New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 873 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Még elviszi Josht HC-nak és jónapot...
ThundersNFL
Meg Mayo-t is. Mi meg megkapjuk cserébe BoB-ot újra OC-nak.

Csak azt nem értem, hogy akkor minek kötöttek vele új szerződést. Vagy a határozott időtartamra figyelemmel miért nincs benne versenytilalmi klauzula. Meg azt sem, hogy miért nem tud a Pats olyan lukratív ajánlatokat adni a kulcsembereknek, hogy ne menjenek el.

Minden bostoni forrás azt írja, hogy ez a szükséges rebuildre nagyon negatívan fog kihatni Caserio távozása.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Az a baj, hogy ő itt playmakernek számít
Tudod kik a playmakerek?

Hill, Kelce, Adams, Kamara, Diggs, Henry...

És ez nem szimpátia kérdése. Ki nem kedveli Burkheadet?!
zinedine5
Van Noy is playmaker volt aztán egy kvázi bustként volt elkönyvelve, nem érdemtelenül.

Ez BB filozófiája, rendszerbe helyezi az embereket akik így a rendszernek köszönhetően tudásuk többszörösét tudják kihozni. Persze könnyebb ha van egy Moss, Brady vagy Gronk a csapatban, de a rendszert mindig is az ilyen “neve nincs senkik” fogják vinni és szinten tartani, akik máshol snapet alig kapnának.

Most ezen megint miért vagyunk fennakadva?

Ide nem fogunk sztár FA-t hozni (Gilmore üdítő kivétel volt) és nem biztos hogy a magának labdákat követelő “playmaker” az ideális jelölt egy olyan öltözőben ahol még a kecskének is sorba kellett állni a káposztáért...

Pont hogy a rendszernek kell kitermelnie a playmakereket, a Burkheadeket a Van Noyokat meg a Butlereket, mindig is erre épült a versenyelőnyünk.
Amíg BB itt van ez (szerencsére) így is lesz, bár nem tudom miért pont most zavarja ez a szemedet. Most egy negatív szezon ennyire megviseli a szurkolói lelket?
ZERO_L
Azért vagyok "fennakadva", mert azok a csapatok ahol Burkhead a playmaker szerintem nem túl sok jóra számíthatnak. Burkhead egy kurva jó kiegészítő, aki néha meccseket is eldönt, úgy ahogy Michel vagy lehet Meyers is, de ahhoz, hogy hosszabb. értsd egy szezonon keresztül sikeres legyél, kell egy Gronk, egy Moss, egy Brady.

És ahogy peterk leírta, ez a toldozgatás-foltozgatás, addig megy amíg egy playmaker(ek) vezeti a csapatot (több okból is: rutin, tudás, clutch képesség), amíg ők kiegészítő emberek, hasznos puzzle darabkák maradnak. Ott ahol ez a playmaker(ek) nincs meg, ott sok zongoracipelő, nem fog nekünk egy szimfóniát előadni.

És nem csak most "zavarja ez a szememet", zavarta ez már eddig is, szóvá is tettem (a draftjainkat nem is egyszer), csak eddig az eredmények elfedték ezt.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
És még mindig tudnak elvinni valakit innen.
több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Rajta vagyunk a szopórolleren rendesen...

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 587 — !SuPeR6BoWL!
Még elviszi Josht HC-nak és jónapot...

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 587 — !SuPeR6BoWL!
Nick Caserio, officially the new general manager of the Houston Texans. The two sides reached agreement tonight, per source.

Forrás: Adam Schefter

https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/mwh3qksbf1zqndzajtep
Texans hiring Nick Caserio as new general manager
Nick Caserio, the Patriots director of player personnel, has an agreement in place to become the new general manger of the Houston Texans, NFL Network Insider Ian Rapoport and NFL Network's Tom Pelissero reported.


Szerkesztette: ThundersNFL a Paraszt

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hogy Darnold jönne ide, azt ki és minek alapján mondta?
Burkus
Eléggé meglepne, ha Darnold itt kötne ki. Függetlenül attól, hogy ki mit gondol róla, nem szokásos hogy csoport riválishoz tradeljenek egy irányítót. (Volt már olyan, hogy az irányító odakerült, de free agentként. Lásd Favre. De trade-re - amibe a volt csapatnak is van beleszólása - nem emlékszem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 419 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Caserio megy a Texanshoz úgy tűnik.
több mint 3 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Ahogy írtam, mindennek ellenére nagyra tartom Cam Newtont és azt remélem, hogy marad a keretben. Ezzel a mentalitással ugyanis szerintem ő lenne az ideális csereirányító a csapatban. Pláne akkor, ha olyan QB-ban gondolkodik a stáb, aki mobilis.

Hoyernek, akit szintén nagyon tisztelek, adnék egy assistant coach pozíciót. Azt hiszem, hogy a pályán ő már hasznavehetetlen, de a segítsége elkelne jövőre is.

We are all PATRIOTS!
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
...

Solymi
Az a baj, hogy ő itt playmakernek számít
Tudod kik a playmakerek?

Hill, Kelce, Adams, Kamara, Diggs, Henry...

És ez nem szimpátia kérdése. Ki nem kedveli Burkheadet?!
zinedine5
Van Noy is playmaker volt aztán egy kvázi bustként volt elkönyvelve, nem érdemtelenül.

Ez BB filozófiája, rendszerbe helyezi az embereket akik így a rendszernek köszönhetően tudásuk többszörösét tudják kihozni. Persze könnyebb ha van egy Moss, Brady vagy Gronk a csapatban, de a rendszert mindig is az ilyen “neve nincs senkik” fogják vinni és szinten tartani, akik máshol snapet alig kapnának.

Most ezen megint miért vagyunk fennakadva?

Ide nem fogunk sztár FA-t hozni (Gilmore üdítő kivétel volt) és nem biztos hogy a magának labdákat követelő “playmaker” az ideális jelölt egy olyan öltözőben ahol még a kecskének is sorba kellett állni a káposztáért...

Pont hogy a rendszernek kell kitermelnie a playmakereket, a Burkheadeket a Van Noyokat meg a Butlereket, mindig is erre épült a versenyelőnyünk.
Amíg BB itt van ez (szerencsére) így is lesz, bár nem tudom miért pont most zavarja ez a szemedet. Most egy negatív szezon ennyire megviseli a szurkolói lelket?


Na látod, ezen én is sokat gondolkodtam, hogy White-ot miért nem használtuk többször, miért tűnt el ennyire?
Lehetséges, hogy az ő futásai nem annyira erősek mint Burkhead-é és ezért tűnt el? Vagy lehet, hogy más oka volt? Nem tudom, de mindenesetre érdekes, mert szerintem ha kellett volna, őt pl. screen-nél is be tudjuk vetni vagy slotban elkapónak és nem használjuk...
Solymi
Engem inkább pont az zavar, hogy passzjátékban jóval keveset használtuk mint korábban. Jó erre lehet mondani hogy “Cam miatt szar minden”, de ha nincs elég elkapó, opció akkor nehogy már egy elit szinten elkapni tudó RB-t ne tudjunk normálisan használni. Nagyon furcsa ez.

És őszintén ezért is kéne váltani (remélhetőleg) egy jobb QB-ra, hogy végre reálisan lássuk már ez az O# mire képes, tényleg annyira talent hiányos, esetleg JMD-nél is lehetne keresni a probléma forrást vagy Cam gyenge játéka volt a komolyabb fék a csapatban.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 537 — StuG Life
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊
kolok1972
szerintem is megérdemel mondjuk még 3-4 évet.
offseasonnal, covid mentesen stb stb

😀
briareos
Kedves vagy nagyon 😊
topin
viccet félretéve zéró esélyt adok arra h rosteren marad
briareos
Nekem az jött le a meccs utáni nyilatkozatából, hogy ő maradna, de lebegtet, hogy ne égjen az arca, amikor mégsem marad.

Én nem szeretnék még egy ilyen szezont mint vele volt. Nem az eredmény miatt - az jobb is lett mint várható volt - hanem az offense kilátástalansága miatt. A Jets meccsel együtt talán két TD-nk volt az első negyedben, abból is egy jött össze a legjobban designolt első drive-ból. Vannak nála rosszabb irányítók a ligában - nem sok, amikor utoljára néztem a rangsort, 29. volt a 32 kezdő QB-ból - de ő valahogy sehogy sem passzol ide.

Hogy Darnold jönne ide, azt ki és minek alapján mondta?
Burkus
hát cam nyilván maradna, ha itt nem kap új szerződést sehol se fog.

több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 873 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊
kolok1972
szerintem is megérdemel mondjuk még 3-4 évet.
offseasonnal, covid mentesen stb stb

😀
briareos
Kedves vagy nagyon 😊
topin
viccet félretéve zéró esélyt adok arra h rosteren marad
briareos
Nekem az jött le a meccs utáni nyilatkozatából, hogy ő maradna, de lebegtet, hogy ne égjen az arca, amikor mégsem marad.

Én nem szeretnék még egy ilyen szezont mint vele volt. Nem az eredmény miatt - az jobb is lett mint várható volt - hanem az offense kilátástalansága miatt. A Jets meccsel együtt talán két TD-nk volt az első negyedben, abból is egy jött össze a legjobban designolt első drive-ból. Vannak nála rosszabb irányítók a ligában - nem sok, amikor utoljára néztem a rangsort, 29. volt a 32 kezdő QB-ból - de ő valahogy sehogy sem passzol ide.

Hogy Darnold jönne ide, azt ki és minek alapján mondta?
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 537 — StuG Life
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊
kolok1972
szerintem is megérdemel mondjuk még 3-4 évet.
offseasonnal, covid mentesen stb stb

😀
briareos
Kedves vagy nagyon 😊
topin
viccet félretéve zéró esélyt adok arra h rosteren marad
briareos
Nem tudom most így hirtelen volt-e ilyen játékosunk az elmúlt 20 évben, ahol konkrétan rettegtünk egy hosszabbítástól.
topin
chad brown, artrell hawkins, reche caldwell, deltha o'neal

bár egyik sem volt olyan impact pozin mint cam

több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊
kolok1972
szerintem is megérdemel mondjuk még 3-4 évet.
offseasonnal, covid mentesen stb stb

😀
briareos
Kedves vagy nagyon 😊
topin
viccet félretéve zéró esélyt adok arra h rosteren marad
briareos
Nem tudom most így hirtelen volt-e ilyen játékosunk az elmúlt 20 évben, ahol konkrétan rettegtünk egy hosszabbítástól.
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 537 — StuG Life
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊
kolok1972
szerintem is megérdemel mondjuk még 3-4 évet.
offseasonnal, covid mentesen stb stb

😀
briareos
Kedves vagy nagyon 😊
topin
viccet félretéve zéró esélyt adok arra h rosteren marad

több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊
kolok1972
szerintem is megérdemel mondjuk még 3-4 évet.
offseasonnal, covid mentesen stb stb

😀
briareos
Kedves vagy nagyon 😊
több mint 3 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 537 — StuG Life
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊
kolok1972
szerintem is megérdemel mondjuk még 3-4 évet.
offseasonnal, covid mentesen stb stb

😀

több mint 3 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Külföldi fórumokon is megy a Newton,nem Newton vita!
Egyik hozzászólás : Let’s give ‘‘em another shot 🗣 bring CAM back😤
Reakció: Omg. Why? You love losing?
😊😊😊

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
...

Solymi
Az a baj, hogy ő itt playmakernek számít
Tudod kik a playmakerek?

Hill, Kelce, Adams, Kamara, Diggs, Henry...

És ez nem szimpátia kérdése. Ki nem kedveli Burkheadet?!
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Burkhead kiesése számomra azért volt fájó, mert ő képes volt a játék ritmusát megváltoztatni és kiharcolni a szükséges 1st downokat. Lehet, hogy nem egy nagy játékos, de ebben a csapatban egy fontos láncszem, egy playmaker volt.

Solymi
Na ez itt a baj.

(Mondom ezt, úgy, hogy bírom a melós játékosokat, így őt is.)
zinedine5
Mit tud Burkhead amit White nem tud? Aztán mégsem használtuk eléggé...
ZERO_L
zinedine5:
Miért lenne baj? Lehet, hogy más csapat is tudta volna jól használni vagy agyonhasználni, de itt egy olyan szerepkörben használjuk, amiben maximalizálni tudtuk a tehetségét, mint ahogy mindig is csináljuk.
Számomra ugyanolyan fontos vagy jelentős játékos mint amilyen Amendola volt.

ZERO_L: Na látod, ezen én is sokat gondolkodtam, hogy White-ot miért nem használtuk többször, miért tűnt el ennyire?
Lehetséges, hogy az ő futásai nem annyira erősek mint Burkhead-é és ezért tűnt el? Vagy lehet, hogy más oka volt? Nem tudom, de mindenesetre érdekes, mert szerintem ha kellett volna, őt pl. screen-nél is be tudjuk vetni vagy slotban elkapónak és nem használjuk...
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Burkhead kiesése számomra azért volt fájó, mert ő képes volt a játék ritmusát megváltoztatni és kiharcolni a szükséges 1st downokat. Lehet, hogy nem egy nagy játékos, de ebben a csapatban egy fontos láncszem, egy playmaker volt.

Solymi
Na ez itt a baj.

(Mondom ezt, úgy, hogy bírom a melós játékosokat, így őt is.)
zinedine5
Mit tud Burkhead amit White nem tud? Aztán mégsem használtuk eléggé...



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Burkhead kiesése számomra azért volt fájó, mert ő képes volt a játék ritmusát megváltoztatni és kiharcolni a szükséges 1st downokat. Lehet, hogy nem egy nagy játékos, de ebben a csapatban egy fontos láncszem, egy playmaker volt.

Solymi
Na ez itt a baj.

(Mondom ezt, úgy, hogy bírom a melós játékosokat, így őt is.)
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Az történt, hogy Newton mégse lett olyan jó mint amilyennek vártuk, kiesett Edelman, a két TE kvázi a szezon végén szállt be, kiszállt Wynn meg az isten tudja hány ember a csapatból és Hoyer is felsült mint a fene, az történt.

Meg gondolom az a podcast azért a nagyon tuti dolgokat vette figyelembe és ha megnézzük az első meccseket: Hawks, Bills, KC(!) és a Denver ellen, azért ott egy potensebb játékkal megvan a meccs és akkor már 3-4 meccs a kalapban, ami a mostani elszámolást nézve 11-5, 10-6. Szal majdnem bejött 😉Solymi
Denverben szintén átment a covid (ahogy majdnem minden csapaton), emellett Lock hetekre kiesett sérülés miatt is, volt olyan meccsük, hogy az utcáról kellett irányítót igazolniuk 24 órával a meccs előtt, mert az egész rosteren és PS-ban sem volt bevethető irányító. Úgy fejezték be az idény, hogy ezek a posztok hiányoztak a kezdőből: WR1, WR3, TE3, RB2, RT1, RG1, LG1, ED1, ED2, DL1, DL2, NT1, CB1, CB2, CB3, CB5, CB6, LB3, sok poszt már az idény eleje óta hiányzott, nem csak az idény végén 1-2-ről. Ezek mögött a rövidítések mögött Von Miller, Chubb, Cortland Sutton, stb. nevek vannak. És gyakorlatilag nincs denver fan, aki a szereplést azzal indokolná, hogy sok volt a sérült. Nyilván mindenki faktornak gondolja, lehett, hogy 1 v. 2 meccs kevesebb sérülttel meglett volna, de nem ettől nem playoff esélyes a csapat. Azt se gondolja senki, hogy ha egy picit potensebb a játék, akkor az a 3-4 szoros meccs, amin kikapott a Broncos, megvan. Azért nem, mert a foci ilyen, tizenhat meccsen mindig van néhány ahol van esély, de nem sikerül megnyerni. A Broncosnak is volt ilyen, a Patsnek is. De volt olyan is, mint pl. a Pats Cardinals elleni meccse, amit meg egy kis mázlival sikerült behúzni. Ezek kiegyenlítik egymást, a végére azért így is kijön nagyjából, hogy milyen erős is a csapat. Ha erős, akkor nyer 11-12 meccset úgy is, hogy pár nyerhető elmegy, ha nem olyan erős, akkor 7-8-9 lesz belőle, ha gyenge akkor meg ennél kevesebb.

Mindegy, nem akarom a vitát nyújtani, úgyis el lett mondva már pro és kontra majdnem minden érv. Van egy vélemény különbség a fanok között, hogy mit is tud jelenleg ez a Pats, hogy is áll, ha jól akkor miért jól, ha nem jól akkor miért nem jól, utóbbi esetben van-e ennek felelőse vagy nincs. Majd meglátjuk mit hoz a jövő offseason és következő idény, és kiderül, hogy kinek volt közelebb a helyzetértékelése a valósághoz. Vagy nem tudunk meg semmit, és vitázhatunk tovább. 😀
peterk2005
Tényleg nem sok értelme van vitatkozni ha a tényeket sem vesszük figyelembe... Olyan aprosagokrol már ne is beszéljünk hogy még Wynn is játszott az első 10 (!!!) meccsen és meg Jules is az első 6 meccsen azaz majdnem a szezon felében és ebből 4 meccsen teljesen elhanyagolható szerepet játszott .
A csapat teljesítményét érdemben befolyásoló sérülés faktor nálam nem itt kezdődik ,hanem kb ott amit peterk irt.
Felreertes ne essek,nyilvan tudom hogy voltak meg serulesek-mint ahogy minden mas csapatnal-,de ezek nem leptek at azt a hatart,ami ezzel a sporttal szuksegkeppen egyutt jar.
Editke mondja: egy embert felejtettem el Burkeheadet,de Ő is jatszott az elso 10 meccsen es nem gondolnam,hohy az elkapo RB poszt volt a legvekonyabb a rosteren.
kolok1972
Nekem nincs bajom egyikőtök kommentjével sem, sőt örülök, hogyha válaszoltok, legalább látszik, hogy nem feleslegesen koptatom a billentyűt 😉 😛
Meg nem is vitatkozok, csak leírom a saját véleményem/nézőpontom, nem állítom, hogy csak az a jó, sőt.

Azért azt nem lehet mondani, hogy a Pats posztjai az idény elejétől top formában voltak, mert már a sérülések és opt-outok miatt eléggé megfogyatkozott kerettel mentünk neki a szezonnak, arról nem beszélve, hogy menet közben voltak mozgások a keret meg az IR között, ami nem tett jót az amúgy is edzés- és bizonyos posztokon talenthiányban szenvedő csapatnak.

Én nem azt mondom, hogyha ez mind megmarad vagy összeáll, akkor ez egy playoff csapat, de nagyobb eséllyel lettek volna meg ezek az elcsúszó meccsek.

Lehet, hogyha minden egyes meccs keretét és a játékosok állapotát megnézném, akkor más jönne ki, de nekem az overall érzés az volt, hogy a fent leírt tényezők miatt egyszerűen sose állt össze a csapat úgy, hogy rendesen elkapja a fonalat.

Burkhead kiesése számomra azért volt fájó, mert ő képes volt a játék ritmusát megváltoztatni és kiharcolni a szükséges 1st downokat. Lehet, hogy nem egy nagy játékos, de ebben a csapatban egy fontos láncszem, egy playmaker volt.

Mindegy, ez olyan mint a 2015-ös szezon, ahol mindenki ki volt akadva, hogy elbuktuk az AFC döntőt, miközben azzal a kerettel már az is csoda volt, hogy ott voltunk, úgy tele volt tűzdelve sérültekkel a végére.
több mint 3 éve
goboston New England Patriots 221
Kedves topin, azért azt majd másold be kérlek, ahol annyit írtam, hogy BB elbaszta. Előre is köszönöm!
Ezek szerint neked ennyi jött le abból amit én leírtam, nekem meg a tiédből annyi, hogy mindig minden a terv szerint megy, minden döntés helyes, végeredménytől függetlenül, és mi mezei szurkolók annyi joggal élhetünk, hogy tapsolunk ehhez.
Valószínű, hogy elbeszélünk egymás mellett. De ennyire? Akkor lehet nem kellene kommunikálnunk 😀

Korábban a pats.hu-s közösségről is írtad, hogy mennyi vitád volt, és nem értettek meg, fel is adtad, mert azok ott olyanok. Azért lehet nem ártana egy kis befelé tekintés sem, hogy mi miatt lehet ez a sok meg nem értés. Nyilván le lehet zárni, hogy mindenki fejlődésképtelen meg szintet lépni nem tudó, meg ki tudja még milyen, mint amilyennek engem is tituláltál. De lehet, hogy azért ez ennél összetettebb.
Az mindenestre elgondolkodtató, hogy egy szurkolói fórumon zajló vitát a vírustagadók kontra rettegők kommentháborúhoz hasonlítasz.
több mint 3 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Azt sosem értettem, hogy ennek a fórumnak nem az a célja..mármint mi nem célja? nem célja a minőségre törekvés? Nem célja a fejlődés? Nem célja hogy segítőszándék?

Mi zárja ki ezeket azon kivül, hogy vannak akik képtelenek szintet lépni?

Meg persze össze lehet verődni hasonszőrűeknek mint a felelőséggel élők csoportja vagy mi a fene a facebookon és ott lehet egymás alá tenni a lovat ugyanabban a témakörben. Annak meg még a célja és a lényege is ugyanaz, mégis egy határ híg...az egész és értelmetlen ebben a formában 😊
topin
Már megbocsáss, de hadd kérdezzek párat:
Ahhoz, hogy a fenti mondatok relevánsak legyenek, azt kell feltételeznünk, hogy neked minden kétséget kizárólag igazad van, ugye?
Vagy az számít "szintlépőnek", aki veled egyetért? Azt még el is tudom fogadni, hogy az állandó picsogás, nyöszörgés idegesítő tud lenni, de egy szurkolói fórumon, főleg egy-egy vereség után, nehogy már csak szabatos tőmondatokba öltött, szakmai érveket/ellenérveket felsorakoztató esszéket lehessen megfogalmazni, hanem a " B@azdmeg ez szar volt" mondatot is!
Én nagyon tisztelem azokat, akik szabadidejük egy részét arra szánják, hogy amatőrként, különböző szakmai anyagokat felkutatva, elolvasva elemezzék a csapatok játékait, stratégiáját, draftjait stb.
Ám emellett néha egy-egy sima, teljesen laikus szemmel látott szurkoló véleménye, meglátása is helytálló lehet, vagy ha nem is az, mindenképpen el kell férjen itt.

Buday Zoli a PFF-nél nem írhatja le csak úgy (megfelelő alátámasztás nélkül) valakiről, hogy szar, meg utálja, de ide minden további nélkül megteheti.
csi77
Nagyon benézted..nyilván személyes okokból.

Még véletlenül sem kell egyetérteni. Csupán megoldásokban és válaszokban kell gondolkodni. Peterk esetén sok dologban más a véleményem, vagy Sobrinál is akad bőven ilyen. Mégis megoldásokban és ami fontos kontextusokból fakadnak az állításaik vagy feltevéseik inkább. És érveket, logikai fonalakat fűznek össze. Az elbaszta nem ez a kategória.

Elférhet mindenkinek a véleménye és el is kell hogy férjen. De azért azt lássuk be, nem mindegy melyik a hangosabb csoport. Főleg ha képtelenek fejlődni és elviszi őket a mennyiség.

Nem én vagyok itt a legélesebb kés a fiókban, de attól a szemléleti résznél nagyon nem lövök mellé azzal, hogy olyan hozzáállásra van szükség, amire előre viszi az embert. És ugye az eléggé fun ha én engem érdekel a rakétamérnökség, de igazából csak nézem a rakétákat milyen szépen szállnak, majd miután az egyik földbe állt, jövök azzal hogy én megmondtam hogy ezt elbaszták. Erre jön egy nálam szakavatottabb és elmondja miket kellene megvizsgálnom hogy kontextusban értékeljem a földbeállást, ami ettől még tény marad. De lehet azt tudom mondani, hogy nem sok más kimenetel lehetett ebből és mindenképp el kellett indítani a kilövést, akkor megtettek mindent, amit lehetett. Vagy hajtogathatom, hogy azt írok amik akarok ezek elbaszták.

Melyik az a hozzáállás ami alapján a közösség és az egyén is fejlődik? Mindegyik tagja.

A felelősséggel élők csoportjába is állítják nekik joguk van nem maszkot hordani, nem oltatni de majd jönni menni bárhova, meg chipeltetik őket, meg a jó ég tudja miket. Mondjuk épp felelősséget nem vállalnak, de ahhoz is joguk van.

még, annyit hogy a Buday Zoli értelmesebb annál, hogy annyit írjon hogy ez szar. Erről beszélek. Ha ennyit véleményezne, és így gondolkodna, akkor nem lenne ott ahol. és attól, hogy értelmes és megoldásokban gondolkodik, kontextusokat vizsgál még messze nem lesz tévedhetetlen.
topin
Nyilván személyes okokból...😊 Ezt nem teljesen értem, de sebaj!

A rakétamérnökös hasonlatod akár jó is lehetne, de az egy eléggé egzakt tudomány, amit egy sporthoz nehéz hasonlítani. Másrészt pedig, bár nem ismerlek, de feltételezem, hogy nem dolgozol az NFL-ben, ezért bár elfogadom, hogy itt rengeteg embernél többet tudsz erről a sportágról, de legalább a Pats csapatáról, azért messze nem biztos, hogy igazad van egy adott kérdésben. Értem, hogy az összefüggéseket, több éves folyamatokat érdemes vizsgálni, de még az NFL-ben évek óta dolgozó vagy azokat elemzők sem feltétlen értenek egyet mindenben. Jó példa erre a draft, ahol dollármilliókért elemzik, figyelik, monitorozzák minden csapatnál a játékosokat, mégis minden évben jelentős számban lesznek magasan draftolt játékosokból bust.

Buday Zoli értlemesebb annál, ez így van. De ha pl. egy eredménykövetőben csak ennyit írna valakiről, én elfogadnám, mint szurkolói véleményt. Aztán, ha érdekel, majd megkérném, hogy fejtse ki...😊
csi77
Nem magamról beszéltem, hogy az én véleményem a mérvadóbb. A gondolkodás módom biztosan, azoknál akiknek írtam. De ettől még nem fogok többet érteni hozzá. Viszont, ettől még lehetne érveket hozni és nem hibás kontextusokból vagdalkozni.

Amit a végén írsz az pedig egy fórum valósága. Ha a Buday Zoli írja, de téved, akkor is elfogadod neki. Ellenben ha noname ember ugyanazt írja, akkor nem elfogadható ugyanaz akár.

Személyes példám van erre. Póker az őskorban egy Zappa nevű helyen, ami a magyar póker bölcsője volt, onan jöttek ki a világbajnokok. Egy ilyen klubnapon ezer forintos korlátlan rebuy volt, természetesen a sztárok ugyanúgy lejöttek a hangulat és a társaság miatt ezekre a versenyekre és soha nem elbaszta volt a véleményezés a részükről.

iteo aki 1 évvel később pókeres világbajnok lett és a társaság elismert tagja volt 35 rebuyt vett. Én vidéki lévén a "pórnéppel" szinte sosem érintkeztem, akik ott műkedvelők voltak. A nagy többség először látott. 31 rebuyt vettem. A harmadik legtöbb rebuy az 3 volt a versenyen. Mi Iteoval különversenyben állapodtunk meg és toltuk bármilyen 2 lappal preflop allin. Mivel én nem a versenypókerben tevékenykedtem így semmiféle hír nem volt rólam, hogy ezt nyertem azt nyertem. A cash game játékosokról abban az időben még nem nagyon volt infó, pláne élőpókers másik városban nem. Ettől persze ugyanúgy beszéltünk és ismertük a legnagyobb versenyjátékosokat, ugyanúgy együtt jártunk külföldre, együtt voltak elemzős beszélgetések is.

A laikus játékosok megítélése az volt a rebuy szakasz végeztével: Iteo megint ma is mennyire laza jófej király mókás szupersztár. És itt van ez a másik arc ez meg 31 rebuyt vett valami őrült tudatlan maniac. Holott ugyanúgy megengedhettem magamnak ezt a hozzáállást és tudásban, bevételben akkor nem volt számottevő különbség köztünk.

Mégis ugyanazt teljesen máshogy fogadod el számodra ismert embertől. Nincs ezzel semmi baj, de ettől még nem árt a kontextus ebben az esetben sem, mert attól hogy noname valaki, még lehet igaza.

És lehet hogy te elfogadnád hogy ennyit írjon, de pont azt írtam, hogy sose írna csak ennyit. Mert ennél tartalmasabb véleménye van.
topin
Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Az elfogadom a véleményét, az nem egyenlő az egyetértek vele. Ahogy Paolo Coelho is írhatja azt, hogy "Faszom". Nem, nem egy könyv idézetébe, hanem egy fórumra. Legfeljebb álnéven. Ettől még ő marad, sőt talán az emberi oldalát mutatja.
Buday Zoli a PFF szakértője, az Aréna 4, korábban a Sport Tv NFL szakkommentátora, de itt szurkoló.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png