Davante Adams a Raiderstől a Jetshez megy!

USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
dawyd728 3 839
Debrecent meg Gyulát adjuk oda a románoknak, az megnyugtatná őket...
Gróf de sutianap
Éppen hasonlót akartam írni.

Könnyű leírni azt, hogy geopolitikailag így meg úgy. Nem ilyen egyszerű ez sajnos. Putyin átlépte a Rubikont azzal, amit februárban csinált. Azóta meg eszkalálja is a helyzetet. Ha megússza úgy, hogy oké, tekerjük vissza az órát februárra és csináljunk úgy, mintha a feb 24. óta történtek meg se történtek volna, az milyen üzenet lenne a világnak? Elbukja az agresszor lépését, és nyer egy Krímet hivatalos pecséttel? Mit üzenne ez például Kínának Tajvannal kapcsolatban? Ha az oroszok megcsinálhatták ezt és kijöhetnek belőle plusz egy Krímmel, akkor rohanjuk mi is le Tajvant? Mondván, hogy a "geopolitikai érdekek" miatt ha veszítünk is, ha ki is vernek minket a Tajvaniak, akkor is megkapjuk egy részét majd. Nonszensz.

És ukrán szemszögből is az. A kilencvenes években nemzetközi szerződés garantálta - amit az oroszok is aláírtak - Ukrajna területét, Krímmel együtt. Ha most belemennének a Krím elvesztésébe a béke érdekében, akkor mi fogja nekik garantálni, hogy tizenöt év múlva az oroszok megint nem gondolják meg magukat? Ők most hadiállapotban vannak, mozgósították a lakosságot, most tudnak katonailag lépni. De nem lehet konstans hadiállapotban tartani az országot, előbb-utóbb vége kell legyen a hadiállapotnak, és akkor az ukrán katonai képesség visszamegy arra a pár százezres "békebeli" méretre, amit az ország békeidőben elbír. És ami az orosz kapacitáshoz képest pici. Ezt csak úgy vállalhatják be, hogy valamilyen egyezség kőkeményen garantálja, hogy nem történhet meg még egyszer az, ami most megtörtént. Tanulva a korábbi esetből, számukra csak egy ilyen garancia létezik: az orosz képesség is eltűnik. Az oroszoknak egyszerűen nem lesz erejük/pénzük/hatalmuk húsz év múlva meggondolni magukat.

Szóval feb 24. tényleg egy Rubikon átlépés volt. Én nem látom most, hogy hogyan lehetne ezt a konfliktust úgy rendezni, hogy az stabilan lezárható legyen és nemzetközi jogilag ne teremtsen olyan precedenst ami a világ más pontjain beindíthatna / eszkalálhatna hasonló sztorikat, mint amit Putyin lépett meg februárba.

(Szerintem egyébként ez az oka annak, hogy az USA és lényegében az EU és a britek is ilyen keményen beleálltak ebbe az ukrán sztoriba. Annak tudatában is, hogy energia szempontból ez az európai országoknak ordas szívás lesz. De nemzetközi politikai szempontból egyszerűen nem lehet lenyelni azt, amit az oroszok csináltak. Mert az lényegében azt jelenti, hogy vesztesként is nyernek a bulin. Ha ezt a világ aláírja, akkor jönnek majd a kínaiak, aztán India pakisztánnal és ki tudja kik lesznek a következők. Egyszerűen nem engedhető meg, hogy a vesztes ne veszítsen. Szerintem ezt elemezték ki nyugaton és ezért álltak így bele.)
peterk2005 udvari bolond
Az nem vereség az oroszoknak, h a 2014-es szankciók egy gyenge kis pofon volt a mostanihoz képest nekik?
Tévedés ne essen, nem fogják feloldani a szankciókat se fegyverszünet, se békekötés után azonnal. Egy 2022 februári határok mögé visszaszorításuk mellett mindenféle nyugati technológia nélkül kell élniük? Vagy pl bebizonyosodott az orosz fegyvernek nagyobb a füstje mint a lángja? Nem fogják a fosszilis nyersanyagból 1-2 év múlva azt a bevételt realizálni, mint 2022 előtt. Több szempontból is a 90-es évekbe lettek visszalökve.
Undival értek egyet, nem érdeke a nyugatnak Krímért harcolni.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
wishful thinking 1

Minden szinten gyengék az oroszok. Nincs morál, nincs stratégia (én nem fedeztem fel, de nem értek hozzá), nincs jól szervezett utánpótlás, nincs légi fölény, se technika, se emberanyag fölény. Rosszul szervezik a kommunikációt, agyatlan ellentámadásokat vezetnek néha. Hamarabb összeroppanhatnak, mint azt előzetesen gondoltuk volna. Ezen a tömeges sorozás sem fog segíteni, csak elnyújtja és még véresebbé teszi ezt a háborút.

wishful thinking 2 - Putlerrel meg más agyatlan barom terroristákkal nem tárgyalunk semmiről. Nincs miről. Nem teszünk területi engedményeket és kész. Ukrajnáé a Krím is.


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 690 — The only discipline that lasts, is self discipline
Debrecent meg Gyulát adjuk oda a románoknak, az megnyugtatná őket...
Gróf de sutianap
Éppen hasonlót akartam írni.

Könnyű leírni azt, hogy geopolitikailag így meg úgy. Nem ilyen egyszerű ez sajnos. Putyin átlépte a Rubikont azzal, amit februárban csinált. Azóta meg eszkalálja is a helyzetet. Ha megússza úgy, hogy oké, tekerjük vissza az órát februárra és csináljunk úgy, mintha a feb 24. óta történtek meg se történtek volna, az milyen üzenet lenne a világnak? Elbukja az agresszor lépését, és nyer egy Krímet hivatalos pecséttel? Mit üzenne ez például Kínának Tajvannal kapcsolatban? Ha az oroszok megcsinálhatták ezt és kijöhetnek belőle plusz egy Krímmel, akkor rohanjuk mi is le Tajvant? Mondván, hogy a "geopolitikai érdekek" miatt ha veszítünk is, ha ki is vernek minket a Tajvaniak, akkor is megkapjuk egy részét majd. Nonszensz.

És ukrán szemszögből is az. A kilencvenes években nemzetközi szerződés garantálta - amit az oroszok is aláírtak - Ukrajna területét, Krímmel együtt. Ha most belemennének a Krím elvesztésébe a béke érdekében, akkor mi fogja nekik garantálni, hogy tizenöt év múlva az oroszok megint nem gondolják meg magukat? Ők most hadiállapotban vannak, mozgósították a lakosságot, most tudnak katonailag lépni. De nem lehet konstans hadiállapotban tartani az országot, előbb-utóbb vége kell legyen a hadiállapotnak, és akkor az ukrán katonai képesség visszamegy arra a pár százezres "békebeli" méretre, amit az ország békeidőben elbír. És ami az orosz kapacitáshoz képest pici. Ezt csak úgy vállalhatják be, hogy valamilyen egyezség kőkeményen garantálja, hogy nem történhet meg még egyszer az, ami most megtörtént. Tanulva a korábbi esetből, számukra csak egy ilyen garancia létezik: az orosz képesség is eltűnik. Az oroszoknak egyszerűen nem lesz erejük/pénzük/hatalmuk húsz év múlva meggondolni magukat.

Szóval feb 24. tényleg egy Rubikon átlépés volt. Én nem látom most, hogy hogyan lehetne ezt a konfliktust úgy rendezni, hogy az stabilan lezárható legyen és nemzetközi jogilag ne teremtsen olyan precedenst ami a világ más pontjain beindíthatna / eszkalálhatna hasonló sztorikat, mint amit Putyin lépett meg februárba.

(Szerintem egyébként ez az oka annak, hogy az USA és lényegében az EU és a britek is ilyen keményen beleálltak ebbe az ukrán sztoriba. Annak tudatában is, hogy energia szempontból ez az európai országoknak ordas szívás lesz. De nemzetközi politikai szempontból egyszerűen nem lehet lenyelni azt, amit az oroszok csináltak. Mert az lényegében azt jelenti, hogy vesztesként is nyernek a bulin. Ha ezt a világ aláírja, akkor jönnek majd a kínaiak, aztán India pakisztánnal és ki tudja kik lesznek a következők. Egyszerűen nem engedhető meg, hogy a vesztes ne veszítsen. Szerintem ezt elemezték ki nyugaton és ezért álltak így bele.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 570 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 269 — 49ers GM
IGen, de a jelenlegi katonai fejlemenyek alapjan 2 opcio van:

1, Visszaverni oket 2014 elottre,
2, Visszaverni oket 2022 februar elottre.

Az 1. elfogadhatatlan arcvesztes, de nem csak putyinnak es birodalmi torekveseinek, de egyszeruen a fekete tengeri tamaszpont es aflotta mit kezdene krim nelkul?
A 2. is arcvesztes, de legalabb nem teljes.

Igy papiron okoskodva mondhatnank, hogy egy titkos 3. opciokent megtarthatja a februar elotti reszeket meg meg par dombot es erdot amit most foglaltak el, senki sem ismeri el nyugatrol, de de facto ok maradnak birtokban. 😀
undisputedly
Egész Ukrajnából kis túlzással szerintem ez zavarja a legjobban a NATO-t, nem kell hosszútávon orosz haditengerészet a Fekete-tengerre.

több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Per pillanat én azt látom hogy egyik fél se kötne békét ha visszaállnának a február előtti állapotok. Putyin nyilván azért, mert ipari méretű blamázs lenne, Zelenszkij azért mert adott lenne számára a lehetőség egyszer s mindenkorra lezárni a kérdést és kiverni a ruszkikat teljes Ukrajnából.

Ha meg a nyugat felhagy Ukrajna támogatásával akkor könnyen mindsn indulhat elölről. Putyin már csak emiatt sem fog belemenni bármilyen vesztes békébe.

Róka fogta csuka, amíg Putyin hatalmon van, ez a háború nem fog véget érni, ez számomra egyre biztosabb.
gabokocka
Nem ez a ket opcio letezik csak. Nem is kell teljesen kiverni oket es nem is kell teljesen felhagyni ukrajna tamogatasaval. Egyreszt, mar igy is rengeteg penzt es felszerelest kaptak, a kikepzesrol, titkoszsolgalati, katonai inforol stb. nem is beszelve. Atforditva ugye a 2. vh-s orosz mondast, most az ukranok a test, minden mas a nyugat. Eleg lenne szerintem visszaszoritani a februar elotti hatarok moge, meginditani az ujjaepitest, bevonni a nyugati toket, kommittalodni valamilyen szinten ukrajna helyreallitasahoz, hogy putyin lassa, ok most mar a nyugati erdekszfera.

Ha a 2014 elotti helyzetet akarja restaualni Zelenszkij -marpedig azt akarja- akkor sarokba szoritja az oroszokat, azt egyszeruen geopolitikai/strategiai szempontbol nem engedhetik meg. Elvesziteni a fekete-tengeri kijaratot, az nem opcio az oroszoknak, akkor eselyes lenne egy full scale haboru. Kinek kell az?

PErsze Zelenszkijnek konnyu mas szerszamaval verni a csalant, de a nyugatnak nem ez az erdeke. En az elmult 8 honapban rengeteg ukrannal talalkoztam pesten, tobbekket megismertem, sot, orosz menekulteket is, szimpatizalok veluk, mint tarsadalommal, de a nyugati es globalis erdekek nem egyeznek a szuveren ukran allami erdekekkel. Szerencsere a kozos metszetben van az ukran lakossag szamara torteno biztonsagos eletkorulmenyek megteremtese, de a krim visszafoglalasa nincs.

En igy latom.
undisputedly
Debrecent meg Gyulát adjuk oda a románoknak, az megnyugtatná őket...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 305 — Keep pounding
Az a baj sztem hogy a kremlben mar nem esz ervek alapjan mennek a dontesek, ez a legkesobb a sorozas meginditasaval kiderult. Szeretnem ha megvalosulna amit leirtal, de en csak rosszabb forgatokonyveket latok megvalosulni. Mert a nyugat zelenszkijnek mondhatja, hogy fek van baratom, akkor lesz zse ujjaepitesre, ha beke van, de ha putyin targyalni se lesz hajlando, ugy nehez beket kotni.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 942 — SuperBowl Champions 2013/2014
Per pillanat én azt látom hogy egyik fél se kötne békét ha visszaállnának a február előtti állapotok. Putyin nyilván azért, mert ipari méretű blamázs lenne, Zelenszkij azért mert adott lenne számára a lehetőség egyszer s mindenkorra lezárni a kérdést és kiverni a ruszkikat teljes Ukrajnából.

Ha meg a nyugat felhagy Ukrajna támogatásával akkor könnyen mindsn indulhat elölről. Putyin már csak emiatt sem fog belemenni bármilyen vesztes békébe.

Róka fogta csuka, amíg Putyin hatalmon van, ez a háború nem fog véget érni, ez számomra egyre biztosabb.
gabokocka
Nem ez a ket opcio letezik csak. Nem is kell teljesen kiverni oket es nem is kell teljesen felhagyni ukrajna tamogatasaval. Egyreszt, mar igy is rengeteg penzt es felszerelest kaptak, a kikepzesrol, titkoszsolgalati, katonai inforol stb. nem is beszelve. Atforditva ugye a 2. vh-s orosz mondast, most az ukranok a test, minden mas a nyugat. Eleg lenne szerintem visszaszoritani a februar elotti hatarok moge, meginditani az ujjaepitest, bevonni a nyugati toket, kommittalodni valamilyen szinten ukrajna helyreallitasahoz, hogy putyin lassa, ok most mar a nyugati erdekszfera.

Ha a 2014 elotti helyzetet akarja restaualni Zelenszkij -marpedig azt akarja- akkor sarokba szoritja az oroszokat, azt egyszeruen geopolitikai/strategiai szempontbol nem engedhetik meg. Elvesziteni a fekete-tengeri kijaratot, az nem opcio az oroszoknak, akkor eselyes lenne egy full scale haboru. Kinek kell az?

PErsze Zelenszkijnek konnyu mas szerszamaval verni a csalant, de a nyugatnak nem ez az erdeke. En az elmult 8 honapban rengeteg ukrannal talalkoztam pesten, tobbekket megismertem, sot, orosz menekulteket is, szimpatizalok veluk, mint tarsadalommal, de a nyugati es globalis erdekek nem egyeznek a szuveren ukran allami erdekekkel. Szerencsere a kozos metszetben van az ukran lakossag szamara torteno biztonsagos eletkorulmenyek megteremtese, de a krim visszafoglalasa nincs.

En igy latom.
undisputedly
Ennek szinte minden szavaval egyetertek, en azt nem latom hogy ebben az opcioban putyin azt mondja, oke.
Mert gyakorlatilag igy lenullazta az orszagat a semmiert.
gabokocka
IGen, de a jelenlegi katonai fejlemenyek alapjan 2 opcio van:

1, Visszaverni oket 2014 elottre,
2, Visszaverni oket 2022 februar elottre.

Az 1. elfogadhatatlan arcvesztes, de nem csak putyinnak es birodalmi torekveseinek, de egyszeruen a fekete tengeri tamaszpont es aflotta mit kezdene krim nelkul?
A 2. is arcvesztes, de legalabb nem teljes.

Igy papiron okoskodva mondhatnank, hogy egy titkos 3. opciokent megtarthatja a februar elotti reszeket meg meg par dombot es erdot amit most foglaltak el, senki sem ismeri el nyugatrol, de de facto ok maradnak birtokban. 😀
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 305 — Keep pounding
Per pillanat én azt látom hogy egyik fél se kötne békét ha visszaállnának a február előtti állapotok. Putyin nyilván azért, mert ipari méretű blamázs lenne, Zelenszkij azért mert adott lenne számára a lehetőség egyszer s mindenkorra lezárni a kérdést és kiverni a ruszkikat teljes Ukrajnából.

Ha meg a nyugat felhagy Ukrajna támogatásával akkor könnyen mindsn indulhat elölről. Putyin már csak emiatt sem fog belemenni bármilyen vesztes békébe.

Róka fogta csuka, amíg Putyin hatalmon van, ez a háború nem fog véget érni, ez számomra egyre biztosabb.
gabokocka
Nem ez a ket opcio letezik csak. Nem is kell teljesen kiverni oket es nem is kell teljesen felhagyni ukrajna tamogatasaval. Egyreszt, mar igy is rengeteg penzt es felszerelest kaptak, a kikepzesrol, titkoszsolgalati, katonai inforol stb. nem is beszelve. Atforditva ugye a 2. vh-s orosz mondast, most az ukranok a test, minden mas a nyugat. Eleg lenne szerintem visszaszoritani a februar elotti hatarok moge, meginditani az ujjaepitest, bevonni a nyugati toket, kommittalodni valamilyen szinten ukrajna helyreallitasahoz, hogy putyin lassa, ok most mar a nyugati erdekszfera.

Ha a 2014 elotti helyzetet akarja restaualni Zelenszkij -marpedig azt akarja- akkor sarokba szoritja az oroszokat, azt egyszeruen geopolitikai/strategiai szempontbol nem engedhetik meg. Elvesziteni a fekete-tengeri kijaratot, az nem opcio az oroszoknak, akkor eselyes lenne egy full scale haboru. Kinek kell az?

PErsze Zelenszkijnek konnyu mas szerszamaval verni a csalant, de a nyugatnak nem ez az erdeke. En az elmult 8 honapban rengeteg ukrannal talalkoztam pesten, tobbekket megismertem, sot, orosz menekulteket is, szimpatizalok veluk, mint tarsadalommal, de a nyugati es globalis erdekek nem egyeznek a szuveren ukran allami erdekekkel. Szerencsere a kozos metszetben van az ukran lakossag szamara torteno biztonsagos eletkorulmenyek megteremtese, de a krim visszafoglalasa nincs.

En igy latom.
undisputedly
Ennek szinte minden szavaval egyetertek, en azt nem latom hogy ebben az opcioban putyin azt mondja, oke.
Mert gyakorlatilag igy lenullazta az orszagat a semmiert.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 942 — SuperBowl Champions 2013/2014
Per pillanat én azt látom hogy egyik fél se kötne békét ha visszaállnának a február előtti állapotok. Putyin nyilván azért, mert ipari méretű blamázs lenne, Zelenszkij azért mert adott lenne számára a lehetőség egyszer s mindenkorra lezárni a kérdést és kiverni a ruszkikat teljes Ukrajnából.

Ha meg a nyugat felhagy Ukrajna támogatásával akkor könnyen mindsn indulhat elölről. Putyin már csak emiatt sem fog belemenni bármilyen vesztes békébe.

Róka fogta csuka, amíg Putyin hatalmon van, ez a háború nem fog véget érni, ez számomra egyre biztosabb.
gabokocka
Nem ez a ket opcio letezik csak. Nem is kell teljesen kiverni oket es nem is kell teljesen felhagyni ukrajna tamogatasaval. Egyreszt, mar igy is rengeteg penzt es felszerelest kaptak, a kikepzesrol, titkoszsolgalati, katonai inforol stb. nem is beszelve. Atforditva ugye a 2. vh-s orosz mondast, most az ukranok a test, minden mas a nyugat. Eleg lenne szerintem visszaszoritani a februar elotti hatarok moge, meginditani az ujjaepitest, bevonni a nyugati toket, kommittalodni valamilyen szinten ukrajna helyreallitasahoz, hogy putyin lassa, ok most mar a nyugati erdekszfera.

Ha a 2014 elotti helyzetet akarja restaualni Zelenszkij -marpedig azt akarja- akkor sarokba szoritja az oroszokat, azt egyszeruen geopolitikai/strategiai szempontbol nem engedhetik meg. Elvesziteni a fekete-tengeri kijaratot, az nem opcio az oroszoknak, akkor eselyes lenne egy full scale haboru. Kinek kell az?

PErsze Zelenszkijnek konnyu mas szerszamaval verni a csalant, de a nyugatnak nem ez az erdeke. En az elmult 8 honapban rengeteg ukrannal talalkoztam pesten, tobbekket megismertem, sot, orosz menekulteket is, szimpatizalok veluk, mint tarsadalommal, de a nyugati es globalis erdekek nem egyeznek a szuveren ukran allami erdekekkel. Szerencsere a kozos metszetben van az ukran lakossag szamara torteno biztonsagos eletkorulmenyek megteremtese, de a krim visszafoglalasa nincs.

En igy latom.
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 305 — Keep pounding
Per pillanat én azt látom hogy egyik fél se kötne békét ha visszaállnának a február előtti állapotok. Putyin nyilván azért, mert ipari méretű blamázs lenne, Zelenszkij azért mert adott lenne számára a lehetőség egyszer s mindenkorra lezárni a kérdést és kiverni a ruszkikat teljes Ukrajnából.

Ha meg a nyugat felhagy Ukrajna támogatásával akkor könnyen mindsn indulhat elölről. Putyin már csak emiatt sem fog belemenni bármilyen vesztes békébe.

Róka fogta csuka, amíg Putyin hatalmon van, ez a háború nem fog véget érni, ez számomra egyre biztosabb.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 570 — The Mathematician
Amugy az elmult napok tortenesei alapjan qrva messze a vege ennek a szarnak, ugye egyfelol putyin olyan teruleteket csatolt oroszorszaghoz ahol meg csak orosz katona sem jart (vagy eppen ahonnan hanyatt homlok menekulnek) mig zelenszkij olyan jogszablyt fogadott el ami szerint ok putyinnal nem targyalnak.
Magyarul amig putyin hatalmon van itt haboru lesz.

Viktor meg jarhatja a beketancat eveken keresztul, pont olyan hatekony lesz mint novak katalin esotanca a nyar kozepen.
gabokocka
Nekunk eleg, ha nyugvopontra hul a haboru, mint a Krim utan. Itt kellene esznel lennie az europai es nyugati vezetoknek, mert ha Zelenszkin mulna, o a krimet is visszafoglalna a nyugati tamogatassal.

Szvsz, ha a februar elotti allapotok visszaallnanak, az eleg nagy vereseg lenne minden szempontbol az oroszoknak, de nem is lenne megsemmisito, ami esetleg atomra eszkalal. Egy ilyen allapot az inflacion es egyeb gazdasagi hatasokon is segitene.
undisputedly
sztem nem is lenne azzal baj btw

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 942 — SuperBowl Champions 2013/2014
Amugy az elmult napok tortenesei alapjan qrva messze a vege ennek a szarnak, ugye egyfelol putyin olyan teruleteket csatolt oroszorszaghoz ahol meg csak orosz katona sem jart (vagy eppen ahonnan hanyatt homlok menekulnek) mig zelenszkij olyan jogszablyt fogadott el ami szerint ok putyinnal nem targyalnak.
Magyarul amig putyin hatalmon van itt haboru lesz.

Viktor meg jarhatja a beketancat eveken keresztul, pont olyan hatekony lesz mint novak katalin esotanca a nyar kozepen.
gabokocka
Nekunk eleg, ha nyugvopontra hul a haboru, mint a Krim utan. Itt kellene esznel lennie az europai es nyugati vezetoknek, mert ha Zelenszkin mulna, o a krimet is visszafoglalna a nyugati tamogatassal.

Szvsz, ha a februar elotti allapotok visszaallnanak, az eleg nagy vereseg lenne minden szempontbol az oroszoknak, de nem is lenne megsemmisito, ami esetleg atomra eszkalal. Egy ilyen allapot az inflacion es egyeb gazdasagi hatasokon is segitene.
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 305 — Keep pounding
Amugy az elmult napok tortenesei alapjan qrva messze a vege ennek a szarnak, ugye egyfelol putyin olyan teruleteket csatolt oroszorszaghoz ahol meg csak orosz katona sem jart (vagy eppen ahonnan hanyatt homlok menekulnek) mig zelenszkij olyan jogszablyt fogadott el ami szerint ok putyinnal nem targyalnak.
Magyarul amig putyin hatalmon van itt haboru lesz.

Viktor meg jarhatja a beketancat eveken keresztul, pont olyan hatekony lesz mint novak katalin esotanca a nyar kozepen.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
A népszavazás Kherszonban - a százalék lehet, hogy jó, de csak ötezren szavaztak egymillió helyett


Nur Mal so als Nebenfrage.
In der Region Kherson leben über 1 Millionen Menschen und nur 5000 Menschen haben abgestimmt... Das ist eine Wahlbeteiligung von unter einem Prozent.

Welches Selbstbestimmungsrecht meinst du nun ?

Dir fehlt wohl jegliches Demokratieverständnis.

Ja és Snihurivka elesett, a két transzdnyeperi hídfő el lett vágva egymástól


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
AFU liberated more then 50 settlements in Kherson region.

- General staff

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Összeomlott az orosz front Herszon északi részén és Harkivban az Oskil folyó mentén.

Harkivból viszonylag kevés információ érkezett a nap folyamán. Még reggel jelentették, hogy az Oskil mentén összeért az ukrán fegyveres erők déli és az északi irányú előrenyomulása Bohuslavkánál Kupjanszk és Borova között. Az oroszok folyamatosan vonják ki a katonáikat ebből a térségből és orosz források szerint a Kreminna - Svatove - Sztarobilszk (Bermuda) háromszögbe vonulnak vissza.

Az ukránok a Svatove és a Kupjanszk között húzódó P07, valamint a Svatovét és Kreminnát összekötő P66-os út környékéig mehetnek előre. Váltazatos hírek vannak arról, hogy Kupjanszk felől 10 vagy 20 kilométerre vannak-e Svatovétól. A következő napokban ezen a környéken őrült helyezkedés várható. Az ukránok elindulhatnak Svatovétól északra Nyzhnia Duvanka felé is, hogy biztosítsák a szárnyakat és több mint valószínű, hogy megpróbálnak áttörni Krasnorichens'ke felé Svatove és Kreminna között a P66-os út keleti felére, a Bermuda háromszögbe.
---
Herszonban teljesen megroppant az orosz védelem az északi fronton. Vasárnap az ukránok áttörtek Zolota Balkánál, mire az oroszok 20 kilométert vonultak vissza a Dnyeper mentén Dudchanyig. Ma délelőttre az ukrán hadsereg ezt a várost is felszabadította, az oroszok pedig Myloveig vonultak vissza. A bekerítéstől tartva az oroszok szuper sebességgel hagyták ott az állásaikat az északi vonal teljes hosszúságában. Azt jelenleg lehetetlen megmondani, hol is van most a határ, de az elég biztosnak tűnik a falvakból érkező jelentések alapján, hogy a Dudchany - Tryfonivka - Davydiv Brid tengelytől északra nem nagyon vannak már orosz alakulatok.

Ez azt jelenti, hogy két nap alatt közel 1000 km2 területet adtak fel.
Mivel azt eddig sem láttuk, hogy mélységi védelmet alakítottak volna ki, a visszavonulás hirtelensége pedig túlzás nélkül a pánikszerű jelzővel illethető, egyelőre az a kérdés, hogy képesek lesznek-e egyáltalán új állásokat kialakítani. Erre a Mylove - Chkalove vonalon látszik esély a leghamarabb. Ez a régió viszont gyakorlatilag egy sík sztyeppe, ahol nem nagyon van lehetőség természetes védelmi pontokra támaszkodni. A visszavonulás gyorsasága pedig azt feltételezi, hogy az oroszok a felszerelésük nagy részét jelen esetben is hátrahagyták.

Legyünk nagyvonalúak és ezek alapján tételezzük fel, hogy nem fog sikerülni az oroszoknak megvetni a lábukat valamelyik fasornál két dinnyeföld között, így néhány napon belül komoly dilemmák elé kerülnek.

A két legközelebbi természetes védvonal a Dnyeper és az Inhulec folyók. A Dnyeperen leghamarabb Nova Kakhovánál tudnak átkelni. Az itt lévő gát zsilipjén kialakítottak egy átkelőt a szétlőtt híd helyett, ennek az áteresztőképessége viszont legalábbis kérdéses.

Ha a Dnyeper nyugati partját feladva itt próbálják evakuálni a csapataikat, akkor az átkelőnél komoly “forgalmi dugó” alakulhat ki, aminek a végén a maradék felszerelésük kimentése is veszélybe kerül, ha az ukrán tüzérség lőtávolba ér.

A másik lehetőség, hogy egészen az Inhulec folyóig mennek vissza. Ebben az esetben az eszközeik egy részét megmenthetik, viszont ezen a területen teljesen visszaszorulnak Herszon városba, amit így három oldalról is be tud lőni az ukrán tüzérség. A Dnyeperen keresztül pedig lehetetlenné válik majd az utánpótlás szállítása.

Ha az eszközeiket az Inhulec felé viszik, akkor azzal azt is kockáztatják, hogy az ukránok átverekszik magukat a nova kakhovai gáton és hídfőt alakítanak ki a Dnyeper keleti partján. Ez utóbbi rendkívül költséges vállalkozás, viszont ha az orosz visszavonulás továbbra is ilyen viharos gyorsasággal zajlik, akkor a kialakuló káoszban erre jó lehetőség kínálkozik.

Orosz források szerint a hadvezetés nem mer nagyobb erősítést küldeni a térségbe, mert attól tartanak, hogy az ukránok Zaporizzsjában is támadást indítanak Vaszilivkánál, Enerhodartól 40 kilométerre keletre. Egy ilyen támadás veszélyeztetné Melitopolt és a herszoni frontot ellátó krími utánpótlás vonalakat is.

Összességében beérni látszik az a stratégia, ami a Dnyeper nyugati partján ragadt orosz erők felmorzsolását tűzte ki célul. Az augusztusi nagy lendülettel indult, majd kifulladt ukrán offenzívát követően ezúttal sikerült kijavítani a hibákat, megtalálni a rést az orosz erődök között és összeroppantani az ellenállást.

Az hét további részében az ukrán hadsereg egészen biztosan minden forrást felhasználva próbálja majd fokozni a nyomást és fenntartani a tempót, mert ha az orosz visszavonulást sikerül rendezetlen megfutamodássá változtatni, akkor még a tél beállta előtt felszabadíthatják ezt a régiót és óriási hadizsákmányt szerezhetnek meg.

Kis szerencsével a Dnyeper keleti partján is megvethetik a lábukat Nova Kakhovánál, ha pedig Herszon város nem is esik el, az utánpótlás nélkül ott ragadt orosz katonák néhány héten belül vagy megpróbálják átúszni a kilométer széles és egyre fagyosabb Dnyepert, vagy megadják magukat.



 www.facebook.com/photo/?fbid=432285565700222&set=a.408074548121324

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 593

nagir
Gondolom most mindenki mindennel azt a vonatot figyeli. És szvsz az a vonat nem fog elérni a frontra.
Jan
gyerekek, milyen atombomba az, amit fronton(!) lőnek ki?

Olcsó kamu ez.
Amadeus von Dollárbaloldal
Biztosra akarnak menni, hogy legalább átesik ukrán területre...
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 949
Van itten egy ilyen térkép:

 deepstatemap.live/en#8/49.002/37.601
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 749

nagir
Gondolom most mindenki mindennel azt a vonatot figyeli. És szvsz az a vonat nem fog elérni a frontra.
Jan
gyerekek, milyen atombomba az, amit fronton(!) lőnek ki?

Olcsó kamu ez.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 513 — Bowl Winner
Előbb utóbb sajnos le fogja dobni ez a szarházi az atomot de talán az már elég lesz ahhoz hogy teljesen elszigetelődjön az ország és a belső ellenzék fellógassa egy fára.
FLZOLI
Eddig én csak azt olvastam, hogy azokkal szemben fenyegetőzött atommal, akik bele akarnának avatkozni a háborújába... Szerintem totál elfogadhatatlan az oroszok 90%-ának, hogy a szomszédjukban, ahol nem csak jelentős orosz kisebbség él, de jelenleg a fiaik / szüleik / barátaik is aktívan harcolnak, atomot lőjenek.
Ha Londont vagy New Yorkot célozza, az teljesen okés nekik. 😊

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan

nagir
Gondolom most mindenki mindennel azt a vonatot figyeli. És szvsz az a vonat nem fog elérni a frontra.
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 077 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Előbb utóbb sajnos le fogja dobni ez a szarházi az atomot de talán az már elég lesz ahhoz hogy teljesen elszigetelődjön az ország és a belső ellenzék fellógassa egy fára.

több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 837 — Bla, bla, bla



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!