Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Indianapolis Colts

50 feliratkozó

több mint 14 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 945 — The only discipline that lasts, is self discipline
a signing bonus (aláíráspénz) nem számítHöri
Köszi, de akkor mégis mi akadályozta meg mondjuk az olyan pénzes csapatokat, mint mondjuk a Dallas, hogy All-Star csapatot hozzanak össze fű alatt? // Bár gondolom idén valami ilyesmi lehetett Phily-ben, láthattuk milyen eredménnyel......flzoli
Höri kicsit félreérthető volt, a signing bonus beleszámít a cap-ba, csak eloszlik egyenletesen a szerződés éveiben. Ha például van egy elit játékos, aki akar egy öt éves, 50 milliós szerződést, akkor ha azt úgy kötik, hogy minden évben egyszerűen kapt tízet, akkor a játékos azt kockáztatja, hogy ha a második évben akármilyen okból (akár sérülés) cutolják, akkor ugrott negyven milliója. Ezért arra törekszenek, hogy minél hamarabb minél többet megkapjanak. Kérnek mondjuk 20 milla garantált pénzt az aláírásért, plusz kötnek egy "back-ended" szerződést, amiben a normál fizujuk az évek előrehaladtával egyra magasabb. Az első évben mondjuk csak 1 milla, majd 3, majd 4, majd 5, végül 7. Így kijön összesen az ötven milla öt évre, de az első évben azonnal megkap belőle 21 millát, miközben a cap hit csak 5 millió. (1 milla + 20 milla/5 év = 5 milla). A második évben 3 millát kap, a cap hit meg 8 milla, és így tovább.

Baj akkor van, ha egy ilyen szerződéssel rendelkező játékost valamiért cutol a csapat. Ilyenkor az öt évre eloszló bónuszából az összes maradék beszámít az aktuális/következő év cap-jébe (attól függően, hogy idény közben vagy végén cutolják). Pl. a fenti példánál maradva, ha a második év után cutolják a játékost, akkor a harmadik évben a signing bónuszából megmaradt 15 milla egyszerre számolódik bele a cap-be, pedig a játékos már ott sincs.

Ezek miatt én meglepődnék, ha az egész rebuilding nem azzal kezdődne, hogy Freeney szerződését átstruktúrálják. Az ő szerződéséből 19 milla esik a 2012 cap space alá, ami durva sok, ezt egy átstruktúrálással le lehetne venni 5-6 millióval, ami egy Luck-nyi pénz.

A Philly témához: Ezzel a "trükkel" megoldható, hogy hirtelen több veteránt is szerződtessen a csapat viszonylag cap friendly módon, de ennek hátulütője is van, mert ahogy haladnak az évek, egyre nagyobb baj lesz. Nem ismerem a Philly szerződések körülményeit, de nem lennék meglepve, ha 1-2 év múlva igen komoly bajaik lennének, és sorban el kéne engedni játékosokat.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 14 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Goldson, Tanard Jackson, Laron Landry, Grffin vagy Branch túl drága.Höri
ha Landry jönne pezsgőt bontanék 😊szampi#33
utána meg felébrednél, és csodálkoznál mitől nedves a lepedő 😀

több mint 14 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 359
Goldson, Tanard Jackson, Laron Landry, Grffin vagy Branch túl drága.Höri
ha Landry jönne pezsgőt bontanék 😊

több mint 14 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 711 — farkas.l.zoltan@gmail.com
http://nfltraderumors.co/2012-nfl-free-agents/

Hát nem tudom, engem valahogy nem igazán győzött meg ez a jövőbeli FA lista, hogy itt a need-jeinket (SS,CB,DE?,WR?) majd hűde nagyon megoldhatnánkflzoli
szerintem meg bőven jut kezdő potenciállal bíró safety a piacra. nálunk ugyebár 1 olyan van akit fel lehet engedni a pályára.

Goldson, Tanard Jackson, Laron Landry, Grffin vagy Branch túl drága.

Aki nagyon jó lenne az DeCoud, Leonhard (bár ő is meg szokott sérülni, igaz ekkora termettel mit csodálkozunk ezen)

Ha kurvára nincs más, akkor jöjjön valami szürke eminenciás.
Sean Jones, Madieu Williams, Reggie Nelson vagy valamelyik dallasi (Elam, Sensabough).
Zbikowski, Meriweather, a san diegói hármas, Hope, Babineaux vagy Mike Adams inkább backup kaliber.Höri
Ha azt nézzük, nálunk már van egy playmaker kaliber safety(Bethea), szóval mellé akár egy szürke, de biztos pont is elég lehet

több mint 14 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
http://nfltraderumors.co/2012-nfl-free-agents/

Hát nem tudom, engem valahogy nem igazán győzött meg ez a jövőbeli FA lista, hogy itt a need-jeinket (SS,CB,DE?,WR?) majd hűde nagyon megoldhatnánkflzoli
szerintem meg bőven jut kezdő potenciállal bíró safety a piacra. nálunk ugyebár 1 olyan van akit fel lehet engedni a pályára.

Goldson, Tanard Jackson, Laron Landry, Grffin vagy Branch túl drága.

Aki nagyon jó lenne az DeCoud, Leonhard (bár ő is meg szokott sérülni, igaz ekkora termettel mit csodálkozunk ezen)

Ha kurvára nincs más, akkor jöjjön valami szürke eminenciás.
Sean Jones, Madieu Williams, Reggie Nelson vagy valamelyik dallasi (Elam, Sensabough).
Zbikowski, Meriweather, a san diegói hármas, Hope, Babineaux vagy Mike Adams inkább backup kaliber.

több mint 14 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 711 — farkas.l.zoltan@gmail.com
http://nfltraderumors.co/2012-nfl-free-agents/

Hát nem tudom, engem valahogy nem igazán győzött meg ez a jövőbeli FA lista, hogy itt a need-jeinket (SS,CB,DE?,WR?) majd hűde nagyon megoldhatnánk

Bár ha le lehet adni a rendelést, akkor egy Mario Williams, Carl Nicks, DeSean Jackson, Carlos Rogers pakk nem lenne rossz..... 😊

több mint 14 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 711 — farkas.l.zoltan@gmail.com
a signing bonus (aláíráspénz) nem számítHöri
Köszi, de akkor mégis mi akadályozta meg mondjuk az olyan pénzes csapatokat, mint mondjuk a Dallas, hogy All-Star csapatot hozzanak össze fű alatt? // Bár gondolom idén valami ilyesmi lehetett Phily-ben, láthattuk milyen eredménnyel......

több mint 14 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
a signing bonus (aláíráspénz) nem számít

több mint 14 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 711 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Lenne egy kérdésem a nálamnál szakértőbbekhez. A szerződés Bonus ugye nem számít bele a Cap-be? Szóval meg lehetne oldani, hogy kvázi feketén, minimálbérért foglalkoztassunk gyűrűéhes sztárokat jövőre, és közbe meg Irsay birtokainak egész évi bevételéből alapítanak egy tudományos akadémiát a Colts játékosok "fizetéskiegészítésére"? 😀

több mint 14 éve
Stez SMU Mustangs 49 044 — Whoops, looks like something went wrong.
Szerintem nem túl sanszos Holmes.
Mondjuk örülni örülnék neki biztosan, ha kussban játszik.
De előbb lássuk, ki lesz az új GM. Irsay szerint 7 jelölt van az állásra, bár ez gondolom már biztosan lecsökkent.

több mint 14 éve
szf61 Indianapolis Colts 1 343 — We got Luck.
Most hogy nincs Polian, ki rúgja ki Peyton Manninget?

Nate Dunlevy megfogalmazásában:

To cut the greatest player in NFL history, an icon beloved by an entire state, the man who is responsible for saving the franchise, the best damn player you'll ever see in your enitre life, you'd have have to be the mother of all cold-hearted bastard sonofabitches.

“They pay you to practice. The games are for free.” - Marvin Harrison
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Egyébként, ha Reggie menne mit szólnátok, egy Santonio Holmes-hoz? Ő is FA lesz. Vagy ő nem nagyon jöhet szóba a régebbi balhéi miatt?dugo1993
azert nem johet szoba mert elbaszott draga lenne. szep dolog almodozni h milyen jo lenne a gigantikus aktivitas a fa piacon de leginkabb nem azert nem voltunk eddig sem inaktivak mert volt penz csak szopattuk magunkat h masnak is legyen eselye
hanem azert mert NEM VOLT A CAP ALATT HELY. ezen mit nehez megerteni ? 😕
igaz ha peytonnak reszeltek akkor lenne le es nem lenne rossz dolog de sztem a balhei miatt amugyis eselytelen.
több mint 14 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Egyébként, ha Reggie menne mit szólnátok, egy Santonio Holmes-hoz? Ő is FA lesz. Vagy ő nem nagyon jöhet szóba a régebbi balhéi miatt?dugo1993
nincs GM, nem tudjuk a filozófiáját.
nekem nincsenek fenntartásaim a balhés arcok ellen, de sok agyasnak igen.
Holmes is jöhet, ha akar, de az engem meglepne ha Wayne helyére hoznánk egy másik klasszis WR-t. egyszerűbb őt megtartani akkor már.

több mint 14 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Egyébként, ha Reggie menne mit szólnátok, egy Santonio Holmes-hoz? Ő is FA lesz. Vagy ő nem nagyon jöhet szóba a régebbi balhéi miatt?

több mint 14 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
PM játsszon veterán minimumért, mint ahogy Wayne és Mathis is.Stez
most komoly?Amadeus91
nem bazmeg, ez egy kurva vicc. muszáj mindenhez hozzászólni?

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
PM játsszon veterán minimumért, mint ahogy Wayne és Mathis is.Stez
most komoly?
több mint 14 éve
Stez SMU Mustangs 49 044 — Whoops, looks like something went wrong.
PM játsszon veterán minimumért, mint ahogy Wayne és Mathis is.

több mint 14 éve
szampi#33 Indianapolis Colts Oregon Ducks 1 359
Le kell írnom nyersen, és kíváncsi vagyok, akad-e, aki máshogy van vele:
lehetetlen, hogy Manning ne a kedvenc csapatunkban legyen, és lehetetlen, hgy ne az legyen a kedvenc csapatunk, amelyikben Manning van!wmitty
Képzeljétek el P. Manning-et mondjuk szép zöld Jets szerelésben ahogy egy TD-drive után pacsizik szexi-Rexi Ryan-nal. Nem tudom, hogy ki hogy van ezzel, de engem kiver a víz a gondolatra is...
A gond az, hogy ez kőkemény napi harcra épülő sportág, itt sem lehet a múltból élni. De a másik oldalon egy korszakos zseni által felemelt csapat dilemmája van. Úgyhogy megalkottam a forgatókönyvet: PM meggyógyul, 2évet játszik még, de közben lemond a big pénzéről így felszabadul elég sok cap space. Közben ledraftoljuk Luck-ot, befoltozzuk a needeket (főleg defense CB, S), PM kizsarol még 3 évet Saturday-ból, Wayne marad, hogy itt fejezze be Manning-el együtt. Garcon senkinek se köll így visszajön, nagy kegyesen visszafogadjuk. Luck
kikupálódik PM alatt, így két év múlva a newyorki győztesen megvívott Super Bowl utolsó negyedében pályára is lép szimbolizálva a staféta átvételét. Nagyjából ennyi.Fredo
Szerintem filmesítsd meg nyugodtan 😀

több mint 14 éve
Fredo 205
Le kell írnom nyersen, és kíváncsi vagyok, akad-e, aki máshogy van vele:
lehetetlen, hogy Manning ne a kedvenc csapatunkban legyen, és lehetetlen, hgy ne az legyen a kedvenc csapatunk, amelyikben Manning van!wmitty
Képzeljétek el P. Manning-et mondjuk szép zöld Jets szerelésben ahogy egy TD-drive után pacsizik szexi-Rexi Ryan-nal. Nem tudom, hogy ki hogy van ezzel, de engem kiver a víz a gondolatra is...
A gond az, hogy ez kőkemény napi harcra épülő sportág, itt sem lehet a múltból élni. De a másik oldalon egy korszakos zseni által felemelt csapat dilemmája van. Úgyhogy megalkottam a forgatókönyvet: PM meggyógyul, 2évet játszik még, de közben lemond a big pénzéről így felszabadul elég sok cap space. Közben ledraftoljuk Luck-ot, befoltozzuk a needeket (főleg defense CB, S), PM kizsarol még 3 évet Saturday-ból, Wayne marad, hogy itt fejezze be Manning-el együtt. Garcon senkinek se köll így visszajön, nagy kegyesen visszafogadjuk. Luck kikupálódik PM alatt, így két év múlva a newyorki győztesen megvívott Super Bowl utolsó negyedében pályára is lép szimbolizálva a staféta átvételét. Nagyjából ennyi.
több mint 14 éve
SmAsH Indianapolis Colts 98 — Reggie Wayne fan
Nekem Manning stílusa miatt általában a pass heavy offense-k jönnek be, szóval mostanában Saints, Pats, Packers.
Idény elején, amikor kiderült, hogy PM nem játszhat, és szertefoszlottak a PO álmok, a Lions mellett tettem le a voksom. Idáig nem is hagytak cserben. 😊 A maradék PO meccsekre pedig maradok az öcsikénél! 😉

több mint 14 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 3 151 — Illegális gyakorló
Részemről szintén a Ravens a második számú kedvenc, még ha fura is másik AFC-csapatnak szurkolni 😊 Én már megszoktam, együtt tudok élni ezzel a kettősséggel 😊

több mint 14 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Gonzo egészséges volt. Bizonyította, amikor játékra képes (valóban nem fordult elő sűrűn), simán NFL kezdő szint. Kívülről úgy nézett ki, hogy Polian berágott rá, mert kétszer beszólt a médián keresztül és száműzte ebbe a semmi szerepbe. Láttunk már rá példát.

Szerintem elég jó low risk-high reward szerződés lehetne.

több mint 14 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 713
Én ezen már túl vagyok pár hónapja.
kb szeptemberben lezártam a Manning-érát.Höri
Tudom, épp a te "vallomásod" késztetett a fentiek újra és újra való végiggondolására. És a végeredmény miatt vagyok rém kíváncsi a többiek véleményére.

(Közben, az épp kezdőd meccs kapcsán hadd tegyem hozzá: egy ici-pici menedéket jelent a mentális pánikomban, hogy hála istennek, a kegyes sorsnak, egész valószerűtlen módon, hogy - van egy másik Skyw..., izé, Manning.)

(Kiegészítés 2: egyébként egy ideje már készülök, hogy bedobjam itt is a kérdést - szokatlan módon úgysem tudunk standard témákról beszélgetni a következő hetekben... -, amit egy másik csapat-topikban láttam, nevezetesen hogy "kinek drukkolsz, amikor nem az elsőszámú kedvencednek?" Vajon van-e tipikus Colts-másodikverzió? Nálam a testvér.)wmitty
Nálam is a Ravens a #2. Talán mert kiegészítenek minket (gyengébb támadósor, kőkemény védelem). Ray Lewisnak és Ed Reednek meg örök respect 😀

több mint 14 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 945 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tudom, épp a te "vallomásod" késztetett a fentiek újra és újra való végiggondolására. És a végeredmény miatt vagyok rém kíváncsi a többiek véleményére.wmitty
Én már leírtam pár napja, elég hosszan. Húsz éve átéltem hasonlót a Montana->Young váltásnál, és akkor maradtam a 49'ersnél egy ideig, de amíg Montana nyomta, addig neki szurkoltam első helyen. Aztán szép lassan eltávolodtam az SF-től. Nem tudatosan, csak úgy észrevétlenül. Ebben valószínűleg közrejátszott az is, hogy pont akkor volt néhány év amikor nem nagyon követtem az NFL-t. Aztán egy ideig nem volt kimondott kedvenc csapat, inkább csak olyan amit kedveltem. Favre-t nagyon szerettem, ezért a Packersnek szurkolgattam. Aztán elkezdtem ismét rendszeresen nézni/követni az NFL-t, és vele együtt jött Manning és a Colts. Most fogalmam sincs, hogy mi lesz. Tudatosan biztos nem akarok más csapatot választani, de a szimpátia nem tudatos, a változását se tudja az ember irányítani.

Amúgy nem csak a sikeresség számít. Ha a sikeresség számítana, akkor Pats szurkoló lettem volna, de pont fordítva történt, akkoriban lett belőlem Colts szurker, amikor sorban szoptunk ki a rájátszásokban a Pats ellen. És Rogerst sem tudtam megszeretni Favre után. Vagy ott van a Saints. Kedvelem Breest, imádom azt a stílust amit a Saints nyom, de a csapat valamiért nem jön be. Nincs konkrét ok, hogy miért, csak így van.

Ez a mostani Manning sztori egyébként is különleges. Végig abban éltem, hogy még 3-4-5 évig láthatom, így a szeptember óta történtek úgy értek mint egy váratlan pofánverés. Nem készültem rá, ezért nem is tudok mit kezdeni vele egyelőre.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 14 éve
Stez SMU Mustangs 49 044 — Whoops, looks like something went wrong.
Gonzot kinyírta a sérülése, Bobzillával valszeg egy tűvel szúrták, biztos megfertőzte. Kár érte, de komolytalan évei voltak már, nyilvánvaló cut.