New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
És én miben bólogatok már megint? Írtam hogy én is nekimentem volna ha én döntök. De nem képzelem magam senki fölé, hogy kijelentsem valamiről hogy szar, amiről fogalmam sincs. Annyit mondtam, hogy talán vehetnétek az energiát, hogy megfejtsétek az okot, ha már máshogy döntöttünk, a matek is máshogy jön ki. De kényelmesebb ontani a tuti tényeket, amik ugyan nem azok, de annak állítotok be.
topin
Engem szokott érdekelni a vajon miért, de ezzel kapcsolatban nem tudok egyetlen egy NFL szakértőt sem, ahogy analitikus forrást (pff) sem, és nem analitikus forrást (mondjuk "momentum" alapon véleményt alkotót) sem, amelyik ne azt mondta volna, hogy hiba volt nem nekimenni. Úgyhogy te maradtál utolsó reménynek. 😊 Gondolom beleraktad azt az energiát. Neked mi jött ki? Mit találtál?
peterk2005
Hát én találtam, mint láthatod..de biztosan azért mert másfelé olvasok mint a nagyokosok 😊
Reményeid nem táplálom, te eleve a lehetetlen kategória vagy itt a fórumon mindenkinek. Ezt tiszteletben tartom. Így is több energia ment bele, mint haszna van.
topin
Pedig a kérdésem komoly volt, az analitika történetesen érdekel. De ha úgy gondolod, hogy engem lehetetlen úgyis meggyőzni - nem úgy, mint téged 😊 -, akkor ez van, ezt az infót elbuktam.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 461 — situational football
Azért az elég kínos volt ,amikor egy sack után (!),Vea egy playen belül először bal kézzel eltakarította Karrast,aztán jobb kézzel kiosztott egy pancake-et az elsőkörös Wynnek.
kolok1972
Kínosabb mint mikor a CORNERBACK(!!!!!!!) nyomta vissza a falemberünket???

Nem tudom milyen mágiát lehet kitalálni (hacsak nem a korábban említett poziciók fel/visszacserélése), de emlekeim szerint azért az OFal pár hét alatt mindig összeállt egy okés szintre, nem kellett a védőkhöz hasonlóan november, decemberig várni.

Én nem emlékszem, hogy előző évben remekül szereplő (közvetítésben bemondták a “legtehetségesebbnek”, “legjobbnak”) falemerünk meccs közben simán lecserélik, mert annyira gyenge volt.


Texans ellen talán beleférne egy kis kisérletezés, nem tudom egy hét alatt új párokat mennyire lehet összeszoktatni. Brownra már vasárnap mondták hogy esetleg visszatérhet. Wynnre draft során rengetegen guardként tekintettek. Szóval akár összeállhatna egy Brown-Wynn-Andrews-Mason-Onwenu ötös, ami lehet semmivel sem jobb a mostaninál főleg egy hét edzéssel, de nekem így a fotelből nincs jobb ötletem.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 873 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Nem láttam a teljes meccset, csak az összefoglalót, abból is látszott, hogy szar volt az OLine, de ahogy ránéztem a futás statokra nem akartam hinni a szememnek...
Egon bá
Első félidőben 6 futás, mínusz 6 yard.

Viszont Jones marha jó volt, ez a második olyan meccse, amikor nem rajta múlt, hogy nem lett meg a győzelem, bár a végén azért volt egy kis hazai pálya is 😊

Ha minden csapat ellen így tudna pörögni a védelem, akkor lehet itt meg nagy fordulat az idényben
Wyatt
Ha az O-fallal nem csinálnak semmit, akkor nem lesz. A futást sem tudták támogatni, Jones pedig néha olyan elegánsan lépett el a falon átrohanó blitzelő védő elől, mint a torreádor a bika elől. Nem véletlen, hogy Belichick nem mert ezzel az O-fallal egy 4&3-at megkockáztatni a végén.
Burkus
Azért az remélem megvan, hogy ha kiküldöd az ovis katica csoportot a pályára, akkor is több értelme van rámenni mint FG-t rúgni....
ZERO_L
Az elemzések nem ezt mutatták. De ez ellen az O-fal ellen a Buccaneers munkahelyi ovijának katica-csoportjából verbuvált D front7 is elég lett volna, hogy megállítsa a kísérletet.

Én azt gondolom, hogy Belichick/JMD meg a komplett Pats staff többet ért a dologhoz egy kicsit mint Te. Biztos megvolt az alapos okuk arra, hogy ezt a döntést hozták, mivel nyerni akartak ők is (feltételezem). Indulj ki abból, hogy ők is a legjobbat szeretnék a csapatnak. Úgy Neked is könnyebb lesz. 😉
Burkus
Komolyan mikor növitek ki ezt az óvodás szintet?

Akkor mi érteleme van bármiről is beszélni?

Pro liszenses edzői papírod van-e? Hogy merészelsz bármit írni a soccer topikba?

Forgattál már le egész estét filmet? Hogy merészeled ekézni a szürke 50 árnyalatát?

Senki nem hiszi azt, hogy jobban értene a focihoz mint Belichick lábujjkörme alatti piszok. Ettől még engedtessék meg, hogy vki leírja a véleményét és ha úgy érzi, hogy ez bizony hülyeség, idióta move volt akkor azt leírja és ne kelljen állandóan ezzel a BB milliószor jobban tudja szöveggel hadakoznia.


Egyébként erre a fene nagy megvilágosodásodra majd akkor is gondolj, mikor a Harry picket a WR draftokat meg a ki tudja még mit kritizálod. Nyugtasson majd meg a tudat, hogy ő jobban tudja és akkor az volt a helyes döntés.
ZERO_L
Amikor elfogynak az érvek, akkor szokott jönni a "BB és JMD jobban ért hozzá mint te". Ez pedig az igazi vita zsákutcája.
goboston
És amúgy nem így van? Hogy itt nem "érvek" vannak, hanem - tisztelet a kivételnek, pld. Helmut - fotelszurkolók véleményei, szubjektív meglátásai csapnak össze azoknak az információknak az alapján, amit felcsípnek a tévéközvetítés alatt az akció másodpercei és a lassított visszajátszás alatt? Miközben az edzői stáb az agyonelemzett adatok, a csapat, a játékosok adott fizikai és mentális állapota, az addigi taktika és stratégiai siker vagy sikertelenség, a playbook lehetséges variációi és még számos egyéb tényező - pld. 47 év edzői tapasztalat - alapján hozza meg a döntést? Ráadásul másodpercek alatt?

Lehet mondani, hogy nem ért valaki egyet Belichick vagy McDaniels vagy a Gillette Stadium portása valamilyen döntésével, de azt az információk hiányában szakmai alapra hivatkozva vitatni mulatságos.
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 461 — situational football
Nem láttam a teljes meccset, csak az összefoglalót, abból is látszott, hogy szar volt az OLine, de ahogy ránéztem a futás statokra nem akartam hinni a szememnek...
Egon bá
Első félidőben 6 futás, mínusz 6 yard.

Viszont Jones marha jó volt, ez a második olyan meccse, amikor nem rajta múlt, hogy nem lett meg a győzelem, bár a végén azért volt egy kis hazai pálya is 😊

Ha minden csapat ellen így tudna pörögni a védelem, akkor lehet itt meg nagy fordulat az idényben
Wyatt
Ha az O-fallal nem csinálnak semmit, akkor nem lesz. A futást sem tudták támogatni, Jones pedig néha olyan elegánsan lépett el a falon átrohanó blitzelő védő elől, mint a torreádor a bika elől. Nem véletlen, hogy Belichick nem mert ezzel az O-fallal egy 4&3-at megkockáztatni a végén.
Burkus
Azért az remélem megvan, hogy ha kiküldöd az ovis katica csoportot a pályára, akkor is több értelme van rámenni mint FG-t rúgni....
ZERO_L
 twitter.com/MikeReiss/status/1444872832270409728?s=19

Hajrá katica csopi
topin
Én azért inkább a AWS-re támaszkodnék...

Conversion probability:

Folk had a 45.1 percent chance of making a 56-yard field goal, according to our field-goal probability model, which takes into account real-time weather and humidity data.
If the Patriots had gone for it -- with 4.4 yards to go, as measured by ball-tracking data -- their chances of converting were 52.3 percent.

Win probability:

If Folk had made the kick, the Patriots' win probability would have been 52.3 percent -- given that Brady and the Bucs would have gotten the ball back with just under one minute left, with two timeouts and trailing only 2 points, this was almost a 50-50 proposition for the home team.
If Mac Jones and the offense had converted for a first down, their win probability would have jumped to 65.3 percent, with Folk presumably having the chance to end the game with a more probable field goal, with less time on the clock for Brady and Co.


Nem kell matekzseninek lenni, józan paraszti ésszel is könnyen átgondolható, hogy nem adsz Bradynek 1 perc (2 időkéréssel), hogy FG-ig meneteljen, főleg nem akkor mikor ennyire tré körülmények között 56-ról kell rúgnia egy Folknak...


Komolyan nem értem miért kell ennyire görcsösen kötni az ebet a karóhoz. Senki nem küldi a halál faszára Belichicket, de most tényleg akkora szentségtörés azt mondani, hogy ezt nagyon benézte/feleslegesen halgatott xy-ra/stb?
ZERO_L
Nyilván igazad van akkor, ha azt mondod, hogy HA megcsinálják a 4&3-at és aztán még megtesznek 15-20 yardot és marad 3 mp az órán és 36 yardról megy a rúgás, akkor sokkal jobb a nyerési esély. 😀

De hogy akkor Belichick és a stáb mit mérlegelt, azt nem tudhatod. Én azt feltételezem, hogy az látszott, hogy futásból megcsinálni nem nincs esély, hiszen nyilván túltöltötték volna a boxot, mindenki futást várt volna. És addig a meccsen mínusz 0,1-es átlaggal futottunk, már akkor is, amikor az O-fal emberei még frissek voltak Pont most sikerült volna először három yardot futni a teljes védelem ellen... A rövidpasszos játék 3&3-nál sem volt sikeres, miért lett volna 4&3-nál eredményesebb? (Labda csúszik stb.) És Meyers nem egy Randy Moss vagy Jerry Rice azért. Szerintem ha nekimennek 4&3-ra és nem sikerül, most azért ekézné a stábot mindenki, hogy még csak meg sem próbálta a csapat egy FG-al átvenni az utolsó pillanatban a vezetést.

És majdnem bement még így is. Rossz volt nézni, de én el tudom fogadni, hogy egy teljesen fogalmatlan O-line és egy rendszerszinten becsődölt futás mellett nem tették rá a rookie QB-re még ennek a helyzetnek a felelősségét is, hanem konzervatívat hívtak.
Burkus
Pont az a lényeg, hogy tök mind1 hogy bemegy-e a FG... Legfőképpen ezért rossz döntés, a körülmények, a rúgó csak rontottak az esélyeinken amitől még érthetetlenebb.

Nem adsz Bradynek és az elég tápos támadóinak még egy megoldható esélyt a győzelemre, ez ilyen egyszerű.
Most arról ne is beszéljünk, hogy JJ a végén már járni is alig bírt, mikor lement rögtön a cseréjére dobtak egy vagy két first downt. Utolsó driveban annyit csináltak, hogy kiküldték fat Lennyt wideba és sima DPI-vel megszopattak. Hoztak vagy 30-40yardot vele?

Ne vicceljünk már. Az ilyen szitukat Brady álmából felkeltve lehozza, Evans,Goodwin,Brown trióval. Lehet most éppen nem jött volna össze, de komolyan bárki ki meri azt jelenteni, hogy inkább fogad arra Brady nem megy végig FG-ig mintsem mi megcsinálunk 4 yardot?



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Nem láttam a teljes meccset, csak az összefoglalót, abból is látszott, hogy szar volt az OLine, de ahogy ránéztem a futás statokra nem akartam hinni a szememnek...
Egon bá
Első félidőben 6 futás, mínusz 6 yard.

Viszont Jones marha jó volt, ez a második olyan meccse, amikor nem rajta múlt, hogy nem lett meg a győzelem, bár a végén azért volt egy kis hazai pálya is 😊

Ha minden csapat ellen így tudna pörögni a védelem, akkor lehet itt meg nagy fordulat az idényben
Wyatt
Ha az O-fallal nem csinálnak semmit, akkor nem lesz. A futást sem tudták támogatni, Jones pedig néha olyan elegánsan lépett el a falon átrohanó blitzelő védő elől, mint a torreádor a bika elől. Nem véletlen, hogy Belichick nem mert ezzel az O-fallal egy 4&3-at megkockáztatni a végén.
Burkus
Azért az remélem megvan, hogy ha kiküldöd az ovis katica csoportot a pályára, akkor is több értelme van rámenni mint FG-t rúgni....
ZERO_L
Az elemzések nem ezt mutatták. De ez ellen az O-fal ellen a Buccaneers munkahelyi ovijának katica-csoportjából verbuvált D front7 is elég lett volna, hogy megállítsa a kísérletet.

Én azt gondolom, hogy Belichick/JMD meg a komplett Pats staff többet ért a dologhoz egy kicsit mint Te. Biztos megvolt az alapos okuk arra, hogy ezt a döntést hozták, mivel nyerni akartak ők is (feltételezem). Indulj ki abból, hogy ők is a legjobbat szeretnék a csapatnak. Úgy Neked is könnyebb lesz. 😉
Burkus
Komolyan mikor növitek ki ezt az óvodás szintet?

Akkor mi érteleme van bármiről is beszélni?

Pro liszenses edzői papírod van-e? Hogy merészelsz bármit írni a soccer topikba?

Forgattál már le egész estét filmet? Hogy merészeled ekézni a szürke 50 árnyalatát?

Senki nem hiszi azt, hogy jobban értene a focihoz mint Belichick lábujjkörme alatti piszok. Ettől még engedtessék meg, hogy vki leírja a véleményét és ha úgy érzi, hogy ez bizony hülyeség, idióta move volt akkor azt leírja és ne kelljen állandóan ezzel a BB milliószor jobban tudja szöveggel hadakoznia.


Egyébként erre a fene nagy megvilágosodásodra majd akkor is gondolj, mikor a Harry picket a WR draftokat meg a ki tudja még mit kritizálod. Nyugtasson majd meg a tudat, hogy ő jobban tudja és akkor az volt a helyes döntés.
ZERO_L
Amikor elfogynak az érvek, akkor szokott jönni a "BB és JMD jobban ért hozzá mint te". Ez pedig az igazi vita zsákutcája.
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Az nem lehet, hogy BB nem akarta még a terhet rápakolni Jonesra, hogy elvesztette a meccset?
Nem mondom, hogy van benne ráció, de talán csak egy kicsi.

Én elfogadom, hogy ezt a döntést hozták, hogy FG-t rúgjunk, csak nem értem...
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 461 — situational football
Nem láttam a teljes meccset, csak az összefoglalót, abból is látszott, hogy szar volt az OLine, de ahogy ránéztem a futás statokra nem akartam hinni a szememnek...
Egon bá
Első félidőben 6 futás, mínusz 6 yard.

Viszont Jones marha jó volt, ez a második olyan meccse, amikor nem rajta múlt, hogy nem lett meg a győzelem, bár a végén azért volt egy kis hazai pálya is 😊

Ha minden csapat ellen így tudna pörögni a védelem, akkor lehet itt meg nagy fordulat az idényben
Wyatt
Ha az O-fallal nem csinálnak semmit, akkor nem lesz. A futást sem tudták támogatni, Jones pedig néha olyan elegánsan lépett el a falon átrohanó blitzelő védő elől, mint a torreádor a bika elől. Nem véletlen, hogy Belichick nem mert ezzel az O-fallal egy 4&3-at megkockáztatni a végén.
Burkus
Azért az remélem megvan, hogy ha kiküldöd az ovis katica csoportot a pályára, akkor is több értelme van rámenni mint FG-t rúgni....
ZERO_L
Az elemzések nem ezt mutatták. De ez ellen az O-fal ellen a Buccaneers munkahelyi ovijának katica-csoportjából verbuvált D front7 is elég lett volna, hogy megállítsa a kísérletet.

Én azt gondolom, hogy Belichick/JMD meg a komplett Pats staff többet ért a dologhoz egy kicsit mint Te. Biztos megvolt az alapos okuk arra, hogy ezt a döntést hozták, mivel nyerni akartak ők is (feltételezem). Indulj ki abból, hogy ők is a legjobbat szeretnék a csapatnak. Úgy Neked is könnyebb lesz. 😉
Burkus
Komolyan mikor növitek ki ezt az óvodás szintet?

Akkor mi érteleme van bármiről is beszélni?

Pro liszenses edzői papírod van-e? Hogy merészelsz bármit írni a soccer topikba?

Forgattál már le egész estét filmet? Hogy merészeled ekézni a szürke 50 árnyalatát?

Senki nem hiszi azt, hogy jobban értene a focihoz mint Belichick lábujjkörme alatti piszok. Ettől még engedtessék meg, hogy vki leírja a véleményét és ha úgy érzi, hogy ez bizony hülyeség, idióta move volt akkor azt leírja és ne kelljen állandóan ezzel a BB milliószor jobban tudja szöveggel hadakoznia.


Egyébként erre a fene nagy megvilágosodásodra majd akkor is gondolj, mikor a Harry picket a WR draftokat meg a ki tudja még mit kritizálod. Nyugtasson majd meg a tudat, hogy ő jobban tudja és akkor az volt a helyes döntés.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 873 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Nem láttam a teljes meccset, csak az összefoglalót, abból is látszott, hogy szar volt az OLine, de ahogy ránéztem a futás statokra nem akartam hinni a szememnek...
Egon bá
Első félidőben 6 futás, mínusz 6 yard.

Viszont Jones marha jó volt, ez a második olyan meccse, amikor nem rajta múlt, hogy nem lett meg a győzelem, bár a végén azért volt egy kis hazai pálya is 😊

Ha minden csapat ellen így tudna pörögni a védelem, akkor lehet itt meg nagy fordulat az idényben
Wyatt
Ha az O-fallal nem csinálnak semmit, akkor nem lesz. A futást sem tudták támogatni, Jones pedig néha olyan elegánsan lépett el a falon átrohanó blitzelő védő elől, mint a torreádor a bika elől. Nem véletlen, hogy Belichick nem mert ezzel az O-fallal egy 4&3-at megkockáztatni a végén.
Burkus
Azért az remélem megvan, hogy ha kiküldöd az ovis katica csoportot a pályára, akkor is több értelme van rámenni mint FG-t rúgni....
ZERO_L
 twitter.com/MikeReiss/status/1444872832270409728?s=19

Hajrá katica csopi
topin
Én azért inkább a AWS-re támaszkodnék...

Conversion probability:

Folk had a 45.1 percent chance of making a 56-yard field goal, according to our field-goal probability model, which takes into account real-time weather and humidity data.
If the Patriots had gone for it -- with 4.4 yards to go, as measured by ball-tracking data -- their chances of converting were 52.3 percent.

Win probability:

If Folk had made the kick, the Patriots' win probability would have been 52.3 percent -- given that Brady and the Bucs would have gotten the ball back with just under one minute left, with two timeouts and trailing only 2 points, this was almost a 50-50 proposition for the home team.
If Mac Jones and the offense had converted for a first down, their win probability would have jumped to 65.3 percent, with Folk presumably having the chance to end the game with a more probable field goal, with less time on the clock for Brady and Co.


Nem kell matekzseninek lenni, józan paraszti ésszel is könnyen átgondolható, hogy nem adsz Bradynek 1 perc (2 időkéréssel), hogy FG-ig meneteljen, főleg nem akkor mikor ennyire tré körülmények között 56-ról kell rúgnia egy Folknak...


Komolyan nem értem miért kell ennyire görcsösen kötni az ebet a karóhoz. Senki nem küldi a halál faszára Belichicket, de most tényleg akkora szentségtörés azt mondani, hogy ezt nagyon benézte/feleslegesen halgatott xy-ra/stb?
ZERO_L
Nyilván igazad van akkor, ha azt mondod, hogy HA megcsinálják a 4&3-at és aztán még megtesznek 15-20 yardot és marad 3 mp az órán és 36 yardról megy a rúgás, akkor sokkal jobb a nyerési esély. 😀

De hogy akkor Belichick és a stáb mit mérlegelt, azt nem tudhatod. Én azt feltételezem, hogy az látszott, hogy futásból megcsinálni nem nincs esély, hiszen nyilván túltöltötték volna a boxot, mindenki futást várt volna. És addig a meccsen mínusz 0,1-es átlaggal futottunk, már akkor is, amikor az O-fal emberei még frissek voltak Pont most sikerült volna először három yardot futni a teljes védelem ellen... A rövidpasszos játék 3&3-nál sem volt sikeres, miért lett volna 4&3-nál eredményesebb? (Labda csúszik stb.) És Meyers nem egy Randy Moss vagy Jerry Rice azért. Szerintem ha nekimennek 4&3-ra és nem sikerül, most azért ekézné a stábot mindenki, hogy még csak meg sem próbálta a csapat egy FG-al átvenni az utolsó pillanatban a vezetést.

És majdnem bement még így is. Rossz volt nézni, de én el tudom fogadni, hogy egy teljesen fogalmatlan O-line és egy rendszerszinten becsődölt futás mellett nem tették rá a rookie QB-re még ennek a helyzetnek a felelősségét is, hanem konzervatívat hívtak.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Nyilván reménytelen és lehetetlen vállalkozás volt a FG. Múlt vagy 10 centin.
Boston
Sikerült? Nyertünk vele?
goboston
Nem. Most akkor kirúgod? Meg Folkot is?
Boston
Miért kellene kirúgni? Nagyon végletesen tudtok gondolkodni. Nem kell vérig sértődni, ha valaki kritizálni meri egyes döntéseit. Ő is tud és szokott is hibázni. Folk meg aztán pláne nem okolható, hogy ez nem ment be. Pont az a lényeg, hogy nem is kellett volna odaküldeni.
goboston
Én nem sértődtem meg, hidd el. De nem tudom mennyi értelme van kiragadni 1 döntést abból a több százból, amit egy mérkőzésen egy edzőnek meg kell hoznia. Ha most a kapufáról bepattan és nem ki, akkor Belichick megint az isten, hogy egy újonc irányítóval es egy far away szarabb kerettel kifújta Arians és a GOAT orrát. Ráadásul Folk tényleg majdnem berúgta. Fordított esetben azon menne a hőzöngés, hogy mi a faszé' nem rúgtunk amikor Sucopp is bezúzta...
Boston
Szerintem Belichick így is simán verte Ariansékat. A Tampa keretéből nyilván nem ezt hozná ki, nincs egy szinten a két HC.
Nyilván azért ragadják ki sokan ezt a döntést, mert ez volt az utolsó momentum. Ha bepattan, akkor azzal sem fújtuk még ki az orrukat, utána még le kellett volna takarítnai őket a pályáról. Pont ez az egyik lényege a kritikáknak és a mateknak, ami alapján vannak akik kétségbe vonják a döntést.
Succop berúgta, de ott sem az volt a papírforma. Előtte 2és8 valamint 3és8-ra is hosszút dobattak Bradyvel, ami szintén nem volt bölcs döntés (minimum az egyik), és ezért kellett Succopnak onnan rúgnia. Ő akkor sajnos rácáfolt a statjára, később Folk meg sajnos nem.
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 461 — situational football
Nem láttam a teljes meccset, csak az összefoglalót, abból is látszott, hogy szar volt az OLine, de ahogy ránéztem a futás statokra nem akartam hinni a szememnek...
Egon bá
Első félidőben 6 futás, mínusz 6 yard.

Viszont Jones marha jó volt, ez a második olyan meccse, amikor nem rajta múlt, hogy nem lett meg a győzelem, bár a végén azért volt egy kis hazai pálya is 😊

Ha minden csapat ellen így tudna pörögni a védelem, akkor lehet itt meg nagy fordulat az idényben
Wyatt
Ha az O-fallal nem csinálnak semmit, akkor nem lesz. A futást sem tudták támogatni, Jones pedig néha olyan elegánsan lépett el a falon átrohanó blitzelő védő elől, mint a torreádor a bika elől. Nem véletlen, hogy Belichick nem mert ezzel az O-fallal egy 4&3-at megkockáztatni a végén.
Burkus
Azért az remélem megvan, hogy ha kiküldöd az ovis katica csoportot a pályára, akkor is több értelme van rámenni mint FG-t rúgni....
ZERO_L
 twitter.com/MikeReiss/status/1444872832270409728?s=19

Hajrá katica csopi
topin
Én azért inkább a AWS-re támaszkodnék...

Conversion probability:

Folk had a 45.1 percent chance of making a 56-yard field goal, according to our field-goal probability model, which takes into account real-time weather and humidity data.
If the Patriots had gone for it -- with 4.4 yards to go, as measured by ball-tracking data -- their chances of converting were 52.3 percent.

Win probability:

If Folk had made the kick, the Patriots' win probability would have been 52.3 percent -- given that Brady and the Bucs would have gotten the ball back with just under one minute left, with two timeouts and trailing only 2 points, this was almost a 50-50 proposition for the home team.
If Mac Jones and the offense had converted for a first down, their win probability would have jumped to 65.3 percent, with Folk presumably having the chance to end the game with a more probable field goal, with less time on the clock for Brady and Co.


Nem kell matekzseninek lenni, józan paraszti ésszel is könnyen átgondolható, hogy nem adsz Bradynek 1 perc (2 időkéréssel), hogy FG-ig meneteljen, főleg nem akkor mikor ennyire tré körülmények között 56-ról kell rúgnia egy Folknak...


Komolyan nem értem miért kell ennyire görcsösen kötni az ebet a karóhoz. Senki nem küldi a halál faszára Belichicket, de most tényleg akkora szentségtörés azt mondani, hogy ezt nagyon benézte/feleslegesen halgatott xy-ra/stb?



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 873 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Lehet, hogy mar megszepultek az emlekek, de az elmult evekben is ilyen proszto kommentcsatak mentek ebben a topikban?
Imitheking
Volt ez durvább is. Csak akkor a haterek jártak át többi topicból trollkodni. (Főleg, hogy Brady egy system-QB, amúgy egy sz@r.😊 )

Kb. ugyanilyen hangnemű vita volt akkor is, amikor kb 10 éve egy 4th downnak nekimentünk a Colts ellen a 20 yardosuk körül és nem sikerült (némi bírói segítséggel). És Manning akkor is végig is ment a pályán és megnyerte a meccset.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
És én miben bólogatok már megint? Írtam hogy én is nekimentem volna ha én döntök. De nem képzelem magam senki fölé, hogy kijelentsem valamiről hogy szar, amiről fogalmam sincs. Annyit mondtam, hogy talán vehetnétek az energiát, hogy megfejtsétek az okot, ha már máshogy döntöttünk, a matek is máshogy jön ki. De kényelmesebb ontani a tuti tényeket, amik ugyan nem azok, de annak állítotok be.
topin
Engem szokott érdekelni a vajon miért, de ezzel kapcsolatban nem tudok egyetlen egy NFL szakértőt sem, ahogy analitikus forrást (pff) sem, és nem analitikus forrást (mondjuk "momentum" alapon véleményt alkotót) sem, amelyik ne azt mondta volna, hogy hiba volt nem nekimenni. Úgyhogy te maradtál utolsó reménynek. 😊 Gondolom beleraktad azt az energiát. Neked mi jött ki? Mit találtál?
peterk2005
Hát én találtam, mint láthatod..de biztosan azért mert másfelé olvasok mint a nagyokosok 😊
Reményeid nem táplálom, te eleve a lehetetlen kategória vagy itt a fórumon mindenkinek. Ezt tiszteletben tartom. Így is több energia ment bele, mint haszna van.
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Azért az elég kínos volt ,amikor egy sack után (!),Vea egy playen belül először bal kézzel eltakarította Karrast,aztán jobb kézzel kiosztott egy pancake-et az elsőkörös Wynnek.

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Nyilván reménytelen és lehetetlen vállalkozás volt a FG. Múlt vagy 10 centin.
Boston
Sikerült? Nyertünk vele?
goboston
Nem. Most akkor kirúgod? Meg Folkot is?
Boston
Miért kellene kirúgni? Nagyon végletesen tudtok gondolkodni. Nem kell vérig sértődni, ha valaki kritizálni meri egyes döntéseit. Ő is tud és szokott is hibázni. Folk meg aztán pláne nem okolható, hogy ez nem ment be. Pont az a lényeg, hogy nem is kellett volna odaküldeni.
goboston
Én nem sértődtem meg, hidd el. De nem tudom mennyi értelme van kiragadni 1 döntést abból a több százból, amit egy mérkőzésen egy edzőnek meg kell hoznia. Ha most a kapufáról bepattan és nem ki, akkor Belichick megint az isten, hogy egy újonc irányítóval es egy far away szarabb kerettel kifújta Arians és a GOAT orrát. Ráadásul Folk tényleg majdnem berúgta. Fordított esetben azon menne a hőzöngés, hogy mi a faszé' nem rúgtunk amikor Sucopp is bezúzta...

Do your job
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
És én miben bólogatok már megint? Írtam hogy én is nekimentem volna ha én döntök. De nem képzelem magam senki fölé, hogy kijelentsem valamiről hogy szar, amiről fogalmam sincs. Annyit mondtam, hogy talán vehetnétek az energiát, hogy megfejtsétek az okot, ha már máshogy döntöttünk, a matek is máshogy jön ki. De kényelmesebb ontani a tuti tényeket, amik ugyan nem azok, de annak állítotok be.
topin
Engem szokott érdekelni a vajon miért, de ezzel kapcsolatban nem tudok egyetlen egy NFL szakértőt sem, ahogy analitikus forrást (pff) sem, és nem analitikus forrást (mondjuk "momentum" alapon véleményt alkotót) sem, amelyik ne azt mondta volna, hogy hiba volt nem nekimenni. Úgyhogy te maradtál utolsó reménynek. 😊 Gondolom beleraktad azt az energiát. Neked mi jött ki? Mit találtál?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
A matekot nem én vágom, hanem leírtam a tényeket. Azért Folk statjait nem én gyártom 😀 Szokásod szerint semmit érdemben nem reagálsz rá, és ezt személyeskedéssel próbálod kikerülni. De ezt már ismerjük a pats.hu-ról is 😉
Továbbra is várom a matematikai megfejtésedet arra ,hogy ha a rúgónk 40% alatti valószínűséggel rúgja be 50+-ról, akkor hogy lehet a win percentage 42%? Szar időben, és úgy, hogy az ellenfél visszatámadhat. Senki sem állította, hogy Tom végigment volna, de ugye azért abban egyetértünk, hogy nem 0% volt erre az esély. Szóval szerinted hogy jön ki, hogy ez a jó döntés.
Személyeskedni nem kell, azt már kimaxoltad, egyszer kivételesen válaszolj érdemben. Köszönöm.
goboston
Tucker 66-ról rúgott előtte? ALigha..mégis odaküldték berúgta.
Folk is eltudja rúgni 56 yardra, nem az van, hogy nem lát el addig.
Nem szóltatok neki hogy lehetetlen, ezért majdnem megcsinálta.

Remélem a pats.huról nem az idióta szerkesztőgyerek vagy akit mindenki utál? Mondjuk stílusod alapján simán lehet..

Nem ismerem az ESPN képletét hogy jön ki, de az biztos, hogy Folk teljes karrier tendenciái nem relevánsak. Akkor már tavaly sem rúgta volna be a Jets ellen a végén például. Vagy nem lett volna franchise rekord hibátlan kísérletek sorozatában. Biztosan más számot kapunk, ha csak az utóbbi két évét nézzük. Nem sok értelmét látom 15 évvel ezelőtti rúgásokat belevenni. Azok majd a karrier átlagba nagyon hasznosak, de itt aligha. A rúgók is fejlődnek. Gost nem rúgott az első évében 50 felett, inkább nekimentünk 4.re vagy puntoltunk. Folk nem volt egy jó rúgó mielőtt idejött, olyan biztosan nem, akiben benne volt a franchise rekord.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
WR-passzok hogy tetszettek?
Wyatt
Nekem a passzjátékunk alapvetően tetszett. Persze érzékelhető a TE-kben való nagyobb bizalom. Látni vélem a fejlődést is Jones játékában. Ha meg azt is belevesszük, hogy a fal nem ad túl sok időt és, hogy neki kell megoldania az O-t, futás támogatás nélkül, akkor végképp elégedett vagyok a fejlődésével.
Remélhetőleg bátrabbá válik lassan és akkor talán pontokban is megnyilvánul ez a fejlődés.

Ui: Ha esetleg nem, akkor majd arra is kitalálok egy plyabook-ot őreganyám segítségével. Csakhogy ne csak kritizáljak.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Zseni nem vagyok, de azért érdekelne, hogy jött ki a 40% feletti win percentage a sikeres rúgásra, amikor Folk karrier átlaga 50+ yardnál nem éri el a 40%-ot. És ez nem a szakadó esőre vonatkozik. És nincs benne annak a százalékos esélye sem, hogy a Tampa sikeresen visszatámad. Tehát a szar idő plusz a Tampa esélye a visszatámadásra még növelte is az esélyünket nemcsak a sikeres field goalra, de a győzelemre is 😄
Hát ehhez valóban zseninek kell lenni.
Mac 77% körül passzolt, átlagban 6 yard felett.
Szóval a matekot nézve is szar döntés volt. Ha hozzávesszük a körülményeket, akkor még egyértelműbben szar volt ez a döntés. Ezúttal pedig be is igazolódott.
Lehet, hogy a 4. kisérlettel sem nyerünk, sosem tudjuk meg. De az lett volna a jó döntés. Ha felmerült Belichickben ha nem. Benne anno az sem merült fel, hogy a kezdő CB-jét pályára küldje az SB-ben. Az is fasza döntés volt. Szóval ez önmagában nem igazolja ezt a szar döntést sem.
De ha neked szokás szerint attól könyebb, hogy bólogatsz minden BB döntésre, akkor rajta 😀
goboston
nagyon helyesen tette, hogy nem küldte fel Butlert. Van egy házszabály, azt ne írja felül egy abban az évben átlag alatti corner se, ha lehet. Én bírom az ilyen egyenes szabályrendszert ami az öltözőben van nálunk.

A lényeg hogy most már a matekot is jobban vágod. Amúgy te tévedtél valaha? Mármint szerinted.. nem mások szerint.

Az meg hogy a sikerben méred a döntési mechanizmust az kész röhej. Az a kivitelezéshez tartozik, ugyanis a két dolog különbözik, de ezen ne akadj fent.

Brady meg 50%-os hatékonysággal passzolt 70-es passer rating mellett. Igen, full biztos hogy ezen az estén orrba-szájba passzolt volna minket az utolsó 40 másodpercben egyértelmű passzhelyzetekben.

És én miben bólogatok már megint? Írtam hogy én is nekimentem volna ha én döntök. De nem képzelem magam senki fölé, hogy kijelentsem valamiről hogy szar, amiről fogalmam sincs. Annyit mondtam, hogy talán vehetnétek az energiát, hogy megfejtsétek az okot, ha már máshogy döntöttünk, a matek is máshogy jön ki. De kényelmesebb ontani a tuti tényeket, amik ugyan nem azok, de annak állítotok be.
topin
Ja és kérlek oszd meg velem, hogy mi volt Butler vétke, évek óta furdal a kiváncsiság, és maguk az érintettek sem nyilatkoztak erről. Nyilván te bennfentes vagy a Pats öltözőben és tudod a pontos részleteket, hisz helyesled a döntést a szabályrendszerünk alapján.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Zseni nem vagyok, de azért érdekelne, hogy jött ki a 40% feletti win percentage a sikeres rúgásra, amikor Folk karrier átlaga 50+ yardnál nem éri el a 40%-ot. És ez nem a szakadó esőre vonatkozik. És nincs benne annak a százalékos esélye sem, hogy a Tampa sikeresen visszatámad. Tehát a szar idő plusz a Tampa esélye a visszatámadásra még növelte is az esélyünket nemcsak a sikeres field goalra, de a győzelemre is 😄
Hát ehhez valóban zseninek kell lenni.
Mac 77% körül passzolt, átlagban 6 yard felett.
Szóval a matekot nézve is szar döntés volt. Ha hozzávesszük a körülményeket, akkor még egyértelműbben szar volt ez a döntés. Ezúttal pedig be is igazolódott.
Lehet, hogy a 4. kisérlettel sem nyerünk, sosem tudjuk meg. De az lett volna a jó döntés. Ha felmerült Belichickben ha nem. Benne anno az sem merült fel, hogy a kezdő CB-jét pályára küldje az SB-ben. Az is fasza döntés volt. Szóval ez önmagában nem igazolja ezt a szar döntést sem.
De ha neked szokás szerint attól könyebb, hogy bólogatsz minden BB döntésre, akkor rajta 😀
goboston
nagyon helyesen tette, hogy nem küldte fel Butlert. Van egy házszabály, azt ne írja felül egy abban az évben átlag alatti corner se, ha lehet. Én bírom az ilyen egyenes szabályrendszert ami az öltözőben van nálunk.

A lényeg hogy most már a matekot is jobban vágod. Amúgy te tévedtél valaha? Mármint szerinted.. nem mások szerint.

Az meg hogy a sikerben méred a döntési mechanizmust az kész röhej. Az a kivitelezéshez tartozik, ugyanis a két dolog különbözik, de ezen ne akadj fent.

Brady meg 50%-os hatékonysággal passzolt 70-es passer rating mellett. Igen, full biztos hogy ezen az estén orrba-szájba passzolt volna minket az utolsó 40 másodpercben egyértelmű passzhelyzetekben.

És én miben bólogatok már megint? Írtam hogy én is nekimentem volna ha én döntök. De nem képzelem magam senki fölé, hogy kijelentsem valamiről hogy szar, amiről fogalmam sincs. Annyit mondtam, hogy talán vehetnétek az energiát, hogy megfejtsétek az okot, ha már máshogy döntöttünk, a matek is máshogy jön ki. De kényelmesebb ontani a tuti tényeket, amik ugyan nem azok, de annak állítotok be.
topin
A matekot nem én vágom, hanem leírtam a tényeket. Azért Folk statjait nem én gyártom 😀 Szokásod szerint semmit érdemben nem reagálsz rá, és ezt személyeskedéssel próbálod kikerülni. De ezt már ismerjük a pats.hu-ról is 😉
Továbbra is várom a matematikai megfejtésedet arra ,hogy ha a rúgónk 40% alatti valószínűséggel rúgja be 50+-ról, akkor hogy lehet a win percentage 42%? Szar időben, és úgy, hogy az ellenfél visszatámadhat. Senki sem állította, hogy Tom végigment volna, de ugye azért abban egyetértünk, hogy nem 0% volt erre az esély. Szóval szerinted hogy jön ki, hogy ez a jó döntés.
Személyeskedni nem kell, azt már kimaxoltad, egyszer kivételesen válaszolj érdemben. Köszönöm.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Zseni nem vagyok, de azért érdekelne, hogy jött ki a 40% feletti win percentage a sikeres rúgásra, amikor Folk karrier átlaga 50+ yardnál nem éri el a 40%-ot. És ez nem a szakadó esőre vonatkozik. És nincs benne annak a százalékos esélye sem, hogy a Tampa sikeresen visszatámad. Tehát a szar idő plusz a Tampa esélye a visszatámadásra még növelte is az esélyünket nemcsak a sikeres field goalra, de a győzelemre is 😄
Hát ehhez valóban zseninek kell lenni.
Mac 77% körül passzolt, átlagban 6 yard felett.
Szóval a matekot nézve is szar döntés volt. Ha hozzávesszük a körülményeket, akkor még egyértelműbben szar volt ez a döntés. Ezúttal pedig be is igazolódott.
Lehet, hogy a 4. kisérlettel sem nyerünk, sosem tudjuk meg. De az lett volna a jó döntés. Ha felmerült Belichickben ha nem. Benne anno az sem merült fel, hogy a kezdő CB-jét pályára küldje az SB-ben. Az is fasza döntés volt. Szóval ez önmagában nem igazolja ezt a szar döntést sem.
De ha neked szokás szerint attól könyebb, hogy bólogatsz minden BB döntésre, akkor rajta 😀
goboston
nagyon helyesen tette, hogy nem küldte fel Butlert. Van egy házszabály, azt ne írja felül egy abban az évben átlag alatti corner se, ha lehet. Én bírom az ilyen egyenes szabályrendszert ami az öltözőben van nálunk.

A lényeg hogy most már a matekot is jobban vágod. Amúgy te tévedtél valaha? Mármint szerinted.. nem mások szerint.

Az meg hogy a sikerben méred a döntési mechanizmust az kész röhej. Az a kivitelezéshez tartozik, ugyanis a két dolog különbözik, de ezen ne akadj fent.

Brady meg 50%-os hatékonysággal passzolt 70-es passer rating mellett. Igen, full biztos hogy ezen az estén orrba-szájba passzolt volna minket az utolsó 40 másodpercben egyértelmű passzhelyzetekben.

És én miben bólogatok már megint? Írtam hogy én is nekimentem volna ha én döntök. De nem képzelem magam senki fölé, hogy kijelentsem valamiről hogy szar, amiről fogalmam sincs. Annyit mondtam, hogy talán vehetnétek az energiát, hogy megfejtsétek az okot, ha már máshogy döntöttünk, a matek is máshogy jön ki. De kényelmesebb ontani a tuti tényeket, amik ugyan nem azok, de annak állítotok be.

Szerkesztette: topin
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Nyilván reménytelen és lehetetlen vállalkozás volt a FG. Múlt vagy 10 centin.
Boston
Sikerült? Nyertünk vele?
goboston
Nem. Most akkor kirúgod? Meg Folkot is?
Boston
Miért kellene kirúgni? Nagyon végletesen tudtok gondolkodni. Nem kell vérig sértődni, ha valaki kritizálni meri egyes döntéseit. Ő is tud és szokott is hibázni. Folk meg aztán pláne nem okolható, hogy ez nem ment be. Pont az a lényeg, hogy nem is kellett volna odaküldeni.
több mint 3 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Nyilván reménytelen és lehetetlen vállalkozás volt a FG. Múlt vagy 10 centin.
Boston
Sikerült? Nyertünk vele?
goboston
Nem. Most akkor kirúgod? Meg Folkot is?

Do your job
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Nyilván reménytelen és lehetetlen vállalkozás volt a FG. Múlt vagy 10 centin.
Boston
Sikerült? Nyertünk vele?
több mint 3 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Nyilván reménytelen és lehetetlen vállalkozás volt a FG. Múlt vagy 10 centin.

Do your job
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Nem láttam a teljes meccset, csak az összefoglalót, abból is látszott, hogy szar volt az OLine, de ahogy ránéztem a futás statokra nem akartam hinni a szememnek...
Egon bá
Első félidőben 6 futás, mínusz 6 yard.

Viszont Jones marha jó volt, ez a második olyan meccse, amikor nem rajta múlt, hogy nem lett meg a győzelem, bár a végén azért volt egy kis hazai pálya is 😊

Ha minden csapat ellen így tudna pörögni a védelem, akkor lehet itt meg nagy fordulat az idényben
Wyatt
Ha az O-fallal nem csinálnak semmit, akkor nem lesz. A futást sem tudták támogatni, Jones pedig néha olyan elegánsan lépett el a falon átrohanó blitzelő védő elől, mint a torreádor a bika elől. Nem véletlen, hogy Belichick nem mert ezzel az O-fallal egy 4&3-at megkockáztatni a végén.
Burkus
Azért az remélem megvan, hogy ha kiküldöd az ovis katica csoportot a pályára, akkor is több értelme van rámenni mint FG-t rúgni....
ZERO_L
 twitter.com/MikeReiss/status/1444872832270409728?s=19

Hajrá katica csopi
topin
Azért érdekelne ezt milyen algoritmus alapján számolták ki. Mert ha csak a számokat nézzük, még el is hihetné az ember. Aki a meccset is nézte, az már kevésbé hiszi ezt el.
Ebben az időjárásban, ebből a lőtávból, nem teljesen egészséges rúgóval nekimenni, miközben az O szépen haladt, Meki épp rekordokat állított be sikeres passzokban egy romokban heverő csere Tampa sec ellen...
És ha még jó is a rúgás, utána van 1 perce a Tampának 2 időkéréssel és elég a field goal nekik. És az irányítójuk pont arról híres, hogy ezeket nem oldja meg.
Szar döntés volt.
goboston
Nem allitott fel rekordot Jones, hiszen eppen tul volt egy RZ latogatason, ahol 9 yardrol nem sikerult megoldani. A rugas elott pedig 2 passzlehetosege is volt haladni. Elsonel alig jott par yard, majd harmadikra incomplete. De ja, biztos megdobta volna, csak elotte ket downon meg kicsit fokozta a hangulatot.

Azert Belichick tovabbra is azt mondja fel sem merult mas. De persze ti a szakavatottak jobban tudjatok 😉 mindezt tenykent..

Ha mar ekkora zsenik vagytok,miert nem jon a futastamogatasara konkret megoldas toletek? Ja hogy nem eleg kinyilatkoztatni..

Brady meg a multban tok mindegy mit csinalt, egyaltalan nem biztos hogy megcsinalta volna.
topin
Zseni nem vagyok, de azért érdekelne, hogy jött ki a 40% feletti win percentage a sikeres rúgásra, amikor Folk karrier átlaga 50+ yardnál nem éri el a 40%-ot. És ez nem a szakadó esőre vonatkozik. És nincs benne annak a százalékos esélye sem, hogy a Tampa sikeresen visszatámad. Tehát a szar idő plusz a Tampa esélye a visszatámadásra még növelte is az esélyünket nemcsak a sikeres field goalra, de a győzelemre is 😄
Hát ehhez valóban zseninek kell lenni.
Mac 77% körül passzolt, átlagban 6 yard felett.
Szóval a matekot nézve is szar döntés volt. Ha hozzávesszük a körülményeket, akkor még egyértelműbben szar volt ez a döntés. Ezúttal pedig be is igazolódott.
Lehet, hogy a 4. kisérlettel sem nyerünk, sosem tudjuk meg. De az lett volna a jó döntés. Ha felmerült Belichickben ha nem. Benne anno az sem merült fel, hogy a kezdő CB-jét pályára küldje az SB-ben. Az is fasza döntés volt. Szóval ez önmagában nem igazolja ezt a szar döntést sem.
De ha neked szokás szerint attól könyebb, hogy bólogatsz minden BB döntésre, akkor rajta 😀