Soccer

41 feliratkozó

több mint 13 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Palermo 0-6 Udinese a második félidő elején, Alexis Sanchez négyet lőtt. :ovassadi27
örülnék ha jövőre már végre elhoznánk...bár addig ő is lesz vagy 800 millió 😊

|
több mint 13 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
Palermo 0-6 Udinese a második félidő elején, Alexis Sanchez négyet lőtt. :o
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
ha már dzsudzsák,mindjárt kezdődik a psv-ajax meccsJoci
Jól is játszik Balázs.
Egyre jobban kíváncsi lennék,hogy mire lenne képes egy komolyabb bajnokságban.
Mondjuk egy BL résztvevő francia csapatban. (Marseille,Lyon stb.)

több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Emlékeim szerint volt annó egy szabálya az MLSZ-nek, -lehet, még az 'átkosban'- hogy egy bizonyos kor előtt nem lehetett külföldre igazolni. Ezt is vissza lehetne hozni, mondjuk -csak mondok egy számot- 25 éves korhatárral. Ezzel talán több helye lenne az 'akadémistáknak', a selejt külföldiekkel szemben.apeszos
Ez full hülyeség lenne. Lényegében feladnánk, hogy legyenek sztárfocistáink.
A minimum hazai játékos bevezetését támogatom egyébként.F.Schleck
Mert most olyan sok van?apeszos
Ha 25 éves koráig ebben a posványban kellene edződnie egy játékosnak, akkor hamar meglenne az X San Marino ellen.
Ha nem is sztárok,de stabilan játszók vannak.

több mint 13 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
ha már dzsudzsák,mindjárt kezdődik a psv-ajax meccs


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Emlékeim szerint volt annó egy szabálya az MLSZ-nek, -lehet, még az 'átkosban'- hogy egy bizonyos kor előtt nem lehetett külföldre igazolni. Ezt is vissza lehetne hozni, mondjuk -csak mondok egy számot- 25 éves korhatárral. Ezzel talán több helye lenne az 'akadémistáknak', a selejt külföldiekkel szemben.apeszos
Ez full hülyeség lenne. Lényegében feladnánk, hogy legyenek sztárfocistáink.
A minimum hazai játékos bevezetését támogatom egyébként.F.Schleck
Mert most olyan sok van?apeszos
Dzsudzsák lassan annak mondható és legalább megvan a lehetőség.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Emlékeim szerint volt annó egy szabálya az MLSZ-nek, -lehet, még az 'átkosban'- hogy egy bizonyos kor előtt nem lehetett külföldre igazolni. Ezt is vissza lehetne hozni, mondjuk -csak mondok egy számot- 25 éves korhatárral. Ezzel talán több helye lenne az 'akadémistáknak', a selejt külföldiekkel szemben.apeszos
Ez full hülyeség lenne. Lényegében feladnánk, hogy legyenek sztárfocistáink.
A minimum hazai játékos bevezetését támogatom egyébként.F.Schleck
Mert most olyan sok van?
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Emlékeim szerint volt annó egy szabálya az MLSZ-nek, -lehet, még az 'átkosban'- hogy egy bizonyos kor előtt nem lehetett külföldre igazolni. Ezt is vissza lehetne hozni, mondjuk -csak mondok egy számot- 25 éves korhatárral. Ezzel talán több helye lenne az 'akadémistáknak', a selejt külföldiekkel szemben.apeszos
Ez full hülyeség lenne. Lényegében feladnánk, hogy legyenek sztárfocistáink.
A minimum hazai játékos bevezetését támogatom egyébként.

több mint 13 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Emlékeim szerint volt annó egy szabálya az MLSZ-nek, -lehet, még az 'átkosban'- hogy egy bizonyos kor előtt nem lehetett külföldre igazolni. Ezt is vissza lehetne hozni, mondjuk -csak mondok egy számot- 25 éves korhatárral. Ezzel talán több helye lenne az 'akadémistáknak', a selejt külföldiekkel szemben.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 927 — we almost always almost win
Tegnap belenéztem az MTK meccsbe.
Simán kivehető volt a két csapat közötti különbség, mégpedig: magyar fiatalok vs huszadrangú légiósok.
Komolyan mondom, minek ennyi légiós a magyar fociba? Ha még jók lennének azt mondanám ok, de ezek, akik tegnap a Bp. Honvéd mezét vehették fel.. hát..JC6
Azé' mer' a magyarok meg mennek ki külföldre focizni. az mtknak évek óta nagyon fiatal kerete van, de a legtöbbjük 20éves kora előtt ott hagyja őket... Aztán ott ülnek valamelyik angol másodosztályú csapat cserepadján...

Nagyon be kéne vezetni azt a szabályt, h legalább 6 saját nevelésű játékosnak játszania kell. Jól be tenne aköcsögfaszszopógecipereznek-meg-abuziköcsögjátékospolitikájának és segíthetne az olyan szimpatikus csapatoknak mint mondjuk a Bilbao.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Tegnap belenéztem az MTK meccsbe.
Simán kivehető volt a két csapat közötti különbség, mégpedig: magyar fiatalok vs huszadrangú légiósok.
Komolyan mondom, minek ennyi légiós a magyar fociba? Ha még jók lennének azt mondanám ok, de ezek, akik tegnap a Bp. Honvéd mezét vehették fel.. hát..
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 841 — Amerikai sportok rajongója
Mindenesetre, amit mi látunk, az elég sötét jövőt vetít előre! És ki tudja mik mennek a háttérben, milyen mutyik...
Velejéig romlott az egész posvány...JC6
Sajnos igen, persze én is mindig reménykedem.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Mindenesetre, amit mi látunk, az elég sötét jövőt vetít előre! És ki tudja mik mennek a háttérben, milyen mutyik...
Velejéig romlott az egész posvány...
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 841 — Amerikai sportok rajongója
Bori Gabi, Balogh Béci, Urbán (ő is elment, csak most visszajött), Hrepka, Pollák, Présinger, Ponczók(bár ő még csak utánpótlás, de vezéregyéniség), Gosztonyi, Lencse, Rodenbücher, Simon Attila... Ők mind Nb1es csapatnál játszanak,többnyire kezdők...
Nb2-ben is hemzsegnek a Sándor Károlyosok...
Ne is beszéljünk Pintérről, Fülöpről , vagy Gulácsiról, Némethről, Simonról stb. akik kimennek külföldre...A mostani keretből is sokan elmennének Nb1-be, még a tartalékoknál is van 1-2 olyan emberke... nem kell sok idő, 5-6 év, és még nagyobb arányban fognak Sándor Károlyosok futkosni Nb1es mezekben... Nyilván mindenki szeretne kimenni külföldre, de a szívük mélyén ők is tudják, hogy Nb1es focistaként sem fognak éhen dögleni... Nem mondanám hogy sikertelen az akadémia...eaglesmcnabb
Jó, ebben van igazság is, meg nem is. Az én szemszögemből.
De én úgy tudtam, hogy az SK-nak az a pénz, hogyha eladják külföldre a jobbakat, hiszen akkor nem veszteséges a képzés, az akadémia. De akik NB1-ben játszanak, hááát..előttem is leírták. Ez olyan, mint az UTE, FTC, Paks, stb. U-19, U-17, stb. Ugyan úgy fiatalokat képeznek, és sokkal olcsóbban, lásd Simon K és a ma debütáló és duplázó srác (nem jut eszembe a neve, bocsi).

Pintér, Fülöp, stb. Nos, kell egy jó menedzser. És nekik nagyon jó.
Pintér is - nem mondom, hogy rossz játékos - de a semmiből került Spanyol honba. Azt hiszem.
Fülöp? Nálam no komment. Sokat köszönhet az apjának.
Németh? Tuti süllyesztő.
Simont és a tesóit, az egész családot személyesen ismerem, jó barátok. Kegyetlen jó a menedzsere! Higgy nekem... De az mutat valamit hogy Aachen-ből eltanácsolták, egy edzőmeccs után.

A felsoroltak közül egyedül Gulácsiról vagyok jó véleménnyel.
És akiktől sokat várok: Bogdán, Simon K., Stieber, Kádár, stb. Ők még vihetik valamire.

Ne érts félre, nem vagyok ellened, se az akadémiák ellen, csak hát, szerintem nem jó ez így...JC6
Én egyébként ott látom a legnagyobb elentmondást, de lehet ez csak az én hülye meglátásom, hogy Ok hogy lett most 6-8 szép, rendezett akadémia, de honnan lett neknk hirtelen ennyi jó utánpótlásedzőnk, akik ddig ilyen játékosoat neveltek már évtizedek óta? Most betezsik őket jobb körülmények közé,és akkor rögtön teljesen máshogy képeznek majd, ugyan!
Ha hoztak volna ide az akadémiákba mondjuk külföldi edzőket, mestereket ebben a témában akkor elhinnm de így..
Most egy Gellei igazgat, me g vezet egy akadémiát, aki 30 éve benne van a színvonalcsökkenésben, meg az ilyen játékosok kinevelésében?! Hirtelen most meg utánpótlásmegfejtő lett?
Dehá jóöreg magyar módszer szerint adjunk 5-6 évet az újabb akadémiáknak, hátha nem lesz igazam, drukkolok!
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 841 — Amerikai sportok rajongója
Sajnos ismerőszől hallottam ezelet a sztorikat, hogy tehetséges volt a gyerek vidékről de nem tudták befizetni, játszott helyette ügyetlenebb.
Ja és azóta nézd meg mi lett az U20as csodák legtöbbjével...zavi27
A SKA ingyenes. Mindent az akadémia fizet...
Az U20as csodák meg nyilván eltűnnek... Egyből nem fognak külföldre menni, ha meg itthon maradnak az nem nekik kedvez, mert a magyar foci nem színvonal... És ezen nem fog változtatni egy akadémia 7-8 év alatt, de még 5-6 akadémia sem, ennyi idő alatt...eaglesmcnabb
Nem az akadémiáról van szó hanem hogy ki hogy kerül be oda, és hogyan. Aztán már persze ingyenes.
Na hát erről beszélek én is, hogy egyelőre parasztvakítás ez az akadémiai sztori is itthon eddig semmit nem ért nem lett jobb, max a játékoseladásokból fedezik a költségeket, teljesítmény nincs mögötte. Aztán ha fél év múlva hazakullog, vagy az angol 5. osztáyban csere már kit érdekel, mi kienveltük mreg eladtuk. meg amúgy még az MTK szereplésén is le lehet mérni a színvonalcsökkenést is, hiszen pár éve még bajnokok tudtak lenni ebből a forrásból, mostmeg már a középmezőnybe lesznek max, és középhátvédet akartak igazolni egész télen. Nincs a csodatehetésgek között egy középhátvéd sem?
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 394 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Sajnos ismerőszől hallottam ezelet a sztorikat, hogy tehetséges volt a gyerek vidékről de nem tudták befizetni, játszott helyette ügyetlenebb.
Ja és azóta nézd meg mi lett az U20as csodák legtöbbjével...zavi27
A SKA ingyenes. Mindent az akadémia fizet...
Az U20as csodák meg nyilván eltűnnek... Egyből nem fognak külföldre menni, ha meg itthon maradnak az nem nekik kedvez, mert a magyar foci nem színvonal... És ezen nem fog változtatni egy akadémia 7-8 év alatt, de még 5-6 akadémia sem, ennyi idő alatt...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 841 — Amerikai sportok rajongója
Egyetértek, hogy nem kell 5-8 akadémia MO-ra. Minek? Szerintem már ez is inkább valamilyen szinten pénzmosás... szerintem...

Egyetértek azzal is, hogy a SK is az NB1-nek nevel, legfőképp. Ha valami iszonyatos tehetséget fedeznek fel, akkor megy külföldre.

Viszont az utóbbi 1-2 évben csak Simon K az, aki kikerült. És tudtommal az UTE-nak nincs akadémiája. Ez hatalmas fricska a többieknek, és dicséret az UTE-nak.JC6
Köszönjük! nekem inkább az a meglátásom, hogy szinte csak olyan játékosok futottak be mostanában magyarként tényleg komolyabb karriert kinnt, akik közül szinte egy sem az elitképzésből, és az MTK neveldéböl került ki. Lásd Gera, Huszti, Simon K, Dzsuzsák. Sajnos ez is attól félek egy nagy ámítás lesz hamarosan, bár ne így legyen. most még lehet hivatkozni arra hogy majd 5 év múlva nézzük meg az első fecskéket. Látjuk az MTK-nál is, egyre gyengébb a felhozatal aki kikerül szerintem, mert mostmár 6-8 akadémia van, még az a kevés tehetség is jobban eloszlik majd, nem tudják összevásárolni, mint 6-8 évvel ezelőtt.zavi27
Az U20-as bronzot is a SK-os alap hozta össze... az előtte levő években is ők hozták az eredményeket a korosztályos válogatottaknak...
A tehetségeket meg kurvára nem kellett összevásárolni... A legtehetségesebbek mentek oda alapból 😊eaglesmcnabb
Sajnos ismerőszől hallottam ezelet a sztorikat, hogy tehetséges volt a gyerek vidékről de nem tudták befizetni, játszott helyette ügyetlenebb.
Ja és azóta nézd meg mi lett az U20as csodák legtöbbjével...
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 841 — Amerikai sportok rajongója
Nézzük a honi adatokat...
U12 1. hely.
U13 1. hely.
U14 1. hely.
U15 2. hely.
Nem kell összevásárolni az embereket van itt tehetség bőven. A többi akadémia jelenleg nincs egy szinten a SK-al...
Tischler Patrik pár éven belül meghatározó játékos lesz. Nem egy meccsen bizonyított már, mint pl. ma az Újpestes gyerek.
Szinte minden korosztályban gólkirály volt. Ugyanúgy mint Vass Patrik, szerintem őt is bedobjuk a mélyvízbe jövőre.
az meg hogy Pintér a semmiből ment ki spanyolba...ez az összes külföldre távozó emberről elmondható 😉
Németh sem a menedzsere miatt ment ki anno, 17 évesen a liga egyik legjobbja volt, a sérülései szarul jöttek, erről semmiképpen sem az Akadémia tehet.eaglesmcnabb
Azt is 100 éve szajkozzuk hogy 18 éves korig tönkreverünk mindenkit, aztán megrekednek, eltűnnek, nem lesz belőlük semmi, max NB1es "jó" játékos, ezért újfent semmivel sem jobb magyar utánpótlás mint régebben. Kit érdekel hogy 15 évesen megnyerik a bajnokságot? Abban akorban ponthogy nem az erdmény kéne hogy számítson.
Pintér kb. nulla percet játszott eddig a Zaragozában, fél év múlva hazakullog majd, ahogy a ráadásul még beképzelt Németh is a Liverpooltol, ide oda dobálva előbb. sajnos ez van jelenleg. reméljük jönnek jobb kroosztályok is majd, bár ha ennyi év alatt ez volt a krém. Kíváncsi leszek erre a Tisire is.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hegyi Ivánt régen láttam már, de megnyugodtam, hogy ugyanolyan korlátolt maradt.

több mint 13 éve
Pocs Los Angeles Chargers 863 — All hail the king
Tischler Patrik pár éven belül meghatározó játékos lesz. Nem egy meccsen bizonyított már, mint pl. ma az Újpestes gyerek.
Szinte minden korosztályban gólkirály volt. eaglesmcnabb
Ezért is vagyok rá büszke, hogy az MTK-s korszaka előtt, amikor egy csapatban játszottunk, csak pár góllal lőtt többet nálam 😀

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 394 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Nézzük a honi adatokat...
U12 1. hely.
U13 1. hely.
U14 1. hely.
U15 2. hely.
Nem kell összevásárolni az embereket van itt tehetség bőven. A többi akadémia jelenleg nincs egy szinten a SK-al...
Tischler Patrik pár éven belül meghatározó játékos lesz. Nem egy meccsen bizonyított már, mint pl. ma az Újpestes gyerek.
Szinte minden korosztályban gólkirály volt. Ugyanúgy mint Vass Patrik, szerintem őt is bedobjuk a mélyvízbe jövőre.
az meg hogy Pintér a semmiből ment ki spanyolba...ez az összes külföldre távozó emberről elmondható 😉
Németh sem a menedzsere miatt ment ki anno, 17 évesen a liga egyik legjobbja volt, a sérülései szarul jöttek, erről semmiképpen sem az Akadémia tehet.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
davemayer Chicago Bears 14 697 — "Grammar maci"
Juve így folytatja nem kell újabb calciopoli a következő másodosztályú szereplésükhöz 😂

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 579
Gulácsi jövőre kezdő lesz a Liverpoolban.

Most mondom. 😉
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Bori Gabi, Balogh Béci, Urbán (ő is elment, csak most visszajött), Hrepka, Pollák, Présinger, Ponczók(bár ő még csak utánpótlás, de vezéregyéniség), Gosztonyi, Lencse, Rodenbücher, Simon Attila... Ők mind Nb1es csapatnál játszanak,többnyire kezdők...
Nb2-ben is hemzsegnek a Sándor Károlyosok...
Ne is beszéljünk Pintérről, Fülöpről , vagy Gulácsiról, Némethről, Simonról stb. akik kimennek külföldre...A mostani keretből is sokan elmennének Nb1-be, még a tartalékoknál is van 1-2 olyan emberke... nem kell sok idő, 5-6 év, és még nagyobb arányban fognak Sándor Károlyosok futkosni Nb1es mezekben... Nyilván mindenki szeretne kimenni külföldre, de a szívük mélyén ők is tudják, hogy Nb1es focistaként sem fognak éhen dögleni... Nem mondanám hogy sikertelen az akadémia...eaglesmcnabb
Jó, ebben van igazság is, meg nem is. Az én szemszögemből.
De én úgy tudtam, hogy az SK-nak az a pénz, hogyha eladják külföldre a jobbakat, hiszen akkor nem veszteséges a képzés, az akadémia. De akik NB1-ben játszanak, hááát..előttem is leírták. Ez olyan, mint az UTE, FTC, Paks, stb. U-19, U-17, stb. Ugyan úgy fiatalokat képeznek, és sokkal olcsóbban, lásd Simon K és a ma debütáló és duplázó srác (nem jut eszembe a neve, bocsi).

Pintér, Fülöp, stb. Nos, kell egy jó menedzser. És nekik nagyon jó.
Pintér is - nem mondom, hogy rossz játékos - de a semmiből került Spanyol honba. Azt hiszem.
Fülöp? Nálam no komment. Sokat köszönhet az apjának.
Németh? Tuti süllyesztő.
Simont és a tesóit, az egész családot személyesen ismerem, jó barátok. Kegyetlen jó a menedzsere! Higgy nekem... De az mutat valamit hogy Aachen-ből eltanácsolták, egy edzőmeccs után.

A felsoroltak közül egyedül Gulácsiról vagyok jó véleménnyel.
És akiktől sokat várok: Bogdán, Simon K., Stieber, Kádár, stb. Ők még vihetik valamire.

Ne érts félre, nem vagyok ellened, se az akadémiák ellen, csak hát, szerintem nem jó ez így...