New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igen, van az a piaci ár ami már nem éri meg. A szurkolónak. Ha viszont need van egy poszton és megteheted akkor hozol embert. Megtehettük.

Nem maradtunk ki semmiből idén. Leírtam, hogy ez egy tudatos döntés volt, hogy 2 offseasont tolunk egy év alatt. Nem volt eredménykényszer, megtehettük. Nem kell megérteni, lehet a sztenderd dolgokba ragadni, de ennyi történt. Ezt könyvelés technikával megoldottuk, az eredmény meg nem lett kielégítő.

Szerintem is felesleges évente kiugrálni a dealekből, főleg ha a piac krémjét hozod el. Én se fizettem volna ennyit, nekem is voltak fenntartásaim, amiket most károghatnék, hogy naaaa megmondtam..de az az én világom, nem a valóság. Én azt szeretem megérteni ami valóban megtörténik, nem ami a fejemben van alternatívaként.
topin
És mit értettél meg abból, ami megtörténik? Tavaly elköltött a csapat annyit, amennyit még soha egyetlen másik NFL csapat sem költött el egy offseasonban (kivéve azt hiszem egy alkalommal a Jets-et). Azaz egy nagyon nem megszokott, nem általános, hanem igencsak különleges lépésre szánta el magát. Mit értettél meg akkor és azóta mindebből?

A szabadügynök piac nem draft, nem több éves építkezési folyamatról, nem játékos nevelésről, nem csapatba illesztésről szól, hanem azonnali erősítésről. A helyzethez illő megfogalmazással, nem egy rakéta tudomány. 😊 Nem kell hozzá új generációs elemzők podcastjait végighallgatni, nem kell hosszú távú stratégiákat felfedezni és elemezni tudni. A free agency rém egyszerű történet: ha teljesít a játékos (azonnal), akkor megérte leigazolni. Ha nem, akkor nem érte meg. Ennyi. Ha egy free agent ezt nem tudja, akkor nincs értelme leigazolni, mert nevelgetéshez, csapatba illesztéshez sokkal egyszerűbb draftolni a játékost. Olcsóbb és fiatalabb is. A szabadügynök piac csak és kizárólag arról szól, hogy az adott poszton azonnali megoldást hozzon. Emiatt Judon leigazolása sikeres lépés volt, Mills leigazolása oké. Andrews újraszerződtetése megérte. Henry a tavalyi éve alapján so-so, az idei évével együtt már bukta. Jonnu Smith totális fejreállás. Bourne szintén so-so, Agholor nem érte meg. Nincs másik nézőpont, nincs "próbáljuk megérteni", mert nincs mit.

Az FA (vegyük ide a trade-et is) sikerességi aránya se jobb NFL szerte, mint a drafté (pénz / teljesítményt nézve). Relative kevés "bombasztikusan bejött" igazolás van, több az "oké", és még több a "so-so, elmegy". És van egy naaagy rakat "ennyiért nem érte meg". Minden Hill féle trade-re vagy igazolásra jut jópár Allen Robinson, vagy Russell Gage (vagy Kenny Golladay) ami ezért vagy azért nem jön be. A Pats 2021-es idénye - minden igazolt játékost beleértve - kb. átlagos lett. Volt aki bevált, volt aki nem, az arány se nem lett jobb, se nem lett rosszabb az NFL átlagnál. Ez függetlenül attól, hogy "stratégiailag mi volt a kitűzött cél", így is meg úgy is igaz. Akkor is így van, ha BB azért igazolt egy év alatt ennyit, mert Bradynek akart bizonygatni és türelmetlen volt, meg akkor is igaz, ha nem akart semmit bizonygatni, egyszerűen csak jó csapatot akart és ennyi volt a hiányposzt és ennyi volt az elkölthető pénz. És egyébként akkor is igaz lenne, ha (megtehette volna ezt is) nem 2021-ben költ el ennyit, hanem tavaly mondjuk a felét, idén márciusban meg a másik felét ..... és ugyanez az eredmény. Mindegy, mert a végeredmény számít, semmi más. A végeredményt meg látjuk.

(A szabadügynök igazolásokkal kapcsolatban igazából egy dolgot érdemes _szerintem_ kiemelni. Azt, hogy - akármennyi is a szabad pénz - ha le kell tarolni a piacot ahhoz, hogy a rosterben be lehessen tömni a lyukakat, akkor az nem jó jel. A 2021-es Pats alapvető problémája is ez volt. Ez egy kompetitív liga, mindenki - na jó, majdnem mindenki - elkölti a rendelkezésre álló forrásokat. Attitűd, időzítés változhat, de alapvetően mindenki elkölti. A Pats / BB se csinált mást. Elköltötte a rendelkezésre állót. BB úgy döntött, hogy ilyen időzítéssel., azaz azonnal, egy offseason alatt. A probléma gyökere nem ez, hanem az, hogy egyáltalán előállt ez a helyzet. Hogy az optimálisnál jóval több szabad pénz keletkezett. Ennyi pénz ugyanis akkor keletkezik, ha a roster nincs rendben, túl sok a lyuk, takarítani kell, nincs újraigazolható saját játékos, stb. Optimálisan - ha megvan a kellő utánpótlás - akkor nem szabadul fel ennyi, mert a saját nevelések közül újra tud / akar igazolni a csapat játékosokat. És akkor ennyi lyuk sincs, ugyanezért. A Pats esetében tavaly úgy alakult, hogy kibillent a roster az optimálisból, túl sok pénz lett, túl sok lyukkal. Futni kellett a pénz után, az meg így sikerült. Nagyjából átlagosan.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 359 — Ajmo Vatreni
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Khm egyszer egy bizonyos Andy Reid is zseniális ötletnek találta, hogy egy OL edzőből DCt csinál. Azóta mondjuk Kansasben ezt nem bánják 😛
dande2
Az is, hogy bejött.
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
De, az a baj hogy tudjuk, csak még nem meri igazán senki kimondani...

Ez BB csapata...
Az ő védelmét futtatják a saját emberei (Mayo, kis Belichik)...
Nem véletlen hogy nem hozott senkit kívülről és házon belül oldotta meg az OC pótlást...
Ez az Ő offense ami nem működik...

BB mindig is azt hangoztatta hogy a meccseket a játékosok nyerik és az edzők veszítik el...
Gondolom te sem akarsz ebben ellent mondani a mesternek... 😉
Castleai01
Szerinted nem ezt írtam eddig is, hogy nem feltétlenül Patricia a felelős patás ördög egy személyben?
Ezt feszegetem hetek óta, hogy nyakig benne lehet ebben az öreg és érthetetlen nekünk is szakíróknak is amit próbálnak és ahogy próbálják.

Mert ha jó a terv, akkor is elmennek tőle a meccs egy adott szakaszában. És alig vannak azok az elemek, amik már alapok mindenhol (PA, RPO, motion), de amikor használjuk őket, akkor meg működnek. Érthetetlenül erőltetnek egy nem kompatibilis valamit, ami nem csak a csapattal, de az NFL-lel se nagyon passzol össze.

És az nem gond, hogy beleálltak ebbe. Az a gond, ha ez nincs kiértékelve és elengedve időben.

Az nem állja meg a helyét, hogy nem tudnak értelmes játékokkal előállni, mert akkor nem működnének a PA játékok. Zappe egyből kapta a működő csomagot, ott sem volt gond a komfortteremtéssel.

Tehát nem a tudatlanság miatt szar a playcall..

A route concept, route spacing, playdesign az biztosan attól szar, és az a fura hogy ha K.Thompson, Lazar, Kyles, Randall, Hines, Chatham féle vonal látja és részletesen be tudja mutatni a problémát, akkor a náluk fényévekkel jobb szakik miért nem tudnak változtatni és lépünk vissza kettőt, miután egyet végre megteszünk előre.

Warner is ugyanezekről beszél csak populárisabban.

Egy másik kérdésre is itt válaszolok, hogy mikor lesz eredménykényszer.

Szerintem 23-ban már contender roster kellene, 24-ben pedig egyértelműen az van. Ezt nem a BB elküldésre értem, hanem amikor jogosan elvárható, hogy olyan csapatot alkossunk addigra amelyik favoritnak számít. Aztán majd egy ki-ki meccsen eldől a sorsunk. De ez egy reális elvárásnak tűnik.

Newton év nem túl mérvadó, hiszen nem is volt hely a sapi alatt QB-t hozni. Egy TB korszaknak kifuttatott roster utolsó erőlködése volt az, amiből idén az utolsó láncszemeket is kidobtuk.

Jones újonc éve kifogástalan volt, még a playoff is erőn felülinek tűnt.

Idén már a playoff az teljesen valid elvárás volt, a csapatnak erre készen kellett volna állni. A védelem miatt aggódtak sokan (LB sor, CB sor) de pont azzal nincs baj. Az O coaching/rendszerváltás azt hozta, hogy az a csapatrész szétesett, így ez nagy eséllyel alul teljesítő év lesz. A látványhoz és a fejlődéshez képest már most kijelenthető, hogy erős zsákutca volt ez az út. A playoffhoz még minimális esély van.

És jobb bejutni, mint nem. Akkor is ha ott az első kanyarban kiesünk.

De az a felvetés, hogy csak jól lehet dönteni az nagyon rossz elgondolás. Bárki bármilyen alkotó munkában van, rengeteg rosszat fog lépni, a sok elhibázott lépés miatt jöhet létre a csúcsra jutás is, mert mindig optimálisabb, jobb döntéshez vezet. A kudarcok a siker részei.

Ez jól szemlélteti a kudarcok szerepét..

 fb.watch/hdBUm_cC6e/
több mint 1 éve
Castleai01 New England Patriots 1 568 — Patriots fan
De, az a baj hogy tudjuk, csak még nem meri igazán senki kimondani...

Ez BB csapata...
Az ő védelmét futtatják a saját emberei (Mayo, kis Belichik)...
Nem véletlen hogy nem hozott senkit kívülről és házon belül oldotta meg az OC pótlást...
Ez az Ő offense ami nem működik...

BB mindig is azt hangoztatta hogy a meccseket a játékosok nyerik és az edzők veszítik el...
Gondolom te sem akarsz ebben ellent mondani a mesternek... 😉

"Azt mondják Elmebajban Szenvedek... De én Nem is Szenvedek, inkább Élvezem Minden egyes Percét..." 😉
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Ez akkor lenne jó hasonlat, ha Bradyből akarnál CB-t.
Szóval így teljesen értelmetlen példa. De értettük eddig is, hogy miért gondolod így. Meg egyet is értünk, hogy ez érthetetlen. De mivel így gondolták, biztosan több indok mutat erre, minthogy a haverja.

És továbbra sem tudjuk mennyi ebből MattyP és mennyi BB vagy Judge vagy akárki más.
több mint 1 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 077 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
zinedine5
Khm egyszer egy bizonyos Andy Reid is zseniális ötletnek találta, hogy egy OL edzőből DCt csinál. Azóta mondjuk Kansasben ezt nem bánják 😛
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 359 — Ajmo Vatreni
Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.
Lúdas Solymi
Azért mert ehhez nem ért.

Egyszerűen érthetetlen számomra, hogy miért gondoljátok, miért gondolta BB vagy egyszerűen bárki hogy a sportág legmagasabb szintjén, a valószínűleg legfelkészültebb, legokosabb emberekkel szemben elég lesz valaki, aki a labda másik odalán állva végülis felismeri a rendszereket.

Hát kurvára nem állítjuk be Messit a kapuba, hiába tudja mindenkinél jobban, hogy mit csinálnak a csatárok. Neuer elég jól focizik, de nem fog csatárt játszani a Münchenben, csak azért mert tudja mik a kapusok trükkjei.
több mint 1 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 338 — Jó ötletnek tűnt!
Ugyanarról beszéltek, beszélünk.

Miért nem használják, ha ennyit adtunk értük?
Nem érnek ennyit, mert nem használjuk őket.

Ez ugyanaz a probléma, más megközelítésből.
zinedine5
Nem ugyanaz.

Mivel ennyi volt a piaci áruk, így ennyit értek akkor. Most meg azért érnek kevesebbet, mert mi alul/szarul használtuk őket.

Nem lettek rosszabb játékosok.

Az árat nem a PAts határozta meg, hanem a piac!
topin
Igen csak ugye van az a piaci ár, ami már nem éri meg. De megnyugodtam igazából, mert Maccagnan se volt akkor rossz GM, hiszen Trumaine Johnson piaci ára megfelelő volt, igaz hogy utána az utolsó utcáról behozott elkapót se tudta levédekezni, de legalább a process jó volt. Vagy az általad leírtak alapján C.J Mosley se volt túlfizetés évi 18 millióért, mert ezt határozta meg a piac.

Szerintem BB továbbra is egy átlagos GM, amit elfedett eddig Brady és az, hogy ő a GOAT edző. De GOAT irányító nélkül azért látszódik a talent hiány és fájnak a túlfizetett nem teljesítő FA játékosok, akik miatt ugye idén nem tudtatok hozni megint senkit, szóval nem 1 évet csesznek el, hanem már egyből kettőt.
Wester
Ha adott pillanatban a játékos előző teljesítményeit figyelembe véve jó döntésnek tűnt, akkor szerintem nincs baj az igazolással.
Nálunk azt tudtuk, hogy Agholor teljesítménye lehet necces, mert előtte is hullámzó volt.
Henrynél és Jonnunál is voltak kérdések, de inkább pozitív volt az igazolás mint negatív.
A szerződéseket meg tárgyaltuk, nem tudni, hogy kiért mentünk eredetileg és mennyiért, de végül őket tudtuk elhozni és ennyiért.

Viszont ha ennyit fizettünk nekik, akkor jó lenne használni őket picit jobban.
Mondjuk a kigyűjtött snapek számából az látszik, hogy vannak is, de lehetne még jobban terhelni őket vagy 2 TE játékra építeni, nem csak rotálni.
És oké, hogy a futás miatt kevesebb a lehetőségük, de amikor a futás nem megy, akkor viszont ott lennének mint opció.
Lúdas Solymi
Na akkor itt a véleményütközés, mert a pro scouting egy fontos része a GM feladatainak és ezt én abban vétett hibának veszem. Ahogyan a drafton egy bust kihúzását sem menti fel, hogy hát előzetes teljesítménye/potenciálja alapján logikus volt ott őt kihúzni, úgy a rossz FA igazolásokat sem lehet védeni azzal, hogy előtte jó volt.

Lesz ez még így se!
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mikor lesz eredménykényszer?

2023, 2024, 2025 vagy soha?

Mert 2020 elment Newton baromságaival, ami megjegyzem szintén baromságnak tűnt, bár nem akkorának mint az újraszerződtetése vagy Matty P kinevezése.

2021-ben jött az új QB, rendben van egy év csúszással, de próbálunk valamit.

2022 új OC, új O endszer, totál kuka.

2023 remélhetőleg új OC, új O-line coach, új O rendszer.

2024 ?

Akit 2020-ban draftoltunk annak addigra lejár az első contractja.

Értem és egyetértek vele, hogy BB érinthetetlen és azt is, hogy GOAT coach, de meddig nincs neki eredménykényszere?
zinedine5
Szerintem 22-23 volt az eredeti elképzelés, amikor egy nagyjából versenyképes, PO szintre lesz felhúzva a csapat, bár lehet már számoltak azzal, hogy JMD elmegy.

Azzal, hogy így leszívta az edzői kart és annak a pótlása nem történt meg teljesen illetve MattyP eddigi rendszere egy katyvasz, így normális eredményt valszeg csak jövőre várhatunk.
BB nem fogja bedobni a busz alá Patriciát, de az tuti, hogy nem boldog ő se és lesznek változások vagy ha idén már nem, akkor jövőre.
Abban is biztos vagyok, hogy Kraft is jelzi/jelezte az elégedetlenségét, szóval BB-nek muszáj lesz vmit csinálnia.

Ami számomra érthetetlen az az, hogyan lehet ilyen rossz playeket és playhívási rendszert összetenni úgy, hogy védelmi oldalról jőve ismered, hogy mit és hogyan játszik, sémázik az ellenfél.

Kettő, egyszerűsíted a rendszert, próbálsz a shanahani útón járni, akkor miért nem látjuk ezt?
Persze, playbookot nem kapjuk meg, de elég kivideózni a felállásokat, personnelt, váltásokat.
Arról nem is beszélve, hogy ott egy rohadt nagy adatbázis az összes play-jel gondolom, amit az ellenfelek műveltek.

De ennél még az is értelmesebb lenne, ha JMD rendszeréből lennének elemek átemelve és átírva.

Nagyon meglepődnék, ha ezt egyedül MattyP csinálná, de ha ez közös meló, akkor viszont valamit nagyon benéznek, mert a Jets ellen is voltak jó hívások meg a Vikes ellen is és érthetetlen, hogy miért nincs egy gördülékenyebb vagy érthetőbb játék.



Ugyanarról beszéltek, beszélünk.

Miért nem használják, ha ennyit adtunk értük?
Nem érnek ennyit, mert nem használjuk őket.

Ez ugyanaz a probléma, más megközelítésből.
zinedine5
Nem ugyanaz.

Mivel ennyi volt a piaci áruk, így ennyit értek akkor. Most meg azért érnek kevesebbet, mert mi alul/szarul használtuk őket.

Nem lettek rosszabb játékosok.

Az árat nem a PAts határozta meg, hanem a piac!
topin
Igen csak ugye van az a piaci ár, ami már nem éri meg. De megnyugodtam igazából, mert Maccagnan se volt akkor rossz GM, hiszen Trumaine Johnson piaci ára megfelelő volt, igaz hogy utána az utolsó utcáról behozott elkapót se tudta levédekezni, de legalább a process jó volt. Vagy az általad leírtak alapján C.J Mosley se volt túlfizetés évi 18 millióért, mert ezt határozta meg a piac.

Szerintem BB továbbra is egy átlagos GM, amit elfedett eddig Brady és az, hogy ő a GOAT edző. De GOAT irányító nélkül azért látszódik a talent hiány és fájnak a túlfizetett nem teljesítő FA játékosok, akik miatt ugye idén nem tudtatok hozni megint senkit, szóval nem 1 évet csesznek el, hanem már egyből kettőt.
Wester
Ha adott pillanatban a játékos előző teljesítményeit figyelembe véve jó döntésnek tűnt, akkor szerintem nincs baj az igazolással.
Nálunk azt tudtuk, hogy Agholor teljesítménye lehet necces, mert előtte is hullámzó volt.
Henrynél és Jonnunál is voltak kérdések, de inkább pozitív volt az igazolás mint negatív.
A szerződéseket meg tárgyaltuk, nem tudni, hogy kiért mentünk eredetileg és mennyiért, de végül őket tudtuk elhozni és ennyiért.

Viszont ha ennyit fizettünk nekik, akkor jó lenne használni őket picit jobban.
Mondjuk a kigyűjtött snapek számából az látszik, hogy vannak is, de lehetne még jobban terhelni őket vagy 2 TE játékra építeni, nem csak rotálni.
És oké, hogy a futás miatt kevesebb a lehetőségük, de amikor a futás nem megy, akkor viszont ott lennének mint opció.
több mint 1 éve
kolok1972 New England Patriots 2 505 — Pats fan
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mikor lesz eredménykényszer?

2023, 2024, 2025 vagy soha?

Mert 2020 elment Newton baromságaival, ami megjegyzem szintén baromságnak tűnt, bár nem akkorának mint az újraszerződtetése vagy Matty P kinevezése.

2021-ben jött az új QB, rendben van egy év csúszással, de próbálunk valamit.

2022 új OC, új O endszer, totál kuka.

2023 remélhetőleg új OC, új O-line coach, új O rendszer.

2024 ?

Akit 2020-ban draftoltunk annak addigra lejár az első contractja.

Értem és egyetértek vele, hogy BB érinthetetlen és azt is, hogy GOAT coach, de meddig nincs neki eredménykényszere?
zinedine5
Mindig jövőre …🙂

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 359 — Ajmo Vatreni
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mikor lesz eredménykényszer?

2023, 2024, 2025 vagy soha?

Mert 2020 elment Newton baromságaival, ami megjegyzem szintén baromságnak tűnt, bár nem akkorának mint az újraszerződtetése vagy Matty P kinevezése.

2021-ben jött az új QB, rendben van egy év csúszással, de próbálunk valamit.

2022 új OC, új O endszer, totál kuka.

2023 remélhetőleg új OC, új O-line coach, új O rendszer.

2024 ?

Akit 2020-ban draftoltunk annak addigra lejár az első contractja.

Értem és egyetértek vele, hogy BB érinthetetlen és azt is, hogy GOAT coach, de meddig nincs neki eredménykényszere?
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Igen csak ugye van az a piaci ár, ami már nem éri meg. De megnyugodtam igazából, mert Maccagnan se volt akkor rossz GM, hiszen Trumaine Johnson piaci ára megfelelő volt, igaz hogy utána az utolsó utcáról behozott elkapót se tudta levédekezni, de legalább a process jó volt. Vagy az általad leírtak alapján C.J Mosley se volt túlfizetés évi 18 millióért, mert ezt határozta meg a piac.

Szerintem BB továbbra is egy átlagos GM, amit elfedett eddig Brady és az, hogy ő a GOAT edző. De GOAT irányító nélkül azért látszódik a talent hiány és fájnak a túlfizetett nem teljesítő FA játékosok, akik miatt ugye idén nem tudtatok hozni megint senkit, szóval nem 1 évet csesznek el, hanem már egyből kettőt.
Wester
Egy GM-nek van egy víziója, ahhoz hozza a kirakós darabjait, hogy mit szeretne látni. Ez lehet jó, vagy rossz vízió, és sok esetben a rosszból is jó lesz, a jóból meg rossz. Mert annyi változó szerepel. Ezen felesleges rugózni, mert minimális különbségek vannak GM poziban is.

Ki ebben jó, ki abban. Ki a szarból gyorsan épít PO csapatot, de annál tovább az a séma nem emelhető. Van akinek meg az agresszivitása hasznos. Persze csak akkor (a szurkolók szerint), ha jön az eredmény is. Ha meg nem jön, akkor eladta a jövőt is. De hát ez a dolga, abban a döntési helyzetben és ez alapján hozza meg azt a saját kompetenciája alapján. Ezek nem tökéletes döntések sosem.

Igen, van az a piaci ár ami már nem éri meg. A szurkolónak. Ha viszont need van egy poszton és megteheted akkor hozol embert. Megtehettük.

Nem maradtunk ki semmiből idén. Leírtam, hogy ez egy tudatos döntés volt, hogy 2 offseasont tolunk egy év alatt. Nem volt eredménykényszer, megtehettük. Nem kell megérteni, lehet a sztenderd dolgokba ragadni, de ennyi történt. Ezt könyvelés technikával megoldottuk, az eredmény meg nem lett kielégítő.

Szerintem is felesleges évente kiugrálni a dealekből, főleg ha a piac krémjét hozod el. Én se fizettem volna ennyit, nekem is voltak fenntartásaim, amiket most károghatnék, hogy naaaa megmondtam..de az az én világom, nem a valóság. Én azt szeretem megérteni ami valóban megtörténik, nem ami a fejemben van alternatívaként.
több mint 1 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 338 — Jó ötletnek tűnt!
Ugyanarról beszéltek, beszélünk.

Miért nem használják, ha ennyit adtunk értük?
Nem érnek ennyit, mert nem használjuk őket.

Ez ugyanaz a probléma, más megközelítésből.
zinedine5
Nem ugyanaz.

Mivel ennyi volt a piaci áruk, így ennyit értek akkor. Most meg azért érnek kevesebbet, mert mi alul/szarul használtuk őket.

Nem lettek rosszabb játékosok.

Az árat nem a PAts határozta meg, hanem a piac!
topin
Igen csak ugye van az a piaci ár, ami már nem éri meg. De megnyugodtam igazából, mert Maccagnan se volt akkor rossz GM, hiszen Trumaine Johnson piaci ára megfelelő volt, igaz hogy utána az utolsó utcáról behozott elkapót se tudta levédekezni, de legalább a process jó volt. Vagy az általad leírtak alapján C.J Mosley se volt túlfizetés évi 18 millióért, mert ezt határozta meg a piac.

Szerintem BB továbbra is egy átlagos GM, amit elfedett eddig Brady és az, hogy ő a GOAT edző. De GOAT irányító nélkül azért látszódik a talent hiány és fájnak a túlfizetett nem teljesítő FA játékosok, akik miatt ugye idén nem tudtatok hozni megint senkit, szóval nem 1 évet csesznek el, hanem már egyből kettőt.

Lesz ez még így se!
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Ugyanarról beszéltek, beszélünk.

Miért nem használják, ha ennyit adtunk értük?
Nem érnek ennyit, mert nem használjuk őket.

Ez ugyanaz a probléma, más megközelítésből.
zinedine5
Nem ugyanaz.

Mivel ennyi volt a piaci áruk, így ennyit értek akkor. Most meg azért érnek kevesebbet, mert mi alul/szarul használtuk őket.

Nem lettek rosszabb játékosok.

Az árat nem a PAts határozta meg, hanem a piac!
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Szo sincs róla, hogy utólag :
 fuzovelkifele.com/2021/03/breaking-jonnu-smith-a-patriotse/
kolok1972
Azért az FK ne legyen már hivatkozási alap 😊

De nézzük meg a cikket:
A piac legjobb tight endje, ezt írják!
Majd a 10 millió helyett 12, Ez óriás túlfizetés szerintük a poszt legjobbjáért egy licitversenyben. Ők tudják 😊

És bárki szerint lehet túlfizetés, aki véleményt alkot, de ettől még nem lesz tény. A tény az, hogy a piac áraz! Akarhatja az FK vagy innen bárki 8 millióért hozni, ha már ott van egy 10-11 milliós deal a kezében..Mindennek van egy árfolyama, amit meg kell fizetni, ha akarja az ember.

Vagy úgy gondolja az FK meg itt pár ember, hogy csak a Pats mazsolázik és minden játékos várja mi mennyit adunk és más kérő nincsen, aki szintén nagyon akarná a játékost?

Aki egy mezei GM játékot játszott már, az tudja, hogy egy kinézett embert, pláne ha az a krémhez tartozik az adott piaci időszakban, azt nem egyszerű megszerezni, mert mások is nyomulnak rá. Nem kicsit, nagyon.

A szerződés ilyen struktúrája pedig az első év miatt ilyen. De ugye erre se az FK, se itt nem vette senki az energiát, hogy utánanézzen a könyvelés technikai résznek. Csak van egy deal azt adjunk neki értékeljük. Mivel abban az offseasonben mindenki ezzel a technikával jött, így egyértelműen látszott, hogy a cap 23-as tisztán tartása a tét.

Nem lepődnék meg, ha a 23-as dealek hasonlóak lennének. Kicsit vékonyabb első év miatt, 1-2 emberrel több tud jönni. Majd a 23-as és a 24-es cap növekedést használva, a második évben ugrik meg a fizujuk. Cserébe nagyobb garit kapnak. Így 2-3 éves ablakokat lehet nyit a cap managementben, nem görgetünk előttünk semmit.

Smith jelenlegi használata nem ér ennyit. Ez nem kérdés. Tessék többet használni. Így egyelőre nem kell összeszarni magunkat, hogy mi van, ha a nyakunkon marad. Semmi. Nem lett rosszabb játékos, csak szarul van használva. Megéri ilyen használtság mellett az árát? Nem.
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 359 — Ajmo Vatreni
Ugyanarról beszéltek, beszélünk.

Miért nem használják, ha ennyit adtunk értük?
Nem érnek ennyit, mert nem használjuk őket.

Ez ugyanaz a probléma, más megközelítésből.
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
De hát pont ez a problémája itt sokaknak topin. Ez a lényeg, nem emlékszem olyanra, hogy bárki leszarozta volna ezeket a játékosokat. Egész egyszerűen nincs összhangban a csapathoz (a mi csapatunkhoz) adott értékük azzal amennyi helyet elvisznek a capből (még.mindig csak vélemény).
Megjegyzem ezeknél a befuccsolt projeteknél engem személy szerint sokkal jobban aggaszt a folyamatos fegyelmezetlenség és figyelmetlenség a pályán, ami régen ránk soha nem volt jellemző.
Boston
És ez miért GM probléma, miért túlfizetés, ha nem akarják/tudják őket használni az OC-k? Eleve a personnel is hiányzik ehhez a fizuhoz darabszámra is.

A piaci áruk ennyi volt akkor, nem lettek úgy túlfizetve, hogy ne lett volna értük verseny. Nem az volt, hogy nem volt ajánlatuk és betépve hozzájuk vágtunk valami zsíros csekket. Vagy pár milliós dealre licitáltunk eszetlenül nagyot.

A kérdés az, hogy miért nem sikerül akarat szintjén sem megjeleníteni elégszer ezt 12 personnelt. És ez a 2.OC esetében is miért fér bele. Pláne, hogy ebben már BB is vastagon benne van.

Az idei caphitet külön vizsgálgatni meg teljesen értelmetlen, mert úgy lettek kialakítva a dealek, hogy az első évben mind beférjenek, ezért ott alig vettek el a szerződések egészéhez képest valamit. Idén pedig többet emiatt. Tudatos könyvelési döntés volt, nem random osztogatás.

Így tudták mindet hozni.

A körülmények, a coaching, a gamplan és a playcall meg nem passzoltak össze ezekkel.

Ki kell értékelni hogy miért, aztán haladni tovább, leírva a veszteségeket, tanulva a hibákból, új döntéseket meghozva a változók alapján. Semmi extra nincs ebben, minden évben tucat csapatnál van ilyen szitu amelyik próbál a contenderek közé lépni.
több mint 1 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Ne haragudj topin, de ilyen wtf bölcsességeket én is tudok mantrázni. Mondjuk azt hogy jobb utólag okosnak lenni, mint utólag hülyének....
Nem azzal van a gondom, hogy ez egy szar szerződés, hanem az, ahogy utólag megmagyarázzátok, hogy valójában ez nem volt szar döntés, mert Jonnu akár jó is lehetne, ha nem droppolna annyit Agholor ( csak vixcelek ).
Az idő igazolta, hogy ez egy szar döntés volt és mind1, hogy anno minek tűnt. Számomra ez egy top3 wtf igazolás BB-től, de van ilyen minden csapatnál. Pont nem fog érdekelni, ha amúgy épül a csapat.
Boston
Az hogy egy szurkolónak mi tetszik meg mi nem az teljesen szubjektív és nem lesz tény.

LEírtam már ezerszr, hogy Agholort nem csak mi akartuk. Még két csapat érintett volt a licitben erősen 11 millió körüli átlaggal, hosszabb szerződéssel, magasabb első éves fizetéssel. Tehát nem az van, hogy valaki fogta azt hozzávágta miközben a piac nem ezt árazta.

Mindig a piac áraz!

A döntés pillanatában pedig megvolt a terv, hogy mire akartuk használni. Aztán a körülmények megváltoztak és nem tudtuk azt a környezetet előteremteni, amit szerettünk volna. Mivel nem az van, hogy a GM ráerőlteti a koordinátorokra az embereit, így azt kell megvizsgálni, melyik OC miért nem tudta használni úgy, amennyit ki szerettünk volna hozni belőle. Nem csak mi, más is ugyanezt látta benne.

Ettől ez természetesen egy nem jó projekt lett. De a döntésnél és a dealnél teljesen más feltételek voltak, mint amiben teljesülni kellett volna. Ez a deal kevésbé fejvakarós emiatt, mint a két tight end szerződése.

Ott sem az összeg a probléma, mert ott is licit volt. Hanem az a porbléma, hogy ha a GM/HC ennyire akarta őket és volt elvárása az OC-k felé a használatukban, akkor miért nincs ez megjelenítve a játéktervekben konzekvensen.

JMD-nél a Dallas meccsen volt róla szó, hogy elfogyott a két tight endes felállás. Valami olyasmi volt a nyilatkozat meccs után, hogy nem volt elég játékunk 12 personnelre. Pedig nagyot mentünk vele akkor.

Aztán az év hátralévő részében sem változott a helyzet. legkevesebb két tight endes csomagot használtuk abban az évben. Logikailag azt gondolná az ember, hogy JMD-nek nem kellett ez a 2 ember így együtt, nem tud és nem is akar velük mit kezdeni. Ezért joggal remélhette mindenki, hogy miután távozott, így elő van irányozva az új koordinátornak, hogy ez az alapok egyike.

Új OC, új rendszer, és megint időszakosan vannak csak használva. De mivel nincs érdemi változás, konzekvens előrelépés, így ezek szerint megfelel a GM-nek, HC-nek ez. Viszont akkor miért hozta őket?

És nem a szerződésük a kérdés, mert ennyit értek a piacon abban az évben. Ezt kár feszegetni, ha nem mi, akkor másik csapat fizeti ki, max 1-2 millióval kevesebbért.

A probléma az, hogy ha ennyire akarta a felső vezetés, akkor miért nem történt meg a beépítésük? És ez független a tudástól, hiszen maga a personnel is kevés.
topin
De hát pont ez a problémája itt sokaknak topin. Ez a lényeg, nem emlékszem olyanra, hogy bárki leszarozta volna ezeket a játékosokat. Egész egyszerűen nincs összhangban a csapathoz (a mi csapatunkhoz) adott értékük azzal amennyi helyet elvisznek a capből (még.mindig csak vélemény).
Megjegyzem ezeknél a befuccsolt projeteknél engem személy szerint sokkal jobban aggaszt a folyamatos fegyelmezetlenség és figyelmetlenség a pályán, ami régen ránk soha nem volt jellemző.

Szerkesztette: Boston

Do your job
több mint 1 éve
kolok1972 New England Patriots 2 505 — Pats fan
Ezt a Jonnu szerződés bárhonnan, bármelyik évben is nézve egy nagy rakás fos.
És teljesen mind1, hogy azért mert az edzői stáb nem tudja kihasználni, vagy azért mert egy nagy nulla az ember csak szimplán többet láttak bele a vezetők.
Értemna pozitív életszemléletet, meg a kontextust és nem is érzem magam türelmetlennek a csapatépítés tekintetében, de attól még ki lehet mondani azt, hogy szar valami, ha egyszer az.
Boston
Utólag okosnak lenni, pont annyit ér mint előre hülyének..

Nem érte meg ezen 2 év alapján. Benézték? Lehet. Minden jel arra mutat, hogy két OC sem tudta bevonni olyan mértékben, amilyen értéket a fizuja alapján elvárnánk tőle mi szurkolók. Mondjuk 1 labda van a pályán, szóval 5 embert akkor is nehéz lenne etetni vele egy futójátékra épülő offense-ben.

Itt is a döntést kell vizsgálni, ami biztosan nagyobb várható értékkel bírt, mint ami lett belőle eddig.

Annyit tehetnek, hogy kiértékelik mi ment félre a folyamatban, miért nem köszön vissza az amit ők elvártak. Ez a legfontosabb. Mert az lényegtelen, hogy mi mit várunk el. NJoku dealt se látták sokan jönni szerintem..

Nem gondolom, hogy nagyon elégedettek lennének azzal a szerződéssel a csapatnál amúgy. Ami kérdés, hogy ha GM BB idehozza, de OC JMD nem akarja/tudja használni, akkor az új O, amiben vastagon benne van BB vagy a kérése az OC felé, az miért nem épít a tight endekre egyáltalán.
topin
Ne haragudj topin, de ilyen wtf bölcsességeket én is tudok mantrázni. Mondjuk azt hogy jobb utólag okosnak lenni, mint utólag hülyének....
Nem azzal van a gondom, hogy ez egy szar szerződés, hanem az, ahogy utólag megmagyarázzátok, hogy valójában ez nem volt szar döntés, mert Jonnu akár jó is lehetne, ha nem droppolna annyit Agholor ( csak vixcelek ).
Az idő igazolta, hogy ez egy szar döntés volt és mind1, hogy anno minek tűnt. Számomra ez egy top3 wtf igazolás BB-től, de van ilyen minden csapatnál. Pont nem fog érdekelni, ha amúgy épül a csapat.
Boston
Szo sincs róla, hogy utólag :
 fuzovelkifele.com/2021/03/breaking-jonnu-smith-a-patriotse/

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Ne haragudj topin, de ilyen wtf bölcsességeket én is tudok mantrázni. Mondjuk azt hogy jobb utólag okosnak lenni, mint utólag hülyének....
Nem azzal van a gondom, hogy ez egy szar szerződés, hanem az, ahogy utólag megmagyarázzátok, hogy valójában ez nem volt szar döntés, mert Jonnu akár jó is lehetne, ha nem droppolna annyit Agholor ( csak vixcelek ).
Az idő igazolta, hogy ez egy szar döntés volt és mind1, hogy anno minek tűnt. Számomra ez egy top3 wtf igazolás BB-től, de van ilyen minden csapatnál. Pont nem fog érdekelni, ha amúgy épül a csapat.
Boston
Az hogy egy szurkolónak mi tetszik meg mi nem az teljesen szubjektív és nem lesz tény.

LEírtam már ezerszr, hogy Agholort nem csak mi akartuk. Még két csapat érintett volt a licitben erősen 11 millió körüli átlaggal, hosszabb szerződéssel, magasabb első éves fizetéssel. Tehát nem az van, hogy valaki fogta azt hozzávágta miközben a piac nem ezt árazta.

Mindig a piac áraz!

A döntés pillanatában pedig megvolt a terv, hogy mire akartuk használni. Aztán a körülmények megváltoztak és nem tudtuk azt a környezetet előteremteni, amit szerettünk volna. Mivel nem az van, hogy a GM ráerőlteti a koordinátorokra az embereit, így azt kell megvizsgálni, melyik OC miért nem tudta használni úgy, amennyit ki szerettünk volna hozni belőle. Nem csak mi, más is ugyanezt látta benne.

Ettől ez természetesen egy nem jó projekt lett. De a döntésnél és a dealnél teljesen más feltételek voltak, mint amiben teljesülni kellett volna. Ez a deal kevésbé fejvakarós emiatt, mint a két tight end szerződése.

Ott sem az összeg a probléma, mert ott is licit volt. Hanem az a porbléma, hogy ha a GM/HC ennyire akarta őket és volt elvárása az OC-k felé a használatukban, akkor miért nincs ez megjelenítve a játéktervekben konzekvensen.

JMD-nél a Dallas meccsen volt róla szó, hogy elfogyott a két tight endes felállás. Valami olyasmi volt a nyilatkozat meccs után, hogy nem volt elég játékunk 12 personnelre. Pedig nagyot mentünk vele akkor.

Aztán az év hátralévő részében sem változott a helyzet. legkevesebb két tight endes csomagot használtuk abban az évben. Logikailag azt gondolná az ember, hogy JMD-nek nem kellett ez a 2 ember így együtt, nem tud és nem is akar velük mit kezdeni. Ezért joggal remélhette mindenki, hogy miután távozott, így elő van irányozva az új koordinátornak, hogy ez az alapok egyike.

Új OC, új rendszer, és megint időszakosan vannak csak használva. De mivel nincs érdemi változás, konzekvens előrelépés, így ezek szerint megfelel a GM-nek, HC-nek ez. Viszont akkor miért hozta őket?

És nem a szerződésük a kérdés, mert ennyit értek a piacon abban az évben. Ezt kár feszegetni, ha nem mi, akkor másik csapat fizeti ki, max 1-2 millióval kevesebbért.

A probléma az, hogy ha ennyire akarta a felső vezetés, akkor miért nem történt meg a beépítésük? És ez független a tudástól, hiszen maga a personnel is kevés.
több mint 1 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 067 — Patriots fan
Végre egy jó vita! 😀 Matty P.-t amikor "kinevezte" playcallernek mint Oc BB akkor már azért sejteni lehetett hogy nem biztos hogy ez volt BB élete legjobb döntése! Lionsnál töltött ideje megmutatta hogy Ő bizony nem egy Ofense guru. Fura hogy ennyire ragaszkodott hozzá az Öreg! Remélem azért Kraft papa odacsap az asztalra és elküldik Matty P.-t a francba! Olyan Oc kellene aki képben van az újhullámos PA fociban mindenféle cselekkel ötvözve, mert az emberanyag nagyjából megvan rá de ehhez olyan playhívások kellenek amik nem 2* középre futás és 3 hosszú passz...

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 1 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Ezt a Jonnu szerződés bárhonnan, bármelyik évben is nézve egy nagy rakás fos.
És teljesen mind1, hogy azért mert az edzői stáb nem tudja kihasználni, vagy azért mert egy nagy nulla az ember csak szimplán többet láttak bele a vezetők.
Értemna pozitív életszemléletet, meg a kontextust és nem is érzem magam türelmetlennek a csapatépítés tekintetében, de attól még ki lehet mondani azt, hogy szar valami, ha egyszer az.
Boston
Utólag okosnak lenni, pont annyit ér mint előre hülyének..

Nem érte meg ezen 2 év alapján. Benézték? Lehet. Minden jel arra mutat, hogy két OC sem tudta bevonni olyan mértékben, amilyen értéket a fizuja alapján elvárnánk tőle mi szurkolók. Mondjuk 1 labda van a pályán, szóval 5 embert akkor is nehéz lenne etetni vele egy futójátékra épülő offense-ben.

Itt is a döntést kell vizsgálni, ami biztosan nagyobb várható értékkel bírt, mint ami lett belőle eddig.

Annyit tehetnek, hogy kiértékelik mi ment félre a folyamatban, miért nem köszön vissza az amit ők elvártak. Ez a legfontosabb. Mert az lényegtelen, hogy mi mit várunk el. NJoku dealt se látták sokan jönni szerintem..

Nem gondolom, hogy nagyon elégedettek lennének azzal a szerződéssel a csapatnál amúgy. Ami kérdés, hogy ha GM BB idehozza, de OC JMD nem akarja/tudja használni, akkor az új O, amiben vastagon benne van BB vagy a kérése az OC felé, az miért nem épít a tight endekre egyáltalán.
topin
Ne haragudj topin, de ilyen wtf bölcsességeket én is tudok mantrázni. Mondjuk azt hogy jobb utólag okosnak lenni, mint utólag hülyének....
Nem azzal van a gondom, hogy ez egy szar szerződés, hanem az, ahogy utólag megmagyarázzátok, hogy valójában ez nem volt szar döntés, mert Jonnu akár jó is lehetne, ha nem droppolna annyit Agholor ( csak vixcelek ).
Az idő igazolta, hogy ez egy szar döntés volt és mind1, hogy anno minek tűnt. Számomra ez egy top3 wtf igazolás BB-től, de van ilyen minden csapatnál. Pont nem fog érdekelni, ha amúgy épül a csapat.

Szerkesztette: Boston

Do your job
több mint 1 éve
topin New England Patriots 2 003
Ő nem egy isten, hanem egy ember, egy gyarló ember, mint bármelyikünk. Ezért is hibázhat. Volt már ilyen, lesz is ilyen.
Van amikor egy szurkoló, akár innen 6000 km-rel távolabbról is jobban láthatja a nagy képet. Engedni kéne, változtani kéne, de nem fog.

(És nem csak BB ilyen, hány és hány NFL edzőt láttunk már inkább belebukni faszságokba, de akkor sem változtattak.)
zinedine5
Mint írtam mindenki hibázik. A sikerek is ugyanilyen elvek és makacs döntések mellett jöttek. Csak azt a siker elfedi a szurkolónál, amikor meg nem jön a siker (normális variancia) akkor ugyanaz a helyzet makacsság és butaság.

Ez egy szurkolói mental leak.

Az edzők belebuknak faszságokba, de nem ilyen 1.0 szinten. Nem azért nem változtat mert makacs, vagy nem akar, hanem mert van egy elképzelése (vagy csak egy van és capelt a tudása, ami valahol működik, valahol semmire nem elég).

Ez az elképzelés a szurkoló számára ismeretlen egy annyira összetett játék esetén mint a foci. Még a soccerben Szalai Ádi szerepe is meghaladta a szurkolói felfogást a válogatottnál, akkor ennél bonyolultabb kérdéseket hogyan érthetne meg egy olyan szurkoló, aki zéró időt fordított rendszerek megismerésére?

Egyértelmű hogy olyan magyarázatot fog hozni, ami a saját gondolataiból és a témában való tájékozatlanságából fakad. Ezek pedig nem szakmai érvek lesznek, hanem emberi oldalúak.

Én saját mindennapi teendőimben hozok meg olyan döntéseket, amiket vékonyan de jobbnak vélek. És ki is tartok mellettük, mert minden azt támasztja alá, hogy az a vékony edge a két opció között. Aztán majd értékeljük a végén, hogy ha nem vált be akkor miért nem. Aztán ha kell akkor változtatunk a döntési mechanizmuson figyelembe véve az értékelést. De egy sikertelen végkifejlet nem jelent rossz döntést, pláne ha utána millió változó szólhat bele, ami független a döntéstől.

A szurkoló biztosan nem látja a nagy képet. Ezt feltételezni is badarság. Eleve hogy láthatna olyat, amiről halvány fingja nincsen. Elképzelhetetlennek tartom, hogy itt bárki meg tudna tervezni egy NFL szintű playbookot, vagy rendszert. De még a nyomorult GM játékban is annyira vakon vagyunk, hogy az azokban elért draft classok, meg rosterek után se nagyon lehet kirakatba állítani az embereket, hogy na ez aztán mennyire tudta a tutit.

És itt olyanokról beszélek, akik ezen a felületen a saját csapat topicjukba (joggal) vezető fórumozók és az átlagnál jobban értenek hozzá. Pedig a GM játékban rendszer se kell, meg az se hogy illeszkedjenek egymáshoz a fogaskerekek.

Szerintem vicces a feltételezés, hogy egy szurkoló bármit jobban átlátna. De a Honest NFL twitter fióknál lehet kezdeni az ismerkedést a nagy képpel. Aztán ha az megvan, akkor lehet a level1-ről feljebb mozdulni és a nagy kinyilatkoztatások helyett elfogadni, hogy szart se tudunk arról, amiről beszélünk 😊

Mi csak a végeredményeket látjuk, meg a döntéseknél tudunk fejet csóválni vagy helyeselni, de azt se tudjuk melyiket milyen információk, vagy milyen irány birtokában hozzák meg. Oknyomozunk kb egész szurkolói létünk alatt, de kinyilatkoztatni azt nehezen tudunk, mert nem látjuk át ezeket a dolgokat.
topin
Értem, hogy mit írsz, csak nem értek vele egyet.

És szerintem erre a legjobb példa Matty P.

Bejöhetett volna, de kicsi esélye volt. Biztos voltak olyan mutatók, statisztikák, amiket a mezei szurkoló nem látott, viszont a nagy kép azt mutatta, hogy ez hülyeség.

És értem, hogy te a miértet keresed, ami fontos is lehet, de a nagy képet nézve ez mindegy. A döntés nem jött be.. Pont ahogy a mezei szurkolók többsége gondolta. Tehát azok a szurkolók látták jól. Távolról, egyáltalán nem ismerve a részleteket és nyilvánvalóan sokkal kevésbé hozzáértően.

Kockáztatott BB, nem jött be és ismerve (távolról) a munkásságát és a személyiségét biztos, hogy nem változtat év végéig.
zinedine5
Az hogy a végén az eredmény mit mutat az lényegtelen. Akkor is lehet a végeredményt tekintve igaza valakinek, ha olyat állít, ami mindenki szerint hülyeség.

Ettől még nem igaza lesz, csak eltalálta, minden következmény nélkül. És anélkül lehet állitani bármennyi véleményt, majd mutogatni azt amikor az a végkimenetelett amit várt. Akkor is, ha az kicsi eséllyel valósult meg.

A nagy kép nem az, hogy MattyP nem jött be. Ez egy kimenetel. A nagy kép az, ami a folyamat volt. Erre semmi rálátasunk nincs, ha lenne, és minden infót megkaptunk volna, simán lehet ugyanígy döntünk. Vagy nálunk 50-50 lett volna azok birtokában és fele így dönt, fele úgy.

Infóhiányban annyi dolgot tudunk csak amit te felsoroltál. Ez alapján csak az lehet a kimenetel ami lett. De azért biztosak lehetünk benne, hogy nem egy fórumozó szint az ami végül a döntési mechamizmus mögött van. Ennél sokkal több és összetettebb folyamatok vannak.

Amire a jelek szerint nem alkalmas MP. De én továbbra sem gondolom, hogy ő viszi egyedül a bulit.
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 359 — Ajmo Vatreni
Ő nem egy isten, hanem egy ember, egy gyarló ember, mint bármelyikünk. Ezért is hibázhat. Volt már ilyen, lesz is ilyen.
Van amikor egy szurkoló, akár innen 6000 km-rel távolabbról is jobban láthatja a nagy képet. Engedni kéne, változtani kéne, de nem fog.

(És nem csak BB ilyen, hány és hány NFL edzőt láttunk már inkább belebukni faszságokba, de akkor sem változtattak.)
zinedine5
Mint írtam mindenki hibázik. A sikerek is ugyanilyen elvek és makacs döntések mellett jöttek. Csak azt a siker elfedi a szurkolónál, amikor meg nem jön a siker (normális variancia) akkor ugyanaz a helyzet makacsság és butaság.

Ez egy szurkolói mental leak.

Az edzők belebuknak faszságokba, de nem ilyen 1.0 szinten. Nem azért nem változtat mert makacs, vagy nem akar, hanem mert van egy elképzelése (vagy csak egy van és capelt a tudása, ami valahol működik, valahol semmire nem elég).

Ez az elképzelés a szurkoló számára ismeretlen egy annyira összetett játék esetén mint a foci. Még a soccerben Szalai Ádi szerepe is meghaladta a szurkolói felfogást a válogatottnál, akkor ennél bonyolultabb kérdéseket hogyan érthetne meg egy olyan szurkoló, aki zéró időt fordított rendszerek megismerésére?

Egyértelmű hogy olyan magyarázatot fog hozni, ami a saját gondolataiból és a témában való tájékozatlanságából fakad. Ezek pedig nem szakmai érvek lesznek, hanem emberi oldalúak.

Én saját mindennapi teendőimben hozok meg olyan döntéseket, amiket vékonyan de jobbnak vélek. És ki is tartok mellettük, mert minden azt támasztja alá, hogy az a vékony edge a két opció között. Aztán majd értékeljük a végén, hogy ha nem vált be akkor miért nem. Aztán ha kell akkor változtatunk a döntési mechanizmuson figyelembe véve az értékelést. De egy sikertelen végkifejlet nem jelent rossz döntést, pláne ha utána millió változó szólhat bele, ami független a döntéstől.

A szurkoló biztosan nem látja a nagy képet. Ezt feltételezni is badarság. Eleve hogy láthatna olyat, amiről halvány fingja nincsen. Elképzelhetetlennek tartom, hogy itt bárki meg tudna tervezni egy NFL szintű playbookot, vagy rendszert. De még a nyomorult GM játékban is annyira vakon vagyunk, hogy az azokban elért draft classok, meg rosterek után se nagyon lehet kirakatba állítani az embereket, hogy na ez aztán mennyire tudta a tutit.

És itt olyanokról beszélek, akik ezen a felületen a saját csapat topicjukba (joggal) vezető fórumozók és az átlagnál jobban értenek hozzá. Pedig a GM játékban rendszer se kell, meg az se hogy illeszkedjenek egymáshoz a fogaskerekek.

Szerintem vicces a feltételezés, hogy egy szurkoló bármit jobban átlátna. De a Honest NFL twitter fióknál lehet kezdeni az ismerkedést a nagy képpel. Aztán ha az megvan, akkor lehet a level1-ről feljebb mozdulni és a nagy kinyilatkoztatások helyett elfogadni, hogy szart se tudunk arról, amiről beszélünk 😊

Mi csak a végeredményeket látjuk, meg a döntéseknél tudunk fejet csóválni vagy helyeselni, de azt se tudjuk melyiket milyen információk, vagy milyen irány birtokában hozzák meg. Oknyomozunk kb egész szurkolói létünk alatt, de kinyilatkoztatni azt nehezen tudunk, mert nem látjuk át ezeket a dolgokat.
topin
Értem, hogy mit írsz, csak nem értek vele egyet.

És szerintem erre a legjobb példa Matty P.

Bejöhetett volna, de kicsi esélye volt. Biztos voltak olyan mutatók, statisztikák, amiket a mezei szurkoló nem látott, viszont a nagy kép azt mutatta, hogy ez hülyeség.

És értem, hogy te a miértet keresed, ami fontos is lehet, de a nagy képet nézve ez mindegy. A döntés nem jött be.. Pont ahogy a mezei szurkolók többsége gondolta. Tehát azok a szurkolók látták jól. Távolról, egyáltalán nem ismerve a részleteket és nyilvánvalóan sokkal kevésbé hozzáértően.

Kockáztatott BB, nem jött be és ismerve (távolról) a munkásságát és a személyiségét biztos, hogy nem változtat év végéig.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 936
...
Ebbe a részébe nem akartam belemenni, mert meg akartam várni az év végét, de számomra az a kérdés, hogy miért nem építünk azokra a játékokra amik mennek és miért borulnak fel meccs közben a gameplanek vagy tűnnek el játékok.

Itt nyugodtan elő lehet venni Patriciát, mert azt azért sejtettük, hogy nyögvenyelős év lehet így, hogy kvázi most pattan be az OC szerepbe, de a háttere miatt azért az embernek volt abban bizodalma, hogy azért a szezon felére csak összeáll a dolog.
Aért is mert sikeres DC (bár egyesek már ezt is Flores érdemeinek tulajdonítják) vagy hogy rakétamérnök, amin lehet most így röhögni, de ugye hamarabb adod egy ilyen kvalitásokkal rendelkező ember kezébe a pozíciót mint egy olyannak, akinek kevesebb tapasztalata van vagy nem bízol benne, hogy megugorja ezt a feladatot.
...
Lúdas Solymi
Na itt van köztünk egy óriási szakadék.

Milyen háttér? 2 év támadó asszisztens közel húsz éve? Az nulla. Ezen a szinten. Mert persze hozzám, hozzánk képest biztos kurva nagy ász ebben is, de itt nem velem kellene meccselnie, hanem mondjuk Frazierrel meg Salehhel meg stb. Olyanokkal akik évek alatt nőttek be a szerepükbe, nem két hónap alatt.

Annak sokkal több értelme lett volna, ha random kiválasztja egy jól működő egyetemi csapat támadóguruját és annak adja oda az O-t.

BB azt hitte itt is újíthat valamit, hát nem jött be és ennek az egész szezon, meg az egész csapat issza a levét.
zinedine5
De miért hiszitek azt, hogy BB kitalálta, hogy ez így jó lesz.
Mi van akkor, hogyha nem találtak megfelelő OC-t vagy szakembert, akire rá tudták volna bízni a feladatot?
Igaz, ettől még benne van, hogy úgy döntöttek, hogy ez így működni fog.

Patriciának a háttere az, hogy egyrészt van egy jó végzettsége, ami feltételezi, hogy képes logikusan és jól felépíteni és megérteni egy bonyolult rendszert, plusz a védelmi háttér miatt azért ismeri a támadói oldalt is, hisz a védelmeket sem csak úgy feldobálják a pályára.

...
Lúdas Solymi
Hát ki találta ki? Kraft? Mac Jones?

Nem találtak szakembert? Nem volt az országban egyetlen olyan szakember sem aki mondjuk előtte legalább QB coach volt NFL vagy egyetemi szinten? Ezt komolyan gondolod?

Van egy jó végzettsége? A Karikó Katalinnak is. Legyen jövőre ő a támadó koordinátor.

Az, hogy valaki okos vagy logikus az a legmagasabb szinten semmire sem elég.

Az meg, hogy "védelmi háttér miatt azért ismeri a támadói oldalt is" totál irrelelváns. Ezen az elven bármelyik koordinátor felcserélhető lenne, de nem így van.

Ez egy rossz döntés volt, amiről bebizonyosodott, hogy hülyeség volt. És ezt a döntést nálunk egy ember hozza.
zinedine5
Nem, hanem az edzői stáb, de azért ebbe bele lehet vonni Kraftot is, mert az ő csapata és van beleszólása a dolgokba, még ha ezt nem is teszik ki az ablakba.
Aki követi a csapat életét az látja, hogy az elmúlt években többször is felülbírált döntéseket, mert nem tetszett neki, akár azért mert nem akarta elengedni TB-t, mikor BB váltott volna Jimmyre vagy az említett 2 TE-nél is, hogy kvázi mindegy mennyiért, de legyenek, mert a draft nem működött és kell az új QB-nak a segítség.

De ugyanez megvolt BB-nél, hogy változtattak a draftolási ill. játékoskiértékelési procedúrán, mert besült (Harry).

Persze, hibázik BB ez tény és ennek vannak következményei is, de ő az aki ezt elismeri és módosít, különben nem lenne ennyire sikeres, TB ide vagy oda.

Itt a kérdés az, amit topin is írt, hogy mi volt az az előny, ami miatt Patricia lett kvázi az OC és nem mondjuk Caley vagy valaki külsős.
Ha meg már Patricia hívja a játékokat, akkor kik segítenek neki összetenni, mert nem mindet saját kútfőből csinálja.
Itt megvan BB felelőssége is, mert most gondolom rábólint ő is a gameplanre.

De valamilyen szinten érthetőek ezek az elbaszások, mert az elmúlt 2-3 évben olyan szintű edzői elvándorlás volt Flores meg JMD miatt, amit nem lehetett teljesen pótolni, így ember és tapasztalathiány van.

Ez mondjuk az a része az NFL-nek amit nem értek, hisz gondolom nincs szabályozva, hogy hány ember dolgozhat egy csapatnál, miért nem vesznek fel többet? És ez nem csak itt van így, hanem általános.

Jelenleg amiben bízhatunk a tulajdonosi és edzői kar miatt, hogy ezek a hibák jövőre ki lesznek javítva és talán a következő meccsen már a játékosok igényei szerint lesz kialakítva a gameplan vagy a játékhívás.
Mert erre a stábnak figyelnie kellene, főleg most, mert csak így lesznek komfortosak a játékosok és sikeresek a játékok.