USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Egy biztos ha az orosz légierő úgy akarná, egy fő útvonalakon haladó menetoszlopot simán le tudna takarítani csapatlégvédelem ide vagy oda
Lecsó
Oké, csak hol van ez a haderő, másik meg az látszik, hogy a Wagneresek civilek közé vegyülve is mennek.
Meg azért ezeket az eszközöket át kellene csoportosítani.

A Wagner meg eddig leszedett 3 helikoptert.

Illetve elfoglalták a déli katonai parancsnokságot, nem hiszem, hogy onnan tudnának légierőt oda vezényelni.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 688 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Egy biztos ha az orosz légierő úgy akarná, egy fő útvonalakon haladó menetoszlopot simán le tudna takarítani csapatlégvédelem ide vagy oda
Lecsó
Mondjuk ezt néztem én is, sok km hosszú nyílegyenes menetoszlop, pár sam-mal itt-ott, ideális célpont...
Ezt még a 2. vh-ban a G Stukákkalbis imádták volna, nem hogy manapság. Na erre mondjuk tökéletesek lennének az amúgy hulladék Frogfoot-ok. Kérdés persze, valójában milyen állapotban van a vörös légierő, és azon is túl hogy végre is hajtanák-e a parancsokat...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 449
Én amúgy az elmúlt másfél év után óvatos kennék ezzel a atomhatalommal is. Ki tudja milyen állapotban vannak azok a fegyverek, amiket gondolom nem két fillér karbantartani, meg nem is elég hozzá egy általános iskolai fizika tanár diploma. Ennél nagyságrendekkel egyszerűbb és olcsóbb dolgok is szarrá lettek már rég lopva…

Majd pont ez nem…
Cowboykarcsi90
az a baj, hogy 1. lehet nem működik az atomfegyvereik 90%-a, a maradék is elég lenne kipusztítani az emberiséget
2. jelenleg a kezükben van európa legnagyobb atomerőműve, amit szintén bombákkal szereltek fel
több mint 1 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 449
Én továbbra sem értem hogy a picsába kezdhettek bele az oroszok ebbe a háborúba, úgy, hogy tudták hogy EZEK az állapotok uralkodnak a SAJÁT hadseregükben.
Hogy a francba gondolták, ha felfegyvereznek nehézfegyverekkel egy magánhadsereget, az megoldás lehet a problémákra, és nem jár EZZEL a rizikóval???
Hogyan nem kalkulálhatták bele a lehetőségét annak, hogy nem marad magára Ukrajna??
Erre a háborúra éveik voltak felkészülni, és ezt hozzák ki belőle., ez valami egészen elképesztő számomra.
Tony Adams
Soha senki nem merte elmondani az igazat putyinnak. Mindenki a saját pecsenyéjét sütögette, nem is volt érdekük igazat mondani.
Nemes samu09
Sohasem kedveltem ezt a narratívát. Putyin egy fasz ,de nem hiszem hogy ne látná reálisan a helyzetet, max mást mond ki, mint ami a realitás.
Nem fújták volna fel a Wagnert ekkorára, ha nem tudták volna hogy a klasszikus orosz hadsereg egy rakás szar.
De annyira hülye sem volt, hogy belenyúljon a hadsereg struktúrájába, mert akkor 3 percen belül fejbe lőtték volna.
Tony Adams
Nekem nem is elsősorban Putyin informálása érdekes ebben a sztoriban, hanem Gerasimov. Őt korábban nyugaton is elismerték, mint nagyon felkészült és képzett főtisztet, kidolgozta a hármas hadviselés doktrinát, stb... Neki mint vezérkari főnöknek, bármikor megvolt a lehetősége, hogy tetszése szerinti katonai egységet a helyszínen megtekintsen, ellenőrizzen, konkrét gyakorlatokat megtervezzen, és megnézze hogy milyen szinten tudják végrehajtani. Tehát elvileg neki tudnia kellett, hogy milyen állapotok vannak.

Ennek ellenére megtervezett egy olyan hadműveletet, aminek a végrehajtására nyilvánvalóan képtelen volt a hadserege.

Vagy ő sem volt képben (de ez hogy lehetséges?) vagy a legnagyobb gambler a faszi. De az biztos, hogy amilyen hype volt körülötte, hogy mekkora katonai lángelme, a gyakorlatban, amikor az első tervük besült, semmit nem tudott kitalálni, csak nyomták a 2. vh-s orosz darálót, nulla eredménnyel.

Putyin, Sojgu, ők politikusok, valamennyire érthető hogy mit miért lépnek, de Gerasimov katona, elvileg ő a szakember a stábban, hogy ő ezt miért csinálta, és miért így, - nekem ez a teljesen érthetetlen az egész sztoriban.
Jan
mi az a hármas hadviselés doktrína?
több mint 1 éve
Lecsó Denver Broncos 3 079
Egy biztos ha az orosz légierő úgy akarná, egy fő útvonalakon haladó menetoszlopot simán le tudna takarítani csapatlégvédelem ide vagy oda
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Én továbbra sem értem hogy a picsába kezdhettek bele az oroszok ebbe a háborúba, úgy, hogy tudták hogy EZEK az állapotok uralkodnak a SAJÁT hadseregükben.
Hogy a francba gondolták, ha felfegyvereznek nehézfegyverekkel egy magánhadsereget, az megoldás lehet a problémákra, és nem jár EZZEL a rizikóval???
Hogyan nem kalkulálhatták bele a lehetőségét annak, hogy nem marad magára Ukrajna??
Erre a háborúra éveik voltak felkészülni, és ezt hozzák ki belőle., ez valami egészen elképesztő számomra.
Tony Adams
Soha senki nem merte elmondani az igazat putyinnak. Mindenki a saját pecsenyéjét sütögette, nem is volt érdekük igazat mondani.
Nemes samu09
Sohasem kedveltem ezt a narratívát. Putyin egy fasz ,de nem hiszem hogy ne látná reálisan a helyzetet, max mást mond ki, mint ami a realitás.
Nem fújták volna fel a Wagnert ekkorára, ha nem tudták volna hogy a klasszikus orosz hadsereg egy rakás szar.
De annyira hülye sem volt, hogy belenyúljon a hadsereg struktúrájába, mert akkor 3 percen belül fejbe lőtték volna.
Tony Adams
Nekem nem is elsősorban Putyin informálása érdekes ebben a sztoriban, hanem Gerasimov. Őt korábban nyugaton is elismerték, mint nagyon felkészült és képzett főtisztet, kidolgozta a hármas hadviselés doktrinát, stb... Neki mint vezérkari főnöknek, bármikor megvolt a lehetősége, hogy tetszése szerinti katonai egységet a helyszínen megtekintsen, ellenőrizzen, konkrét gyakorlatokat megtervezzen, és megnézze hogy milyen szinten tudják végrehajtani. Tehát elvileg neki tudnia kellett, hogy milyen állapotok vannak.

Ennek ellenére megtervezett egy olyan hadműveletet, aminek a végrehajtására nyilvánvalóan képtelen volt a hadserege.

Vagy ő sem volt képben (de ez hogy lehetséges?) vagy a legnagyobb gambler a faszi. De az biztos, hogy amilyen hype volt körülötte, hogy mekkora katonai lángelme, a gyakorlatban, amikor az első tervük besült, semmit nem tudott kitalálni, csak nyomták a 2. vh-s orosz darálót, nulla eredménnyel.

Putyin, Sojgu, ők politikusok, valamennyire érthető hogy mit miért lépnek, de Gerasimov katona, elvileg ő a szakember a stábban, hogy ő ezt miért csinálta, és miért így, - nekem ez a teljesen érthetetlen az egész sztoriban.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Kozben Kadyrov beveti a tiktok csecsenjeit a Wagner ellen. Hát, itt is minden golyo jo helyre megy, az biztos.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Ma biztos sok dezinfo lesz meg, talan holnapra(?) tisztazodhat egy ket dolog.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 515 — Colts Fan
Vajon Viktorunk mennyit aludt az éjszaka? 😂
warr_b
RIP Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program!! 😀😀😀
több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 241 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Vajon Viktorunk mennyit aludt az éjszaka? 😂
warr_b
Remélem semennyit.
több mint 1 éve
Nomac New England Patriots 2 970 — balazs.t85@gmail.com
Emlékszem, hogy a "Kezdő diktátorok kézikönyve" című könyvben írtak valami olyasmit, hogy egy puccsnak vagy egy szabadságharcnak kb. semmi esélye nincs, ha nem sikerül elfoglalni a fővárost, illetve viszonylag gyorsan kiiktatni/letartóztatni az addigi vezért. Konkrétan írta is, hogy az 1956-os forradalom eleve bukásra volt ítélve, mert Magyarország de facto fővárosa Moszkva volt, nem Budapest.

Szóval ez a Rosztovból induló puccskísérlet is eléggé kétségesnek tűnik nekem.
Kampman
Egy valamit felejtesz el, nem egy olyan kezdő cserkészcsapat akarja átvenni a hatalmat aki az utcáról jött. Az egyik legütőképeebbek orosz egység áll szemben a megmaradt orosz hadsereggel, ami maradt belőle otthon. A légierővel próbálják megállítani őket, de ha ez nem sikerül. Nem hiszem hogy a nemzeti gárda vagy az FSB bármi tud tenni.
Az egész azon fog múlni mennyi tartaléka maradt otthon az oroszoknak. Wagnert nem lesz egyszerű megállítani.

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 688 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Vajon Viktorunk mennyit aludt az éjszaka? 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Lecsó Denver Broncos 3 079
A Wagner ellenállás nélkül bevette Rosztov városát.
Amadeus von Dollárbaloldal
Most ezek amúgy mit is csinálnak? És miért? 😀
Mikey
Annyiszor szó volt róla, hogy is tud elveszíteni egy háborút egy atomhatalom. Hát, az ha belülről tépi szét magát az egy egész jó módszer.
andree
Ja, és szétesik sok kicsi atomhatalomra, mint a szu anno. Sokan elfelejtik de ukrajna is az volt/lett volna, csak ők ugye a biztonsági garanciákért cserébe leszerelték. A balfaszok…
Lecsó
Nem bánom azért, hogy Ukrajnának nincs atomfegyvere.
Kampman
Ja, mert akkor ez az egész most nem lenne. Mi a faszról írogatnál….
Lecsó
Mindenkinek van annyi esze hogy nem veti be, de az ukránoknak nem lenne és szarrá atomoznák Moszkvát! Meg persze Budapestet.
Mikey
Jaaa, ezt nem tudtam.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
A Wagner ellenállás nélkül bevette Rosztov városát.
Amadeus von Dollárbaloldal
Most ezek amúgy mit is csinálnak? És miért? 😀
Mikey
Annyiszor szó volt róla, hogy is tud elveszíteni egy háborút egy atomhatalom. Hát, az ha belülről tépi szét magát az egy egész jó módszer.
andree
Ja, és szétesik sok kicsi atomhatalomra, mint a szu anno. Sokan elfelejtik de ukrajna is az volt/lett volna, csak ők ugye a biztonsági garanciákért cserébe leszerelték. A balfaszok…
Lecsó
Nem bánom azért, hogy Ukrajnának nincs atomfegyvere.
Kampman
Ja, mert akkor ez az egész most nem lenne. Mi a faszról írogatnál….
Lecsó
Mindenkinek van annyi esze hogy nem veti be, de az ukránoknak nem lenne és szarrá atomoznák Moszkvát! Meg persze Budapestet.
több mint 1 éve
Lecsó Denver Broncos 3 079
A Wagner ellenállás nélkül bevette Rosztov városát.
Amadeus von Dollárbaloldal
Most ezek amúgy mit is csinálnak? És miért? 😀
Mikey
Annyiszor szó volt róla, hogy is tud elveszíteni egy háborút egy atomhatalom. Hát, az ha belülről tépi szét magát az egy egész jó módszer.
andree
Ja, és szétesik sok kicsi atomhatalomra, mint a szu anno. Sokan elfelejtik de ukrajna is az volt/lett volna, csak ők ugye a biztonsági garanciákért cserébe leszerelték. A balfaszok…
Lecsó
Nem bánom azért, hogy Ukrajnának nincs atomfegyvere.
Kampman
Ja, mert akkor ez az egész most nem lenne. Mi a faszról írogatnál….
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 657
ilyen már volt egyszer az oroszoknál

 en.wikipedia.org/wiki/Kornilov_affair

choose life
több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 661 — Csodabogár
szerintem meg Putyin tárgyaljon Prigozsinnal!!!!!!444444!!!!!!!!

több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 949
A Wagner ellenállás nélkül bevette Rosztov városát.
Amadeus von Dollárbaloldal
Most ezek amúgy mit is csinálnak? És miért? 😀
Mikey
Annyiszor szó volt róla, hogy is tud elveszíteni egy háborút egy atomhatalom. Hát, az ha belülről tépi szét magát az egy egész jó módszer.
andree
Ja, és szétesik sok kicsi atomhatalomra, mint a szu anno. Sokan elfelejtik de ukrajna is az volt/lett volna, csak ők ugye a biztonsági garanciákért cserébe leszerelték. A balfaszok…
Lecsó
Nem bánom azért, hogy Ukrajnának nincs atomfegyvere.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Volt egy ikonikus kép

a Keresztapa kettőben, amikor Kubában Pacino a szállodába menet a kocsiból látja a Batista rendszer ellen inkább megdöglő
Helyi Muzsikot.
Ezt szóvá is teszi mikor kell.

A minap Isztambulban tanúja voltam egy orosz-ukrán konfliktusnak.
Tipikus reptéri anyázásos konfliktus.

Jöttek is a rendőrök, a végén az oroszok konkrétan hazamentek oroszhonba, oda is szólt a jegyük, Dubai is lehetett köztes.

az ukránok meg vlhogy a Berlin-Budapest gépekre szálltak fel.
Nem a kijevi járat hiánya miatt.
Eszükbe sincs hazamenni józanul. 20-30 év közötti brigád.
Mögöttem ültek hazafelé. O

ikonikus kép a Keresztapa kettőből.

Mellesleg A buborék roppant káros lehet.
ozibozi
Így is sok orosz lelépett már, pedig még nem is bombázzák az orosz városokat, fosztogatják, gyilkolják az orosz muzsikokat. Ha majd ha bekövetkezne, akkor kezdj el nézegetni igazán.
ender1112
Minden országból lelépnének sokan.
Gondolom a Batthyányi téri tüntizgetőket nem sok értelme lenne besorozni itt se.
Minden országban megvannak ezek.
Ilyen zavaros időkben nem baj ha nincsenek jelen.
Az arányok a lényeg, és felhívnám a figyelmedet a lezárt határokra. A lezárt határok börtönnel való fenyegetésre
Mert hogy ruszkiban MÉG nem lezártak.
Ha igazi baj lesz majd lezárják, de messze van még ez a szitu az igazi bajtól.
Ez volt kb a lényeg.
És valóban az is igaz, ha háború lenne, akkor nem biztos hogy hazamentek volna. Simán Lehet, hogy akkor nem mennek haza a nyaralás után. De hazamentek.
Akkor vlsz nem is nyaralnának ha gond lenne.
DE nyaralnak, qrva sokan és tele vannak a török, és ázsiai top helyek szigetek velük.
Ez hogy lehet?
Egy háborút vlsz másként kezelnének.
Egyettértek. Lehet ebből még háború, ha így folytatódik.
Ezek a nyaralások azonban valódi tények, nem vágyvezérelt tweetek
ozibozi
Te most itt amúgy miről beszélsz, mit akarsz kihozni ebből az egészből?
Hogy Oroszországban minden fasza, mert nincsenek lezárva a határok és az oroszok épp olyan helyekre járnak nyaralni, ahol "szívesen" látják a pénzüket? Merthogy az EU-ba direktbe nem tudnak repülni.

Már így is elmenekült nem kevés orosz és megy majd még, be is baszna nekik, ha lezárnák a határokat, akkor lenne csak gebasz. A legutóbbi akció asszem az volt, hogy a valaha is hadseregben képzett katonáknak le kellett adni az útlevelet...

A buborék roppant káros lehet...
több mint 1 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 583 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
egy jó Spöttle/Naógrádi profot meghallgatnék most. gyanúsan csendben vannak a megafonos kisgyerekek is 😀 gondolom a Karmelitában is erősen megy a brainstorimg hogy milyen spinninggel rukkoljanak elő.

egy megoldás van: békemenetet küldünk moszkvába.
petey
várom hogy összehívják a rendkívüli biztonsági védelmi egyletet és jól megvédjenek!!!4

több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 661 — Csodabogár
egy jó Spöttle/Naógrádi profot meghallgatnék most. gyanúsan csendben vannak a megafonos kisgyerekek is 😀 gondolom a Karmelitában is erősen megy a brainstorimg hogy milyen spinninggel rukkoljanak elő.

egy megoldás van: békemenetet küldünk moszkvába.

több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 113 — Így remélem megfelelek nektek.....
Azt azért ne felejtsük el, hogy Prigozin nem egy hős, hanem valószínűleg egy többször háborús bűnt elkövető tömeggyilkos, aki így menti az írháját.
Szokol
Ja, olyan ez, mint a Pats-Eagles super bowl, nehéz kinek szurkolni…
somoskovig
Na kèrem ez nem volt szèp meg, azèrt a 2018 februári döntőnèl elèg egyèrtelmű volt ☺️🤪
több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Azt azért ne felejtsük el, hogy Prigozin nem egy hős, hanem valószínűleg egy többször háborús bűnt elkövető tömeggyilkos, aki így menti az írháját.
Szokol
Ja, olyan ez, mint a Pats-Eagles super bowl, nehéz kinek szurkolni…

több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 172 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Én amúgy az elmúlt másfél év után óvatos kennék ezzel a atomhatalommal is. Ki tudja milyen állapotban vannak azok a fegyverek, amiket gondolom nem két fillér karbantartani, meg nem is elég hozzá egy általános iskolai fizika tanár diploma. Ennél nagyságrendekkel egyszerűbb és olcsóbb dolgok is szarrá lettek már rég lopva…

Majd pont ez nem…

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
Valahol Ukrajnában, most kérnek egy kávét...
Klaci79
Nem csak Ukrajnában. Én se feküdtem le végül, mer mondtam az asszonynak hogy hozzon egy fél literes termoszt… eredménykövetőzök. Ezen a meccsen minden ütés jó helyen landol.
Cowboykarcsi90
Milyen folytatást is várhat az ember egy olyan háborútól, ahol 1,5 éve fogalma sincs senkinek, hogy mi lehetne a kivezető út...
Klaci79
Azért erre a megoldásra (?) senki nem számított szerintem.