A Jets kirúgta Robert Saleh főedzőt!

USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
1) A harmadik világ túlnépesedése és a túlzott bevándorlás
2) Az erőszakos kulturbalos nyomulás és az erre reakcióként érkező szélsőjobbos mozgalmak
2) A bulvár-clickbait kultúra elhatalmasodása
3) A vállalati szféra egészségtelen erőfölénye az állammal, mint intézménnyel és a civil szférával szemben
Kampman
ez a hármas nagytalálat, én földobom az első helyre


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 947
1) A harmadik világ túlnépesedése és a túlzott bevándorlás
2) Az erőszakos kulturbalos nyomulás és az erre reakcióként érkező szélsőjobbos mozgalmak
2) A bulvár-clickbait kultúra elhatalmasodása
3) A vállalati szféra egészségtelen erőfölénye az állammal, mint intézménnyel és a civil szférával szemben
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
1) Orbán Viktor

1) A tudomány fejlődésének lassítása akár milyen indokkal (gazdasági, vallási, bioetikai, vegán, bármi)
2) Az identitás politikák térnyerése a világon mindenhol
3) A nemzetállamok törekvése a globális együttműködések ellen olyan kérdésekben, mint a járványok, környezetszennyezés
4) Kína
5) Az USA szétszakadása

Tévedtem, maga az iszlám nem is, csak a következményei fértek bele
Gyurma Pappa
Nálad 4 alapvetően politikai, nálam 4 alapvetően társadalmi.
Sobri Jóska
Alapvetően a cselekvésben hiszek, és a politika tud cselekedni, mára az alulról szerveződő kezdeményezések eltűntek. Az hogy pl. a nagy cégek áttolják a környezetszennyezést a fogyasztók hibájának még csak féligazságok sem.
Gyurma Pappa
De a politikának sokszor nem érdeke cselekedni, ezért nem gondolom, hogy van mindenre politikai megoldás, ami tényleges megoldás. Sőt.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 027 — Egyéb témák lakó
1) Orbán Viktor

1) A tudomány fejlődésének lassítása akár milyen indokkal (gazdasági, vallási, bioetikai, vegán, bármi)
2) Az identitás politikák térnyerése a világon mindenhol
3) A nemzetállamok törekvése a globális együttműködések ellen olyan kérdésekben, mint a járványok, környezetszennyezés
4) Kína
5) Az USA szétszakadása

Tévedtem, maga az iszlám nem is, csak a következményei fértek bele
Gyurma Pappa
Nálad 4 alapvetően politikai, nálam 4 alapvetően társadalmi.
Sobri Jóska
Alapvetően a cselekvésben hiszek, és a politika tud cselekedni, mára az alulról szerveződő kezdeményezések eltűntek. Az hogy pl. a nagy cégek áttolják a környezetszennyezést a fogyasztók hibájának még csak féligazságok sem.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
1) Orbán Viktor

1) A tudomány fejlődésének lassítása akár milyen indokkal (gazdasági, vallási, bioetikai, vegán, bármi)
2) Az identitás politikák térnyerése a világon mindenhol
3) A nemzetállamok törekvése a globális együttműködések ellen olyan kérdésekben, mint a járványok, környezetszennyezés
4) Kína
5) Az USA szétszakadása

Tévedtem, maga az iszlám nem is, csak a következményei fértek bele
Gyurma Pappa
Nálad 4 alapvetően politikai, nálam 4 alapvetően társadalmi.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 027 — Egyéb témák lakó
1) Orbán Viktor

1) A tudomány fejlődésének lassítása akár milyen indokkal (gazdasági, vallási, bioetikai, vegán, bármi)
2) Az identitás politikák térnyerése a világon mindenhol
3) A nemzetállamok törekvése a globális együttműködések ellen olyan kérdésekben, mint a járványok, környezetszennyezés
4) Kína
5) Az USA szétszakadása

Tévedtem, maga az iszlám nem is, csak a következményei fértek bele

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Ami a legjobb az egészben, hogy ezt a -számunkra- orwelli disztópiát már nem érjük meg.
Sobri Jóska
3(+1) kölyököm van, én azért másképp élem meg ezt 😊

Sajnos hajlok arra, hogy igazad van, cselekvés nélkül tényleg ide jutunk.

Irán is veszélyes, de más miatt, mint amit undi (a konzervatív véleményvezérek) sugallnak. A fő veszély, hogy annyi olajuk van, hogy bármikor össze tudják dönteni az olajárat, és egy káoszba rohanó Oroszország senkinek nem érdeke.

Én annyit mondtam, hogy a rendelkezésemre álló adatok és tények alapján a XXI. század fő veszélye nem az iszlám, hanem Kína. Az iszlámot én top 5-be épphogy sorolom, mint globális kihívást.
Gyurma Pappa
Tán ők se élik meg. 😊

Akkor játszunk egy ilyet:
Mi a 21.század top veszélye a nyugati zsidó-keresztény kultúrára?

Nálam:
1. technikai kiszolgáltatottság, áram, internet, globális ellátórendszerek, láncolatok, hogy a nyugati ember olyan, mint egy inkubátorba rakott csecsemő, ha a körülmények nem optimálisak megmurdel pikk-pakk
2. túlnépesedés, ráadásul a teljesen elmaradott térségekbe, Afrikában, Ázsiában, latin-Amerikában (erről már beszéltünk korábban)
3. szétbaszott természet, és ennek következményei, víz-, élelemhiányok, felmelegedés miatti problémák, a permafroszt vírusai, stb.
4. Kína, a kínai/orwelli diktatúra szép lassú térnyerése, a 21.század egyetlen valódi hódító állama, és megállíthatatlansága
5. mindenféle vallási, eszmei szélsőség, köztük az iszlám, de bármikor felbukkanhat és teret nyerhet bármi újabb, mint a vírustagadás, maszkellenesség, géprombolás, bármilyen sci-fi-be illő szekta, ami 10-20 év alatt beszippantja az agyhalottakat

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Irán...
Kína
Gyurma Pappa
Nem csak egy veszély leselkedhet Amerikára, a nyugati életformára, nem csak egy országból, egyfajta hatalmi struktúra részéről.
Ahogy egyszerre lehet tartani a ráktól és az infarktustól, úgy nem kell rangsorolni, hogy melyik a veszélyesebb a fentiek közül.
Szerintem Irán, Kína egyaránt veszélyes, és Amerika balfaszkodása egyaránt gáz.

Már korábban írtam, hogy párszáz éven belül mindenki kínai lesz. Nem lesznek nemzetállamok, nemzeti kultúrák, nagyon különböző nyelvek se (végülis illogikus és szükségtelen hogy ennyire szétszabdalt legyen egy faj kultúrája) az emberiség összekeveredik, az lehet érdekes, hogy milyen dominancia mentén. Szerintem nem az iszlám lesz a "kovász", de nem is a nyugati zsidó-keresztény kultúra, hanem a kínai, mivel bizony pont a szabadságjogokat, emberi alapjogokat ignoráló metodikáik miatt ők a leghatékonyabbak, legsikeresebbek.
Ami a legjobb az egészben, hogy ezt a -számunkra- orwelli disztópiát már nem érjük meg.
Sobri Jóska
hol marad az elcsalták félkövérítve? 😕
csebi
Már rögzült, mémesedett, ott villog az agyadban.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 027 — Egyéb témák lakó
Ami a legjobb az egészben, hogy ezt a -számunkra- orwelli disztópiát már nem érjük meg.
Sobri Jóska
3(+1) kölyököm van, én azért másképp élem meg ezt 😊

Sajnos hajlok arra, hogy igazad van, cselekvés nélkül tényleg ide jutunk.

Irán is veszélyes, de más miatt, mint amit undi (a konzervatív véleményvezérek) sugallnak. A fő veszély, hogy annyi olajuk van, hogy bármikor össze tudják dönteni az olajárat, és egy káoszba rohanó Oroszország senkinek nem érdeke.

Én annyit mondtam, hogy a rendelkezésemre álló adatok és tények alapján a XXI. század fő veszélye nem az iszlám, hanem Kína. Az iszlámot én top 5-be épphogy sorolom, mint globális kihívást.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
Irán...
Kína
Gyurma Pappa
Nem csak egy veszély leselkedhet Amerikára, a nyugati életformára, nem csak egy országból, egyfajta hatalmi struktúra részéről.
Ahogy egyszerre lehet tartani a ráktól és az infarktustól, úgy nem kell rangsorolni, hogy melyik a veszélyesebb a fentiek közül.
Szerintem Irán, Kína egyaránt veszélyes, és Amerika balfaszkodása egyaránt gáz.

Már korábban írtam, hogy párszáz éven belül mindenki kínai lesz. Nem lesznek nemzetállamok, nemzeti kultúrák, nagyon különböző nyelvek se (végülis illogikus és szükségtelen hogy ennyire szétszabdalt legyen egy faj kultúrája) az emberiség összekeveredik, az lehet érdekes, hogy milyen dominancia mentén. Szerintem nem az iszlám lesz a "kovász", de nem is a nyugati zsidó-keresztény kultúra, hanem a kínai, mivel bizony pont a szabadságjogokat, emberi alapjogokat ignoráló metodikáik miatt ők a leghatékonyabbak, legsikeresebbek.
Ami a legjobb az egészben, hogy ezt a -számunkra- orwelli disztópiát már nem érjük meg.
Sobri Jóska
hol marad az elcsalták félkövérítve? 😕

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Irán...
Kína
Gyurma Pappa
Nem csak egy veszély leselkedhet Amerikára, a nyugati életformára, nem csak egy országból, egyfajta hatalmi struktúra részéről.
Ahogy egyszerre lehet tartani a ráktól és az infarktustól, úgy nem kell rangsorolni, hogy melyik a veszélyesebb a fentiek közül.
Szerintem Irán, Kína egyaránt veszélyes, és Amerika balfaszkodása egyaránt gáz.

Már korábban írtam, hogy párszáz éven belül mindenki kínai lesz. Nem lesznek nemzetállamok, nemzeti kultúrák, nagyon különböző nyelvek se (végülis illogikus és szükségtelen hogy ennyire szétszabdalt legyen egy faj kultúrája) az emberiség összekeveredik, az lehet érdekes, hogy milyen dominancia mentén. Szerintem nem az iszlám lesz a "kovász", de nem is a nyugati zsidó-keresztény kultúra, hanem a kínai, mivel bizony pont a szabadságjogokat, emberi alapjogokat ignoráló metodikáik miatt ők a leghatékonyabbak, legsikeresebbek.
Ami a legjobb az egészben, hogy ezt a -számunkra- orwelli disztópiát már nem érjük meg.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 931 — SuperBowl Champions 2013/2014
A twitter nem a való világ.

iktriad
persze. simán be lehet követni a leghülyébb embereket, csak hogy meglegyen a napi humorforrás.
slowmotion
Volt nemreg egy cikk, hogy Bidenek leszerzodtek egy del-azsiai twitter farmmal, es volt egy pont amikor merhetoen megugrott onnet a kovetoinek a szama, sok szazezerrol beszelunk. Egy ilyen koveto farm vezetoje volt meginterjuvolva. Mar nem emlekszem hol olvastam.

Kozben Kina ujabb "nagyszeru" otlettel allt elo. Biztosan nem abuzalnak az adatokat mas celra:

 index.hu/techtud/2020/11/25/kina_qr-kod_alapu_globalis_utazasi_rendszert_szorgalmaz_a_covid-19_megfekezese_erdekeben/

Es Biden ezekkel akar "megbekelest".

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 308 — Lájkold a zsűrit!
Iran viszont egy veszett fenevad, aki ha atomhoz jut, barmikor hasznalhatja, ha a rezsimben valakinek elkattan valami.
undisputedly
Nem fogják használni, annyira még ők sem hülyék.
Kampman
Főleg hogy amit most fejlesztenek, az Izraelnek már 40-50 éve rendelkezésére áll
slowmotion
Pont errol szol, hogy nem kiszamithatoak. Eszak-koreaval ellentetben nem a rendszer fannallasa nekik a fontos, az iszalm es a szelsoseges izrale gyulolet miatt barmikor elkattanhat naluk valami.
undisputedly
Volt már sok őrült vagy akár vallási fanatikus diktátor. Sokan hoztak rossz döntéseket, amelyek indirekt módon a bukásukat is okozták. De annyi vezetői képessége az ilyeneknek is van, hogy egy ennyire látványosan negatív döntést, mint egy atombomba ledobása, nem fognak megkockáztatni.

Lehet, hogy furcsán hangzik, de a világ biztonságához rengeteget hozzátett, hogy már nem csak egy országnak van atombombája. Minden vezető tudja, hogy ez mekkora fegyver és hogy milyen következménye lenne, ha használnák. Ezért nem is fogják.

Érdemes ezt a videót megnézni, de legalább azt a részét, ahol arról beszél a szakértő, hogy egyébként Észak-Koreának is valójában azért kell a nukleáris arzenál, hogy egyenlő félként léphessen fel egy tárgyaláson, illetve, hogy elrettentse a fenyegető ellenfeleket. Milosevicsnek, Husszeinnek és Kadhafinak nem volt, az ő sorsuk pedig tanulság volt minden diktatúrának. Iránnak is csak ezért kell szerintem.

 www.youtube.com/watch?v=faPh-y_vr6w
Kampman
OFF:
Mózes amennyire felkészült egyetemi előadó, annyira rettentes nagykövet.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 325 — Cowboys fan
A twitter nem a való világ.

iktriad
persze. simán be lehet követni a leghülyébb embereket, csak hogy meglegyen a napi humorforrás.
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 406 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A twitter nem a való világ.
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Fontos kérdés, mert nem vagyok annyira otthon.
Ennek mi értelme van?

“I made a commitment, in the first 100 days, I will send an immigration bill to the United States Senate with a pathway to citizenship for over 11 million undocumented people in America,” Biden continued.

Kik kapnak itt hivatalos papírokat pontosan?
kristóf17
ez alapján papirokat egyből senki nem kap, de lehetőséget kaphatnak
és hogy kik?
aki bement 3 hónapos vízummal, de mikor az lejárt inkább ott maradt
így az országot nem hagyhatja el, mer ha igen nem mehet vissza (nemtom h X időre tiltják ki vagy lifetime)
van így 1-2 magyar ismerősöm
ők a hangsúlyosabbak
meg persze ott vannak azok akik átmásznak a kerítésen, beeveznek kubából meg mittomén
elvileg ők vannak kevesebben
Negritis
Fontos kérdés, mert nem vagyok annyira otthon.
Ennek mi értelme van?

“I made a commitment, in the first 100 days, I will send an immigration bill to the United States Senate with a pathway to citizenship for over 11 million undocumented people in America,” Biden continued.

Kik kapnak itt hivatalos papírokat pontosan?
kristóf17
az a haverom pl., akivel együtt mentünk ki 2016-ban az USA-ba ESTA-val, és ő máig nem is jött haza

de nem lesz ez ilyen egyszerű, kb. 10000 dollárnyi összeget be kell majd fizetni a kinti adóhatóságnak kezdésként
r.baggio
Köszi mindkettőtöknek. kíváncsi vagyok ennek részleteire, mert abban biztos voltam, hogy a már régóta országon belül élőkről is szól ez, ami talán a nyomon követhetőség szempontjából értelmes húzás, meg van még pár előnye. Csak kíváncsi voltam arra is, hogy mennyi lehet az a haszonélvező, akinek elvileg semmi keresnivalója nem lenne ott és mégis hozzájuthat. De akkor ez még nem tisztázott teljesen.
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Iran viszont egy veszett fenevad, aki ha atomhoz jut, barmikor hasznalhatja, ha a rezsimben valakinek elkattan valami.
undisputedly
Nem fogják használni, annyira még ők sem hülyék.
Kampman
Főleg hogy amit most fejlesztenek, az Izraelnek már 40-50 éve rendelkezésére áll
slowmotion
Pont errol szol, hogy nem kiszamithatoak. Eszak-koreaval ellentetben nem a rendszer fannallasa nekik a fontos, az iszalm es a szelsoseges izrale gyulolet miatt barmikor elkattanhat naluk valami.
undisputedly
Volt már sok őrült vagy akár vallási fanatikus diktátor. Sokan hoztak rossz döntéseket, amelyek indirekt módon a bukásukat is okozták. De annyi vezetői képessége az ilyeneknek is van, hogy egy ennyire látványosan negatív döntést, mint egy atombomba ledobása, nem fognak megkockáztatni.

Lehet, hogy furcsán hangzik, de a világ biztonságához rengeteget hozzátett, hogy már nem csak egy országnak van atombombája. Minden vezető tudja, hogy ez mekkora fegyver és hogy milyen következménye lenne, ha használnák. Ezért nem is fogják.

Érdemes ezt a videót megnézni, de legalább azt a részét, ahol arról beszél a szakértő, hogy egyébként Észak-Koreának is valójában azért kell a nukleáris arzenál, hogy egyenlő félként léphessen fel egy tárgyaláson, illetve, hogy elrettentse a fenyegető ellenfeleket. Milosevicsnek, Husszeinnek és Kadhafinak nem volt, az ő sorsuk pedig tanulság volt minden diktatúrának. Iránnak is csak ezért kell szerintem.

 www.youtube.com/watch?v=faPh-y_vr6w
Kampman
Ahogyan irtam mar, Eszak-korea a rezsim tulelese miatt akar atomot, hogy myugton hagyjak oket. Van mogotte racio.

Irant viszont egy teljesen kiszamithatatlan rezsim vezeti. Oket katonailag senki sem akarna invazioval megdonteni, max puccsal, itt meg semmit semmit sem er az atom.

Iran irracionalis, vallasos szelsoseg van hatalmon, az izrael es a hitetlenek iranti gyulolet legalabb annyira hajtja oket, mint a tulelesi oszton. Egy amnyira korrupt orszagban, ki tudja milyen processt tesznek a dontes es a kiloves koze, lehet, hogy ha egyszer elkattam valakinek az agya, hasznaljak.
undisputedly
és a szunnitákkal mi van?
kinevezték magukat a sía védernyőjének, ha ezt belátod, akkor egyetlen egy irracionális lépést se tettek

Izráellel össze vannak akadva, mer a hirtelen állampolgártalanul kiebrudalt határmenti táborokat direkt segítették, mindenhogy, igen fegyveresen is. S itt minden kérdésnek van egy előkérdése, mi van a Hezbollahhal? Na ja, akkor megadjátok az állampolgárságot a drúzoknak? Kiseggeltek Assad mögül? Megtudjátok védeni az alavitákat?
végtelen kör, ahol egyik oldal se tehet jobban arról, mint a másik, ez egy végletekig eszkalált helyzet - a bújtatott forradalmi gárdistákra a levegőből vadászik a cionista állam, mindenféle államhatároktól függetlenül


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 931 — SuperBowl Champions 2013/2014
Iran viszont egy veszett fenevad, aki ha atomhoz jut, barmikor hasznalhatja, ha a rezsimben valakinek elkattan valami.
undisputedly
Nem fogják használni, annyira még ők sem hülyék.
Kampman
Főleg hogy amit most fejlesztenek, az Izraelnek már 40-50 éve rendelkezésére áll
slowmotion
Pont errol szol, hogy nem kiszamithatoak. Eszak-koreaval ellentetben nem a rendszer fannallasa nekik a fontos, az iszalm es a szelsoseges izrale gyulolet miatt barmikor elkattanhat naluk valami.
undisputedly
Volt már sok őrült vagy akár vallási fanatikus diktátor. Sokan hoztak rossz döntéseket, amelyek indirekt módon a bukásukat is okozták. De annyi vezetői képessége az ilyeneknek is van, hogy egy ennyire látványosan negatív döntést, mint egy atombomba ledobása, nem fognak megkockáztatni.

Lehet, hogy furcsán hangzik, de a világ biztonságához rengeteget hozzátett, hogy már nem csak egy országnak van atombombája. Minden vezető tudja, hogy ez mekkora fegyver és hogy milyen következménye lenne, ha használnák. Ezért nem is fogják.

Érdemes ezt a videót megnézni, de legalább azt a részét, ahol arról beszél a szakértő, hogy egyébként Észak-Koreának is valójában azért kell a nukleáris arzenál, hogy egyenlő félként léphessen fel egy tárgyaláson, illetve, hogy elrettentse a fenyegető ellenfeleket. Milosevicsnek, Husszeinnek és Kadhafinak nem volt, az ő sorsuk pedig tanulság volt minden diktatúrának. Iránnak is csak ezért kell szerintem.

 www.youtube.com/watch?v=faPh-y_vr6w
Kampman
Ahogyan irtam mar, Eszak-korea a rezsim tulelese miatt akar atomot, hogy myugton hagyjak oket. Van mogotte racio.

Irant viszont egy teljesen kiszamithatatlan rezsim vezeti. Oket katonailag senki sem akarna invazioval megdonteni, max puccsal, itt meg semmit semmit sem er az atom.

Iran irracionalis, vallasos szelsoseg van hatalmon, az izrael es a hitetlenek iranti gyulolet legalabb annyira hajtja oket, mint a tulelesi oszton. Egy amnyira korrupt orszagban, ki tudja milyen processt tesznek a dontes es a kiloves koze, lehet, hogy ha egyszer elkattam valakinek az agya, hasznaljak.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Fontos kérdés, mert nem vagyok annyira otthon.
Ennek mi értelme van?

“I made a commitment, in the first 100 days, I will send an immigration bill to the United States Senate with a pathway to citizenship for over 11 million undocumented people in America,” Biden continued.

Kik kapnak itt hivatalos papírokat pontosan?
kristóf17
 444.hu/2020/11/25/biden-egyik-elso-dolga-lesz-hogy-gondoskodjon-11-millio-del-amerikai-bevandorlo-allampolgarra-valasarol?fbclid=IwAR0dBW3cK8_YI7jbdYmvazwvliu3T9V_L2YVmLn5tbbDCQIPOS_za_8BPMw


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 940 — no es importante
Fontos kérdés, mert nem vagyok annyira otthon.
Ennek mi értelme van?

“I made a commitment, in the first 100 days, I will send an immigration bill to the United States Senate with a pathway to citizenship for over 11 million undocumented people in America,” Biden continued.

Kik kapnak itt hivatalos papírokat pontosan?
kristóf17
az a haverom pl., akivel együtt mentünk ki 2016-ban az USA-ba ESTA-val, és ő máig nem is jött haza

de nem lesz ez ilyen egyszerű, kb. 10000 dollárnyi összeget be kell majd fizetni a kinti adóhatóságnak kezdésként


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
Fontos kérdés, mert nem vagyok annyira otthon.
Ennek mi értelme van?

“I made a commitment, in the first 100 days, I will send an immigration bill to the United States Senate with a pathway to citizenship for over 11 million undocumented people in America,” Biden continued.

Kik kapnak itt hivatalos papírokat pontosan?
kristóf17
ez alapján papirokat egyből senki nem kap, de lehetőséget kaphatnak
és hogy kik?
aki bement 3 hónapos vízummal, de mikor az lejárt inkább ott maradt
így az országot nem hagyhatja el, mer ha igen nem mehet vissza (nemtom h X időre tiltják ki vagy lifetime)
van így 1-2 magyar ismerősöm
ők a hangsúlyosabbak
meg persze ott vannak azok akik átmásznak a kerítésen, beeveznek kubából meg mittomén
elvileg ők vannak kevesebben

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Fontos kérdés, mert nem vagyok annyira otthon.
Ennek mi értelme van?

“I made a commitment, in the first 100 days, I will send an immigration bill to the United States Senate with a pathway to citizenship for over 11 million undocumented people in America,” Biden continued.

Kik kapnak itt hivatalos papírokat pontosan?
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 027 — Egyéb témák lakó
Azt gondolom egyértelmű, hogy nem úgy kerültem Iránba, hogy LinkedIn-en ráírtam egy gazdasági attaséra, és már fogadtak is. Nyilván ahhoz, hogy odakerüljünk, szükség volt arra, hogy a rezsimmel is beszélgessek, és erre volt is lehetőségünk (mivel cégnyilvános adatokból is ki lehet szűrni ezt, nem beszélek mellé, nyilván a kereskedőházon keresztül jutottunk oda), még a paktum előtt.

A tapasztalatom velük kapcsolatban az, hogy a végrehajtó hatalom azon része, mely nem közvetlenül a politikával, a politikacsinálással foglalkozik, annyi szélsőségesen vallásos, mint amennyire bármely populista államhatalom. Nem vonom kétségbe, hogy a politikacsinálók, az államvezetői szélsőségesen iszlamista nézeteket képviselnek, azzal viszont vitatkoznék, hogy mekkora reális fenyegetést jelent Irán.

1) Izraelnek van a világon a legjobb rakétaelhárító rendszere
Egy atom rakétát nem lehet radar alatt átlőni, Jeruzsálem és Teherán légvonalban is 1500 km, tehát valószínűtlen, hogy sikeres atomcsapást hajtson végre Irán akár csak Izrael ellen is. A világ többi részének elérése pedig teljesen valószínűtlen

2) Irán gazdasági dominanciára törekszik, mert a katonai megoldás halálra van ítélve
Irán a (politikai) térség legnagyobb állama, 80 millió ember lakik ott (a török ugyanekkorák, de az ő helyzetük egészen más, mégiscsak egy NATO tagállamról beszélünk). Erős állami szerepvállalás van a gazdaságban, a szegényeket (muzulmán vallási tanítás alapján) ellátja az állam, és az ország jelentős része szegény. Ezeket az embereket etetni kell, infrastruktúra stb. És hiába az egyik legnagyobb olajtartalékon ülnek, ha nem tudják eladni.

3) Irán részt akar venni a világgazdaságban, nem kizárni magát belőle
Az egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb szívfájdalma az iráni rezsimnek, hogy az USA, a náluk sokkal radikálisabban iszlamista Szaud-Arábiát támogatja a térségben. Ahogy korábban is szó volt róla, 70-80-as években az USA legfontosabb szövetségese volt az állam, Teherán Damaszkuszhoz hasonlóan egy fejlődő, metropolita város volt, és gazdasági elit jobban szeretne ehhez az életformához közelíteni.

4) Egy világháború kirobbantásának az esélye 0
Az, hogy Irán a térségen kívül tényező legyen, lehetetlen. A világháború pedig jelenleg egyik atomhatalomnak sem érdeke. Így azon érv, hogy "kit érdekel, mi van Burmában" itt is játszik, Irán igazán csak Izraelre veszélyes, ők meg meg tudják védeni magukat.

5) Szerintem az erőből nem értenek, az erőszak csak erőszakot szül
Pont.

Miért gondolom, hogy Kína sokkal nagyobb veszély a nyugati társadalomra?

1) Abszolút nem felfoghatatlan a kínai soft power
Xi Jinping a mi Viktorunkkal ellentétben nem előző század soft power könyveket olvas (legalábbis az újévi beszéde alatt látható könyvespolc alapján, ami egy easter egg bányászat minden évben), hanem Pedro Domingos: The Master Algorithm és Brett King: Augmented könyveit lehetett megtalálni a 2018-as polcon.
Teljesen egyértelmű: Kína alapjaiban fenyegeti a szabadságjogokat és az emberi jogokat a világban mindenhol. Amíg Amerikai erőszakos demokrácia exportot hajtott végre, addig Kína lopakodó önkényuralom exportot hajt végre. A magyar NNI is vett abból a kínai szoftverből, mely a világ legpontosabb arcfelismerője (minden 14 éves kínait lefotóznak, eltárolnak, és ezt kiadták az állambarát szoftvercégeknek... ugye minden AI annyira jó, mint a tanítására felhasznált adatok... 800 millió ember fotója, elég király adatnak számít... nem beszélve 4,3 milliárd (!) orvosi dokumentumról, amin pl. a korházi AI-t tréningelték.)

2) Kína gazdasági át akarja fordítani a gazdaság irányát
Ez az egyik legveszélyesebb dolog. Azzal, hogy részben Kína finanszírozta az amerikai államadósságot, azzal, hogy Kína szabta meg a RCEP (link, érdekes olvasni a liberális oldal hurrá-optimizmusát, én korántsem vagyok ennyire derülátó) alapjait sokkal veszélyesebb, mint amennyire néhány muszlim szélsőséges lehet.

3) Kína célja egyértelműen a kínai kultúra dominanciája
Ebben sokáig kételkedtem, de azóta megnéztem 20-30 órányi YT videót, olvastam jó néhány cikket és beszámolót a témában, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy Kína felsőbbrendűnek gondolja a saját társadalmi berendezkedését, filozófiáját, mindenét. És egyre biztosabb vagyok benne, hogy Kína végcélja ennek társadalmi berendezkedésnek a terjesztése. És ami az igazán veszélyes, hogy bár ebben hasonlítanak egymásra az iszlámmal, az iszlám látható, felismerhető, és ami sokkal fontosabb: nincs rá valós kereslet. Ellenben a kínai társadalmi berendezkedésre, a megfigyelő államra, az állampolgár "rangsorolására" van. És nem csak populista, szélsőjobbos körökben (igen, a NER-rel is az igazán fő problémán a cinizmuson kívül a Kína barátság), hanem ahogy látszik a liberális gazdasági körökben is igen nagy csodálata van a globalizmus fellegvárának.

4) Felmérhetetlen következményei lesznek, ha Kína softpowerét kiterjeszti Afrikára
Egyértelmű a szándék: Kína szeretné az összeszerelő üzemeit áttelepíteni a gazdaságilag legmaradatottabb térségbe a világon. Logikus, de nagyon veszélyes. Több okból is: az itteni katonai rezsimek vevők erre a kínai autoriter politikai eszközökre, és stabilizálhatja a hatalmukat, ezzel felborítva az amúgy is kényes egyensúlyt; ezek kívül Észak-Afrika egy része stabilizálódik (Tunézia főleg), ennek egyik fő záloga, hogy délről nem kell tartaniuk veszélyektől, illetve hogy a szélsőséges iszlámot ki tudták szorítani (igen, ellentmondásban vagyok, amit most nem is fogok részletesen feloldani, legyen annyi elég, hogy az ISIS nem egyenlő Iránnal, sőt). A kínaik előretörése és pénze pont e kettőt borítaná fel, mert ne legyen kétség, hogy Kínának csak a területükön lakó muszlimokkal van bajuk...

Sorolhatnám. Én jobban tartok attól, hogy a Biden kormányzat Kína barát lesz, mint hogy Irán barát. Utóbbi szerintem sokkal kisebb veszély, mint hogy Kínát újra szabadon engedik.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Volt már sok őrült vagy akár vallási fanatikus diktátor. Sokan hoztak rossz döntéseket, amelyek indirekt módon a bukásukat is okozták. De annyi vezetői képessége az ilyeneknek is van, hogy egy ennyire látványosan negatív döntést, mint egy atombomba ledobása, nem fognak megkockáztatni.
Kampman
És ha rákos? AIDS-es? És úgy van vele, hogy neki már mindegy, éljenek a perzsák?
Vagy ha tényleg elhiszi a paradicsomban rá váró szüzeket?
Vagy csak rossz napja van és felbassza magát?
Vagy veszélyben a hatalma, és vagy megy a sittre, vagy még ezt megpróbálja utoljára, hátha?

Logikusan nyilván nem dob le Irán semmit Izraelre, de a valóságban megannyi opció van, amikor mégis, és jobb, ha nincs atomjuk.

több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 325 — Cowboys fan
Mondjuk eddig csak 1 ország használta tőle mégse akarja elvenni senki ..
Negritis
mert nem tudják