Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Bizony, komoly vicc, hogy pont azoktól nem lehet beszedni semmit akik lelépnek, közben meg velük akarják megfizettetni. Persze ilyen esetben a tanulmányokat hitelező bankokkal kell lenyeletni a békát, elvégre olyasmit hiteleztek, amire az országnak nem volt szüksége. Meg amúgy is az annyukpicsáját, az ő külföldi karvajtőkés haverjaikhoz ment a munkaerő.


több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 366 — Ajmo Vatreni
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Vagy soha nem jönnél vissza és nem fizetnél be semmit.Boston
Pont ma reggel hallottam érdekes megközelítésként, hogy ha köteleznek arra, hogy itt dolgozzál, akkor mondjuk munkát is illene bizosítani ehhez.
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Vagy soha nem jönnél vissza és nem fizetnél be semmit.Boston
Jah, mondjuk azt megnézem, hogy hogyan vonják le, de ez már lehet, hogy úgyse az ő dolguk, szokás szerint ezt is a következő kormányok nyakába varrták... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Vagy soha nem jönnél vissza és nem fizetnél be semmit.

Do your job
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.

több mint 11 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?

Do your job
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.Rajna
Semmit nem cáfoltál meg. Egy átlagos középiskolásnak ez hirtelen jött. Ezt jobb helyeken (bár ma nem sok ilyen van) úgy csinálják, hogy bejelentik, hogy majd a következő évben így és így lesz, nem úgy, hogy december elején kitalálják, hogy harmada lesz a hely.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek.Gyurma Pappa
Az semmi, még a békákkal sem 😉

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Azért a Vidnyánszky - Eperjes - Pálffy trió is megérne egy misét a Nemzeti élén. De nem baj, lesz János vitéz, meg ez:

Bár Vidnyánszkynak a pályázata szerint "nincs semmi kifogása Alföldi Róbert műsorpolitikája ellen", nagyon fontosnak érzi, hogy Az ember tragédiáját (a Bánk bánnal és a Csongor és Tündével együtt) új verzióban állíttassa színpadra, hogy "a hangvételbeli irányváltás karakterét a közönség minél hamarabb érzékelje".

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.Rajna
Azért az 50.000 helyett 40.000 még lenyomható, de a 40.000 helyett 10.000 kicsit durva. Főleg úgy, hogy mondjuk egy kicsit is előre gondolkodó középiskolás az utolsó két évében már masszívan a továbbtanulására készül (emelt óra, fakt, különórák, stb.). Ehhez képest most 2 hónappal a felvételi előtt közlik vele, hogy "ecsém, kuka az elmúlt 2 éved, rábasztál, bocsi!".

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.Rajna
Hát azért két szak kinyírása és az államilag támogatott létszám kvázi lenegyedelése nem egészen egyforma léptékű dolog, meg annak azért voltak előjelei, ennek max Viktor és Rózsika fejében... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
Kimondták már szerintem. Az önfenntartó felsőoktatás.Schleck
Az kurva jó cél. Kellene egy önfenntartó államigazgatás is, meg egy önfenntartó egészségügy, meg egy önfenntartó nyugdíjkassza. Ha ezek meglennének, nem is kellene állam bácsi. 😊somoskovig
Az nyilvánvaló, hogy egy hülyeség, de ettől még ezzel jöttek ezek a szerencsétlenek. 😊

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
Kimondták már szerintem. Az önfenntartó felsőoktatás.Schleck
Az kurva jó cél. Kellene egy önfenntartó államigazgatás is, meg egy önfenntartó egészségügy, meg egy önfenntartó nyugdíjkassza. Ha ezek meglennének, nem is kellene állam bácsi. 😊

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
Kimondták már szerintem. Az önfenntartó felsőoktatás.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...gabokocka
Nem is ezen van a vita. A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek. Bár lehet vele igen. És közben nyomják az üres faszságokat (féllábbal hegymászás, ugye), nincs kommunikáció, semmi. Egy ekkora változást 2-3 év alatt vezetsz be, nem azonnal. Csak kell a spórolás 2014-re. Gyurma Pappa
Vagy inkább 4 éve alatt, belépő rendszerben...

Nem egyeztetnek se a piaci szereplőkkel (hogy miből mennyire lesz szükség legalább kb. szinten), se a diákokkal, se az egyetemekkel, csak a hasukra csapnak és mondanak számokat. Jah, és mindezt 2 hónappal a jelentkezési határidő előtt...

Bár lehet, hogy ismétlem magam... 😀



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...gabokocka
Nem is ezen van a vita. A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek. Bár lehet vele igen. És közben nyomják az üres faszságokat (féllábbal hegymászás, ugye), nincs kommunikáció, semmi. Egy ekkora változást 2-3 év alatt vezetsz be, nem azonnal. Csak kell a spórolás 2014-re. Gyurma Pappa
Annyi ugatás van a Parlamentben, h ebben lehet vmi. 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...gabokocka
Nem is ezen van a vita. A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek. Bár lehet vele igen. És közben nyomják az üres faszságokat (féllábbal hegymászás, ugye), nincs kommunikáció, semmi. Egy ekkora változást 2-3 év alatt vezetsz be, nem azonnal. Csak kell a spórolás 2014-re.

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 284 — Keep pounding
Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Török Gábor a fb-on:

"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:

"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
És ez a Fidelitasnak tetszett is... hol itt a baj? 😀apeszos
Kellett 2 év, de csak leesett, hogy működik ez. 😊
Ha én Fidesz lennék én is a Fidelitas véleményére alapoznék, hiszen nem csak fiatalok, magyarok, de megbízhatóak is, és a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül, hiszen pont az a véleményük, amire én, mint Fidesz jutottam, ami azt jelenti, hogy ők a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül.
Hála az égnek, hogy sikerült megtalálnom őket!Sobri Jóska
Sobri, nem lennél jó Fideszesnek, ők nem megtalálják ezeket a szervezeteket, hanem megcsinálják, aztán mutogatnak rájuk, mint a független társadalmi vélemény hordozóira. Lásd CÖF.somoskovig
Teljesen hibásan látod. Észlelik a lukakat a világegyetemben, betömködik, majd újrafelfedezik önmaguk nagyszerűségét milyen hasznosak is ők sajátszámukra. Ezt azért látja Sobri ily kristálytisztán, mer médiás volt, tuggya hogy a legvégső dolog az igény létrehozása, első a műsor!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
 m.index.hu/belfold/2012/12/17/ujabb_tuntetes_budapesten/

Érdemes megnézni a videót (már ha bejön ezzel a linkkel a cikk nektek), ezek tényleg nem fosnak Vityától.

Mondjuk lehet elkaszálják magukat. Vagy politikusok lesznek... 😀



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Török Gábor a fb-on:

"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:

"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
És ez a Fidelitasnak tetszett is... hol itt a baj? 😀apeszos
Kellett 2 év, de csak leesett, hogy működik ez. 😊
Ha én Fidesz lennék én is a Fidelitas véleményére alapoznék, hiszen nem csak fiatalok, magyarok, de megbízhatóak is, és a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül, hiszen pont az a véleményük, amire én, mint Fidesz jutottam, ami azt jelenti, hogy ők a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül.
Hála az égnek, hogy sikerült megtalálnom őket!Sobri Jóska
Sobri, nem lennél jó Fideszesnek, ők nem megtalálják ezeket a szervezeteket, hanem megcsinálják, aztán mutogatnak rájuk, mint a független társadalmi vélemény hordozóira. Lásd CÖF.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Török Gábor a fb-on:

"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:

"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
És ez a Fidelitasnak tetszett is... hol itt a baj? 😀apeszos
Kellett 2 év, de csak leesett, hogy működik ez. 😊
Ha én Fidesz lennék én is a Fidelitas véleményére alapoznék, hiszen nem csak fiatalok, magyarok, de megbízhatóak is, és a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül, hiszen pont az a véleményük, amire én, mint Fidesz jutottam, ami azt jelenti, hogy ők a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül.
Hála az égnek, hogy sikerült megtalálnom őket!