New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Azt sosem értettem, hogy ennek a fórumnak nem az a célja..mármint mi nem célja? nem célja a minőségre törekvés? Nem célja a fejlődés? Nem célja hogy segítőszándék?

Mi zárja ki ezeket azon kivül, hogy vannak akik képtelenek szintet lépni?

Meg persze össze lehet verődni hasonszőrűeknek mint a felelőséggel élők csoportja vagy mi a fene a facebookon és ott lehet egymás alá tenni a lovat ugyanabban a témakörben. Annak meg még a célja és a lényege is ugyanaz, mégis egy határ híg...az egész és értelmetlen ebben a formában 😊
topin
Már megbocsáss, de hadd kérdezzek párat:
Ahhoz, hogy a fenti mondatok relevánsak legyenek, azt kell feltételeznünk, hogy neked minden kétséget kizárólag igazad van, ugye?
Vagy az számít "szintlépőnek", aki veled egyetért? Azt még el is tudom fogadni, hogy az állandó picsogás, nyöszörgés idegesítő tud lenni, de egy szurkolói fórumon, főleg egy-egy vereség után, nehogy már csak szabatos tőmondatokba öltött, szakmai érveket/ellenérveket felsorakoztató esszéket lehessen megfogalmazni, hanem a " B@azdmeg ez szar volt" mondatot is!
Én nagyon tisztelem azokat, akik szabadidejük egy részét arra szánják, hogy amatőrként, különböző szakmai anyagokat felkutatva, elolvasva elemezzék a csapatok játékait, stratégiáját, draftjait stb.
Ám emellett néha egy-egy sima, teljesen laikus szemmel látott szurkoló véleménye, meglátása is helytálló lehet, vagy ha nem is az, mindenképpen el kell férjen itt.

Buday Zoli a PFF-nél nem írhatja le csak úgy (megfelelő alátámasztás nélkül) valakiről, hogy szar, meg utálja, de ide minden további nélkül megteheti.
csi77
Nagyon benézted..nyilván személyes okokból.

Még véletlenül sem kell egyetérteni. Csupán megoldásokban és válaszokban kell gondolkodni. Peterk esetén sok dologban más a véleményem, vagy Sobrinál is akad bőven ilyen. Mégis megoldásokban és ami fontos kontextusokból fakadnak az állításaik vagy feltevéseik inkább. És érveket, logikai fonalakat fűznek össze. Az elbaszta nem ez a kategória.

Elférhet mindenkinek a véleménye és el is kell hogy férjen. De azért azt lássuk be, nem mindegy melyik a hangosabb csoport. Főleg ha képtelenek fejlődni és elviszi őket a mennyiség.

Nem én vagyok itt a legélesebb kés a fiókban, de attól a szemléleti résznél nagyon nem lövök mellé azzal, hogy olyan hozzáállásra van szükség, amire előre viszi az embert. És ugye az eléggé fun ha én engem érdekel a rakétamérnökség, de igazából csak nézem a rakétákat milyen szépen szállnak, majd miután az egyik földbe állt, jövök azzal hogy én megmondtam hogy ezt elbaszták. Erre jön egy nálam szakavatottabb és elmondja miket kellene megvizsgálnom hogy kontextusban értékeljem a földbeállást, ami ettől még tény marad. De lehet azt tudom mondani, hogy nem sok más kimenetel lehetett ebből és mindenképp el kellett indítani a kilövést, akkor megtettek mindent, amit lehetett. Vagy hajtogathatom, hogy azt írok amik akarok ezek elbaszták.

Melyik az a hozzáállás ami alapján a közösség és az egyén is fejlődik? Mindegyik tagja.

A felelősséggel élők csoportjába is állítják nekik joguk van nem maszkot hordani, nem oltatni de majd jönni menni bárhova, meg chipeltetik őket, meg a jó ég tudja miket. Mondjuk épp felelősséget nem vállalnak, de ahhoz is joguk van.

még, annyit hogy a Buday Zoli értelmesebb annál, hogy annyit írjon hogy ez szar. Erről beszélek. Ha ennyit véleményezne, és így gondolkodna, akkor nem lenne ott ahol. és attól, hogy értelmes és megoldásokban gondolkodik, kontextusokat vizsgál még messze nem lesz tévedhetetlen.
topin
Nyilván személyes okokból...😊 Ezt nem teljesen értem, de sebaj!

A rakétamérnökös hasonlatod akár jó is lehetne, de az egy eléggé egzakt tudomány, amit egy sporthoz nehéz hasonlítani. Másrészt pedig, bár nem ismerlek, de feltételezem, hogy nem dolgozol az NFL-ben, ezért bár elfogadom, hogy itt rengeteg embernél többet tudsz erről a sportágról, de legalább a Pats csapatáról, azért messze nem biztos, hogy igazad van egy adott kérdésben. Értem, hogy az összefüggéseket, több éves folyamatokat érdemes vizsgálni, de még az NFL-ben évek óta dolgozó vagy azokat elemzők sem feltétlen értenek egyet mindenben. Jó példa erre a draft, ahol dollármilliókért elemzik, figyelik, monitorozzák minden csapatnál a játékosokat, mégis minden évben jelentős számban lesznek magasan draftolt játékosokból bust.

Buday Zoli értlemesebb annál, ez így van. De ha pl. egy eredménykövetőben csak ennyit írna valakiről, én elfogadnám, mint szurkolói véleményt. Aztán, ha érdekel, majd megkérném, hogy fejtse ki...😊
csi77
Nem magamról beszéltem, hogy az én véleményem a mérvadóbb. A gondolkodás módom biztosan, azoknál akiknek írtam. De ettől még nem fogok többet érteni hozzá. Viszont, ettől még lehetne érveket hozni és nem hibás kontextusokból vagdalkozni.

Amit a végén írsz az pedig egy fórum valósága. Ha a Buday Zoli írja, de téved, akkor is elfogadod neki. Ellenben ha noname ember ugyanazt írja, akkor nem elfogadható ugyanaz akár.

Személyes példám van erre. Póker az őskorban egy Zappa nevű helyen, ami a magyar póker bölcsője volt, onan jöttek ki a világbajnokok. Egy ilyen klubnapon ezer forintos korlátlan rebuy volt, természetesen a sztárok ugyanúgy lejöttek a hangulat és a társaság miatt ezekre a versenyekre és soha nem elbaszta volt a véleményezés a részükről.

iteo aki 1 évvel később pókeres világbajnok lett és a társaság elismert tagja volt 35 rebuyt vett. Én vidéki lévén a "pórnéppel" szinte sosem érintkeztem, akik ott műkedvelők voltak. A nagy többség először látott. 31 rebuyt vettem. A harmadik legtöbb rebuy az 3 volt a versenyen. Mi Iteoval különversenyben állapodtunk meg és toltuk bármilyen 2 lappal preflop allin. Mivel én nem a versenypókerben tevékenykedtem így semmiféle hír nem volt rólam, hogy ezt nyertem azt nyertem. A cash game játékosokról abban az időben még nem nagyon volt infó, pláne élőpókers másik városban nem. Ettől persze ugyanúgy beszéltünk és ismertük a legnagyobb versenyjátékosokat, ugyanúgy együtt jártunk külföldre, együtt voltak elemzős beszélgetések is.

A laikus játékosok megítélése az volt a rebuy szakasz végeztével: Iteo megint ma is mennyire laza jófej király mókás szupersztár. És itt van ez a másik arc ez meg 31 rebuyt vett valami őrült tudatlan maniac. Holott ugyanúgy megengedhettem magamnak ezt a hozzáállást és tudásban, bevételben akkor nem volt számottevő különbség köztünk.

Mégis ugyanazt teljesen máshogy fogadod el számodra ismert embertől. Nincs ezzel semmi baj, de ettől még nem árt a kontextus ebben az esetben sem, mert attól hogy noname valaki, még lehet igaza.

És lehet hogy te elfogadnád hogy ennyit írjon, de pont azt írtam, hogy sose írna csak ennyit. Mert ennél tartalmasabb véleménye van.

Szerkesztette: topin
több mint 3 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Azt sosem értettem, hogy ennek a fórumnak nem az a célja..mármint mi nem célja? nem célja a minőségre törekvés? Nem célja a fejlődés? Nem célja hogy segítőszándék?

Mi zárja ki ezeket azon kivül, hogy vannak akik képtelenek szintet lépni?

Meg persze össze lehet verődni hasonszőrűeknek mint a felelőséggel élők csoportja vagy mi a fene a facebookon és ott lehet egymás alá tenni a lovat ugyanabban a témakörben. Annak meg még a célja és a lényege is ugyanaz, mégis egy határ híg...az egész és értelmetlen ebben a formában 😊
topin
Már megbocsáss, de hadd kérdezzek párat:
Ahhoz, hogy a fenti mondatok relevánsak legyenek, azt kell feltételeznünk, hogy neked minden kétséget kizárólag igazad van, ugye?
Vagy az számít "szintlépőnek", aki veled egyetért? Azt még el is tudom fogadni, hogy az állandó picsogás, nyöszörgés idegesítő tud lenni, de egy szurkolói fórumon, főleg egy-egy vereség után, nehogy már csak szabatos tőmondatokba öltött, szakmai érveket/ellenérveket felsorakoztató esszéket lehessen megfogalmazni, hanem a " B@azdmeg ez szar volt" mondatot is!
Én nagyon tisztelem azokat, akik szabadidejük egy részét arra szánják, hogy amatőrként, különböző szakmai anyagokat felkutatva, elolvasva elemezzék a csapatok játékait, stratégiáját, draftjait stb.
Ám emellett néha egy-egy sima, teljesen laikus szemmel látott szurkoló véleménye, meglátása is helytálló lehet, vagy ha nem is az, mindenképpen el kell férjen itt.

Buday Zoli a PFF-nél nem írhatja le csak úgy (megfelelő alátámasztás nélkül) valakiről, hogy szar, meg utálja, de ide minden további nélkül megteheti.
csi77
Nagyon benézted..nyilván személyes okokból.

Még véletlenül sem kell egyetérteni. Csupán megoldásokban és válaszokban kell gondolkodni. Peterk esetén sok dologban más a véleményem, vagy Sobrinál is akad bőven ilyen. Mégis megoldásokban és ami fontos kontextusokból fakadnak az állításaik vagy feltevéseik inkább. És érveket, logikai fonalakat fűznek össze. Az elbaszta nem ez a kategória.

Elférhet mindenkinek a véleménye és el is kell hogy férjen. De azért azt lássuk be, nem mindegy melyik a hangosabb csoport. Főleg ha képtelenek fejlődni és elviszi őket a mennyiség.

Nem én vagyok itt a legélesebb kés a fiókban, de attól a szemléleti résznél nagyon nem lövök mellé azzal, hogy olyan hozzáállásra van szükség, amire előre viszi az embert. És ugye az eléggé fun ha én engem érdekel a rakétamérnökség, de igazából csak nézem a rakétákat milyen szépen szállnak, majd miután az egyik földbe állt, jövök azzal hogy én megmondtam hogy ezt elbaszták. Erre jön egy nálam szakavatottabb és elmondja miket kellene megvizsgálnom hogy kontextusban értékeljem a földbeállást, ami ettől még tény marad. De lehet azt tudom mondani, hogy nem sok más kimenetel lehetett ebből és mindenképp el kellett indítani a kilövést, akkor megtettek mindent, amit lehetett. Vagy hajtogathatom, hogy azt írok amik akarok ezek elbaszták.

Melyik az a hozzáállás ami alapján a közösség és az egyén is fejlődik? Mindegyik tagja.

A felelősséggel élők csoportjába is állítják nekik joguk van nem maszkot hordani, nem oltatni de majd jönni menni bárhova, meg chipeltetik őket, meg a jó ég tudja miket. Mondjuk épp felelősséget nem vállalnak, de ahhoz is joguk van.

még, annyit hogy a Buday Zoli értelmesebb annál, hogy annyit írjon hogy ez szar. Erről beszélek. Ha ennyit véleményezne, és így gondolkodna, akkor nem lenne ott ahol. és attól, hogy értelmes és megoldásokban gondolkodik, kontextusokat vizsgál még messze nem lesz tévedhetetlen.
topin
Nyilván személyes okokból...😊 Ezt nem teljesen értem, de sebaj!

A rakétamérnökös hasonlatod akár jó is lehetne, de az egy eléggé egzakt tudomány, amit egy sporthoz nehéz hasonlítani. Másrészt pedig, bár nem ismerlek, de feltételezem, hogy nem dolgozol az NFL-ben, ezért bár elfogadom, hogy itt rengeteg embernél többet tudsz erről a sportágról, de legalább a Pats csapatáról, azért messze nem biztos, hogy igazad van egy adott kérdésben. Értem, hogy az összefüggéseket, több éves folyamatokat érdemes vizsgálni, de még az NFL-ben évek óta dolgozó vagy azokat elemzők sem feltétlen értenek egyet mindenben. Jó példa erre a draft, ahol dollármilliókért elemzik, figyelik, monitorozzák minden csapatnál a játékosokat, mégis minden évben jelentős számban lesznek magasan draftolt játékosokból bust.

Buday Zoli értlemesebb annál, ez így van. De ha pl. egy eredménykövetőben csak ennyit írna valakiről, én elfogadnám, mint szurkolói véleményt. Aztán, ha érdekel, majd megkérném, hogy fejtse ki...😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Azt sosem értettem, hogy ennek a fórumnak nem az a célja..mármint mi nem célja? nem célja a minőségre törekvés? Nem célja a fejlődés? Nem célja hogy segítőszándék?

Mi zárja ki ezeket azon kivül, hogy vannak akik képtelenek szintet lépni?

Meg persze össze lehet verődni hasonszőrűeknek mint a felelőséggel élők csoportja vagy mi a fene a facebookon és ott lehet egymás alá tenni a lovat ugyanabban a témakörben. Annak meg még a célja és a lényege is ugyanaz, mégis egy határ híg...az egész és értelmetlen ebben a formában 😊
topin
Már megbocsáss, de hadd kérdezzek párat:
Ahhoz, hogy a fenti mondatok relevánsak legyenek, azt kell feltételeznünk, hogy neked minden kétséget kizárólag igazad van, ugye?
Vagy az számít "szintlépőnek", aki veled egyetért? Azt még el is tudom fogadni, hogy az állandó picsogás, nyöszörgés idegesítő tud lenni, de egy szurkolói fórumon, főleg egy-egy vereség után, nehogy már csak szabatos tőmondatokba öltött, szakmai érveket/ellenérveket felsorakoztató esszéket lehessen megfogalmazni, hanem a " B@azdmeg ez szar volt" mondatot is!
Én nagyon tisztelem azokat, akik szabadidejük egy részét arra szánják, hogy amatőrként, különböző szakmai anyagokat felkutatva, elolvasva elemezzék a csapatok játékait, stratégiáját, draftjait stb.
Ám emellett néha egy-egy sima, teljesen laikus szemmel látott szurkoló véleménye, meglátása is helytálló lehet, vagy ha nem is az, mindenképpen el kell férjen itt.

Buday Zoli a PFF-nél nem írhatja le csak úgy (megfelelő alátámasztás nélkül) valakiről, hogy szar, meg utálja, de ide minden további nélkül megteheti.
csi77
Nagyon benézted..nyilván személyes okokból.

Még véletlenül sem kell egyetérteni. Csupán megoldásokban és válaszokban kell gondolkodni. Peterk esetén sok dologban más a véleményem, vagy Sobrinál is akad bőven ilyen. Mégis megoldásokban és ami fontos kontextusokból fakadnak az állításaik vagy feltevéseik inkább. És érveket, logikai fonalakat fűznek össze. Az elbaszta nem ez a kategória.

Elférhet mindenkinek a véleménye és el is kell hogy férjen. De azért azt lássuk be, nem mindegy melyik a hangosabb csoport. Főleg ha képtelenek fejlődni és elviszi őket a mennyiség.

Nem én vagyok itt a legélesebb kés a fiókban, de attól a szemléleti résznél nagyon nem lövök mellé azzal, hogy olyan hozzáállásra van szükség, amire előre viszi az embert. És ugye az eléggé fun ha én engem érdekel a rakétamérnökség, de igazából csak nézem a rakétákat milyen szépen szállnak, majd miután az egyik földbe állt, jövök azzal hogy én megmondtam hogy ezt elbaszták. Erre jön egy nálam szakavatottabb és elmondja miket kellene megvizsgálnom hogy kontextusban értékeljem a földbeállást, ami ettől még tény marad. De lehet azt tudom mondani, hogy nem sok más kimenetel lehetett ebből és mindenképp el kellett indítani a kilövést, akkor megtettek mindent, amit lehetett. Vagy hajtogathatom, hogy azt írok amik akarok ezek elbaszták.

Melyik az a hozzáállás ami alapján a közösség és az egyén is fejlődik? Mindegyik tagja.

A felelősséggel élők csoportjába is állítják nekik joguk van nem maszkot hordani, nem oltatni de majd jönni menni bárhova, meg chipeltetik őket, meg a jó ég tudja miket. Mondjuk épp felelősséget nem vállalnak, de ahhoz is joguk van.

még, annyit hogy a Buday Zoli értelmesebb annál, hogy annyit írjon hogy ez szar. Erről beszélek. Ha ennyit véleményezne, és így gondolkodna, akkor nem lenne ott ahol. és attól, hogy értelmes és megoldásokban gondolkodik, kontextusokat vizsgál még messze nem lesz tévedhetetlen.

Szerkesztette: topin
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Ez a séfes hasonlat borzasztó. Ennek itt semmi relevanciája sincs szerintem. Ezt a játékot emberek játsszák. Egy séf, ha megfelelő alapanyagokat teszel elé, egymás után ezerszer is megfőzi az ételt hibátlanul és a steak ritkán szenved főzés közben kartörést.
Kollega
De hát nem érted, hogy nem fog ízleni nekik, akkor az értékelhetetlen és elbaszta 😊
több mint 3 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Azt sosem értettem, hogy ennek a fórumnak nem az a célja..mármint mi nem célja? nem célja a minőségre törekvés? Nem célja a fejlődés? Nem célja hogy segítőszándék?

Mi zárja ki ezeket azon kivül, hogy vannak akik képtelenek szintet lépni?

Meg persze össze lehet verődni hasonszőrűeknek mint a felelőséggel élők csoportja vagy mi a fene a facebookon és ott lehet egymás alá tenni a lovat ugyanabban a témakörben. Annak meg még a célja és a lényege is ugyanaz, mégis egy határ híg...az egész és értelmetlen ebben a formában 😊
topin
Már megbocsáss, de hadd kérdezzek párat:
Ahhoz, hogy a fenti mondatok relevánsak legyenek, azt kell feltételeznünk, hogy neked minden kétséget kizárólag igazad van, ugye?
Vagy az számít "szintlépőnek", aki veled egyetért? Azt még el is tudom fogadni, hogy az állandó picsogás, nyöszörgés idegesítő tud lenni, de egy szurkolói fórumon, főleg egy-egy vereség után, nehogy már csak szabatos tőmondatokba öltött, szakmai érveket/ellenérveket felsorakoztató esszéket lehessen megfogalmazni, hanem a " B@azdmeg ez szar volt" mondatot is!
Én nagyon tisztelem azokat, akik szabadidejük egy részét arra szánják, hogy amatőrként, különböző szakmai anyagokat felkutatva, elolvasva elemezzék a csapatok játékait, stratégiáját, draftjait stb.
Ám emellett néha egy-egy sima, teljesen laikus szemmel látó szurkoló véleménye, meglátása is helytálló lehet, vagy ha nem is az, mindenképpen el kell férjen itt.

Buday Zoli a PFF-nél nem írhatja le csak úgy (megfelelő alátámasztás nélkül) valakiről, hogy szar, meg utálja, de ide minden további nélkül megteheti.

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Ez a séfes hasonlat borzasztó. Ennek itt semmi relevanciája sincs szerintem. Ezt a játékot emberek játsszák. Egy séf, ha megfelelő alapanyagokat teszel elé, egymás után ezerszer is megfőzi az ételt hibátlanul és a steak ritkán szenved főzés közben kartörést. Embereket irányítani kell egy konyhában is, de ott csak viszonylag kevés kritikus döntést kell hozni, a fociban szinte minden döntés kritikus.

Az Öreg attól jobb edző, mint a többség, hogy egyrészt hihetetlen tudásra és tapasztalatra támaszkodva hoz döntést. Képes döntést hozni és ami legalább ennyire fontos, gyakorlatilag nincs egója.

A legtöbb döntése abban a pillanatban érthető, de néha az idő meghaladja azokat. Néha pedig nem érthetjük a döntéseit, mert nem rendelkezünk azokkal az infókkal, amik alapján meghozta. De ő bármikor kész elismerni a hibáit, tanulni belőle és korrigálni azokat. Ez már önmagában is különleges. A legtöbb általam ismert 68 éves soha nem lenne képes elismerni, ha valaki túljárt az eszén.

Ez az év elég különleges volt és én is erősebbre vártam a csapatot. Itt meg az a két nézet csap össze, hogy a stáb kiváló munkát végzett és a körülmények áldozatai voltunk, vagy az edzők csapnivaló munkát végeztek és még a nyomukat is ki kell törölni. Mielőtt ebbe belekap valaki, nyilván túlzok. Még azokban az években is van korrekció, amikor ennél jobban szereplünk. Itt sose volt divat fekete hétfőt tartani. Biztos vagyok benne, hogy több poszton is lesz változás az edzői stábban is, a játékoknál is.

Még azt akartam elmondani, hogy én a magam részéről köszönöm Cam Newtonnak, hogy ebben a komplikált szezonban odaállt a labda mögé! Vállalta, hogy minden mozdulatát Bradyhez fogják hasonlítani. Vállalta, hogy kudarc esetén ő lesz bűnbak, a sikerre pedig csekély az esély. Végig hihetetlenül pozitív volt és lelkesítő, még akkor is, ha nagyon nem ment a játék. Hogy igazán senki se csámcsoghatott azon, hogy milyen gyengék vagyunk. Szóval nem tudom, hogy fog-e még a labda mögé állni ebben a csapatban, de a negatív szezon ellenére is, én köszönöm neki!

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Azt sosem értettem, hogy ennek a fórumnak nem az a célja..mármint mi nem célja? nem célja a minőségre törekvés? Nem célja a fejlődés? Nem célja hogy segítőszándék?

Mi zárja ki ezeket azon kivül, hogy vannak akik képtelenek szintet lépni?

Meg persze össze lehet verődni hasonszőrűeknek mint a felelőséggel élők csoportja vagy mi a fene a facebookon és ott lehet egymás alá tenni a lovat ugyanabban a témakörben. Annak meg még a célja és a lényege is ugyanaz, mégis egy határ híg...az egész és értelmetlen ebben a formában 😊
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Lehet neked nyivákolás, ha valaki negatív kritikát merészel megfogalmazni. Én nem érzem nyivákolásnak, csak elmondom ha nem tetszik valami. Mivel a séf a létezésemről sem tud ezért nincs olyan illúzióm hogy ettől bármi változna, de ennek a fórumnak nem is ez a lényege/célja.
Egy étterem esetében sem biztos, hogy az én kritikám miatt majd változtat a séf, de ha sokaknak nem izlik a kaja és nem járnak oda enni, akkor annak azért hosszú távon meg lesz a hatása.
Jó ez a félkész szöveg is. Mikor van kész egy franchise? És ki mondja, hogy na tessék, ez most a kész remekmű? Azért nem jó a hasonlatod, mert itt minden héten tálalják a kaját. Minden vasárnap kóstolás volt.
goboston
Negatív kritika az érvek sorakoztatása, az elbaszta az meg nyivákolás. Főleg hogy a kontextus az hogy ez nincs készen. Nem olyan nehéz ezt felfogni.

Az étterem esetén egy michelin csillagos étterem lett felhozva példának, tehát ha egy hétköznapi arcnak nem ízlik, akkor el kell fogadni ahhoz ő nem ér fel. Nem lesz tőle kevesebb, ettől még nagyon jókat fog enni a saját szintjén. De az étterem működésére nem lesz semmilyen hatással, ha egy zsírosdeszkáig eljutó ember kritizál egy michelin kaját a készülése közben, nem is a végén. Mert itt erről van szó, hogy úgy ítélkeztek mintha ez végtermék lenne, amit láttunk idén.

Attól nincs kész, hogy elment a franchise QB meg a fél védelem. Azért ehhez nem kell nagy doktornak lenni mindenféle tudományokban, hogy ezt észre vegye valaki. Bár ahogy látom ez is nehezen megy. Szóval a kontextust mindig éppen úgy kezeled, ahogy igazolnád magad. De a kontextus az fix, pont az a lényeg hogy az alapján kell értékelni.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Nem tudom melyikünk mit nézett be, de tavaly AB (akit egyébként megemlítettem) és Gordon összesen nem voltak nálunk fél szezont és ketten együtt szereztek 2 TD-t. De tudom, ez is a terv része volt.

Lehet neked nyivákolás, ha valaki negatív kritikát merészel megfogalmazni. Én nem érzem nyivákolásnak, csak elmondom ha nem tetszik valami. Mivel a séf a létezésemről sem tud ezért nincs olyan illúzióm hogy ettől bármi változna, de ennek a fórumnak nem is ez a lényege/célja.
Egy étterem esetében sem biztos, hogy az én kritikám miatt majd változtat a séf, de ha sokaknak nem izlik a kaja és nem járnak oda enni, akkor annak azért hosszú távon meg lesz a hatása.
Jó ez a félkész szöveg is. Mikor van kész egy franchise? És ki mondja, hogy na tessék, ez most a kész remekmű? Azért nem jó a hasonlatod, mert itt minden héten tálalják a kaját. Minden vasárnap kóstolás volt.
goboston
A szezon előtti építkezést, hogy adjunk TB-nek soha nem látott WR egységet Gronk utánra, mit befolyásol hogy csak fél szezont volt valaki?
Most melyik részét akarod értékelni döntsd már el!

A szezon előtt erre az egységre kb orgazmusa volt mindenkinek. Aztán Gordon visszaesett, AB-ről Kraft döntött, JE lesérült év végére, Harry megsérült a szezon elején. Most akkor ezt jól elbaszta az öreg valóban, mindegyikről ő tehetett 😊

Vagy a szezon végét értékeled, és akkor az elejét nem veszed figyelembe, hogy a terv az volt, legyen egy nagyszerű elit egység. A sors közbeszólt, nem lett. MAjd ezekután úgy ítélte meg, hogy a mostani egység is elég lesz idénre, mert arra amit ők futtatni akarnak rednszert elegendőek. És láthattuk is, hogy azok, ha a QB képes eldobni időben a labdát oda ahol az elkapó van. A gametape és szeparációs számok is megmutatják rengeteg üres opciója volt Newtonnak, aki olvasásban vagy el sem jutott oda, vagy rosszul dobta vagy el sem dobta végül a labdát vagy ami még rosszabb volt, lassan dobta és odaért a védő addigra. És azt nem lehet vitatni, hogy a nevesebb, jobb skill settel bíró elkapók ezen esetekben nagyobb százalékban hoztak volna elkapást, akár bravúr, aki jobb technika, tehetség okán is. De ez elsősorban a QB balfaszságain múlott idén. tavaly meg a fal közepén és hogy TB nem igazán vonta be pl Meyerst.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Ez a minden a terv szerint dolog már ott megbicsaklik, hogy minimum a Gerappa trade óta nem Bill tervei szerint alakul a franchise. Mondhatnánk, hogy csak O oldalon, de itt a cap miatt nincs ilyen, itt minden mindenre kihat.

goboston
Mivel az NFL terveket pikk-pakk átírja egy sérülés, egy játékos ballépés, ami miatt kikerül a rosterről, vagy bármi egyéb. Így folyamatos a manőverezés. Nincs patikamérlegen kimért terv. Megoldási szcenáriók vannak végkimenetelekkel és azokból újabb fákkal, hogy merre tovább, ha az rész megvalósul.

Ezt jelenti megoldásokban gondolkozni, hogy nem csak egy fotelből kiböfögött opció van. Hanem van csomó opciód, amikből további csomó opció indul ki. És így kevésbé kell rögtönözni, ami mindig sokkal nagyobb rizikófaktorral bír és költséges tűzoltás.

Én legalábbis a póker miatt, abszolút így gondolkozom. Nem azt látom, hogy elbasztam, vagy az ellenfelem elbaszta. Vagy megnyertem a partit mert jobb lapom volt, vagy elvesztettem mert neki volt jobb. Ezeket a rekreációs játékosok látják így. Én azt látom az osztás megkezdése előtt már, hogy kit tudok majd támadni bármilyen 2 lappal és már pusztán az emeléssel hasznot termelek magamnak, annak ellenére ha az adott partit el is bukom. Tudom laikusoknak ez értelmezhetetlen de nagyon röviden kifejtem:
A kicsi és nagy vak mondjuk 90%ban dob lopásra és csak 10%-os tartományban védik a lapjukat. Tehát 10-ből kilencszer dobni fognak. Így én ehhez igazítom a stratégiámat és minimum emeléssel fogom támadni őket, hiszen nem a méretezés miatt fognak dobni, hanem a saját tendenciáik miatt. Ezért 2 nagyvakot emelek, ennyivel támadom őket 100%-ban. Bármilyen 2 lapot kapok. Sőt meg se kell néznem ezeket, vagy ha ők nem látnák, akár játszhatnék lapok nélkül is ellenük, akkor is pluszban zárnám a játékot, hogy lapot sem kapok.

Hiszen én 10-ből 10szer emelni fogok, ebből ők 8alkalommal dobnak (mindegyik megadja egyszer-egyszer) én pedig nyerek 8 x 1,5 nagyvakot. Azaz 12-t. Cserébe meg elvesztem azt a 2x2-t amikor megadták. Vagyis 4-t. És nem érdekel mi a flop az adott partiban, egyrészt mert a stratégiám pusztán preflop expolitálja őket és post flop meg sokkal erősebb range lesz náluk mint nálam és többnyire ők nyernék a mutatást majd. Nyilván lehet ezt tovább levelingelni, hogy mennyit dobnak folytatólagos licitre, mennyire illeszkedik a board a rangehez ami náluk van, hiszen ha broadway cardokat tartalmaz a range ebben az esetben, de alacsony board jön, akkor akár folytatólagosan hívhatok egyet, főleg ha fit or foldos az ellenfél és Ász magassal nem ad meg flopon. stb, stb. De ez is nagyon alapfokon van leírva, csak hogy szemléltessek gondolkodást.

Na most egy ilyen sztiuban lopom a 2 embert mondjuk 7,2 off suited lapokkal és a flop 722 lesz. Nyilván nem fogom eldobni. Tehát nyerhetek csomó zsetont azon kívül is, hogy csak a vakjukat realizálom 80%-ban. Az ő range-ük nem tartalmaz kettest, így az nincs náluk, és hetes se túl sok. Így elég könnyen tudok manőverezni és ha mondjuk ez egy A22 flop, akkor még jobb helyzetben vagyok, mert tudom hogy a kezében lehet 16 AK, AQ, AJ (nyilván ha nincs 3bet range, de most a példa miatt ne legyen) Tehát itt ő nem fog soha eldobni már lapot, gyakorlatilag rám vín bízva mennyi pénzt tudok elszedni tőle, tudván hogy top pár top kicker körüli lapja van. A mutatásnál aztán fanyalog, hogy én szar lapokkal is játszom. Majd megpróbálja ő is, mert nem érti hogy exploitálható leakje van, de persze mivel eleve nincs azon a szinten hogy ezt értse, még veszteséget is termel magának vele. Hiszen ő nem fogja jól használni ezt a stratégiát önmagától. És ha felhívod rá a figyelmét és hajlandó fejlődni, akkor fog és megtanul megoldásokban gondolkodni, kimeneteleket értékelni és aszerint elfogadni a döntések értékét. Ha meg elbaszta ennyi a felfogás, mert ő csak leül és játszik kedvére és joga van elmondani ha szerinte valaki elbaszta, hát joga van. De ettől még előrelépni az adott szitu megértésben nem fog, csak élete végéig elbaszta, elbaszta vagy ez de jó, ez de jó lesz. De valójában egyik folyamatot se fogja érteni csak az okozatot értékeli.

Ebből fakadóan én BB hibáit vagy inkább döntéseit így próbálom megérteni. Ugyanúgy mint a pókerben, itt is minden döntés mögött vállalt és számára ismert kockázat van, amit megpróbál megoldani. De ez nem mindig fog sikerülni, de attól még hogy az adott dolog nem sikerült a nagy big picture szempontjából lényegtelen, ha az előre fele megy akkor is ha egy részdöntés a folyamat közepén pont nem olyan eredményt hoz.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Playoff harcban voltunk... idén 11-5 kellett az AFC-ben a playoffhoz, mi 7-9-cel végeztünk. Közünk nem volt a playoff hunthoz.
BB miért ne baszhatna el dolgokat? Azért mert nem tudjuk/értjük a döntések hátterét, attól még látjuk, ha valami nem jött össze. Egy Michelin-csillagos séfnél sem tudjuk mire gondolt, amikor el akarta készíteni az ételt, de azt meg tudjuk ítélni, ha szar lett 😀
Lehet mantrázni, hogy minden a tervek szerint alakult, csak ez egyszerűen nem igaz. Itt sok minden félre ment az elmúlt pár évben. Legelőször is az, hogy nagyon mellé lőtt, amikor Brady várható "élettartamával" számolt (hány éve meg akart már szabadulni tőle). És az egész O jelenlegi állapotának ez az alapja.
goboston
A sefnel aligha tudod megallapitani mi a jo, marmint szakmailag. Izles szerint igent, de annak koze nem lesz a szakmai tenyekhez. Persze megertem ha valaki mindenhez is ert..

Playoff hun volt a csoport meccsekig. Sot 4 meccsel a vege elott a sajat kezunkben volt a sorsunk, ha mindent nyerunk vagy valami 98% volt a sansz. Nem emlekszem pontosan.

Senki nem irta azt, hogy vegig az utolso forduloig az lett volna. Ez csak szokasos felremagyarazas vagy ertetlenseg. Egyik se tul pozitiv 😉

A lenyeg BB elbaszta..itt mindenki jobb lett volna 😀
topin
Szóval szerinted egy ételről csak egy séf mondhat véleményt? Vagy csak olyan, aki szerint egy séf mindig jól és jót főz, mert ő ért hozzá?
Ha nem ízlik egy étel pont leszarom, hogy maga Gordon Ramsay szuvidálta a kobe marha steaket.
Ne haragudj, de ez egy fórum, ahol pont olyan műkedvelők szólnak hozzá a csapatuk viselt dolgaihoz, mint Te vagy éppen én.
Aligha van itt olyan Patriots szurkoló, aki számára Belichick ne lenne egy örök ikon, a legnagyobb a legnagyobbak között (szubjektíven persze). Ezért is vagyunk képesek elfogadni azt a tényt, hogy neki se mindig minden jön össze. Egyrészt hozhat rossz döntéseket, másrészt ilyen az egész liga rendszere.
De azért engedd már meg plíz, hogy mindenki úgy lássa a dolgokat ahogy. Ki hegesztő szemüvegen, ki pedig csillámpónis szemüvegen keresztül.
Például gondolhatom azt, hogy a Mester nem azért hagyta szerencsétlen Bentleyt letolt nadrággal egyedül a szezon közepén az LB sorban, mert ez egy nagy magasztos terv része volt, hanem mert ez így sikerült. Vagy nem azért nem hozott egy épkézláb embert a D falba Guy mellé a szezon alatt a "PO rush" kellős közepén, mert szerinte így is simán meglehet a PO, hanem azért mert nem tudott miből.
Nem izgulok a csapat jövője miatt, egyrészt mert hiszek Belichick munkájában, másrészt mert elfogadom, hogy a fent után van éppen lent is.
Boston
véleményt mondhatsz egy olyan séfről, akinek a munkáját feldolgozni se bírok szakmailag, csak felesleges okoskodás. Az a fajta vélemény, hogy neked ízlett-e vagy sem, az nem szakmai, az szubjektív. És ízléshez van köze, ami alapján a séf munkájából semmiféle következtetés nem vonható le. Főként, ha ezt a főzés felénél fejted ki, mert akkor kóstolod.

itt ugyanis erről van szó.

Az hogy Bentley így sikerült, az most melyik kategória akkor? Amit én írok, hogy nem vontak be inkább jövőbeli értéket és hagyták így a posztot és megpróbálták megoldani Safety támogatással, Phillips többszöri felmozgatásával például, meg Duggerrel. Aztán ez ennyire sikerült. Vagy csak nézett ki bambán a fejéből az öreg, hogy na elveszett az összes LB és hopsz közben elindult a szezon, meg eljött a trade deadline mire ráeszmélt? Tök logikusan látszik, hogy a rosterről próbálta megoldani a helyzetet és nem azért mert nem látta, vagy nem tudta volna máshogy. Hanem, mert így döntött az előzmények után. És akkor itt megint lehet választani: 1.elbaszta 2.miért gondolta úgy hogy így oldja meg? És itt nem az a lényeg, hogy a végeredmény jó lett vagy rossz. Hanem, hogy mi volt az elképzelés és miért az volt.

Erre én azt mondom, hogy eltudom fogadni, hogy egy ilyen évre egy nem ismert 21-es cap mellett, nyögve a TB DM-t is, nem akart olyan embert hozni, akiért bármit áldozni kellett volna az építkezés későbbi fázisaiból. És úgy gondolta, hogy megpróbálja "kényszerből" a safetykkel megoldani, mert az újoncok közül nem nagyon szoktunk senkit agyonterhelni week1-től kezdve.

Ennek fényében engem nem aggaszt, hogy átfutottak rajtunk. Ilyen megoldásokkal csak időlegesen lehet limitálni az ellenfelet. Pontosan ez is történt. Viszont nálam ez elfogadható döntés volt, akkor is ha maga az eredménye baromi szarul festett jó pár meccsen és éves szinten nézve is statok alapján is béna kivitelezés lett. Tehát nálam nem baszta el, hanem így kivitelezte a külső körülmények okán. Éppen ezért, abban a pillanatban, ahogy ide játékost hoz, egyből látható javulás fog beállni, mert a rendszerbe olyan fogaskerék érkezik, aki gördülékenyebben fogja kivitelezni.

Mindig a rendszer lesz a lényeg, és az hogy a játékos mennyire illik bele. Agyonfizethetünk linebackereket, mint tette a Raiders, ha rendszeren kívül van az erősségük, vagy rossz rendszerben vannak, ami eleve működésképtelen valamiért, akár csak az adott állománnyal, akár alapból. Vagy az is lehet olyat fizetsz agyon, aki előtte kurva jónak tűnt, de kiderül hogy csak az előző rendszerből élt, vagy a társak húzták fel. Erre mondjuk, majdnem mindenki jó példa, aki tőlünk elment.

És felőlem aztán lehet úgy látni a kaja felénél, hogy bassza meg ez nem ízlik, mi ez a szar, meg lehet elbasztázni is. Mindkettőn mosolyogni fogok, mert az ilyen attitűdből soha nem lesz előrelépés. Hiszen eleve képtelen felmérni a valódi kontextust és nem megoldásokban gondolkozik, hanem konkrétan infóhiányban véleményez és lehetetlen bevinni bármilyen más érvet, mert képtelen rá. Az egyik a másikból fakad. Nem a megoldás érdekli, nem az ok így nincs min agyalni, nincs mit megoldani. Csak az van amit lát, jó vagy rossz.
topin
Már bocsánat, de ha én beülök kajálni, akkor én vagyok akinek a séf főz. Nem nekem kell a megoldáson gondolkodni, vagy ha igen, az már régen rossz. Én mint fogyasztó (és itt is azok vagyunk) csak véleményezek. Nyilván nincs arról információm, hogy a séf milyen alapanyagokat, miért, mennyiből vásárolt a kajámhoz, de azt el tudom dönteni, hogy ez finom lett vagy sem. És engem mint fogyasztót nem is érdekel más, csak hogy ha már beültem egy kajára a világ legjobb séfjéhez (mert BB az - legalábbis HC-ként mindenképp), akkor finomat egyek.
Ha akkor is éltetem a séfet, amikor az öklendezést elfojtva erőltetem le a falatokat, akkor egy kritikátlan rajongó vagyok csupán, aki személyi kultusz keretein belül nézem a séf munkáját.

Ez a minden a terv szerint dolog már ott megbicsaklik, hogy minimum a Gerappa trade óta nem Bill tervei szerint alakul a franchise. Mondhatnánk, hogy csak O oldalon, de itt a cap miatt nincs ilyen, itt minden mindenre kihat.
Nem tudta a saját terve szerint elkezdeni az új irányt (más kérdés, hogy amit azóta láttunk Jimmyből - és persze Tomból - aszerint ez miért lett volna jó nekünk), Kraft miatt maradt Brady. Viszont Brady mellett sem tudta letenni a voksát egy hosszú távú szerzödéssel, amivel menedzselhető lett volna a cap.
BB azt mondja a szájával, itt minden Bradynek volt alárendelve. És így jött össze tavaly a Meyers, Harry, Sanu, JE, Izzo, Lacosse "arzenál". Namost itt akkor mi volt a terv? Egyáltalán lényeges, hogy mi volt? Mert hogy nem ez az is biztos. Akkor nem lett volna a Sanu meg AB kapkodás, meg Ben Watson reaktiválása az arany alkonyból.
Én elfogadom, hogy van akinek a lelki békéjének fenntartásához az kell, hogy mindig minden a terv része és a főnök sosem téved.
Te meg fogadd el azt, hogy van olyan szakmaiatlan fogyasztó - mint én - akit csak a kaja íze érdekel, és ha nem ízlik, akkor kritizálja még a világ legjobb séfjét is.
goboston
ott vagy eltévedve, hogy a világot meg az éttermet az nem érdekli, ha neked valami a főzés közepén nem ízlik és elkezdesz ezen hisztizni. Konkrétan lesz pár hasonszőrű, aki melléd áll és nyomja, hogy de hát te vagy a vendég elmondhatod...ja elmondhatod, ha kész a kaja, nem a felénél. És ha a kész kaja és nem ízlik és nem mész oda, mert a kulináris színvonalad nem alkalmas hogy befogadd, akkor nem te vagy a célcsoport, nem fognak sírni utánad. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Főleg olyannak nem, aki félúton nyivákol a végtermék kapcsán. Ha már főzés a példa, akkor egy sótlan kaját nem kell elbasztázni, mert még lehet nem tart ott a séf, hogy az is belekerüljön. Az hogy elindult a szezon és meccset láttunk, nem jelenti azt hogy kész végterméket fogunk kapni az új fázis bizonyos szakaszában (lényegtelen hogy ez melyik fázis) azt kell megérteni, hogy ez nem a végtermék. Ezért olyan kontextusban is kell nézni.

A tavalyi arzenálnál kicsit benézted a wr corpsot. Hiszen AB és Gordon is itt volt, de tudom ilyen apróságokra ne adjunk már. Az konkrétan a liga top egységének nézett ki papíron a szezon előtt. Sanu már bőven utána jött, pont azért mert kiestek az emberek.

Én elfogadom, hogy hibázik BB. Nincs tökéletes, bár ezt is ezerszer leírtam mégis ennyit hoztok fel mindig. 😊

A tavalyi szezonra egyértelműen rányomta a bélyegét Andrews kiesése és az hogy nem tudott működni a futás. Innentől TB-re elég volt a 4 emberes nyomás, de volt amikor már a DLineból is visszaléptek coveragebe inkább egy passzsváot kitakarni, mert a 3 másik is elég volt a siettetéshez. És főleg középen, amit meg ugye a kecskénk annyira nem kedvelt világ életében. Ezért már azt is erős kontextusban lehetett értékelni. De eltudom fogadni azt is, ha valakinek minden szitu ugyanaz. Csak az a már említett vakság lesz.
topin
Nem tudom melyikünk mit nézett be, de tavaly AB (akit egyébként megemlítettem) és Gordon összesen nem voltak nálunk fél szezont és ketten együtt szereztek 2 TD-t. De tudom, ez is a terv része volt.

Lehet neked nyivákolás, ha valaki negatív kritikát merészel megfogalmazni. Én nem érzem nyivákolásnak, csak elmondom ha nem tetszik valami. Mivel a séf a létezésemről sem tud ezért nincs olyan illúzióm hogy ettől bármi változna, de ennek a fórumnak nem is ez a lényege/célja.
Egy étterem esetében sem biztos, hogy az én kritikám miatt majd változtat a séf, de ha sokaknak nem izlik a kaja és nem járnak oda enni, akkor annak azért hosszú távon meg lesz a hatása.
Jó ez a félkész szöveg is. Mikor van kész egy franchise? És ki mondja, hogy na tessék, ez most a kész remekmű? Azért nem jó a hasonlatod, mert itt minden héten tálalják a kaját. Minden vasárnap kóstolás volt.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Playoff harcban voltunk... idén 11-5 kellett az AFC-ben a playoffhoz, mi 7-9-cel végeztünk. Közünk nem volt a playoff hunthoz.
BB miért ne baszhatna el dolgokat? Azért mert nem tudjuk/értjük a döntések hátterét, attól még látjuk, ha valami nem jött össze. Egy Michelin-csillagos séfnél sem tudjuk mire gondolt, amikor el akarta készíteni az ételt, de azt meg tudjuk ítélni, ha szar lett 😀
Lehet mantrázni, hogy minden a tervek szerint alakult, csak ez egyszerűen nem igaz. Itt sok minden félre ment az elmúlt pár évben. Legelőször is az, hogy nagyon mellé lőtt, amikor Brady várható "élettartamával" számolt (hány éve meg akart már szabadulni tőle). És az egész O jelenlegi állapotának ez az alapja.
goboston
A sefnel aligha tudod megallapitani mi a jo, marmint szakmailag. Izles szerint igent, de annak koze nem lesz a szakmai tenyekhez. Persze megertem ha valaki mindenhez is ert..

Playoff hun volt a csoport meccsekig. Sot 4 meccsel a vege elott a sajat kezunkben volt a sorsunk, ha mindent nyerunk vagy valami 98% volt a sansz. Nem emlekszem pontosan.

Senki nem irta azt, hogy vegig az utolso forduloig az lett volna. Ez csak szokasos felremagyarazas vagy ertetlenseg. Egyik se tul pozitiv 😉

A lenyeg BB elbaszta..itt mindenki jobb lett volna 😀
topin
Szóval szerinted egy ételről csak egy séf mondhat véleményt? Vagy csak olyan, aki szerint egy séf mindig jól és jót főz, mert ő ért hozzá?
Ha nem ízlik egy étel pont leszarom, hogy maga Gordon Ramsay szuvidálta a kobe marha steaket.
Ne haragudj, de ez egy fórum, ahol pont olyan műkedvelők szólnak hozzá a csapatuk viselt dolgaihoz, mint Te vagy éppen én.
Aligha van itt olyan Patriots szurkoló, aki számára Belichick ne lenne egy örök ikon, a legnagyobb a legnagyobbak között (szubjektíven persze). Ezért is vagyunk képesek elfogadni azt a tényt, hogy neki se mindig minden jön össze. Egyrészt hozhat rossz döntéseket, másrészt ilyen az egész liga rendszere.
De azért engedd már meg plíz, hogy mindenki úgy lássa a dolgokat ahogy. Ki hegesztő szemüvegen, ki pedig csillámpónis szemüvegen keresztül.
Például gondolhatom azt, hogy a Mester nem azért hagyta szerencsétlen Bentleyt letolt nadrággal egyedül a szezon közepén az LB sorban, mert ez egy nagy magasztos terv része volt, hanem mert ez így sikerült. Vagy nem azért nem hozott egy épkézláb embert a D falba Guy mellé a szezon alatt a "PO rush" kellős közepén, mert szerinte így is simán meglehet a PO, hanem azért mert nem tudott miből.
Nem izgulok a csapat jövője miatt, egyrészt mert hiszek Belichick munkájában, másrészt mert elfogadom, hogy a fent után van éppen lent is.
Boston
véleményt mondhatsz egy olyan séfről, akinek a munkáját feldolgozni se bírok szakmailag, csak felesleges okoskodás. Az a fajta vélemény, hogy neked ízlett-e vagy sem, az nem szakmai, az szubjektív. És ízléshez van köze, ami alapján a séf munkájából semmiféle következtetés nem vonható le. Főként, ha ezt a főzés felénél fejted ki, mert akkor kóstolod.

itt ugyanis erről van szó.

Az hogy Bentley így sikerült, az most melyik kategória akkor? Amit én írok, hogy nem vontak be inkább jövőbeli értéket és hagyták így a posztot és megpróbálták megoldani Safety támogatással, Phillips többszöri felmozgatásával például, meg Duggerrel. Aztán ez ennyire sikerült. Vagy csak nézett ki bambán a fejéből az öreg, hogy na elveszett az összes LB és hopsz közben elindult a szezon, meg eljött a trade deadline mire ráeszmélt? Tök logikusan látszik, hogy a rosterről próbálta megoldani a helyzetet és nem azért mert nem látta, vagy nem tudta volna máshogy. Hanem, mert így döntött az előzmények után. És akkor itt megint lehet választani: 1.elbaszta 2.miért gondolta úgy hogy így oldja meg? És itt nem az a lényeg, hogy a végeredmény jó lett vagy rossz. Hanem, hogy mi volt az elképzelés és miért az volt.

Erre én azt mondom, hogy eltudom fogadni, hogy egy ilyen évre egy nem ismert 21-es cap mellett, nyögve a TB DM-t is, nem akart olyan embert hozni, akiért bármit áldozni kellett volna az építkezés későbbi fázisaiból. És úgy gondolta, hogy megpróbálja "kényszerből" a safetykkel megoldani, mert az újoncok közül nem nagyon szoktunk senkit agyonterhelni week1-től kezdve.

Ennek fényében engem nem aggaszt, hogy átfutottak rajtunk. Ilyen megoldásokkal csak időlegesen lehet limitálni az ellenfelet. Pontosan ez is történt. Viszont nálam ez elfogadható döntés volt, akkor is ha maga az eredménye baromi szarul festett jó pár meccsen és éves szinten nézve is statok alapján is béna kivitelezés lett. Tehát nálam nem baszta el, hanem így kivitelezte a külső körülmények okán. Éppen ezért, abban a pillanatban, ahogy ide játékost hoz, egyből látható javulás fog beállni, mert a rendszerbe olyan fogaskerék érkezik, aki gördülékenyebben fogja kivitelezni.

Mindig a rendszer lesz a lényeg, és az hogy a játékos mennyire illik bele. Agyonfizethetünk linebackereket, mint tette a Raiders, ha rendszeren kívül van az erősségük, vagy rossz rendszerben vannak, ami eleve működésképtelen valamiért, akár csak az adott állománnyal, akár alapból. Vagy az is lehet olyat fizetsz agyon, aki előtte kurva jónak tűnt, de kiderül hogy csak az előző rendszerből élt, vagy a társak húzták fel. Erre mondjuk, majdnem mindenki jó példa, aki tőlünk elment.

És felőlem aztán lehet úgy látni a kaja felénél, hogy bassza meg ez nem ízlik, mi ez a szar, meg lehet elbasztázni is. Mindkettőn mosolyogni fogok, mert az ilyen attitűdből soha nem lesz előrelépés. Hiszen eleve képtelen felmérni a valódi kontextust és nem megoldásokban gondolkozik, hanem konkrétan infóhiányban véleményez és lehetetlen bevinni bármilyen más érvet, mert képtelen rá. Az egyik a másikból fakad. Nem a megoldás érdekli, nem az ok így nincs min agyalni, nincs mit megoldani. Csak az van amit lát, jó vagy rossz.
topin
Már bocsánat, de ha én beülök kajálni, akkor én vagyok akinek a séf főz. Nem nekem kell a megoldáson gondolkodni, vagy ha igen, az már régen rossz. Én mint fogyasztó (és itt is azok vagyunk) csak véleményezek. Nyilván nincs arról információm, hogy a séf milyen alapanyagokat, miért, mennyiből vásárolt a kajámhoz, de azt el tudom dönteni, hogy ez finom lett vagy sem. És engem mint fogyasztót nem is érdekel más, csak hogy ha már beültem egy kajára a világ legjobb séfjéhez (mert BB az - legalábbis HC-ként mindenképp), akkor finomat egyek.
Ha akkor is éltetem a séfet, amikor az öklendezést elfojtva erőltetem le a falatokat, akkor egy kritikátlan rajongó vagyok csupán, aki személyi kultusz keretein belül nézem a séf munkáját.

Ez a minden a terv szerint dolog már ott megbicsaklik, hogy minimum a Gerappa trade óta nem Bill tervei szerint alakul a franchise. Mondhatnánk, hogy csak O oldalon, de itt a cap miatt nincs ilyen, itt minden mindenre kihat.
Nem tudta a saját terve szerint elkezdeni az új irányt (más kérdés, hogy amit azóta láttunk Jimmyből - és persze Tomból - aszerint ez miért lett volna jó nekünk), Kraft miatt maradt Brady. Viszont Brady mellett sem tudta letenni a voksát egy hosszú távú szerzödéssel, amivel menedzselhető lett volna a cap.
BB azt mondja a szájával, itt minden Bradynek volt alárendelve. És így jött össze tavaly a Meyers, Harry, Sanu, JE, Izzo, Lacosse "arzenál". Namost itt akkor mi volt a terv? Egyáltalán lényeges, hogy mi volt? Mert hogy nem ez az is biztos. Akkor nem lett volna a Sanu meg AB kapkodás, meg Ben Watson reaktiválása az arany alkonyból.
Én elfogadom, hogy van akinek a lelki békéjének fenntartásához az kell, hogy mindig minden a terv része és a főnök sosem téved.
Te meg fogadd el azt, hogy van olyan szakmaiatlan fogyasztó - mint én - akit csak a kaja íze érdekel, és ha nem ízlik, akkor kritizálja még a világ legjobb séfjét is.
goboston
ott vagy eltévedve, hogy a világot meg az éttermet az nem érdekli, ha neked valami a főzés közepén nem ízlik és elkezdesz ezen hisztizni. Konkrétan lesz pár hasonszőrű, aki melléd áll és nyomja, hogy de hát te vagy a vendég elmondhatod...ja elmondhatod, ha kész a kaja, nem a felénél. És ha a kész kaja és nem ízlik és nem mész oda, mert a kulináris színvonalad nem alkalmas hogy befogadd, akkor nem te vagy a célcsoport, nem fognak sírni utánad. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Főleg olyannak nem, aki félúton nyivákol a végtermék kapcsán. Ha már főzés a példa, akkor egy sótlan kaját nem kell elbasztázni, mert még lehet nem tart ott a séf, hogy az is belekerüljön. Az hogy elindult a szezon és meccset láttunk, nem jelenti azt hogy kész végterméket fogunk kapni az új fázis bizonyos szakaszában (lényegtelen hogy ez melyik fázis) azt kell megérteni, hogy ez nem a végtermék. Ezért olyan kontextusban is kell nézni.

A tavalyi arzenálnál kicsit benézted a wr corpsot. Hiszen AB és Gordon is itt volt, de tudom ilyen apróságokra ne adjunk már. Az konkrétan a liga top egységének nézett ki papíron a szezon előtt. Sanu már bőven utána jött, pont azért mert kiestek az emberek.

Én elfogadom, hogy hibázik BB. Nincs tökéletes, bár ezt is ezerszer leírtam mégis ennyit hoztok fel mindig. 😊

A tavalyi szezonra egyértelműen rányomta a bélyegét Andrews kiesése és az hogy nem tudott működni a futás. Innentől TB-re elég volt a 4 emberes nyomás, de volt amikor már a DLineból is visszaléptek coveragebe inkább egy passzsváot kitakarni, mert a 3 másik is elég volt a siettetéshez. És főleg középen, amit meg ugye a kecskénk annyira nem kedvelt világ életében. Ezért már azt is erős kontextusban lehetett értékelni. De eltudom fogadni azt is, ha valakinek minden szitu ugyanaz. Csak az a már említett vakság lesz.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Playoff harcban voltunk... idén 11-5 kellett az AFC-ben a playoffhoz, mi 7-9-cel végeztünk. Közünk nem volt a playoff hunthoz.
BB miért ne baszhatna el dolgokat? Azért mert nem tudjuk/értjük a döntések hátterét, attól még látjuk, ha valami nem jött össze. Egy Michelin-csillagos séfnél sem tudjuk mire gondolt, amikor el akarta készíteni az ételt, de azt meg tudjuk ítélni, ha szar lett 😀
Lehet mantrázni, hogy minden a tervek szerint alakult, csak ez egyszerűen nem igaz. Itt sok minden félre ment az elmúlt pár évben. Legelőször is az, hogy nagyon mellé lőtt, amikor Brady várható "élettartamával" számolt (hány éve meg akart már szabadulni tőle). És az egész O jelenlegi állapotának ez az alapja.
goboston
A sefnel aligha tudod megallapitani mi a jo, marmint szakmailag. Izles szerint igent, de annak koze nem lesz a szakmai tenyekhez. Persze megertem ha valaki mindenhez is ert..

Playoff hun volt a csoport meccsekig. Sot 4 meccsel a vege elott a sajat kezunkben volt a sorsunk, ha mindent nyerunk vagy valami 98% volt a sansz. Nem emlekszem pontosan.

Senki nem irta azt, hogy vegig az utolso forduloig az lett volna. Ez csak szokasos felremagyarazas vagy ertetlenseg. Egyik se tul pozitiv 😉

A lenyeg BB elbaszta..itt mindenki jobb lett volna 😀
topin
Szóval szerinted egy ételről csak egy séf mondhat véleményt? Vagy csak olyan, aki szerint egy séf mindig jól és jót főz, mert ő ért hozzá?
Ha nem ízlik egy étel pont leszarom, hogy maga Gordon Ramsay szuvidálta a kobe marha steaket.
Ne haragudj, de ez egy fórum, ahol pont olyan műkedvelők szólnak hozzá a csapatuk viselt dolgaihoz, mint Te vagy éppen én.
Aligha van itt olyan Patriots szurkoló, aki számára Belichick ne lenne egy örök ikon, a legnagyobb a legnagyobbak között (szubjektíven persze). Ezért is vagyunk képesek elfogadni azt a tényt, hogy neki se mindig minden jön össze. Egyrészt hozhat rossz döntéseket, másrészt ilyen az egész liga rendszere.
De azért engedd már meg plíz, hogy mindenki úgy lássa a dolgokat ahogy. Ki hegesztő szemüvegen, ki pedig csillámpónis szemüvegen keresztül.
Például gondolhatom azt, hogy a Mester nem azért hagyta szerencsétlen Bentleyt letolt nadrággal egyedül a szezon közepén az LB sorban, mert ez egy nagy magasztos terv része volt, hanem mert ez így sikerült. Vagy nem azért nem hozott egy épkézláb embert a D falba Guy mellé a szezon alatt a "PO rush" kellős közepén, mert szerinte így is simán meglehet a PO, hanem azért mert nem tudott miből.
Nem izgulok a csapat jövője miatt, egyrészt mert hiszek Belichick munkájában, másrészt mert elfogadom, hogy a fent után van éppen lent is.
Boston
véleményt mondhatsz egy olyan séfről, akinek a munkáját feldolgozni se bírok szakmailag, csak felesleges okoskodás. Az a fajta vélemény, hogy neked ízlett-e vagy sem, az nem szakmai, az szubjektív. És ízléshez van köze, ami alapján a séf munkájából semmiféle következtetés nem vonható le. Főként, ha ezt a főzés felénél fejted ki, mert akkor kóstolod.

itt ugyanis erről van szó.

Az hogy Bentley így sikerült, az most melyik kategória akkor? Amit én írok, hogy nem vontak be inkább jövőbeli értéket és hagyták így a posztot és megpróbálták megoldani Safety támogatással, Phillips többszöri felmozgatásával például, meg Duggerrel. Aztán ez ennyire sikerült. Vagy csak nézett ki bambán a fejéből az öreg, hogy na elveszett az összes LB és hopsz közben elindult a szezon, meg eljött a trade deadline mire ráeszmélt? Tök logikusan látszik, hogy a rosterről próbálta megoldani a helyzetet és nem azért mert nem látta, vagy nem tudta volna máshogy. Hanem, mert így döntött az előzmények után. És akkor itt megint lehet választani: 1.elbaszta 2.miért gondolta úgy hogy így oldja meg? És itt nem az a lényeg, hogy a végeredmény jó lett vagy rossz. Hanem, hogy mi volt az elképzelés és miért az volt.

Erre én azt mondom, hogy eltudom fogadni, hogy egy ilyen évre egy nem ismert 21-es cap mellett, nyögve a TB DM-t is, nem akart olyan embert hozni, akiért bármit áldozni kellett volna az építkezés későbbi fázisaiból. És úgy gondolta, hogy megpróbálja "kényszerből" a safetykkel megoldani, mert az újoncok közül nem nagyon szoktunk senkit agyonterhelni week1-től kezdve.

Ennek fényében engem nem aggaszt, hogy átfutottak rajtunk. Ilyen megoldásokkal csak időlegesen lehet limitálni az ellenfelet. Pontosan ez is történt. Viszont nálam ez elfogadható döntés volt, akkor is ha maga az eredménye baromi szarul festett jó pár meccsen és éves szinten nézve is statok alapján is béna kivitelezés lett. Tehát nálam nem baszta el, hanem így kivitelezte a külső körülmények okán. Éppen ezért, abban a pillanatban, ahogy ide játékost hoz, egyből látható javulás fog beállni, mert a rendszerbe olyan fogaskerék érkezik, aki gördülékenyebben fogja kivitelezni.

Mindig a rendszer lesz a lényeg, és az hogy a játékos mennyire illik bele. Agyonfizethetünk linebackereket, mint tette a Raiders, ha rendszeren kívül van az erősségük, vagy rossz rendszerben vannak, ami eleve működésképtelen valamiért, akár csak az adott állománnyal, akár alapból. Vagy az is lehet olyat fizetsz agyon, aki előtte kurva jónak tűnt, de kiderül hogy csak az előző rendszerből élt, vagy a társak húzták fel. Erre mondjuk, majdnem mindenki jó példa, aki tőlünk elment.

És felőlem aztán lehet úgy látni a kaja felénél, hogy bassza meg ez nem ízlik, mi ez a szar, meg lehet elbasztázni is. Mindkettőn mosolyogni fogok, mert az ilyen attitűdből soha nem lesz előrelépés. Hiszen eleve képtelen felmérni a valódi kontextust és nem megoldásokban gondolkozik, hanem konkrétan infóhiányban véleményez és lehetetlen bevinni bármilyen más érvet, mert képtelen rá. Az egyik a másikból fakad. Nem a megoldás érdekli, nem az ok így nincs min agyalni, nincs mit megoldani. Csak az van amit lát, jó vagy rossz.
topin
Már bocsánat, de ha én beülök kajálni, akkor én vagyok akinek a séf főz. Nem nekem kell a megoldáson gondolkodni, vagy ha igen, az már régen rossz. Én mint fogyasztó (és itt is azok vagyunk) csak véleményezek. Nyilván nincs arról információm, hogy a séf milyen alapanyagokat, miért, mennyiből vásárolt a kajámhoz, de azt el tudom dönteni, hogy ez finom lett vagy sem. És engem mint fogyasztót nem is érdekel más, csak hogy ha már beültem egy kajára a világ legjobb séfjéhez (mert BB az - legalábbis HC-ként mindenképp), akkor finomat egyek.
Ha akkor is éltetem a séfet, amikor az öklendezést elfojtva erőltetem le a falatokat, akkor egy kritikátlan rajongó vagyok csupán, aki személyi kultusz keretein belül nézem a séf munkáját.

Ez a minden a terv szerint dolog már ott megbicsaklik, hogy minimum a Gerappa trade óta nem Bill tervei szerint alakul a franchise. Mondhatnánk, hogy csak O oldalon, de itt a cap miatt nincs ilyen, itt minden mindenre kihat.
Nem tudta a saját terve szerint elkezdeni az új irányt (más kérdés, hogy amit azóta láttunk Jimmyből - és persze Tomból - aszerint ez miért lett volna jó nekünk), Kraft miatt maradt Brady. Viszont Brady mellett sem tudta letenni a voksát egy hosszú távú szerzödéssel, amivel menedzselhető lett volna a cap.
BB azt mondja a szájával, itt minden Bradynek volt alárendelve. És így jött össze tavaly a Meyers, Harry, Sanu, JE, Izzo, Lacosse "arzenál". Namost itt akkor mi volt a terv? Egyáltalán lényeges, hogy mi volt? Mert hogy nem ez az is biztos. Akkor nem lett volna a Sanu meg AB kapkodás, meg Ben Watson reaktiválása az arany alkonyból.
Én elfogadom, hogy van akinek a lelki békéjének fenntartásához az kell, hogy mindig minden a terv része és a főnök sosem téved.
Te meg fogadd el azt, hogy van olyan szakmaiatlan fogyasztó - mint én - akit csak a kaja íze érdekel, és ha nem ízlik, akkor kritizálja még a világ legjobb séfjét is.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Ezzel tovabbra sem tudok egyeterteni. Az o felelosseguk ez teny, de ha nekik idenre ez megfelelo lepcsofok volt, akkor nem ertem mi a problema?
Pont az latszik, hogy ezzel a kerettel is akar playoff lett volna ha van egy QB aki mukodteti azt a rendszert, amit ez a roster tud adni neki. Nem jott ossze, elsosorban a QB miatt. Van ilyen. Mindezt a legnehezebb schedule mellett.
Ez az ev erre volt szanva, akkor is ha mi kiteptuk a hajunkat, meg nem ehhez szoktunk. Ez egy lepcsofok volt, vissza a csucsra. topin
Azt mondd meg, hogy amikor a szeptember eleji podcastot csináltátok Wyatt-al, és 11-5 illetve - javíts ki ha rosszul emlékszem - 10-6-os szezont prognosztizáltatok, ugyanerre a keretre, ugyanerre a schedule-re, akkor mi változott szeptember eleje és január eleje között, ami elégedetté tesz ezzel a 7-9-es mérleggel kapcsolatban? Mi történt az elmúlt három hónapban, ami alapján a szeptemberben gondolt 11-5-ös csapat úgy "pozíciónálta magát újra", hogy ezt 7-9-et egy jó, az építkezésbe illeszthető teljesítménnyé változtatta?

Az nyilván nem lehet, hogy kiderült, hogy a csapat és Newton rosszabb, mint szeptemberben tűnt, mert akkor elégedetlen lennél, hiszen szeptemberben még úgy gondoltad, hogy 11-5-nél jár az építkezés. És az sem, hogy mindez a covid miatt volt, mert mind a 32 csapatot érintette a covid, jópár helyen magát az irányítót is, máshol fél fal, teljes LB sor, stb. esett ki 2-3 hétre. Ha nem ezek, akkor mi?

(Egyébként ez a 7-9 szerintem is tisztességes rekord, és egyetértek, több értelme van egy tisztességesebb rekordnak, mint 5-6 draft pozíció különbségnek. Feltéve, ha az nem az 1/1 és 1/5, de ez a scenario a BB éra alatt aligha fog játszani. 😊 )
peterk2005
Az történt, hogy Newton mégse lett olyan jó mint amilyennek vártuk, kiesett Edelman, a két TE kvázi a szezon végén szállt be, kiszállt Wynn meg az isten tudja hány ember a csapatból és Hoyer is felsült mint a fene, az történt.

Meg gondolom az a podcast azért a nagyon tuti dolgokat vette figyelembe és ha megnézzük az első meccseket: Hawks, Bills, KC(!) és a Denver ellen, azért ott egy potensebb játékkal megvan a meccs és akkor már 3-4 meccs a kalapban, ami a mostani elszámolást nézve 11-5, 10-6. Szal majdnem bejött 😉


Lehet, hogy mégis lesz folytatás? 😀

 twitter.com/McKennAnalysis/status/1345852110039035912?s=20

 thespun.com/nfl/afc-east/new-england-patriots/bill-belichick-has-blunt-response-to-cam-newton-report
 sports.yahoo.com/bill-belichick-refutes-adam-schefter-222929682.html
Solymi
Reflux indul 3..2..1...🙊🤬🤬🤢🤢🤮🤮🤮
ParadSEC
Nyugtával dícsérd a napot.
Nem kell elkapkodni semmit se. Ha JG vagy más fiatalabb QB megszerezhető lesz, akkor őket hozzuk.
Vagy Camnek is adunk egy holtszezonnyi időt tanulásra, gyakorlásra és megnézzük.

De amúgy tényleg, mennyire lenne ördögtől való, ha JMD kicsit átszabná a playbookot és próbálnának olyan játékokat beletenni, ami nem csak Camnek, de a többi elkapónak is fekszik?

Mi lenne akkor, hogyha úgy szabnánk át ezt a rendszert, hogy kicsit fel legyen lazítva, kicsit kommerszebb legyen?

Látszódott, hogy egyszerűbb játékoknál mennyire ment Camnek és az Offensenek, bár lehet ez is a rendszer sikeressége és csak én képzeltem bele a dolgot.
Amúgy vele kapcsolatban még egyetemi korszakából azt emelték ki, hogy mennyire jól tudja olvasni a védelmeket.
A mostani közvetítésekben meg, hogy mennyire nem egyszerű megtanulnia ezt a line-of-scrimmage-en alapuló(? már ha jól értettem) támadást.
Solymi
Tényleg nem sok értelme van vitatkozni ha a tényeket sem vesszük figyelembe... Olyan aprosagokrol már ne is beszéljünk hogy még Wynn is játszott az első 10 (!!!) meccsen és meg Jules is az első 6 meccsen azaz majdnem a szezon felében és ebből 4 meccsen teljesen elhanyagolható szerepet játszott .
A csapat teljesítményét érdemben befolyásoló sérülés faktor nálam nem itt kezdődik ,hanem kb ott amit peterk irt.
Felreertes ne essek,nyilvan tudom hogy voltak meg serulesek-mint ahogy minden mas csapatnal-,de ezek nem leptek at azt a hatart,ami ezzel a sporttal szuksegkeppen egyutt jar.
Editke mondja: egy embert felejtettem el Burkeheadet,de Ő is jatszott az elso 10 meccsen es nem gondolnam,hohy az elkapo RB poszt volt a legvekonyabb a rosteren.
kolok1972
Sikerült kihagynod azt a tényt a nagy tényszerűségben, hogy Edelman valóban volt 6 meccsen, de a 2. találkozón megsérült és utána lépni is alig tudott. Megint ott vagyunk, hogy igen be volt nevezve, igen ott volt és ebből neked annyi megy át, hogy megtudott volna oldani bármit. Hát pont annyit tudott megoldani mint a tavalyi szezon végén, amikor szintén nem tudott már lépni se, ezáltal kvázi elkapása se volt 3 meccsen át. Eből a 4 meccsből annyit sikerült megérteni, hogy elhanyagolható volt. De az okot, a megoldást erre nem keresed. Mert te csak amit látsz azt értékeled, kontextus nélkül. Kvázi vakon vagy emiatt.

Majd nyáron úgy döntöttek, nem műtik meg. Rásérült a 2.meccsen és utána próbálták még húzni, halasztani de hozzáadott értéke zéró volt. Szóval ja, tényleg a tényeket nézed, semmi extra, csak a szokásos. Szerinted ez nem befolyásoló sérülés, szerintem az. Neked csak az számít, aki kiüli a szezont, nekem meg az, aki nem tud 50%-ot sem hozni. Vagy akár kihagy egy meccset, amin pont ő lett volna a kulcs matchup. Vagy a hiányában pont exploitálhatóak vagyunk, ami kihat az adott meccs képére, eredményére. Tényleg felesleges "vitázni" 😊

Szerkesztette: topin
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Playoff harcban voltunk... idén 11-5 kellett az AFC-ben a playoffhoz, mi 7-9-cel végeztünk. Közünk nem volt a playoff hunthoz.
BB miért ne baszhatna el dolgokat? Azért mert nem tudjuk/értjük a döntések hátterét, attól még látjuk, ha valami nem jött össze. Egy Michelin-csillagos séfnél sem tudjuk mire gondolt, amikor el akarta készíteni az ételt, de azt meg tudjuk ítélni, ha szar lett 😀
Lehet mantrázni, hogy minden a tervek szerint alakult, csak ez egyszerűen nem igaz. Itt sok minden félre ment az elmúlt pár évben. Legelőször is az, hogy nagyon mellé lőtt, amikor Brady várható "élettartamával" számolt (hány éve meg akart már szabadulni tőle). És az egész O jelenlegi állapotának ez az alapja.
goboston
A sefnel aligha tudod megallapitani mi a jo, marmint szakmailag. Izles szerint igent, de annak koze nem lesz a szakmai tenyekhez. Persze megertem ha valaki mindenhez is ert..

Playoff hun volt a csoport meccsekig. Sot 4 meccsel a vege elott a sajat kezunkben volt a sorsunk, ha mindent nyerunk vagy valami 98% volt a sansz. Nem emlekszem pontosan.

Senki nem irta azt, hogy vegig az utolso forduloig az lett volna. Ez csak szokasos felremagyarazas vagy ertetlenseg. Egyik se tul pozitiv 😉

A lenyeg BB elbaszta..itt mindenki jobb lett volna 😀
topin
Szóval szerinted egy ételről csak egy séf mondhat véleményt? Vagy csak olyan, aki szerint egy séf mindig jól és jót főz, mert ő ért hozzá?
Ha nem ízlik egy étel pont leszarom, hogy maga Gordon Ramsay szuvidálta a kobe marha steaket.
Ne haragudj, de ez egy fórum, ahol pont olyan műkedvelők szólnak hozzá a csapatuk viselt dolgaihoz, mint Te vagy éppen én.
Aligha van itt olyan Patriots szurkoló, aki számára Belichick ne lenne egy örök ikon, a legnagyobb a legnagyobbak között (szubjektíven persze). Ezért is vagyunk képesek elfogadni azt a tényt, hogy neki se mindig minden jön össze. Egyrészt hozhat rossz döntéseket, másrészt ilyen az egész liga rendszere.
De azért engedd már meg plíz, hogy mindenki úgy lássa a dolgokat ahogy. Ki hegesztő szemüvegen, ki pedig csillámpónis szemüvegen keresztül.
Például gondolhatom azt, hogy a Mester nem azért hagyta szerencsétlen Bentleyt letolt nadrággal egyedül a szezon közepén az LB sorban, mert ez egy nagy magasztos terv része volt, hanem mert ez így sikerült. Vagy nem azért nem hozott egy épkézláb embert a D falba Guy mellé a szezon alatt a "PO rush" kellős közepén, mert szerinte így is simán meglehet a PO, hanem azért mert nem tudott miből.
Nem izgulok a csapat jövője miatt, egyrészt mert hiszek Belichick munkájában, másrészt mert elfogadom, hogy a fent után van éppen lent is.
Boston
véleményt mondhatsz egy olyan séfről, akinek a munkáját feldolgozni se bírok szakmailag, csak felesleges okoskodás. Az a fajta vélemény, hogy neked ízlett-e vagy sem, az nem szakmai, az szubjektív. És ízléshez van köze, ami alapján a séf munkájából semmiféle következtetés nem vonható le. Főként, ha ezt a főzés felénél fejted ki, mert akkor kóstolod.

itt ugyanis erről van szó.

Az hogy Bentley így sikerült, az most melyik kategória akkor? Amit én írok, hogy nem vontak be inkább jövőbeli értéket és hagyták így a posztot és megpróbálták megoldani Safety támogatással, Phillips többszöri felmozgatásával például, meg Duggerrel. Aztán ez ennyire sikerült. Vagy csak nézett ki bambán a fejéből az öreg, hogy na elveszett az összes LB és hopsz közben elindult a szezon, meg eljött a trade deadline mire ráeszmélt? Tök logikusan látszik, hogy a rosterről próbálta megoldani a helyzetet és nem azért mert nem látta, vagy nem tudta volna máshogy. Hanem, mert így döntött az előzmények után. És akkor itt megint lehet választani: 1.elbaszta 2.miért gondolta úgy hogy így oldja meg? És itt nem az a lényeg, hogy a végeredmény jó lett vagy rossz. Hanem, hogy mi volt az elképzelés és miért az volt.

Erre én azt mondom, hogy eltudom fogadni, hogy egy ilyen évre egy nem ismert 21-es cap mellett, nyögve a TB DM-t is, nem akart olyan embert hozni, akiért bármit áldozni kellett volna az építkezés későbbi fázisaiból. És úgy gondolta, hogy megpróbálja "kényszerből" a safetykkel megoldani, mert az újoncok közül nem nagyon szoktunk senkit agyonterhelni week1-től kezdve.

Ennek fényében engem nem aggaszt, hogy átfutottak rajtunk. Ilyen megoldásokkal csak időlegesen lehet limitálni az ellenfelet. Pontosan ez is történt. Viszont nálam ez elfogadható döntés volt, akkor is ha maga az eredménye baromi szarul festett jó pár meccsen és éves szinten nézve is statok alapján is béna kivitelezés lett. Tehát nálam nem baszta el, hanem így kivitelezte a külső körülmények okán. Éppen ezért, abban a pillanatban, ahogy ide játékost hoz, egyből látható javulás fog beállni, mert a rendszerbe olyan fogaskerék érkezik, aki gördülékenyebben fogja kivitelezni.

Mindig a rendszer lesz a lényeg, és az hogy a játékos mennyire illik bele. Agyonfizethetünk linebackereket, mint tette a Raiders, ha rendszeren kívül van az erősségük, vagy rossz rendszerben vannak, ami eleve működésképtelen valamiért, akár csak az adott állománnyal, akár alapból. Vagy az is lehet olyat fizetsz agyon, aki előtte kurva jónak tűnt, de kiderül hogy csak az előző rendszerből élt, vagy a társak húzták fel. Erre mondjuk, majdnem mindenki jó példa, aki tőlünk elment.

És felőlem aztán lehet úgy látni a kaja felénél, hogy bassza meg ez nem ízlik, mi ez a szar, meg lehet elbasztázni is. Mindkettőn mosolyogni fogok, mert az ilyen attitűdből soha nem lesz előrelépés. Hiszen eleve képtelen felmérni a valódi kontextust és nem megoldásokban gondolkozik, hanem konkrétan infóhiányban véleményez és lehetetlen bevinni bármilyen más érvet, mert képtelen rá. Az egyik a másikból fakad. Nem a megoldás érdekli, nem az ok így nincs min agyalni, nincs mit megoldani. Csak az van amit lát, jó vagy rossz.

Szerkesztette: topin
több mint 3 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Playoff harcban voltunk... idén 11-5 kellett az AFC-ben a playoffhoz, mi 7-9-cel végeztünk. Közünk nem volt a playoff hunthoz.
BB miért ne baszhatna el dolgokat? Azért mert nem tudjuk/értjük a döntések hátterét, attól még látjuk, ha valami nem jött össze. Egy Michelin-csillagos séfnél sem tudjuk mire gondolt, amikor el akarta készíteni az ételt, de azt meg tudjuk ítélni, ha szar lett 😀
Lehet mantrázni, hogy minden a tervek szerint alakult, csak ez egyszerűen nem igaz. Itt sok minden félre ment az elmúlt pár évben. Legelőször is az, hogy nagyon mellé lőtt, amikor Brady várható "élettartamával" számolt (hány éve meg akart már szabadulni tőle). És az egész O jelenlegi állapotának ez az alapja.
goboston
A sefnel aligha tudod megallapitani mi a jo, marmint szakmailag. Izles szerint igent, de annak koze nem lesz a szakmai tenyekhez. Persze megertem ha valaki mindenhez is ert..

Playoff hun volt a csoport meccsekig. Sot 4 meccsel a vege elott a sajat kezunkben volt a sorsunk, ha mindent nyerunk vagy valami 98% volt a sansz. Nem emlekszem pontosan.

Senki nem irta azt, hogy vegig az utolso forduloig az lett volna. Ez csak szokasos felremagyarazas vagy ertetlenseg. Egyik se tul pozitiv 😉

A lenyeg BB elbaszta..itt mindenki jobb lett volna 😀
topin
Szóval szerinted egy ételről csak egy séf mondhat véleményt? Vagy csak olyan, aki szerint egy séf mindig jól és jót főz, mert ő ért hozzá?
Ha nem ízlik egy étel pont leszarom, hogy maga Gordon Ramsay szuvidálta a kobe marha steaket.
Ne haragudj, de ez egy fórum, ahol pont olyan műkedvelők szólnak hozzá a csapatuk viselt dolgaihoz, mint Te vagy éppen én.
Aligha van itt olyan Patriots szurkoló, aki számára Belichick ne lenne egy örök ikon, a legnagyobb a legnagyobbak között (szubjektíven persze). Ezért is vagyunk képesek elfogadni azt a tényt, hogy neki se mindig minden jön össze. Egyrészt hozhat rossz döntéseket, másrészt ilyen az egész liga rendszere.
De azért engedd már meg plíz, hogy mindenki úgy lássa a dolgokat ahogy. Ki hegesztő szemüvegen, ki pedig csillámpónis szemüvegen keresztül.
Például gondolhatom azt, hogy a Mester nem azért hagyta szerencsétlen Bentleyt letolt nadrággal egyedül a szezon közepén az LB sorban, mert ez egy nagy magasztos terv része volt, hanem mert ez így sikerült. Vagy nem azért nem hozott egy épkézláb embert a D falba Guy mellé a szezon alatt a "PO rush" kellős közepén, mert szerinte így is simán meglehet a PO, hanem azért mert nem tudott miből.
Nem izgulok a csapat jövője miatt, egyrészt mert hiszek Belichick munkájában, másrészt mert elfogadom, hogy a fent után van éppen lent is.

Do your job
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Ezzel tovabbra sem tudok egyeterteni. Az o felelosseguk ez teny, de ha nekik idenre ez megfelelo lepcsofok volt, akkor nem ertem mi a problema?
Pont az latszik, hogy ezzel a kerettel is akar playoff lett volna ha van egy QB aki mukodteti azt a rendszert, amit ez a roster tud adni neki. Nem jott ossze, elsosorban a QB miatt. Van ilyen. Mindezt a legnehezebb schedule mellett.
Ez az ev erre volt szanva, akkor is ha mi kiteptuk a hajunkat, meg nem ehhez szoktunk. Ez egy lepcsofok volt, vissza a csucsra. topin
Azt mondd meg, hogy amikor a szeptember eleji podcastot csináltátok Wyatt-al, és 11-5 illetve - javíts ki ha rosszul emlékszem - 10-6-os szezont prognosztizáltatok, ugyanerre a keretre, ugyanerre a schedule-re, akkor mi változott szeptember eleje és január eleje között, ami elégedetté tesz ezzel a 7-9-es mérleggel kapcsolatban? Mi történt az elmúlt három hónapban, ami alapján a szeptemberben gondolt 11-5-ös csapat úgy "pozíciónálta magát újra", hogy ezt 7-9-et egy jó, az építkezésbe illeszthető teljesítménnyé változtatta?

Az nyilván nem lehet, hogy kiderült, hogy a csapat és Newton rosszabb, mint szeptemberben tűnt, mert akkor elégedetlen lennél, hiszen szeptemberben még úgy gondoltad, hogy 11-5-nél jár az építkezés. És az sem, hogy mindez a covid miatt volt, mert mind a 32 csapatot érintette a covid, jópár helyen magát az irányítót is, máshol fél fal, teljes LB sor, stb. esett ki 2-3 hétre. Ha nem ezek, akkor mi?

(Egyébként ez a 7-9 szerintem is tisztességes rekord, és egyetértek, több értelme van egy tisztességesebb rekordnak, mint 5-6 draft pozíció különbségnek. Feltéve, ha az nem az 1/1 és 1/5, de ez a scenario a BB éra alatt aligha fog játszani. 😊 )
peterk2005
Az történt, hogy Newton mégse lett olyan jó mint amilyennek vártuk, kiesett Edelman, a két TE kvázi a szezon végén szállt be, kiszállt Wynn meg az isten tudja hány ember a csapatból és Hoyer is felsült mint a fene, az történt.

Meg gondolom az a podcast azért a nagyon tuti dolgokat vette figyelembe és ha megnézzük az első meccseket: Hawks, Bills, KC(!) és a Denver ellen, azért ott egy potensebb játékkal megvan a meccs és akkor már 3-4 meccs a kalapban, ami a mostani elszámolást nézve 11-5, 10-6. Szal majdnem bejött 😉


Lehet, hogy mégis lesz folytatás? 😀

 twitter.com/McKennAnalysis/status/1345852110039035912?s=20

 thespun.com/nfl/afc-east/new-england-patriots/bill-belichick-has-blunt-response-to-cam-newton-report
 sports.yahoo.com/bill-belichick-refutes-adam-schefter-222929682.html
Solymi
Reflux indul 3..2..1...🙊🤬🤬🤢🤢🤮🤮🤮
ParadSEC
Nyugtával dícsérd a napot.
Nem kell elkapkodni semmit se. Ha JG vagy más fiatalabb QB megszerezhető lesz, akkor őket hozzuk.
Vagy Camnek is adunk egy holtszezonnyi időt tanulásra, gyakorlásra és megnézzük.

De amúgy tényleg, mennyire lenne ördögtől való, ha JMD kicsit átszabná a playbookot és próbálnának olyan játékokat beletenni, ami nem csak Camnek, de a többi elkapónak is fekszik?

Mi lenne akkor, hogyha úgy szabnánk át ezt a rendszert, hogy kicsit fel legyen lazítva, kicsit kommerszebb legyen?

Látszódott, hogy egyszerűbb játékoknál mennyire ment Camnek és az Offensenek, bár lehet ez is a rendszer sikeressége és csak én képzeltem bele a dolgot.
Amúgy vele kapcsolatban még egyetemi korszakából azt emelték ki, hogy mennyire jól tudja olvasni a védelmeket.
A mostani közvetítésekben meg, hogy mennyire nem egyszerű megtanulnia ezt a line-of-scrimmage-en alapuló(? már ha jól értettem) támadást.
Solymi
Tényleg nem sok értelme van vitatkozni ha a tényeket sem vesszük figyelembe... Olyan aprosagokrol már ne is beszéljünk hogy még Wynn is játszott az első 10 (!!!) meccsen és meg Jules is az első 6 meccsen azaz majdnem a szezon felében és ebből 4 meccsen teljesen elhanyagolható szerepet játszott .
A csapat teljesítményét érdemben befolyásoló sérülés faktor nálam nem itt kezdődik ,hanem kb ott amit peterk irt.
Felreertes ne essek,nyilvan tudom hogy voltak meg serulesek-mint ahogy minden mas csapatnal-,de ezek nem leptek at azt a hatart,ami ezzel a sporttal szuksegkeppen egyutt jar.
Editke mondja: egy embert felejtettem el Burkeheadet,de Ő is jatszott az elso 10 meccsen es nem gondolnam,hohy az elkapo RB poszt volt a legvekonyabb a rosteren.

Szerkesztette: kolok1972

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az történt, hogy Newton mégse lett olyan jó mint amilyennek vártuk, kiesett Edelman, a két TE kvázi a szezon végén szállt be, kiszállt Wynn meg az isten tudja hány ember a csapatból és Hoyer is felsült mint a fene, az történt.

Meg gondolom az a podcast azért a nagyon tuti dolgokat vette figyelembe és ha megnézzük az első meccseket: Hawks, Bills, KC(!) és a Denver ellen, azért ott egy potensebb játékkal megvan a meccs és akkor már 3-4 meccs a kalapban, ami a mostani elszámolást nézve 11-5, 10-6. Szal majdnem bejött 😉Solymi
Denverben szintén átment a covid (ahogy majdnem minden csapaton), emellett Lock hetekre kiesett sérülés miatt is, volt olyan meccsük, hogy az utcáról kellett irányítót igazolniuk 24 órával a meccs előtt, mert az egész rosteren és PS-ban sem volt bevethető irányító. Úgy fejezték be az idény, hogy ezek a posztok hiányoztak a kezdőből: WR1, WR3, TE3, RB2, RT1, RG1, LG1, ED1, ED2, DL1, DL2, NT1, CB1, CB2, CB3, CB5, CB6, LB3, sok poszt már az idény eleje óta hiányzott, nem csak az idény végén 1-2-ről. Ezek mögött a rövidítések mögött Von Miller, Chubb, Cortland Sutton, stb. nevek vannak. És gyakorlatilag nincs denver fan, aki a szereplést azzal indokolná, hogy sok volt a sérült. Nyilván mindenki faktornak gondolja, lehett, hogy 1 v. 2 meccs kevesebb sérülttel meglett volna, de nem ettől nem playoff esélyes a csapat. Azt se gondolja senki, hogy ha egy picit potensebb a játék, akkor az a 3-4 szoros meccs, amin kikapott a Broncos, megvan. Azért nem, mert a foci ilyen, tizenhat meccsen mindig van néhány ahol van esély, de nem sikerül megnyerni. A Broncosnak is volt ilyen, a Patsnek is. De volt olyan is, mint pl. a Pats Cardinals elleni meccse, amit meg egy kis mázlival sikerült behúzni. Ezek kiegyenlítik egymást, a végére azért így is kijön nagyjából, hogy milyen erős is a csapat. Ha erős, akkor nyer 11-12 meccset úgy is, hogy pár nyerhető elmegy, ha nem olyan erős, akkor 7-8-9 lesz belőle, ha gyenge akkor meg ennél kevesebb.

Mindegy, nem akarom a vitát nyújtani, úgyis el lett mondva már pro és kontra majdnem minden érv. Van egy vélemény különbség a fanok között, hogy mit is tud jelenleg ez a Pats, hogy is áll, ha jól akkor miért jól, ha nem jól akkor miért nem jól, utóbbi esetben van-e ennek felelőse vagy nincs. Majd meglátjuk mit hoz a jövő offseason és következő idény, és kiderül, hogy kinek volt közelebb a helyzetértékelése a valósághoz. Vagy nem tudunk meg semmit, és vitázhatunk tovább. 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Még egy mondattal visszatérve az opt outra:
Kíváncsiságból megnéztem Chung és Philips statisztikáit és a megérzésem nem csalt.
Chungnak a legjobb évében sem volt olyan statisztikája mint Phillipsnek idén,a 2019-es Chungnál meg klasszisokkal jobb volt!
2019-ben Chung 41 Total tackle 3 PDEF 0 sack 0 INT
2020-ban Phillips 97 TT. 4 PDEF 1sack 2 INT
Ennyit arról hogy mekkora érvágás volt az opt out.
kolok1972
ne zavarjon meg hogy Phillips 636 snapet kapott DLine és LB poziban, míg Chung 445-t. Szóval ha már statokkal operálunk, nem árt a kontextus. Azért ez majdnem egy harmaddal több snap. Plusz ugye Chung előtt volt egy olyan fal és LB sor ami fogta a futást, tehát sok esetben el se jutott hozzá.Míg most könnyedén Phillipsig került a játék. Szóval azért nem mindegy milyen fal mögött játszol, ha csak a puszta tackle a lényeg. Mert lehet el sem jut hozzád a játék, hogy megcsináld. Passzjátéknál ugyanez, ott se tudsz tackle-t csinálni, ha nincs ideje az emberednek odapasszolni, mert mondjuk érkezik a nyomás.

ráadásul Chung kb a legszarabb idényét zárta tavaly. PFF gradejei is jól földbe álltak (55.5 a def.grade) Előtte viszont 5 évből négyszer is 70 felett volt.
A statok amiket éppen a legszarabb szezonjából kiragadtál előtte:
TT 76, 76, 90, 74, 82
PDEF 8, 9, 3, 9, 3

Ettől függetlenül egyet értek, hogy ő nagyon jó húzás volt és Chung mehetne is felőlem amerre lát.

Szerkesztette: topin
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Kijött a schedule..jövőre itthon játszunk a Tampával 😁😁😂😂

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Ezzel tovabbra sem tudok egyeterteni. Az o felelosseguk ez teny, de ha nekik idenre ez megfelelo lepcsofok volt, akkor nem ertem mi a problema?
Pont az latszik, hogy ezzel a kerettel is akar playoff lett volna ha van egy QB aki mukodteti azt a rendszert, amit ez a roster tud adni neki. Nem jott ossze, elsosorban a QB miatt. Van ilyen. Mindezt a legnehezebb schedule mellett.
Ez az ev erre volt szanva, akkor is ha mi kiteptuk a hajunkat, meg nem ehhez szoktunk. Ez egy lepcsofok volt, vissza a csucsra. topin
Azt mondd meg, hogy amikor a szeptember eleji podcastot csináltátok Wyatt-al, és 11-5 illetve - javíts ki ha rosszul emlékszem - 10-6-os szezont prognosztizáltatok, ugyanerre a keretre, ugyanerre a schedule-re, akkor mi változott szeptember eleje és január eleje között, ami elégedetté tesz ezzel a 7-9-es mérleggel kapcsolatban? Mi történt az elmúlt három hónapban, ami alapján a szeptemberben gondolt 11-5-ös csapat úgy "pozíciónálta magát újra", hogy ezt 7-9-et egy jó, az építkezésbe illeszthető teljesítménnyé változtatta?

Az nyilván nem lehet, hogy kiderült, hogy a csapat és Newton rosszabb, mint szeptemberben tűnt, mert akkor elégedetlen lennél, hiszen szeptemberben még úgy gondoltad, hogy 11-5-nél jár az építkezés. És az sem, hogy mindez a covid miatt volt, mert mind a 32 csapatot érintette a covid, jópár helyen magát az irányítót is, máshol fél fal, teljes LB sor, stb. esett ki 2-3 hétre. Ha nem ezek, akkor mi?

(Egyébként ez a 7-9 szerintem is tisztességes rekord, és egyetértek, több értelme van egy tisztességesebb rekordnak, mint 5-6 draft pozíció különbségnek. Feltéve, ha az nem az 1/1 és 1/5, de ez a scenario a BB éra alatt aligha fog játszani. 😊 )
peterk2005
Egy jó Newtonra számítottam és én inkább 10-6, 9-7 voltam. 10-6 részrehajlással, hogy konkrét legyek. Tehát már a 9-7 is belefért volna simán.

A covid miatti 3 meccset nem lehet értékelni, akkor sem ha vannak akik szerint semmi hatása nem volt. Láthatóan volt. Ráadásul végig azt mondtam, hogy minden meccsen végig max körül kell hozni ahhoz, hogy versenyben maradjunk a meccs végéig. Mindegy ki lesz az ellenfél, mi ugyanazt fogjuk játszani. Futunk ahogy tudunk, ahogy hagyják. És próbálunk játszani az idővel, lassan engedni az ellenfelet.

Azt hiszem Helm jött ide és mondta, hogy azt látja nagyon félünk a big playtől és ezért engedjük a könnyebb rövidebb elkapásokat. Igaza volt. Hiszen a big playeket nem fogjuk kompenzálni, de ha lassú a meccs lefolyása, akkor ott maradunk egy birtokláson belül is legrosszabb esetben. Erre aztán láttunk számtalan példát, amikor ilyen helyzetben jöhetett volna a GWD. De ez a csapat kiderült, hogy Newtonnal nem fog haladni a levegőben. Így leginkább ha passzal kellett megoldani, akkor nem jött össze. Az meg csak hab volt a tortán hogy Newton futva is bent hagyott 2W-t (Seahwks, Bills). Amik nagyot szóltak volna akkor.

Ez a csapat vezéreket vesztett, akik a kulcsjátékokat megoldják. Nem volt a védelemben és a támadó oldalon sem olyan, aki előléphetett volna, hogy lezárja vagy megnyerje a meccset. Newton ehhez nem volt partner, a védelem meg kevésszer került olyan helyzetbe, hogy nekik kelljen lezárni a meccset. Amikor vissza kellett adni a labdát a végén, akkor többször megtették, de Newton nem élt vele.

Időközben meccsről meccsre kihullottak emberek. A fal toldozva-foldozva nyomult egy időben. Igen Onwenu király, de azért 3 poszton is tolta. Biztos jókedvéből és nem azért mert kirohadt mindenki időszakosan. Voltunk egyszer a Herron-Froholdt-Thuney-Onwenu-Eluemunor fallal valamelyik meccsen. De persze akad itt aki szerint semmi sérülés nem volt itt. Hát ja, ha kizárólag a season endinget nézzük, akkor ja, nem volt.

Amúgy Bentley is kiesett, Uche se lehetett végig. Asiasi és Keene dettó. Sérülten nyomta végig az évet Guy, de ez kit érdekel, ha ott volt. Akkor egészséges. Butler is Cowart is kimúlt onnan, pedig Butler nem nagyon szokott mulasztani. Szóval az op outos rostert erősen tépte a szél és Terez Hall meg Tashawn Bower menősködött a D-ben. Minden csapatot érintett, de a mienknek nem tett jót a 20 feletti sérült hetente.

Ráadásul a szezon elején azért az ember csak számolt Juliannel is. A hiánya elég alaposan meglátszott és Meyers a slotbana szezon végére azért megtalálta a ritmust több szituban is. De alapvetően kiesett a játékunk alapja. Tudom nyugdíjas már, számolni kellett vele hogy kidől. Mondjuk ilyen alapon miért nem küldtük el, azt nem értem 😊

Szóval amikor a vízió jött a podcastban, akkor én a 10-6-t az alapján reméltem, hogy a kulcsemberek végigbírnák. Mivel nem bírták és a töltelék tölteléke játszott kezdőként, így nálam érthetően vátoznia kellett a prioritásnak a mérleget tekintve. Ettől még bírtam volna ha nyerünk a Dolphins ellen mondjuk és most 8-8.

Az elvárásom annyi volt, hogy a csapat szakadjon meg a pályán, legyünk partiba az utolsó driveig és majd lesz ami lesz. Ez a Bills elleni meccs kivételével megvalósult, de ott teljesen széthullott a csapat, méltatlan volt a teljesítmény. Valahol ki kellett pukkadni, hát ott történt. Szerencsére a Jets ellen tudtunk zárni, ami kicsit jól jött a lelkeknek, mert kifejezetten felüdülés volt a játékunk az elmúlt hónapokhoz képest. Persze a Jets miatt, ez nem kérdés. Szóval jobbak nem lettünk, de a játékosoknak kellett a siker. Jobb így befejezni valamit.

Szóval én nem vagyok elégedett, hogy kiestünk. Nem vagyok elégedett hogy botrányos volt Newton. Nem értettem miért nem cseréljük le. De elfogadtam, hogy ebből a szezonból ennyit lehetett kihozni és megértem, hogy felesleges lett volna jövőbeli értéket pazarolni. Nem volt hibátlan a stáb, én magam is értetlenkedtem eleget a gameplan kapcsán egy-egy meccsen. De hát van ilyen, hogy valami nem sikerül, vagy az ellenfél jobb.

Abban viszont megkaptam a csapatból azt amit vártam, hogy minden meccsünk izgalmas volt és az utolsó pillanatig volt esély. Volt amit megfordítottunk, de többször bosszankodtunk. És bizony ha van egy passzolni tudó QB, akkor ez most nem 7-9. De nem volt. Én viszont azt látom, hogy adottak a lehetőségek egy offseasonnal arra, hogy versenyképesek legyünk a csoportban jövőre. Hiszen idén is volt esély, még ha nem is éltünk vele. Egy átmeneti év után jövőre jobbak leszünk.
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Ezzel tovabbra sem tudok egyeterteni. Az o felelosseguk ez teny, de ha nekik idenre ez megfelelo lepcsofok volt, akkor nem ertem mi a problema?
Pont az latszik, hogy ezzel a kerettel is akar playoff lett volna ha van egy QB aki mukodteti azt a rendszert, amit ez a roster tud adni neki. Nem jott ossze, elsosorban a QB miatt. Van ilyen. Mindezt a legnehezebb schedule mellett.
Ez az ev erre volt szanva, akkor is ha mi kiteptuk a hajunkat, meg nem ehhez szoktunk. Ez egy lepcsofok volt, vissza a csucsra. topin
Azt mondd meg, hogy amikor a szeptember eleji podcastot csináltátok Wyatt-al, és 11-5 illetve - javíts ki ha rosszul emlékszem - 10-6-os szezont prognosztizáltatok, ugyanerre a keretre, ugyanerre a schedule-re, akkor mi változott szeptember eleje és január eleje között, ami elégedetté tesz ezzel a 7-9-es mérleggel kapcsolatban? Mi történt az elmúlt három hónapban, ami alapján a szeptemberben gondolt 11-5-ös csapat úgy "pozíciónálta magát újra", hogy ezt 7-9-et egy jó, az építkezésbe illeszthető teljesítménnyé változtatta?

Az nyilván nem lehet, hogy kiderült, hogy a csapat és Newton rosszabb, mint szeptemberben tűnt, mert akkor elégedetlen lennél, hiszen szeptemberben még úgy gondoltad, hogy 11-5-nél jár az építkezés. És az sem, hogy mindez a covid miatt volt, mert mind a 32 csapatot érintette a covid, jópár helyen magát az irányítót is, máshol fél fal, teljes LB sor, stb. esett ki 2-3 hétre. Ha nem ezek, akkor mi?

(Egyébként ez a 7-9 szerintem is tisztességes rekord, és egyetértek, több értelme van egy tisztességesebb rekordnak, mint 5-6 draft pozíció különbségnek. Feltéve, ha az nem az 1/1 és 1/5, de ez a scenario a BB éra alatt aligha fog játszani. 😊 )
peterk2005
Az történt, hogy Newton mégse lett olyan jó mint amilyennek vártuk, kiesett Edelman, a két TE kvázi a szezon végén szállt be, kiszállt Wynn meg az isten tudja hány ember a csapatból és Hoyer is felsült mint a fene, az történt.

Meg gondolom az a podcast azért a nagyon tuti dolgokat vette figyelembe és ha megnézzük az első meccseket: Hawks, Bills, KC(!) és a Denver ellen, azért ott egy potensebb játékkal megvan a meccs és akkor már 3-4 meccs a kalapban, ami a mostani elszámolást nézve 11-5, 10-6. Szal majdnem bejött 😉


Lehet, hogy mégis lesz folytatás? 😀

 twitter.com/McKennAnalysis/status/1345852110039035912?s=20

 thespun.com/nfl/afc-east/new-england-patriots/bill-belichick-has-blunt-response-to-cam-newton-report
 sports.yahoo.com/bill-belichick-refutes-adam-schefter-222929682.html
Solymi
Reflux indul 3..2..1...🙊🤬🤬🤢🤢🤮🤮🤮
ParadSEC
Nyugtával dícsérd a napot.
Nem kell elkapkodni semmit se. Ha JG vagy más fiatalabb QB megszerezhető lesz, akkor őket hozzuk.
Vagy Camnek is adunk egy holtszezonnyi időt tanulásra, gyakorlásra és megnézzük.

De amúgy tényleg, mennyire lenne ördögtől való, ha JMD kicsit átszabná a playbookot és próbálnának olyan játékokat beletenni, ami nem csak Camnek, de a többi elkapónak is fekszik?

Mi lenne akkor, hogyha úgy szabnánk át ezt a rendszert, hogy kicsit fel legyen lazítva, kicsit kommerszebb legyen?

Látszódott, hogy egyszerűbb játékoknál mennyire ment Camnek és az Offensenek, bár lehet ez is a rendszer sikeressége és csak én képzeltem bele a dolgot.
Amúgy vele kapcsolatban még egyetemi korszakából azt emelték ki, hogy mennyire jól tudja olvasni a védelmeket.
A mostani közvetítésekben meg, hogy mennyire nem egyszerű megtanulnia ezt a line-of-scrimmage-en alapuló(? már ha jól értettem) támadást.
több mint 3 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 069 — Patriots fan
Lehet, hogy mégis lesz folytatás? 😀

 twitter.com/McKennAnalysis/status/1345852110039035912?s=20

 thespun.com/nfl/afc-east/new-england-patriots/bill-belichick-has-blunt-response-to-cam-newton-report
 sports.yahoo.com/bill-belichick-refutes-adam-schefter-222929682.html
Solymi
Reflux indul 3..2..1...🙊🤬🤬🤢🤢🤮🤮🤮

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 3 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 069 — Patriots fan
Még egy mondattal visszatérve az opt outra:
Kíváncsiságból megnéztem Chung és Philips statisztikáit és a megérzésem nem csalt.
Chungnak a legjobb évében sem volt olyan statisztikája mint Phillipsnek idén,a 2019-es Chungnál meg klasszisokkal jobb volt!
2019-ben Chung 41 Total tackle 3 PDEF 0 sack 0 INT
2020-ban Phillips 97 TT. 4 PDEF 1sack 2 INT
Ennyit arról hogy mekkora érvágás volt az opt out.
kolok1972
Itt látszik mennyire szükségünk volt ilyen box saftyre. Chung sem volt rossz de Phillips jobb nála lényegesebben, ill. jobban bìrja a strapát

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Még egy mondattal visszatérve az opt outra:
Kíváncsiságból megnéztem Chung és Philips statisztikáit és a megérzésem nem csalt.
Chungnak a legjobb évében sem volt olyan statisztikája mint Phillipsnek idén,a 2019-es Chungnál meg klasszisokkal jobb volt!
2019-ben Chung 41 Total tackle 3 PDEF 0 sack 0 INT
2020-ban Phillips 97 TT. 4 PDEF 1sack 2 INT
Ennyit arról hogy mekkora érvágás volt az opt out.

Szerkesztette: kolok1972

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.