vizsgáikra készülni, nagyjából elérték amit akartak.
Tudom most sok itt lévő huszon pár éves haragját kivívom magam ellen mint harmincas évei elején járó aki másfél (nyelvvizsga miatt) diplomával rendelkezik. De bizony azt látom, tapasztalom fiatalok között forgolódva (rokon példáját is látva köztük), hogy tisztelet a kivételnek marha jól el lehet lébecolni az állam pénzén nulla befektetett energiával és odafigyeléssel hosszú éveket. A kredit rendszer pedig (amely a tanár orvos és mondjuk teológus képzésben nem létjogosult vagy csak nagyon korlátozottan szvsz!cáfoljatok ha nincs így) igencsak támogatja ezt. Ez ellne pedig valamit lépni kell.
Igen, belátom a mostani szándékok a kormány részéről igen drasztikusak és ellentétesek a korábbi ígéretekkel, átesnek a ló túloldalára, de ez így nem folytatható tovább.
Tipikusan az játszódik le mint az alkudozásoknál az egyik fél mond túl magas árat a másik túl alacsonyat és reménység szerint valahol fél úton találkoznak. Azt gondolom bízom benne őszintén! a kormány ez ügyben megtette az első lépést (már ha az őszinteség még feltételezhető róluk)dande
2008-ban olyan rendszert szerettek volna bevezetni, ahol a gyengén teljesítő "állam pénzén lébecolók" helyet cserélhettek volna a kiemelkedő költségüket maguk finanszírozókkal. Lépett is ellene a FIDESZ.
Mit kaptak a diákok (és a szüleik)? Egy romkocsmából kiszűrődő ígéretet, látomást, hogy keretszámok helyett a miniszter által meghúzott ponthatárok lesznek. Egy új elnevezést kaptak.
Igen, így nem folytatható tovább. (Ki mondta ennek ellenkezőjét pár évvel ezelőtt? Miért is hinne bárki ugyanennek az embernek, szervezetnek az őszinteségében? Ha hozzáveszem, hogy drasztikus és ellentétes a korábbi állításával, akkor még a jóhiszeműségét is megkérdőjelezem. Nagyjából őszintén hiszel egy rosszindulatú hazudozónak. Naiv-e vagy-e? 😀 ) Tehát kidobunk fürdővizet, gyereket és a fürdőszobát is leromboljuk. Így tényleg nem fogjuk folytatni az eddigit. Fürdeni nem fog senki. (Csak az általam kijelölt szerencsések.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Azt gondolom bízom benne őszintén! a kormány ez ügyben megtette az első lépést (már ha az őszinteség még feltételezhető róluk)dande
Én csak annyit kérdezek: Mi is volt az az első lépés? 😀
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Tudom, látom, hogy vannak itt józan elmében rendesen eleresztett jobboldali kötődésűek. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintük meddig lehet még vállalható Bayer Zsolt a Fidesz számára?apeszos
mit mondott már megint?Amadeus91
 www.magyarhirlap.hu/kulturkampf
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 113 — Így remélem megfelelek nektek.....
Tudom, látom, hogy vannak itt józan elmében rendesen eleresztett jobboldali kötődésűek. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintük meddig lehet még vállalható Bayer Zsolt a Fidesz számára?apeszos
Én ugyan ezt kérdezem még jó néhány emberrel köztük Hoffmann Rózsával kapcsolatban, mint egyébként fideszre szavazó 😛

Viszont azt úgy látom a diákok szép lassan visszamehetnek tanulni és a vizsgáikra készülni, nagyjából elérték amit akartak.
Tudom most sok itt lévő huszon pár éves haragját kivívom magam ellen mint harmincas évei elején járó aki másfél (nyelvvizsga miatt) diplomával rendelkezik. De bizony azt látom, tapasztalom fiatalok között forgolódva (rokon példáját is látva köztük), hogy tisztelet a kivételnek marha jól el lehet lébecolni az állam pénzén nulla befektetett energiával és odafigyeléssel hosszú éveket. A kredit rendszer pedig (amely a tanár orvos és mondjuk teológus képzésben nem létjogosult vagy csak nagyon korlátozottan szvsz!cáfoljatok ha nincs így) igencsak támogatja ezt. Ez ellne pedig valamit lépni kell.
Igen, belátom a mostani szándékok a kormány részéről igen drasztikusak és ellentétesek a korábbi ígéretekkel, átesnek a ló túloldalára, de ez így nem folytatható tovább.
Tipikusan az játszódik le mint az alkudozásoknál az egyik fél mond túl magas árat a másik túl alacsonyat és reménység szerint valahol fél úton találkoznak. Azt gondolom bízom benne őszintén! a kormány ez ügyben megtette az első lépést (már ha az őszinteség még feltételezhető róluk)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
Tudom, látom, hogy vannak itt józan elmében rendesen eleresztett jobboldali kötődésűek. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintük meddig lehet még vállalható Bayer Zsolt a Fidesz számára?apeszos
mit mondott már megint?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Tudom, látom, hogy vannak itt józan elmében rendesen eleresztett jobboldali kötődésűek. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintük meddig lehet még vállalható Bayer Zsolt a Fidesz számára?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.
Sobri Jóska
mégis miben ?
gabtsi
Ha nem hagyod le az elejét, te is látod, hogy itt az egyik szerződő fél a Magyar Állam.
Így teljesen más a jogalap mint két magánszemély között létrejövő szerződés esetén.
Vagy egy magáncég és egy magánszemély esetén.
És a lehetőségek is komolyabbak.

Az összegszerűség pedig annyiban más kategória, hogy míg egy 10-20ezer forintos tartozás rendkívül ritkán jut el végrehajtásig, addig egy 10milliós nagyságrend már könnyen jelzálog formájában végrehajthatóvá válik.


Bár ennek némileg ellentmond egy érdekes személyes sztorim.
Kb. 6-7 éve felhívott egy adósságkezelő cég, hogy egy bank felé van 3 milliónyi tartozásom, de ha meg tudunk állapodni és kifizetem izibe, akkor elengedik a harmadát kb.
Ez kedves gesztus lett volna, ha valóban van tartozásom, vagy bármi közöm lett volna ahhoz a bankhoz.
Dehát nincs és nem is volt.
Mondtam az ügyintézőnek, hogy adjon egy időpontot, addig keressenek elő minden papírt mellyel ezt bizonyítani tudják, én bemegyek, és összerakjuk miről van szó. Azt mondta oké, majd visszahív.
Aztán sokáig nem történt semmi.
Kb. egy év múlva megint felhívott valaki, megint erről a tartozásról beszélt, én ezúttal gondoltam csak kinyomozom miről van szó, de nem sikerült. Nem volt az ügyintézőnél semmi dokumentum, csak a számom, az adataim, meg ez a meglátás, hogy én tartozom.
Így nehéz haladni, mondtam gyűjtse be az iratokat, bizonyítékokat amiket a banktól kaptak, stb.
Azóta kb. évente felhív valaki, elmondja az ötletét (már 1.2m kp-vel lenullázhatnám az adósságot), de még egyszer nem jutottunk odáig, hogy bárki bármit mutatott volna, hogy miért pont én, miért pont annak a banknak tartozom.
Az évek során mondtam, hogy bemegyek egyeztetni, hogy menjünk bíróságra, majd ott szétválogatják a dolgot, hogy itt valami tévedés van, és ne eröltessék, de semmi változás.
És ami a lényeg, hogy belegondoltam, hogy ha valóban lenne 3 mila tartozásom a bank felé, akkor vajon szintén ennyire lassan, és töketlenül haladna a folyamat (most a behajtócég olvasatában), vagy azért ilyen lassú, mert valójában semmi közöm az egészhez?

több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Én három srácot ismerek, felvették a diákhitelt, elbaszták, oszt kimentek külföldre. Dolgoznak, meg is nősültek, hülyék lesznek hazajönni. Vannak kételyeim, hogy visszafizetik valaha is. Ami azért azzal a 10-13%-os kamatos kamattal ugye már lehet vagy 3 millió körül.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
 index.hu/belfold/2012/12/18/balatonalmadiban_jegyzokonyvezik_a_diakok_nezeteit/

Ez mi b...meg? Azért mindennek van egy határa. zinedine5
Ez a Jr. Kubatov lista? 😛

Remélem ez egy egyedi eset, pár túlbuzgó pártkatona túlkapása...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
 index.hu/belfold/2012/12/18/balatonalmadiban_jegyzokonyvezik_a_diakok_nezeteit/

Ez mi b...meg? Azért mindennek van egy határa. zinedine5
?!....

criminal lawyer or criminal lawyer?