Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
 www.origo.hu/gazdasag/20121029-szivarog-az-imfhatas-a-forint-mogul.html

ezt mondtam tegnap. (zseni vagyok 😀)Amadeus91
Kiváncsi leszek meddig fog elmenni az Euró árfolyama (nem feltétlenül most, hanem az elkövetkezendő hetekben) és mikori E/Ft árfolyamnál szaladunk vissza az Imf-hez.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
 www.origo.hu/gazdasag/20121029-szivarog-az-imfhatas-a-forint-mogul.html

ezt mondtam tegnap. (zseni vagyok 😀)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 577 — Lucas Scott
letelepedési engedély mióta egyenlő a magyar állampolgársággal? de most komolyan... ne legyünk már ennyire bulvár - btw én sem támogatom ezt rohadtul-

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy akinek van 70 milája, miért itt akarna állampolgárságot venni.
Thaiföldön pl. sokkal kevesebbért lehetsz állampolgár, ráadásul thaiföldi állampolgárt ki se adnak holmi gazdasági bűncselekményekért (nem véletlen van ott sok-sok magyar milliomos akiknek milliói erősen hiányoznak valahonnan), és rengeteg országnak van ilyen metodikája.
(Egyébként mint EU tagország meglepne ha erről saját hatáskörben dönthetnénk, hisz ezzel EU állampolgár is lenne az illető.)
(Valamint mi van ha eladja az állampapírt, lejár a futamidő? Állampolgárságot visszavesszük?)
Viszont az tény, hogy 70 millióért eladni a semmit jó üzlet.
Hisz valójában mit kap a vásárló az állampolgársággal? Semmit.
Én annakidején, és tulajdonképpen most is támogatom, hogy földet is vehessen külföldi, hisz ez a legjobb bolt, eladni valamit, amit nem tud elvinni. Hiába veszi meg egy osztrák mondjuk az egész Zala megyét, elvvinni nem tudja. Sobri Jóska
ugyanazokat a jogokat mint te.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy akinek van 70 milája, miért itt akarna állampolgárságot venni.
Thaiföldön pl. sokkal kevesebbért lehetsz állampolgár, ráadásul thaiföldi állampolgárt ki se adnak holmi gazdasági bűncselekményekért (nem véletlen van ott sok-sok magyar milliomos akiknek milliói erősen hiányoznak valahonnan), és rengeteg országnak van ilyen metodikája.
(Egyébként mint EU tagország meglepne ha erről saját hatáskörben dönthetnénk, hisz ezzel EU állampolgár is lenne az illető.)
(Valamint mi van ha eladja az állampapírt, lejár a futamidő? Állampolgárságot visszavesszük?)
Viszont az tény, hogy 70 millióért eladni a semmit jó üzlet.
Hisz valójában mit kap a vásárló az állampolgársággal? Semmit.
Én annakidején, és tulajdonképpen most is támogatom, hogy földet is vehessen külföldi, hisz ez a legjobb bolt, eladni valamit, amit nem tud elvinni. Hiába veszi meg egy osztrák mondjuk az egész Zala megyét, elvvinni nem tudja. Sobri Jóska
Hogyne mennyire jó ha küldöldiek árasztják el Magyarországot. De mondjuk ha Irán meg Palesztina szarrábombázza Izraelt akkor nem lesz nehéz új zsidó ország után nézni 😀
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
"Soron kívüli letelepedési engedélyt kapna az a külföldi, aki legalább 250 ezer euró (70 millió forint) értékben vesz állampapírt. Az előterjesztők – köztük Rogán Antal fideszes frakcióvezető – az állam finanszírozását akarják segíteni, ezért lenne méltányossági ok a kellően nagy értékű állampapír vásárlása. Ennek érdekében egy külön értékpapírt, ötéves futamidejű „letelepedési államkötvényt" hoznának létre, amelyet egy külön erre a célra felállított társaság forgalmazna. A magyar letelepedési engedély azért lehet vonzó egyes országok állampolgárai számára, mert az a teljes Európai Unió területére szabad bejárást biztosít."

Ha ennek csak a fele igaz lesz, nem kell várnom 2014-ig. apeszos
remek. Rengeteg orosz és ukrán üzletember az anyját is eladná egy EU-s letelepedési engedélyért, onnan pedig 1 magyar leányzó kilóra megvéve és csókolom ott az útlevél...

edit: anno olvastam egy cikket az alvilágról, ahol kissé cinikusan a szerző Budapestet nevezte az orosz maffia európai ablakának, na ezt faragjuk most kapuvá?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Szerintem meg nagyon is. Az USA módszer kvázi egy befektetőknek adott kedvezmény szerintem, míg a magyar az "árazzuk be az állampolgárságot és húzzunk belőle lóvét, nem baj, ha ebből semmi nem látszik egy adott mikro- vagy makrokörnyezetben".somoskovig
A vásárolt államapapír hol látszódik, ha nem a "makrokörnyezetben"? atapapa
Magyarországon? Szerinted? 😀somoskovig
Gyuri csodákra képes, de ezt az összefüggést talán még ő se képes kiküszöbölni 😛

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 267 — 49ers GM
Szerintem meg nagyon is. Az USA módszer kvázi egy befektetőknek adott kedvezmény szerintem, míg a magyar az "árazzuk be az állampolgárságot és húzzunk belőle lóvét, nem baj, ha ebből semmi nem látszik egy adott mikro- vagy makrokörnyezetben".somoskovig
A vásárolt államapapír hol látszódik, ha nem a "makrokörnyezetben"? atapapa
Magyarországon? Szerinted? 😀

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Szerintem meg nagyon is. Az USA módszer kvázi egy befektetőknek adott kedvezmény szerintem, míg a magyar az "árazzuk be az állampolgárságot és húzzunk belőle lóvét, nem baj, ha ebből semmi nem látszik egy adott mikro- vagy makrokörnyezetben".somoskovig
A vásárolt államapapír hol látszódik, ha nem a "makrokörnyezetben"?

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Szerintem meg nagyon is. Az USA módszer kvázi egy befektetőknek adott kedvezmény szerintem, míg a magyar az "árazzuk be az állampolgárságot és húzzunk belőle lóvét, nem baj, ha ebből semmi nem látszik egy adott mikro- vagy makrokörnyezetben".somoskovig
akárhogyhívod ugyanaz


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 267 — 49ers GM
Szerintem meg nagyon is. Az USA módszer kvázi egy befektetőknek adott kedvezmény szerintem, míg a magyar az "árazzuk be az állampolgárságot és húzzunk belőle lóvét, nem baj, ha ebből semmi nem látszik egy adott mikro- vagy makrokörnyezetben".

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Függetlenül attól, hogy mi erről a véleményem, emlékeim szerint rögtön amerikai állampolgárságot szerezhet (vagy csak letelepedhet? fene tudja) az, aki legalább 1 millió dollárt fektet be az USA-ban, sőt, félmillió is elég ha azt olyan környéken fekteti be, ahol nagy a munkanélküliség. atapapa
A befektetés és az "odaadom Viktoréknak csak úgy, majd teremtenek belőle ők munkahelyet - ja nem, elköltik IMF-ellenes kampányra" között azért van egy árnyalatnyi különbség...somoskovig
Értem a politikai iróniát, de szerintem a két dolog szellemiségben egyáltalán nem különbözik egymástól.

Az USA államkötvényt akkor is olcsóbban jegyzik, ha nagyobb a hiányuk és alacsonyabb a gazdasági növekedésük, mint a miénk.

De összességében az ettől az intézkedéstől várható pár milliárd forint helyett inkább kéne kiszámíthatóbb gazdasági környezet, és akkor nem szorulnánk ilyen ösztönzőre, jönne a pénz a gazdaságba és az állampapírpiacra is.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Én annakidején, és tulajdonképpen most is támogatom, hogy földet is vehessen külföldi, hisz ez a legjobb bolt, eladni valamit, amit nem tud elvinni. Hiába veszi meg egy osztrák mondjuk az egész Zala megyét, elvvinni nem tudja. Sobri Jóska
Hmm, aztán ha eladtuk a külföldinek, jöhet az arcukba az agrárkülönadó. Utána pedig 20%-on visszavásárolja az állam nagy kegyesen a földet, ha nem tud csengetni a büdös osztrák parasztja, persze állampapírban fizeti ki az árat.

Egyre Gyurisabban vág az agyam.Kori
Pontosan, a föld az övé, de cseszheti.
Kötelező állami rágcsálóírtás, munkagépelőregisztrálás, kártevőfelmérés, permetkalibrálás ezek csak a kevésbbé agyament lehetőségek.
De ki lehet vetni illetéket arra, akinek telephelye, székhelye, születési helye nem Magyarországon van, a külföldire, aki magyar munkást alkalmaz, a külföldire aki külföldi munkást alkalmaz, lehet készíttetni betakarítási tervet, melyet csak bizonyos kijelölt akreditált magyar cégek végezhetnek, meg lehet adóztatni ha valaki exportra termel, ha a privát szükségleténél többet, szóval világ üzlete lenne, ha a külföldi venne valamit, ami elvinni nem tud, csak kötelezettségei vannak vele.
Határ a csillagos ég, elvtársak.

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Dél-amerikai meg afrikai socceresek útlevél paradicsoma leszünk, egy nemzetközi szintű socceres simán kicsenget ennyi lóvét azt nekik fontos h legyen EU-s útlevelük.empty taxi
Basszus, nekem is ez jutott eszembe rögtön, csak még főztem. 😀
És ez azt jelenti, hogy egy csomó tehetséges focista magyar állampolgár is lesz. Szóval most már egyértelmű, hogy miért akarja ezt Viktor. 😀

Egyébként emiatt is kétlem, hogy ezt bevezethetnénk az eu engedélye nélkül.

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Dél-amerikai meg afrikai socceresek útlevél paradicsoma leszünk, egy nemzetközi szintű socceres simán kicsenget ennyi lóvét azt nekik fontos h legyen EU-s útlevelük.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 267 — 49ers GM
Függetlenül attól, hogy mi erről a véleményem, emlékeim szerint rögtön amerikai állampolgárságot szerezhet (vagy csak letelepedhet? fene tudja) az, aki legalább 1 millió dollárt fektet be az USA-ban, sőt, félmillió is elég ha azt olyan környéken fekteti be, ahol nagy a munkanélküliség. atapapa
A befektetés és az "odaadom Viktoréknak csak úgy, majd teremtenek belőle ők munkahelyet - ja nem, elköltik IMF-ellenes kampányra" között azért van egy árnyalatnyi különbség...

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Én annakidején, és tulajdonképpen most is támogatom, hogy földet is vehessen külföldi, hisz ez a legjobb bolt, eladni valamit, amit nem tud elvinni. Hiába veszi meg egy osztrák mondjuk az egész Zala megyét, elvvinni nem tudja. Sobri Jóska
Hmm, aztán ha eladtuk a külföldinek, jöhet az arcukba az agrárkülönadó. Utána pedig 20%-on visszavásárolja az állam nagy kegyesen a földet, ha nem tud csengetni a büdös osztrák parasztja, persze állampapírban fizeti ki az árat.

Egyre Gyurisabban vág az agyam.


több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy akinek van 70 milája, miért itt akarna állampolgárságot venni.
Thaiföldön pl. sokkal kevesebbért lehetsz állampolgár, ráadásul thaiföldi állampolgárt ki se adnak holmi gazdasági bűncselekményekért (nem véletlen van ott sok-sok magyar milliomos akiknek milliói erősen hiányoznak valahonnan), és rengeteg országnak van ilyen metodikája.
(Egyébként mint EU tagország meglepne ha erről saját hatáskörben dönthetnénk, hisz ezzel EU állampolgár is lenne az illető.)
(Valamint mi van ha eladja az állampapírt, lejár a futamidő? Állampolgárságot visszavesszük?)
Viszont az tény, hogy 70 millióért eladni a semmit jó üzlet.
Hisz valójában mit kap a vásárló az állampolgársággal? Semmit.
Én annakidején, és tulajdonképpen most is támogatom, hogy földet is vehessen külföldi, hisz ez a legjobb bolt, eladni valamit, amit nem tud elvinni. Hiába veszi meg egy osztrák mondjuk az egész Zala megyét, elvvinni nem tudja.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Függetlenül attól, hogy mi erről a véleményem, emlékeim szerint rögtön amerikai állampolgárságot szerezhet (vagy csak letelepedhet? fene tudja) az, aki legalább 1 millió dollárt fektet be az USA-ban, sőt, félmillió is elég ha azt olyan környéken fekteti be, ahol nagy a munkanélküliség.

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ez igen. Igazi konzervatív politika ez kérem.zinedine5
Akinek van erre 70 millája, az szerintem messziről fog minket kerülni.

Máshonnan kell közelíteni, adjunk letelepedési jogot és amnesztiát minden köztörvényes bűnözőnek a világon, aki beruház fantasztikus államkötvényeinkbe. Ha már hülyeséget csinálunk, csináljuk úgy, hogy abból tényleg legyen zseton.


több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 364 — Ajmo Vatreni
"Soron kívüli letelepedési engedélyt kapna az a külföldi, aki legalább 250 ezer euró (70 millió forint) értékben vesz állampapírt. Az előterjesztők – köztük Rogán Antal fideszes frakcióvezető – az állam finanszírozását akarják segíteni, ezért lenne méltányossági ok a kellően nagy értékű állampapír vásárlása. Ennek érdekében egy külön értékpapírt, ötéves futamidejű „letelepedési államkötvényt" hoznának létre, amelyet egy külön erre a célra felállított társaság forgalmazna. A magyar letelepedési engedély azért lehet vonzó egyes országok állampolgárai számára, mert az a teljes Európai Unió területére szabad bejárást biztosít."

Ha ennek csak a fele igaz lesz, nem kell várnom 2014-ig. apeszos
Ez igen. Igazi konzervatív politika ez kérem.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
"Soron kívüli letelepedési engedélyt kapna az a külföldi, aki legalább 250 ezer euró (70 millió forint) értékben vesz állampapírt. Az előterjesztők – köztük Rogán Antal fideszes frakcióvezető – az állam finanszírozását akarják segíteni, ezért lenne méltányossági ok a kellően nagy értékű állampapír vásárlása. Ennek érdekében egy külön értékpapírt, ötéves futamidejű „letelepedési államkötvényt" hoznának létre, amelyet egy külön erre a célra felállított társaság forgalmazna. A magyar letelepedési engedély azért lehet vonzó egyes országok állampolgárai számára, mert az a teljes Európai Unió területére szabad bejárást biztosít."

Ha ennek csak a fele igaz lesz, nem kell várnom 2014-ig. apeszos
Adjuk el az országot, a magyarságot mindent éljen...
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"Soron kívüli letelepedési engedélyt kapna az a külföldi, aki legalább 250 ezer euró (70 millió forint) értékben vesz állampapírt. Az előterjesztők – köztük Rogán Antal fideszes frakcióvezető – az állam finanszírozását akarják segíteni, ezért lenne méltányossági ok a kellően nagy értékű állampapír vásárlása. Ennek érdekében egy külön értékpapírt, ötéves futamidejű „letelepedési államkötvényt" hoznának létre, amelyet egy külön erre a célra felállított társaság forgalmazna. A magyar letelepedési engedély azért lehet vonzó egyes országok állampolgárai számára, mert az a teljes Európai Unió területére szabad bejárást biztosít."

Ha ennek csak a fele igaz lesz, nem kell várnom 2014-ig.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
 elteonline.hu/kozelet/2012/10/28/allamositottak-az-elte-bogdanfy-uti-csarnokat/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 kuruc.info/i/480/hir%2F2itpalyzat_matolcsy.jpg

Jááájjjj. 😀