USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 888 — Egyéb témák lakó
Arizonában meg beírtak néhány Trump szavazatot.

több mint 3 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 168 — Jó ötletnek tűnt!
A csóri jelenlegi Indexnél dolgozik még valaki? 😊 10 óra óta a Biden veszít főcikk van egyből kint, meg, hogy Trump jól áll...
Akármi lesz a pontos vége, azért csak frissítenék a cikkeken
Chargers LT
Nálam egy jó pár órája a Hajszálon múlik a Trump–Biden-meccs ami látszik náluk

Lesz ez még így se!
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 388 — StuG Life
Azt mondja kinti komám, hogy Arizonában nem a migráncsok, hanem a Héja busszúja érte utol tramplit.
ozibozi
kivételesen nem tudom ez mit jelent, elmagyarázod pls?

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 626 — The only discipline that lasts, is self discipline
A csóri jelenlegi Indexnél dolgozik még valaki? 😊 10 óra óta a Biden veszít főcikk van egyből kint, meg, hogy Trump jól áll...
Akármi lesz a pontos vége, azért csak frissítenék a cikkeken
Chargers LT
Nem könnyű úgy pillanatkésznek lenni, hogy várni kell a pártközponti ukázt. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 452
Azt mondja kinti komám, hogy Arizonában nem a migráncsok, hanem a Héja busszúja érte utol tramplit.
több mint 3 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 269 — Jedi Master
A csóri jelenlegi Indexnél dolgozik még valaki? 😊 10 óra óta a Biden veszít főcikk van egyből kint, meg, hogy Trump jól áll...
Akármi lesz a pontos vége, azért csak frissítenék a cikkeken

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 269 — capitaine du château de Vienne 1487
Gogol ida house

Republican David Andahl, who died from COVID-19 in October, has been elected to the North Dakota House of Representatives


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 626 — The only discipline that lasts, is self discipline
Elméletben lehet döntetlen?
warr_b
Elméletben igen, de ha az egy elektorosokat már elvitte Biden, akkor már nem. Nem figyeltem, hogy elvitte-e már...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 170 — én ezt meguntam
A tőzsde egy ideje kevésbé jellemzi a valós gazdasági folyamatokat 😊

Gond nélkül lehet, hogy korábbi opciók realizálása folyik, és emiatt van rendeződés. Majd nap végén nézzük meg.
Gyurma Pappa
mit csinálsz, ha egyik jelöltre sem fogadsz?
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 626 — The only discipline that lasts, is self discipline
Arizonát megnéztem. Utoljára Clinton nyert demokrataként éppen 96ban, előtte Truman 48ban. Nem gondoltam volna h azt bukja Trump
csebi
ahogy Texas is 20 éven belül, sztem Arizona is Dem bázis lehet a jövőben
hacsak a repuk nem tudnak megújulni
Negritis
Texas 4 év múlva is már bekékülhet. Ha fogadnék, most erre tennék. A legdinamikusabban változó állam talán a mind közül. (És folyamatosan nőni fog az elektor száma is a lakossági növekedés miatt. Már 4 év múlva is 40 plusz elektoruk lesz.)
peterk2005
4 éve 82.7 %-át, Idén jelen állás szerint 88.5 %-át kapták a demokraták a republikánus szavazatoknak. Sztem azért ezt a váltást igy még necces 1 ciklusra jósolni
Rynald
A változás gyorsulóban van. Most fog pl. odaköltözni a Tesla új nagy giga gyára, százezernyi munkahelyet teremtve. Mondhatnánk, hogy ezek blue collar melósok, akiket a repik is meg fognak szólítani, de egyrészt ezek városi melósok, nem kisvárosiak, másrészt nagy részük (százezres számra gondolj) Kaliforniából fog odaköltözni, a Tesla mostani gyárából. Az meg ugye naggyonkék.

Nem állítom, hogy 2024-ben a kékek nyernek, sok egyéb faktor is játszhat. Például, hogy ki lesz most a győztes. Ha Trump, egy Trump utódnak, legyen bárki, kisebb esélye lesz, mint Trumpnak. De jöhet ismét egy gyenge demokrata jelölt, ami meg visszafelé fog hatni. De a demográfiai trendek alapján én most a kékekre fogadnék már 2024-re is.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 413 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Elméletben lehet döntetlen?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 19 157 — Vikings fan
Nem lesz ennek mostanában vége

Wisconsin is headed to recount territory a Trump stáb szerint
csebi
Jó hát a Trump stáb mindent újraszámoltatna ami 1%on belül van
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 888 — Egyéb témák lakó
Nem lesz ennek mostanában vége

Wisconsin is headed to recount territory a Trump stáb szerint
csebi
Ja, hát ez teljesen benne van. De minden bizonnyal 21e szavazat nem fog megfordulni. Ahogy MI sem.

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 388 — Lucas Scott
Nem lesz ennek mostanában vége

Wisconsin is headed to recount territory a Trump stáb szerint

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 19 157 — Vikings fan
Érdekes amúgy a teljes tőzsde úgy viselkedik mintha Trump nyerne 😀
Toca
A tőzsde tudja a dolgát...max most más cégeknek lesz kedvező világ. Teszem hozzá, már amennyiben nem változik a megválasztott elnök személye.
Klaci79
Tudja csak pont inverzben működik éppen.
Ott az összes Biden favorite részvény esik , Trump related meg szárnyal
Toca
Kicsit leesnek, hogy érdemes legyen belevásárolni, a Trump részvények meg ralliznak, mielőtt kiveszik belőlük a pénzt 😊
Kb ezt tudom elképzelni.
Klaci79
Igen erre én is gondoltam 😊
Mondjuk a Trump részvények azok a te h részvények amik eddig is random rallyztak szóval who knows
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 888 — Egyéb témák lakó
A tőzsde egy ideje kevésbé jellemzi a valós gazdasági folyamatokat 😊

Gond nélkül lehet, hogy korábbi opciók realizálása folyik, és emiatt van rendeződés. Majd nap végén nézzük meg.

több mint 3 éve
Rynald Indianapolis Colts 242
Érdekes amúgy a teljes tőzsde úgy viselkedik mintha Trump nyerne 😀
Toca
A tőzsde tudja a dolgát...max most más cégeknek lesz kedvező világ. Teszem hozzá, már amennyiben nem változik a megválasztott elnök személye.
Klaci79
Tudja csak pont inverzben működik éppen.
Ott az összes Biden favorite részvény esik , Trump related meg szárnyal
Toca
Kicsit leesnek, hogy érdemes legyen belevásárolni, a Trump részvények meg ralliznak, mielőtt kiveszik belőlük a pénzt 😊
Kb ezt tudom elképzelni.
Klaci79
Vagy a kezdeti várkozások miatt tegnap túlságosan kilőttek a Biden félék, aztán az eredmények hatására kicsit realizálódtak
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 626 — The only discipline that lasts, is self discipline
Arizonát megnéztem. Utoljára Clinton nyert demokrataként éppen 96ban, előtte Truman 48ban. Nem gondoltam volna h azt bukja Trump
csebi
ahogy Texas is 20 éven belül, sztem Arizona is Dem bázis lehet a jövőben
hacsak a repuk nem tudnak megújulni
Negritis
Texas 4 év múlva is már bekékülhet. Ha fogadnék, most erre tennék. A legdinamikusabban változó állam talán a mind közül. (És folyamatosan nőni fog az elektor száma is a lakossági növekedés miatt. Már 4 év múlva is 40 plusz elektoruk lesz.)
peterk2005
Azért az erős lenne, habár teljesen elképzelhető. Az azt jelentené, hogy a demokrata jelölt 200 körüli fix vagy közel fix elektorral indul egy olyan versenyben, ahol 270-et kell nyeri....
MC12
A jelenlegi leosztásban igen. De nincs kőbe vésve, hogy a republikánus pártnak a fehér protestáns identitás alapon kell maradnia. Megtarthatja ezeket a szavazóit úgy is, hogy identitás alapról policy alapra vált, és elkezd pl. a városi középosztályhoz is szólni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 768
Érdekes amúgy a teljes tőzsde úgy viselkedik mintha Trump nyerne 😀
Toca
A tőzsde tudja a dolgát...max most más cégeknek lesz kedvező világ. Teszem hozzá, már amennyiben nem változik a megválasztott elnök személye.
Klaci79
Tudja csak pont inverzben működik éppen.
Ott az összes Biden favorite részvény esik , Trump related meg szárnyal
Toca
Kicsit leesnek, hogy érdemes legyen belevásárolni, a Trump részvények meg ralliznak, mielőtt kiveszik belőlük a pénzt 😊
Kb ezt tudom elképzelni.
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 19 157 — Vikings fan
Érdekes amúgy a teljes tőzsde úgy viselkedik mintha Trump nyerne 😀
Toca
A tőzsde tudja a dolgát...max most más cégeknek lesz kedvező világ. Teszem hozzá, már amennyiben nem változik a megválasztott elnök személye.
Klaci79
Tudja csak pont inverzben működik éppen.
Ott az összes Biden favorite részvény esik , Trump related meg szárnyal
több mint 3 éve
Rynald Indianapolis Colts 242
Arizonát megnéztem. Utoljára Clinton nyert demokrataként éppen 96ban, előtte Truman 48ban. Nem gondoltam volna h azt bukja Trump
csebi
ahogy Texas is 20 éven belül, sztem Arizona is Dem bázis lehet a jövőben
hacsak a repuk nem tudnak megújulni
Negritis
Texas 4 év múlva is már bekékülhet. Ha fogadnék, most erre tennék. A legdinamikusabban változó állam talán a mind közül. (És folyamatosan nőni fog az elektor száma is a lakossági növekedés miatt. Már 4 év múlva is 40 plusz elektoruk lesz.)
peterk2005
4 éve 82.7 %-át, Idén jelen állás szerint 88.5 %-át kapták a demokraták a republikánus szavazatoknak. Sztem azért ezt a váltást igy még necces 1 ciklusra jósolni
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 768
Érdekes amúgy a teljes tőzsde úgy viselkedik mintha Trump nyerne 😀
Toca
A tőzsde tudja a dolgát...max most más cégeknek lesz kedvező világ. Teszem hozzá, már amennyiben nem változik a megválasztott elnök személye.

Szerkesztette: Klaci79
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 6 030
Arizonát megnéztem. Utoljára Clinton nyert demokrataként éppen 96ban, előtte Truman 48ban. Nem gondoltam volna h azt bukja Trump
csebi
ahogy Texas is 20 éven belül, sztem Arizona is Dem bázis lehet a jövőben
hacsak a repuk nem tudnak megújulni
Negritis
Texas 4 év múlva is már bekékülhet. Ha fogadnék, most erre tennék. A legdinamikusabban változó állam talán a mind közül. (És folyamatosan nőni fog az elektor száma is a lakossági növekedés miatt. Már 4 év múlva is 40 plusz elektoruk lesz.)
peterk2005
Azért az erős lenne, habár teljesen elképzelhető. Az azt jelentené, hogy a demokrata jelölt 200 körüli fix vagy közel fix elektorral indul egy olyan versenyben, ahol 270-et kell nyeri....
MC12
Alapvetően a repik is fixen 160 körül indulnak.
csebi
Texassal igen de anélkül inkább csak 110-120 lesz az.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 388 — Lucas Scott
nagyon nagyon kíváncsi leszek mihez kezdenek a demokraták majd a coviddal úgy, hogy ők adják az elnököt, mert nem egy irigylésre méltó helyzetet kapnak rögtön a nyakukba.
rokaur
ha marad a szenátus repu többségben (ami valszeg marad) akkor semmit és ráfogják a szenátorokra 😀
Negritis
háát, szerintem az átlagembert nem igazán érdekli mi megy "alul", ő a feje a cirkusznak 😊
rokaur
Amerikában ez más. Ott azért előfordul h atszavaznak értékrend alapján, nem feltétlenül mamelukok vannak mint nálunk. Más politikai kultúra ilyen szempontból. Simán előveszik következő választáson h mik nem mentek at miattuk.
csebi
Hát szerintem meg az amerikai szavazó kevésbé mozog, mint akár a magyar. Trendszerűen egyes csoportok szoktak ide-oda tolódni (pl. iskolázatlan férfiakat Trump behálózta, a nőket elsőre megnyerte, majd elbukta, ilyesmi). De egyébként a hagyomány nagyon erős, vidéken, kisvárosban repiként nősz fel, az is maradsz egy életre. Nagyvárosban demiként nősz fel, az is maradsz egy életre. (Persze vannak felnövő rebellisek, városba költözők, vélemény váltók, de a mag mégiscsak így működik mindkét oldalon.)
peterk2005
BB: Really? 😊

Az amerikaianál van un. társadalmi mobilitás, megszületsz valahova valamilyennek, és az életed elsodor máshova másmilyennek. ja és tévesen azt hiszik, van súlya a szavazatuknak.
A feleségem gazdag ügyvéd családban nőtt fel Denverben fehér nőként, az van a diplomáján, hogy האורים והתומים , és republikánus szavazó lesz mindaddig, amíg az ancient regime el nem tűnik.
A barátaim jelentős része demokrata értelmiségi (bevándorlók, és színesek) , de a faszuk kivan a demokratákkal.
A zsidó barátaimnak tetszik Trump közel-keleti politikája.
..ugyanez visszafelé is létezik.
Vannak témák, amelyek tudnak mobilizálni.
Helmut Zimmer
Én is így gondolom. Nyilván nincsenek ilyen közvetlen tapasztalataim.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 170 — én ezt meguntam
nagyon nagyon kíváncsi leszek mihez kezdenek a demokraták majd a coviddal úgy, hogy ők adják az elnököt, mert nem egy irigylésre méltó helyzetet kapnak rögtön a nyakukba.
rokaur
ha marad a szenátus repu többségben (ami valszeg marad) akkor semmit és ráfogják a szenátorokra 😀
Negritis
háát, szerintem az átlagembert nem igazán érdekli mi megy "alul", ő a feje a cirkusznak 😊
rokaur
Amerikában ez más. Ott azért előfordul h atszavaznak értékrend alapján, nem feltétlenül mamelukok vannak mint nálunk. Más politikai kultúra ilyen szempontból. Simán előveszik következő választáson h mik nem mentek at miattuk.
csebi
Hát szerintem meg az amerikai szavazó kevésbé mozog, mint akár a magyar. Trendszerűen egyes csoportok szoktak ide-oda tolódni (pl. iskolázatlan férfiakat Trump behálózta, a nőket elsőre megnyerte, majd elbukta, ilyesmi). De egyébként a hagyomány nagyon erős, vidéken, kisvárosban repiként nősz fel, az is maradsz egy életre. Nagyvárosban demiként nősz fel, az is maradsz egy életre. (Persze vannak felnövő rebellisek, városba költözők, vélemény váltók, de a mag mégiscsak így működik mindkét oldalon.)
peterk2005
BB: Really? 😊

Az amerikaianál van un. társadalmi mobilitás, megszületsz valahova valamilyennek, és az életed elsodor máshova másmilyennek. ja és tévesen azt hiszik, van súlya a szavazatuknak.
A feleségem gazdag ügyvéd családban nőtt fel Denverben fehér nőként, az van a diplomáján, hogy האורים והתומים , és republikánus szavazó lesz mindaddig, amíg az ancient regime el nem tűnik.
A barátaim jelentős része demokrata értelmiségi (bevándorlók, és színesek) , de a faszuk kivan a demokratákkal.
A zsidó barátaimnak tetszik Trump közel-keleti politikája.
..ugyanez visszafelé is létezik.
Vannak témák, amelyek tudnak mobilizálni.