New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Desmond Ridder oszt jó napot...
Elsőben meg vigyük el az LB srácot 😁
ThundersNFL
Peti biztos kiugrana a borebol.. 😊

Elso koros LB 1/15 korul az nem tudom ki lehetne. Talan Owusu-Koramoah.

Siman hatrebb fogunk menni, kezdjunk hozaszokni 😉
topin
Felmegyünk Parsonért kész ennyi 😁😁😁😁
Szaros lett a kezem a biliben 😂😂😂
ThundersNFL
Az jo nagy botor dolog lenne. Annyit kellene adni erte kb, mintha QB-ert mennenk fel. Akkor meg miert huznank LB-t?
topin
Akkor lecsúszik az eredeti pickünkre na 😁😁😁
Már vállig szaros vagyok 😝😝😝

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Desmond Ridder oszt jó napot...
Elsőben meg vigyük el az LB srácot 😁
ThundersNFL
Peti biztos kiugrana a borebol.. 😊

Elso koros LB 1/15 korul az nem tudom ki lehetne. Talan Owusu-Koramoah.

Siman hatrebb fogunk menni, kezdjunk hozaszokni 😉
topin
Felmegyünk Parsonért kész ennyi 😁😁😁😁
Szaros lett a kezem a biliben 😂😂😂
ThundersNFL
Az jo nagy botor dolog lenne. Annyit kellene adni erte kb, mintha QB-ert mennenk fel. Akkor meg miert huznank LB-t?
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Desmond Ridder oszt jó napot...
Elsőben meg vigyük el az LB srácot 😁
ThundersNFL
Peti biztos kiugrana a borebol.. 😊

Elso koros LB 1/15 korul az nem tudom ki lehetne. Talan Owusu-Koramoah.

Siman hatrebb fogunk menni, kezdjunk hozaszokni 😉
topin
Felmegyünk Parsonért kész ennyi 😁😁😁😁
Szaros lett a kezem a biliben 😂😂😂

Szerkesztette: ThundersNFL a Paraszt

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Desmond Ridder oszt jó napot...
Elsőben meg vigyük el az LB srácot 😁
ThundersNFL
Peti biztos kiugrana a borebol.. 😊

Elso koros LB 1/15 korul az nem tudom ki lehetne. Talan Owusu-Koramoah.

Siman hatrebb fogunk menni, kezdjunk hozaszokni 😉
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Lehetünk még 1/9-ek is?
ThundersNFL
Jelenleg: 1/14
Max: 1/10
Min: 1/16
empty taxi
Tehát a top 3 QB valamelyikéhez valószínűleg előre kell menni, Lance meg ott lesz kb ahol vagyunk.
zinedine5
Kerdes, hogy kell-e nekunk Lance egyaltalan.
topin
Desmond Ridder oszt jó napot...
Elsőben meg vigyük el az LB srácot 😁

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Lehetünk még 1/9-ek is?
ThundersNFL
Jelenleg: 1/14
Max: 1/10
Min: 1/16
empty taxi
Tehát a top 3 QB valamelyikéhez valószínűleg előre kell menni, Lance meg ott lesz kb ahol vagyunk.
zinedine5
Kerdes, hogy kell-e nekunk Lance egyaltalan.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Lehetünk még 1/9-ek is?
ThundersNFL
Jelenleg: 1/14
Max: 1/10
Min: 1/16
empty taxi
Tehát a top 3 QB valamelyikéhez valószínűleg előre kell menni, Lance meg ott lesz kb ahol vagyunk.
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
topin
peterk2005
Boston
A csapattal kapcsolatban azt nem szabad elfelejteni, hogy nem a semmiből kerültek oda ahova és nem csak BB alatt, de ez a szurkolók többségénél szerintem köztudott.

'96-ban a csapat játszott egy SB-t, ami többek szerint azért is alakult úgy-ahogy, mert tudott volt, hogy Parcells elhagyja a csapatot.
Ebben a csapatban már olyan emberek szerepeltek mint Bledsoe, McGinest, Law, Milloy, Troy Brown, de ebben az évben lett draftolva Bruschi és került oda Vinatieri is.
'99-ben már Carroll draftolva Kevin Faulkot.
A 2000-es draft eléggé ótvar lett, viszont '01-ben jött Seymour és Matt Light és onnantól volt sok jó húzás, de szintén szutyok draftok is így visszatekintve.

Többnyire adom azt amit peterk ír, viszont abban topinnak van igaza, hogy nem feltétlenül kell egy kimagasló QB, mert JG - aki akkor Fr. QB-nak lett kikiáltva a Pats rendszerében és nem biztos, hogy tévedés volt - tudott volna annyit, hogy ez az Offense nem lett volna ilyen tropa és maszkolta volna a hiányosságok nagy részét.

A DEF oldallal nagyon nem lehett mit kezdeni, az már az elején se volt erős és menet közben széthullott, ráadásul eléggé kiismerhető lett, nemhiába vert agyon minket a Texans, mert látták mik azok a pontok amiket támadni kell.

Az meg a harmadik pont, hogy mind az FO, mind a edzői stáb olyan veszteségeket szenvedett el az elmúlt 2-4 évben, amit nem lehet olyan egyszerűen pótolni. Se belülről, se kívülről.
Olyan szinten nincsen belső utánpótlás, hogy szerintem jelenleg az állítja a legnehezebb feladatot BB elé, hogy ezek meglegyenek oldva.
Ráadásul az AFC-n belül is több olyan contender csapat lett, amelyek kecsegtetőbbek lehetnek mint a Patriots és BB stílusa. Elég csak a Titanst, Dolphinst, Billst említeni, de akár a Texans, Chargers, Browns, Bengals is kecsegtető lehet a QB miatt.

Szerintem TB elmenetelével elég nagyobb csökkent a csapat reputációja a játékosok szemében, BB személye ide vagy oda vagy inkább pont amiatt.
Valamit mutatni kell az offseason alatt QB terén, mert különben nehéz lesz megfelelő embereket igazolni.

Mondjuk én még mindig azon vagyok, hogy itt Kraft döntötte be a csapat esélyeit ezzel a TB-vel kötött egyezséggel, hisz kaptunk a nyakunkba egy 15 millás dead capet. Nem mondom, hogy túl sok lett volna, de azért nem jött volna rosszul.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Lehetünk még 1/9-ek is?
ThundersNFL
Jelenleg: 1/14
Max: 1/10
Min: 1/16


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Nem, nem kell ecsetelni.
Ne haragudj, hogy 2001-ben nem a mai kor igényeinek megfelelő játékosok játsztottak.
Arra igyekeztem célozni, hogy milyen minőségű játékosok játszottak nálunk. Megjegyzem ezeknek a játékosoknak a bármelyike simán elfért volna például az idei falban.
Mind1 kiváncsi leszek, hogy a vezetés, hogyan kezd majd a csapatépítéshez.
Boston
A tamadoknal is voltak ilyen nevek? 😉
topin
Szerintem ott is voltak. Corey Dillon, Kevin Faulk, és Branch vagy Givens is gazdagon kezdő szintű elkapók voltak. Egy ultra masszív fallal, aminek a közepe Mankins, Koppen, Neal gazdagon ligaelit volt.
Aztán meg jött a Welker, Moss, Gronk éra, amit gondolom nem kell túl magyaráznom.
Nem mellesleg a GOAT irányított mögöttük.
Igazából nem fogom folytatni ezt a visszamutogatást, mert semmi értelme. Az Öreg minden bizonnyal lepaktált az ördöggel, hogy az NFL rendszerében ezt ennyi ideig szintet tudta tartani.
De én ezt a keretet egész egyszerűen kurva kevésnek érzem az elmúlt 2 évtizedéhez képest. A labda mindkét oldalán.
Örülök a hurrá optimizmusnak ami szerint 1 LB meg egy DE majd megoldja néhányatok szerint a problémát, én szimplán nem így gondolom. Szerintem ebben a frontban összesen 2 legit fulln time kezdő szintű játékos van. Így nekem nem jön ki a matek.
Persze majd Uche vagy megoldja vagy nem, a 2 TE, akikből semmit nem láttunk vagy megoldja vagy nem, de én addig erre nem alapozok, amíg nem látok belőle valamit.
Ja akasszunk még le egy normális irányítót, 1 egyes számú elkapót, bízzunk abban hogy Edelmanus valójában Tony Stark és Thuney marad, Wynn meg szintet lép.
Én várom nagyon 1 új csapat építését. De egész egyszerűen ez így szerintem nem 1-2 offseason feladata. Mondjuk Belichick még itt van, szóval ki tudja.
Boston
A futojatek mukodesehez manapsag nem kell feltetlenul egy Corey Dillon. Eleg megnezni hogy futott Harris. Vagy milyen atlagot hozott a visszaterese utan Michel.

Faulk az White, akkor egy Givens a kulonbseg? Ettol azert ne menjunk falnak 😊

Welker utolag nagyon szepen hangzik, de ha most elhozunk egy delfin returnert a nyaron, akkor gondolom nem fogunk tuzijatekot oromunkben. De ugye Wes ennyi volt kb. Szoval barmilyen random elkapo erkezeseben benne lehet ugyanez. Igaz, megint ott vagyunk kell egy QB aki hasznalja is ezeket a sracokat, mert Cam kenytelen odadobni.

En bizakodo vagyok inkabb abbol fakadoan, hogy ugy gondolom nem random epitkezunk. Es ha kiesnek a puzzle elemei minden poszton, azt azert nalunk jobb nevekbol allo rosterek sem birjak el.

Amig Terez Hall vitezkedik a vedelemben, addig nem dolok a kardomba a jovot illetoen, mert o nem az a puzzle akivel szamolni kell. Es eleg konnyen tudunk jobb backupokat hozni, hiszen akik a kezdok voltak, azok is itt-ott backupkent indultak iden.

Emiatt nem latom ennyire borusan, plane hogy ezzel a csapattal egy ilyen vilagtalan passzjatekkal is nyeregettunk.

En akkor leszek kicsit csalodott, ha Cam maradna. De akkor is adnek bizalmat a stabnak, csak tudjak mit miert csinalnak. Mas kerdes, hogy ez tetszik-e nekunk.
több mint 3 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
A SuperBowl contenderseg meg majd eljohet 2022-ben. Tovabbra sem latom ennek akadalyat. Az 2 free agency es 2 draft, egy alapjaiban rendben levo rosterhez. Mar ha az alapjaiban rendben van, hogy nincs QB 😊

De iranyito nem kell feltetlenul top kategorias, hogy azok legyunk. Olyat meg azert lehet talalni.
topin
Szerencse, hogy az előző két draftból feltöltöttük a keretet kezdőkkel, így a következő kettóból is nyilván sikerülni fog.

Esküszöm szurkolok, hogy igazad legyen, de ez nekem álomvilág.
több mint 3 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Nem, nem kell ecsetelni.
Ne haragudj, hogy 2001-ben nem a mai kor igényeinek megfelelő játékosok játsztottak.
Arra igyekeztem célozni, hogy milyen minőségű játékosok játszottak nálunk. Megjegyzem ezeknek a játékosoknak a bármelyike simán elfért volna például az idei falban.
Mind1 kiváncsi leszek, hogy a vezetés, hogyan kezd majd a csapatépítéshez.
Boston
A tamadoknal is voltak ilyen nevek? 😉
topin
Szerintem ott is voltak. Corey Dillon, Kevin Faulk, és Branch vagy Givens is gazdagon kezdő szintű elkapók voltak. Egy ultra masszív fallal, aminek a közepe Mankins, Koppen, Neal gazdagon ligaelit volt.
Aztán meg jött a Welker, Moss, Gronk éra, amit gondolom nem kell túl magyaráznom.
Nem mellesleg a GOAT irányított mögöttük.
Igazából nem fogom folytatni ezt a visszamutogatást, mert semmi értelme. Az Öreg minden bizonnyal lepaktált az ördöggel, hogy az NFL rendszerében ezt ennyi ideig szintet tudta tartani.
De én ezt a keretet egész egyszerűen kurva kevésnek érzem az elmúlt 2 évtizedéhez képest. A labda mindkét oldalán.
Örülök a hurrá optimizmusnak ami szerint 1 LB meg egy DE majd megoldja néhányatok szerint a problémát, én szimplán nem így gondolom. Szerintem ebben a frontban összesen 2 legit fulln time kezdő szintű játékos van. Így nekem nem jön ki a matek.
Persze majd Uche vagy megoldja vagy nem, a 2 TE, akikből semmit nem láttunk vagy megoldja vagy nem, de én addig erre nem alapozok, amíg nem látok belőle valamit.
Ja akasszunk még le egy normális irányítót, 1 egyes számú elkapót, bízzunk abban hogy Edelmanus valójában Tony Stark és Thuney marad, Wynn meg szintet lép.
Én várom nagyon 1 új csapat építését. De egész egyszerűen ez így szerintem nem 1-2 offseason feladata. Mondjuk Belichick még itt van, szóval ki tudja.

Do your job
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Kinek mi a valid. Nem jut mindenkinek top5-10 QB. Max ugye 5-10 csapatnak. Ettol fuggetlenul jo rendszerrel es azt mukodteto jatekosokkal lehet odaig jutni, vagy nyerni akar.

Bar lehet JG a 49ersnel akkor valid iranyito, bar inkabb magyar forumokon mast olvasni rola.

De Grossman is valid volt 😉
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Lehetünk még 1/9-ek is?

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Valid franchise QB nélküli contenderség. Gyönyörű. Ha ezt Grétsy László tanár úr hallaná.........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Szoval en nem varok el ettol a csapattol SB contenderseget. Azt viszont latom, hogy ez a csapat ott tud lenni egy ertelmes QB-val a playoffban es nem kell negativ merlegtol tartani.
topin
Ja, ha ez a cél, akkor nem vitatkozom. 😊 Én abból a feltételezésből indultam ki, hogy a cél a contenderség. Úgy értem mindig, minden csapat rosterét, edzői gárdáját, lehetséges illetve szükséges fejlődési pályáit az alapján méricskéljük, hogy milyen messze van attól, hogy a legjobbakkal versenyben legyen. Akkor is, ha éppen átépít, és top5-ben húz és akkor is, ha egy lépésre van ettől.

Nyilván Superbowlt nyerni kivételes dolog. Várhatóan nektek is az lesz mostantól, de a mindig cél ez. De legalább ennek a komolyan vehető esélye. Az, hogy a csapat ne csak a playoffért versengjen - ami ebben a 7 csapatos playoff rendszerben nagyjából a középszerűséggel egyenlő -, hanem ott, ha underdogként is, de komolyan vehető esélye legyen, hogy elkapja a legjobbakat. Én ezt a célt gondoltam kitűzni, és egy ilyen csapathoz mértem a jelenlegi helyzetet. Hogy ehhez mi kell, és milyen távlatban van rá reális esély. Ettől úgy gondolom a Pats nem egy game manager irányítónyira van. Még csak nem is egyetlen jó draftnyira.

Azzal természetesen egyetértek, hogy - már csak az edző miatt is - a Pats nem fog a liga alsó harmadában támolyogni. Az alső harmad felett lesz. Ehhez "megvan a fal és megvan a TE poszt is". 😊
peterk2005
Most a jovo evrol beszelunk nem? En a sajat nezopontomat irom, hogy nekem nincs ilyen elvarasom a csapat fele jovore. Ahogy iden sem volt ilyen. De azert a playoffot azt elvarnam a magam szereny szintjen a kovetkezo evben. Es ha minden annyira szar lenne, mint ahogy itt felmerult egy-ket lommentben, akkor nem lenne realitas. 4-5 evet is vizionalnak mar szurkolok.

A SuperBowl contenderseg meg majd eljohet 2022-ben. Tovabbra sem latom ennek akadalyat. Az 2 free agency es 2 draft, egy alapjaiban rendben levo rosterhez. Mar ha az alapjaiban rendben van, hogy nincs QB 😊

De iranyito nem kell feltetlenul top kategorias, hogy azok legyunk. Olyat meg azert lehet talalni.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szoval en nem varok el ettol a csapattol SB contenderseget. Azt viszont latom, hogy ez a csapat ott tud lenni egy ertelmes QB-val a playoffban es nem kell negativ merlegtol tartani.
topin
Ja, ha ez a cél, akkor nem vitatkozom. 😊 Én abból a feltételezésből indultam ki, hogy a cél a contenderség. Úgy értem mindig, minden csapat rosterét, edzői gárdáját, lehetséges illetve szükséges fejlődési pályáit az alapján méricskéljük, hogy milyen messze van attól, hogy a legjobbakkal versenyben legyen. Akkor is, ha éppen átépít, és top5-ben húz és akkor is, ha egy lépésre van ettől.

Nyilván Superbowlt nyerni kivételes dolog. Várhatóan nektek is az lesz mostantól, de a mindig cél ez. De legalább ennek a komolyan vehető esélye. Az, hogy a csapat ne csak a playoffért versengjen - ami ebben a 7 csapatos playoff rendszerben nagyjából a középszerűséggel egyenlő -, hanem ott, ha underdogként is, de komolyan vehető esélye legyen, hogy elkapja a legjobbakat. Én ezt a célt gondoltam kitűzni, és egy ilyen csapathoz mértem a jelenlegi helyzetet. Hogy ehhez mi kell, és milyen távlatban van rá reális esély. Ettől úgy gondolom a Pats nem egy game manager irányítónyira van. Még csak nem is egyetlen jó draftnyira.

Azzal természetesen egyetértek, hogy - már csak az edző miatt is - a Pats nem fog a liga alsó harmadában támolyogni. Az alső harmad felett lesz. Ehhez "megvan a fal és megvan a TE poszt is". 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
A D kapcsan sem latom azt, hogy ne tudnank megoldani a problemainkat.

Iden Isaiah Mack jott szezon kozben a DLine kozepere, szezon kozben, erre futotta az oregtol. Biztos aldozott volna tobbet is, ha valami nagy dologra lett volna esely. Igy meg ezzel az evvel ennyit tudott/akart kezdeni. Szepen hullottak ki az emberek sorjaban, ki opt out, ki serules miatt.

Ehhez kepest akar 7-9 lehet a csapat, ami onmagaban a mutatot nezve erre az idenyre minden szarral egyutt nem rossz.

A tamadojatekunk az meg botranyos ami a passzjatekot illeti. Ettol mindenkiben van egy ilyen otvar kellemetlen erzes, hogy mennyire szar ez az egesz. Mikozben egy passzolni tudo QB-ra vagyunk a playofftol ezzel a rosterrel is.

Ilyet meg azert csak tudunk szerezni.
több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Raadasul miert kellene az offense-t nullarol epiteni? Van fal, van futo, van ket tight end aki jovore biztos nagyobb szerepet kap. WR1 kell mindenkeppen es rotacioba meg egy jatekos. Ja es persze a QB kerdeses. Olyan sok elem nem hianyzik.
....
Nem kellenek csilli-villi nevek tucatszamra most sem. Kell egy fasza run stopper falember olcson. Beau Allen ez lett volna iden. Ilyet azert tudtunk talalni korabban is ebben az arfekvesben. Simon helyett jojjon egy kezdo egdenek es jojjon egy LB mogejuk. A D ezzel nagyjabol meg is lesz. Nem elit szintrol beszelek nyilvan. De az nem is elvaras szerintem. Offense oldalon kell egy X elkapo, es be kell vonni a ket tight endet. Harris draftolasat is ekezte a nep, foleg miutan aktiv keretbe se kerult. Nem ertem a ket tight end eseteben miert ne lehetne elorelepest varni. Ez egy tudatos filozofia nalunk. Szoval nem artana a kontextust is megtalalni mikor ertekelunk.topin
Szerintem a kontextus nem az, hogy tavaly éppen hányan voltak kiesve a csapatból amikor a Brady féle offense nem volt jó idény második felében, vagy hogy idén hányan ülték ki az idényt. Az igazi kontextus az, hogy húsz évig volt egy állandó szakmai környezet és egy állandó, nem egyszerűen franchise irányító, hanem all time top5 irányító, amelyik kívülről belülre és belülről kívülre fújta a játékot, egy hullámhosszon működve a támadó koordinátorral. És volt mellette a csapatnak egy olyan magja, ami biztosította, hogy ne kelljen sehol új dolgokat csinálni, csak néhány új embert beilleszteni. Az se baj, ha kiegészítő, rotációs szerepben, mert az alap csapat megvan.

Ez a kontextus szűnt meg. Ez volt az a kontextus, hogy például már két éve is - amikor a Pats még Superbowlt nyert - egy alapvetően nem top5-6 erőssségű rosterrel sikerült átmenni a playoffon. Mégpedig azért, mert amikor nagyon kellett, akkor az amúgy már nem a saját csúcsán játszó Brady előlépett, és agyontömte a már szintén nem saját csúcsán játszó Gronkot, és az utolsó kiemelkedő idényét hozó Edelmant. A Chiefs elleni konfdöntőn a végén például minden feléjük meg, és mindent elkaptak. Aztán a döntőt is ez a három döntötte el tulajdonképpen, két remekül játszó védelem és két szenvedő offense meccsén.

Ezek az alapok nincsenek. Ez az igazi kontextus. Az a lehetőség szűnt meg, hogy feltételezzük, hogy van fal, van futó, van két tight end, és csak 1 WR kell. Mert zárójelben már nincs ott, hogy "mert van egy Brady, Gronk, Edelman, stb. akik elfedik, ha netán valami mégse lenne". Ha az offense-től garantált a 25+ pont, garantált, hogy egy szoros meccsen a GW drive valószínűsége az egyik legjobb a ligában, akkor tényleg nem olyan fontos, hogy a front7-ben nincs 10+ sackes játékos. Sőt, még az is lehet, hogy úgy lesz 10+ sackes játékos, hogy másutt sose lenne az, de itt az lesz, mert a csapat szinte állandó előnyben játszik, leszűkítve a védelem feladatát, így könnyebb dolga van annak is. Nézd meg mire jutott a tavalyi - egyébként még tényleg remek erőkből álló - védelem "nem igazán erős" front sevennel, amikor Bradyéknek elkezdett nem menni az idény második felében. Hirtelen kiderült, hogy futás ellen gyenge, és passzolni is lehet ellenük. Pedig az tényleg még egy kiváló emberállományú védelem volt, amibe - ha nem mennek el annyian - tényleg csak pár helyen kellett volna egy-egy jobb játékos.

Ez a kontextus nincs többé. Egy ideig - lehet, hogy hosszú ideig - nem lehet már úgy számolni, hogy "TE-ben megvagyunk, mert tavaly húztunk kettőt". Egy ideig a "megvagyunk" azt fogja jelenteni, hogy akkor vagyunk meg, ha azon a poszton levő játékos már teljesít, már viszi a csapatot ..... éééés nem is fog várhatóan elmenni. És a front7-re se lehet úgy tekinteni, hogy "nincs benne igazán jó játékos, de ide nem is kellett, megoldottuk nélküle is", mert már nincs az a "kontextus" (az az irányító, az a mag) amelyik megoldotta enélkül is.

Szóval a realitás (a kontextus) jelenleg az, hogy a rosteren jelenleg 3-4 olyan játékos van, aki már teljesített, fiatal, azaz lehet rájuk építeni. A többiek mind kikopóban, elmenőben, pályafutásuk végén járnak. Hightower, Gilmore (ha marad) arra még jók lehetnek, hogy 1-2 évig megoldják, hogy legalább az ő posztjukon ne kelljen megtalálni még az új embert, de ezzel nem lesz jobb a csapat annál, amilyen most, csak rosszabb se. Na, egy ilyen csapat helyes útra tételéhez nem elég egy offseason. KIvéve persze, ha jön egy top5 irányító valahonnan a levegőből ismét hirtelen, de az ilyen felülír úgyis minden számolgatást, poszt elemezgetést, mert el fogja maszkolni az összeset. 😊

(Szerintem az igazi kérdés most egyébként az, hogy Belichickben mennyi maradt? Az idén is látszott, hogy edzőként nincs gond. Nem állt földbe a csapat, a meccsekre jól készül, jó taktikával, a meccseket kézben tartja, jókat húz - a lehetőségekhez képest nyilván, amik idén mások voltak. BB edzőként még mindig krém. Ez a 7-9 vagy 6-10 teljesen oké ehhez a kerethez. De az igenis kérdőjel, hogy mint FO mire képes. Át kell-e gondolni, hogy a csapat építésben, draftban változzon valami, mert BB-nek az már sok / eljárt fölötte az idő, vagy sem.)
peterk2005
Szerintem itt senki nem beszel valid franchise QB nelkuli contendersegrol. Aki ha megvan, akkor felulirja amiket irtal.

En egyertelmuen Newton jatekaban latom az idei gyotrelmet. Borzalmasan korulmenyes, lassu, pontatlan. Fejben es kivitelezesben is alkalmatlan passzjatekra. Marmint olyanra, ami elore vagy vegig vinne kulcs helyzetben egy driveot, amikor nagyon kell.

Raadasul emiatt az otvar passzjatek miatt Harris 40%-ban 8 vagy tobb vedos box ellen futott. Ami egy levegoben is veszelyes QB-val egybol redukalodna. Mukodne a play action. Igaz, ahhoz nem artott volna JE sem.

Szoval a kontextus nalam nem az SB contenderseg, hanem hogy ez a roster egy jo rendszerrel a stab miatt ugyanugy playoff eselyes csapat lesz jovore is.

Ehhez mindossze egy game manager QB kell, aki meg tud dobni 10-12 alapjatekot, akar play actionbol mint annak idejen JG. Aztan ugy fog kinezni ez az egesz, mint amire ra sem lehet ismerni az idei ev utan.

Az elkapok ugyanis NFL atlag felett szeparalodtak iden, erre nem lehet fogni, hogy Newton ezert szenvedett. A play call remdben volt, az elkapok az utvonalaik soran uresre jatszottak magukat. De Newton labdaival nem lehet mit kezdeni sajnos, teljesen elfogyott fejben es kareroben is a szezon masodik felere.

 newenglandpatriots.blog.hu/2021/01/01/mi_az_oka_a_gyenge_tamadojateknak

Szoval en nem varok el ettol a csapattol SB contenderseget. Azt viszont latom, hogy ez a csapat ott tud lenni egy ertelmes QB-val a playoffban es nem kell negativ merlegtol tartani.
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
This “all time top5 irányító” attitude is not welcomed here...
🤪



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Raadasul miert kellene az offense-t nullarol epiteni? Van fal, van futo, van ket tight end aki jovore biztos nagyobb szerepet kap. WR1 kell mindenkeppen es rotacioba meg egy jatekos. Ja es persze a QB kerdeses. Olyan sok elem nem hianyzik.
....
Nem kellenek csilli-villi nevek tucatszamra most sem. Kell egy fasza run stopper falember olcson. Beau Allen ez lett volna iden. Ilyet azert tudtunk talalni korabban is ebben az arfekvesben. Simon helyett jojjon egy kezdo egdenek es jojjon egy LB mogejuk. A D ezzel nagyjabol meg is lesz. Nem elit szintrol beszelek nyilvan. De az nem is elvaras szerintem. Offense oldalon kell egy X elkapo, es be kell vonni a ket tight endet. Harris draftolasat is ekezte a nep, foleg miutan aktiv keretbe se kerult. Nem ertem a ket tight end eseteben miert ne lehetne elorelepest varni. Ez egy tudatos filozofia nalunk. Szoval nem artana a kontextust is megtalalni mikor ertekelunk.topin
Szerintem a kontextus nem az, hogy tavaly éppen hányan voltak kiesve a csapatból amikor a Brady féle offense nem volt jó idény második felében, vagy hogy idén hányan ülték ki az idényt. Az igazi kontextus az, hogy húsz évig volt egy állandó szakmai környezet és egy állandó, nem egyszerűen franchise irányító, hanem all time top5 irányító, amelyik kívülről belülre és belülről kívülre fújta a játékot, egy hullámhosszon működve a támadó koordinátorral. És volt mellette a csapatnak egy olyan magja, ami biztosította, hogy ne kelljen sehol új dolgokat csinálni, csak néhány új embert beilleszteni. Az se baj, ha kiegészítő, rotációs szerepben, mert az alap csapat megvan.

Ez a kontextus szűnt meg. Ez volt az a kontextus, hogy például már két éve is - amikor a Pats még Superbowlt nyert - egy alapvetően nem top5-6 erőssségű rosterrel sikerült átmenni a playoffon. Mégpedig azért, mert amikor nagyon kellett, akkor az amúgy már nem a saját csúcsán játszó Brady előlépett, és agyontömte a már szintén nem saját csúcsán játszó Gronkot, és az utolsó kiemelkedő idényét hozó Edelmant. A Chiefs elleni konfdöntőn a végén például minden feléjük meg, és mindent elkaptak. Aztán a döntőt is ez a három döntötte el tulajdonképpen, két remekül játszó védelem és két szenvedő offense meccsén.

Ezek az alapok nincsenek. Ez az igazi kontextus. Az a lehetőség szűnt meg, hogy feltételezzük, hogy van fal, van futó, van két tight end, és csak 1 WR kell. Mert zárójelben már nincs ott, hogy "mert van egy Brady, Gronk, Edelman, stb. akik elfedik, ha netán valami mégse lenne". Ha az offense-től garantált a 25+ pont, garantált, hogy egy szoros meccsen a GW drive valószínűsége az egyik legjobb a ligában, akkor tényleg nem olyan fontos, hogy a front7-ben nincs 10+ sackes játékos. Sőt, még az is lehet, hogy úgy lesz 10+ sackes játékos, hogy másutt sose lenne az, de itt az lesz, mert a csapat szinte állandó előnyben játszik, leszűkítve a védelem feladatát, így könnyebb dolga van annak is. Nézd meg mire jutott a tavalyi - egyébként még tényleg remek erőkből álló - védelem "nem igazán erős" front sevennel, amikor Bradyéknek elkezdett nem menni az idény második felében. Hirtelen kiderült, hogy futás ellen gyenge, és passzolni is lehet ellenük. Pedig az tényleg még egy kiváló emberállományú védelem volt, amibe - ha nem mennek el annyian - tényleg csak pár helyen kellett volna egy-egy jobb játékos.

Ez a kontextus nincs többé. Egy ideig - lehet, hogy hosszú ideig - nem lehet már úgy számolni, hogy "TE-ben megvagyunk, mert tavaly húztunk kettőt". Egy ideig a "megvagyunk" azt fogja jelenteni, hogy akkor vagyunk meg, ha azon a poszton levő játékos már teljesít, már viszi a csapatot ..... éééés nem is fog várhatóan elmenni. És a front7-re se lehet úgy tekinteni, hogy "nincs benne igazán jó játékos, de ide nem is kellett, megoldottuk nélküle is", mert már nincs az a "kontextus" (az az irányító, az a mag) amelyik megoldotta enélkül is.

Szóval a realitás (a kontextus) jelenleg az, hogy a rosteren jelenleg 3-4 olyan játékos van, aki már teljesített, fiatal, azaz lehet rájuk építeni. A többiek mind kikopóban, elmenőben, pályafutásuk végén járnak. Hightower, Gilmore (ha marad) arra még jók lehetnek, hogy 1-2 évig megoldják, hogy legalább az ő posztjukon ne kelljen megtalálni még az új embert, de ezzel nem lesz jobb a csapat annál, amilyen most, csak rosszabb se. Na, egy ilyen csapat helyes útra tételéhez nem elég egy offseason. KIvéve persze, ha jön egy top5 irányító valahonnan a levegőből ismét hirtelen, de az ilyen felülír úgyis minden számolgatást, poszt elemezgetést, mert el fogja maszkolni az összeset. 😊

(Szerintem az igazi kérdés most egyébként az, hogy Belichickben mennyi maradt? Az idén is látszott, hogy edzőként nincs gond. Nem állt földbe a csapat, a meccsekre jól készül, jó taktikával, a meccseket kézben tartja, jókat húz - a lehetőségekhez képest nyilván, amik idén mások voltak. BB edzőként még mindig krém. Ez a 7-9 vagy 6-10 teljesen oké ehhez a kerethez. De az igenis kérdőjel, hogy mint FO mire képes. Át kell-e gondolni, hogy a csapat építésben, draftban változzon valami, mert BB-nek az már sok / eljárt fölötte az idő, vagy sem.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 588 — !SuPeR6BoWL!
Nyomtam egy mock draftot, nézem a pickeinket és megfogalmazódott bennem egy gondolat:

🖕Büdös k*rva anyádat Goodell🖕
ZERO_L
Mock eredmény?

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Nyomtam egy mock draftot, nézem a pickeinket és megfogalmazódott bennem egy gondolat:

🖕Büdös k*rva anyádat Goodell🖕



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 942
Ez erdekes lett volna, vajh akkor ki lett volna a TE?

több mint 3 éve
topin New England Patriots 2 003
Nem, nem kell ecsetelni.
Ne haragudj, hogy 2001-ben nem a mai kor igényeinek megfelelő játékosok játsztottak.
Arra igyekeztem célozni, hogy milyen minőségű játékosok játszottak nálunk. Megjegyzem ezeknek a játékosoknak a bármelyike simán elfért volna például az idei falban.
Mind1 kiváncsi leszek, hogy a vezetés, hogyan kezd majd a csapatépítéshez.
Boston
A tamadoknal is voltak ilyen nevek? 😉